Artikelen voor do Kerstdagen. II d, OffitlHl Onm i«r liNHiti link F af elbeschuit SCHAAP VROLIJK. EN SCHAAP VROLIJK. Nieuwitijdingen SCHAAP VROLIJK. SCHAAP VROLIJK. SCHAAP VROLIJK. n WYMBRITSERADEEL 84 annex SHEERER COURANT Brandenburgh Co., 4I« JAARMM WOENSDAG «4 DECEMBER I9S4 Vanaf heden étaleeren we onze .Taarten vanaf Boomstammen 60 ct 8 ct. ag- wadi 50 27 iD Ro. 25 Eerste Bied Gebruikt bij Uw ontbijt onze met GOUD BEKROONDE Vamllekransjes 15 ct. per ons Amandel 25 Chocoladeschuimkransjes (zeer licht) 27 cent per ons. Weihnachtstollen vanaf Fijn Kerstbrood Tulband, suiker of krente vanaf 60 Kleingebak gesorteerd man f 1.- ver- L. Ct. Ct. Ct een van een De directeur van het Post- en Tele graafkantoor te Sneek breng ter kennis, dat de brief- en pakketpostbestelling dit jaar op den len Kersdag zal worden uitgevoerd als op Zondagen. Door de politie is proces-verbaal op gemaakt tegen iemand verdacht van oplich ting. Veeartsenijkundigen dienst, den heer H. Yinker Rz. te Koudum, is thans ook schurft geconsta teerd onder de schapen van de veehouders Pe trus Lootsma te Warns en Cornelis Kramer te Molkwerum. HIEUWE sheerer courant Veraehfnt OIM1DAG» VRUDAG8A VOXD6 ÜHfBVBM Jmi Tslefeca 150 Door de politie werd iemand aange houden die uit het gesticht Veenhuizen II was ontvlucht en daar nog 18 maanden moest vertoeven. Hij is naar dat gesticht teruggeleid. - Door den Commissaris van Politie is een alhier verleende jacht-acte ingetrokken. De voordracht voor hoofd van school 2 alhier bestaat uit de heeren: 1. J. van der Velde, hoofd der school te Katwijk aan Zee; 2. A. Schilstra, hoofd der school te St. Jacobi Parochie; 3. E. J. Bos, hoofd der school te Varssenerveld. KOUDUM, 22 Dec. De Onderlinge Brand- waarborgmaatschappij „De Zuidwesthoek”, ge vestigd alhier, hield jl. Zaterdag haar algemeene meester bedraagt f 10, “van den machinist f40, ledenvergadering. Na opening door den voor lijdt. Acht men het een bezwaar voor Maandag en Dinsdag aparte uren te nemen, wat spr. zou willen, dan trekt spr. dit deel van zijn voorstel in. De heer Visser helt meer en meer over tot de redactie van den Voorzittr om den nacht te regelen van 10 tot 6 uur alle maanden. De heer B a k ke r: ’s Winters kan de wel vroeger dan 10 uur naar bed gaan. De heer N a u t a zegt dat 6 uur in den zomer voor de schippers laat is; ’s zomers strijdt het tegen het gevoel van den schipper na half zes nog dubbel te moeten betalen. De heer N a u t a stelt alsnu voor de volgende regeling: 's zomers (1 April tot 1 Oct.) nacht dienst 105/2 uur ’s morgens, ’s winters (1 Oct.1 April) 96 uur ’s morgens. Voor deze regeling stemmen de leden Bakker, De Vries, Looijenga, Nauta, Brens en Fijlstra; tegen het lid Visser. Met 61 st. is dit voorstel dus aangenomen. Aan het einde van deze vergadering wil de V o o r z. vaststellen dat het voor hem een aan gename taak is den leden te danken voor wat in 1924 is bereikt. Er is toch nog al iets tot stand gebracht, waarmee men voor den dag mag komen. Zoo de verbetering van de straat bij de Geeuw, zij het met de noodige moeite; een eereschuld is betaald ten opzichte van een an dere straat. Voorts zijn de straten in de.gemeen te behoorlijk aangepakt en de verbetering van de Laan is verwezenlijkt. Achter het gemeente-’ huis zijn veranderingen aangebracht en ten Gewurgd, De 52-jarige schipper H. F. is Zaterdagavond in zijn woning te Groningen gewurgd gevon den. Het gerucht gaat, dat hij door familie ver moord zou zijn. Het lijk is in beslag genomen. De naaste familieleden van den schipper bevin den zich in verzekerde bewaring. De dubbele moord te Culemborg. Zondag was het een jaar geleden, dat de dubbele moord te Culemborg heeft plaats gehad. De daders van dien moord zijn, zooals men Raadsvergadering Ijlst. VERGADERING van den RAAD der gemeente IJLST op VRIJDAG 19 DEC., 's avonds 63^ uur. Voorz. de heer H. P. Fledderus, burgemeester. Aanwezig bij de opening 6 leden (vacature- v. d. Goot.). Na opening op de gebruikelijke wijze is aan de orde: Punt 1. Beëediging benoemd lid Fijlstra. De benoemde wordt binnen geleid door de heeren Bakker en De Vries en legt in handen van den voorzitter de vereischte eeden af. De Voorz. roept den heer Fijlstra ook na mens den raad een welkom toe en hoopt dat in de korte zittingsperiode welke nog rest, de nieuwbenoemde met genoegen de bijeenkom sten van den raad zal bijwonen en het zijne in het belang der gemeente zal bijdragen. De heer Fijlstra neemt alsnu de zetel van den heer Van der Goot in. Punt It. Notulen. Ingekomen stukken. Medegedeeld wordt dat goedgekeurd is de gemeenterekening en diverse raadsbesluiten. Wat de Centrale Bouwmaterialenvoorziening betreft, waarnaar de heer Visser de vorige ver gadering vroeg, zij is nog niet geheel gelikwi- deerd wegens een proces dat gevoerd wordt; verwacht wordt dat 'n 65 terecht- zal komen. De heer Visser dankt voor de mededeeling. Alles voor kennisgeving aangenomen. Punt lil. Af- en overschrijving artnvoog- dijbegrooting dienst 1924. 1. h. s. aangenomen als voorgesteld. Punt IV. Benoeming commissie tot wering van schoolverzuim wegens, periodieke af treding. Bij acclamatie worden de aftredenden herbe noemd. Punt V. Benoeming lid commissie van toe- reservemachinist en hulpreservemachinist f 7.50, zifter, den heer T. Sluis, Koudum, werden de wekker f2. Punt XV. Verzoek van Chr. Schoolveree- niging om beschikbaarstelling gelden voor verbouw school. De V o o r z. zegt dat dit de Hervormde school betreft, die wenscht te verbouwen. j De heer Visser acht het niet gewenscht i een voorloopige bespreking te houden, daarvoor I zijn de stukken nog te weinig bestudeerd. Spr. verzoekt de stukken ter visie te leggen. De Voorz. stemt hiermee in. Z. h. s. aldus besloten. Punt XVI. Nadere behandeling bruggeld- verordening. Deze zaak beoogt geen verhooging van brug geld, doch het gaat om de zgn. nachtdienst en om gedurende dien tijd dubbel tarief te laten betalen. De heer Nauta meent dat men vroeger een zonnegeld hief, dat was eerst recht ingewikkeld. Het gaat er nu om den brugwachter een be hoorlijke nachtrust te garandeeren. De Voorz. dringt toch aan op een eenvou dige regeling. De heer Bakker stelt voor de nacht ’s zo mers te bepalen van 10 uur ’s avonds tot 5 uur ’s morgens en *s winters van 9 uur ’s avonds tot 6 uur ’s morgens. De heer Nauta zegt dat door die regeling de nachtrust van den pachter ’s zomers te veel notulen en het jaarverslag van het 20e boekjaar gelezen en onveranderd vastgesteld. Uit het jaar verslag bleek o. m. dat het verzekerd kapitaal op 12 Mei 1924 f25.511.657.50 bedroeg, wat een vermeerdering beteekent over het afgeloopen jaar van f195.920.Het rapport der finan- cieele commissie over, de rekening van het 20e boekjaar werd door een der leden van deze t commissie uitgebracht en voor zoover noodig nader toegelicht. De verlies- en winstrekening sloot met een batig saldo van f 1959.57>/2, het welk de rekening reservefonds verhoogde tot de som van f24271.94. Het bedrag der uitbetaalde schaden bedroeg f24.334.21. De eindbedragen der debet- en creditzijde van de Balans gaven aan f59.962.77. Op voorstel van ’t bestuur werd het reglement in dien zin gewijzigd, dat in het vervolg ook zullen worden vergoed de schaden, veroorzaakt door explosie. De aftredende com missarissen, de heeren G. T. Atsma te Oppen huizen, A. Keuning te Balk en T. Sluis te Kou dum werden met zoo goed als algemeene stem men herkozen. Tot lid van de financieele com missie, aftredend en niet dadelijk’ herkiesbaar „de Coöperatieve Stoomzuivelfabriek Hoop op Zegen” te Heeg, werd met algemeene stemmen gekozen „de Coöperatieve Stoomzuivelfabriek „Hemelum” te Hemelum”. HEMELUMER OLDEPHAERT c. a., 22 Dec. Door den plaatsvervangend inspecteur van den Kerknieuws. Doopsgezinde gemeente. Aangenomen naar de Rijp door P. Keuning te Makkum. De Kamerverkiezingen. Zaterdag heeft, naar „Het Volk” meldt, de partijraad van de S. D. A. P. vergaderd. De volgende voordracht van candidaten voor de groslijst voor Friesland voor de a.s. Kamerverkiezingen werd opgesteld: 1. mr. G. W. Sannes, 2. P. Hiemstra, 3. F. S. Noord- hoff, 4. H. de Boer, 5. K. Vorrink. Een spannende verkooping. Onlangs had te Oostermeer ten overstaan van notaris Wegener Sleeswijk te Leeuwar den een finale verkooping plaats van een boerenplaats. Blijkbaar waren er twee lief hebbers. En toen gebeurde het, dat niet min der dan 687 maal werd verhoogd, waarmee twee en een half uur was gemoeid. Ingezet op f54.682.65 werd de plaats kocht voor f60.356. Te begrijpen is, dat deze verkooping on der de grootste spanning verliep. tuigen. worwaaiaau ovarMugucaiaaii Mt O* HellaaSaoH* Algemaaaa 91 kartaga-Saak SatalaSaM «Un oase Abonné’a aarsekard tegen ongelukken «aa» fcvUV (i in contact treden en dan beleggen bij de bank van Nederl. Gemeenten? Ook zou men eventueel nog concurreerende firma’s kunnen vragen. De Voorz.: De Bank van Ned. Gemeenten is in Den Haag en Sneek is dichtbij. Men heeft zich nog niet tot andere firma’s gewend, doch in B. en W. is reeds opgemerkt dat er ook een andere bank in Sneek is waarmee deze ge meente annex is. Wymbritseradeel heeft met de Boaz-bank zoo’n overeenkomst aangegaan. een boom niet wil missen, een ander te veel geld voor zijn boom wil hebben, een derde zijn voorwal niet wil missen enz. Laat men adres santen in overweging geven de straat met 1 M. te verbreeden, wat wel noodig is voor het ver keer. Als adressanten in dat goocheltoertje zou den slagen, zou spr. de gemeente wel flink in den buidel willen laten tasten voor subsidie bv. f500. De Voorz. gelooft dat de geachte spr. wel de tolk is geweest der vergadering; laat de heer Visser dus met een voorstel komen. De heer V i s s e r wil dat wel doen, doch wijst er op dat bij 1 M. breedtewinst een aantal hoo rnen daar zal moeten vallen. Spr. stelt voor adressanten in overweging te geven maatrege len te treffen dat de straat 1 M. verbreed kan worden en dat de gmeente bereid zal zijn maxi maal f 500 in de kosten bij te dragen, adressan ten dienen zelf het werk uit te voeren. De heer Nauta is in dit adres zeer sym pathiek de kwestie van het krijgen van een los kade. Spr. gelooft niet dat die zoo groot behoeft te zijn als adressanten V jijen; een twintigste deel daarvan ware voor den handel van thans voldoende. Spr. wil adressanten dus ook in over weging geven een loskade te maken, voldoende voor den handel van nu en in de toekomst onder zouden van Abonnementper jaar f 2.50 fr. p’ post f 3.60. Advertentiën9 ct. p. regel. Inge zonden mededeelingen hooger, bij Abonnement belangrijke korting Advertentiën worden tevens gratis ge plaatst in de SNEEKER COURANT. It gld. VWÜM •3 van aan vingai |C|| gia. Bi) verliea van I v V Mn hand, vaat af eeg zicht L. Het aftredende lid de heer Douma wenscht niet meer in aanmerking te komen. De Voorz. acht de heer Hageman de aan gewezen man, waar ook de andere hoofden van scholen lid zijn. De heer Visser betwijfelt of dit mag; Tie heer Douma had zitting uit de categorie inwo ners van Ijlst, niet-ouders en niet-onderwijzers en voor hem mag dus geen onderwijzer in de plaats gekozen-worden. De Voorz., de wet naslaande, erkent dat dit juist is. Bij eerste stemming verkrijgen de hh. C. Nau ta 1 st., A. Nauta 1 st., E. de Vries 1 st, O. S. de Vries 3 st. en T. Bakker 1 st. Bij tweede vrije stemming verkrijgen de hh. O. S. de Vries 3, T. Bakker 2, C. Nauta 1 st, A. Nauta 1 st. Bij herstemming tusschen de hh. O. S. de Vries en T. Bakker verkrijgt de heer Bakker 4 st., de heer Vries 3 st. De heer Bakker is dus gekozen, die zijne benoeming aanneemt. Punt VI. Vaststelling suppletoire kohieren hondenbelasting. Vastgesteld tot een bedrag van f 3.87*/2- Punt Vil. Beslissing omtrent schoolgeld- reclames. Z. h. s. wordt afgewezen een reclame van v. d. Kooi. De reclame Koningsveldt is ingewil ligd. Toegestaan is ook restitutie aan mej. Haag- sma. Punt VIII. Vaststelling uitkeering bijzon dere scholen 1923. Nu de rekening is goedgekeurd kan dit. De kostprijs van het O. L. is per leerling f781.96: 35.75 f21.87. De Herv. school ontvangt 93.75 X f21.87 f2050.31, de Geref. school 65 X f21.85 f 1421.55. De eerstgenoemde school moet f9.44 terug betalen, de tweede krijgt nog f 109.84. Z. h. s. vastgesteld. Punt IX. Verzoek verlenging huur Douma door diaconie Oeref. Gemeente. Z. h. s. ingewilligd. Punt X. Verzoek van het Harlinger comité .om een bijdrage voor oprichting van een standbeeld voor Tjerk Hiddes. De heer Nauta spreekt in het Friesch; waar Tjerk Hiddes de grootste zeeheld van Friesland is geweest, meent spr. dat wij onze groote man nen uit het verleden moeten eeren, waarom hij voorstelt hiervoor tien gulden beschikbaar te stellen. De Voorz.: Niemand tegen? Z. h. s. aangenomen. Punt XI. Wijziging gemeentebegrooting. Z. h. s. aangenomen als voorgesteld. Punt XII. Beslissing inzake rekening-cou- rant met den kassier. De Voorz. zegt dat er een aanbieding is ontvangen van de Boaz-bank waarbij zij 4 voor bij haar in rekening-courant gestorte gel den aanbiedt te vergoeden en eventueel effec- ten-onderpand beschikbaar te stellen. De heer Visser acht de tegenwoordige tijd niet geschikt om overtollig kasgeld aan derden 7£ glCL Bij Mill* cn flld. BU MillM «M Iv iu Mn duim, vu Mn vfieuinger. schikbaar gesteld, maar buitengewone omstan digheden kunnen de banken in moeilijkheden brengen, al wil spr. niets ten nadeele van de onderhavige bank zeggen. Kan men altijd over het onderpand of over het kasgeld beschikken? plaatsen, Ken raw: niet beter nog met i feu, wat een en ander rendeerend zou maken. De Voorz. zegt dat als meerderen dit adres geteekend hadden men er allicht verder op had ingegaan; nu dat niet het geval is, wilden B. en W., waar deze zaak nogal in de papieren loopt, eerst het oordeel van den raad wel eens weten. De heer Visser heeft met genoegen deze zaak gehoord, maar ’t had een spontane uiting moeten zijn van meerderen- dan nu blijkt. Bo vendien wordt niet genoemd wat belanghebben den zelf zullen bijdragen; Daarom is het voor stel spr. in dezen vorm niet sympathiek. Dit is een groot gebaar, maar in werkelijkheid zou de uitvoering ruineerend voor de gemeente zijn, ge zien wat zij elders ook nog moet doen. Adres santen moeten beseffen dat wij moeten roeien met de riemen die we hebben. Spr. zou er niets op tegen hebben dit adris zooals het er ligt af te wijzen en adressanten mee te deelen dat zij zelf eens moeten trachten hier verbetering te brengen. Dan zal hun v,el blijken dat de een slotte heeft het jaar 1924 ons gebracht een nieuwe motorspuit. Spr. dankt de leden voor de noodige steun ondervonden en wenscht ook te danken de ambtenaren der gemeente en niet het minst heeren wethouders. We hadden moei lijk kunnen denken dat de toestand van een der "geachte medeleden dit jaar nog zoo ten goede zou keeren dat hij nu zijn volle stuw kracht gelukkig weer achter de gemeentezaken kan stellen. Spr. wil de leden en de burgerij nog danken voor de belangstelling hem en zijn vrouw een avond in October betoond. Niet licht zal da^. worden vergeten. Ook voor het ontvan gen bnjk van belangstelling dankt spr. V ij wen- schen ook te danken God den Heere, Schepper en Onderhouder van hemel en aarde, want wij wenschen niet te eindigen in den toon van eigen lof, maar Code alleen de eer te geven. Met die woorden wensch ik U allen een goeden uitgang. Hierna sluiting. normale omstandigheden. Misschien adressanten een exploitatie-rekening dergelijke loskade kunnen bijvoegen. De heer Bakker vreest dat met die ver- breeding van 1 M. alle boomen zullen moeten vallen. Kan men niet met 0.50 M. volstaan? De heer Visser: Op bepaalde plaatsen kan men geen M. winnen, maar in het algemeen kan men met 0.50 M. niets bereiken. Wat de boo men daar betreft, die staan daar al niet in de rij, laat men na de s.traatverbreeding daar een nieuwe boomenrij planten. De heer Nauta zou dan liever een bepaalde breedte van de straat aan adressanten willen opgeven. Wat de nieuwe boombeplanting be treft, daarbij dient op de scheepvaart gelet. Z. h. s. besloten in dezen geest aan adressan ten te berichten. Punt XIV. Regeling inzake brandweer. In verband met het aanschaffen van een mo- torbrandspuit wordt deze voorgesteld. De heer De Vries zegt dat in de verorde ning een machinist, een hulpmachinist en een reserve-hulpmachinist vermeld zijn, dat is heel goed, maar waarom zijn de adjunct-brandmees- ters vervallen, die toch ook nuttig werkten als vervangers van de brandmeesters? De heer Nauta zegt dat de brandmeesters niet meer bij de spuiten noodig zijn en dus vrij komen voor toezicht in het algemeen, een drie tal is dan voldoende. Z. h. s. wordt deze regeling aangenomen als voorgesteld. De jaarlijksche toelage van den opperbrand- ii<L Bij levens- 1(111 ffld. ingeval vu otu- Fange Invaliditeit. «Uv Olden binnen NO d. weet, nog niet ontdekt. Te Culemborg heeft men nu Zondag deelne ming betuigd met de getroffen familie en af schuw voor den laffen moord aan den dag ge legd. Duizenden personen, onder wie ook uit omliggende plaatsen, zijn ’s morgens half twaalf op de Varkensmarkt samengekomen en in op tocht naar de begraafplaats gegaan. Voorop lie pen eenige familieleden van de vermoorden, daarna volgden besturen van eenige vereenigin- gen en daarachter een groote menigte personen. Op de begraafplaats werden slechts enkele per sonen toegelaten. Een krans van witte seringen en palmen werd op de graven van de beide vermoorden neergelegd. Op het witte zijden lint stond: „Aan de slachtoffers Thomas en Gerrigje. Van de Culemborgsche bevolking”. Op verlangen van den burgemeester werd er niet gesproken. Alleen verzocht de heer De Beus den aanwezigen, even het hoofd te ontblooten. Daarop trok men weer stadwaarts. De menig te verzamelde zich toen voor het raadhuis. Van de pui daarvan hield de heer A. Bron de vol gende toespraak: „Medeburgers," wij hebben nu allen op een plechtige en kalme wijze ons protest geuit tegen den heer Blok, den commissaris van politie van Culemborg. Moge deze protestuiting doordrin gen tot de regeering, opdat wij spoedig verlost zullen worden van dezen onbekwamen ambte naar. Wij zullen ons voorloopig rustig houden, doch binnen niet al te langen tijd komen wij terug met andere middelen. En nu ga ieder rus tig naar huis.” Het lawaai op straat. Bij de overheid te Den Haag komen den laatsten tijd herhaaldelijk klachten in van hinderlijk lawaai op straat, zooals onnoodig getoeter van auto’s, schreeuwen met koop waar,'enz. In verband hiermede heeft de burgemees ter besloten in de stad ’n publicatie te laten aanplakken en op groote schaal te doen ver spreiden. Deze luidt als volgt: In den laatsten tijd nemen de klachten over het rumoer op straat toe, met name over het geven van overdreven vaak lang durig volgehouden signalen door vele be stuurders van motorrijtuigen, alsmede over het op den openbaren weg onnoodig zeer luid geroep van kooplieden en venters. Het is mijn overtuiging, dat die klachten, welke ook mij bereiken, grootendgels ge grond zijn. Met het oog daarop doe ik langs dezen weg een beroep op allen, die van den openbaren weg in deze gemeente gebruik maken en wel in het bijzonder op de boven bedoelde bestuurders van motorrijtuigen, kooplieden en venters, er toe mede te wer ken, dat in het algemeen zoo weinig moge lijk straatrumoer worde gemaakt en dit bo venal in de nabijheid van kerken, ziekenin richtingen, scholen en concertzalen tot het uiterste worde beperkt. Dan maar liever pensioen. Nu voor de Rotterdamsche politie de 48- urige werkweek dreigt, is er onder het korps opeens veel animo gekomen om met pen sioen te gaan. Reeds hebben 300 inspecteurs en agenten zich voor pensionneering opgegeven. De heer Nauta heeft naar aanleiding van wat in Wymbritseradeel besloten is deze kwestie persoonlijk bij de Boaz-bank ter sprake ge bracht. De bank is bereid voldoende onderpand te geven, dat de gemeente ontvangt en steeds moet gecontroleerd worden opdat het geld vol doende gedekt blijft. Bij een bank in Holland kan men practisch niet gaan. De heer Visser: Kan men ten allen tijde over het onderpand beschikken of moet men eerst nog bij eventueel noodige verkoop aan zekere voorwaarden voldoen en kan men ook ten allen tijde over het geld beschikken? Men zie eens naar den postchèque- en girodienst wat daar gebeurde. In dezen tijd acht spr. het niet gewenscht tot zoo’n belegging over te gaan. Laat ons liever op onze dubbeltjes blijven zitten. Mocht de raad toch besluiten het geld naar een bank te brengen, dan zou men z. i. ook de andere firma’s in Sneek dienen uit te noodigen hun voorwaarden kenbaar te maken. De heer Nauta zegt dat catastrophen na tuurlijk altijd kunnen ontstaan, maar de solidi teit hangt voor ons slechts af van de dekkings waarde, die wij zelf in handen krijgen. In de finesses weet spr. natuurlijk niet hóe het pre cies gaat. Intusschen, het is opmerkelijk dat juist in dezen tijd de gemeenten meer en meer rekening-courant-overeenkomsten sluiten. De heer Visser zegt dat zoo’n regeling toch niet schijnt uit te sluiten dat men bij moeilijk heden niet direct over zijn geld kan beschikken, wat toch zeer gewenscht is. Spr. zou, vóór de raad een beslissing nam, eens willen weten hoe veel rente dit onze gemeente zou opleveren en of dat bedrag ’t nemen van eenig risico wettigt. De Voorz.: Er zijn wel eens belangrijke be dragen in kas geweest, bv. f9000 bij de giro. Spr. acht het risico niet zoo groot. Voor f50 ot f 100 rente per jaar zouden B. en W. dit niet doen. De heer Bakker: Als men een paar honderd gulden kon winnen dan is dat toch meegeno men. Als men stukken in onderpand krijgt, is men toch safe. De heer Nauta: Er is nooit en nergens absolute zekerheid, dat het geld niet verloren gaat. De V oo rz.: De gemeente-ontvanger wil ook wel graag soms minder in kas hebben. De heer Visser: Hoeveel beloopt zijn borg stelling. De heer Nauta: f2000. De heer Visser: Gering. De heer Nauta zal als voorzitter van den raad van toezicht van de Boazbank zich ont houden van een voorstel te doen. De heer Visser stelt voor voorloopig het geld niet bij een kassier te plaatsen. Voor dit voorstel stemt alleen de heer Visser. Tegen de ledeiï Bakker, De Vries, Looijenga, Brens en Fijlstra. Buiten stemming de heer Nauta. Dit voorstel is dus verworpen met 51 st. De heer Visser stelt nu voor de voorwaar den te vragen van de Sneeker kassiers in het algemeen. De heer De Vries had gehoopt eenige cijfers te hooren over de bedragen welke de ge meente-ontvanger in kas heeft en voelt voor de bezwaren van den heer Visser. Kan men niet bij twee kassiers gaan? Tenminste als het be drag groot genoeg is, is dat wel gewenscht en in ieder geval laat men ook de voorwaarden van de andere kassiers vragen. De Voorz. ontraadt bij twee kassiers te gaan. Het bedrag is er niet groot genoeg voor. De heer Nauta: Er zijn gemeenten die f 100.000 of .f200.000 te goed hebben, hier is f 18.000 een maximum. Voor het voorstel-Visser om ook andere kas siers te Sneek te vragen stemmen de leden De Vries, Visser, Looijenga, Brens en Fijlstra; tegen het lid Bakker; buiten stemming de heer Nauta. Dit voorstel is dus met 51 st. aangenomen. De heer F ij I s t r a vraagt of een coöperatieve bank ook veiliger is als een N. V. De heer Nauta: Door de aansprakelijkheid der leden is een coöperatie misschien iets meer safe, maar men weet niet welk kapitaal er ach ter een -andere bank zit. De Voorz.: Bij welke banken moet nu ge ïnformeerd? De heer Visser: Bij de Friesche bank, Nati onale bankvereen., Geldersche Credietver. en Kingma’s Bank. Z. h. s. aldus besloten. Punt XIII. Adres U. Woudstra inzake ter bewaring te geven. Wel kan onderpand be- kade-aanleg. Men heeft het oog op een verbreeding en ver betering van de wallen van de Draaibrug naar het huis van den heer Wouda en het terrein de fa. S. O. de Vries, waardoor goede lo$- ,»gciu uc.viiim.su. een aanlegplaat» en breedere straten andere gemeenten zullen ontstaan. Men kan eventueel walgeld hef-

Sneeker Nieuwsblad nl | 1924 | | pagina 1