MI55BlANCHE 1511 C 75 Otlicli'l Otiiu te Nieuwstijdingen ZIHIII tanga 200 41e JAARBABG ttHflttX Officiéél gedeelte, WOERSDAG $8 FEBRUARI 1955 mm SÏÊËKËH CÖURlfiT SHEERER COURANT «n WYMBIRTSERADEEL Ho 44 Eerst® Bied Brandenburgh Co., ttansaa S'es 150. >L u»a. Olj amr -«no nttTt «1 <#«JT het en in- >1- '11 J. li en SD :h- D- HINDERWET. WETHOUDERS van Fi. Arntzenius. f I e Den Haag is overleden de bekende kunst schilder Fl. Arntzenius. Eindelijk afgeschaft. Het kleine Kanaal-eiland Jersey heeft Donderdag door een wet de sinds de mid deleeuwen bestaande bepaling afgeschaft, volgens welke de gehuwde vrouw tot de eigendommen van den man behoort. Vol gens de strenge definitie van de oude wet was iedere gehuwde man op het eiland ge rechtigd, zijn vrouw, gelijk ieder ander stuk eigendom, te verkoopen. De vrouw bezat niet het recht over eenig deel' van haar ver mogen of inkomen te beschikken. Krachtens die oude bepaling werd dit n.l. alles automa tisch het vrije eigendom van den man. V i". *k, jmö i.»..- Lcat oiet paaien maar blijft er bij te zegqen Geef MIJ maar Abonnementper jaar f 2.50 fr. p' post f 3.60. Advertentiën9 ct. p. regel. Inge zonden mededeelingen hooger, bij Abonnement belangrijke korting Advertentiën worden tevens gratis ge plaatst in de SNEEKER COURANT D- n). sr) je iet nd een kooper wist te vinden. Het aandeel, dat de jongens kregen, was evenwel maar gering. Ten slotte werden de knapen toch op heeter- daad betrapt en naar het politiebureau in de Rauwensteeg overgebracht. Bij stukjes en beet jes vertelden zij daarna, hoe zij tot hun daden waren aangezet. Dit leidde ten slotte dan tot de aanhouding van den moreelen dader, den 56- jarigen los werkman H. U., die tijdelijk in een logement vertoefde. Behalve wegens het uit lokken van misdrijf kon hij ook nog vervolgd worden wegens het plegen van onzedelijke han delingen. Een individu. Het is de politie te Rotterdam gelukt een ge- vaarlijk individu te arresteeren, die er zijn werk van maakte, kinderen tot misdrijf aan te zetten, en zelf zoodoende buiten schot te blijven. De man gaf zich uit voor rechercheur van politie. Een tweetal jongens, knderen nog, spoorde hij aan, rijwielen te stelen. Hij maakte hun wijs, dat zij daar geen kwaad bij konden, omdat hij zelf van de politie was en de rechtbank later meer waarde zou hechten aan zijn verklaringen dan aan die van anderen. Hij beloofde hun voorts een ruime belooning. Onder zijn leiding wetden verschillende rij wieldiefstallen gepleegd, waarbij hij zelf er ech ter steeds voor zorgde, zoo ver uit de buurt te blijven, dat hij zelf geen gevaar liep. Verschil lende malen ging alles goed en stalen zijn jeug- Hf De kapitaal-vhicht. Naar aanleiding van een desbetreffende vraag antwoordt de minister van financiën aan de Eerste Kamer, dat hij niet weet, of de kapitaal- vlucht uit ons land tot staan is gekomen. We' kan hij mededeelen, dat in het belastingjaar 1923/1924 582 aangeslagenen in de vermogens belasting, met een gezamenlijk vermogen van 79 millioen, naar het buitenland zijn vertrokken Verkoop van water als medicijn. Voor de rechtbank te Middelburg is vijf maan den gevangenisstraf gevorderd tegen een koop man uit Zierikzee, die aan een juffrouw voor f 200 een fleschje met water en een met thee water verkocht, zeggende dat zij door er haar been mede in te wrijven, kon genezen. lid van een bende werkte. --- fj tg* De afschaffing van de Staatsloterij. Volgens de Tel. is het ontwerp tot afschaffing van de Staatsloterij in de afdeelingen van de Tweede Kamer zeer ongunstig ontvangen. Al leen de anti-revolutiónnairen en christelijk-histo- rischen zullen er voor stemmen. Ongelukken. Vrijdagavond is te Venlo hét zevenjarig zoon tje van den heer v. K. door een passeerenden luxe-auto overreden en gedood. Donderdagavond is bij het visschen van an kers de visscher M. de Rutte uit Vlissingen, een der opvarenden van de VI. VI, over boord geslagen en verdronken. De visscher Schroe- vers, die ook over boord geslagen werd, kon worden gered. In de fabriek Rigtersbleek der firma O. J. v. Heek en Zn. te Enschedé werd een jongen door een spoel, die uit een weefgetouw sprong, ach ter het oor getroffen en zoodanig verwond, dat hij aan de gevolgen is overleden. Een vondst. Toen voor enkele dagen de vrouw van den veehouder W. Vos te Giethoorn bezig was met het schoonmaken van een oude eikenhouten kast, viel van het bovenste ge deelte een stuk af. Hierdoor werd een ge heime bergplaats zichtbaar, waarin werd gevonden een vijftiental oude munten, waar onder vijf gouden en tien zilveren; op een gouden is duidelijk leesbaar het jaartal 1616 en op een zilveren 1712. Bovendien bevatte, volgens de „Zw. Crt.”, het geheime vak twee briefjes, waarop duidelijk staat gedrukt: „Per ordre van de E. Heeren Commissaris sen van de bank van lening”, waarop volgt een moeilijk te ontcijferen handschrift; één dezer briefjes is gedateerd 14 Februari 1728, het andere 14 November zonder jaartal. Paren: le prijs no. 8 „Twee Apachen”, 2e prijs no. 38 „Fantasie”. Groepen: le prijs no. 40 „Circusgroep”. Voor ’t meest origineele damescostuum werd de prijs, toegekend aan „Draaimolen", no. 50. Voor het meest origineele heerencostuum aan „Magere Hein”, no. 20. Dicendo Discimus. De gymnasiastenclub „Dicendo Discimus” hield Vrijdagavond in Amicitia een feestavond, zooals we dat nu al een paar jaar van haar ge woon zijn, ’t Was wel een zeer rijk programma dat werd geboden, er werd o. a. gemusiceerd (mej. Hoogslag en de heer Zwager) en gezon gen (mej. Rudolphi) beide dames kregen bloemen. Vlot gespeeld werd „Voor het diner” aan i j «...u- „De Voetbalmaniakken”, De mijnramp te Dortmund. Er zijn volgens de laatste berichten 121 lijken geborgen. Er worden nog veertien mijnwerkers gemist, zoodat het total^aantal dooden wel 135 zal zijn, ’t Bergingswerk is uiterst moeilijk; steeds weer storten nieuwe steenmassa’s in. Toch melden zich steeds weer nieuwe redders aan. Het reddingswerk moest voor een tijd onderbroken worden, omdat de mannen, die afdaalden, zóó onder de giftige gassen leden, dat eenigen bewus teloos werden. Het valt nog geheel niet te zeggen, wan neer alle dooden geborgen zullen zijn. Ook is nog niet vast te stellen wat de oorzaak der ontploffing is. Geen der overlevenden verkeert in levensgevaar. Het Pruisische ministerie heeft 100.000 M. beschikbaar gesteld voor de nagelaten be trekkingen der dooden en als belooning voor het reddingswerk. De officiëele Deutsche Nothhilfe heeft een inteekening geopend voor de nagelaten be trekkingen. De directie zelf heeft 10.000 Mk. gegeven. De apostolische nuntius en de gezanten van Rusland, Frankrijk, Noorwegen en Italië hebben hun deelneming met de ramp be tuigd. Zakkenrolster. Te Nice is door toedoen van een Holland- sche mevrouw Van der K., een internatio nale zakkenrolster gearresteerd. De „Eclai- reur du soir” meldt, dat op het station van de P.L.M. telkens zakkenrollerijen werden gepleegd. Al spoedig bleek, dat er een bende aan het werk was, die op het station haar slag sloeg. De moeilijkheid was, om de die ven te midden van de menigte reizigers te ontdekken. De vorige week werd getracht een Hollandsche dame, mevrouw Van der K., die te Nice aankwam, te bestelen. Zij zag de dievegge, een elegante, jonge dame, die spoedig in de menigte verdween. De Hol landsche begaf zich naar de politie, waar zij een volledig signalement van de zakkenrol ster kon opgeven. Onmiddellijk werden door commissaris en inspecteurs in verband hier mede nasporingen gedaan, welke succes hadden. De dievegge werd gearresteerd. Zij bleek een 27-jarige Italiaansche te zijn. Op haar werden bevonden 14.470 francs en 975 lire en twee horloges. Zij bekende reeds tweemaal, wegens zak kenrollerij, veroordeeld te zijn, te Genua en Milaan. Het zal nog moeten blijken, of Elvira Borgogno, zoo heette zij, alleen of als ^AG SKAf-» 91* htaftcrr» SO De Zomertijd. In haar adres aan de Tweede Kamer inzake den zomertijd merkt de Kamer van K. en F. te Utrecht op, na haar leedwezen over het’voor stel der regeering te hebben geuit dat haar niet gebleken is de noodzakelijkheid om tot ophef fing van den zomertijd over te gaan. „Onze Kamer kan niet anders dan erkennen, dat de zgn. zomertijd voor een deel der lande-' lijke bevolking bezwaren oplevert, doch dat de onmiskenbare voordeelen, welke deze tijd voor het overgrootste deel van het Nederlandsche volk gebracht heeft, aan deze bezwaren onder geschikt zouden moeten zijn, heeft deze minder heid ons niet duidelijk kunnen maken. Met name kant onze Kamer, aan welker zorg belangen van handel en industrie zijn toever trouwd, zich tegen de overweging dat de zomer tijd uitsluitend op grond van zuiver economische overwegingen ingevoerd, nu deze economische gronden geheel of althans grootendeels niet meer gelden kunnen, niet langer gehandhaafd mag worden. Het is volkomen juist, dat de directe aanlei ding tot de invoering schaarschte van grond stoffen voor de lichtvoorziening ip dezen vorm niet meer geldt, maar daarvoor is een an dere in de plaats gekomen: de eisch tot zuinig heid, die in de tegenwoordige omstandigheden met niet genoeg klem naar voren kan worden gebracht, en daarnaast als gevolg van den maat regel zelf de verhooging van den arbeidslust. die verhooging van het arbeidsvermogen in zijn onmiddellijk gevolg voert. Onze Kamer maakt in dit verband gaarne de uitspraak van de meer derheid der Tijdcommissie tot de hare: De eco nomische omstandigheden mogen minder dwin gend zijn dan tijdens den oorlog, thans is he* zoeken naar bezuiniging een eisch, die niet toe laat een eenmaal verkregen en gevoelde bespa ring zonder nadere overweging over boord te werpen. Handel en nijverheid beleven nog uiterst moeilijke tijden; niet dan met de meeste inspan ning kunnen de leiders der bedrijven er in sla gen hun zaken drijvende te houden. Zuinigheid en verhooging van het arbeidsvermogen om ui* de moeilijkheden te geraken, dwingend noodza- kelijk. Het staat vast, dat handhaving van den zo mertijd aanmerkelijke besparing brengt; he* staat vast, dat zij voor talloos velen, in hande’ en bedrijf werkzaam, gelegenheid tot verhoo ging van arbeidslust inhoudt. Welnu, men ont- neme dezen de uit dien zomertijd erkende er in de practijk steeds meer gewaardeerde voor deelen niet. Uwe vergadering zal ten opzichte van boven genoemd ontwerp van wet straks de beslissing te nemen hebben of de afschaffing van der zomertijd voor de bevolking van Nederland ir haar geheel genomen een voordeel dan wel eer nadeel beteekent. Zij moge daarbij verzekert1 zijn, dat industrie en handel deze afschaffing n hooge mate zou betreuren, als een naar ontne men van een belangrijke voorwaarde onder de vele, die voor haar ontwikkeling onder de hui dige moeilijke omstandigheden eisch zijn. De Kamer van Koophandel en Fabrieken té Utrecht wendt zich mitsdien tot uwe vergade ring met het dringend verzoek aan het bedoelde ontwerp van wet hare goedkeuring te willen onthouden. BURGEMEESTER en SNEEK maken bekend: dat ter secretarie ter inzage liggen verzoeken met bijlagen van: le. D. BOOMSMA, scheepstimmerman, wo nende alhier, om vergunning voor de plaatsing van een 8 a 10 P.K. ruwoliemotor voor het op trekken van schepen en booten op de bestaande scheepstimmerwerf, opgericht op het perceel, kadastraal bekend gemeente Sneek, sectie C, no. 2507, gelegen aan den Oppenhuizerweg no. 142, alhier; Verteringsbelasting. De als onderdeel van het zegelrecht te heffen belasting beoogt, in navolging van wat in andere landen reeds plaats vindt, een heffing van ver teringen in hotels en eethuizen ëh bij het aan schaffen van zaken, welke min of meer als weeldezaken mogen worden aangemerkt. Belast worden de kwijtingen, afgegeven bij de betaling. Om echter te voorkomen, dat vele personen steeds een groote hoeveelheid zegels in voorraad moeten hebben en dat een te groote last wordt gelegd op hotelhouders enz. en win keliers, een last, welke de kans op het niet na leven vafi de bestaande wetsbepalingen vermoe delijk groot zou maken,, is de mogelijkheid ge- opend, op eenvoudige wijze en onder de noodige tingen, kan de minister van financiën^ vrijstel- waarborgen, het zegelrecht te betalen bij wijze 1 Jing geven, indien de vergoeding voor nacht- van .Het ^afgeven van kwijtingen verblijf of voor eenig&n maaltijd niet meer be- i.i - i.__ -- en an_ In dere rijtuigen voor personenvervoer zijn vrijge- steld de rijtuigen voor gezamenlijk vervoer van meerdere personen als autobussen e. d. N. Rt. Ct. mej. Tuininga bijzondere hulde en ook werd nog een nummertje „De Pas van Drie” gegeven. Als tableau kregen we de uit de schooljaren wel bekende geschiedenis van Mucius Scaevota d5t was heel knap. In z’n slotwoord dankte de president vooral mej. Dr. Szper en den heer Borleffs voor hun medewerking bij de verzorging van tooneel en tableau. j De belastingwijzigingen. I Ter verkrijging van een overzicht van de ont werpen tot wijziging van een aantal belasting- Gevonden voorwerpen. Aanwezig aan het bureau van politie, Nieuwe Veemarkt, en aldaar te bevragen oo alle werk dagen tusschen ll'/2 en 12>/2 uur, de navolgende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op 14. 15 en 16 Februari 1925: autohoorn, linnenrek, notitieboekje. Aanwezig en te bevragen bij de navolgende ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als ge vonden aangegeven op 14, 15 en 16 Februari: bruine hond, J. Bakker, Leeuwarderdwarsstraat 7; handtaschje met inhoud, Wed. Hofstra, Tra nendal 20; veldkruik, H. L. de Moedt, 2e Steen- klipstraat 34; zilveren vulpotlood, Schrakamp, Grootzand 16; zilveren heerenhorloge, K. Hoek stra, 3e Frittemahovenstr. 8; een pak werkklee- ren, J. de Lang, IJsbrechtum; portemonnaie met inhoud, J. Seldenrust, Ernst Casimirstraat 25; vulpen, K. de Jong, Smidsbuurt 23; broche, N. J. Krook, Waterpoortsgracht 19; grijze kinder- handschoen, P. van der Vliet, Schoolstraat 8; damesportemonnaie met inhoud, Sj. de Vries; Leeuwenburg (Amicitia). Gezelschap Bakker. Die oude tooneelstukken uit de romantische school doen ’t toch maar. De Harmonie (Sperk- hem) was Zondagavond flink bezet toen het ge zelschap Bakker uit Leeuwarden daar nog eens op de planken bracht het drama „De Vodden raper van Parijs”, waarvan wij den inhoud als wel bekend mogen veronderstellen. Uitstekend speelde Vader Jean (J. A. de Haas), maar ook de andere rollen kwamen heel goed tot hun recht. Het publiek toonde door veel en hartelijk applaus zijne waardeëring. Bal masqué. De commissie welke dit jaar hier in Amicitia weer een bal masqué organiseerde, heeft zich daarvoor ontzaglijk veel moeite getroost; niet alleen door de vele voorbereidende werkzaam heden, maar met name ook door te zorgen voor een zeer feestelijke en prettig aandoende ver siering van de zaal. Er hadden heel wat gemas- kerdcn gehoor gegeven aan den oproep der com missie en er heerschte dan ook een gezellige stemming. Tot eenige uren na het démasqué bleef men Zaterdag lustig dansen. De jury kende de volgende prijzen toe: Dames: le prijs no. 24 „Danseres”, 2e prijs no. 6 „Wie ben ik?”, 3e prijs no. 5 „Roos”. Heeren: le prijs no. 20 „Magere Hein”, 2e prijs no. 30 „Pierrot”, 3e prijs no. 32 „Clown”. MUi'liiÈV SAN 2e. L. BAKKER Wzn., koopman, wonende te Sneek, om vergunning voor het oprichten van een.inrichting, bestemd voor het bewaren en af tappen van spiritus en terpentijn, op het perceel, kadastraal bekend gemeente Sneek, sectie C, no. 2596, gelegen aan de Willem Lodewijkstraat, al hier; 3e. J. BUSTER, lompenhandelaar, wonende te Sneek, om vergunning voor het oprichten van een lompenbewaarplaats op het perceel, kadas traal bekend gemeente Sneek, sectie D, no. 748, gelegen aan de 2e Oosterkade no. 11, alhier; dat op Woenslag, den 4en Maart 1925, des middags te 12 uur ten gemeentehuize aldaar ge- genheid zal worden gegeven om tegen deze ver zoeken bezwaren in te brengen en deze monde ling en schriftelijk toe te lichten en dat zoowel Üe verzoekers, als zij die bezwaren hebben in te brengen, gedurende drie dagen voor evengemeld tijdstip ter secretarie, in de gewone bureau-uren, van de ter zake ingekomen bescheiden kennis kunnen nemen. De aandacht wordt er inzonderheid op geves tigd, dat, volgens de heerschende opvatting, ■lechts tot hooger beroep gerechtigd zijn zij, die voor het Gemeentebestuur of een of meer zijner teden zijn verschenen, ten einde hunne bezwa- ren mondeling toe te lichten. SNEEK, 18 Februari 1925. wetten, laten wij hier de hoofdzaken van de in gediende ontwerpen volgen. Voorgesteld wordt: 1. verlaging van het successierecht recht van schenking; 2. vermindering van den druk der inkomsten belasting door verhooging van den kinderaftrek en invoering van een aftrek voor den gehuwden staat; 3. verlaging van de verdedigingsbelasting 11 ongeveer met de helft 4. Tegenover het verlies, dat de schatkist door de drie voorgaande maatregelen zal lijden, wordt de invoering vastgesteld van een als on derdeel van het zegelrecht te heffen belasting, welke tevens ten doel heeft door beperking van de uitgaven, de besparing te bevorderen. Successierecht. Doordat voorgesteld wordt de in 1921 inge voerde verhoogingen met de helft te vermin deren, zal het heffingspercentage, al naar de som der verkrijging bedraagt, zijn: indien ge ërfd of verkregen wordt a. door kinderen of door de(n) echtgenoot 2'/2—7 (thans 3>/2—8); b. door afstammelingen in tweeden en ver deren graad 3%10'/2 (thans 5%12); c. door bloedverwanten in de rechte opgaande lijn 9'/2—14 (14'/2—19); d. door broeders en zusters 1322 (1827); e. door kinderen van broeders en zusters 19*/. 28>/2 (27—36); f. in alle andere niet voorziene gevallen 28 37 (38—47). Voor kinderen (sub 1) zal dus betaald moeten worden voor f 1000 of minder 2J/2 voor het gedeelte der verkrijging dat meer bedraagt dan f 1000 doch niet meer dan f2000 3 meer dan f2000 doch niet meer dan f5000 3>/2 enz., totdat boven f 500.000 het maximum van 7 wordt geheven. Voor de andere categorieën naar analogie. Door deze verlaging van de percentages zal de opbrengst volgens raming met f 10 millioen afnemen. Schenkingen aan rechtspersonen, welke hoofd zakelijk een algemeen maatschappelijk belang beoogen, hoofdzakelijk als instelling van wel dadigheid werkzaam zijn, of zich hoofdzakelijk de verpleging van zieken en gebrekkigen ten doel stellen, zullen in het vervolg geen vrijstel ling meer genieten, doch met 10 getroffen worden. De voorgestelde opheffing van de vrij stelling van deze verkrijgingen tengevolge van schenking gaat echter gepaard met een belang rijke verlaging van het recht, verschuldigd op de verkrijgTngen bij erfenis op legaat, hetgeen thans kan bedragen van 18 tot en met 27 pet. en teruggebracht wordt tot eveneens 10 pet. Inkomstenbelasting. Het belastbaar inkomen zal volgens het ont werp tot wijziging van de wet op de inkomsten belasting verminderd worden: a. voor gehuw den met f200; b. voor hen, die minderjarige eigen of aangehuwde kinderen of pleegkinderen hebben, met f300 voor ieder kind, dat niet zelf in deze belasting wordt aangeslagen. Ongehuw- den, die aanspraak hebben op de vermindering, bedoeld onder b, worden met gehuwden gelijk gesteld. Tot nog toe kent de wet slechts een kinder aftrek van f 100 per kind voor inkomens bene den f 1400, die stijgt tot f200 per kind bij inko mens van f3000 en meer. Een gehuwde, met 3 kinderen en een belast baar inkomen van f 1500 betaalt thans f7, vol gens de nieuwe regeling niets; van f2000 thans f 16.50, volgens de nieuwe regeling f3; van f3000 ond. f47 en f30; van f4000pnd. f82 en f64.50; van f5000 f 119 en f99.50; van f6000 f159 en f 139; van f7000 f199 en f179; van f 8000 f 241 en f 219; van f 9000 f 286 en f 263.50; van f 10.000 f331 en f308.50; van f 12.000 f428 en f403; enz. Uit deze wijziging wordt een vermindering van de opbrengst met f 15 millioen geraamd (incl. 3 millioen minder voor de 25 opcenten van het leeningsfonds). Verdedigingsbelasting II. Het op deze belasting betrekking hebbende wetsontwerp beoogt: a. het tarief met ongeveer 50 pet te verlagen. De verlaging beteekent een vermindering van den druk met plus minus f 13 millioen. Wordt volgens het bestaande tarief van een belastbare som van f 1200 f2 geheven, volgens het nieuwe tarief zou dat f 1 worden. Deze be dragen zijn ondersch. voor inkomens van f 1500 f3.30 en f 1.60; f2000 f6 en 12.75; f5000 f31 en f 17.50; f 10.000 f88.50 en f47.50; f15.000 f 163.5 en f85; f20.000 f251 en f 135; f25.000 f 351 en f 185; f 50.000 f 1113.5 en f 560; enz. b. In de tweede plaats heeft het ontwerp ten doel, de gebreken, die aan de verdedigingsbe lasting II in haar tegenwoordigen vorm van ge wone jaarlijksche belasting kleven, weg te nemen. *j» ^£0. O1J V«XUIM «ai» met de afgifte van bons worden volstaan. 1 vele zaken bestaat reeds het stelsel van kas registers en kasbons. Het ligt in de bedoeling, bij het ontwerpen van de maatregelen tot uit voering van de wet, zooveel mogelijk aansluiting te zoeken bij dit in de practijk reeds veelvuldig in toepassing gebrachte stelsel. Een bepaling in het wetsontwerp heeft de strekking, dat niet zullen worden belast de ver teringen in de kleinste en goedkoopste hotels en pensions, de volksgaarkeukens, spijskokerijen en dergelijke inrichtingen. Er zijn geen pogingen gedaan om het gebied der weelde-uitgaven te omvatten. Het ontwerp is beperkt tot die gevallen, waarin een behoor lijke opbrengst is te verwachten. Ten einde te voorkomen, dat het publiek in het buitenland gaat koopen, om aldaar voor lageren prijs te slagen, is een bijzonder invoerrècht ingesteld. Raming van de opbrengst was bij gebrek aan voldoende gegevens zeer moeilijk. Toch ver wacht de minister, dat op een opbrengst kan worden gerekend, welke voldoende is om te voorzien in hetgeen door de andere genoemde ontwerpen aan inkomèn zal worden prijsgege ven. Aan een recht van 10 pct. over het betaald of verzekerd bedrag zullen onderworpen ziii kwijtingen voor de kosten van verblijf en van verteringen in hotels, herbergen, pensions, eet huizen, koffiehuizen, theeschenkerijen, winkels en banketbakkerijen (bars en sociëteiten inbe grepen). Aan hetzelfde recht van 10 pet worden onder worpen kwijtingen, betrekking hebbende op: lo. pianola’s, phonola’s en andere mechani sche piano’s, fonographen, gramofonen, prisma- kijkers, alsmede alle onderdeden en toebehoo- ren daarvan, waaronder begrepen muziekrollen, platen en dergelijke; 2o. antiquiteiten, oud porcelein en in het alge meen alle kunstvoorwerpen en curiositeiten, als zoodanig verkocht, zoomede porceleinen eet serviezen in hun geheel of bij gedeelten, als de prijs van het geheele servies, bestaande uit vijf tig afzonderlijke stukken of meer, een bedrag van f 100 te boven gaat, alle soorten van ge slepen kristal- of glaswerk, tapijten en kleeden, zoowel voor vloer- als wandbedekking, daaron der begrepen gobelins en zoogenaamde divan- xleeden, als de prijs van deze tapijten en kleeden meer bedraagt dan f50 per M.’ 3o. juweelen, sieraden, paarlen en edelge steenten» zoowel echte als onechte, zoomede alle soorten van uurwerken, als de prijs van deze laatste een bedrag van f 100 te boven gaat; 4o. reukwaren, zoowel in vasten als in vloei baren toestand; 5o. stoffen, voornamelijk bestemd voor het vervaardigen van kleedingstukken, zoo onder- als bovenkleeren, waarvan de prijs per M.2 meer bedraagt dan f 10, kant en bont of pelswerk, on der welk laatste mede te verstaan veeren of an dere bestanddeelen van vogels afkomstig, voorts kleedingstukken,waaronder hoeden, geheel of ten deele uit de genoemde zaken vervaardigd. Bovendien overjassen, jassen, vesten, broeken en schoeisel voor mannelijke personen en hoe den, mantels, japonnen, blouses, rokken, kousen en schoeisel voor vrouwen en kinderen, onver schillig uit welke stoffen deze zaken zijn ver vaardigd, als de prijs de volgende bedragen te boven gaat: voor een overjas f80, voor een jas f 50, voor een vest f 25, voor een broek f 25, voor schoeisel voor mannen f 15 het paar, voor een vrouwenhoed f 15, voor een dito mantel f 60, voor een japon f 75, voor een blouse f 25, voor een rok f 25, voor een paar kousen voor vrou wen of kinderen f 10, voor schoeisel voor vrou wen of kinderen f 15 het paar. 6e. taarten, pasteien, banket en gebak, koek 'in alle vormen, chocolade, suikerwerken en bon bons en verdere suikerhoudende waren vervaar digd in het koek-, banket-, pastei- en suikerbak- kersbedrijf en in chocoladefabrieken; 7e. geconfijte en ingelegde vruchten, verkocht in doozen, glazen, flesschen, potten, bussen en blikken, met uitzondering van jams; 8o. alle soorten van wild en gevogelte, zoo wel in natura als in eenigerlei vorm toebereid, zoomede eieren, voor zooverre niet afkomstig van kippen en eenden; 9o. kreeften, kaviaar, sardijnen, ansjovis, ge rookte zalm, paling gerookt of in gelei. Aan een recht van 5 pet. worden onderworpen kwijtingen, betrekking hebbende op: lo. automobielen voor personenvervoer, auto- chassis, carrosserieën, motorrijwielen, aanhang en zijspanwagens, rijtuigen, pleiziervaartuigen, dige slachtoffers fietsen, waarvoor hij altijd wel alle met hun onderdeden, stoffeering, uitrusting en toebehooren; 2o. safeloketten, doch alleen voor zoover het gebruik daarvan wordt afgestaan aan een par ticulier; 3o. radio-ontvangtoestellen met onderdeden en toebehooren; 4o. biljarten, met derzelver toebehooren, als ballen, keuen, enz.; 5o. fotografietoestellen, ingericht voor opna men van geen grooter formaat dan van 13 X 18 c.M. en fotografische benoodigdheden, kenne lijk bestemd voor het vervaardigen of afwerken van beelden van geen grooter formaat dan van 13 X 18 c.M.; 6o. wapens en munitie; 7o. schilderijen. Het bijzondere invoerrecht op al deze zaken bedraagt 7 pet, buiten en behalve het recht vol gens de Tarief wet. Tenzij de wet het anders bepaalt (abonne ment), geschiedt de voldoening van de belasting door gebruik van een plakzegel.Een behoorlijk gezegelde en gedagteekende kwijting is ver plicht Ten aanzien van volksherbergen, pensions en soortgelijke, hiervoren reeds genoemde inrich- waarborgen, het zegelrecht te betalen bij wijze hing geven, indien devergoeding Voor nacht- ixwij111161u vctdiiji oi voor eerloon maaitijd met m blijft echter verplicht Bij kleine bedragen kan j draagt dan 75 ct. Van de automobielen

Sneeker Nieuwsblad nl | 1925 | | pagina 1