ER MiSSB LAN CHE I !F - annex SNEEKER COURANT an WYMBRITSERADEEL 200 150 NIEUWSTIJDINGEN. H e er I ij k PEPERMUNT 'ücliil Orgiii dir luiiiti huk 41e JAARGANG WOENSDAG 14 JANUARI I9S5 Eerste Bled I No. 34 f T. m - - - - 616 slaagden; 333 slaagden; »- ij g by Verschuilt Brandbnburgh Co., «•mens «oorw**id«n mat da NallaaNBoMe Varaa- Tftflfl 0* to Salilaalaai «Un aasa Abonné’a aarsakard tagan angalakkan «Mr fcUUU (a 7C «J aaiilae CD IV «an aan dale* v" de Meel smaak en geur der nog de volgende p vrouw kwaadwillige ich aaf. 1 1 I a r. f j gid. aan i Een vondst. Bij het verrichten van herstellingen in de Ned. Hervormde Kerk te Twijzel vond de aannemer H. Dalstra in een verborgen hoek een bedrag van f1700 aan oude zilveren munten, benevens een goudstukje. Minister De Visser. Het „Centrum” kan „uit volkomen ingelichte bron" mededeelen, dat minister De Visser na de a.s. verkiezingen in geen enkel geval bereid is opnieuw een benoeming als minister te aan vaarden. Een patrouille in Atjeh aangevallen. Uit Kota-Radja wordt gemeld, dat drie kwaad- in 1893 in 1894 S- r e I- S n i i, r DOTSDAGI VRIJDAGSAVONDS Uitgevers Bnn Telefoon Ho. 150. Plaatselijke keuze. Woensdag zal de Eerste Kamer in behande ling nemen ’t wetsontwerp betreffende de plaat selijke keuze. BIBHWE SNEEKER COÜRMT bij «erliee sa* wijsvinger. De gestoorde bruiloft. Donderdagmiddag had te Lopik (U) een bruiloft plaats die niet zonder hindernissen afgeloopen is. De gasten werden in tent wagens naar het Raadhuis gebracht, doch op een plek waar de weg niet al te breed is, schrok een der paarden voor een motor van een auto en sprong met wagen en al in de Voorwetering. De passagiers van de andere wagens bemerkten hun vrienden al spartelende in het water en sprongen uit de wagens om hun de behulpzame hand te bieden. Het mocht gelukken allen behouden op het droge te brengen. Daar evenwel ook de vader van de bruid zich onder de drenkelingen bevond ontstond er eenige stagnatie en duurde het nog ge- ruimen tijd eer het huwelijk voltrokken kon worden. Waarna men vol goeden moed huiswaarts toog en de bruiloft een aanvang nam. Abonnement: per jaar f 2.50 fr. p post f 3.60. Advertentiën9 ct. p. regel. Inge zonden mededeelingen hooger, bij Abonnement belangrijke korting Advertentiën worden tevens gratis ge plaatst in de SNEEKER COURANT Nieuwe truc. Een winkelier te Hamburg is de dupe geworden van een nieuwen truc. Een on geveer 25-jarige elegant gekleede vrouw kocht in zijn zaak voor een waarde van M. 750. Zij zeide geen geld bij zich te hebben, waarom zij den chef verzocht haar een bediende met de goederen mee te geven om ze thuis te kunnen betalen. De koopster riep een huurauto aan, waarin ook de bediende meereed. Onderweg liet zij voor een andere zaak halt houden, de vrouw stapte uit en kwam een öogenblik later met een ander pakket terug. Men reed verder, totdat zij wederom bij een audere zaak liet stoppen, waar de den bediende verzocht het tweede pakket even te willen afgeven, terwijl zij zelf in de auto zou wachten. Toen de jonge man terugkwam, was de auto verdwenen. Het tweede pakket bleek slechts papier te be vatten, zoodat de winkelier, ondanks zijn voorzichtigheid, voor M. 750 opgelicht is. Belangstellende „familie.” Alle kwellingen die aan een millionair te wachten staan als hij terugkomt in het land dat hij jaren geleden als een arme stakker verliet, zijn dezer dagen overkomen aan den millionair MacRae bij zijn terugkeer in zijn geboorteland Engeland na een afwezigheid van achttien jaar, gedurende welke hïj in Argentinië kans zag in de olie zijn groot fortuin bijeen te garen, vertelt de Tel. De merkwaardigheid heeft zich nu voor gedaan, dat zijn familie zich tijdens zijn af wezigheid met eenige honderden leden schijnt te hebben uitgebreid, allemaal per sonen, van wier bestaan hij geheel onkun dig was gebleven tot op dit oogenblik. Geen rustig uur kan de geplaagde million- nair zich meer in zijn Londensche hotelka mers veroorloven. Honderden brieven stroomden hem dagelijks toe van personen, die, blijkbaar toegevend aan een zeker fami liezwak, niet konden nalaten zijn geheugen omtrent hun bestaan wat op te frisschen door hem in hun verschillende kwaliteiten van oom, tante, neef, nicht, enz., een zoo hartelijk mogelijk welkom in het vaderland toe te roepen. Anderën hechtten meer waarde aan het gesproken woord, vandaar dat al vóór ach ten ’s morgens tientallen bezoekende „fami lieleden” belangstellend voor des millionairs kamerdeuren queue maakten. Bovendien beging MacRae de fout te ver klaren dat hij naar Glasgow zou gaan om te trachten zijn vader weerom te vinden. Deze openhartige bekentenis heeft natuurlijk tot willigen in het Meulabchsche een patrouille heb ben aangevallen. Een marechaussee werd met een vergiftigde speer gedood; een werd neergelegd. De Kamerverkiezingen. De Chr. Hist. Unie komt bij de a.s. verkiezingen weer met één candidatenlijst van 20 namen uit. De heer B. J. Gerretson, te Rotterdam, wenscht geen nieuwe candidatuur te aan vaarden. Zijn lichamelijke gezondheid laat verderen inspannenden arbeid niet toe. Opruiing. Het Volk meldt, dat, in verband met de postdemonstratie op 3 October te Rot terdam, een aanklacht wegens opruiing is ingediend tegen den hoofdbestuurder van Koop geen sigaretten die ge met een gasmasker moet rooken, maar zegt Weet MJJ maar Gevonden voorwerpen. Aanwezig aan het bureau van politie, Nieuwe Veemarkt, en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11*4 en 12*4 **ur, de navolgende voorwerpen als gevonden flld. bij verliss •8 van mb vingsi van de gemeente Amsterdam. De gistermorgen gehouden conferentie van wethouder De Miranda met de verte genwoordigers van de drie bakkersorganisa ties te Amsterdam, heeft tot resultaat gehad, dat de wethouder voor de levensmiddelen voorziening zich bereid heeft verklaard, op de gebruikelijke voorwaarden aan alle bak kers, leden der vereenigingen^ gemeentemeel tegen f 20 te leveren. Hiervoor zou een crediet van f300.000 noodig zijn. Woens dag zal de heer De Miranda van een en ander aan den gemeenteraad mededeeling doen. Het zou in zijn bedoeling liggen, de nieuwe overeenkomst niet tot 1 Mei, zooals in het voorstel van 8. en W. staat, maar tot 1 October a.s. te doen duren. van gezogen. Zooals wij reeds meldden, is barak 111 van de werkverschaffing te Beilen, welke door de arbeiders, die daarin waren gehuisvest, onlangs werd vernield, gesloten en werden de betrokken arbeiders van den arbeid uitgesloten. De Minister van Binnen landsche Zaken heeft nu bekend gemaakt dat de zaak weer zoo spoedig mogeiijk zal worden geopend, doch dat eerst de hoofd daders, schuldig aan de vernieling gevonden dienen te zijn Zoodra zij bekend zijn, zullen de overigen op nader door den minister te bepalen voorwaarden terstond te werk worden gesteld. De bevolking van Stavoren bestond op 1 Jan. j.l. uit 463 mannen en 457 vrouwen, tot 1920 of 17 minder dan het vorig jaar. De scheepvaart langs het vroegere Friesche residentiestadje neemt gestadig toe. Over het jaar 1924 was de toeneming van de scheepvaart .langs Stavoren zeer sterk. Over dat jaar zijn niet minder dan 4884 schepen gepasseerd met een inhoud van 492.699 S.T. Onder de schipperij wordt algemeen aangenomen, dat de motorvaart zich geheel van Lemmer naar Stavoren zal verplaatsen. Woensdagavond hoorde men de zol ders van den windkorenmolen „De Kivit” te Sliedrecht kraken. Men durfde toen niet meer naar binnen, wat maar gelukkig was, want plotseling stortten twee zolders in. Ongeveer 100 ton granen, in zakken, kwa men op de steenen terecht. De geweldige dikke balken waren als lucifershoutjes af geknapt. De schade is zeer groot. De Kantonrechter te Sliedrecht ver oordeelde den veehouder C. V. te Papen- drecht tot een maand hechtenis wegens melkvervalsching. Een landbouwer te Bles- kensgraaf werd voor een zelfde feit ver oordeeld tot f 300 boete. wien dat ter oore was gekomen, zijn epistel aanving met de woorden: „Geliefde zoon, als ik mij niet vergis, geloof ik, dat je je reis naar Glasgow beter kunt opgeven om dat ik meen, dat ik zelf je bloedeigen vader ben. Misschien zal je schrikken als je me ziet en me niet meer herkennen want mijn ge zicht is wat misvormd door een brand.” Dat deed de maat overloopen met het ge volg, dat de millionair ijlings weer zijn kof fers pakte en met de eerste de beste gele genheid naar Schotland vertrok. KORT GEMENGD NIEUWS. De heer H. Bergsma te Siegerswoude bewees aan een vriend de laatste eer. Op het kerkhof zakte de heer B. ineen en had opgehouden te leven. De krijgsraad voor de provinciën Luik en Luxemburg heeft den Duitschen generaal-majoor von Deresch, bijgenaamd de beul van Aarlen, bij verstek ter dood veroordeeld. Hij werd beschuldigd van woningen in brand te hebben gestoken, waarin nog menschen waren, 64 huizen te hebben laten verwoesten, 100.000 frank uit de gemeentekas van Aarlen te hebben laten nemen en een politie officier te hebben gedood. Dezer dagen hebben wij melding gemaakt van de verzakking van een berg aan het Rhymney-dal in Zuid-Wales, ten gevolge waarvan de bewoners in het dal van de buitenwereld zijn afgesneden. Men meldt thans, dat de zoo juist vol tooide centrale rioleeringswerken, die 6 millioen gulden hebben gekost, ten deele zijn verwoest. Aan het commissariaat van politie in een der buitenwijken van Parijs vervoegde dezer dagen een meisje van 16 jaar, dat den commissaris verklaarde van haar echt genoot te willen scheiden, en hem vroeg, wat zij daarvoor moest doen. Twee dagen geleden was zij met iemand van 22 jaar in het huwelijk getreden, tot welke ver bintenis haar moeder haar door slaag en de ergste bedreigingen had gedwongen. De „Pacific Portland Cement Co.” te Redwood City in Cjlifornië zal binnen kort aanvangen met eene productie van 2500 ton cement, terwijl in den opzet een productie van 10,000 barrels per dag wordt aangenomen. Aan de kust 25 mijlen ten Zuiden van San Francisco richt zij groote gebouwen op. Tot zoover is er in het bericht van New- Yorker correspondent van het Times Trade Supplement niets bijzonders. „Amerikaansch” klinkt echter de mededeeling, dat, uitge zonderd de noodzakelijke kleine hoeveelheid gips, alle andere grondstoffen 6 mijlen buiten de kust van den bodem der zee zullen worden opgezogen. De zuidelijke kant van de San Francisco Baai is n.l. bedekt met een dikke en vaste laag van een mengsel van oesterschalen (en schelpen van andere zeedieren) en een kleisoort; 140,000 liter dit mengsel zal per uur worden op- (Chemie en Industrie). de 'naar Groningen, waar hij aanvankelijk bij fa milie in den handel werkzaam was. Door con nectie met een geneeskundige werd hij tot de tandheelkunde geroepen en hierin vond hij zijn bestemming. In 1872 vestigde hij zich. In 1876 kon men voor ’t eerst examen doen als tandmeester. De heer Otté was een der eersten die slaagde. L. Ct. den postbond, den heer B. J. van Stapele- Deze zaak zal binnen enkele weken voor de rechtbank behandeld worden. In de kringen van het- postpersoneel en van de vakbe weging wordt het verloop van deze ver volging met groote belangstelling gevolgd. Een k o f f i e- „s c h i p.” Een afgedankte kanonneerboot van marine ligt in den Amstel, bij Amsterdam, en is door een ondernemend man ingericht als koffiehuis! Een treinongeval. Op het Centraal Station te Amsterdam, heeft Zondagavond ongeveer 11 uur eene botsing plaats gehad tusschen den binnen komenden Zandvoortschen trein en eene losse machine van den Parijzer expres. Eerstgenoemde verloor door den schok een buffer, terwijl de balk versplinterd werd. Bovendien raakten enkele kleine uitstekende onderdeden onklaar. Van de losse machine, die van het groote type met twee gekoppelde drijfwielen is, werd de achterzijde van den tender open gereten en door den schok kwamen vier van de zes tender-wielen naast het spoor te staan. Ook hier werden eenige onder deden vernield. In de compartimenten van den vollen trein werden de menschen als kegels door elkaar geworpen. De schok werd bovendien nog verergerd door de botsing tusschen de beide locomotieven. Hier en daar gingen de gloeikousjes van het gaslicht stuk of schoven de zitbanken los en gleden een eind naar voren. Er had een kleine paniek plaats- Door het gegil raakten eenige vrouwen overstuur en vielen in onmacht. Anderen gooiden de portieren open en aan beide zijden verlieten reizigers en reizigsters hals over kop den trein. Niet het minst waren zij geschrokken, die op vrienden of ver wanten, die met den Zandvoorter moesten aankomen, stonden te wachten. Van alle kanten snelde stations- en treinpersoneel toe De Geneeskundige Dienst werd van verschillende zijden opgebeld en al heel spoedig waren twee auto-brancards met den directeur, den heer Heijermans en twee medici naar het Amsterdamsche hoofdstation onderweg. Niet te vergeefs, aldus de „Crt.” want er waren een aantal gewonden. Geen hunner was echter zoo ernstig, dat hij niet loopende naar het klachtenbureau voor reizigers, aan het eerste perron gelegen, kon loopen. Dit was in een ommezien herschapen in ver- bandkamer. Het bleek, dat zeven reizigers bloedende verwondingen, zij het dan ook van lichten aard, hadden gekregen. Op één na waren deze kwetsuren aan den neus of aan het voorhoofd. Een reiziger had een verwonding aan de knie. Een nog grooter aantal had builen en schrammetjes, gevolg gehad, dat een der briefschrijvers, gedeponeerd op 12 Januari 1925. Heerenrijwiel. Aanwezig en te bevragen bij de navol gende ingezetenen, onderstaande voorwer pen, als gevonden aangegeven op 12 Ja nuari: Vulpen, J. Giliams, Lijnbaanbuurt 12; taschje met inh., C. Silvius, le Badbuurt 17; grijze pet, H. van der Wal, 2e Zomerrak- buurt 16; grijze pet, F. Buding, van der Heij- buurt 21; vulpen, S. Giliams, Kleine Kerk straat 2; haarstrik, F. Terpstra, Boschstraat 12; grijze jongensjas, W. Poiesz, le Oos- terkade 12. Bij de gisterenavond ten overstaan van notaris Heringa te Sneek gehouden publieke verkooping van onroerende goederen gelegen aldaar werden finaal in koop toegewezen: Perceel I: de burger- of renteniershuizinge aan de Willem Lodewijkstraat no. 2, aan de h.h. A. Elzer en F. de Zwart, of voor na te noe men lastgever, voor f4451. Perceel II: het Concertgebouw „De Harmo nie”, aan de Willem Lodewijkstraat, aan een combinatie van heeren voor nader op te richten naamlooze vennootschap voor f 19.502. Naar wij vernemen is deze combinatie ge vormd door een aantal links staande vereenigin- gen. Perceel lil: een burgerhuis aan de Maria Loui- sestraat no. 4 aan den heer KI. Rusticus, opzich ter te Sneek voor f 3042. Perceel IV: een burgerhuis aan de Maria Loui- sestraat no. 6 aan den heer G. Haga, drabbel- koekfabrikant, voor f3115. Perceel V: een woning met straatje en bleek nabij de Boschstraat no. 13 aan den heer G. v d. Linde, makelaar te Sneek. Te Leeuwarden is geslaagd voor het diploma Engelsch van de Vereen, v. Leera ren in de Handelswetenschappen de heer S. Kuipers van hier. Geslaagd voor het diploma Mercurius Engelsche Handelscorrespondentie mej. J. Hoekstra, alhier. B. en W. van Wijmbritseradeel heb ben Zaterdag j.l. tot 4en ambtenaar ter secretarie benoemd de heer J. G. H. Tijhuis te Lichtenvoorde. ’t Salaris bedraagt f 1000f 1300. Concert T. A. V. E. N. U.—Alt. Het bezoek aan het concert van de gemengde zangvereeniging T. A. V. E. N. U. (Leeuwar den), en den heer Alt, organist te Bolsward, dat voorbereid was door het concert-bureau D. Ferwerda alhier en Zondagavond in de Doops gezinde Kerk werd gegeven, was niet groot. De avond was dan ook ongetwijfeld niet de meest geschikte, maar de Leeuwarders konden op geen anderen dag. Dat was jammer, want we geloo- ven dat wél meerdere muziekliefhebbers gaarne dit a capella koor en dezen organist hadden wil len hooren. Dit koor, voortreffelijk geleid door den directeur, den heer R. Metzlar, en dat optrad met een wat laat kerstprogramma, be schikt over uitstekend stemmateriaal hoe flink bezet is de mannengroep bv. Het was een rijk voorzien, zeer gevarieerd programma dat werd geboden van stukken van grooter en min der groote waarde; er werd vaak heel mooi ge zongen, bv. het Ave Verum, Op Kerstdag, Psalm 42 en meerdere. De heer Alt had ook een zeer uiteenloopend programma, dat hij, als steeds ook nu schitterend vertolkte. Dienstregeling. Wij maken er onze lezers attent op dat de trein in onze dienstregeling opgenomen Vrijdagsmorgens naar Leeuwarden 5.51 ook in Januari en tot en met 27 Febr. niet loopt. Naar de betrekking van hoofd van school no. 3 alhier dingen 90 sollicitanten. Schipperscompact. Bij ’t heden in Amicitia gehouden schip- pers-compact was de vraag aanmerkelijk grooter dan ’t aanbod. Aan volwassen knechts werd een loon toegezegd van f9.tot f 11.aan half was f5.tot f6. WARNS, 12 Jan. Gedurende 1924 passeerden alhier de groote draaibrug 7510 schepen met een totale tonneninhoud van 538483. ’t Vorig jaar bedroeg dit 6131 en de daaraan vooraf gaande jaren steeds cm en bij de 5000. Aldus een foename van ’t verkeer met ongeveer 50 HEERENVEEN, 12 Jan. De heer F. v. d. Hoek overleden te ’t Meer, heeft zijn huis en aan gelegen grond vermaakt aan de Gereformeerde Gemeente te ’t Meer. JOURE, 10 Jan. Hedenmiddag geraakte het 9-jarig zoontje van H. Hoekstra in de Midstraat onder ’n vrachtauto, waarop hij met andere kinderen was geklommen. Deerlijk gekwetst werd de kleine opge nomen en bij den heer de Roqij binnen gedragen. ■■Mini ii'iiwi'.'j.ju, aywwtiMacc Er was natuurlijk van de bagage en van de eigendommen van de inzittenden een en ander gebroken. Had de machinist van den Zandvoortschen trein niet met kracht geremd, dan zou het ongeval veel ernstiger zijn geweest. Flink honorarium. De advocaten, die gepleit hebben in het proces der moordenaars Leopold en Richard Loeb te Chicago, die tot levenslange ge vangenisstraf zijn veroordeeld, hebben voor hun moeite 120.000 dollar ontvangen. De veroordeelden zijn zoons van millionnairs. Het bankschandaal in Duitschland. Zatermiddag heeft er in de groote zittingzaal van de arr.-rechtbank te Moabit een conferentie plaats gehad tusschen Julius Barmat en de vier verdedigers eenerzijds, en eenige vertegenwoordigers van de Pruisische Staatsbank en van de Rijkspost anderzijds. Deze conferentie, die onder voorzitterschap van den rechter van instructie dr. Nothmann werd gehouden, was bijeen geroepen op initiatief van Julius Barmat zelf, teneinde vast te stellen of de door hem verstrekte zekerheden al dan niet voldoende dekking voor de verleende credieten vormen en op welke wijze het eventueel mogelijk zou zijn nieuwe garanties te verschaffen. De heer Barmat verklaarde, dat hij volkomen in staat was desgewenscht zijn verplichtingen tegenover de Staatsbank in vollen omvang na te komen. Men moest hem slechts eenige bewegingsvrijheid toe staan, opdat hij zijn maatregelen daartoe zou kunnen treffen. De bespreking droeg slechts een informatorisch karakter, maar schijnt een voor alle betrokkenen bevredi gend verloop te hebben gehad. Volgens het „Acht Uhr Abendblatt” verluidt in handelskringen, dat de Rijksbank bereid zou zijn een ondersteuningsactie voor verschillende goed gefundeerde Barmat- ondernemingen op touw te zetten. Het zou in de bedoeling liggen de Deutsche Merkur Bank kasgeld ter beschikking te stellen, teneinde daarmede de in moeilijkheden ge raakte ondernemingen van het Barmat concern op de been te houden. De Rijksdag heeft gisteren met algemeene stemmen het Duitsch-nationale voorstel aangenomen om een parlementaire commissie van onderzoek te benoemen, die zal hebben na te gaan in hoeverre afgevaardigden zich hebben ingelaten met de crediettransacties van hef Barmat-concern. Dr. Sluijter verleende eerste hulp, doch na een half uurtje is het jongetje aan de bekomen verwondingen overleden. De begroeting van Leeuwarden niet goedgekeurd. Gedeputeerde Staten van Friesland hebben bij besluit van 7 Januari ji. goedkeuring onthouden aan de gemeentebegrooting van Leeuwarden voor 1925, op grond, dat de raad niet bereid is, tegemoet te komen aan de volgëfide bezwa ren tegen die begroeting: a. het zonder noodzaak prijs geven van be langrijke subsidies van ’t Rijk voor gymnasium en hoogere burgerschool, door op de wedden van het aan die scholen verbonden personeel geen pensioensbijdragen te verhalen; b. het uittrekken op de begrooting van een bedrag van f 18.741.46*4 wegens uitkeering aan besturen van Nijverheidsscholen voor uitbetaling van te weinig genoten salaris over 1920 aan het personeel dier scholen; (reeds in 1922 hebben Gedeputeerde Staten aan een begrootingswijzi- ging, strekkende om dit bedrag op de begroo ting te brengen, goedkeuring onthouden ,en een tegen deze niet-goedkeuring door den raad inge steld beroep werd wegens het niet in acht ne men van den gestelden termijn, niet ontvanke lijk verklaard); c. ’t niet verhalen van een deel der ingevolge de Pensioenwet 1922 verschuldigde bijdragen op de ambtenaren, welk verhaal Gedeputeerde Staten met het oog op den financieelen toestand der gemeente dringend noodig achten, terwijl h. i. hierdoor aan de billijkheid tegenover de amb tenaren niet wordt tekort gedaan, daar het Rijk reeds veel verder is gegaan, de salarissen en loonen van het gemeente-personeel allerminst laag zijn, de kosten van levensonderhoud sedert de vaststelling dier wedden zijn gedaald en de nieuwe Pensioenwet voor de ambtenaren aan zienlijke voordeelen heeft gebracht. Examen vrije- en ordeoefeningen. Voor het in 1924 gehouden examen ter ver krijging van akten van bekwaamheid voor huis- en schoolonderwijs in de vrije en ordeoefeningen der gymnastiek (Bijv. Ned. St.ct. 1925 no. 6) zijn in totaal geëxamineerd 261 mannelijke en 349 vrouwelijke candidaten, van wie respec tievelijk 7 en 3 zich terugtrokken en slaagden 141 en 202. Ter vergelijking dienen cijfers: Voor de akte in de vrije en orde-oefeningen der gymnastiek werden geëxamineerd: in 1891 4099 cand., van wie 2860 slaagden; in het voorjaar van 1892 1628 cand., van wie 1189 slaagden; in het najaar van 1892 3605 cand., van wie 2806 slaagden; 819 cand., van wie 424 cand., van wie in 1904 1312 cand., van wie 1040 slaagden; in 1913 2438 cand., van wie 2082 slaagden; in 1919 1870 cand;, van wie 1587 slaagden; in 1920 1502 cand., van wie 1248 slaagden; in 1921 1539 cand., van wie 1277 slaagden; in 1922 1655 cand., van wie 1317 slaagden; in 1923 2059 cand., van wie 1502 slaagden. B. J. Otté. f Te Groningen is overleden, 74 jaar oud, de heer jozef Otté, die als tandarts een groote repu tatie genoot, ook te Leeuwarden en in onze pro vincie. Meer dan 30 jaar was hij te Leeuwarden werkzaam. De heer Otté werd in Duitschland, in West- phalen, geboren en ging op jeugdigen leeftijd

Sneeker Nieuwsblad nl | 1925 | | pagina 1