H 2000 ft 1 NIEUWSTIJDINGEN. annex SHEERER COURANT en WYMBIRTSERADEEL Oifidnl Oroiii dir luiiiti huk 41e JAAR6ABA s. z. c. Dat is nog- no. 14301 geb. 25 h I. Driejarige en oudere stieren: No. 1 „Piet” no. 13398 geb. 25 Nov. 1921. J. W. Hoogterp, Deersum. 6 maal bekroond. Ge middeld 4.18 vet. 82 punten. Eervol en pre miewaardig. No. 2 „Roland XXXV” no. 13877 geb. 23 Mei 1922. H. S. de Jong, Terzool. Gemiddeld 3,86 vet. 75 punten eervol. ren gebracht sloot de voorzitter tegen twaalven de druk bezochte vergadering. Gevonden voorwerpen. Aanwezig aan het bureau van politie, Nieuwe Veemarkt, en aldaar te bevragen op alle werk dagen tusschen lV/2 en 121/? uur, de navolgende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op 20 April 1925: Borstel in een lap gewikkeld. Leuningstoel, zilveren kettinkje met han ger (begin April). Aanwezig en te bevragen bij de navol gende ingezetenen, onderstaande voorwer pen, als gevonden aangegeven op 20 April: Jongenspet, L. Stilma, Maria Louisestraat 10; postduif, H. Slager, Havenzijstr.;,huis- Directeur-generaal der posterijen en telegrafie. Naar de Bossche Courant verneemt, wordt met ingang van 16 Mei benoemd tot direc- teur-generaal der posterijen, telegrafie, en telefonie de heer Damme, oud-directeur van de Insulinde-Olie-Fabrieken te Leiden. Wij maken van dit bericht melding onder alle voorbehoud. gld dij carUaa vu ••n wffovingar Valgen* «aorvaardan ©aaraangaManiaii - afin i mm SNEEKER COnRAUT Belastingverlaging. B. en W. van Groningen stellen den gemeenteraad voor, het vermenigvuldigings- cijfer voor den hoofdelijken omslag voor het belastingjaar 1925/26 te bepalen op 2.05, hetgeen een belastingverlaging be- teekent van ruim 14.5 pet. Vsnehjni DINIDAGlo VRUDAG8AVOMD8 ÜRfnvort Brandenburgh Co., Sïïm TdcfMB 150. lans braken voor meer tochten en op - Zondag zeilen aan de Club te binden. Nog werd gepleit voor een aparte commissie uit de motorvaarders voor de motorwedstrijden. nog beter zou overtuigen van de onmis kenbare voordeelen welke het luchtverkeer in haar gewesten zou hebben bleek helaas ijdel te zijn. De overweging dat het gou vernement moet streven naar een sluitende begrooting en dat de instelling van lucht verkeersdiensten kosten zou medebrengen voor den aanleg van terreinen, het verlee- nen van subsidie, enz., bleek sterker dan de overweging, dat het scheppen van snelle luchtverkeersdiensten in deze van snelle verbindingen verstoken gewesten onge twijfeld aan het geheele economische leven in Indië ten goede zou komen. Heeft dus de vliegtocht naar Indië geen directe resultaten opgeleverd en heeft de voorbereiding ervan den technischen dienst der K. L. M. alsook hare directie niet on belangrijk belast, toch hebben de algemeene belangstelling en geestdrift welke door den tocht verwekt werden, stellig een gunstigen invloed gehad op de ontwikkeling van het Nederlandsche luchtverkeer. Punten van behandeling: Punt 1. Notulen vergadering 21 Maart 1925. Auto- en motor-ongelukken. Een 5-jarig jongetje is in de Vaillantlaan te ’s Gravenhage door een luxe-auto over reden. Met ernstige inwendige kneuzingen is het ventje naar het ziekenhuis vervoerd. Vrijdagmiddag reed ds. J. Keiler van IJsselmuiden met zijn auto door den Nieuwen Weg. Bij het passeeren van een troep militairen had hij het ongeluk een uit tegenovergestelde richting komenden wiel rijder, den heer Van der Linde, zoodanig aan te rijden, dat deze met inwendige kneuzingen naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Tegen ds. K., die na het ge beurde doorreed, is proces-verbaal opge maakt. Punt Vlll. Idem tot wijziging van de Bouw- en Bewoningsverordening. (1.778. 51). Punt IX. Idem tot vaststelling van een Reglement van Orde voor de vergaderingen van den Raad. (2.07.51). Punt X. Idem tot vaststelling van de reke ning van het Burgerlijk Armbestuur over 1924. (1.842.5). Punt XI. Idem tot wijziging der begroo ting voor 1924. (2.07.352.11). Punt XII. Reclames schoolgeld. (1.851.2. 02.2). De watersport op Zondag. In de Zaterdag te Amsterdam gehouden vergadering van de Kon inklijke Nederlandsche Verbonden Watersportvereenigingen is een motie aangenomen, waarin het wordt be treurd, dat de zeilsport in Friesland zoo ernstig wordt gedupeerd op Zondag door het afsluiten door middel van kettingen van sommige vaarwaters. Welke sigaret ik rook al glad Geef MIJ m?.ar MissBlanche lid. 01) lavana lange invaliditeit ceintuur, F. Faber, Boschstraat 33. Kievitseieren. Aan de markt alhier waren heden 8 a 9000 kievitseieren aangevoerd. Prijs 18 a 19 ct. Er kwamen voorts 300 bonte eieren, prijs 6 a 7 ct. LEMMER, 20 April. Bij de te Echten gehou den aanbesteding van een ijzeren ophaalbrug over de Ringvaart te Echtenerpolle en een ijze ren draaibrug in de Klijnsma-vaart te Echten, waren 12 inschrijvers. Hoogste was H. Boersma, Harlingen f 11.900; laagste B. Sietsma, Heëren- veen f 8.486. voor scherpe vaartuigen zal worden georgani seerd. Voorts staat een foto-wedstrijd voor ama teurs op het programma en natuurlijk clubtoch- ten naar allerlei zeilwedstrijden in Friesland. Naar Oostergo en Frisia wordt weer gesleept; naar Bergum zal dit jaar vanwege de Club niet gesleept worden in verband met de hooge kos--o. ten. II. Twenterstieren. Aan de van Leeuwarden uitgaande Wimpel- 1 gaven van snelle verbindingen van Mos kou naar Königsberg, van Königsberg naar Berlijn met den nachttrein, vandaar vliegen naar Londenduur van de reis 36 uur. Of: ’s morgens per vliegtuig Helsingfors- Stockholm, met den nachttrein naar Malmö of Kopenhagen, per vliegtuig naar Amster dam en daar per vliegtuig naar Londen of Parijs; een en ander ook binnen 36 uur. De Belgische maatschappij heeft voorts haar dat er in Bazel aansluiting is op den trein naar Milaan ’s morgens uit Amsterdam vertrekkende is men ’s nachts in Milaan. De vloot zal worden uitgebreid met drie Fokkers F. VII en vermoedelijk zal ook het vliegtuig, waarmede naar indië gevlogen is, in den dienst worden gebracht. Df K. L. M. zal zich in 1925 meer dan voorheen toeleggen op het houden van korte pleziervluchten. Op de laatste Jaar beurs waren er voor dergelijke vluchten 800 passagiers. Tijdens de Paaschdagen hebben te Schiphol 200 personen een vlieg- tochtje gemaakt. Medegedeeld werd nog, dat men in Twente tracht te komen tot het inrichten van een vliegveld in den driehoek En- schede-Oldenzaal-Hengélo, alsmede dat de pogingen om tusschen Rotterdam en Den Haag een gemeenschappelijk vliegveld in te richten, wel kans van slagen zullen hebben. De onderhandelingen, welke de K. L. M. sedert 1921 met de Nederl.-Indische regee- ring voerde nopens de uitoefening van luchtdiensten in Insulinde, waren in het voorjaar van 1924 krachtiger hervat. De hoop dat de geslaagde vlucht van de /arden en directe omgeving te kiezen, N. A. C. C. deze onderhandelingen zou meer menschen uit de provincie te benoe- bespoedigen en het Indische gouvernement Abonnementper jaar f 2.50 fr. p. post f 3.60. Advertentiën9 ct. p. regel. Inge zonden mededeelingen hooger, bij Abonnement belangrijke korting Advertentiën worden tevens gratis ge plaatst in de SNEEKER COURANT Punt 11. Ingekomen stukken en mededee lingen. Punt III. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot aankoop van een perceel grond achter de veldwachterswoning te Heeg. (2.07.351.11). Punt IV. Idem tot aankoop van eenige strooken grond noodig voor den aanleg van het laatste gedeelte van den zgn. Indijkster weg. (2.07.351.11). Punt V. Adres van de schippersvereni ging Eendracht maakt Macht” te Heeg om verschillende verbeteringen aan te brengen, met voorstel van Burgemeester en Wethou ders. (1.813.113). Punt VI. Adres van J. Reijenga e. a. te Idzega om een grindweg te maken naar het kerkhof aldaar, met voorstel van Burge meester en Wethouders. (1.811.111.1). Punt Vil. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling van de balans en de winst- en verliesrekening van het O. E. B. resp. per 31 December 1924, over 1924. (1.07.352.18). Punt Vlll. Idem tot wijziging Lemstra, Sijbrandaburen. Gem. 3.77 vet. 75 punten eervol. No. 32 afwezig. No. 33 „Ruurd” geb. 28 Febr. 1924. J. J. Rijp- kema, IJsbrechtum. Gem. 3.47 vet 67 punten. No. 34 „Herman” geb. 13 Febr. 1924. J. B. Wiersma, Nijland. Gem. 3.55 vet. 67 punten. No. 34 A 74 punten. Fancy Fair St. Bonifaciusgesticht. De uitvoering van Goudmuiltje, kinder- operette in 2 bedrijven van M. C. Brandts Buijs Jr. in de Harmonie ten bate van de fancy fair voor het St. Bonifaciusgesticht is een groot succes geworden, wat natuurlijk wel in de eerste plaats te danken is aan de h.h. kapelaan Stoverinck en Van Bergen, die de kleine zangers en zangeressen het stuk hebben laten instudeeren en voor een decor zorgden, dat mocht gezien worden. Maar daarnaast hebben de uitvoerenden zelve een pluimpje verdiend, frisch en na tuurlijk is er gezongen, hoe aardig acteerde Goudmuiltje en wat een stem had me die prins! ’n Alleraardigste avond was het met een flink bezoek. De zeereerw. deken sprak een openingswoord, waarin hij o. a. namens het comité voor de fancy fair de h.h. Sto verinck en v. Bergen nog eens hartelijk dank bracht voor het vele werk dat zij zich ge troost hadden. Wat de fancy fair zelve betreft: er is heel wat bezoek geweest in de zaal van het St. Jozefgebouw, welke zoo prettig is ingericht en waar allerlei stands groote belangstel ling trokken, er was ’n draaimolen en een tombola, natuurlijk mocht men naar de naam van een pop raden, er werden hand werkjes en sigaretten, ja, wat niet al ver kocht. Er was een aardig muziekje en, wat de hoofdzaak is, we gelooven dat de dames niet zulke slechte zaken hebben gemaakt. IL gia. oij «aria* van aan wtnu r Brandstichting. Om zich te warmen staken drie jongelingen te Hoornsterzwaag een stuk heide, eigen aan Mevr, de wed. P. A. v. d. Sluis te Hemrik ino brand. Deswege is tegen hen geëischt: W. P., )uchlijn° zoo vervroegd' f25 boete of 25 dagen hechtenis, S. B. en P. H. ieder f25 boete of 21 dagen tuchtschool. Het einde der staking. Maandagmorgen zijn ook alle stakende turf gravers te Appelscha aan het werk gegaan. De groote staking is dus geheel afgeloopen. Friesche Athletiekbond. De Zondag te Leeuwarden gehouden Aige- meene Jaarvergadering van de F. A. B. was al heel slecht bezocht. Naast een onvoltallig be stuur een paar afgevaardigden uit Leeuwarden en een paar uit de provincie. Dat was al! Het is te begrijpen dat bij zóó weinig belangstelling de bijeenkomst niet lang duurde; ruim een uur en de agenda was afgehandeld. Uit het verslag bleek, dat de kas sluit met een batig saldo van ongeveer 50 gld. Herkozen werden de hh. J. Wartena en J. Gre- ben te Leeuwarden, voorzitter en vice-voorzitter; gekozen werden tot leden der Technische Com missie de hh. H. Rooswinkel en W. de Vries, ook te Leeuwarden. Medegedeeld werd dat van geen vereeniging een aanvraag was ingekomen om dit jaar Athle- tiekwedstrijden te houden. Ook op dat gebied Was dus weinig animo. In verband daarmee wer den verschillende middelen besproken om de F. A. B. meer leven in te blazen. Gewezen werd op de wenschelijkheid de officials niet altijd uit Leeuwarden maar i men, waardoor de F. A. B. meer contact zal krijgen met de clubs ten plattelande. De aandacht werd gevestigd op de grootere belangstelling die de turnsters en turners van het Gewest Friesland K. N. G. V. voor de athle- tiek aan den dag leggen, hetgeen duidelijk bleek bij de lezing en demonstratie: „Indoor-Training” door den heer H. van Dijk uit Utrecht, te Leeu warden. Meer dan 90 bestond uit leden van dat Gewest Van die animo diende zoo mogelijk de F. A. B. te profiteeren. Een bepaald besluit werd niet genomen. De Kamerverkiezingen. De lijst van den Plattelandersbond, die in alle 18 kieskringen gelijkluidend zal wor den ingediend is als volgt samengesteld IA. Braat, lid der Tweede Kamer; 2 A. No. 31 „Kathe Theo” geb. 3 Maart 1924. P. A. v. d. Hoven, te Alblasserdam3 Reitsma, te Appelscha4 Burgemeester Fokker, van Zierikzee; 5 R. Watjer, Groningen; 6 J. Oosterman, te Rolde7 Mr. Vervoorn, te Herwijnen8 C. in ’t Veld, te Almelo; 9 R. Bossinade Hzn., te Oldekerk; 10 R. Pruisen; 11 O. Walraven, Nieuwendijk; 12 A. J. Knophout; 13 j. Mechielen, te Bodegraven; 14 H. de Vries, te Appelscha, 15 Van Hateren te Vlagtwedde 16 S. Recht, te Wissekerke; 17 Mevrouw Buwalda Tonkens, te Oosterwolde18 F. van Fes sen,te Bruinisse; 19 H. Walven; 20 F. Bos te Lonneker. No. 6 „Wimke’s Piet” no. 14065 geb. 22 Jan. tocht werd steun toegezegd. Voor de Dinghy- 1923. IJ. J. Sijbrandij, Speers o.d. Scharnegou- klasse denkt het Bestuur weer serie-wedstrijden turn. Gemiddeld 4.27 vet. 75 punten eervol, te organiseeren. Nadat nog tal van wenschen naar voren wa-1 No. 10 „Arnold” no. 14560 geb. 2 Juni 1923. P. B. de Jong, Goënga. Gemiddeld 4.09 vet. 71 punten. No. 11 „Jonge Jan” geb. 3 Dec. 1922. H. J. Bouma, Scharnegoutum. 74 punten. III. Enterstieren. No. 12 „Sietse” geb. 22 Febr. 1924. S. G. Alberda, IJsbrechtum. Gemiddeld 4.04 vet. 74 punten. No. 13 „Jantje X’s Roland XVIII” geb. 7 Maart 1924. D. K. Bakker, Bozum. Gemiddeld 3.93 vet. 69 punten. No. 14 afwezig. No. 15 afwezig. No. 16 „Jan” no. 14646 geb. 5 Nov. 1923. M. S. Koopmans, Scharnegoutum. Gem. 4.05 vet. 74 punten. No. 17 „Piet lil” geb. 5 Jan. 1924. C. J. Slim, Terzool. Gem. 3.88 vet. 71 punten. No. 18 afwezig. No. 19 afwezig. No. 20 „Abraham” geb. 22 Jan. 1924. S. G. Alberda, IJsbrechtum. Gem. 4.42 vet. 70 pun ten. No. 21 „Orland” no. 14643 geb. 3 Dec. 1923. W. S. Andringa, Tirns. Gem. 3.91 vet. 73 punten. No. 22 „Johan” geb. 21 Jan. 1924. W. S. An dringa, Tirns. Gem. 3.77 vet. 68 punten. No. 23 „Jonge Jan III” geb. 6 April 1924. H,_ J. Bouma, Scharnegoutum. Gem. 3.40 vet. 67 punten. No. 24 „Piet” geb. 28 April 1924. H. J. Bou ma, Scharnegoutum. Gem. 3.56 vet. 67 pun ten. No. 25 „Pleuntjes Pel”, geb. 1 Dec. 1923. S. A. v. d. Hem, Terzool. Gem. 3.46 vet. 73 punten. No. 26 „Ceres Albert VI” geb. 21 Jan. 1924. S. A. v. d. Hem, Terzool. Gemiddeld 3.63 vet. 72 punten. No. 27 „Frans” geb. 9 Febr. 1924. K. G. Hoek stra, Lutkewierum. Gem. 3.53 vet. 74 punten. No. 28 „Anneke’s Piet” geb. 7 Maart 1924. Wed. S. S. Jansma, Sijbrandaburen. Gem. 3.86 vet. 76 punten eervol. No. 29 „Minne” geb. 26 Maart 1924. Wed. S. S. Jansma, Sijbrandaburen. 1 maal bekroond. Gem. 3.96 vet. 72 punten. No. 30 „Piet” geb. 2 Dec. 1923. P. W. Jellema, Scharnegoutum. Gem. 3.31 vet. 69 punten. gebruik om critiek te oefenen op het redactio- van de nieuwe Gids. Hij consta teerde een 22-tal meer of minder groote on juistheden, foutjes enz. Van bestuurszijde werd toegegeven, dat door het overnemen van het redactioneel gedeelte van de vroegere Gids in- derdaad tevens onjuistheden zijn overgenomen uu.orv.vio uv nu ix uuci cu ii ixiciu toestanden vermeld, welke thans niet meer De"afva“ardigingCnaar de n'.VWatersport-heerschen' .M.ed^ge.d.eeld werd dat het plan be- uit te geven. Hierna sluiting. Districtskeuring Sneek 1925. De gisteren alhier gehouden districtskeuring Vreemdelingenverkeer. Gisteravond hield de Vereeniging v. Vreem delingenverkeer alhier haar algemeene ledenver gadering in de voorkamer van Amicitia, onder voorzitterschap van den heer dr. v. Rooijen, die in zijn openingswoord wel tot zijn leedwezen moest constateeren dat het ledental met 30 tot 250 teruggeloopen was, maar met genoegen kon gewagen van het opgewekte leven der ver eeniging. Er is geadverteerd om het vreemdelin- genbezoek aan te moedigen, een reclamebord is langs de spoorlijn geplaatst, van deze veree niging ging het initiatief uit tof stichting van een sportterrein. Wel liep het daarmee niet ge heel naar wensch, doch men hoopt dat het raadsbesluit alsnog de koninklijke goedkeuring zal verwerven. In het comité voor de herden kingsfeesten hier dit jaar te houden is deze ver eeniging flink vertegenwoordigd. Gehoopt wordt dat deze feesten de neringdoenden vooral ten goede zullen komen. De Bond van Gemengde Zangkoren wendde zich tot deze vereeniging om medewerking tot het alhier houden van zijn concours. Herhaal delijk zijn in de bestuursvergaderingen plannen besproken om tot uitbreiding van het fonds voor het carillon te komen, doch deze hebben nog geen definitieven vorm aangenomen. De secretaris, de heer v. d. Pijpekamp, las de notulen. Uit de vergadering werd de wensch geuit dat deze in het vervolg meer uitgebreid zullen worden gegeven en het bestuur zegde toe dit te zullen overwegen. De secretaris las daarna het jaarverslag, waar uit bleek dat het ledental van 283 op 1 Jan. 1924 gedaald was tot 250 op 1 Januari 1925. Dit verlies schreef het verslag toe aan het be sluit der vorige algemeene vergadering, dat de ver. zich niet meer zou bezig houden met het voorbereiden van tooneelvoorstellingen. Aan de gemeente is f 1325 afgedragen voor het caril- lonfonds en f 1000 is toegezegd als bijdrage voor eventueele stichting van een sportterrein. De nieuwe Gids voor Sneek kwam uit en vond gretig aftrek; hoe gretig wel blijkt o. a. hieruit dat reeds 3 maal een exemplaar uit een hotel hier ter stede spoorloos verdween. 104 aanvra gen om inlichtingen werden beantwoord. Het verslag herinnerde nog aan de voorbereiding der feesten enz. Een der aanwezigen maakte een enkele op merking, waarna de voorzitter den secretaris dank bracht voor zijn uitvoerig verslag. De rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer G. Gorter, werd na gezien door de h.h. P. IJpes en L. Kiezebrink. Het saldo bedroeg f 1637.13^2, terwijl het saldo begin 1924 f 758.52*/2 bedroeg. De verloting had een saldo opgeleverd van f 1465.90. Uit de vergadering werd er op gewezen dat dus feitelijk de gewone ontvangsten de gewone uitgaven niet dekken, daar een deel van het saldo der verloting blijkbaar in de gewone uit gaven is versmolten. Van bestuurszijde werd geantwoord dat het bestuur meende dat waar de kas behoorlijk gevuld was, ook de uitgaven ten bate van het doel der ver. wat hooger kon den zijn. De penningmeester werd onder dankbetuiging voor zijn keurig beheer, gedechargeerd. De aftredende bestuursleden de h.h. de Boer en Smit werden herkozen. Getracht zal worden de heer M. J. Houwink, thans te Amsterdam, be reid te vinden een candidatuur voor het hoofd bestuurslidmaatschap te aanvaarden. Wat de plannen voor dit jaar betreft werd van bestuurszijde opgemerkt dat de ver. dit jaar zelfstandig niet veel zal behoeven te onderne men, nu de groote herdenkingsfeesten zullen worden gehouden. Van de rondvraag maakte een der aanwezigen L' de heer F. v. d. Meer herkozen met 24 stemmen 1 neel® gec*eelte en in de plaats van den heer K. Vrolijk Fzn. gekozen de heer O. S. Hofstra met 24 tegen 23 stemmen. Als leden van de kascommissie werden be noemd de hh. L. Bakker en P. Vrolijk, als plaatsvervangers de hh. K. Edel en H. Klein. bond werd aan h^t bestuur^ver^ van het Stadhuis afzonderlijk gidsje Uit het verslag van de vorige bondsvergade- ring bleek, dat het de bedoeling is het kampioen- schap in de 7.10 M. klasse dit jaar in Sneek te verzeilen en wel op 16, 19 en 20 Augustus (de wedstrijden der Zeilver. Sneek en de vooraf- had de volgende uitslag: gaande Zondag). 1 - - - Het programma voor 1925 vermeldt o. a. een openingswedstrijd op 21 Mei (Hemelvaartsdag) in 4 klassen, een zeil- en motorbootwedstrijd op 19 Juli, een clubwedstrijd op 16 Aug., een esta- fette-wedstrijd op 20 Sept, tot sluiting van ’t seizoen, terwijl op een nader te bepalen dag bij voldoende deelname een afstandswedstrijd De Kon. Luch t vaar t-M ij. In een bijeenkomst met persvertegen woordigers heeft de heer A. Plesman, ad ministrateur van de K. L. M., o.m. de vol gende bijzonderheden verteld: In 1924 werden er 5849 vlieguren ge maakt tegen 3996 in 1923; er werden 789.615 K.M. afgelegd tegen in 1923 540.000 K.M., een vooruitgang dus van 50 pet. Daardoor is de kostprijs met 25 pet. ge drukt. Deze vermeerdering van prestatie te verkrijgen met dezelfde vloot was mogelijk doordat het percentage van het aantal dagen waarop een vliegtuig niet voor dienst be schikbaar was, geringer was dan in 1923. Op de 100 dienstdagen per vliegtuig waren I in 1923 34 dagen en in 1924 slechts 24 dagen waarop het uit de vaart moest wor den genomen voor het ondergaan van her stellingen. Voor 1925 staan op het programma drie diensten per dag heen en terug op Londen, 2 op Parijs, 2 op Brussel, 3 op Hamburg en op Kopenhagen, 1 op Malmö, 1 op Berlijn, 1 op Keulen 1 op Bazel. Alle deze diensten heen en terug vormen per dag een afstand van ruim 10.000 K.M. De vliegtuigen die Nederland dan aandoen, leggen in drie dagen evenveel K.M. af als de afstand van den vlucht NederlandIndië heeft bedragen. Er komen dan te Amsterdam per dag elf vliegtuigen aan en er vertrekken er elf. Te Rotterdam komen vijf lijnen samen. Amsterdam zal dan de tweede luchthaven van Europa zijn geworden. De heer Plesman deed nog enkele op- Uitvoering Sneeker Gymnastiek Vereeniging. Voor een talrijk publiek hield Zondag jl. bo vengenoemde vereeniging in de Harmonie haar jaarlijksche openbare uitvoering, thans onder leiding van den wn. directeur, den heer J. Olij Szn. In zijn openingswoord heette de heer Jonk mans de aanwezigen allen hartelijk welkom en hij wees tevens op het groote nut der gymnas tiek en het doel van deze avond, nl. meer inte resse te wekken voor deze tak van sport Tevens verzocht hij de aanwezigen een weinig clemen tie, daar de voorbereidingstijd der verschillende nummers wegens omstandigheden eenigszins kort was geweest. Niettegenstaande dit, hebben de medewerkenden de nummers zeer goed doen slagen en we gelooven dat allen hun beste beentje hebben voorgezet. Het no. paardspringen (heeren) o. a. ontlokte aan menigeen in de zaal een angstgilletje, ter wijl de verschillende oefeningen der dames ten zeerste gewaardeerd werden. Ook de h.h. vete ranen hebben zich kranig geweerd. Het werken der heeren aan de rek dwong be wondering af, terwijl het slotnummer „Uitdruk- kingsgymnastiek (De Slavinnen) ook bepaald mooi was. Als blijk van waardeering voor zijn prettige en uitstekende leiding werd den heer Olij een mooi bloemstuk aangeboden. Ten slotte nog een woord van lof aan „Con Amore”, dat op aangename wijze het muzikale gedeelte van deze avond verzorgde. Jammer dat een deel van het publiek de belanglooze mede werking van „Con Amore" niet meer op prijs stelde. Dat het bestuur der S. G. V. deze avond als geslaagd kan beschouwen blijkt uit het feit, dat er zich reeds eenige nieuwe leden en ver scheidene donateurs opgaven. Een gezellig bal sloot deze aardige avond. Gisteravond hield de Sneeker Zeilclub z’n jaarvergadering in Café „Onder de Linden”, onder voorzitterschap van den heer H. v. d. Zee. Aanwezig waren 48 leden. Het jaarverslag gaf een uitgebreid relaas van ’t vele dat het zeilseizoen van 1924 aan wed strijden en tochten had gebracht. Het ledental was met 12 toegenomen en bedraagt thans 253, waarvan 52 buiten Sneek. De rekening gaf aan ontvangsten f665.15, aan uitgaven f635.16, zoodat het kassaldo van f 193.92 steeg tot f223.91. Bij monde van den heer A. Jelgersma rapporteerde de commissie tot nazien der rekening tot decharge van den penningmeester. Bij de verkiezing van 2 bestuursleden werd j No. 7 „Vicar VI” no. 14093 geb. 11 Maart Van een paar zijden werd aangedrongen op 1923. J. S. Leenstra, Scharnegoutum. Gemid- kampioens- of seriewedstrijden voor de Regen- deld 3.44 vet 74 punten. boogklasse, terwijl enkele andere sprekers een No. 8 „Roland XXXVIII” no. 14301 geb. 25 wedstrijden Febr. 1923. Firma Schaap, Deersum. 3 maal be- Zaterdagmiddag, teneinde hen die niet op kroond. Gemiddeld 3.78 vet. 77 punten eervol. No. 9 „Jorrit XXVI” no. 14547 geb. 10 Maart 1923. H. H. Zijlstra, Uitwellingerga. Gemiddeld 3.55 vet. 73 punten. VERGADERING van den RAAD der ge meente WYMBRITSERADEEL, op ZA TERDAG 25 APRIL 1925, des voormiddags 10 uur. 1(1(1 010-utgaval•«•>- |£A gld. 01] *ull«a 7£ gld. 01) varlia» Cft 4Uv UldoB binn«B 10 d. IvV Zén band vaat af a«o van aan dalai No. 3 „Durk Hiddes” no. 13888 geb. 23 Maart sleutel, H. Wielinga, le Steenklipstraat 42; 1922. G. Jelsma, Rauwerd. Gemiddeld 3.41 qq vet. 75 punten eervol. No. 4 „Marijke’s Roland” no. 13923 geb. 8 Oct. 1922. S. G. Alberda, IJsbrechtum. Gemid deld 3.47 vet. 75 punten eervol. No. 5 afwezig.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1925 | | pagina 1