LS ;d, (6. n Uit onze Raadzaal. annex its a jsr liOciui Örgsia hl Ssa«fl« Smi V erïch^ni ÜlSSDAG»e»yai4DA.eSAVOMÜ8 L’ qjp-VfcC* I 2ÜÜ Officieel gedeelte. Nieuwstijdingen. ts WOEÜSDAG £0 MEI 1925 41e J&^R9AHG Eerste Blad «o- 68 BN >teeds s. T per ons 9 ct. 9 ct. 11 ct. 11 ct. 11 ct. 12 ct. 15 ct 14 ct. 20 ct. 28 ct. 10 ct. ;t. on», 20 ct. 20 ct 15 ct. 15 ct. Brandenbürgh Co., - Telefeea as 3 glS. WETHOUDERS van k rleesch itc en J4U 31j taa *aa w!;j»ing«s. Vulgvui auorw^sj>a«i> *»i«i»(g*-IS«ssB 8<s I ME SJJEEKZR COURAMT SHEERER COORMNT en WYMBRITSERADEEL;; Abonnementper jaar f 2.50 fr. p. post f 3.Ó0. Advertentiën9 ct. p. regel. Inge zonden mededeelingen hooger, bij Abonnement belangrijke korting Advertentiën worden tevens gratis ge plaatst in de SNEEKER COURANT Propaganda-tocht turnkring Sneek. Op Hemelvaartsdag zal de turnkring Sneek op een propagandatocht uitgaan. De turnsters en turners uit Ijlst, Sneek en Joure komen te 10 uur te Sneek bij mekaar en zetten per fiets koers naar Bolsward, waar de gymnasten uit die stad zich aan sluiten. Het gaat verder door naar Witmar- sum, waar de turnsters en turners uit Arum zich bij den stoet voegen. Te één uur volgt daar een propaganda-uitvoering, die een uurtje duurt. Vervolgens gaat de tocht naar Arum, waar te halfdrie een demonstratie begint. Kwart over drie stapt men weer op en ped delt naar Wommels, waar te halfvijf een uitvoering gegeven wordt. Na afloop gaat men „huis toe”. Bij de kleine demonstraties wordt gege ven verschillende oefenstof, ensemble- en clubwerk, vol afwisseling, toestelturnen enz. Het is een mooi uitgewerkt plan. L.C. HEEG, 18 Mei. De heer Sj. Schilstra heeft zijn burgerhuis aan de Zijl alhier, bewoont door Th. Heinsma, onderhands verkocht aan den heer W. Heinsma, alhier. SCHOTERLAND, 18 Mei. Door de stop zetting der rijkswerkverschaffing in de Haskerveenpolder zijn in deze gemeente ongeveer 200 arbeiders werkloos gewor den. De kans om bij particulieren werk te krijgen is niet groot. De gemeenteraad heeft daarom heden een geheime vergadering gehouden ter be spreking van de toestand en te nemen maatregelen. JUBBEGA, 18 Mei. In dit dorp reed giste ren een auto, waarin drie heeren zaten, te water. Ze sneden de kap stuk en wisten al dus, enkel met een nat pak, te ontkomen. De Olympische Spelen. Door den heer Staalman (V.-B.) is aan den minister van Waterstaat de volgende vraag ge steld: is de minister bereid zooveel hem mogelijk is, te bevorderen, dat door de. Nederlandsche Spoorwegen en de posterijen, telegrafie en tele fonie, die zulke groote materieele belangen heb ben bij het houden hier te lande der Olympische Spelen in 1928, wordt deelgenomen in het voor dit doel door particulier initiatief gevormde ga rantiefonds? Het Nationaal Financieel Comité voor de Olympiade in 1928 deelt mede, dat volgens een ruwe telling tot en met Vrijdag door openbare inschrijvingen en diverse lijsten in totaal was bijeengebracht aan giften f 192.372, aan garan ties f566.000. Het Nationaal Financieel Comité voegt hier aan toe een krachtig woord tot opwekking van allen die tot nu toe in gebreke zijn gebleven dit groote nationale doel met hun bijdragen te steu nen. Er is minstens noodig een half millioen aan giften en I millioen aan garanties. Wij zijn dus nog belangrijk onder het minimum. Dinsdag a.s. zal het N. O. C. bijeenkomen om te beslissen of het al dan niet de Olympische Spelen voor 1928 voor Nederland kan accep- teeren. Helpt dus snel. De steun uit den Tabakshoek bedraagt voor het garantiefonds f60.000. Het Haarl. Dagbl. verneemt, dat Oed. Staten van Noord-Holland besloten hebben aan de Pro vinciale Staten voor te stellen voor de Olym piade tot een bedrag van f 100.000 deel te ne men in het garantiefonds. Gedep. Staten van Utrecht hebben besloten niet deel te nemen in het garantiefonds voor de Olympische Spelen, daar hiermee geen provin ciaal belang is gemoeid; aldus meldt een der correspondenten van de N. Rt? Ct. in die pro vincie. öij Isvaaa- Üngc invaliditeit. a. de rekening van baten en lasten van hrt electriciteits- bedrijf over 1924 met een nadeelig saldo van f 1061.34; b. de rekening van kapitaalsontvangsten en -uitgaven van dat bedrijf over 1924 met een totaal van f 81,080.83‘/2 in ontvang en uitgaaf; c. de balans van dat bedrijf per 31 December 1924 met een totaal van f298.931.12 in debet en credit. De heer Breeuwsma kan zich zeer goed vereenigen met dit voorstel, doch wil toch even herinneren, zij het ook kort, temeer waar hier de wethouder voor de bedrijven niet aanwezig kon zijn, aan wat spr. als minderheid in de gascommissie 12 Juni van het vorig jaar zeide. Toen verdedigde spr. nl. een algeheele gasprijsverlaging en heeft hij betoogd, dat gezien de ontwikkeling van dit bedrijf, men die verlaging wel kon door voeren en dan nog een winst van f30.000 overhouden. En nu blijkt wel dat spr. er een goede kijk op had en dat de raads- meerderheid, welke spr. gesteund heeft, gelijk heeft gekregen. De V o o r z. zegt dat het nu enkel om de vaststelling van l deze cijfers gaat, waartoe z. h. s. wordt besloten. Punt XXI. Rapport van de Commissie voor rekeningen en begrootingen inzake onderzoek van de rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1924. (Dossierno. VI 07. 352.1(1); bijl. 52). De commissie adviseert: De Commissie voor rekeningen en begrootingen ont ving ter adviseering de rekening en verantwoording van de administratie van het Burgerlijk Armbestuur over 1924. De ontvangsten en uitgaven van den dienst van het Armhuis bedroegen in totaal f 19.425.63!/2 met een subsidie van den algemeenen dienst van f 9488.09‘/2. De ontvangsten en uitgaven van den algemeenen dienst beliepen f 45.832.90*/2 met een gemeentesubsidie van f 42.509.65'/2. I De commissie, die op deze rekeningen geene op- of aan- merkingen heeft te maken, adviseert U tot goedkeuring daarvan. Z. h. s. aangenomen als voorgesteld. Punt VI. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot gewijzigde nieuwe vaststelling van de Ambtenaarsveror dening. (Dossierno. X 08.17(2); bijl. no. 37). Er worden geen algemeene beschouwingen gehouden, doch de heer S ij te ma wijst er op dat in de adressen punten wor den genoemd welke in bijlage 37 bij de artikelen niet worden genoemd. Spr. behoudt zich het recht voor bij die artikelen daarop terug te komen. De V o o r z. zegt dat de organisaties niet het recht van amen dement hebben, maar de leden van den raad wel. Uit den boezem daarvan hadden dus betreffende die punten schriftelijk amendementen kunnen worden ingediend. De heer S ij te m a: „Ik ben een stuk van dien boezem”. De heer Breeuwsma zegt dat de stukken zoo onverwacht gekomen zijn, dat de tijd te kort w’as om de zaak nog schrifte lijk aan den raad voor te leggen. Daarom handhaaft spr. het recht der leden om aan de hand der adressen, welke nog ter elfder ure zijn ingekomen, met amendementen te komen. Als men hier een behoorlijk overleg tusschen B. en W. en het per soneel had, was het misschien niet noodig geweest dat hier nog amendementen werden ingediend. De heer Boeijenga zegt dat zoolang men het georgani seerd overleg niet heeft, spr. het standpunt van de h.h. Breeuw sma en Sijtema volkomen deelt. Er is toch geen bezwaar tegeu dat we nu bij de artikelen met voorstellen komen. De V o o r z. zegt dat B. en W. de gevolgen der amendemen ten toch ook moeten kunnen overzien. Aan de wensch der organisaties om niet 11 maar 18 Mei de vergadering te houden is voldaan. Er zijn besprekingen met de organisaties geweest, waarvan het resultaat in de verschillende bijlagen is nederge- legd. Is de raad van oordeel dat hij niet de noodige tijd heeft gehad om amendementen voor te bereiden, dan zou een lid het voorstel kunnen doen om de zaak nog een vergadering aan te houden. De heer Blok zegt dat als amendementen ingediend wor den, de andere raadsleden allicht weer over weinig tijd zullen klagen om ze te bestudeeren. Zoo blijft er altijd wat te wen- schen over. Toen de betrekkelijke voorstellen aan de organisaties toegezonden zijn, zijn die ook den raadsleden ter kennis ge bracht en had men dus toen ook met de organisaties kunnen overleggen. De heer Boeijenga: „Toen heb ik niets ontvangen”. De heer Blok: Het reglement van orde verbiedt niet dat de raadsleden ter vergadering nog voorstellen doen, al is dat voor een gereede behandeling niet profijtelijk. De heer S ij te ma zegt dat het gaat over den tijd, die den leden gegund is om zich behoorlijk voor te bereiden. Spr. is beknopt geweest met zijn amendementen, om voor die voor bereiding tijd uit te sparen. Spr. heeft zoo goed als al z’n vrije tijd in de vorige week aan deze zaak gewijd. Wij zeggen echter niet dat wij tekort aan tijd hadden voor overleg met de organi saties. De heer De Wolf stelt, gehoord wat hier gezegd is, voor de zaak uit te stellen, om de leden in staat te stellen hun amen dementen nog schriftelijk in te dienen. Anders zitten we hier morgen nog. De heer Dokkum: Gaat het nu wel aan voor den voor zitter om aan de hand van dit nieuwe reglement van orde te zeggen, dat de amendementen te voren moesten zijn ingediend. Iets anders is het natuurlijk dat de voorzitter met een voorstel komt om voor een goed verloop der discussies de behandeling uit te stellen, om het mogelijk te maken dat de amendementen schriftelijk worden ingediend. Zoo’n voorstel lijkt de eenige op lossing. De Voorz. leest het betrekkelijk artikel uit het reglement van orde, dat voorschrijft, dat amendementen schriftelijk moeten worden ingediend, maar waarin voor die indiening geen ter mijn is gesteld. Spr. weigert niet de amendementen ter tafel te brengen, doch B. en W. moeten ook de tijd hebben, die te beoordeelen. Nu is uit de raad ook geklaagd dat de raadsleden de zaak niet voldoende hebben kunnen voorbereiden. Welnu dan is uitstel toch de goede oplossing. De heer Blok zegt, dat gehoord een en ander en ook gezien de adressen over het pensioenverhaal, waarin gezegd wordt dat over de 3*/2 korting niet met de organisaties is overlegd, hij uitstel tot over 3 weken wenscht voor te stellen, dan kunnen de amendementen schriftelijk ingediend en kan ook dat overleg nog plaats hebben. De heer Dokkum zegt dat, waar geen termijn is gesteld voor het indienen der amendementen, deze ook in behandeling kunnen komen als ze staande de vergadering den voorzitter schriftelijk worden verstrekt. Spr. voelt voor het denkbeeld van uitstel der behandeling van de pensioenkorting omdat daarover geen overleg is gepleegd, maar inzake het werkliedenreglement en de ambtenaars-verordening heeft dat overleg wel plaats ge had en zeker zullen hier geen dingen ter tafel gebracht worden, die ook niet reeds in het overleg zijn aangeroerd. Dat kan dus wel behandeld. De heer Breeuwsma onderschrijft geheel wat de heer Dokkum zeide over het reglement van orde en is het met den heer Blok eens dat uitstel van de bespreking der pensioen korting gewenscht is. De heer Blok mag den raad dankbaar zijn, ij. gia. oij ••niaa «an aan «üii.ir HINDERWET. BURGEMEESTER en SNEEK maken bekend: dat ter secretarie ter inzage ligt een ver zoek met bijlagen van de Firma KOOY en VISSER, aldaar, om vergunning tot het oprichten van een boek- en handelsdrukkerij, die zal worden gedreven door 5 electromotoren met een gezamenlijk vermogen van 5% P.K., op de perceelen, bekend gemeente Sneek, Sectie B, Nos. 3642 en 3643 staande aan de Ge dempte Bol No. 30 en de Prins Hendrik kade No. 21, alhier; dat op Woensdag, den 3 Juni 1925, des middags te 12 uur ten gemeentehuize al daar gelegenheid zal worden gegeven om tegen het verzoek bezwaren in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten en dat zoowel de verzoeker, als zij die bezwaren hebben in te brengen, gedu rende drie dagen voor evengemeld tijdstip ter secretarie, in de gewone bureau-uren, van de ter zake ingekomen bescheiden ken nis kunnen nemen. De aandacht wordt er inzonderheid op geves tigd, dat, volgens de heerschende opvatting, slechts tot hooger beroep gerechtigd zijn zij, die voor het Gemeentebestuur of een of meer zijner leden zijn verschenen, ten einde hunne bezwa ren mondeling toe te lichten. Sneek, den 20 Mei 1925. sijr Absnné’s essstóerd eagalafcksa 6VVV VERGADERING van den RAAD der GEMEENTE SNEEK op i MAANDAG 18 MEI 1925, ’s avonds 7’4 uur. Voorzitter de heer P. J. de Hoop, burgemeester. Secretaris de heer P. Sikkes. Aanwezig 14 leden. Afwezig de heer J. G. W. Kiezebrink. De heer Hoekstra vraagt verlof om na afhandeling der agenda een vraag tot B. en W. te mogen richten en wel welke motieven hebben B. en W. er toe geleid het steenhouwerswerk i waarvoor de heer van Wijk volgens de rooster in 1925 in aan merking kwam, zonder zijn voorkennis of medewerking aan een ander op te dragen? De heer Van der Me uien wenscht een vraag te stellen betreffende een filmvertooning hier ter stede op het oogenblik gegeven. v De heer S ij t e m'a wenscht, nu er toch een verlengstuk aan deze lange agenda komt, een vraag te doen over het niet be trekken van arbeidskrachten via de arbeidsbeurs voor werk zaamheden voor de gemeente uitgevoerd. Alle heeren krijgen de gevraagde vergunning. De Voorz. stelt voor de punten 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 en 13 (ambteiïhrenverordening, werkliedenreglement, inrichting der politie, georganiseerd overleg, pensioenverhaal, wijziging be grootingen, vaststelling vermenigvuldigingscijfer) na punt 21 te behandelen. Aldus besloten. Punt 1. Notulen der vergadering van 6 April 1925. Hebben ter visie gelegen en worden onveranderd vastgesteld. Punt II. Ingekomen stukken. a. Verslag van den Raad van Arbeid over 1924. (1.848. 43(6)). Voor kennisgeving aangenomen. b. Verslag van de Commissie van toezicht op het mid delbaar onderwijs over 1924. (1.851.3.02.08(1)). Wordt gedeeltelijk opgenomen in het gemeenteverslag. c. Verslagen van de in 1924 aan de openbare lagere scholen gehouden schoolvergaderingen. (1.851.2.02.91 A (O). Voor kennisgeving aangenomen. d. Verslagen der Ambachtsschool, Middelbaar Tech nische School en Avondschool voor lager theoretisch nij verheidsonderwijs over 1924. (1.851.36.02.98(1)). Worden gedeeltelijk opgenomen in het gemeenteverslag. e. Verslag van de gemeentereiniging over 1924. (III(l)). Wordt opgenomen in het gemeenteverslag. .f. Verslag van de Provinciale Friesche vereeniging „Het Groene Kruis”, over 1924. (1.842.1(2)). Voor kennisgeving aangenomen. g. Verslag van de commissie voor de lichamelijke op voeding over 1924. (1.855.3(7)). Wordt gedeeltelijk opgenomen in het gemeenteverslag. h. Verslag van den Provincialen keuringsdienst over 1924. (1.773.11-3(1)). Voor kennisgeving aangenomen. i. Verslag van de Vereeniging Openbare Leeszaal en Bibliotheek te Sneek over 1924. (1.852.11(1)). Wordt gedeeltelijk opgenomen in het gemeenteverslag. j. Aanbieding van het gemeenteverslag over 1924. (352 (2)). Voor kennisgeving aangenomen. k. Proces-verbaal van de opneming van kas en boeken van den gemeente-ontvanger. (X 07.352.651(2)). Alsvoren. l. Adressen van het hoofdbestuur van den Algemeenen bond van politie-personeel en van den Bond van Christel, politieambtenaren in Nederland, benevens van het bestuur der afd. Sneek van den Ned. bond van personeel in over heidsdienst, den Ned. Christel, bond van personeel in pu- blieken dienst en den Ned. R.-K. bond van overheidsper soneel „St. Paulus”, met betrekking tot de voorstellen"van Burgemeester en Wethouders tot wijziging der Ambte naarsverordening, het werkliedenreglement, de verordening regelende de inrichting der politie, de verordening tot regeling van het verhaal van pensioensbijdragen ingevolge de Pensioenwet 1922 en het advies van Burgemeester en Wethouders om niet over te gaan tot instelling van een commissie voor georganiseerd overleg (X 08.17(1)). Adressen van het Hoofdbestuur van den Algemeenen Ned. Politiebond en van het bestuur der afd. Sneek van den Centralen Ned. Ambtenaarsbond met betrekking tot het voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verhaal van pensioensbijdragen op het gemeentepersoneel. Adressen van het bestuur der afd. Sneek van den Ned. Bond van personeel in Overheidsdienst en van het Hoofd bestuur van den Algemeenen Boond van Politiepersoneel in Nederland, respectievelijk met betrekking tot het voor stel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van het Werkliedenreglement en de voorstellen tot wijziging der verordening regelende de inrichting der politie en tot verhaal van pensioensbijdragen op het gemeentepersoneel. Worden behandeld bij de daarop betrekking hebbende pun ten. m. Verslag van de Commissie van advies voor de werk loosheidsverzekering over 1924. (1.848.44(3)). Wordt opgenomen in het gemeenteverslag. n. Verslag van het gas-, waterleiding- en electriciteits- bedrijf over 1924. (11(1)). Alsvoren. o. Adres van Mej. H. E. Velds, houdende verzoek om eervol ontslag als onderwijzeres aan school no. 4. (Dos sierno. 208). Het gevraagde ontslag wordt eervol verleend met ingang van een door Burgemeester en Wethouders te bepalen datum, onder dankbetuiging voor de vele diensten welke mej. Velds I met onverflauwde ijver gedurende 27 jaar het onderwijs hier ter stede bewezen heeft. Punt 111. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot voorloopige vaststelling van de rekening van het woning- l^drjf over 1924. (Dossierno. IV 07.352.17(1rbijl. no. Z. h. s. aangenomen als voorgesteld. Punt IV. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling van den staat van oninbare posten van maal- geld op eigendommen, gelegen binnen de grenzen van het voormalige waterschap „Sperkhem” over het belas tingjaar 1924-1925. (Dossierno. 1.792.22(2); bijl. no. 35). Z. h. s. aangenomen als voorgesteld. Punt V. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot voorloopige vaststelling van de rekening van het reini- gingsbedrijf over 1924. (Dossierno. Hl 07.352.17(1); bijl, no. 36). B. en W. stellen voor: voorloopig vast te stellen: a. de rekening van baten en lasten van het reinigings- bedrijf over 1924 met een nadeelig saldo van f67.643.46; b. de rekening van kapitaalsontvangsten en -uitgaven van dat bedrijf over 1924 met een totaal van f56.582,43 in ontvang en uitgaaf; •je gra. nnj joiluu kii ev «sa wn dalra. vv Jla. lagatiU vaa uvai- ylü. CSj s&rliM U|ds& IMsmas 80 d, ivü ééa hand, vaat s£ »ag c. de balans van dat bedrijf per 31 December 1924 met een totaal van f 140.496.32 in debet en credit. Z. h. s. aangenomen als voorgesteld. Punt XIV. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot onderhandsche verhuring aan G. Mollinga van een ge deelte van het terrein der gemeentereiniging en tot het ver- deelte van het terrein der gemeentereiniging en tot het ver- leenen van vergunning aan hem tot het bouwen daarop van een steenen beenderenbewaarplaats. (Dossierno' X 07.351.34(3); bijl. no. 45). B. en W. adviseeren: Door G. Mollinga, lompenhandelaar, wonende alhier, is tot ons het verzoek gericht om aan hem te verhuren een gedeelte van het terrein der gemeentereiniging, ter grootte van 18 M2. Het ligt in de bedoeling van adressant om hierop een steenen beenderenbewaarplaats te bouwen. Bij de commissie voor de gemeentereiniging bestaat, evenmin als bij ons, bezwaar tegen inwilliging van het verzoek. „.-aHSir B. en W. stellen voor het verzoek onder zekere voorwaarden in re willigen De jaarlijksche huur bedraagt f 18. Z. h. s. aangenomen als voorgesteld. Punt XV. Rapport van de Commissie voor rekeningen en begrootingen betreffende onderzoek van de rekening der brandweer over 1924. (Dossierno. Vil 07.352.18(1); bijl. no. 46). Jpe commissie adviseert: De Commissie voor rekeningen en begrootingen, in wier handen werd gesteld de rekening van de brandweer dienstjaar 1924, om advies, heeft de eer U hierover het volgende te rapporteeren. De rekening bedraagt in ontvangst en uitgaaf f 1052.806. De uitgaven zijn behoorlijk door quitantie gedekt. De com missie, die geene op- of aanmerkingen over deze rekening heeft te maken, adviseert U tot goedkeuring daarvan. Z. h. s. aangenomen als voorgesteld. Punt XVI. Rapport van de Commissie voor rekeningen en begrootingen inzake onderzoek van de voorgestelde wijziging der begrooting van het Old Burger Weeshuis voor 1924. (Dossierno. 1.842.73(14); bijl. no. 47). De commissie adviseert: Bij de Commissie voor rekeningen en begrootingen is ingekomen om advies, een gewijzigde begrooting van in komsten en uitgaven van het Old Burger Weeshuis. Waar schijnlijk zijn de nieuwe posten in overeenstemming ge bracht met de werkelijke baten en lasten. De totaalsom der nieuwe begrooting is f 1969.75 hooger dan die der oorspronkelijke en gebracht van f 96984.126 op f 98953.87s. Ais gewijzigde begrooting bedoeld, meent de commissie dat zij geen reden heeft U goedkeuring te ontraden. Vol gens art. 12 van het Reglement voor het Old Burger Weeshuis evenwel, moet niet een gewijzigde begrooting, doch de rekening van het vorig dienstjaar aan den Raad worden overgelegd. Als zoodanig bedoeld kan de com missie geen verantwoording daaromtrent aanvaarden, om dat bij haar geen stukken zijn ingekomen, die de juistheid der vastgestelde posten aantoonen, weshalve zij in dat geval eventueele goedkeuring aan den Raad overlaat. De heer P o t m a, lid der commissie, zegt dat de commissie dacht dat eerst de rekening over het vorig jaar moest worden aangeboden. De heer S ij t e m a, lid der commissie, zegt dat de commissie eigenlijk dacht dat het de bedoeling was op deze wijze eigenlijk de rekening in te dienen, omdat deze begrooting met de werke lijke uitgaven in overeenstemming is gebracht. De rekening, die men dan nu nog krijgt in de vijfde maand moet ze binnen komen zal geheel overeenstemmen met deze begrooting. Z. h. s. wordt de wijziging alsnu goedgekeurd. Punt XVII. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verlenging van den termijn van ontruiming van enkele onbewoonbaar verklaarde woningen. (Dossierno. 1.778. 522(3); bijl. no. 48). Bt en W. stellen voor: onder voorbehoud der goedkeuring van de Gedeputeerde Staten den bij raadsbesluit van 19 Mei 1924, no. 21 ge stelden termijn van ontruiming der woningen gelegen aan de Bothniakade nos. 24 en 25, aan het Zuidend nos. 13 en 14, aan de Brouwersteeg nos. 4 en 8, aan den Wester- singel nos. 15, 16 en 17 en aan de Hooghuistersteeg no. 9, te verlengen tot 23 Juni 1925. Z. h. s. aangenomen als voorgesteld. Punt XVlll. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling van een nieuw „Reglement voor de school voor voorbereidend onderwijs te Sneek”. (Dossierno. 1. 851.11.02 A (1); bijl. no. 49). Z. h. s. aangenomen als voorgesteld. Punt XIX. Voordracht van Burgemeester en Wethouders voor de benoeming van een gymnastiekonderwijzer. (Dos sierno. 208; bijl. no. 50). B. en W. adviseeren:» Voor de benoeming van een gymnastiekonderwijzer bij het openbaar lager onderwijs in deze gemeente, bieden wij U. hierbij, onder overlegging van het rapport van den heer R. Posthumus, hoofd der o. 1. school no. 4, die ten aanzien van deze aangelegenheid namens de gezamenlijke hoofden van de openbare lagere scholen alhier optreedt, en van het advies van den Inspecteur van het Lager On derwijs in de inspectie Sneek, de volgende voordracht aan: 1. J. W. Stieneker, gymnastiekonderwijzer, te Rotter dam. 2. J. Buss, gymnastiekleraar, te Haren (Groningen). 3. K. Smidt, gymnastiekonderwijzer, te Leeuwarden. Wij stellen U voor de bepaling van het tijdstip van in functietreding aan ons over te laten. De heer Stieneker wordt met 12 st. benoemd, de heer Smidt had 2 st. Punt XX. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot voorloopige vaststelling van de rekeningen van het gas-, waterleiding- en electriciteitsbedrijf over 1924. (Dossierno. II 07.351.17 (1, 2 en 3); bijl. no. 51). B. en W. stellen voor: I. voorloopig vast te stellen: a. de rekening van baten en lasten van het gasbedrijf over 1924 meteen voordeelig saldo van f31527.31; b. de rekening van kapitaalsontvangsten en -uitgaven van dat bedrijf over 1924 met een totaal van f 175.208.2 in ontvang en uitgaaf; c. de balans van dat bedrijf per 31 December 1924 met een totaal van f 407.076.75’/2 in debet en credit; II. voorloopig vast te stellen: a. de rekening van baten en lasten van het waterlei dingbedrijf over 1924 met een voordeelig saldo van f 9982.29'/2; b. de rekening van kapitaalsontvangsten en -uitgaven van dat bedrijf over 1924 met een totaal van f80522.07 in ontvang en uitgaaf; c. de balans van dat bedrijf per 31 December 1924 met een totaal van f323.626.09 in debet en credit; III. voorloopig vast te stellen:

Sneeker Nieuwsblad nl | 1925 | | pagina 1