II H iam ch. MIS5ÖLANCHE 'end, 36. Hl ffitlnl duin linm> Boeken en JBenoodigd heden vriendelijk aanbevolen. Vlugge le vering. Desgewenscht gekaft, ge ëtiketteerd en afgesneden. n WY MB RITS ERA DEEL 75 Si ÏÏL’SÏÏX 50 200 NiauwstijdingtN Gymnasium - B. B. School. Chr. Kweekschool - Sneek. oter oek Boeijenga Zonen Otflciêel gedeelte. iD ZATERDAQ IS JULI 1825 41a JAAR8AB0 Eerste Bled :en 40 45 2.10 4.10 Abonnementper jaar f 2.50 fr. p. post f 3.60. Advertentiën9 ct. p. regel. Inge zonden mededeelingen hooger, bij Abonnement belangrijke korting Advertentiën worden tevens gratis ge plaatst In de SNEEKER COURANT tö ct. 14 22 10 ■o. 84 VoNehfBt ÜïürSDAeSw VBWDAeSAVOMDS Uingsrv8ïs Brandenburgh Co., - GROOTZA1D 36 - 14 10 14 ns 13 16 16 2! 7Lbij Kon' Besl- van 29 Juni het vorenaange- nieuw lid toege- je 20 20 20 25 27-45 63 2.40 0.95 1.10 8 70 1.30 i 75 i 45 50-95 den den Water kon niet gegeven worden, daar de plaats DIENSTPLICHT. LAAS Het aardrijk dorst. Eenige flinke regen- de heer P. van der Veen. Sneek, 17 Juli 1925. De BURGEMEESTER van SNEEK brengt ter openbare kennis, dat bij beschikking van den Minister van Marine' d.d. 13 Juli 1925, No. 155 aan AUKE KAMMINGA dienstplichtige der lichting 1923 voorgoed vrijstelling van den dienst is verleend we gens kostwinnerschap, met ingang van 2 Sept. 1925. Tegen deze beslissing kan binnen tien dagen in beroep worden gekomen. Sneek, 17 Juli 1925. gid. lagaval aan eaar- U|d«B blnnan SO d. Ongevallen. Onder Meyel is zekere V. uit Woensel met zijn motorrijwiel in aanraking gekomen met een turfkar. V. en zijn duo-passagier, rechercheur J. uit Eindhoven, die zijn ernstig zieken vader te Meyel zou bezoeken, werden over den weg geslingerd. J. brak het borstbeen en werd ern- gld bij «aruea «an aan vljivingai. irieken id met gid laven* lange Invaliditeit. NIEUWE SNEEEER COURANT annex SNEEKER COURANT SCHEIDSGERECHT GEMEENTE SNEEK. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van SNEEK maken bekend, dat bij de op 15 Juli 1925 gehouden stemming zijn benoemd tot: a. en wierpen steenen, waarop de politie het sterrein afzette, en de voorstelling doorging, j De hoofdcommissaris van politie, de heer inwendige kneuzingen. Beiden werden naar het één in den tuin van de prefectuur, één in den tuin van het paleis en één bij een particulier. De boomen, die uit de laatste beide stekjes wa- lid van het scheidsgerecht voor de gemeentewerklieden de heer J. van Drooge; plaatsvervangend lid van het scheids- naar gezegd wordt, in zeer onwelvóegelijke houding aan de bermen zaten of lagen. Zoo de Waarschuwingen niet voldoende ver betering in den toestand brengen, zullen nog talrijke verbalen volgen. De polderbesturen zijn reeds begonnen om de bermen op verschillende plaatsen te omrasteren, doch ook dit heeft nog weinig succes. b. 1 gerecht voor de gemeentewerklieden: HINDERWET. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van SNEEK brengen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van 14 Juli 1925, no. 24, aan Wsiesin $9 150> Den Leerlingen wordt onderstaand adres, voor de levering hunner LOTING DIENSTPLICHT. De BURGEMEESTER van SNEEK brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de loting voor de lichting 1926, voor deze ge meente zal worden gehouden te Sneek in het Gerechtsgebouw (Marktstraat no. 27) op Vrijdag 14 Augustus a.s. des voormid- dags ten 9'/2 ure. Aan de loting wordt deelgenomen door alle voor den dienstplicht ingeschreven per sonen met uitzondering van hen, omtrent wie voor den dag, waarop de loting aan vangt is gebleken dat zij bij onherroepelijk geworden uitspraak: a. voor den dienst voorgoed ongeschikt S. HEEREMA, graanhandelaar, wonende aldaar, vergun ning is verleend voor het uitbreiden zijner bestaande koren- en mosterdmalerij in het gebouw Kleinzand no. 37, kadastraal be kend gemeente Sneek, sectie B, no. 2598, door plaatsing van een ruwoliemotor met een capaciteit van 40 P.K., ter vervanging van de tot dusverre in gebruik zijnde twee gasmotoren, met een vermogen van respec tievelijk 10 P.K. en 20 P.K. Sneek, 17 Juli 1925. DIENSTPLICHT. De BURGEMEESTER van SNEEK brengt ter openbare kennis dat bij besluit van Ge deputeerde Staten d.d. 2 Juli 1925 van de ingeschrevenen dezer gemeente der lichting 1926: I. Voorgoed zijn vrijgesteld van dienstplicht wegens broederdienst: Ids Frederik Bok Jacobus Bouwhuis Arnoldus Deden Hendrikus van der Goot Rinse Greijdanus Steven Hage Hendrik Sijtse Henstra Egbertus Hoekstra Bernard Matthias Johansen Jan van der Laan Jan van Meekeren Eelke Schurer Foeke Tigchelaar Reinder van der Werf Hendrik van Winden Obbe Wijzenbach Jan Kuipers Durk Siesling. II. Voodoo pig zijn vrijgesteld van dienstplicht wegens broederdienst: Beerend Sjouke Boontje Douwe Efdee Pieter Faber Petrus Feenstra Johannes van Houten Sietze van Kampen Simon Minks Hendrik van Ossenbruggen Christoffel Pasma Adrianus Put Taeke Tolsma Klaas de Vries Jacobus Weijer Tegen dit besluit kan binnen 10 dagen na den dag, waarop de uitspraak bij openbare kennisgeving is bekend gemaakt, beroep v. orden ingesteld bij. den Burgemeester ter secretarie dezer gemeente. Sneek, 16 Juli 1925. Het is ieders onaantastbaar recht te kiezen wat het beste ia. Wil de kaas jnist lijn, dan is die Gael M.IJ maar DIENSTPLICHT. De BURGEMEESTER van SNEEK brengt ter openbare kennis dat bij besluit van Ge deputeerde Staten d.d. 9 Juli 1925 van de ingeschrevenen dezer gemeente der lichting 1926 voorgoed zijn vrijgesteld van den dienstplicht wegens broederdienst: Harmen Klasema Leo Meima l egen dit besluit kan binnen 10 dagen na den dag, waarop de uitspraak bij openbare kennisgeving is bekend gemaakt, beroep worden ingesteld bij den Burgemeester ter secretarie dezer gemeente. Sneek, 16 Juli 1925. Belangrijke aanbesteding. Te ’s-Gravenhage is aanbesteed het ge deeltelijk graven van de tweede Binnenha ven te Scheveningen; het maken van kaai muren, due d’alven, vijf scheepshellingen, glooiingen en afritten, en het uitvoeren van met een en ander in verband staande wer ken. Dit werk omvat o. a. het uitgraven van pl.m. 230.000 kub. M. zand en het maken van kaaimuren en due d’alven, waarbij te verwerken pl.m. 27.150 kub. M. beton. Laagste inschr.: N.V. Nijmeegsche Bag ger- en Aannemersbedrijf te Nijmegen, voor f915.000; en de Aann. Mij. Hillen-Roosen en Betonbouw Trio te Amsterdam, even eens voor f 915.000. Accijnsontduiking. De eisch tegen den heer H., directeur der Drailefabriek te Garoet (Ned. Indië), we gens accijnsontduiking, luidt f 350.000 boete. Van je vrienden moet je ’t maar hebben. Een inwoner van Bussum, zoo vertelt de Tel., was naar Zeist gegaan en ontmoette in een café den kellner F. met twee vrien den. Hij noodigde het drietal uit, mee naar de Naarder kermis te gaan. Hier geraakten het drietal en de heer uit Bussum danig be schonken, waarop de Bussumer zijn nieuwe vrienden uitnoodigde den fuif voort te zet ten in zijn villa. Den volgenden dag ver trokken de gasten, die echter niet vergaten het tafelzilver mede te nemen, benevens zes flesschen wijn, en een schilderij, dat zij van den "wand haalden. Toen de gastheer zijn roes had uitgesla pen, bemerkte hij een en ander, en deed aangifte bij de politie van zijn avonturen. Deze ontdekte de ontvreemde voorwerpen te Zeist en arresteerde de gasten. Langs de bermen. Den laatsten tijd wordt streng de hand ge houden aan het verbod, opgenomen in de alge- nieene politieverordening van Nieuwer-Amstel, om te Zitten of te liggen op de bermen langs de openbare wegen, voor zoover betreft lieden van cus, de heer Harmston, werden door een steen in het gelaat gewond. De politie ar resteerde twee Chineezen; tien Chineezen rosten een politieagent voor de Deli-bios- coop af. IRA 8ldi b4 vmIIm vm IvU Mb hand. Mat ai «eg gid. gij MfU« •9 van Mn ving Een jeugdige dievegge. In de laatste veertien dagen werden te Zutfen herhaaldelijk fietsen weggenomen; er ging haast geen dag voorbij, of de politie kreeg klachten over het verdwijnen van rijwielen, soms drie of vier per dag. Alleen damesfietsen werden ver mist. Maar het merkwaardige was, dat men ai die fietsen soms reeds enkele uren later terug vond, eenige straten verder. Dan lagen of ston den ze daar volkomen onbeschadigd; alleen was er nu en dan het zadel ietwat verzet. Tot zoover zou men aan een raar soort straat schenderij kunnen denken. Maar later kwamen er ook aangiften van vermissing van voorwerpen van waarde, welke in een taschje aan zoo'n fiets zaten. Zoo werden dezer dagen weer vier fietsen vermist en uit een der teruggevondene miste de eigenares een portemonnaie met f 9, welke in het fietstaschje was geborgen. Thans is het aan de politie gelukt de daderes te be trappen; het is een meisje van 11 jaar. Van het gestolen geld had ze een paar zilveren ringetjes gekocht en de rest verstopt. Tegen het meisje is proces-verbaal opgemaakt. Boschbrand. Dinsdagmiddag omstreeks kwart over drie uur werd de brandweer gealarmeerd voor een zwa- ren boschbrand op het terrein aan den Kwee- kerijweg, in de onmiddellijke omgeving van „Klein-Zwitserland” te ’s Oravenhage. Arbeiders, die op de kweekerijen aan het werk waren, bemerkten, dat er tusschen de den nen en sparren rook hing en stelden een onder zoek in. Al spoedig bleek nu, dat zij met een vrij ernstigen boschbrand te doen hadden, die op drie verschillende plaatsen, die op geruimen afstand van elkaar liggen, woedde. Direct waarschuwden zij de brandweer en ze begonnen zelf pogingen in het werk te stellen den brand te beperken. Toen de brandweer ter plaatse kwam, sloegen de vlammen hoog boven de boomen uit en liet het zich aanzien, alsof de geheele duinhelling, die eigendom is van het f Staatsboschbeheer, een prooi der vlammen zou worden. Aanvankelijk stond de brandweer machteloos. V» «it» nvn iiivi wuiu&„, ua«i uv piccKC zoo afgelegen is, dat er geruimen tijd verloopen moest eer het benoodigde materiaal uitgerold 1 was. Men is toen dadelijk begonnen om met schoppen en slaan met takken den brand zoo veel mogelijk te blusschen. De twee motorspuiten, die uitgerukt waren, moesten van het terrein van den brand ver wijderd blijven en men moest ongeveer 1000 M. slang uitrollen, wilde men den vuurhaard be reiken. Toen men eindelijk water kon geven was het gevaar al geweken en had men den brand door scheppen zand en het graven van geulen zoo al niet gebluscht dan toch beperkt. Nadat de vlammen gedoofd waren was het mogelijk het duinterrein te overzien. Op drie punten was het vuur ontstaan en daar men het gelijktijdig bemerkt had, ligt het vermoeden voor de hand, dat hier kwaadwillig heid in het spel is. Een oppervlakte van pl. m. 800 vierk. M. is verbrand, waaronder een gedeelte jonge aan plant De brandweer had nog langen tijd noodig eer zij het terrein verlaten kon, daar steeds weer opnieuw van onder de denne- en sparrenaalden de vlammetjes uitsloegen. Edo Fimmen. Elders hebben wij bericht, dat den secretaris van de Int. Transportarbeiders Federatie, den heer Edo Fimmen, het verblijf in Zwitserland is verboden in verband met een rede, die hij op een vergadering te Bazel heeft gehouden. De Tel. heeft den heer Fimmen op 't kantoor der 1. T. F. te Amsterdam gesproken in verband met deze zaak en het bleek, dat de betrokkene zelfs van het besluit der Zwitsersche regeering in het geheel niet in kennis is gesteld. De heer Fimmen is uit Bazel vertrokken, zon der dat iets bijzonders geschiedde, heeft inmid dels weer de Londensche conferentie van de 1. T. F. bijgewoond en las op de terugreis, dat hij niet meer in Zwitserland zou mogen komen. Hebt u wel op een communistische bijeen komst den Zwitsers aangeraden de dictatuur van het proletariaat naar Russisch voorbeeld niet geweld in te voeren, zooals het bericht luidt? Van een communistische vergadering is geen sprake, zeide de heer Fimmen. De bedoel de bijeenkomst was een heel neite, fatsoenlijke vergadering van den Bazelschee Bestuurders- bond, een organisatie als onze plaatselijke be- stuurdersbonden en aangesloten bij het Zwit sersche Vakverbond, dat men kan vergelijken met ons N. V. V. Zweminrichting. De temperatuur van het water in de Sneeker Zweminrichting was heden 24 gr. Postkantoor Sneek. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzenders onbekend zijn, terug ontvangen in de le helft der maand Juli 1925. Binnenland. Brieven. Mej. S. AnnesBlauw, Jubbega; Wed. de Jong, Molkwerum. Briefkaarten. Dames Parent, Den Haag; 2 zonder adres. Toelating R. H. B. S. Op verklaring van ’t hoofd der school’ zijn tot de le klasse toegelaten: Trijntje W. Okma, Woudsend, S. Westra, Woudsend, R. Postma, St. Anna Par., S. J. van der Feen, Bolsward, L. IJntema, Makkum, Lolkje Velsink, Sneek, D. A. Joustra, Sneek, J. Leijenaar, Hennaard, I. de Jong, Sneek, Geertje Haijtink, Sneek, B. v. d. Heide, Sneek, Trijntje Oskam, Goënga, H .v. d. Meer. Sneek» J. M. Reinders, Bolsward, Anna Kuipers, Makkum, A. O. Radema, Bolsward, C. de Vries, Sneek, Regina V. v. d. Kallen, Sneek, E. Lazonder, Warns, Maike Potrna, Sneek, E. de Boer, Bolsward, Elisabeth Obsten, Workum, Trijntje Westra, Workum, Tine Boersma, Oost- hem, Geertje Bakker, Sneek, J. W. Stapel, Zel- hem, S. J. de Jong, Lemmer, Anna A. Vrolijk, Sneek. Na examen toegelaten tot de 3e klasse L. G. Krol, Koudum. Gymnasium Sneek. Hedenmorgen had in de Doopsgezinde kerk de openbare promotie plaats der leerlingen van het Gymnasium. De rector de heer dr. J. W. van Rooijen, hield daarbij een rede over den dichter „Horatius”. Bevorderd: van Klasse V naar VI: D. Groene- veld te Sneek, J. de Jong te Oudega (W.), W. Wiersma te Uitwellingerga. Afgewezen 2. Van klasse IV naar V: W. de Bouter en J. Wijtzes te Sneek, L. Feitsma te Bolsward, J. Bettekens te Nijemirdum, J. van Rijs te Tjerk- werd, J. Vermaat te Makkum, J. Terpstra te Wons, Afgewezen 3. Van klasse III naar IV: P. Wijtzes te Sneek, R. Bijl en D. Wielinga te Ijlst, R. Bijlsma te Koudum, Dora Jensma te Poppingawier en J. de Vries te Nijland. Afgewezen 2. Van klasse 11 naar III: P. Stapert te Sneek, N. Bruinsma Fzn. en N. Bruinsma Pzn. te Bols- ward, J. Feenstra te Ijlst, Reinou Tjeerde te Workum, F. Tuijninga te Joure en L. Zwager te 's Hage. Afgewezen 6. Van klasse i) naar II: A. v. d. Heij en H. Wel- lema te Sneek, ijsbranda Kramer te Nijland, S. v. Popta te Oudega (W.), Neeltje Quack te Bolsward, Grietje Sluis te Koudum en C. Smit te Makkum. Afgewezen 2. Toegelaten op schoolrapport tot klasse 1: A. Krijtenburg, J. de Vos en Eelke v. d. Brug te Sneek, A. de Groot te Bolsward, D. de Jong te Nijland, J. Kroon te Woudsend, C. Lazonder te Oppenhuizen, D. Karres te Oosthem, R. Okma en D. Hengst te Witmarsum, G. v. d. Meuten te Joure, D. Hepkema te Langweer. Na examen F. de Jong te Sneek. Toegelaten tot klasse V: D. Reinsma te Schettens. LEMMER, 16 Juli. De credietvereeniging voor de Zuiderzeevisschers heeft besloten voorloopig geen crediet meer aan de Zuiderzeevisschers te verleenen. Hoogstwaarschijnlijk is dit besluit genomen met het oog op de ruime vangsten van dit eerste halp-jaar. De droogte. HASKERLAND. Reusachtig was de groei in het voorjaar toen de nachtvorst ophield, milde overvloedige regens den kouden drogen bodem los weekten en de daarop volgende zoele dagen en zachte nachten den wasdom tot een buitengewoon hoog peil brachten. 't Was overal gras, veel gras en toen de hooioogst begon, waren velen al haast te laat aangevangen, zóó snel was de groei geweest. En bij het einde waren de schu ren voller dan ooit na dezen eersten in breng. In ’t weiland was de overvloed al even groot. De koetjes hadden steeds een rijken disch. Maarde warmte, en vooral de droogte duurden lang, té lang voor gere- gelden voortgang van groei, vooral op de hooger gelegen landen. De weiden worden kaal, sommige toonen reeds afgestorven deelen, de tafel is matig bezet, haast te schraal. Nu zijn de dagen van weelde voor de koetjes in ’t weiland voorbij! en ’t gras land, waar nageoogst moet worden, onder vindt ook zeer de nadeelige gevolgen van de lange droogte bij felle hitte. 1925, Stsbl. 309 aan haalde wetsartikel een voegd, waarbij bepaald wordt, dat „onder vaartuig ook begrepen is een luchtvaar tuig”. in laatstbedoeld geval wordt de termijn van één jaar gerekend te beginnen op het oogenblik. dat het luchtvaartuig is opge stegen. Dit besluit is in werking getreden den 14en Juli 1925. Betooging van Chineezen. Bij de openingsvoorstelling eergister avond van het Harmstoncircus te Medan (Ned. Indië) heeft een betooging van hon derden Chineezen plaats gehad, nadat den vorigen avond pamfletten verspreid waren, waarbij de Chineezen opgewekt werden ’t circus te boycotten. De Chineezen jouwden van de verbetering op beperkte schaal van de kanaalverbinding tusschen het oosten van Friesland, het zuidwesten van Gronin gen en het aansluitend deel van Drente, zooals die is uiteengezet in, het rapport van de hoofdingenieurs van den provincialen waterstaat in Drente, Groningen en Fries land van Mei 1923. •(De vereenvoudigde kanaalverbinding is geraamd op f 205.000. Ged. Staten meenen, dat 2/3 deel van de helft of f68.333 moet komen ten laste der provincie en 1/3 deel of f 34.167 ten laste van de drie gemeenten Smallingerland, Opsterland en Ooststelling- werf te zamen. De raden dezer gemeenten hebben zich met deze lastenverdeling ver- eenigd. De regeering wil echter niet de ge vraagde 50 pet. of f 102.500 in uitzicht stel len, maar wenscht haar steun te beperken tot 75 pct. van de loonen aan werkloozen te betalen, -wat naar schatting over eenkomt met een steun van f75.000 of f27.500 minder, welk bedrag naar de mee- ning van Ged. Staten op de hiervoren aan gegeven wijze dient te worden gevonden.) 2. te aanvaarden den daarvoor in uit zicht gestelden steun van het rijk, zoomede dien van de betrokken drie gemeenten, be houdens een aanvulling van dien laatsten steun in den hiervoor aangegeven zin; 3. de uitvoering der werken intusschen op te schorten totdat in uitvoering zijn ge nomen de werken tot watervoorziening van het watergebied van het waterschap Drach ten c.a. en een waterschap is opgericht in verband met de watervoorziening van de wijken en slooten, die profiteeren Van de watervoorziening van de kanaalpanden bo ven het Friesche paalsterverlaat; 4. voor de watervoorziening van het kanaal Buitenstverlaat tot FYieschepaalster- verlaat door het waterschap Drachteti c. a. voorshands in uitzicht te stellen een jaar- lijksche steun uit de provinciale fondsen van f 2000; 5. te besluiten tot medewerking aan en zoo spoedig mogélijk verbetering van de Wilpsterwijk (waarvan de kosten, die van grondaankoop daaronder begrepen, zijn geraamd op f 20.000, waaronder voor loo nen f14.400) door de gemeente Opster land en tot het toekennen van een provin ciale bijdrage van 15 pet. in de kosten van die verbetering. ontsnappenden stoom uit den stoomketel op de Waal voor Nijmegen, is aan de gevolgen over leden. De heer R. Meeuwes te Havelte, die Zaterdag avond door een auto .werd overreden, is aan de gevolgen overleden. Dinsdag is de 18-jarige J. Desserts te Vlaar- dingen bij het baden in de Vlaardingsche vaart, onder Vlaardinger-Ambacht, verdronken. I erwijl de 17-jarige F. te Hengelo van zijn melkwagen sprong, kwam hij onder een pas- seerende auto terecht en was onmiddellijk dood. Vermiste luchtvaartuigen. In art. 1 van de wet van 26 Maart 192U werd de termijn van 5 en 10 jaar, voorge schreven in het Burgerlijk Wetboek, ten aanzien van personen, welke verdwenen zijn, respectievelijk zonder, of wel mèt orde op hunne zaken gesteld te hebben, en van wie niets meer vernomen werd, terugge bracht tot den tijd van één jaar, wanneer de betrokken persoon beljoorde tot de be manning of tot de passagiers van een vaar tuig, waarvan gedurende dien tijd geen berichten zijn ingekomen. I terrein afzette, en de voorstelling doorging. C. H. Keyzer, en de eigenaar van het cir- KORT GEMENGD. Uit New York wordt gemeld, dat waar schijnlijk op initiatief van den jongen Rockefeller de Standard Oil Company te New Yersey in de algemeene vergadering besloten heeft, in alle fabrieken den 12-urigen arbeidsdag in den 8- urigen te veranderen en de loonen met 25 pro cent te verhoogen. Naar uit Bordeaux gemeld wordt, drongen drie gewapende bandieten de bureaux van een meubelfabriek binnen, met het doel de kas, voor de betaling der werklieden bestemd en die 120.000 fres. inhield, te rooven. De hoofdkas- sier, die het geld was gaan halen, was echter nog niet teruggekeerd. Zij schoten op de aan wezige bedienden en een toegeijld politiebeamb te. In totaal troffen zij 5 personen, waarvan er 2 gedood weiden. Daarna vluchtten zij in de bosschen. Na een drijfjacht werd het drietal gearresteerd. Het bleken Spanjaarden te zijn. Een dame, Violet Lady Beaumont, verloor Vrijdagmiddag in het Westend te Londen een parelsnoer ter waarde van duizend pond. Dien zelfden avond vond een straatmaker het snoer in de goot van Sloanestreet liggen. Meenende dat het kralen waren, stak hij het in zijn zak als speelgoed voor zijn kinderen. Toen hij even wel Zaterdagmorgen van het verliezen der paar- len las, bracht hij de „kralen” dadelijk naar de eigenares. Hij ontving vijftig pond, die als be- looning voor het vinden waren uitgeloofd. Te Creil (Frankrijk) is een arbeider in een brandkastenfabriek bij de politie komen mede- deelen, dat hij zijn vrouw geworgd had. De po litie stelde terstond een onderzoek in en inder daad vond zij de vrouw dood op haar bed lig gen; om haar hals zat nog een metalen draad, met behulp waarvan de man haar van het leven had beroofd. De moordenaar heeft aan de politie uitgelegd, dat zijn vrouw aan de maag leed en dat hij, omdat hij geen geld had om haar te laten behandelen, haar had gedood om haar lij den te verkorten. De storm, die een dezer dagen in de om streken van Parijs heeft gewoed, heeft een boom geveld, waaraan velen zeer gehecht waren, nl. een grooten wilg te Versailles. Deze was ge groeid uit een der drie stekjes van den wilg, op Napoleon’s graf te St. Helena geplant. In 1832 is het een Franschen luitenant ter zee ge lukt om van den wilg van het graf van Napoleon drie stekjes mee te nemen; de Engelsche wacht merkte dit eerst, toen hij reeds buiten schot was. stig aan het linkerbeen verwond, V. bekwam De drie stekjes werden in Versailles geplant: ziekenhuis te Eindhoven vervoerd, waar J. spoe dig het bericht van zijn vaders dood bereikte. len gegroeid, werden eenige jaren geleden in een storm omver geworpen. Nu is ook de laatste boom ge vela; de kans om hem te stekken is niet groot, zoodat deze herinnering aan Naoo- verschillende kunne, géén echtgenooten of fami lie, in den eersten of tweeden graad, zijnde. Dezer dagen zijn reeds meer dan honderd paren gewaarschuwd, terwijl een veertien-tal werd geverbaliseerd door, de politie, daar deze Te Beetgum is de bejaarde heer J. H. onder een beladen wagen geraakt en aan de gevolgen overleden. De machinist van de sleepboot „Keulsche Provinciale Staten. Ged. Staten van Friesland stellen aan de Staten .voor: 1. in beginsel-te besluiten tot uitvoering Vaart 9”, de heer v. N., die getroffen werd door leon wel verdwijnen zal. b. van den dienst zijn uitgesloten. Vrijgestelden nemen wel aan de loting deel. Sneek, 17 Juli 1925.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1925 | | pagina 1