Uit onze Raadzaal 69. Miss Blanche J. 1 25 Reclamekolom. Ni^uwstijdmgtR ft Gliicliil Oroiit flu tumuli Smfe WOENSDAG 4 MAART I9»5 41e JAAR6AHG Eerste Bled ■o 48 U.L.O. L.O. 1 Brandenburgh Co., 50 70 75 81 50 E 30 K 30 sS van Langweer namens de classis Heeren- Vergoeding. om- Aangenaam gezelschap krijgt ge als ge zegt öeef MIJ m°ar f 5774.24 -1107.21 - 978.36 - 523.28 - 119.40 f4417.72 - 6316.74 - 5208.54 - 2936.73 -2992.14 - 1015.85 - 941.97 giu. «a as» ise sc» date 1 Abonnementper jaar f 2.50 fr. p. post f 3.60. Advertentiën9 ct. p. regel. Inge zonden mededeelingen hooger, bij Abonnement belangrijke korting Advertentiën worden tevens gratis ge plaatst in de SNEEKER COURANT J jond je. iz. NIEUWE S3EEKER COURANT annex SNEEKER COURANT en WYMBIRTSERADEEL Alle woorden, die gesproken zijn, getuig den van liefde voor den jubilaris en waar- deering voor zijn werk. Nog waren aanwezig vier afgevaardigden van ds. Zoete’s vorige gemeenten, Sua- woude en Tietjerk, waar hij bijna 30 jaar jaar geleden stond. Ook de heer J. M. Krijger, lid der Tweede Kamer, was tegenwoordig. De receptie voor de gemeente en belang stellenden zal plaats hebben op Dinsdag a.s., ’s namiddags van halfdrie tot halfvüf en van 7 tot 9 uur in het kerkgebouw. L. C. Ywtwaiqjnr UHscavura Talstass* J50 Rehoböthschool Jan vari Nassauschool /HU **‘u 4Aiu*Sik4 S5M ivv t|a«s Cliixit"» üfi d Sofelwd»»®» allo Ahannés het minimum op 200 werd gesteld, zoodat rner, zijn gedachtenisrede uit, ter viering van zijn 40-jarig ambtsjubileum. De pas ge restaureerde kerk was stampvol. Ds. Zoete had tot tekst gekozen 2 Corin- then, vers 47. Na zijn rede werd hij achtereenvolgens toegesproken en j VERGADERING van den RAAD der GEMEENTE SNEEK op MAANDAG 2 MAART 1925, ’s avonds 7% uur. Voorzitter de heer P. J. de Hoop, burgemeester. Secretaris de heer P. Sikkes. Aanwezig bij den aanvang 14 leden. 1 vacature (Bos). Aan de orde is: Punt I. Beëediging van het nieuwbenoemde raadslid, den heer de Groot. (X 07.51(5). De heer Edel wordt met 14 st. benoemd; de heer Haytink had 1 st. Punt V. Voordracht van Burgemeester en Wethouders voor de benoeming van een hoofd der openbare lagere school no. 3. (Dossierno. 208; bijl. 15). ROORDAHU1ZUM, 27 Febr. De afdeeling alhier van den Nederlandsche Landarbei- dersbond heeft hier en in de omgeving eene circulaire verspreid, waarin mededeelingen worden gedaan over den stand van de loon- actie der landarbeiders. Terwijl van arbei- derszijde voor 1925/26 wordt gevraagd voor de vaste arbeiders t 25 per week en voor de losse 45 ets. per uur (voor het seizoen 1924/25 waren die cijfers f24 en 40 ets.), wenscht de onderafdeeling Roordahuizum van de Friesche Maatschappij van Land bouw geene loonsverhooging toe te staan. Volgens de circulaire hebben de landbou wers de aangevraagde onderhandelingen voor verdere bespreking en overleg afgesne den. De arbeiders worden verder opgewekt niet op het loonaanbod der werkgevers in te gaan. L. C. ST. N1COLAASGA, 26 Febr. Hedenavond had in het café Gietema de algemeene jaar vergadering plaats van „Het Groene Kruis,” afdeeling St. Nicolaasga e. o. Bij de opening deelde de voorzitter mede, dat door de het bedrag der verschuldigde schoolgelden, indien deze door het schoolbestuur zijn geïnd en voor zoover zij niet oninvorderbaar zijn verklaard. Alleen door de besturen van de Groen van Prinsterer- en van de Da Costaschool is het schoolgeld gedurende het geheele jaar 1923 zelf geïnd, terwijl ten aanzien van de Rehobêth-, de Jan van Nassau- en de Julianaschool de inning der schoolgelden onderscheidenlijk van 1 Septem ber 1923, 1 Mei 1923 en 1 Mei 1923 af van gemeentewege heeft plaats gehad. De inning van de schoolgelden voor de R.-K. Jongens- en Meisjesschool geschiedde gedurende het geheele jaar 1923 door de gemeente. Oninvorderbaarverklaring van over het jaar 1923 ver schuldigde schoolgelden, te innen door de schoolbesturen zelf, is niet voorgekomen. De verschuldigde schoolgelden, voorzoover zij door de schoolbesturen zelf zijn geïnd, hebben over 1923 onder scheidenlijk bedragen voor de: Rehoböthschool Jan van Nassauschool Julianaschool Groen van Prinstererschool Da Costaschool Het verschil tusschen de vast te stellen vergoeding en de verschuldigde schoolgelden wordt verrekend met het over 1923 ontvangen voorschot. Het te weinig genotene wordt aan het schoolbestuur uitgekeerd en het te veel genotene op het voorschot voor 1925 ingehouden. Op deze wijze ontstaat een verrekening, welke in de stukken wordt gegeven. Indien het schoolgeld meer bedraagt dan de te vorderen vergoeding wat het geval is met de Rehoböthschool wordt het verschil (in het genoemde geval ten bedrage van f 1356.52) in de gemeentekas gestort. (Zie artikel 101, 7e lid, L.O. wet 1920). Wij geven U in overweging het bedrag der aan de schoolbesturen over 1923 toekomende vergoeding thans vast te stellen, door daartoe te nemen het volgende besluit: De Raad der Gemeente Sneek; Gelezen de adressen van besturen van bijzondere scho len, houdende verzoek om toekenning van de vergoeding, bedoeld in artikel 101, le lid der Lager Onderwijswet 1920, over het dienstjaar 1923; Gelet op het advies van Burgemeester en Wethouders van 24 Februari 1925, no. 1.851.2.07-2 B; mede van besmette cadavers. (Dossierno. 1.773.12(1); bijl. 17). Het advies van B. en W. vindt men in ons vorig nr. Z. h. s. aangenomen als voorgesteld. Punt VUL Advies van Burgemeester en Wethouders op adressen van besturen van bijzondere lagere scholen, hou dende verzoek om toekenning van de vergoeding, bedoeld in art. 101, 1 lid der Lager Onderwijswet 1920, over het dienstjaar 1923. (Dossierno. 1.851.2.07-2 B; bijl. 18). B. en W. adviseeren: Door de besturen der in deze gemeente gevestigde bij zondere lagere scholen is tot U het verzoek gericht, om hen ingevolge het bepaalde in art. 101 der Lager Onderwijs wet 1920 in het genot te stellen van de vergoeding over het dienstjaar 1923 van de kosten van instandhouding dier Yl Oeeeteli ka en lichamelijke kracht volgen na tildelijk gebruik van Foster’s Maagpiilen Dit geneesmiddel regelt de gal, beeordert de spijsvertering, verschaft noimale weraing der ingewanden, en helpt de lever om gezond, voedend bloed te vormen. Alle leden der fa milie kannen dit welbekend huismiddel veilig toepassen Prijs per flacon van vijftig vereui- kerde pillen f065; in apotheken en drogist zaken. 10 De Secretaris leidt den heer D e Groot binnen, die daarna in handen van den Voorzitter de vereischte beloften aflegt, waarna de V o o r z. den gekozene geluk wenscht met zijn benoeming in de plaats van den heer Bos. Spr. wensch dat hij in zijne nieuwe betrekking een aangename werkkring mag vinden en verzoekt den heer De Groot de voor hem be stemde zetel in te nemen. De heer De Groot neemt plaats tusschen de hh. Smeding en Breeuwsma. Punt 11. Notulen der vergadering van 2 Februari 1925. Hebben ter visie gelegen en worden onveranderd vastgesteld. Punt Ill. Ingekomen stukken: a. Mededeeling door den Commissaris der Koningin, dat bij K. B. van 21 Januari 1925, no. 23, met ingang van 16 Februari 1925 de heer P. J. de Hoop is herbenoemd tot burgemeester van Sneek. (208). Voor kennisgeving aangenomen. b. Verslag van het Centraal drankweercomité over 1924. (1.761.1(2)). Alsvoren. c. Verslag van den toestand van het lager onderwijs over 1924. (1.851.2.02.92(1)). Wordt opgenomen in het gemeenteverslag. d. Verslag van de commissie tot wering van schoolver zuim over 1924. (1.851.2.04.6(1). Alsvoren. e. Verslag van hetgeen met betrekking tot verbetering van de volkshuisvesting in de gemeente Sneek over 1924 is verricht. (1.778.5(1)). Voor kennisgeving aangenomen. Punt IV. Aanbeveling van Burgemeester en Wethouders voor de benoeming van een lid der commissie van toezicht op^het lager onderwijs. (Dossierno. 1.851.2.02.7-2(1); bijl. B. en W. schrijven: Mevr. M. Volkers—Bokma heeft bij schrijven van 8 Januari jl. ontslag genomen als lid der commissie van toezicht op het lager onderwijs in deze gemeente, (le categorie: ouders van leerlingen eener openbare lagere school.) Ter voorziening in de daardoor ontstane vacature be velen wij, onder overlegging van het advies der commissie, voor een benoeming bij U aan de heeren: 1. K. Edel. 2. H. J. Haytink. yAQ. GIJ c«rt 88 jat «8D vereeniging voor evangelisatie in de classis Heerenveen, ds. C. Zeeman van Vollenhove, scholen, met uitzondering van de jaarwedden en wedden der onderwijzers. Deze vergoeding wordt berekend over het gemiddeld aantal leerlingen, dat in het genoemde dienstjaar de bij zondere scholen bezocht, en beloopt een som, berekend naar het gemiddeld bedrag, hetwelk per leerling over het zelfde dienstjaar tën behoeve van de overeenkomstige openbare lagere scholen is uitgegeven. Ten aanzien van de Rehobothschool, die gedurende het volle jaar 1923 een school voor meer uitgebreid lager onderwijs in den zin der Lager Onderwijswet van 1878 was, dient opgemerkt te worden, dat de hoogere klassen, die gerekend kunnen worden tot het uitgebreid lager onder wijs te behooren, overeenkomen met de openbare school voor U. D. O. en de overige klassen met de openbare scholen voor gewoon L. O. De kosten van instandhouding over 1923 zijn, ingevolge het bepaalde in art. 101, 5e lid, der Lager Onderwijswet 1920 die, genoemd in artikel 55 dier wet onder de letters e tot en met h en o, en die van instandhouding. Het aangehaalde artikel 55, e tot en met h en o, noemt als kosten e. die voor de geringe en dagelijksche reparatiën van de schoolgebouwen, als bedoeld in artikel 1619 van het Burgerlijk Wetboek; f. die voor het onderhouden van de schoolmeubelen en voor het aanschaffen en onderhouden van de schoolboeken, leermiddelen en schoolbehoeften; g. die voor verlichting en verwarming en het schoon houden van de schoolgebouwen; h. die voor de schoolbibliotheken; o. andere uitgaven ter verzekering van den goeden gang van het onderwijs. Blijkens de gemeenterekening over 1923 hebben genoem de kosten bedragen: voor het openbaar U.L.O. f 4.007.92/2 en gewoon L. O. - 15.588.26 Deze beide soorten van onderwijs werden in 1923 ge middeld respectievelijk door 144 en 844 leerlingen gevolgd. Het gemiddeld bedrag per leerling van de instandhou- dingskosten bedroeg over 1923 voor het openbaar U.L.O. dus f 4.007.921/2 144 f 27.83 en voor het openbaar ge woon L. O. f 15.588.26 844 f 18.47. Naar dezen maatstaf hebben de verschillende scholen op de volgende vergoedingen aanspraak: School Gemiddeld aantal leer lingen in 1923. 101 87 342 282 159 162 55 51 Julianaschool R.-K. Jongensschool R.-K. Meisjesschool Groen van Prinstererschool Da Costaschool Echter moet op die vergoeding volgens het 7e lid van meergenoemd artikel 101 in mindering worden gebracht iü K 50 ver- L. C. vrije orde; en dat die vrije orde dreigde om te slaan in wan orde”. Dat zijn zulke tegenstrijdige conclusies, vier weken na elkander, dat, als deze inspecteur zich van zijn verantwoor delijkheid bewust was, hij zich moest geneeren dergelijke tegen strijdige meeningen te uiten. Toen gaf de inspecteur dien sol licitant den raad niet direct een hoofdschap te ambieeren in Sneek, doch eerst bescheidenlijk op een dorp te beginnen om routine te krijgen. Spr. vindt die raad juist, als ze iederen sollici tant wordt gegeven. Doch wat zagen we? In diezelfde vacature wordt iemand benoemd, die eveneens klasse-onderwijzer alhier was en die dus zonder die routine wel geschikt scheen te zijn. Nu hebben we weer een vacature. Weer solliciteert een partij genoot van spr. Spr. wil nu stellig niet, dat die benoemd wordt of op de voordracht komt omdat hij zijn partijgenoot is; maar hij wil toch vragen of deze ook de dupe kan zijn van zijn politieke overtuiging en daarom geweerd wordt. Ook dezen onderwijzer is weer de raad gegeven: begin je hoofdschap aan een kleinere school, terwijl toch de hoofdonderwijzer, die hier vervangen moet worden, ook hier van onderwijzer hoofa werd. Spr. meent dat toch de bezoekende autoriteiten van den sollicitant, die spr. op het oog heeft, wel een gunstigen indruk hebben gekregen, hoewel hij bij een deel der lessen in ongun stige conditie verkeerde. Spr. wil, hij herhaalt het, niet dat speciaal soc.-dem. sollicitanten benoemd worden, hij is objec tief genoeg om het belang van het onderwijs op den voor grond te stellen, doch zou het in hooge mate betreuren als soc.-dem. sollicitanten zouden worden gepasseerd, en wel omdat zij een politieke richting aanhangen, welke B. en W., in overleg met de inspectie dan, niet welgevallig is. Spr. moet deze twijfel hier uiten, omdat hij ze niet kan onderdrukken. De V o o r z. geeft de verzekering dat noch de inspecteur noch B. en W. vragen naar de politieke overtuiging van solli citanten. Spr. veronderstelt dat onder de 90 sollicitanten wel meer dan een soc.-dem. zal zijn, maar weet dat niet. Niet alle sollicitanten worden bezocht; men wint informaties in en iemand die hoofd is, heeft altijd zekere voorrang. Spr. weet dat wel eens een ander systeem hier is gevolgd, maar is dat altijd in het voordeel van het onderwijs geweest? Wij vragen informaties, bezoeken, vergelijken de resultaten en dan wordt de voordracht opgemaakt, omdat dan de grootste kans bestaat iemand te treffen, die werkelijk het meest geschikt is. Naar de politieke overtuiging wordt niet gevraagd. De heer S ij t e m a zegt dat dit laatste in de twee gevallen welke spr. op het oog heeft, niet noodig was, men wist hier welke partij die twee sollicitanten aanhingen. Spr. wijst alleen op de tegenstrijdige beoordeeling door den inspecteur en wil wel zijn verwondering er over uitspreken, dat B. en W. destijds niet zijn opgekomen tegen dergelijke rapporten, waarvan de inhoud, in vier weken tijds, zoo uiteenloopt, daaraan zat abso luut geen houvast of waarde. Die had men moeten terug sturen. Bij spr. rijst de vraag of een dergelijke behandeling ook thans den sollicitant ten deel viel. En waar de sociaal-dem. sollicitant aanbevolen werd op een dorp te beginnen, meent spr. grond voor twijfel te hebben of allen sollicitanten dezelfde maatstaf wordt aangelegd. De Voor z.: Het betreft dus rapporten van den vorigen in specteur? Maar heeft U zich de vraag ook gesteld of die orde ook een anderen indruk op B. en W. dan op den ins.pecteur heeft gemaakt? Ik geloof dat dit juist toen het geval was. Spr. zegt nog dat ieder wel eens een meer of minder gelukkig oogenblik heeft en dat heeft ook zijn invloed op de plaatsing der sollicitanten. De heer Sijtema constateert dat zijn twijfel helaas niet is weggenomen. De heer Zuiderbaan stelt voor de candidaten in besloten vergadering te bespreken. De heer S ij t e m a sluit zich hierbij aan. De V o o r z. schorst de vergadering. Na heropening is aan de orde de stemming. Benoemd wordt de heer Pasma met 8 st.; de heer Van Scheijen had 7 st. Punt VI. Voordracht van Regenten van het Old Burger Weeshuis voor de herbenoeming van den secretaris-boek- houder van dat Weeshuis. (Dossierno. 1.842.73(17); bijl. 16). De heer F. Smit wordt met alg. (15) st. benoemd. Punt Vil. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om met de N. V. Nederlandsche Thermo-chemtsche fabrieken te Amsterdam een regeling aan te gaan omtrent het on bruikbaar maken van voor voedsel voor mensch en dier twijfel of dit wel is ge- af gekeurde cadavers en afvaldeelen van slachtdieren, als- rr si si n/tri /-» si o si si si si o T\ 1 O 10/1 voor hoofd bij de --1 voor hoofd der Gevonden voorwerpen. Aanwezig aan het bureau van politie, Nieuwe Veemarkt, en aldaar te bevragen op alle werk dagen tusschen ll*/i en 12/2 uur> de navolgende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op 2 Maart 1925: Heerenrijwiel. Aanwezig en te bevragen bij de navolgende ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als ge vonden aangegeven op 2 Maart 1925: Blauwe mantelceintuur, W. Jansen, Zuid- end 10; rijwielbelastingplaatje, G. Hofstra, Scheidingsteeg 2; portemonnaie, L. de Moedt, 2e Steenklipstraat 34; rijwielbelas- tingmerk, S. Schotanus, 3e Zomerrakbuurt 25; bruine kinderhandschoen, Jac. de Vries, Albertina Agnesstraat 7. Met ingang van 16 Maart zijn ver plaatst de marechaussees van Solkema van Sneek naar Hoogeveen en Berkhout van Emmen naar Sneek. Regenval. Regenval in Februari 1925 hier ter stede 55.1 m.M. d. i. ongeveer normaal. Slechts 7 dagen waren droog, 7 brachten weinig en 14 meer neerslag. Postkantoor te Sneek. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten van welke de afzenders onbekend zijn, terug ontvangen in de 2e helft der maand Febr. Brieven: E. Super, Groningen; Jack Greij- danus, Hilversum. Uitvoering Invaliditeitswet. Betreffende den Raad van Arbeid te Sneeki Op 1 Februari 1925 waren 203 invalidi- teitsrenten loopende tot een totaal jaarbe drag van f32341.14 (in den loop van Ja nuari waren 5 invaliditeitsrenten ingetrok ken wegens herstel enz.); waren loopende 931 ouderdomsrenten tot een totaal jaarbedrag van f 136422.(in den loop van Januari waren 2 ouderdoms renten ingetrokken wegens overlijden, enz.); waren loopende 103 weduwenrenten tot een totaal jaarbedrag van f 16905.46; 99 weezenrenten tot een totaal jaarbedrag van f 17.881.50. Uitkeering aan gezinsleden van in ver pleging opgenomen verzekerden vond niet plaats gedurende Februari. Geneeskundige behandeling en (of) ver pleging had plaats in 394 gevallen, observa tie in 32 gevallen. Betreffende alle Raden van Arbeid teza men: Op 1 Februari 1925 waren 8003 invalidi teitsrenten loopende tot een totaal jaarbe drag van f 1.329.592.94, in de loop van Ja nuari waren 209 invaliditeitsrenten ingetrok ken wegens herstel enz.); waren loopende 41474 ouderdomsrenten tot een totaal jaarbedrag van f 6.184.776, (in den loop van Januari waren 117 ouderdoms renten ingetrokken wegens overlijden, enz.); waren loopende 4194 weduwenrenten tot een totaal jaarbedrag van f731.334.76; 6319 weezenrenten tot een jaarbedrag van f 1.146.400.06. Uitkeering aan gezinsleden van' in ver pleging opgenomen verzekerden geschiedde op 1 Februari in 24 gevallen naar een totaal jaarbedrag van f2929.72 (gedurende Ja nuari waren 4 uitkeeringen ingetrokken dat de verpleging was afgeloopen). Geneeskundige behandeling en (of) ver pleging had plaats in 12537 gevallen; het aantal observatiegevallen niet of nog niet f?19 behandelin8 gevolgd, beliep 1 Februari Bij de gisterenavond in „Onder de Linden ten overstaan van Notaris Heringa alhier gehouden finale verkooping van de Bioscoop aan de Oosterdijk alhier, werd kooper van bedoeld pand de heer j’. Rijp- kema te Sneek voor de som van f 13632. De zachte winter en de brandstof. ■Men schrijft ons: Zooals uit de in dit blad voorkomende advertentie blijkt, is de gasfabriek tot ver laging van den cokesprijs over gegaan. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling der directie om dezen zomer de prijsverlaging nog belangrijk verder door te voeren door ’t doen van een speciale aanbieding. Kruiswoordpuzzle. De uitslag van de door Boekhandel G. v. de Pijpekamp uitgeschreven Cross-Word- puzzle is als volgt. Ingekomen 268 oplos- nieuwe school was een partijgenoot van spr. Nu wil spr. niet singen, w. o. 222 goede en 46 foutief of zon-1 beoordee|en of die werkelijk in aanmerking, diende te komen der naam. Voor de beste oplossingen wer- of niet, doch de zaak objectief behandelen en dan herinnert hij den 4 vulpennen uitgereikt. De namen der zich een rapport van den toenmaligen inspecteur Dat was MeuknrS2 hee^K Diikst^T J’ V’ d >unstig v00r den sollicitant; er stond o. a. in: „de orde liet Haaitsma en 4. mevr B?ok-Abel mCJ i hij had Zii" k*aS V°lk°men in de Tevens werden nog uitgereikt 20 vuloot-1 K°rt daaina was er weer een vacature aan een der looden, 19 boeken, 5 vloeidrukkers terwii 1 scho etl en weer don& dle sollicitant mee en hij haalde ook de de inzenders van de nog resteerendè goede voordracht- Dat was hoogstens 4 weken na de eerste benoe- oplossingen een kiek van Sneek in lijst krij-; ming en nu schreef de inspecteur in een nieuw rapport over gen- denzelfden onderwijzer „dat deze voorstander was van de zgn. B. en W. adviseeren: Door U is bij besluit van 15 December 1924, no. 2f, aan den heer H. Schurink op zijn verzoek eervol ontslag verleend als hoofd der openbare lagere school no. 3 alhier. Wij stellen U thans voor, tot benoeming van een nieuw hoofd van school no. 3 over te gaan. Onder overlegging van een lijst van sollicitanten en in overeenstemming met het door den Inspecteur van het lager onderwijs uitgebracht uitvoerig rapport dragen wij ter benoeming aan U voor: le. C. van Scheijen, hoofd eener school, Oud-Beijerland; 2e. T. Pasma, idem, Witmarsum; 3e. J. W. van der Meulen, idem, Wier. Wij geven U in overweging, het bepalen van het tijd stip van infunctietreding aan ons over te laten. De heer Sijtema is er zich volkomen van bewust, dat hij zich op glibberig Wrrein waagt, maar toch acht hij zich ver plicht dit nu te doen. Spr. weet wel dat de verantwoordelijkheid voor den raad eerst begint als een keuze uit de voordracht moet gedaan, maar hij wil toch een en ander over de voorgeschiedenis zeggen. Omdat de raad geheel buiten een voordracht staat, moeten wij eischen dat iederen sollicitant dezelfde maatstaf wordt aangelegd. Hoe moeilijk het is hierover te oordeelen, toch heeft spr. ten deze eenigen grond voor 1 schied. Spr. releveert dat in de vacature 1.:; splitsing van scholen 2 en 4 bij de sollicitanten _.i gecomplimenteerd doori en ds. P. Zoete, een broeder van den jubi- den heer J. W. de Jong namens den kerke-laris. raad en de gemeente, door den heer H. Pol- lema, burgemeester van Lemsterland, eerst z^. namens de kerkvoogdij en daarna in zijn Bij acclamatie zijn de heeren R. H. van Rijs! kwaliteit van burgemeester der gemeente; en W. Hoogland tot bestuursleden herko- door ds. Karres van Oosthem namens het zen. Zij namen de benoeming aan. Een provinciaal kerkbestuur; door ds. Stegenga voorstel was ingekomen, om het bestuur op van Langweer namens de classis Heeren- te dragen, om tot fusie te komen met de veen en door ds. Wesseling van Joure na- zustervereeniging te Langweer en de wijk-mens den ring Joure. verpleging. Hierover bestond nog al mee-; Verder voerden nog het woord ds. Visser ningsverschil, zoodat na eenige discussie het te Oosterzee, ds. van Lonkhuizen namens de voorstel met 90 van de 119 stemmen is worpen. 7HHH ö<li VU leegs itwaddltast v"’ trilBtfbsgiuir commissie meer dan 400 rentelooze aandee- Jubileum ds. Zoete. len ad f 2.50 waren geplaatst (er volgden Zondagavond sprak ds. D. Zoete, predi- nog meer), terwijl in de vorige vergadering kant der Ned. Hervormde gemeente te Lem- het minimum op 200 werd gesteld, zoodat het bestuur zich verantwoord had gevoeld, om terstond over te gaan tot aanbesteding van het nieuw te stichten magazijn voor het i materiaal met conciërgewoning, welk werk is gegund aan P. v. d. Werf voor f 3927, het schilderwerk aan J. Kampen voor f 288. Het verslag van den penningmeester wees uit, dat de kas sloot met een batig saldo van f 791.52^. De baten over 1924 bedroegen f 1314.33, de uitgaven f 522.80i/2- «run» SwV lialssr.O west «1 ö®c V

Sneeker Nieuwsblad nl | 1925 | | pagina 1