Ca&ur W YMBRITSERADEEL, op Donderdag 27 Nov. 1924, ’s namiddags 1% uur. Otfidiil Orgm dar liiinti Snik. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. ■o. SO HEBT U AL GEBLOOKERD? - Eerste Blad ZATERDAG 6 DECEMBER 1924 41e JAARGANG IK BLOOKER ELKEN DAG Vergadering van den Raad der gemeente Yandijni DHT1DAGHI a VRWDAG8A VO1TDB UitfSTtri Brandenburgh Co., Sian Talefoai Ma. 150. j. i BLOOKEREN IS AFGELEID PER DAG EEN KOP DRINKEN. DE ZAL U V o o r z. VAN BLOOKER EN BETEE- KENT MINSTENS ÉÉNMAAL schen hebben zich daar tot en meebetaald i wanneer is men er eens af? De Voorz.: Wij zijn er personen tegelijk vervoeren. Het voorstel-Atsma wordt z. h. s. aangeno men. Van het besluit dat 50 voor kosten van eerste 7£ glO. trtj varllaa £1| gld. Bi) «arllaa aan lv van m» daim. vU «au vtivvlngvr. de hoek HeegOosthem. De heer A b m 8 begrijpt niet wie de heer Cnossen beïnvloed heeft. Offingawier zou mep onrecht doen als men het niet hielp. De heer S c h i 1 s t r a is veranderd van mee- ning nu blijkt dat Offingawier meebetaald heeft voor anderen; nu heeft men daar ook een moreel recht. Spr. zal voor de 50 stemmen. Voor dit voorstel stemmen de leden Wesse lius, De Boer, Breeuwsma, Abma en Schilstra; tegen de leden Reitsma, v. Berkum, Gaastra, Cnossen, Atsma, Kramer, v. d. Leij, Andela, Rengers en Landman. Met 105 st. is dit voorstel verworpen. Z. h. s. wordt het voorêtel van de minderheid van B. en W. (20 nu aangenomen. Punt VI (oud no. Vil). Protesten Besturen „Dorpsbelangen” en Coöp. Vereen. Electrl- sche Centrale te Woudsend tegen het raads besluit om het verlies dat het G.E.B. over 1924 zal opleveren uit de gemeentekas te dekken, met voorstel B. en W B. en W. deelen mede: Bij schrijven dd. 23 October 1924 deelt het Bestuur der Vereeniging tot bevordering van Dorpsbelangen te Woudsend Uwen Raad mede kennis te hebben genomen van Uw besluit, ge nomen in Uwe vergadering van den 4en Octo ber jl. om het tekort op de exploitatie van het Gemeentelijk Electriciteitsbedrijf over 1923/’24 ad f 10.000 uit de kas der gemeente te dekken. Overwegende, dat een deel der bevolking van de gemeente, nl. de burgerij van Woudsend zelf een electriciteitsbedrijf in stand houdt en in de moeilijke crisisjaren met groote financieele offers in stand heeft gehouden en dat door bovenge noemd besluit die burgerij zoodoende genood- Abonnementper jaar f 2.50 fr. p. post f 3.60. Advertentiën9 ct. p. regel. Inge zonden mededeelingen hooger, bij Abonnement belangrijke korting Advertentiën worden tevens gratis ge plaatst in 'de SNEEKER COURANT. B. en W. B. en W. deelen mede: Bij schrijven dd. 19 Juli 1924, no. 161, ver zocht het Bestuur van het Waterschap „De Sneeker Oudvaart” Uw Raad subsidie te willen verleenen voor het slatten van de Loëngaster zaakt wordt thans het tekort van het Gemeen telijk Electriciteitsbedrijf mede te dekken en daardoor dat bedrijf in stand te houden, komt adressant met het beleefd verzoek tot Uwen Raad om Uw desbetreffend besluit in te trek ken. of te wijzigen in een renteloos voorschot of desnoods van de betaling van deze belangrijke som de burgerij van Woudsend vrij te stellen. Bij schrijven dd. 24 October jl. deelt het Be stuur der Coöp. Vereeniging Electrische Cen trale te Woudsend eveneens mede kennis te heb ben genomen van Uw voornoemd besluit. Dit bestuur schrijft o. m.: „De leden van bovengenoemde Coöperatie zullen dan gedwongen worden mee te betalen aam een bedrijf, waarvan zij geen vruchten kun nen plukken, terwijl zij niet geschroomd hebben door het betalen van een hoogeren stroomprijs hun eigen electrisch bedrijf over de moeilijke tijden heen ie helpen. Eens zelfs had het bedrijf een tekort van circa f2400.—, welk bedrag in een jaar gedekt is zon der hulp van derden. Bovengenoemd raadsbesluit schept dus voor deze gemeentenaren een grove onbillijkheid, waartegen het Bestuur niet kan nalaten te pro- testeereu en waarom het U dringend verzoekt het besluit in dier voege te wijzigen, dat de on billijkheid wordt weggenomen.” Wat het door adressanten genoemde besluit, dat tot hunne verzoeken aanleiding gaf, betreft, zij opgemerkf, dat nog niet kan worden gespro ken van een bepaald verlies over 1924 van bv. f 10000, daar dit verlies nog niet bekend is. Bij de waatdeering van de bezwaren welke adressanten aanvoeren meenen wij te moeten uitgaan van de stelling, dat de gemeente de electrificatie niet ter hand heeft genomen om er een bedrijf van te maken, maar omdat men van meening was, dat met die electrificatie een sterk sprekend gemeentebelang was gemoeid. Door het belang van het G.E.B. te bevorderen dient men dus het belang der gemeenschap. Het openbaar belang der electriciteitswerken onzer gemeente werd door de Kroon bij Haar ISA ffldL bij vuUh nu IvV Mn hand. vevt vcg 01<L bij «arllaa *8 vu aan vingvx Voorzitter de heer H. M. Tromp, burgemeester. Secretaris de heer H. M. Martens. Aanwezig 14 leden. Afwezig de heer De Boer. Na opening op de gebruikelijke wijze is aan de orde: Punt I. Ingekomen stukken en mededeelin gen. Ingekomen zijn: a. Advies van den Gemeente-opzichter tot on- bewoonbaarverklaring van een boerderij te Of fingawier, bewoond door Joh. Feenstra en eigen aan Grietje Zondervan, kadastraal bekend ge meente Scharnegoutum, Sectie A no. 414. b. Advies van de Gezondheidscommissie met den zetel Sneek tot onbewoonbaarverklaring van de onder a bedoelde woning. Voorstel B. en W.: Bedoelde woning onbe woonbaar te verklaren en te gelasten dat deze moet zijn ontruimd binnen den termijn van 3 maanden, te rekenen van den dag waarop de termijn tot voorziening tegen dit besluit is ver streken of dit besluit is gehandhaafd. 7. h. s. hiertoe besloten. c. 'Schrijven van het Comité dat zich ten doel stelt zoo mogelijk te komen tot de oprichting van een standbeeld voor Tjerk Hiddes, waarin het om krachtigen financieelen steun verzoekt. Voorstel B. en W. Voor genoemd doel f5 uit de gemeentekas beschikbaar te stellen. De heer Breeuwsma: Friesland kan niet bogen op veel groote mannen, die er zijn moet men eeren, en dan wil spr. meer dan f 5 geven. Spr. stelt voor f 25. De heer Cnossen zegt dat de gift in over eenstemming dient mef het lichaam dat men vertegenwoordigt. Spr. steunt het voorstel- Breeuwsma. Z. h. s. wordt dit voorstel aangenomen. d. Goedkeuring door Gedeputeerde Staten van het raadsbesluit d.d. 8 November jl. tot het aangaan van kasgeldleeningen in den vorm van een rekening-courant-overeenkomst. e. Goedkeuring door Gedeputeerde Staten van het raadsbesluit d.d. 8 November 1924 tot het ondershands verpachten van de tolinningen voor den tijd van drie jaren. f. Schrijven van de onlangs te Amsterdam op- gerichten „Hinderwetvereeniging” waarin, on der .overlegging van een nadere uiteenzetting van het doel en streven van de vereeniging, ge vraagd wordt om als lid toe te treden. Alles aangenomen voor notificatie. g. Schrijven van den kassier-boekhouder van het G. E. B. waarin deze vraagt, of het raads besluit, waarbij huurders van gemeentewonin- gen mede worden belast met de helft der on derhoudskosten, ook zal worden toegepast op de door hem van het Bedrijf gehuurde woning. Adressant wijst er op, dat hij het financiëele risico niet zou durven en kunnen aanvaarden. In handen gesteld van B. en. W. om prae- advies. h. Schrijven van F. Postma te Woudsend, dat hij verhinderd is, aan de uitnoodiging van B. en W. om ten gemeentehuize te komen, gevolg te geven, tengevolge van een lichte ongesteld heid. B. en W. stellen voor aan Postma een gelijke toeslag op zijn pensioen te verleenen, als hem over 1924 is uitgekeerd. Z. h. s. hiertoe besloten. De V o o r z. zegt dat gebleken is dat de on gesteldheid zeer ernstig is. Punt 11. Nieuwe stemming over het voor stel van den heer Breeuwsma om de huren der woningen van de hoofden der O. L. Scholen te Ooënga, Hotnmerts, Scharne goutum, Wolsum en Woudsend met 10 per jaar te verhoogen. Voor stemmen nu de leden Wesselius, Reit sma, v. Berkum, Gaastra, Andela, Landman en Breeuwsma; tegen de leden Cnossen, Atsma, Kramer, v. d. Leij, Rengers, Abma en Schilstra. De stemmen staken weer. Het voorstel wordt nu geacht te zijn verworpen. De Voorz.: Nu de huurders blijven belast met 50 onderhoudskosten, komt het voorstel van B. en W. om 30 meer te heffen in een ander licht te staan. De heer Abma zegt dat de woningen te Woudsend en Wolsum te hoog worcten bij 30 opslag. Laat men die 10 opslaam (Wouds end dus f275, Wolsum f 175). en de andere met 30 Spr. stelt dit voor. De heer Rengers zegt dat nu vast staat dat er geen huurverhooging komt en 50 onderhoudskosten wordt berekend, dat was het sectievoorstel. De Voorz.: Ons voorstel had een veel ver dere strekking dan dat van den heer Abma en komt dus in stemming. De heer Cnossen is het niet eens met den heer Rengers, de discussies over het voorstel van B. en W. worden nu heropend. Spr. gaat met het voorstel van B. en W. mee, en kan zich niet voorstellen dat menschen met 3 a 4 duizend gulden inkomen geen f250 huur kun nen betalen. De heer Abma heeft wel het recht amendementen in te dienen. (De heer De Boer komt ter vergadering.) Gestemd wordt nu over het voorstel van B. en W. om de huren met 30 te verhoogen. Voor de leden Cnossen, Andela, Landman, Abma; tegen de leden Wesselius, Reitsma, v. Berkum, Gaastra, Atsma, Kramer, v. d. Leij, Rengers, De Boer, Breeuwsma en Schilstra. Met 114 st. is dit voorstel verworpen. Er wordt dus alleen 50 voor onderhoud geheven en geen huurverhooging ingevoerd. Punt lil (oud no. 11). Verzoek van „Plaat selijk Belang" te Oudega om de haar toe- behoorende reddingsmiddelen over te nemen met voorstel B. en W. Z. h. s. besloten deze reddingsmiddelen voor f 25 over te nemen. Punt IV (oud no. V). Verzoek van „Dorps belangen" te Oppenhuizen en Uitwellinger ga over verbinding Zuidend, verbetering van een gedeelte grindweg en bepalen ma ximum snelheid voor motorverkeer, met voorstel B. en W. B. en W. adviseeren: Het Bestuur der Vereeniging „Dorpsbelan gen” te Oppenhuizen en Uitwellingerga deelt U bij schrijven d.d. 10 September 1924 mede, ge lezen te hebben dat zijn verzoek om ^en brug te bouwen over de Westerbrugsloot, bij welk verzoek f8000 als bijdrage in de kosten is aan geboden, werd samengekoppeld met het zgn. groote plan, aanleg van een weg SneekJoure. Waar voor dat plan geen medewerking zal worden verkregen van de Directie van de Ned. Tramwegmaatschappij verzoekt adressant Uw Raad om de verbinding met het Zuidend voor de aldaar wonende ingezetenen een belangrijke zaak, opnieuw in behandeling te nemen. Het Bestuur richtte reeds een adres tot de voornoemde Directie om te komen tot den bouw eener nieuwe brug voor gezamenlijke rekening en die op gezamenlijke kosten te doen bedienen. Het is thans nog niet met zekerheid bekend of het groote plan al dan niet wordt uitgevoerd. Wij stellen U daarom voor adressant op zijn verzoek te antwoorden, dat de verbinding met het Zuidend nog steeds Uw aandacht heeft. Bij hetzelfde schrijven verzoekt adressant tevens den grintweg loopende van het brugje te Uitwellingerga tot de Ned. Herv. Pastorie te Oppenhuizen te verbeteren. Wij stellen U voor adressant naar aanleiding van dit verzoek mede te deelen, dat voor deze verbetering bereids gelden op de ontwerp-be- grooting 1925 zijn uitgetrokken. Tenslotte verzoekt adressant maximum-snel- heden vast te stellen voor het motorverkeer. Het snelle rijden van auto’s en motorrijwielen is in volkrijke streken als OppenhuizenUit wellingerga z. i. niet zonder gevaar. Het komt ons gewenscht voor dat aan dit ver zoek wordt voldaan. Een snelheid van 15 K.M. per uur vinden wij aldaar voldoende. Wij stellen U daarom voor art. 3 der Veror dening tér regeling van hêf verkeer op dë wegen en voetpaden binnen de gemeente Wymbritse- radeel in verband met het gebruik van motor rijtuigen en rijwielen in dien zin te wijzigen. Daartoe dient het woordje „en” tusschen de woorden „Heeg” en „Oudega” te worden ver vangen door eene en na het woord „Ou dega” te worden ingevoegd de woorden „Op penhuizen en Uitwellingerga”. De heer Atsma zegt dat nu de Ned. Tram- Mij. niet meedoet aan „De Verbinding” en de gemeente Haskerland ook niet meewerkt, deze zaak niet voor elkaar komt. Men moet nu maar plannen ter hand nemen voor een verbinding met het Zuidend. De bevolking van het Zuidend is reusachtig toegenomen, de behoefte aan een brug is groot. Het hoeft niet veel of niets te kosten. Als de brug komt waar de pont is, zouden belanghebbenden zelfs nog meer offers willen brengen en men zou ook een tol kun nen invoeren. Hebben Ged. St. echter bezwaar daar de brug te doen maken, dan kan met de Tram-Mij. een regeling getroffen worden om die brug voor het gewone verkeer in orde te maken. Spr. gelooft dat de Tram daarvan niet afkeerig is. De bediening kan dan door ’t tram personeel geschieden. Spr. stelt voor B. en W. op te dragen ’n onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid van beide plannen. Het tramstation komt dan aan de publieke weg en dan zal het goederenvervoer toenemen, dat is een groot voordeel voor de tram. De Voorz. twijfelt of men toestemming krijgt om een tol te mogen heffen. De heer Cnossen geeft den heer Atsma in overweging het eerste deel van zijn voorstel maar te laten vallen, die brug komt er toch niet, dan liggen 2 bruggen te dicht bij elkaar. Laten we ons direct wenden tot de tram. De Voorz.: Wij hebben reeds met de tram een onderhoud aangevraagd. De heer Rengers raadt aan met Ged. St. en de Tram beide tegelijk te overleggen. De heer De Boer vermoedt dat de raad ook niets voelt voor die brug met tolheffing. De heer Atsma had wel verwacht dat men het eerste deel van zijn voorstel niet gunstig gezind zou zijn; ook spr. gelooft dat dit moei lijk gaan zal. Het plan met de tram heeft veel kans, daarom trekt spr. het eerste deel van zijn voorstel in. De heer v. d. L e ij vond dat B. en W. zich wat al te gemakkelijk van de zaak afmaakten. Groote uitgaven gaan hiermee niet gepaard, de gemeente, de tram en de scheepvaart hebben dan de vaarten. Laat men zich niét blind kijken hier belang. Het wordt hoog tijd dat de pontop wat 20 jaar geleden besloten is. Als spr. het die te veel belast is, aan kant komt. zal kunnen verhinderen zal de gemeente uit het TV. TA,. X .J- O 1 - 1. - TT opvaart en het baggeren van de Offingawierster vaart. Blijkens bij schrijven dd. 1 October 1924, no. 177 door adressant overgelegde stukken is het slatten der Loëngastervaart onderhands aanbe steed voor f 1550.— en worden de kosten van het baggeren der Offingawierstervaart begroot op f4200. De gemeente-opzichter adviseert omtrent een en ander als volgt: „Ik heb de eer Uw College het volgende te melden: dat het slatten van de Loëngastervaart reeds is uitgevoerd, terwijl de helft der werkzaamhe den voor het uitbaggeren van de Offingawier stervaart is geschied; dat het slatten van de Loëngaster opvaart m. i. geheel is in het belang en ten gerieve van de veehouders te Loënga, tenminste bij het door mij ter plaatse ingestelde onderzoek werd mij meegedeeld dat het verkeer per vaartuig uit sluitend was voor vervoer van hooi, gras en melk; dat voor doorgaand verkeer per vaartuig de uitbaggering van de Offingawierstervaart geen doel of nut heeft, zoolang de keersluis in de Groenedijk niet is veranderd in een schutsluis, de keersluis daar ter plaatse is steeds gesloten; dat m. i. het algemeen belang wel gebaat is bij de uitbaggering van de eerste 1000 meter lengte van de Offingawierstervaart vanaf de Oudvaart omreden ’t verkeer per vaartuig langs die vaart naar het dorp Offingawier na de uit baggering mogelijk is; dat de kosten van uitbaggeren van de Offin gawierstervaart vanaf de Oudvaart tot aan de keersluis ter lengte van 2000 Meter volgens in gezonden begroeting, vermoedelijk zal bedra gen f4200.—; dat de kosten van uitbaggeren ter lengte van 1000 Meter, dat is vanaf de Oudvaart tot het verleden jaar met subsidie van de gemeente uit- geslatte gedeelte dorpsvaart te Offingawier zal bedragen f2100. dat ik Uw College voorstel geen subsidie te verleenen voor het slatten van de Loëngaster opvaart; dat ik Uw College adviseer subsidie toe te kennen voor het uitbaggeren van het eerste ge deelte (1000 M.) van de Offingawierstervaart, omreden het algemeen belang door die uitdie ping is gebaat, en dient m. door de gemeente 20 in de kosten van uitdieping van het eerste gedeelte van een kostenbeorag groot f2100. aan genoemd Waterscha’ „te .worden toege kend.'* Wij stellen U voor conform het advies van den Gemeente-opzichter te besluiten, met dien verstande, dat wij U adviseeren in plaats van 20 50 subsidie te verleenen voor het uitbag geren van het eerste gedeelte (1000 M.) van de Offingawierstervaart (van Oudvaart—Qffinga- wier). Een minderheid van ons College kan geen termen vinden om van het advies van den Ge meente-opzichter af te wijken. Zij stelt U voor geheel overeenkomstig diens advies te besluiten. De heer Abma zegt dat het algemeen be lang met de uitdieping van deze vaarten bij Of fingawier zeer gediend is. Het „Potschar”, nu de „Sneeker Oudvaart”, heeft niet dikwijls bij de raad aangeklopt en nu ze 50 voor uit dieping vragen wil spr. daaraan voldoen en het voorstel der meerderheid van B. en W. steunen. De heer Reitsma zegt dat het rapport van den gemeente-opzichter 20 voldoende acht in verband met het gemeentebelang. Spr. wil niet zonder meer aan oude besluiten vasthouden, doch elk geval op zichzelf beschouwen; hier is 20 genoeg. De Voorz. zegt dat het meest urgente voor Offingawier is de verbinding met de Oudvaart en op grond van wat ook de heer Abma zeide vindt de meerderheid van B. en W. dat men 50 moest geven. De heer Cnossen is het eens met den heer Reitsma. De eere’schuld is wel ruim betaald; ook door de landaanwas enz. met de vaarten aan het waterschap te geven; dat was een voor deel voor het waterschap. De Voorz.: Eigenaardig die stem uit Hom- merts, waar men het eerst de vaarten op kosten der gemeente in orde kreeg! Het aanwas is een zeer twijfelachtig bezit, er kwamen nooir baten van, bovendien zal die aanwas ten goede komen aan de landeigenaren. De heer Atsma zegt dat het gemeentebe lang bij deze vaart al zeer gering is en sluit zich aan bij de minderheid van B. en W. De Voorz.: De heeren zijn kort van me morie; de heer Atsma herinnert zich blijkbaar niet meer wat er te Oppenhuizen gebeurd is met de vaarten .van het waterschap. Waar de gemeente Sneek f 2000 ten koste legt aan de Oudvaart, mag Wymbritseradeel niet achter blijven. De heer Rengers vraagt zich af of we ge leidelijk niet in een toestand komen dat voor J het verkeer de wegen weer belamgrijker worden f len nu inderdaad onbillijk zou zijn, de men- .'-L nu toe zelf gered voor de vaarten elders. Maar meente Hierdoor immers vindt de belastingbe- taler den te weinig gebruikten stroom verdis- bij pa door, rest nog conteerd in de cijfers van zijn belastingbiljet. De Voorz.: De man mag niet meer dan 8 waterschap Heeg niet veel aanvragen om sub sidie voor de vaarten krijgen. De V o o r z. herinnert aan, de geschiedenis 5 besluit Van'13 September jl. no. 40 zelfs erkend. J - [jw besluit van 4 October jl. is genomen om Overigens wordt conform het voorstel van uitdieping der vaarten zal worden gegeven, f het q.e.b. gezond te houden, waarmede dus B. en W. besloten. i Voor Offingawier is dit het eenige ooilam. een gemeentebelang wordt beoogd. Punt V (oud no. VI). Verzoek van Wa- De heer Wesselius zegt dat het een eere- Nll is het ongetwijfeld, speciaal voor hen, die terschap „De Sneeker Oudvaart” om sub- schuld, tegenover ^hfingawier en het Z.O. is nu nog njet van het G. E. B. profiteered een minder aangename mededeeling, dat voor het De heer De Bo er voelt dat anders hande- bedrijf, waarvan steeds geëischt is, dat het „zich zelf zou bedruipen”^ thans een beroep is ge daan op den steun der publieke kas van de ge- schuld tegenover Offingawier en het Z.O. sidie voor uitdieping vaarten, met voorstel voor deze vaart 50 subsicüe te geven. R on uz V,,; i De heer De Boer voelt dat anders 1 /lilin Tftfi 01<L ingeval van o«u- *VUU lange invaliditeit *UV lilden binnen SO d. JIETOE SNEEKER COURANT annex SNEEKER COURANT an WYMBRITSERADEEL Velgena voorvauden overeengekomen mot de NallaaSsoiia Aigeaiaeaa Varaa> karlaga-Baak Sa SehlaAaaa eifn enne Abonnd’a veraekerd tegen ongelakken voor Mocht hierin al eenige onbillijkheid liggen, wat wij niet geheel en al wenschen te onderschrij ven, die onbillijkheid zou dan niet alleen be staan voor de burgerij van Woudsend, doch ook voor hen, die in de overige dorpen der gemeente, niet bij het G. E. B. zijn aangesloten. De be weerde onbillijkheid nu kan o. i. het best door belanghebbenden zelf worden weggenomen, door nl. tot het G. E. B. toe te treden. Hierdoor zullen zij èn van het G. E. B. èn van Uw besluit inderdaad wel vruchten kunnen plukken. Wellicht dat zij, die nog niet bij het G. E. B. zijn aangesloten dit inziende tot aansluiting bij dat bedrijf zullen overgaan, waardoor ’t stroom verbruik zal vermeerderen, de tekorten zullen verdwijnen en die dus niet meer uit de gemeen tekas behoeven te worden gedekt en men ver laging der tarieven kan overwegen. Wij merken hierbij op dat de kabels natuurlijk rendabel moeten zijn. Door dit alles wordt de electrici- teitsvoorziening bevorderd. De electriciteitsvoorziening der gemeente, ondernomen niet om zichzelf, maar uit overwe gingen van algemeen belang, nu mag o. i. niet geschaad worden, doordat verschillende ge meentenaren naar hun oordeel daardoor worden benadeeld. U was van oordeel, dat door de dekking van het verlies dat het G. E. B. over 1924 zal op leveren, de electriciteitsvoorziening zou worden bevorderd. Het eigen belang moet daarom hier wijken voor het belang der gemeenschap. Dit geldt te meer waar het eigen belang door aansluiting aan het algemeen belang zelf ten slotte nog gebaat is. Dat de opbrengst der belastingen wordt be steed voor doeleinden, waarbij niet alle belas tingbetalers belang hebben, komt herhaaldelijk voor. Zulks behoeft echter geen reden te zijn om de gemeentekas gesloten te houden voor werken en bedrijven, waardoor het gemeente belang wordt behartigd. Om al deze redenen stellen wij U dan ook voor op de in den aanhef vermelde verzoeken afwijzend te beschikken. Z. h. s. wordt besloten overeenkomstig het advies van B. ën W. Punt Vlll (oud no. IX). Verzoek A. Pier- sma e. a. te Heeg om verharding „Oude Schatting”, met voorstel B. en W De A.-R. kiesvereeniging te Heeg wijst op de urgentie dezer zaak en verklaart het van groot belang dat hier een verkeersweg tot stand komt en dringt aan op aanneming van het voorstel van B. en W. evenals een aantal andere inwo ners van Heeg. De heer B r e e u w s m.a zegt dat nu blijkt dat die weg ongeveer f 55000 zal kosten en als men ziet dat belanghebbenden er weinig voor over hebben, zal de gemeente daarvan f 40.000 moeten betalen. De Voorz.: De provincie betaalt mee. De heer Breeuwsma durft dit niet aan en stelt voor deze zaak nu niet aan te nemen. De V oo r z. zegt dat het voorstel van B. en W. was de weg aan te leggen met 50 bij drage van het waterschap Heeg en provinciaal subsidie. De minderheid wilde 60 subsidie van het waterschap hebben. Ons is uit een schrijven gebleken dat de particulieren niet wil len bijdragen wat de heer Rengers in zijn voor stel wenschte, dat een der vorige vergaderingen is aangenomen. De heer Rengers: We kunnen nu de zaak wel laten liggen, nu de menschen niet meer willen geven. De heer Reitsma zegt dat f 55000 ook de begrooting van den heer Zondervan was. De begrooting van f 36000 was wat gefingeerd, adressanten wilden die niet zoo opschroeven en hebben enkele onderdeelen totaal vergeten. Dat maakt een onbetrouwbare indruk. We komen nu tot vast f 50.000. Na alles wat is geschied maakt spr. zich los van het voorstel van de minderheid van B. en W. en acht f20.000 bijdrage zelfs te veel. De Voorz.: In de begrooting van adressan ten ziet spr. geen misleiding, die menschen ont werpen een weg voor hen voldoende, dat was de opdracht aan hun deskundige. Spr. rekent op minstens 15 subsidie der provincie. De heer De Boer gelooft dat nu de beslis sing nadert. Spr. vindt deze weg een groot ge meentebelang, die weg zal veel verkeer trekken. WEL BEVALLEN 1 FIJNE CACAOSMAAK vaarten zal worden gegeven. Voor Offingawier is dit het eenige ooilam. De heer Wesselius zegt dat het een eere- is t

Sneeker Nieuwsblad nl | 1924 | | pagina 1