MissBlanche NIEUWSTIJDINGEN. I iffidnl Orgui ia luinti Snit Het Sportterrein. 41e JAARGARG ZATERDAG IS DECEMBER 1924 Eerste Bled Ro. 22 ONTVANGSTEN. ter zonder bijdragen van het Old Burger Weeshuis en de ge- een leening mogelijk te Abonnementper jaar f 2.50 fr. p post f 3.60. Advertentiën9 ct. p. regel. Inge zonden mededeelingen hooger, bij Abonnement belangrijke korting Advertentiën worden tevens gratis ge plaatst in de SNEEKER COURANT. f 3025.— c. d. Huur: a. 250.— 150.— 50.— 25.— 150, Venchgnt JINIDAG* VRIJDAGSAVOND» Uitf9v«Hi Brandenburgh Co., Inu Talefoen Ms. 150 korfbal b. kaatsvereeniging voetbalverenigingen concours, enz. Grasgewas Fietsen netto Buffet Tribune der bijdragen van de gemeente en van anderen, mocht op leveren, worden gedurende de eerste tien jaar zooveel mo gelijk aangewend tot versterkte aflossing van het geleende kapitaal. Een deel der eventueele overschotten mag wor den aangewend voor de vorming van een reservefonds. 7. De exploitatierekening wordt jaarlijks door den Ge meenteraad goedgekeurd. 8. Over de vorming van een vereeniging voor de zelf standige exploitatie van het terrein wordt nog nader over leg gepleegd. In het bestuur daarvan is in elk geval de geibeente, met het oog op de garantie van rente en aflossing, vertegen woordigd door een financieel commissaris. 9. De door de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer aangeboden f 1000.komen ten goede aan het Comité van uitvoering of aan de exploitatievereeniging. Mocht Uw College hiermede instemmen, dan zou een advies in deze richting door U aan den Gemeenteraad kun nen worden gegeven. Vereenigt de Raad zich daarmede, dan Kunnen definitieve plannen worden gemaakt.” Aan deze mededeelingen kan nog worden toegevoegd, dat de Regenten van het Old Burger Weeshuis alhier, voor- behoudens de goedkeuring van de Gedeputeerde Staten, zich bereid hebben verklaard gedurende tien jaar een bij drage in de exploitatiekosten te verleenen van f 1250.— per jaar, mits de gemeenteraad besluit tot het toestaan der. van hen gevraagde subsidie van f 2000.per jaar, gedu rende een gelijken termijn. Voor ons was, na deze voorbereiding, het tijdstip geko men om definitief te bepalen, welke houding wij in dezen zouden hebben in te nemen, welk advies wij aan U zou den hebben te geven. Wij hebben ons daarbij eenerzijds voor oogen gesteld, dat een voorzichtig beheer der gemeentelijke geldmiddelen nog steeds geboden is, een beheer, dat zich zeker niet het minst heeft te uiten in het tegengaan van nieuwe lasten. Anderzijds meenen wij, dat het gemeentebestuur zich heeft te hoeden voor een zuinigheid, die met wijsheid onvol doende rekening houdt. Het hebben van een behoorlijk in gericht terrein, geschikt voor sport, muziekconcoursen, hippische voorstellingen, waar des zomers, in een b.v. door beplanting eenigszins aantrekkelijk te maken omgeving ook geregeld muziekuitvoeringen gegeven kunnen worden, schijnt ons voor de gemeente van veel belang. Op dit oogenblik ontbreekt een dergelijke, goed ingerichte gele genheid hier geheel, wat er toe leidt, zooals dit jaar, dat voor paardenkeuringen enz. gebruik wordt gemaakt van openbare wegen. Voor zoover dit Rijkswegen zijn, is een dergelijk gebruik voortaan niet meer geoorloofd. Wil Sneek zijn-plaats van centrum van den Zuidwesthoek van Fries land handhaven en het belang harer inwoners dienen door bij bepaalde gelegenheden zooveel mogelijk personen van buiten te trekken, dan is, meenen wij, de tijd nu geko men om in de ontbrekende gelegenheid te voorzien. Ver schillende andere gemeenten zijn bereids in het bezit van een terrein als bedoeld of hebben, als Bolsward, de voor bereiding ter hand genomen. Ook dit is, naar onze mee- ning, een factor waarmede rekening valt te houden. Ten slotte overwogen wij nog, dat de wijze waarop nu een sportterrein tot stand gebracht zal kunnen worden, voor de gemeente uit financieel oogpunt wel de meest aan nemelijke schijnt, aannemelijker dan de plannen van 1919, toen de geheele aanleg voor rekening van de gemeente zoude komen en de exploitatie van harentwege zoude moeten plaats hebben. Ook deze omstandigheid heeft medegewerkt bij de vorming van ons oordeel, dat de nu aanhangige plannen voor steun van de gemeente in aan merking kunnen komen. Zonder dezen steun zal verwezenlijking der plannen naar alle waarschijnlijkheid niet plaats hebben. Het schrij ven van het bestuur van 10 November 1924, hiervoor in zijn geheel opgenomen, biedt voor de regeling van den steun een voldoenden grondslag. Er wordt gevraagd, gedu rende tien jaar, een bijdrage van de gemeente van f 2000.per jaar, onafhankelijk van de vraag of voor dek king van het exploitatietekort een dergelijk bedrag noodig is. Mede wordt gevraagd garantie van de rente en aflos sing eener aan te gane geldleening. In de in dit advies op genomen exploitatiebegrooting is voor geregelde aflossing der leening een bedrag van f 1500.— per jaar gesteld. Dat bedrag is niet hoog. Laat de uitkomst der exploitatie een hoogere aflossing toe, dan is het gewenscht van deze mo gelijkheid gebruik te maken, niet alleen om de financieele positie der op te richten vereeniging steviger te maken door een geringeren rentelast, maar ook om daardoor de zekerheid te verhoogen, dat de gemeente, na verloop van den termijn van tien jaar, zich in den vorm van garantie van rente en aflossing, geen geldelijke offers meer zal heb ben te getroosten. Die garantie blijft ook na tien jaar nood zakelijk, omdat het anders wel bezwaarlijk zal zijn tot een leening van het benoodigde geld te geraken. De waar- i terrein zoude bestaan. Bij het opstellen van ons advies zich, anders dan alleen door vrij gemakkelij’ke mondelinge vormen comité van uitvoering zal, naar onze meening, daarom als het verzoek wordt gericht te besluiten tot den aanleg door de gemeente van een sportterrein. In het adres wordt, ter motiveering van het verzoek, het volgende opgemerkt: „Het bestuur heeft steeds tot zijn leedwezen moeten ont waren dat in dit land van klei een enkel regenbuitje open lucht- en andere spelen, zang- en muziekuitvoeringen, meetings, zendingsfeesten etc. onmogelijk kan maken. Zelfs een gewone keuring van tuigpaarden moest steeds door een regenval van enkele millimeters op den publie- ken weg gehouden worden. Het behoeft geen betoog, dat een goede gelegenheid voor bovenbedoelde uitvoeringen een eerste en grootste vereischte is voor een goed en toenemend vreemdelingen verkeer. Dit zal niet alleen de neringdoenden ten goede komen, maar bovenal de stad onzer inwoning. Ofschoon het Bestuur volmondig erkent, dat in deze tij den bezuinigd moet worden, zal echter het stichten van zoo’n terrein met muziektent en tribune door belasting en verhuur een goede bron van inkomsten worden voor de gemeente zelf. Het bestuur van de Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer alhier is zoo overtuigd van het groote nut en voordeel van zoo’n sportterrein, dat het gaarne een bedrag van f 1000.—, zegge duizend gul- d e n in de kas der Gemeente zal storten als bijdrage in de kosten voor aanleg. Het Bestuur verzoekt Uwen Raad dringend nog dezen winter met de werkzaamheden aan te vangen, opdat met de groote feesten van 1925 over een flink terrein kan wor den beschikt.” Instemming met het adres is betuigd door de kaatsver eeniging „Sneek”, de gymnastiekvereenigingen „A. D. V. E. N. D. O.”; „Sneeker Gymnastiek Vereeniging”, „Thus- nelda” en „Greate Pier” en door de voetbalvereeniging „S. V. G.” Wij brengen, ter inleiding van ons advies, in herinne ring, dat in 1919 op ons verzoek door den toenmaligen gemeentearchitect een plan met begrooting van kosten voor den aanleg van een sportterrein door de gemeente aan de Kerkhofslaan is opgemaakt. Voor uitvoering van dat plan zou een oppervlakte van ongeveer 4 H.A. noodig zijn 'geweest. De begrooting van kosten van eerste inrichting gaf een totaalkostencijfer aan van f42.000.waarbij niet was gerekend op den bouw van een tribune, terwijl in dit bedrag mede, niet was verwerkt de derving door de ge meente van de huur der voor sportterrein te bestemmen landerijen. De kosten van stichting van een tribune wer den, blijkens ons voorstel van 7 Juli 1919 (bijlage no. 84) begroot op f 18000.terwijl de huurderving werd ge kapitaliseerd op een bedrag van f 20.000.zoodat de totale kosten van aanleg toen werden begroot op f 80.000. In Uwe vergadering van 10 Juli 1919 is een voorstel, dezen aanleg rakende, verworpen. Het adres van het Bestuur der Vereeniging voor Vreem delingenverkeer plaatste ons opnieuw voor de vraag of vanwege de gemeente tot den aanleg van een sportterrein moet worden overgegaan. Wij meenden bij onze voorloo- pige overwegingen van het verzoek, die vraag niet beves tigend te kunnen beantwoorden. Wij gaven van ons aanvankelijk standpunt aan het adresseerend bestuur kennis in een schrijven van d£n vol genden inhoud: „Uw aan den kant vermeld schrijven is met eenige in gekomen adhaesiebetuigingen door den gemeenteraad om advies in onze handen gesteld. Als resultaat van de voorloopig in ons college gepleegde overleggingen, dee- len wij U het volgende mede: Met den aanleg van een, wat grootte en inrichting be treft aan behoorlijke eischen beantwoordend, sportterrein zal, zooals wel is gebleken toen van gemeentewege plan nen en kostenberekeningen zijn gemaakt, een niet onaan zienlijk bedrag zijn gemoeid. De som van f 1000.door Uwe 'vereeniging voor dekking der kosten beschikbaar ge steld, vormt daarvan slechts een klein deel, waarmede na tuurlijk niet is gezegd, dat wij van Uw besluit niet met waardeering hebben kennis genomen. Wij willen geens zins wegcijferen het belang, dat ook voor de gemeente in het bezit van een goed sportterrein is gelegen. Toch mee nen wij, gelet op den toestand der gemeentefinanciën en op de uitgaven voor belangrijke aangelegenheden als de demping van grachten en de verbetering van de vee markt, welke in een nabije toekomst nog zullen moeten worden gedaan, er bezwaar tegen te moeten maken, den aanleg van een sportterrein door de gemeente te doen be kostigen. Een gunstig advies aan den Gemeenteraad op Uw adres is dan ook zonder meer van ons niet te verwachten. Indien het juist is, dat de exploitatie van een sportter rein, zooals naar wij meenen in de vergadering van Uwe vereeniging is betoogd, een vrij groote rechtstreeksche bate kan opleveren, schijnt ons aanleg en exploitatie door de gemeente ook niet volstrekt noodzakelijk. Veeleer lijkt ons dan het volgen van een anderen weg meer aanbevelenswaardig en sneller tot het doel voerend. Die-andere weg zou, o. i. deze moeten zijn. Door Uwe vereeniging1 wordt het initiatief genomen tot de vorming van een comité uit verschillende belangheb bende en belangstellende corporaties hier ter stede, welk comité tracht plannen te doen ontwerpen voor en begroe tingen van kosten te doen maken van het inrichten van een sportterrein. Taak van dit comité zal het niet in het minst moeten zijn, de benoodigde gelden als schenking of tegen een matige rente bijeen te brengen -en een exploitatie- opzet te maken die van verdere financieele overwegingen der plannen de basis kan vormen. Op deze wijze wordt bereikt, dat een oordeel kan wor- ^len gevormd, berustende op concrete cijfers, zoodat over de gevolgen van een te nemen besluit geen twijfel meer be hoeft te bestaan. Dan zou voor het gemeentebestuur de mogelijkheid komen te bestaan na te gaan, of, hetzij door een zekere garantie van rente en aflossing eener eventueel te sluiten geldleening, hetzij door de verplichting op zich te nemen tot dekking van een gedeelte van het exploitatie tekort, geldelijke steun voor de uitvoering der plannen zoude kunnen worden gegeven. Wellicht kan dan ook van andere zijde steun in deze richting worden verkregen. Wij verklaren ons gaarne bereid de van gemeentewege gemaakte plannen en begroetingen ter beschikking van het eventueel te vormen comité te stellen en zouden niet onge negen zijn, indien U op onze denkbeelden meent te kunnen ingaan, bij den Gemeenteraad te bevorderen dat een deel der kosten met het opmaken en uitwerken van nieuwe plannen gemoeid, voor rekening der gemeente worden ge nomen. Ten slotte merken wij op dat, mocht tot vorming van een comité worden besloten, het ons niet van belang ont bloot schijnt, dat het gemeentebestuur daarin is vertegen woordigd. Uw antwoord zien wij met belangstelling tegemoet.” Gevolg van dit schrijven is geweest een bespreking met een delegatie uit het Bestuur der Vereeniging voor Vreem delingenverkeer, waarin dit bestuur zich van het volgen van den door ons aangewezen weg niet afkeerig toonde. Bij die bespreking werd ter tafel gebracht een voor-ont- werp voor den aanleg van een sportterrein op een perceel weiland aan den Leeuwarderweg, toebehoorende aan het Old Burger Weeshuis, zoomede een betrekkelijk globale begrooting van de kosten van aanleg. Schematisch werd daar van de zijde van het'adresseerende bestuur mede aan gegeven, hoe het zich de exploitatie en het beheer had ge dacht. Wij hebben toen reeds doen uitkomen, dat de ter tafel gebrachte stukken o. i. niet anders beschouwd zou- den kunnen worden dan als zeer voorloopige gedachten en gegevëns, die bij een verdere voorbereiding als basis zouden kunnen dienen. Dit gold niet alleen van het be doelde voorontwerp, maar ook van de begrooting van kosten. Onze indruk was reeds aanstonds deze, dat het ter rein dat het bestuur op het oog had, voor het houden van uitvoeringen van verschillenden aard een te geringe ruimte zoude bieden. Ook afgezien hiervan, scheen on^ de begrooting aan den lagen kant gehouden. Op ons tijdens de bedoelde bespreking gedaan verzoek, heeft het bestuur nog een begrooting van exploitatiekosten aan ons ingezonden bij schrijven van 10 November j.l., welk schrijven wij, om de belangrijkheid er van en om U een volledig inzicht in den loop van zaken te geven, hier in zijn geheel laten volgen: „Ten vervolge op ons onderhoud van 4 November j.l. veroorloven wij ons U nog het volgende mede te deelen: Een opgezette exploitatierekening gaf de volgende cijfers van uitgaven en ontvangsten. per jaar. (Deze bepaling i 1 non looilitirr *vi rxrr/tl Machinist van schrik gestorven. Het volgende wordt uit Brussel aan de „Daily Chronicle” gemeld De machinist van een trein Brussel Antwerpen merkte op £en gegeven mo ment, dat zijn machine aan een kant be gon over te hellen. Hij stopte, onderzocht de locomotief en bevond, dat er een wiel mankeerde. Bij de gedachte, welk een ramp er had kunnen gebeuren, schrok de man zoo, dat hij neerviel en kort daarop stierf. VAN DE LEEUWARDER RECHTBANK. Zitting van Woensdag 10 December. Het is den moriaan gewasschen met S. C., 19 jaar, bakkersknecht, meent de politie rechter. Men heeft het jongmensch, nu een zwerveling, meer dan eenmaal de reddende hand toegestoken, maar hij wil niet leeren. De laatste maal is hij bij zijn patroon Zon der van weggeloopen en heeft bij W. Mar tens te Makkum een rijwiel gehuurd, waar mee hij op reis is gegaan. Te Sneek heeft hij den len Juni deze fiets verkocht voor f 10.— Door verduistering staat hij terecht. De politierechter voegt hem niet anders dan verwijten toe Er is toch geen redden aan. De officier van justitie denkt er ook zoo over. Eisch 6 maanden gevangenisstraf. De verdediger, mr. Vis te Leeuwarden, ziet wel in dat van een voorwaardelijke verobrdeeling in dit geval niets te hopen is. De rechter houde evenwel rekening met de jeugd van den beklaagde, die geheel alleen op de wereld staat. Vonnis: 4 maanden gevangenisstraf. Met een zoogenaamd „stopbiok” hadden E. D. 20 jaar, los werkman te Sneek en anderen den len October op het stations- emplacement aldaar gespeeld. Of liever, bet spelen met dat blijk wilde niet. Men zou toen een rolblok nemen, doch D. liet het andere stuk hout op de rails liggen. Later moest er met een trein van 10 wagens gerangeerd worden. Op het laatste oogenblik bemerkte Meter, die op een der wagens stond, dat het blok op de rails lag. Het werd toen natuurlijk verwijderd. Voor schuld aan gevaar, ontstaan voor het verkeer door stoomvermogen over een spoorweg, staat D. terecht. En bekent. Eisch en vonnis f 20 boete of 20 dagen hechtenis. L. O De „hongerstaking” opgeheven. Naar het „Vad.” verneemt, hebben de dienstweigeraars, die in de strafgevangenis te Scheveningen een hongerstaking begonnen waren, Vrijdag hun actie reeds opgegeven. Examen kommies. De minister van financiën brengt kennis van belanghebbenden, dat op 28 April 1925 en volgende dagen te Arnhem het vergelijkend examen voor kommies der directe belastingen, invoerrechten en accijn zen zal worden gehouden, ter vervulling van 150 plaatsen, welke in 1925 of later mochten openvallen. De inzending der verzoekschriften kan door tusschenkomst van de inspecteurs der directe belastingen, invoerrechten en accijn zen, bij wie ook nadere inlichtingen te bekomen zijn, geschieden. (St.ct.) Geen prijzencontrole-com missie. Volgens het Hdbl. is de regeering niet voornemens te treden in het denkbeeld van de besturen van het Nederl. Verbond van Vakverenigingen en de S.D.A.P., tot in stelling van een officieele prijzencontrole- commissie over te gaan. Kind uit den trein gevallen. Ter hoogte van het station Oosterbeek- Laag is een 3-jarig kind uit een trein naar Nijmegen gevallen doordat het portier opensprong. De vader, een spoorwegbeambte uit Hees, trok onmiddellijk aan de noodrem. Wonder boven wonder is het kind er be trekkelijk goed afgekomen. Met een ont wrichte knie is het naar het ziekenhuis te Arnhem vervoerd. aan te l van rentelooze voorschotten. Een regeling daaromtrent is O11 +vi_ in rlzi onn olitcio xrnn <~1nrlirino /-»«-4 rv nzi r i bune^ weergeeft. Wij merken op, dat bij het maken van de een reservefonds moet daarbij o. i. mogelijk worden ge- sectie D 517 te benutten. Bij nadere overweging scheen ons dat toch niet gewenscht, met het oog op de te beperkte ruimte. Wij stellen ons voor, dat het temiaken terrein het middelpunt wordt van alle sportuitvoeringen, concoursen. zoowel muziek als hippiek en muziekuitvoeringen. Een oppervlakte van ongeveer 4 H.A. is dan wel noodig. Wij hadden ons nu den volgenden loop van zaken voor gesteld: 1. Er wordt gevormd een comité van uitvoering door gemeente, O. B. W., Vereeniging voor Vreemdelingenver keer en enkele sportverenigingen.- 2. De gemeente zegt toe den steun van hare ambtena ren voor het ontwerpen van definitieve plannen en begroo- i ting van kosten. 3. De gemeente zegt toe garantie van rente en aflos- 1 sing der geldleening en over de eerste tien jaren in elk j geval een bijdrage van f 2000.j is zoo gesteld om het sluiten van een leening mogelijk te i maken. Wij meenen dat meer dan f 2000.nimmer benoo- digd zal zijn). 4. Het comité tracht de boven een tekort van f2000.— i nog benoodigde jaarlijksche bijdrage van andere zijde te vinden. 5. Na afloop van het tijdvak van tien jaar, onder 3 genoemd, herziet de gemeente haar bijdrage in dien zin, i dat zij garandeert de rente en aflossing, voor zoover dan nog noodig. 6. De overschotten, welke de exploitatie, met inbegrip Bij den opzet van w denkbeeld het sportterrein te maken op twee perceelen weiland, toebehoorende aan het Old Burger Weeshuis, aan ■den Leeuwarderweg, sectie D, nos. 517 en 762, respec tievelijk groot 2.53.20 H.A. en 1.27.60 H.A. Als koopsom van deze perceelen is gesteld f20.000.— of f2000.— per pondemaat. De kostenraming van f 30.000 voor uitvoering van het plan van aanleg, waarvan Uw College in het on derhoud op 4 November mededeeling werd gedaan, was gebaseerd op inrichting alleen van het perceel Sectie D, no. 517. Voor hoogere kosten van uitvoering, indien beide perceelen worden gebruikt is f5000.gesteld, wat niet aan den hoogen kant is. Het als jaarlijksche aflossing op de aan te gane geld lening gestelde bedrag is eveneens niet hoog. Wij mee nen echter met het oog op het tekort op de exploitatie voor de eerste jaren geen hooger bedrag te mogen ramen, schijnlijkheid bestaat, dat de exploitatie op den duur, ook De overige cijfers van uitgaaf en die van inkomst zijn zoo i zonder bijdragen van het Old Burger Weeshuis en de ge nesteld, dat zij o. i. geen gevaar voor „tegenvallen” in zich meente, met een overschot zal sluiten. Het schijnt ons bil- At®”’ i lijk» dat dan de nu subsidieerende lichamen aanspraak Wij voegen aan dit schrijven toe de op ons verzoek door i kunnen maken op geleidelijke terugontvangst der betaalde een deskundige opgemaakte begrooting van kosten en twee subsidiën, zoodat die eenigermate het karakter verkrijgen teekeningen, waarvan de eene een situatie van een aan te van rentelooze voorschotten. Een regeling daaromtrent is leggen sportterrein bevat en de andere de te bouwen tri- in de conclusie van dit advies opgenomen. De vorming van bune weergeeft. Wij merken op dat bij het maken van de een reservefonds moet daarbij o. i. mogelijk worden ge- situatie^ is, uitgegaan van^ het plan om alleen het perceel j maakt. De gemeente zal, met het oog op de verplichtingen die zij op zich neemt en de rechten, die zij eventueel in de toekomst zal kunnen doen gelden, een financieele con trole moeten kunnen uitoefenen. Met het oog hierop is het in de eerste plaats gewenscht, dat zij vertegenwoordigd is in de commissie welke de plannen van het sportterrein en die tot oprichting eener zelfstandige exploitatie-vereeni- ging verder zal hebben voor te bereiden. Indien Uwe vergadering in dit opzicht onze meening deelt, zouden wij U willen voorstellen de aanwijzing van dezen vertegenwoordiger aan ons over te laten. Wij zul len dan alszoodanig aanwijzen ons medelid, den heer Kie- zebrink. Verder zal, zoodra die vereeniging gevormd is en het bestuur benoemd, de raad een lid van dit bestuur moeten kunnen aanwijzen, welk lid wij meer inzonderheid als „financieel commissaris der gemeente” zouden beschouwd willen zien. De rente der te sluiten leening zal Uwe goed keuring noodig hebben, de exploitatierekening die van ons moeten verkrijgen, met mogelijkheid, voor zooveel dit laat ste betreft, van beroep op de Gedeputeerde Staten. Bij de bespreking der plannen buiten onze vergadering, is meermalen melding gemaakt van de belangstelling, die bij particulieren voor de tot standkoming van een sport- is uitgegaan van de verwachting, dat die belangstelling of schriftelijke betuiging, zal openbaren. Het te gia. Dl) «aruw vu IK aas vrliBvingar. *8 In de Maandag a.s. te houden vergadering onzer ge meente komt aan de orde het voorstel van B. en W. betreffende het verzoek van de Ver. v. Vreemdelingen verkeer om aanleg van een sportterrein. Dit voorstel luidt Aan den Gemeenteraad. In Uwe vergadering van 13 October j.l. werd om advies in onze handen gesteld een adres van het Bestuur der Ver eeniging voor Vreemdelingenverkeer alhier, waarin tot U - 300.— Zeventig Zweedsche v i s c h- kotters vermist. Er zijn in het geheel geen berichten meer ontvangen over het lot van de ze ventig vischkotters, die Vrijdag de haven van Estbjerg hebben verlaten. De beman ning van die vloot bestaat in totaal uit 300 koppen. Totaal f 2500.— Tekort f 3000.— deze rekening is uitgegaan van het weiland, toebehoorende aan het Old Burger Weeshuis, tievelijk groot 2.53.20 H.A. veroorloven wij ons U nog het volgende mede te deelen: uitgaven en ontvangsten. UITGAVEN. 5J/2 rente kapitaal f55.000 Aflossing Onderhoud: a. terrein b^. gebouwen, enz. c. werktuigen Assurantie Grond-' en waterschapslasten Waterleiding, telefoon Toezicht Onvoorzien karlasB-Baak la Sokladaai «Mn ohm Ibonni’i vanakard tegan angalakkan «aar f 5500. I ionniin»»»T T.T annBBHacsnaana*'wsx- - 1500.— 100, 100. 150,— HIBUWE SNEEKER COURANT annex SNEEKER COURANT an WYMBRITSERADEEL Gij wenscht de „tine fleur” der siga retten. Gij kunt die krijgen als ge slechts zegt Geef MIJ maar g«L dij «atUaa «u aan vin.ar gld. Dl) varUaa Cil van aan duim, vv i,r~-- V.V.V.B V V111U1,1, VI IJ I, V f 50.— - 100.- - 1250.— - 200.— - 100.— - 250.— - 250.— Veigana woorw»*jrd«uov«r««ng«Moin«n met de NvliMdsoli* V«ra«« auÏÏtaït 200 tfd’ ***10*^ 150 vsrUM 75

Sneeker Nieuwsblad nl | 1924 | | pagina 1