De Wilde Boerin MissBlanche Ifficlnl Orgna dir liimti IinL Verschjjni - annex SHEERER COURANT an WYMBRITSERADEEL Nieuwstijdingen. ■o. 9 Eerste Blad WOENSDAG 29 OCTOBER 1924 41e JAARGANG FEUILLETON. Brandenburgh Co., liiui TelefoöE No» 150. aM.ta0OT*l»aiBeï«ir- |Efi gld. bij wUm van *”U U|d«n btanan SO A 13 V Mn h*nt1v««t vng «3 gld. bij vurllea gA «*n dnlm. vv 4.) IV. er (Wordt vervolgd.) Na verloop van een week komt de knecht van Lammers het heem van vrouw Broersma op met een papier in de hand. Zij is druk aan het schrobben, de mouwen hoog op gestroopt. Met krachtige bewegingen rukt ze de volle emmers ratelend over de steenen, dat het rimpelende, schuimende water breed uitstroomt voor haar voeten. Dan grijpt ze den luiwagen en schrobt met vlugge, forsche arm zwaaien, de beenen stevig geplant onder de breede heu pen, tot de gele straat helder opkomt uit het nat. Nu door de beweging het bloed haar vol en krachtig door de aderen bruist, gevoelt ze zich sterk en gelukkig, vrij boven de machten van haat en duisternis. Onhandig het papier dragend als een last wringt de knecht zich om de hamei en schuift moeilijk de klompen het heem op. De boerin veegt de natte, roode handen af aan den wollen boezelaar en neemt het slordig gevou wen papier aan, dat ze dadelijk nieuwsgierig opent. Maar ze talmt met lezen, want de knecht blijft bij haar staan, de handen in de zakken, en grinnikt onbeschaamd met breedgetrokken lach. Zij ziet, dat hij telkens het hoofd omwendt, en volgend de richting van zijn oogen, bemerkt ze in de verte Lammers met zijn neef. Zij staan naast elkander op een dam, leunend tegen een hek, de boer met het hoofd er nauwelijks boven, de jongen er slungelach tig over hangend. De rook van hun pijpen kringelt licht grijs boven hun hoofden. Zij praten en lachen druk en wij zen naar haar. Ineens doorziet zij het gansche opzet. Of schoon op grooten afstand verstaat ze de woorden, die de mannen daarginder spreken, en ze begrijpt hun gelach en gebaar. Zij wordt beloerd om te zien, wat uitwerking dat papier op haar zal hebben. Ze wil ermee in huis gaan, maar plotseling is het weer, of ze door een kracht, die van gld. bij hiUm vu mss wiffcwlng»». door T. E. HOLTROP. -o- V. In de eerste dagen na den onrustigen zomermorgen leeft vrouw Broersma stil en ernstig voor zich heen. Zij, anders altijd en overal vóóraan, is bang en ingetogen ge worden. Dikwijls zit ze neer met de handen in den schoot gevouwen en denkt na over zichzelf, waarom zij toch zoo moet wezen, zij die niets verkeerds heeft gedaan. Maar zij vindt in haar gedachten geen antwoord en verzinkt in een vaag gevoel van angst. Soms geeft ze zich óp en zegt, als ze alleen is, luide: Ik kan met dat mannetje doen wat ik wil, als hij mij eindelijk eens in handen valt. Tot zoolang behoef ik mij in niets aan hem te storen. Maar dit blijven woorden. Spoedig gevoelt zij zich weer neergedrukt door de booze macht, die uit de groenachtig gloeiende oogen van haar vijand is gestraald, en zij ademt zwaar in de eigen atmosfeer van een vergiftigde ziel. Nooit is zij bang geweest voor een vijand, die haar in het volle licht recht tegemoet trad, maar voor het kwaad, dat dreigt uit het duister, deinst ze terug. IIBUWE S5EEKER COURANT DINSDAGS VRIJDAGSAVONDS Uitga vws Maar haar woorden waren afgestuit op de ongevoelige hardheid van zijn gemoed, en zij gevoelde zich onrustiger en zwakker dan te voren. Ge kunt er van op aan, dat de zwart- galligate Nurks vroolijk kijkt ale hij zegtGeel MIJ maar Een aantal nieuwe leden, één dame en ’n 100 heeren, werden als gewone leden van het genootschap aangenomen. Bij rondvraag drong de heer Regenbogen er op aan de winteravondbijeenkomsten niet uitsluitend te Leeuwarden te houden, maar ook op andere plaatsen in de provincie, Vele anderen hadden vrouw Broersma ten huwelijk ge vraagd, die zij ook had afgewezen, en met allen was zij blijven omgaan als te voren, met een groet in ’t voorbij gaan en een praatje als het te pas kwam. Alleen tegen over Lammers gevoelde zij zich na haar weigering niet meer vrij. Wanneer zij naar het dorp ging en zijn vensters voorbijliep, begon haar hart benauwend te kloppen en werd haar gang onzeker. Zij durfde niet opzien, bang dat hij onverwacht zou verschijnen, maar hij vertoonde zich ’t Jaarverslag zal worden gedrukt, even als ’t verslag betreffende de bibliotheek en ’t Friesch museum; de rekening en verant woording van den penningmeester werd goedgekeurd, ’t Voordeelig saldo van f 2130 van verleden jaar is veranderd in een na- deelig saldo van f 579. Dat vindt, aldus lichtte de financieele commissie, bestaande uit de heeren mr. C. B. Menalda en Ir. J. D. Dresselhuys, toe, zijn ooi zaak vooral in het feit dat f 4000 is overgebracht op de buitengewone reserve met het oog op het verrichten van buitengewone herstellingen aan het gebouw. En dan nog is ’t bedrag dezer reserve niet voldoende voor de dit jaar noodige reparatie, van het dak. Er zullen nog wel eenige duizenden guldens bij moeten. Zoodat de commissie maar wilde zeggen, dat de financieele toestand van het genootschap lang niet rooskleurig te noemen is, en dat het de voortdurende zorg van het bestuur moet zijn om de ontvangsten op te voeren. Want op de uitgaven is niet te bezuinigen. Er wordt met groote soberheid huisgehouden, 't Schoonmaken van ’t groote museumgebouw b.v. vergt nog geen gulden per dag. De contributiën liepen in 1923 iets terug en de entrees minderden ook. ’t Van Eysingafonds bedroeg bij ’t einde des boekjaars f 37,871, ’t fonds vooroude zuivelwerktuigen f 911, ’t aankoopfonds f 258. De begrooting voor 1924/25 werd vast gesteld met een eindbedrag aan ontvangsten en uitgaven van f 18,286. De periodiek aftredende bestuursleden, mr. W. B. Burna, N. Ottema, mr. J. L. van Sloterdijck en M. Wiegersma werden met bijna algemeene stemmen herkozen. Gasverstikking. Te Halle (Duitschland) zijn tengevolge van het springen van een gasbuis in de straat in een benedenwoning zes leden van een gezin door het binnenstroomeende gas bewusteloos geraakt en gestikt. Doodelijke sprong. Boven Wichita in den Amerikaafischen staat Kansas, sprong een vrouw met een parachute uit een door haar echtgenoot bestuurde ma chine. Het valscherm weigerde echter zich te openen en de vrouw viel van een hoogte van 300 meter te pletter, waarbij nog op het kantje af eenige toeschouwers, die naar het waag stuk keken, er aan ontkwamen, dat de ongeluk kige boven op hen terechtkwam. Abonnementper jaar f 2.50 fr. p. post f 3.60. Advertentiën 9 ct. p. regel. Inge zonden mededeelingen hooger, bij Abonnement belangrijke korting Advertentiën worden tevens gratis ge plaatst in de SNEEKER COURANT stra te Akkrum, H. H. Hofstra te Oldeboorn, J. K. Koopmans te Akkrum, C. J. Loopstra te Beetsterzwaag en P. U. Eenshulstra te Oldeboorn. gerd. Het mag zeker een wonder heeten dat de berijder er zelf nogal vrij goed afkwam, de nog bijna nieuwe fiets, die nog wel van een vriend geleend was, werd echter groo- tendeels vernield. In een te Echten gehouden vergade ring om te komen tot definitieve oprichting van een vereeniging voor onderlinge hulp bij ziekenverpleging, voor de dorpen Oos- terzee, Echten en Delfstrahuizen waren 39 personen aanwezig. De voorzitter van het Groene Kruis, dé heer F. G. Muller opende deze vergadering met de mededeeling dat er zich na een gehouden referendum 160 personen als lid hebben opgegeven, en er dus alle redenen waren om een vereeniging op te richten. Alle aanwezigen waren het hier mee eens, waarna tot oprichting werd besloten: de vereen, werd genoemd „Samen draagt licht”. Tot leden van het bestuur werden gekozen de heeren B. Frielink en W. Poepjes te Delfstrahuizen, K. Visser en G. Ham te Echten, W. de Bruin, D. v. d. Zee en J. Postma te Oosterzee. Waterschap „De Zwette c. a.” Gedeputeerde Staten van Friesland heb ben benoemd tot leden van ’t voorl. bestuur van het ontworpen waterschap De Zwette c.a. in de gemeenten Idaarderadeel, Utinge- radeel, Smallingerland en Opsterland, de heeren: Jac. Bleeker te Oldeboorn, F. Peen verre in haar straalt, alle beheersching over haar bewe gingen verliest. Zij moet daar, onder het oog der man nen, het papier lezen. Het is een rekening van Lammers en een lompe mailing om viermaal tien gulden, die zij betalen moet voor het recht van pad over het stuk land van den boer, dat het naast aan het dorp ligt. Dit landpad is het eenige, dat van haar boerderij naar de dorpsbuurt leidt. Zij begrijpt den inhoud niet dadelijk, maar gevoelt, dat het schrijven een nieuwe, boosaardig beraamde aanslag is van den vijand, wiens oogen haar uit de verte bespieden. Heete bloedgol- ven stijgen haar naar het hoofd, de wereld draait in tril lende, ijlende cirkels om haar heen, alles verdwijnt in een wirwar van strepig groen en blauw, waarin het papier glimt als een witte vlek, waarin ver-af een paar lachende en wijzende mannen stilstaan en dicht-bij vlak voor haar oogen het roode, grijnzende gezicht van den knecht blinkt. Met woedende grepen verkreukelt zij het papier tot een bal en smijt dien in het sarrende gelaat. En nu mijn heem af! gilt ze. Zij grijpt een bezem en de knecht, na slechts zwak be proefd te hebben, een verwerende houding aan te nemen, vlucht weg, gedreven door stompen en slagen van de ra zende vrouw, die met na-wapperende rokken hem achter volgt. In zijn angst, om harder te kunnen loopen, schopt hij zijn klompen naar achteren uit. Met een sprong over de hamei, waarmee hij zich in veiligheid stelt, eindigt de wilde jacht. Bij het landhek staat Lammers, stil genoegelijk grinne- kend, en de neef, gebukt, slaat met de handen op de knieën en wringt het lijf van uitbulderend gelach. Vanavond gaat hij naar de herberg om van de grap te vertellen. Spoedig zal zich zijn verhaal in wijden omtrek verspreiden, telkens met nieuwe bijzonderheden, waarvan ieder verteller meent dat ze waar zijn. De knecht zal zijn bijnaam „het haasje”, die door niemand bedacht, maar ineens overal bekend is, nooit weer kwijtraken. Maar ook vrouw Broersma zal voortaan steeds „de wilde boerin” blijven. Den geheelen volgenden slapeloozen nacht peinst zij over dat landpad. Hoe,zit het daarmee? Zeker, niemand kan haar boerderij bereiken dan over een stuk land van Lammers en over de draai bij zijn huis. Zij weet, dat van ouds jaarlijks tien gulden moest betaald worden voor het gebruik van dat pad. Maar ongeveer een jaar vóór den dood van haar man is er immers een overeenkomst met Lammers gemaakt. Die tien gulden zijn toen vervallen, en er is iets anders voor in de plaats gekomen, het onder houd van een watermolen of iets dergelijks. Haar man heeft er wel over gesproken, maar zij heeft er niet veel acht op geslagen, omdat zij zulke zaken toen geheel aan hem overliet. Niemand zou het haar echter ontstrijden, dat het pad sinds vier jaar vrij was. Als de boerin echter den volgenden morgen haar papie ren naziet, vindt ze niets, dat op afkoop van het recht be trekking heeft. IE gld. bij verliaa *3 vu Mn vingei Friesch Genootschap. De jaarlijksche algemeene vergadering van het Friesch Genootschap van Geschied, Oudheid- en Taalkunde werd Zaterdagmiddag in de schilderijzaal van ’t Friesch Museum zijn booze oogen te zien stralen. In het eerst, als hij haar toevallig ontmoette, sprak hij niet tegen haar, maar spoedig veranderde dit. Zelfs werd hij vleiend vriendelijk en zocht de gelegenheid tot een buurpraatje. Hoe onschuldig dit ook was, gevoelde zij toch ook daarin steeds een wrokkenden haat. Sedert de mislukte vrijerij van Lammers ondervond de boerin allerlei last in haar bedrijf. Soms werd in den nacht het touw van een landhek losgesneden, zoodat des mor gens het jonge vee in het hooiland liep. Dan weer was een plank over een sloot weggenomen of het hooi, dat in oppers stond voor den regen, was uit elkaar geslagen. In den herfst waren haar appels en peren verdwenen lang vóór ze rijp waren. Zij had een talrijke vlucht eenden. Op een tijd, dat de vogels zaten te broeden, werden in een nacht de korven vernield, de eenden gedood of verjaagd. De bebroede eieren vond zij des morgens tegen de muren en schuurdeuren gekwakt. De kuikens, tegen het uitkomen aan, sommige nog levend, lagen overal in ’t rond ver spreid te midden van de bloederige dooiers. Er was schande over deze daad gesproken in den ganschen om trek, en de politie had onderzoek gedaan, maar niets ge vonden, ofschoon ieder de daders met den vinger kon aan wijzen. Het waren de knecht en een inwonende neef van Lammers. Telkens bleven de bedrijvers der boosaardige plagerijen in het duister, maar de boerin zag in alles dui delijk de hand van haar buurman. Dit had ze hem in de ooren willen schreeuwen op dien mooien zomermorgen, toen hij rustig bezig was de koe schoon te maken, die in haar land had geweid. Zij hoopte daarmee de benauwende drukking der opgekropte gevoe lens van haar hart te verlichten, met één ruk den band te breken, dien hij steeds nauwer en nauwer om haar toetrok. motief voor verlaging van de salarissen van het Rijkspersoneel heeft laten gelden den benarden toestand van ’s lands financiën, welke echter, zelfs naar haar eigen oordeel, den laatsten tijd zichtbaar gunstiger is geworden, terwijl de eco nomische vooruitzichten hoopgevend mogen worden genoemd; overwegende voorts, dat de wijze, waarop van de zijde der regee- ring de herziening van het bezoldigingsbesluit 1920 tot dusverre heeft plaats gehad, alles te wenschen heeft overgelaten en door haar het georganiseerd overleg daarbij practisch tot een aanfluiting is gemaakt; dringt er bij de regeering met den allergroot sten nadruk op aan: lo. den per 1 October 1.1. doorgevoerden maat regel tot verlaging van de salarissen der ge huwden en kostwinners ongedaan te maken en de ongehuwden in gelijke mate tegemoet te ko men, zoomede af te zien van verdere verlaging van het salarispeil; 2o. het overleg met de centrale commissie voor georganiseerd overleg te heropenen over een door de organisaties eenstemmig noodig geoordeelde, technische herziening van het be zoldigingsbesluit 1920, welke reeds in October 1920 door de regeering in het vooruitzicht is gesteld; richt zich in vertrouwen tot de Staten-Gene- raal met een dringend beroep om al hunnen in vloed aan te wenden, opdat de regeering aan de in deze resolutie tot uitdrukking gebrachte desiderata tegemoet kome, en tot de Nederland- sche burgerij, om ook harerzijds steun aan de rechtvaardige actie van het Overheidspersoneel te verleenen; roept het geheele overheidspersoneel op, om, nu het ervaart, dat de regeering, trots de veel verbeterde financieele en economische omstan digheden, de ingrijpende salarisverlaging hand haaft, de organisaties te versterken, waaruit het comité van zes is voortgekomen; draagt het comité van zes op, deze motie ter kennis te brengen van de regeering en de volks vertegenwoordiging en haar ter publiceering aan te bieden aan de pers. Na de vier vergaderingen werd een straat- demonstratie gehouden. Op het Malieveld werd de stoet opgesteld, welke opstelling snel en or delijk verliep, zoodat reeds vrij spoedig de kop van den stoet het terrein verliet. Voorop ging de muziekvereeniging Kunst en Strijd uit ’s Gravenhage, daarachter volgde het comité van zes, de hoofdbesturen der bij het A.C.O.P. en het C.N.O.P. aangesloten bonden en de Kamerleden Ijzerman, van Zadelhoff, Schaper en mej. Groeneweg. Vervolgens kwam de stoet, die uit 162 groepen bestond en waar- b.v. te Heerenveen en te Sneek. De voorzitter, mr. P. A. V. baron van Harinxma thoe Slooten, merkte op, dat ’t bestuur deze gedachte, die hen zeer sympha- tiek voorkomt, zeer gaarne zal overwegen. De heer Veenstra vroeg aan het bestuur, om te willen overwegen, enkele gevelsteenen daarvoor geschikt niet op te bergen in de kelders van ’t museumgebouw, maar in een gevel in te metselen. Ook deze gedachte werd met sympathie ontvangen. Hierna deed de heer M. Wiegersma, van Drachten, eenige mededeelingen over: „Iets over de ontginning van de hooge venen in Friesland naar aanleiding van een boekje van Marten Jans, te Lippenhuizen, uit 1767”. „L. N.” Buitengewoon subsidie art. 68 L. O. wet. De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft afwijzend beschikt op een verzoek van den gèmeenteraad van Baarderadeel om voor die gemeente een buitengewoon subsidie, als bedoeld in art. 68 der Lager Onderwijswet 1920, in de ge wone kosten van het lager onderwijs te mo gen ontvangen. Salariscongres Overheidspersoneel. Zaterdag is ’t landelijk demonstratief congres van overheidspersoneel gehouden, uitgeschre ven door het Comité van Neutraal overheidsper soneel (C.N.O.P.) en het Comité ter behartiging van de algemeene belangen van overheidsperso neel. Uit alle deelen des lands waren de deelnemers aan het congres in massa naar Den Haag geko men; zij vulden drie vergaderzalen, te weten het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen, de groote zaal van den Dierentuin, het theater Odeon en den tuin van ’t Volksgebouw aan de Prinsegracht. In de vergaderingen werd de volgende motie aangenomen: Het congres, enz., gehoord de sprekers, over wegende: lo. dat de salarissen van het Rijkspersoneel, in het algemeen genomen, steeds te laag zijn geweest, en mede zijn vastgesteld in Maart 1919, op den grondslag van duurteverhoudin-j gen, welke, vergeleken met die van Juli 1924, slechts een vermindering met 5 pet. aangeven, terwijl in laatstgenoemde maand desalniettemin de salarissen van kostwinners en niet-kostwin- ners reeds respectievelijk met t3>4 pet. en 18>/> pet. waren verlaagd, en inmiddels de verlaging voor het geheele Rijkspersoneel 18*Z> pet. is gaan bedragen; 2o. dat de regeering, hiermede niet tevreden, op 1 Januari 1925 nieuwe salarisverlagingen wenscht te laten ingaan; 3o. dat de prijzen der meest onmisbare levens- thtlgena voorvaudra overMsgekomen mat d« H«iianglsolie IGAft Sici' biI h««na- k«ialaflS"Baak te Bohledlam aij» oom Abonni’a wanakard tagan angelakkan vaar *UvU lange Invaliditeit. Afscheid Dr. Wumkes. In de Noorderkerk heeft Dr. Wumkes Zondag voor de laatste maal een godsdienstoefening voor zijn gemeente gehouden. Van de dertig jaren van zijn predikantschap bij de Nederl. Herv. Kerk bracht hij er 18 te Sneek door. De eigenlijke afscheidsrede werd hier niet gehou den, deze zou zijn uitgesproken in de Ned. - Herv. Kerk, ware dat gebouw reeds gerestau- Leeuwarden gehouden, reerd geweest. Deze afscheidsrede „Op Tha- bor” getiteld, is in druk verschenen en de netto opbrengst er van komt ten goede aan de diaco nie. Spr. zou hier in de Noorderkerk geen offi- cieele toespraken houden, de gemeente kon door de onivang van hef gebouw dat meer dan gevuld was niet in haar geheel aanwezig zijn. Toch wilde spr. met een enkel woord van zijn heengaan reppen: herder en gemeente gaan in eenheid des geestes van elkaar, zooals in het huwelijk man en viouw elkaar worden toege voegd zoo was het ook steeds tusschen spr. en gemeente en spr. hoopt dat men zijn opvolger hetzelfde vertrouwen zal schenken, dat hij ge noot. Aan de hand van Daniël 6 sprak de begaafde redenaar daarop over: le. de onbaatzuchtigheid van Daniël; 2e. de open vensters naar Jeruza lem; 3e. de redding uit den leeuwenkuil; 4e. een blik in de toekomst. Na de preek richtte ds. Terlet als voorzitter var, den kerkeraad zich tot den scheidenden collega, zijn blijdschap er over uitsprekende, dat hij dr. Wumkes, heeft leeren kennen. In mijn leven is een grooter vertrouwen gekomen door u, zegt spr. Spr. herinnert aan den strijd door den schei denden collega in Sneek gevoerd. Een inner lijke strijd, maar ook de strijd tusschen rechts en links. In .dien strijd hebt ge voor uw geloof gestaan als een man. Wij allen, rechts of links, zijn u dankbaar dat gij zoo gestaan hebt. Uit aller naam brengt spr. dr. Wumkes hartelijk dank. In dien grooten strijd is uw vrouw, volgens uw eigen getuigenis, uw steun geweest. Mede komt daarom aan haar de dank. „Gij hebt gestaan als een man in de gemeen te. Ge waart den laatsten tijd niet in Sneek en toch waart ge hier wel. De jaren, die u hier ge werkt heeft, hebben dezen invloed gehad, dat hoewel ge officieel los zijt van de gemeente, ge in de herinnering zult blijven voortleven. Uw geest en uw geloof zullen nawerken tot „in lengte van dagen”. Tot de gemeente zegt spr. dat waar dr. Wum kes steeds gewerkt heeft om haar te sterken in haar geloof, zij haar scheidenden leeraar iets zal toonen van dat geloof, door hem toe te zin gen Ps. 121 4. Ouderling J. W. Deenik sprak eveneens een woord van waardeering bij het eindigen van den dienst in deze gemeente. „Geen woord van verheerlijking, alleen een woord van waardee- --- ring ep boven alles dank aan God. Uw woord werd met zegen bekroond. Ge hadt steeds volle kerken, waar ge de beproefde waarheid van Gods Woord bracht God zegende u met heer lijke gaven. Wij profiteerden daarvan. We zullen u missen. Uw opvolger staat eveneens op den bodem der belijdenis en hij zal uw werk voort zetten. Ook hij zal verkondigen den opgestanen Heiland. God zegene u en de uwen. Staande werd daarop dr. Wumkes toegezon gen: De Heer zal u steeds gadeslaan enz. Dr. Wumkes zeide dank voor het gesprokene en het toegezongene. LEMMER, 27 Oct. Hoe gevaarlijk het is om per fiets een auto vast te houden en dan zoo mee getrokken te worden, onder vond hier weer de slagersknecht van den hr. J. Cuiper te Echten. Toen genoemde per soon onze plaats zou verlaten, reed hem bij onze stroomsluis de auto van den heer J. Brals van Echten achterop. Deze vast te grijpen was hét werk van een oogenblik. bijna nooit. Toch meende zij uit alle hoeken van zijn huis Toen deze auto echter door het hek van' de stoomhoutzagerij van de fa. Sleeswijk aldaar reed, was aan den kant waar de wielrijder reed te weinig ruimte. Loslaten was niet meer mogelijk en op een onzachte manier werd hij toen van zijn rijwiel geslin- tusschen de muziekverenigingen Crescendo te Delft, Kunst naar Kracht te Loosduinen, die der afd. Rotterdam van de gemeentewerklieden en de zangvereeniging De Stem des Volks uit ’s Gravenhage waren opgesteld. Bereden politie en politie te voet begeleidde de stoet en zag o.m. scherp toe, dat geen mili tairen in uniform aan de betooging deelnamen. Een aantal matrozen en mariniers had zich op verschillende punten, waar de stoet passeeren moest, opgesteld en werd herhaaldelijk toege juicht door de betoogers. De demonstranten mochten niet zingen, alleen de Stem des Volks had daartoe vergunning gekregen. Een talrijk publiek stond overal langs den weg geschaard waar de betoogers, die vele vaandels en doeken met opschriften meedroegen, voorbij marcheerden. In snel tempo ging het van de Maliebaan langs Koningskade, Rijnstraat, Zwarteweg, Nieuwe Haven, Turfmarkt, Spui, Hofweg, Bui tenhof, Groenmarkt, Hoogstraat, Plaats, Kneu terdijk, Lange Voorhout, Parkstraat, Maurits- kade en Koninginnegracht terug naar de Malie baan. Op de Maliebaan werd de menigte in twee groepen gesplitst. De eene groep werd ontbon den door den heer Noordhoff, de andere door den heer Van der Jagt. Omstreeks zes uur was de demonstratie afgeloopen. Tijdens de demonstratie heeft zich geen enkel incident voorgedaan. Ongevallen. Te Ambt-Delden is Vrijdag een kind van C. in den kinderstoel in brand geraakt. Het is aan de brandwonden overleden. middelen van dag tot dag omhoog gaan en een duurtegolf in aantocht schijnt te zijn; 4o. dat de regeering als het voornaamste

Sneeker Nieuwsblad nl | 1924 | | pagina 1