OHitliil Orgiffi 1« Imnii iiirt VeraohjjnS Uit onze Raadzaal MlSSÖLANCHE 9* Go. 24 N ieuwstijdingen. 1 J - annex SNEEKER COURANT en WYMBRBTSERADEEL ZATERDAG SO DECEMBER 1924 Eerste Blad 41e JAARGARG |Eft ijlö. bij «wUm «ui 7E gid. Mj w«rüas £fi Ivv Mb hasd, o! «eg I v «as «en daim. vv BESLUIT: L. C. n 5 re jld. oy writes van mb wijsvinger, S in Abonnementper jaar f 2.50 fr. p. post f 3.60. Advertentiën9 ct. p. regel. Inge zonden mededeelingen hooger, bij Abonnement belangrijke korting Advertentiën worden tevens gratis ge plaatst in de SNEEKER COURANT. E II. a. Ie. Velgena voorwaarden overeengekomen mat d. MsllaHtiaok» AIhwhbwwm Varsw» Will gid. kopIsno-Baak te SahlaMaai al|n on*« Abonndverstkerd tegen cngclakken vaar *vVU lange invaliditeit. DDTBDAGS ea VRIJDAGSAVONDS Uitfavara s Brandenburgh Co., Telefoas Ne. 150. Een nieuwe partij. Naar de „Rsb.” verneemt, is Zaterdag te Den Haag een bespreking gehouden om te komen tot oprichting van een Nationale partij. De besprekingen, die tot zeer laat duurden, worden de volgende week voort gezet.. Kerknieuws. De Hervormde gemeente te Joure c.a. heeft besloten in de vacature van een twee- dén predikant, die 3 jaar duurde, weer te beroepen. Een tweede pastorie zal gesticht worden. Wegens invoering eener kerkelijke belas ting hebben ruim 50 leden der Hervormde gemeente te ‘Menaldum, hun lidmaatschap per deurwaardeis-exploit opgezegd. De veilingen en de zegelwet. De leden van de veilingsvereeniging te Honselersdijk zijn door den ontvanger der registratie beboet voor een gezamenlijk be drag van f 809.000 wégens overtreding der zegelwet. Het laat zich aanzien, dat door verschillende van deze belanghebbenden niet aan de bedoelde aanschrijving ge volg zal worden gegeven. In dat geval ligt het in ons voor nemen de aanschrijving, voorzoover die personen betreft, door te zetten en de werkzaamheden op grond van het be paalde bij artikel 180 der Gemeentewet van gemeentewege te doen uitvoeren geheel op kosten van de nalatigen. Thans meenen wij hier nog te moeten terugkomen op een reeds in onze Mededeeling aan Uw College d.d. 9 Oc tober 1923 (bijlage raadsverslag no. 127) gemaakte op merking, dat het aanleggen van een rioleering in de be doelde straten voor een deel op kosten der belanghebben den, een onbillijkheid zou medebrengen tegenover die eigenaren van de verschillende perceelen, welke in 1921 het recht van de gemeente tot het heffen van maalgeld ter bestrijding van de kosten van bemaling van het voormalige waterschap „Sperkhem” hadden afgekocht. Het is bekend, dat bedoelde afkoop destijds plaats vond tegen betaling van het ‘tienvoud van het bedrag der over het dienstjaar 1920/1921 verschuldigde waterschapslasten. Wij achten het billijk, dat aan die betrokken eigenaren, welke het bedoelde recht der gemeente hebben afgekocht, restitutie wordt verleend van de afkoopsom, verminderd met een bedrag, dat zij over het tijdvak 1 Mei 1922 (datum, waarop is begonnen een maalgeld te heffen) tot 1 Mei 1925 aan maalgeld aan de gemeente zouden hebben moeten be talen, indien geen afkoop had plaats gehad. Ten slotte deelen wij U nog mede, dat bij de gevoerde onderhandelingen door M. van der Meulen de wensch werd te kennen gegeven het gedeelte van de sloot, loopende tus- schen zijn erf en de Willem Lodewijkstraat, nadat dit door de gemeente zal zijn gedempt, in eigendom over te nemen. Dit gedeelte sloot is lang ongeveer 50 M. en breed 1.25 M., zoodat het een oppervlakte heeft van 62.50 M2. Wij meenden, na demping een verkoopprijs van f 5.per M2. te mogen bedingen, waarmede Van der Meulen zich ac- coord heeft verklaard. Wij geven U daarom in overweging aan het verzoek van Van der Meulen, dat na het voeren der onderhandelingen werd vastgelegd in een adres d.d. 20 November 1924, te voldoen. Naar aanleiding van het bovenstaande stellen wij U voor het volgende besluit te nemen: De Raad der gemeente Sneek; Gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders van 10 December 1924, no. 1.811.111.4(6); yid. ingeval van owcur Sjgan binnen 80 VERGADERING van den RAAD der GEMEENTE SNEEK op MAANDAG, 15 DECEMBER 1924, ’s avonds 7% uur. (Slot.) Punt XVII. Voorstel van Burgemeester en Wethouders betreffende verbetering van den Oppenhuizerweg en aan- grenzende straten. (Dossierno. 1.811.111.4(6); Bijl. 148.) In Uwe vergadering van 14 Juli j.i. werd onder no. 7 besloten tot de eigenaren van perceelen aan den Oppenhui zerweg eh de le en 2e Oppenhuizerdwarsstraat, ingevolge artikel 28 der Algemeene Politieverordening een aanschrij ving te richten tot demping van slooten aldaar en het aan leggen van een rioleering. Dit besluit werd genomen als gevolg van het feit, dat de dezerzijds aangewende pogin gen om met betrekking tot de financieele zijde van een verbetering van den toestand ter plaatse tusschen de eigenaren der aangrenzende perceelen en ons tot overeen stemming te geraken, waren mislukt. Onder punt II van het genoemde besluit werd echter door U nog uitdrukkelijk de bereidverklaring uitgesproken tot samenwerking in deze aangelegenheid en tot het treffen van een transactie op den voet als was aangegeven in de bekende zeven punten, opgenomen in een door ons tot een commissie uit de eigenaren gericht schrijven van 6 Juni 1923, no. 177.76(16) en in onze mededeeling aan Uw Col lege d.d. 9 October 1923 (bijlage raadsverslag no. 127). Enkele van de betrokken eigenaren hebben dan ook, na dat de bedoelde aanschrijvingen hen hadden bereikt, ons medegedeeld, dat zij alsnog met die zeven ptuiten accoord gingen. Het behoeft echter geen betoog, dat een transactie op dien grondslag alleen dan voor verwezenlijking vatbaar zou zijn, wanneer alle belanghebbenden de zeven punten hadden aanvaard. Dit was niet het geval en een uitzicht daarop bestond evenmin, zoodat van een verder voort bouwen op dien grondslag moest worden afgezien. Toch meenden wij alle pogingen te moeten aanwenden om de gewenschte overeenstemming in dezen te bereiken en hebben daarom opnieuw met verschillende belangheb benden besprekingen gehouden. In een op 2 September j.l. gehouden conferentie werd van de zijde der eigenaren er bij ons op aangedrongen om alsnog met nadere voorstellen te komen. Dit gaf ons aanleiding den gemeente-architect op te dragen nieuwe plannen met begroetingen van kosten in te dienen. Aan deze opdracht werd door genoemden ambtenaar gevolg gegeven bij schrijven van 6 October 1924, no. 556, aangevuld bij brief van 10 October d. a. v. no. 567. Deze rapporten met kostenbegrootingen bevinden zich bij de stukken, welke dit voorstel vergezellen. De nieuwe plannen, waarbij is gestreefd naar een ver eenvoudigden opzet, komen in hoofdzaak neer op het vol gende: I. demping van alle ter plaatse aanwezige slooten, t. w. a. - de gedeelten sloot, loopende langs den Oppenhuizer weg van de Willem Lodewijkstraat tot de 2e Oppenhuizer dwarsstraat; b. het gedeelte sloot, loopende van den Oppenhuizer weg tusschen de Willem Lodewijkstraat en het erf van de boerderij van Marcus van der Meulen en vervolgens tus schen bedoeld erf en het gemeentelijk bouwterrein aan de laatstgenoemde straat gelegen; c. de sloot, loopende van den Oppenhuizerweg voor langs de huizen aan de le Oppenhuizerdwarsstraat, ver volgens tusschen het gemeentelijk bouwterrein aan de Willem Lodewijkstraat en de huizen van het z.g. Oud Self help en daarna tusschen deze huizen en de Ernst Casimir- straat; d. het gedeelte sloot, loopende van den Oppenhuizer weg tusschen de huizen aan de 2e Oppenhuizerdwarsstraat en de waschfabriek van G. Gorter en de Diaconiewonin- gen aan de Maria Louisestraat, toebehoorende aan de Dia conie der Nederlandsch Hervormde Gemeente, alhier. II. het leggen van a. een hoofdriool in het gedeelte van den Oppenhuizer weg dat loopt van de Willem Lodewijkstraat tot de Maria Louisestraat, welk riool zal aansluiten aan de in dez.e laatstgenoemde straten reeds bestaande rioleering; b. twee hoofdriolen, welke beide eenerzijds zullen aan sluiten aan de in de Ernst Casimirstraat reeds aanwezige rioleering en anderzijds aan het nieuw aan-te leggen riool in den Oppenhuizerweg, en waarvan het eene zal worden gelegd voorlangs de huizen aan de le Oppenhuizerdwars straat en die van het z.g. Oud Selfhelp en het andere tus schen de huizen van de 2e Oppenhuizerdwarsstraat en die van „Oud Selfhelp” eenerzijds en de waschfabriek van Gorter en de woningen der Nederlandsch Hervormde Dia-* conie anderzijds; lil. het aanleggen van een trottoir langs den Oppen huizerweg over het gedeelte, loopende van de Willem Lode wijkstraat tot de 2e Oppenhuizerdwarsstraat. Allereerst meenen. wij te moeten opmerken, dat tot het aanleggen van een hoofdriool in den Oppenhuizerweg wij reeds werden gemachtigd bij Uw besluit van 14 Juli 1924, no. 7. Naar aanleiding van de laatstelijk door den gemeente- architect ingediende rapporten met de daarbij aangegeven berekeningen, hebben wij bij schrijven van 4 November j.l. aan de eigenaren van de betrokken perceelen aan den Oppenhuizerweg en de le en 2e Oppenhuizerdwarsstraat en de Maria Louisestraat een nieuw voorstel medegedeeld, dat wij met betrekking tot de verbetering van den toestand aldaar meenden te moeten doen. Dit voorstel luidde: le. De gemeente dempt de aanwezige slooten en legt, voor zooveel noodig, in de plaats daarvan een rioleering van voldoende capaciteit. 2e. In de kosten der uit te voeren werken, onder le bedoeld, wordt door elk der betrokken eigenaren bijgedra gen een som, waarvan wij hieronder een berekening laten volgen. 3e. De huisaansluitingen, indien noodig, worden op kosten der eigenaren door hen zelf uitgevoerd. Indien mocht worden gewenscht, dat een aansluiting door de ge meente wordt tot stand gebracht, zal dit kunnen geschie den tegen betaling van een bedrag van f35.voor elke aansluiting. 4e. De gemeente heeft het recht, indien zulks voor een goed functioneeren der rioleering noodig is, de particu liere terreinen te doen betreden en daarin uitgravingen te doen. Zij zal dan gehouden zijn alles in den oorspronke- lijken staat terug te brengen. De berekening van de door belanghebbenden in de kos ten van uitvoering bij te dragen som is als volgt: De kosten van het uitbaggeren en dempen der sloot voorlangs de le Oppenhuizerdwarsstraat en van het leggen van een riool daar ter plaatse wordt over een lengte It gid. by rerun *8 van een vinger Bij Kon. besluit van 16 December is aan den heer J. J. Heringa, op zijn verzoek; met ingang van 29 April, eervol ontslag ver leend uit zijne betrekking van notaris alhier. De zaak-Reijenga. Naar het L. N. verneemt, hebben de ge broeders R„ die door de rechtbank te Leeu warden in verband met de verduisteringen aan de Middenstandsbank alhier werden veroordeeld, Hendrik R. tot 3 jaar en Johan nes R. tot 2>/2 jaar gevangenisstraf, beiden met aftrek van preventief, besloten, in dit vonnis te berusten. VAN DE LEEUWARDER RECHTBANK. Zitting van Woensdag 17 Dec. Onder Tjalhuizum is den len November een misdrijf tegen de zeden gepleegd. Daar voor staat in een zitting met gesloten deu ren terecht B. K„ 28 jaar, artiest te Sneek. Als zijn raadsman treedt op mr. D. F. van Giffen te Leeuwarden. Eisch: 1'/2 jaar gevangenisstraf. Vonnissen. In de zitting van 3 December hebben te rechtgestaan: Als gij Uw goeds geld betaalt, hebt gij recht ep een goede sigaret. Ver schaf U die en zeg: Geef MIJ maar bestrijding van de kosten van bemaling van het voormalige waterschap Sperkhem” hebben afgekocht, restitutie te verleenen van de daarvoor betaalde afkoopsom, verminderd met een bedrag, dat zij over het tijdvak 1 Mei 1922 tot 1 Mei 1925 aan maalgeld aan de gemeente zouden hebben moeten betalen, indien geen afkoop had plaats gehad. De heer Potma vraagt of er bij de hier genoemde kosten nog andere voor belanghebbenden uit deze regeling voort vloeien. De heer Blok acht de vraag in haar algemeenheid moeilijk te beantwoorden. De heer Potma bedoelt maar (iat de menschen die direct meewerkten niet de dupe mogen worden van het uitstel, door de latere toetreding van anderen ontstaan. De Secretaris 4icht toe dat de zeven punten van het vroegere voorstel unaniem moesten aangenomen, anders kon I. a. van M. van der Meulen, alhier, M. J. Houwink te Amsterdam en A. Zandstra alhier, kosteloos in eigendom over te nemen de aan hen toebehoorende helft van de ge deelten slo t, welke zijn gelegen langs den Oppenhuizer weg en deel uitmakende van de perceelen, kadastraal be kend gemeente Sneek, sectie C, nos. 1690, 2452 2453 en 1393; b. behoudens goedkeuring van de Gedeputeerde Staten in eigendom af te staan aan M. van der Meulen alhier, een gedeelte van een door de gemeente te dempen sloot, ter lengte van ongeveer 50 M. en met een breedte van 1.25 M., derhalve met een oppervlakte van 62.50 M2. loopende langs de Willem Lodewijkstraat en een afscheiding vor mende tusschen die straat^n het perceel, kadastraal bekend gemeente Sneek, Sectie C, no. 1690, zulks tegen een prijs van f 5.per M2. tot het uitvoeren van de plannen tot: demping van de gedeelten sloot, loopende langs den Oppenhui zerweg van de Willem Lodewijkstraat tot de 2e Oppen huizerdwarsstraat; 2e. het gedeelte sloot, loopende van den Oppenhuizer weg tusschen de Willem Lodewijkstraat en het erf van de boerderij van M. van der Meulen en vervolgens tusschen dat erf en het gemeentelijk bouwterrein aan de laatstge noemde straat gelegen; 3e. de sloot, welke loopt van den Oppenhuizerweg af, voorlangs de huizen aan de le Oppenhuizerdwarsstraat, vervolgens tusschen het gemeentelijk bouwterrein aan de Willem Lodewijkstraat en de huizen van het z.g. „Oud Selfhelp” en daarna tusschen deze huizen en de Ernst Casimirstraat; en 4e. het gedeelte sloot, loopende van den Oppenhuizer weg tusschen de huizen aan de 2e Oppenhuizerdwarsstraat en de waschfabriek van G. Gorter en een gedeelte der wo ningen aan de Maria Louisestraat, in eigendom toebehoo rende aan de Diaconie der Nederlandsch Hervormde ge meente alhier; b. het aanleggen van twee hoofdriolen, welke beide eenerzijds uilen aansluiten aan de in de Ernst Casimir straat reeds bestaande rioleering en anderzijds aan het krachtens raadsbesluit van 14 Juli 1924, no. 7 nieuw aan te leggen riool in den Oppenhuizerweg en waarvan het eene zal worden gelegd voorlangs de huizen aan de le Oppenhuizerdwarsstraat en die van het z.g. „Oud Self help” en het andere tusschen de huizen van de 2e Oppen huizerdwarsstraat en die van „Oud Selfhelp” eenerzijds en de waschfabriek van den heer Gorter en de woningen der Nederlandsch Hervormde Diaconie anderzijds; c. het aanleggen van een trottoir langs den Oppenhui zerweg over het gedeelte, loopende van de Willem Lode wijkstraat tot de 2e Oppenhuizerdwarsstraat; met bepaling, dat de uitvoering dezer plannen en van de daarmede verband houdende werkzaamheden zal ge- schiederr over eenkomstig de rapporten van den Gemeente- architect d.d. 6 October 1924, no. 556 en 10 October 1924, no. 567, met bijbehoorende kostenbegrooting en ook wat de aanvaarding eener bijdrage in de kosten van de belang hebbenden betreft, overeenkomstig het voorstel van Bur gemeester en Wethouders, dat tot het nemen van dit besluit heeft geleid III. aan die eigenaren van de bij de uitvoering der bo vengenoemde plannen betrokken perceelen, welke in 1921 het recht van de gemeente tot het heffen van maalgeld ter J. M., 19 jaar en R. T„ 22 jaar, schippers knechten, de eerste te Echten, de tweede te Sneek, voor diefstal te Franeker. Geëischt elk 6 maanden gevangenisstraf en heden tot 4 maanden veroordeeld. G. J. te Sneek voor meineed op de civiele zitting van h^t kantongerecht aldaar. Ge- eischt 1 jaar gevangenisstraf en heden de stukken voor nader onderzoek in handen van den rechter-commissari^ gesteld. J. L., 57 jaar, jager te Lemmer, voor het dooden en wegnemen van tamme eenden te Doniaga. Geëischt 3 weken gevangenisstraf en heden tot f40 boete of 40 dagen hech tenis veroordeeld. De rijwielmerken. Ten einde het publiek in de gelegenheid te stellen, de rijwielmerken voor 1924, die aan rijwielen zijn bevestigd, reeds voor Nieuw jaar te doen vervangen door merken, geldig voor het jaar 1925, heeft de minister van Financiën de ambtenaren der accijnzen aan geschreven, van 25 dezer af tot en met 31 dezer geen controle uit te oefenen op de na leving van de Rijwielbelastingwet (St. 1924, no. 306). Bij de intrede van het nieuwe jaar zal die controle echter terstond worden hervat. Zij, die aanspraak maken op de uitreiking van een kosteloos rijwielmerk voor 1925, kunnen dit reeds nu aanvragen bij den ont vanger der accijnzen van hun woonplaats. De zaak van den Baamschen zwerver. De gemeenteraad van Baarn heeft beslo ten de proceskosten van den agent Huis man, die in de zaak van den aldaar verhon gerden zwerver terecht heeft gestaan, door de gemeente te doen betalen. De 54-jarige werkweek voor de Leidsche politie. Te Leiden is thans de 54-urige werkweek voor de politie in werking getreden. Deze maatregel beteekent een besparing van ruim f 10.000, door vermindering van het corps met zes agenten. Er heerscht bij het politie corps groote ontstemming over den maatre gel, niet om de meerdere drie diensturen in de eerste plaats, maar vooral ook omdat er een buitengewoon gecompliceerde regeling voor het drieploegenstelsel in de plaats is’ gekomen, welke de vrije Zondagen van vroeger zou aantasten. Onvoorzichtigheid gestraft. De inwoner van Lonneker, die een ge weer aan een boom bond en de haan daar van in verbinding bracht met een touw, dat naar een haag leidde, zoodat dit geweer af ging, waardoor een jongen achttien hagel korrels in het been bekwam, werd veroor deeld tot drie maanden voorwaardelijke ge vangenisstraf en tot betaling van f 100 aan de algemeene armen te Lonneker en f 100 aan den getroffene. van de 8 woningen dier straat geraamd op f 945.Waar ook de achtererven van de 6 woningen aan de 2e Oppen huizerdwarsstraat bij de demping dier sloot en den riool- aanlcg aldaar betrokken zijn, zullen ook de eigenaren dier perceelen in de kosten van uitvoering van dat werk moeten bijdragen. Wordt nu de helft van die kosten voor rekening der gemeente genomen, dan zal de andere helft of f 472.50 door 14 eigenaren gezamenlijk moeten worden betaald. Voor eiken eigenaar geeft dit een bedrag van f 33.75. De bijdrage vafi de eigenaren der perceelen aan de le Oppen- huizerdi0irSstraat kan op dit bedrag worden bepaald. De kosten der demping van de sloot tusschen de 2e Op- penhuizerdyarsstraat en de waschfabriek van den heer Gorter en di'z.g. Hervormde Diaconiewoningen en van het aanleggen yan een riool aldaar worden over een lengte van de betrokken perceelen begroot op f1135.Betaalt ook hiervan de,gemeente de helft ad f 567.50, dan zal een gelijk bedrag ten laste van de eigenaren moeten worden gebracht. /ij achten het een billijke verhouding dat van liet voor rekening der gezamenlijke eigenaren komende aan deel in de/kosten de helft wordt bijgedragen door de Ne- derlandsclT” Hervormde Diaconie en G. Gorter samen, en de andere helft door de eigenaren van de perceelen aan de 2e Oppenhuizerdwarsstraat. Naar dezen opzet zou voor rekening komen van de Diaconie en G. Gorter elk een be drag van f'141.87'/2 en van elk der eigenaren van de aan den anderen kant gelegen perceelen een som ad f 47.25. Dit laatste bedrag moet dan worden vermeerderd met f 33.75 wegens aandeel in de kosten van uitvoering van het werk langs de' le Oppenhuizerdwarsstraat. Voorts waren wij van oordeel, dat in de kosten van demping der slooten en van het aanleggen van rioleering bij de woningen van de Coöperatieve vereeniging „Selfhelp” door die vereeni ging een_t som van f552.50, eveneens de helft der ge raamde kósten, behoort te worden bijgedragen, waarmede het bestuur dezer vereeniging accoord ging. Behalve liet stellen van deze meer algemeene voorwaar den, meenden wij van enkele belanghebbenden nog te mo gen vragen een bijdrage in de kosten van het aanbrengen van een afdekking van particulier en gemeentelijk terrein. Daarvoor komen in aanmerking: le. A. Zandstra, voor een afscheiding tusschen de per ceelen, kadastraal bekend Sectie C, nos. 1393 en 2453 en den Oppenhuizerweg voor een bedrag van f87.50; 2e. M'. J. Houwink, idem tusschen het perceel, kada straal bekend sectie C, no. 2452 en den Oppenhuizerweg voor een bedrag van f31.25; 3e. AL. *van der Meulen, idem tusschen het perceel, sectie C, no. 1690 en den Oppenhuizerweg voor een be drag van f62.50 en tusschen hetzelfde perceel en de Wil lem Lodewijkstraat voor een som van f 67.50; 4e. de Coöperatieve vereeniging „Selfhelp” voor af scheiding tusschen de woningen dier vereeniging bekend onder den naam van „Oud Selfhelp” en de Ernst Casimir straat en het gemeentelijk bouwterrein, voor een bedrag van f 132.50. AL bedraden zijn berekend op de helft van de voor het aanbrengen der afscheidingen geraamde kosten. Met de uitvoering van al de hiervoor genoemde werk zaamheden zal, volgens de door den gemeente-architect gemaakte raming, in totaal gemoeid zijn een bedrag van f 17.800.— Indien door alle belanghebbenden in die kosten zou worden bijgedragen op den voet zooals wij boven_ uit eenzetten, dan zal ten laste van de gemeente blijven een bedrag van f 13826.50. Wordt daarbij nog in aanmerking genomen, dat, zooals wij aan het slot van dit voorstel zullen vermelden, na de demping van het gedeelte sloot, loopende langs de Wil lem Lodewijkstraat, dit gedeelte ter oppervlakte van 62.50 M2. in eigendom wordt overgedragen aan M. van der Meu- len tegen een prijs van f 5.per M2, dan kan worden aangenomen, dat de netto-kosten welke ten laste van de gemeente zullen blijven, bedragen f 15826.50 f312.50 f 15.514.—. Wij merken bovendien nog op, dat de gedeelten sloot langs den Oppenhuizerweg, van de Willem Lodewijkstraat tot de 2e Oppenhuizerdwarsstraat voor de aan den Oppen huizerweg grenzende helft eigendom is van de gemeente en voor de andere helft van de eigenaren der daaraan ge legen perceelen, M. van der Meulen, M. J. Houwink en A. Zandstra. Het is noodzakelijk, dat door deze eigenaren de helft van de sloot kosteloos aan de gemeente vzordt over gedragen, terwijl de gemeente de kosten van demping ge heel voor haar rekening neemt. De betrokken eigenaren zijn tot overdracht op gemelden voet bereid. Wij hebben bij onzen brief van 4 November j.l., zooals reeds gezegd, de boven uiteengezette voorstellen aan de verschillende belanghebbenden kenbaar gemaakt en ge vraagd of zij zich daarmede zouden kunnen vereenigen. Hierop kwam een bevestigend antwoord in van A. F. Hingst, M. J. Houwink en IJ. Wouda, eigenaren van per ceelen aan de le Oppenhuizerdwarsstraat, van de Diaconie der Nederlandsch Hervormde gemeente alhier, eigenares van de aangrenzende woningen aan de Maria Louisestraat, van G. Gorter, eigenaar van een perceel aan den Oppen huizerweg, van A. Zandstra, eigenaar van een perceel aan de 2e Oppenhuizerdwarsstraat, van het bestuur der Coöpe ratieve vereeniging „Selfhelp” en van M. van der Meulen, eigenaar van een perceel aan den Oppenhuizerweg en de Willem Lodewijkstraat. Van de weduwe R. VisscherDe Jong en J. Feenstra, als belanghebbenden bij perceelen aan de 2e Oppenhuizerdwarsstraat kwam de mededeeling in ons bezit, dat zij tegen uitvoering van onze plannen geen bezwaar hebben, doch dat de kosten voor hen te bezwaar lijk zullen zijn. Uit de adressen, welke wij sedert ontvingen van M. Hot- tinga, T. Nijdam, R. Meijer, J. Meijer en J. Krot, allen eigenaren, tevens bewoners van perceelen aan de le Oppen huizerdwarsstraat blijkt, dat dezen vooralsnog niet bereid zijn met ons voorstel accoord te gaan, terwijl wij van C. A. Kool, U. A. Faber en G. Goënga, eigenaren van perceelen aan de 2e Oppenhuizerdwarsstraat, ook na herhaald aan dringen, geen antwoord ontvingen. Wij zijn er van overtuigd, dat onzerzijds al het moge lijke is gedaan teneinde in dezen tot overeenstemming te geraken en meenen daarom dat, ook al hebben de onder handelingen met sommige eigenaren niet tot het gewenschte resultaat geleid, thans tot uitvoering van de nieuwe plan nen moet worden overgegaan. Wij geven daarom Uw College in overweging te beslui ten tot uitvoering der werkzaamheden met verhaal van een gedeelte der kosten op belanghebbenden, een en ander zoo als in dit voorstel nader is uiteengezet. Het ligt voor de hand, dat die uitvoering alleen zal kunnen plaats hebben voor zoover de betrokken eigenaren met ons voorstel ge heel hebben ingestemd. Ten aanzien van hen, die niet ge heel daarmede accoord zijn gegaan of zich niet hebben verklaard, blijft uiteraard de krachtens raadsbesluit van 14 Juli 1924, no. 7 tot hen gerichte aanschrijving gehandhaafd. Ml >t Jt NIEUWE sjeeker courant bij

Sneeker Nieuwsblad nl | 1924 | | pagina 1