Firma I. WESTERHOF, De Wilde Boerin MissBlanche LIJDT U AAN INDIGESTIE? Hier is iets nieuws voor U LUXE VERPAKKINGEN Biscuits, fijne Bonbons 41e JANR6ANG en Dessertwerken. TT1 TH TT TT iT ■Tnnro'Nr OHidiil Qrgua dir liniiiti Snik Yerïehgui HIEUW TIJDINFF Eerste Bled No. II WJMMSDAG 9 NOVEMBER 1924 w Minder fraaie Handen door arbeid off weersinvloeden, weer zacht en blank door PUROL. sisnias: yn. ICft gl<S. Wj verlies ran 7E gid. 8>lj verlies Eft IvV h*X*4. Id VAN 9921 dtfiil®. Vv een Speciaal adres voor wien het nadat een goed uitzicht op den-spoorweg ver- Voerlieden zij in het dorp niemand meer vindt, die naar haar wil De zaken verloopen voor de boerin treiterend langzaam. 6.) VIII. Wordt vervolpd F k nl. 240 mM. tegen 208 mM. normaal. Tot half hebben. Wielrijders moeten zóó langzaam rijden, dat i De den wagen uit te gaan. 0 Drijvers van vee dienen voor den overweg of lange voertuigen van Donderdag is het lijkje opgehaald van den 8-jarigen P. Mieras te Middelburg, die spelende in de kade viel. Zijn kameraadje had niets van het ongeluk durven zeggen. Van het tweejarig kindje van H. aan de Sluisstraat te Breda geraakten de kleertjes in brand. Het is aan de bekomen verwon dingen overleden. gld, bij vsrlles vaa ••n wljavingam door T. E. H O L T R O P. -o- komen voor de voornaamste posten op het volgende neer: Schrijver f 1100f 1700 na 11 dienst jaren (thans f 1080 f 1800); Kantoorbediende 2e kl. f 1100 f 2000 (thans f 1170 f 2070); Conducteur, assistent, enz. f 1400 f 2100 (thans f 1260 f 2160). Abonnementper jaar f 2.50 fr. p post f 3.60. Advertentiën9 ct.’ p. regel. Inge zonden mededeelingen hooger, bij Abonnement belangrijke korting Advertentiën worden tevens gratis ge plaatst in de SNEEKER COURANT f ram SNEEKER COURANT annex SHEERER COURANT en WYMBRITSERADEEL Men behoeft er zich waarlijk niet over te verwonderen, dat de Rooker na één proefneming steeds herhaalt Geef MIJ maar Verduistering. De directie van de Koninklijke Neder- landsche Stoomboot Maatschappij te Amster dam heeft bij de politie aangifte gedaan, dat een kantoorbediende van deze maat schappij, werkzaam op de etablissementen aan de Levantkade, een bedrag van ongeveer f 12.000 heeft verduisterd. Het is de gewoonte bij de scheepvaart maatschappijen, het z.g. aanveegsel uit te ruimen, dat is alles wat van de lading na de lossing in het schip achterblijft, op ge regelde tijden te verkoopen. Door van deze verknopen geld achter te houden, heeft de daarmee belaste kantoorbediende over een lange periode zich een bedrag van omstreeks f 12.000 toegeëigend. Dampkring” van November komt. Met een voertuig nadere men een onbewaak- ten overweg steeds zóó langzaam, dat men maar worden behandeld, en dat ze het pleit zal winnen. Verliezen? Ze denkt er niet aan. Maar als het gebeurt, ja, ze heeft zichzelf gezworen en zegt het nu, terwijl dominé-zelf het hoort: Vrij en zonder er iets voor te betalen wil ze van het pad naar het dorp gebruik maken, anders zet zij geen voet meer buiten haar huis en haar land. Anderen mogen het pad niet kunnen missen, voor haar zal het niet meer be staan als het niet vrij is. De dorpsheeren glimlachen toegefelijk. De gelofte van de boerin is iets, dat wel vergeten wordt. Zij zijn tevre den over den uitslag van hun zending. De wilde boerin is getemd, vertellen ze Lammers, die hen opwacht. En de rust van het dorp is hersteld. voor al de hulde, hem op dezen dag toege bracht, inzonderheid voor die der kinderen, van wie hij slechts noode scheidde. L. C. De zomer van 1924. In „Hemel en schrijft dr. Ch. M. A. Hartman c. i. over den zomer van 1924. Hij schrijft o. a.: Den velen belanghebbenden, aan i weer in den afgeloopen zomer een teleurstelling kregen is nog vóór den overweg kan stoppen, heeft berokkend, zal het mogelijk bevreemden Bestuurders van motorrijtuigen of motorrij- Beseft gij dat van elke tien gevallen van spijsvertering stoornissen, negen veroorzaakt worden door overmatige aciditeit in de maag, en dat deze zuren gemskkelijk onschadelijk kunnen worden gemaakt Het is echter een feit en gij kunt U daarvan overtuigen door een half theelepeltje Gebismureerd Magnesium te gebruiken, zoodra gij weer last hebt van een aanval van maagpijn. Let dan eens op de kalmte en de onmiddelijke verlichting die gij verkrijgt. Dit komt omdat het pijn-veroorza- kend zuur onschadelijk wordt gemaakt zoo dra Gebismureerd Magnesium in de maag komt. Gebismureerd Magnesium is geen nieuwe remedie. Gedurende velejaren heeft het reeds verlichting gebracht aan maaglijders en er zijn heden ten dage slechts weinig huizen te vinden waar het pijnstillend vermogen van dit middel niet bekend is. Schaf nog heden een flacon aan, gebruik het volgens de ge bruiksaanwijzing en dan vergeet gij spoedig dat gij ooit aan indigestie hebt geleden. Gebismureerd Magnesium Dépot, Jacob Maris- plein, 23, Amsterdam. Verkrijgbaar bij alle goede Apothekers en Drogisten. Weigert alle vervangingsmiddelen Let er op dat gij het echte (lebiSmureerde Magnesium krijgt en na 12 dienstjaren Nationale Sportpaleis. De Haagsche rechtb. heeft de Comm. vennootschap Mpij. Nationaal Sportpaleis failliet verklaard; zoo ook den vennoot D. v. d. Horst. <le hoeksteenen van het geloof. Hierna sprak de heer Plat een kort slotwoord. Kerknieuws. In de Chr. Qeref. Kerk alhier is Zondagmor gen bevestigd de candidaat J. Hovius van Korn- horn, door ds. H. Visser van Lei tekst was gekozen 2 Tim. 4 2. Aan de handoplegging werd behalve door de ouderlingen der gemeente deelgenomen door ds. C. S. v. d. Ven van Lisse. De gemeente zong daarbij Ps. 119: 9 (gewijzigd). ’s Avonds deed ds. J. Hovius zijn intrede met een leerrede over 2 Petr. 1 19. Aan het eind der predikatie werden door Z.Eerw. toe spraken gehouden tot den burgemeester, den bevestiger, kerkeraad en gemeente. Ds. C. S. v. d. Ven en Ds. Visser spraken den jongen ambtsbroeder toe, waarna gezongen DINIDAG1 ra VRIJDAGSAVONDS üitf *v«rs Brandenburgh Co., Tdeinra 150. Vrouw Broersma denkt in het proces den prikkel terug te vinden, dien ze tot nog toe gezocht heeft in het/ondver- tellen van haar leed, en dien ze noodig heeft om haar heen te drijven door de donkere tijden van weifeling en zwakheid. Zonder nadenken grijpt ze dit nieuwe middel tot opwekking aan, en reeds den volgenden dag trekt ze uit naar de stad. Het gelukt haar een advocaat te win nen, dien ook Lammers gaarne zou genomen hebben, iemand die zich met liefhebberij toelegt op het nasporen van verschillen over burenrecht, wettelijke servituten en erfdienstbaarheden, die met hét geduld der toewijding i en plich- en Zuidholland met ongeveer 250 vóór het vee uit te loopen. Met een wagen of tuig, dat niet geheel in orde is, moet men den overweg niet overgaan. Loonregeling lager postpersoneel. Indertijd is meegedeeld, dat de lagere Het pleit duurt lang, doordat de advocaat, uit hartstocht voor de zaak, het verschil telkens Ingewikkelder maakt. Zelfs kan hij aan Lammers een recht van opslag betwisten, dat den boer veel meer waard is dan de tien gulden voor het landpad, maar de partijen stellen er nauwelijks belang in. Vrouw Broersma vooral wil van geen schikking hoo- ren, ook al begint ze in te zien, dat ze het geschil over het pad zal moeten verliezen. gld. ingaral nn orax- ll|d«n bfnnnn SO A Ongevallen. Viijdagmiddag vond men in de expeditie- loods aan de L. Hortensiuslaan te Naarden den 23-jarigen knecht C. Beuker, uit Hil versum, op den grond liggen met den draad van een electr. looplamp in de handen. De draad stond onder 220 volt. Ondanks, dat twee uren kunstmatige ademhaling werd toegepast, mocht het niet gelukken de levensgeesten te doen terugkeeren. heeft berokkend, zal het mogelijk bevreemden T te vernemen, dat de hoeveelheid regen in dit wielen zullen er dus in het algemeen op moeten jaargetijde, gemiddeld over het geheele land, rekenen, vóór den overweg te stoppen, zoolang thans gbruikelijken schoolvacantietijd! 1 grootste hoeveelheden hadden Limburg met 299 en Noord- mM.; daarentegen waren Friesland en Gronin gen zelfs nog ruim 10 mM. beneden de zomer- normaal. Het aantal onweders, dat in de ver schillende landstreken sterk uiteenliep, mag ge middeld op 14 gesteld worden, gelijk aan het normaal aantal voor den zomer. IE gld. b!J vwUm *3 »be esn vlngsi werd Ps. 99 2 en 105 24. j Kerknieuws. Beide malen was ’t kerkgebouw ruim gevuld.' Geref. Kerken. Beroepen,te Warns P. Prins, Volksbond tegen Drankmisbruik. candidaat te Hilversum; te Scheemda dr. C. Aan 't bestuur van de afd. Sneek van boven- 0S ln£a’ e os em’ genoemden bond is nog als lid toegevoegd A. Rudelsheim-stichting. I mevrouw R. van Rhijn geb. Lankhorst, zoodat De jongste ledenvergadering der S. A. Rudels- dit thans bestaat uit dr. van Rooijen, voorzitter, heimstichting, te Utrecht gehouden, heeft het --- V. V* W V Vel 11 een gebouw in het Karmesheuvelpark te Hil versum om daarin een gesticht voor Joodsche zwakzinnige kinderen te vestigen, terwijl beslo ten werd, dat de vereeniging haar werk zelf standig zal voortzetten. Vrijzinnig-Democratische Bond. De Vrijz.-Dem. Bond vergaderde Zaterdag en Zondag te Utrecht. De voorzitter, mr. W. H. M. Werker gaf in zijn openingsrede de leuzen voor den a.s. verkiezingsstrijd aan: emancipatie van den kleinen landgebruiker. organisatie van den arbeid tot medezeggenschap in de bedrijven, betere organisatie en vrijmaking der sociale verzekering, ontwapening. Na een rede van mr. Marchant werd de nieu we ontwapeningsparagraaf van het V.-D. pro gram met algemeene stemmen aangenomen, na dat er nog in was opgenomen de clausule: Ver vulling van Nederlands verplichtingen als lid van den Volkenbond. Glazen armbanden. Glazen armbanden zijn thans in de mode; vooral kinderen tooien zich er gaarne mede. Dit sieraad blijkt, zegt het Hbl., niet zonder gevaar te zijn; een schoolmeisje te Amsterdam heeft zich dezer dagen ernstig aan de handen ge wond, doordat bij het stoeien eén armband brak en in het vleesch drong. Bloembollencultuur. De Raad van Hillegom machtigde B. en W. tot aankoop van een stuk grond, teneinde dit met een bedrag van f 50.000 aan te bieden aan de Vereen, voor Bloembollencultuur tot het stichten van een vereenigingsgebouw. Onbewaakte overwegen. De directie van de Nederlandsche Spoorwe gen heeft de volgende wenken voor het publiek opgesteld, welke zij op haar stations en bij on bewaakte overwegen zal ophangen: Voetgangers dienen vóór den overweg stil te staan, naar beide zijden uit te zien en wan neer geen trein in aantocht is snel den over weg over te loopen. Bij mist luisteren, of er een trein aankomt. i Niet probeeren, vlak vóór den trein over te Diep bewogen betuigde de heer S. zijn dank steken. Kleine kinderen late men niet alléén den over weg overgaan. i Bij dubbel spoor nadat een trein den over weg is gepasseerd uitzien, of geen trein op het andere spoor uit tegengestelde richting aan- Verkiezing Kiescollege Ned. Herv. Kerk. Maandag had de stemming plaats voor 8 Ge machtigden in het Kiescollege der Ned. Herv. Kerk alhier. Uitgebracht werdei] 1940 stemmen. Van ontaarde 8. Geldige stemmen 1932, vol strekte meerderheid 967. Op dé Vrijz. candidaten lijst A werden uit gebracht: D. Hoeksema 955, B. A. Kleinstra 954, H. Koopmans 959, G. de Jong 953, M. Wierstra 956, J. A .K. Jouvenar 953, U. Jonk mans 956 (allen aftredend). A. F. Hingst 957 (voor de buitengewone vacature-Zandhuizen). Op de Rechtz. candidaten lijst B werden uit gebracht: W. Boonstra 977, P. üroeneveld 979, H. Hofstra 974, H. Kanon 974, F. van der Meer 976, H. van der Meer 976, J. Venema 974, Tj. de Jong 972. Gekozen zijn dus de Rechtzinnige candidaten. De stand in het Kiescollege is thans 30 recht- zinnigen, 14 vrijzinnigen en 1 vacature. PI. m. 6 procent der kiezers kwam niet op. Huldiging Dr. Wumkes. Vrijdagavond hebben verschillende vereeni- gingen der rechtzinnig hervormden hun schei denden leeraar en herder gehuldigd. Namens allen bood de heer Alkema dr. Wumkes een cadeau aan nl. een afbeelding van de Groote Kerk in koper gedreven en keurig omlijst. Het stuk is groot 66 X 86 c.M. en uit het atelier van den heer K. Dijkstra en thans te bezichtigen in de étalage van de fa. Obbema. Het stuk is geplaatst op een ezel, aan welks boveneind het wapen der gemeente Sneek, eveneens in koper gewerkt, welke stander vervaardigd is door den meubelmaker den heer De Wreede. De namen der gevers en geefsters zijn ver zameld in een prachtig album, waarin tevens verschillende foto’s van Sneek voorkomen. Ten slotte werd nog een bedrag in couvert gegeven. De heer Deenik sprak voor de Vereén. van Rechtz. Herv. De heer Potma voor de Vereen, v. Chr. Belangen (Gebouw). De heer v. d. Brug voor de Zendingsafdeeling (Zendings-naaikrans inbegrepen). De heer Halie voor het Kerkkoor, de heer Martens voor de Chr. Jongelingsveree- niging, de heer C. Doevendans voor de Werk- liedenvereen., de Zondagsschool en het fonds Noodhulp, de heer Hofstra sprak o. a. over de politiek en het chr. onderwijs, de heer Put voor de afd. der N. C. G. O. V. De heer M. Oppenhuizen sprak een persoon lijk woord evenals de heer Van Manen. Dr. Wumkes, het woord verkrijgend, zeide, dat er iets overstelpends was in de betfliging van liefde en waardeering, die hem en zijn vrouw ten deel vielen. Alle roem is echter uit gesloten. Om zijns werks wil werd de leeraar geliefd. Alle menschenlof is contrabande. God leidt den mensch, ook spreker. De gemeente bedankte hij voor haar trouw, waarmede zij hem droeg. Hij zal Sneek niet vergeten en hoopt die stad met hare grachten, die naar spr. wenscht er nog lang zullen blijven, nog vele malen te bezoeken. Der jeugd wil hij nog zeg- V gen: Hou je aan je Bijbel. Laat je dien niet ontnemen. Aanvaardt het gezag en handhaaf zij in het dorp niemand meer vindt, die naar haar wilten van de twistende buren, luisteren, gevoelt zij zich verheugd met het denkbeeld, dat geleerde mannen, rechters en advocaten, zich met haar en haar zaak zullen bezighouden. j Uiterlijk toont zij zich nu bedaard, met geweld zich in- En ja, zij zal rustig blijven, heel rustig, als Lammers haar houdend, als de verterende onrust van binnen wil uitbars- niet plaagt. Zij vertrouwt, dat zij rechtvaardig zal ten. Ze is niemand meer lastig, maar, in den geest dezelfde gedachte voortdurend wendend en omwendend, bestaat er voor haar niets anders meer, waarover ze met belangstel ling kan spreken. Zoo wordt zij stilzwijgend en vervreemdt van iedereen. Haar wezen is veranderd. Ze is niet meer de forsche, krachtige boerin, die struisch voorttrad met rustigen stap en breed rokkengezwaai, maar een lange, beenige vrouw, die zich stootend beweegt in de slap neerhangende klee- ren. Haar huid is geel geworden en strak gespannen om den neus. De lippen, vroeger steeds half-geopend en gereed voor een gekkend woord of een lach, zijn saamgeknepen in een dunne lijn. De verdofte oogen behouden thans voort durend den wilden, schichtigen blik, die er vroeger slechts nu en dan in scheen. Het zwarte haar is döf en vaal ge worden. Elke maand, die het proces sleept, maakt haar uiterlijk een jaar ouder, en inwendig verhardt zich haar gevoel tot somberen menschenhaat. f 35, 2e en 3e kl.: f 33; f 40 en f 38. Telefonisten 2e kl. bij den localen dienst per maand: f 83.33, f 76 66, f 66.66; maximum na 14 dienstjaren: f 125, f 115 en f 100. Van al deze loonen moeten in mindering worden gebracht S'/2 pet. pensioenstorting en het kleedinggeld. Van bevoegde zijde deelt men mee, dat de hierboven vermelde nieuwe loonregeling in vergelijking met de op 1 October j.l. geldende voor de le klas plaatsen in het slechts 15 procent boven de normaal is geweest, zij geen voldoend uitzicht op den spoorweg a,gemeen een kleine verhooging beteekent, 1 '■’I a rv X K i orxr» 1 rr' Jill'... XI z-» voor de 2e klas plaatsen in het algemeen een bestendiging van de bestaande toe deden verscheidene, dikwijls vrij uitgebreide zjj gemakkelijk vóór den overweg kunnen af-.standen, voor de 3e klasse een zeer sterke verlaging. De nieuwe regeling voor het pesoneel onder de 23 jaar komt op een niet onaan zienlijke verlaging van de loonen neer; de bestellers op 20-jarigen leeftijd ontvangen bijvoorbeeld trans f 2.1.61 en krijgen f 19.20 per week. De voorgestelde salarissen voor ambtenaren die in het Bezoldigingsbesluit gehandhaafd blijven en niet vermeld werden in het reeds gepubliceerde overzicht van dit besluit, Juli ongeveer was de regenval vrij gering, daar na onweders het tekort dubbel inhalen, zoodat in stappen, de tweede helft van den zomer de neerslag de Voerlieden van zware normaal met ruim de helft overtreft, juist in den dienen af te stappen en vóór de bespanning de heer v. d. Berg, commissaris van politie, vice- bestuursvoorstel goedgekeurd tot aankoop voorzitter, dr. Hoorenman, secretaris, S. Hoog land, penningmeester, W. Has, L. Bakker en mevr, van Rhijn, leden. Definitief is besloten tot het houden van een Huisvlijt-tentoonstelling, annex een expositie van Kunstnijverheid. Onze stadgenoote, mej. N. Kuperus, slaag de Zaterdag jl. te Arnhem voor het examen Ste nografie in de Dilitsche taal (Ver. Van Leeraren). Regenval. In October 1924 bedroeg de rege'nval hier ter slede 70.4 m.M., alzoo een geringe afwijking van het gemiddelde der maand. October telde 15 regendagen, doch bovendien een droge perio de van 5 en een van niet minder dan 10 dagen waarop nagenoeg geen regen viel. BOZUM, 1 Nov. Na 44-jarigen dienst bij het onderwijs, waarvan 26 jaren in .de gemeente Baarderadeel, nam de heer A. Schaafsma, hoofd der openbare lagere school alhier, afscheid van zijn leerlingen, in tegenwoordigheid o. a. van B. en MA der gemeente, de ouder-commissie, de dames-commissie, den predikant der Ned. Herv. gemeente en andere belangstellenden Met gepaste toespraak bood een der oudste leerlingen een prachtig zilveren inktstel aan met inscriptie: As oantinken fen de Bozumer Skoal- lebern, benevens voor de echtgenoote van den heer S. een kristallen fruitschaal. Hierna voerde het woord de burgemeester der gemeente, die in zeer waardeerende bewoordin gen den afgetreden onderwijzer dank zei voor de vele diensten, aan het onderwijs bewezen, hem en zijn vrouw een welverdiende rust toe- wenschende. Namens de ouders dankte de heer Zwarte- veen, voorzitter der oudercommissie, voor de zorg en toewijding, aan hunne kinderen besteed, terwijl door ds. Kabel in gevoelvolle woorden getuigd werd van de groote liefde, die hij in den korten tijd van zijn verblijf alhier had opge merkt tusschen leerlingen en onderwijzer, wien hij ten slotte een volkomen herstel van zijn gezondheid toewenschte. 9«lgana voorvaudan ovaraangakomaB met da NmllMdBOiia AigamasBe Varaa- 0ld> büj lovemi* Iftft *tapiagia>Baink ta ■ohlaMaaa af|n onse Abonnd’a veisekerd tegen ongelukken vees 4VUV lange Invaliditeit. De burentKvist brengt onrust in het slepende bewegen van het dorp en gevaar voor aanzien en gezag in de kleine omgeving. Lammers en vrouw Broersma zijn gegoede, voorname inwoners. Hun ruzies mogen niet besproken worden door het mindere volk. Dat schaadt alle notabelen. Daarom komen de dominé en de burgemeester samen om den vrede te herstellen. Bij Lammers treffen ze enkel voorkomendheid. Maar eigenlijk behoefden ze bij hem niet te komen. Hij heeft im mers nooit iets verkeerds bedoeld, nooit een boos woord Leeuwarden. Tot gezegd. Hij wil graag met zijn buurvrouw in rust en vrede leven. Kan hij het helpen, dat zij tegen hem opstaat? Ook nu wil hij wel toegeven en gaarne de minste zijn, maar hij staat op zijn recht. Dat zou ieder doen. Kalm en verstandig bespreken de drie mannen de zaak der onrustige vrouw, tot Lammers, geleidelijk, als het denkbeeld van anderen, zijn meening naar voren dringt, dat de rechter maar moet beslissen, en ondertusschen wil hij graag alle openlijke vijandschap vermijden. Vrouw Broersma ook buigt zich gewillig voor het oor deel der dorpsheeren, nadat deze nog eens geduldig het «-..u.viio.uaaincucii, uic mei net gcyuiu uer i lange verhaal van haar grieven hebben aangehoord. Als] zal pluizen in het kluwen der verhaspelde rechten rangen van het postpersoneel uit het Be zoldigingsbesluit zouden worden gelicht en overgebracht naar de loonregeling voor de werklieden in rijksdienst. Het ontwerp voor de desbetreffende regeling is thans ver schenen en de postale commissie is ter zake tegen 3 en 4 November bijeengeroepen. Overgebracht worden de rangenwerkman 2e kl., waaronder magazijn-werkman, maga zijnbediende aan het magazijn voor post zegels, werkman le kl., waaronder magazijn- werkman, portier, telefonisten 2e kl., bij den localen dienst, bestellers, kantoorknechts, zaalwachters, vakwerkman 2e kl., stoker 2e kl., vakwerkman le kl., stoker le kl., monteur 2e kl., instrumentmaker 2e kl., expediteur, magazijnopzichter, vakwerkman- voorman, stoker-voorman, monteur le kl., en instrumentmaker le kl. Het minimum-salaris voor al deze groepen wordt uitbetaald op 23-jarigen leeftijd (dit was 21) en voor personen onder de 23 jaar is een afzonderlijke regeling gemaakt. De nieuw-voorgestelde loonen komen, volgens „de Tel.” op het volgende neer: Werkman 2e kl., bij aanstelling (per week) f 24 in gemeenten le kl., f 22.80 in ge meenten 2e kl., en f 19,20 in de 3e kl., na 5 periodieke verhoogingen per jaar worden de maxima bereikt ad resp. f 28.80, f 26.88 en f 24. Magazijnbedienden werkman le kl., en portier resp. f 25.44, f 23.52. f 20.64; f 30.24, f 28 32 en f 25.44. Bestellers: f 26.88, f 24.96, f 22.08; f 31.68. f 29.76, f 26.88. Kantoorknecht, zaalwachter, vakwerkman 2e kl. en stoker 2e kl.: f 28.80, f 26.88, f 24; f 33.60, f 31.68, f 28.80. Vakwerkman le kl. en stoker le kl.: f31.20, f 29.28, f26.40; f 36, f 34.08, f 31.20. Monteur 2e kl. en instrumentmaker 2e kl. f 31.20, 2e en 3e klas-gemeenten f 29.28; f 36, f 34.08. Expediteur: f 24.92 maximaal f 38.34. Magazijn-opzichter, vakwerkman-voorman, stoker-voorman: f 33.60. f 31.68, f 28.80; f 38.40, f 36.48, f 33.60 (na 5 jaar). Monteur le kl. en instrumentmaker le kl.:

Sneeker Nieuwsblad nl | 1924 | | pagina 1