H Uit onze Raadzaal. MissBlanche i a 200 S WOEUSCAU IC AUGUSTUS ISVS Nieuwstijdingen. BIiiI OrgiiB iw liaiiiti 41e JAARSARG HO, 81 Eerst» Bied Vemhlat omDAOI n VBUDA^A VOBD® Uitgaven Brandenbürgh Co., sa 7C «ia öij wlta £A V 19£ MR G&Ihê- VV adviseert 4 ie prijs Siedsma, Offingawier. 2e prijsH. Keulen, Terzool en T. Sik- kema, Poppingawier. CadeauK. de Jong en M. Heidsma, Terzool, De 2 kleine CadeauxS. Zuidstra en F. Kooienga, Terzool en IJ. Buiteveld en B. Bruinsma, Poppingawier. Ondanks de verlaging van de gemelde verkoops- en grondrenteprijzen is de bouwnijverheid in het Sperkhem niet in beteekenende mate toegenomen. Zooals wij reeds in ons tot U gericht voorstel d.d. 29 welk wij hierbij overleggen. Het komt ons gewenscht voor, nogmaals een poging aan te wenden om de bouwnijverheid zooveel mogelijk te be- [id ingcTAl «sa 'Jd«s feinncs SO A SM {sij ïorlla* «u. aas tvijswisgcr. 4.67s. dezer Punt 1. Notulen der vergaderingen van 15 en 20 Juni 1925. NIEUWE 35EEEER COURANT annex SNEEKER COURANT an WYMBR1TSERADEEL a. b. |£fi aid hl) vwrliwt «s» IvU Mn £tsn<L «I c»s verminderen. Wij hebben daarom doen nagaan op welke wijze de aanbouw van nieuwe woningen alsnog in de hand zou kunnen worden gewerkt, zulks mede in verband met een te dezer zake bij ons ingekomen verzoek van J. Olij, aan nemer alhier. De gemeente-architect, wiens oordeel wij omtrent deze aangelegenheid hebben ingewonnen, bracht daarover onder dagteekening van 28 Juni 1925, no. 278, rapport uit, het- d. Adres van J. Venema e. a., houdende een klacht be- treffende het rijden met vierwielige voertuigen in de Korte vorderen. Daarom geven wij U in overweging het bedrag der vergoeding voor ophoogingskosten te verlagen tot f 1.50 per M2. Wij achten deze oplossing de beste omdat de kosten van ophooging van het terrein, in verband met het feit, dat de meeste perceelen in grondrente worden uit- gegeven, meer onmiddellijk de directe bouwkosten beïn- vloeden. Wij stellen U daarom voor het volgende besluit te nemen: De Raad der gemeente Sneek; Gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders d.d. 7 Juli 1925, no. 1.777.811(3); BESLUIT: het raadsbesluit van 16 September 1924, no. 10, te wij zigen in dien zin, dat in het bepaalde sub c voor f 2. wordt gelezen f 1.50. Z. h. s. aangenomen als voorgesteld. Punt VI. Rapport van de Commissie voor rekeningen en begrootingen betreffende de verlies- en winstrekening over 1924 en de balans op 31 December 1924 van het Old Burger Weeshuis. (Dossierno. 1.842.73(13); bijl. 64) De commissie adviseert; De Commissie voor rekeningen en begrootingen ontving ter adviseering de verlies- en winstrekening over 1924 van het Old Burger Weeshuis. De rekening sloot in totaal met f 92069.77 in ontvang en uitgaaf. Het winstsaldo bedroeg f 11963.29. De balans gaf als totaal van debet en credit aan een bedrag van f 1.731.946.17^2. De Commissie adviseert tot goedkeuring. P. TH. POTMA, Voorzitter. U. SIJTEMA, Rapporteur. Z. h. s. aangenomen als voorgesteld. Punt VII. Rapport van de Commissie voor rekeningen en begrootingen inzake onderzoek van de rekening van het legaat van wijlen de weduwe W. J. Jorritsina over 1924. (Dossierno. VI 07. 352.65(1); bijl. 65). De commissie adviseert: De Commissie voor rekeningen en begrootingen ontving ter adviseering de rekening en verantwoording van ont vangsten en uitgaven over het jaar 1924 betreffende het legaat van wijlen Mej. Wed. Jorritsma. De ontvangsten bedroegen, met inbegrip van een saldo van f 7.066 over het vorige jaar f 336.62r’ de uitgaven f341.30 zoodat over 1924 een nadeelig saldo ontstond van f tot goedkeuring gid öif icTauc lange Inwalidltaft De Commissie rekening. Z. h. s. aangenomen als voorgesteld. Punt VIII. Advies van Burgemeester en Wethouders op verzoeken van het bestuur der Vereeniging voor Christe lijk Schoolonderwijs, om toekenning van een vergoeding ingevolge artikel 100 der L. O. wet 1920 over 1924 ten behoeve van de Jan van Nassau- en Julianaschool. (Dos sierno. 1.851.2.07-2 B(l); bijl. 66). B. en W. stellen voor: deze verzoeken in te willigen; het bedrag der vergoeding te bepalen: voor de Jan van Nassauschool op f 1219.17 voor de Julianaschool op f 1498.746. Z. h. s. aangenomen als voorgesteld. Punt IX. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het treffen van een dading met het Centraal Verrekenkan- toor voor brandstoffen. (Dossierno. II 07.353.5(6)bijl. 67). B. en W. adviseeren: Zooals wij U in ons voorstel d.d. 17 Januari 1922, no. 177.56-2.002(4), bijlage no. 14 van het raadsverslag over Abonnementper jaar f 2,50 fr. p post f 3.60. Advertentiën9 ct. p. regel. Inge zonden mededeelingen hooger, bij Abonnement belangrijke korting Advertentiën worden tevens gra^s ge plaatst in de SNEEKER COURANT Punt III. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om Sneek te doen toetreden als lid van de „Vereeniging van Zuiderzeegemeenten”(Dossierno. 1.852.5(2); bijl. •61). B. en W. adviseeren: Dezer dagen is opgericht een Vereeniging van Zuider- zee-gemeenten, welke zich volgens hare hierbij overgelegde statuten ten doel stelt die belangen van de aangesloten gemeenten, welke verband houden met de gedeeltelijke drooglegging der Zuiderzee, en die van de ingezetenen van bedoelde gemeenten te bevorderen. Leden dier vereeniging zijn de gemeenten aan de Zui derzee, die als oprichters daarvan tot haar zijn toegetreden. Voorts kunnen de gemeenten, wier belangen nauw verband houden met de Zuiderzeewerken, als lid worden toegelaten. Volgens verkregen inlichtingen bedraagt de maximum contributie voor het lidmaatschap der vereeniging f 75. per jaar. Voor Sneek zal de contributie echter vermoedelijk minder bedragen. Wij hebben de vraag overwogen, of aansluiting van Sneek bij de onderwerpelijkè vereeniging voor deze ge meente van belang zal wezen en zijn tot de conclusie gekomen, dat die vraag bevestigend moet worden beant woord. Naar onze opvatting toch pleit in de eerste plaats voor toetreding tot die vereeniging het vitaal belang, dat voor Sneek verbonden is aan het al of ‘niet doorvoeren der aanhangige plannen tot het brengen van een wijziging in de richting van den afsluitdijk der Zuiderzee Wieringen Friesland, en wel naar Zurich in plaats van naar Piaam. Daarnaast komt ons het lidmaatschap der vereeniging voor deze gemeente gewenscht voor met het oog op het projecteeren van wegen, kanalen, tramlijnen e. d. in de toekomstige bepolderingen, welke aangelegenheden de ver eeniging ook in de sfeer van hare bemoeiingen zal moeten trekken, en welke ons van een dergelijk belang voor de gemeente schijnen, dat wij van den beginne af medezeg- gingschap in die organisatie voor Sneek v9n zeer groote beteekenis achten. Wij geven U op grond van het bovenstaande in over weging om de gemeente als lid tot genoemde vereeniging VERGADERING van den RAAD der GEMEENTE SNEEK, op MAANDAG 10 AUGUSTUS, 's avonds 7*4 uur. Voorzitter de heer P. J. de Hoop, burgemeester. Secretaris de heer S. Bijlsma, loco-secretaris. Aanwezig 14 leden. Afwezig de heer Dokkum. De heer S ij te ma vraagt en verkrijgt verlof om na afhan deling der agenda een vraag tot B. en W. te mogen richten inzake de uitkeering aan uitgetrokken werkloozen. De heer De Groot vraagt en verkrijgt verlof om een vraag tot B. en W. te mogen richten inzake het bezichtigen van het raadhuis door het publiek. De V o o r z. zegt dat B. Pijpsteeg. (Dossierno. 1.811.122.3(2)). De heer Lampe zegt dat de commissaris van politie in zijn rapport verwijst naar de nieuwe verkeersregeling, welke t. z. t. in de nieuwe politieverordening zal worden opgenomen. Maar daarvoor wacht men op de invoering der nieuwe rijwiel- en motorwet. Kam men nu voorloopig niet bepalen dat de steeg maar aan één kant mag worden ingereden? Dat voorkomt al heel wat onaangenaamheden. Spr. geeft dat in overweging. De Voorz.: Die mogelijkheid is reeds bij B. en W. over dacht, waarschijnlijk zal zoo iets wel worden voorgesteld als tijdelijke maatregel. Het adres wordt gesteld in handen van B. en W. om advies. e. Adres van J. W. Stieneker, houdende verzoek om eervol ontslag als gymnastiekonderwijzer bij het o. 1. on derwijs. (Dossierno. 208). Het gevraagde ontslag wordt verleend met ingang van een door B. en W. te bepalen datum. f. Adres van Dr. J. W. Ph. Borleffs, houdende verzoek om eervol ontslag als leeraar in de oude talen aan het gymnasium met ingang van 1 September 1925. (208). (Met adviezen van Curatoren van het gymnasium en den Inspecteur der gymnasia.) Het gevraagde ontslag wordt verleend met inachtneming van den bestaanden ontslagtermijn van 3 maanden of op een zoo veel vroegeren datum, als in de vacature zal zijn voorzien. Ingekomen is nog een schrijven van Mr. H. N. Wouda, ge- meente-ontvanger, houdende bezwaren tegen zijn voorgestelde instructie. Komt aan de orde bij Punt XII. te doen toetreden, en adviseeren U derhalve het volgende besluit te nemen: De Raad der gemeente Sneek; Gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders d.d. 30 Juni 1925, no. 1.812.5(2); BESLUIT: de gemeente Sneek te doen toetreden als lid der „Ver eeniging van Zuiderzeegemeenten”, gevestigd te Edam. Z. h. s. aangenomen als voorgesteld. Punt IV. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van het Reglement voor het gymnasium. (Dos sierno. 1.851.33.02(1); bijl. 62). B. en W. stellen voor te besluiten: het Reglement voor het gymnasium te wijzigen in dien zin, dat: a. de eerste alinea van artikel 12 wordt aangevuld met „n. de staathuishoudkunde door één leeraar”. b. in de tweede alinea van artikel 12 wordt gelezen „a-g, k en n” in plaats van „a-g en k”. c. in de tweede alinea van artikel 15 wordt gelezen „hen” inplaats van „den gemeenteraad”. Z. h. s. aangenomen als voorgesteld. Punt V. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verlaging van het bedrag der door koopers van bouwter- reinen in het Sperkhem terug te betalen vergoeding van kosten voor de ophooging dier terreinen. (Dossierno. 1. 777.811(3); bijl. 63). I B. en W. adviseeren: i Bij raadsbesluit van 16 September 1924, no. 10, werd, naast de vaststelling van nieuwe (verlaagde) prijzen voor den verkoop en de uitgifte in grondrente van bouwter reinen in het Sperkhem, het aan de koopers in rekening te brengen bedrag vaifde vergoeding van kosten voor de en W. gaarne zouden zien dat de raadsleden in ”t vervolg in openbare zitting niet meer rookten, mede met het oog op het nieuwe interieur. De heer Kiezebrink constateert dat de heer De Wolf demonstratief een sigaar opsteekt; de Voorz. kan nu van spr. de volgende keer een voorstel verwachten om het rooken in het reglement van orde te verbieden. De heer De Wolf: Dat moet dan maar aangenomen worden. De Voorz.: Ik heb het nu aan de beleefdheid van de leden overgelaten, doch als het noodig is zullen B. en W. wel een voorstel indienen. Spr. heeft het elders nooit meegemaakt, dat in openbare vergadering werd gerookt. De Voorz. heet alsnu de leden welkom in de gerestaureerde raadzaal. Spr. hoopt dat alle minder aangename ondervindingen in de hulp-raadzaal opgedaan "het elkaar niet best verstaan bv. nu tot het verleden zullen behooren en hoopt dat de heeren zich hier thuis zullen gevoelen, in het bijzonder ook die raadsleden, welke nog geen vergadering in deze zaal bij woonden. Spr. hoopt dat de aangename geest, welke de ver gaderingen in de hulp-raadzaal kenmerkte, hier zal behouden blijven en dat allen nog lange jaren hier in het belang der ophooging dier terreinen gehandhaafd op f 2.— per M2. gemeente zullen arbeiden. Spr. deelt nu nog mede dat H. M. de Koningin, Z. K. H. de Prins en H. K. H. prinses Juliana het plan hebben de stad ter gelegenheid der herdenkingsfeesten te bezoeken, en dan ook i aan het gerestaureerde stadhuis een bezoek zullen brengen.) Juli 1924, bijlage no. 84 van het raadsverslag 1924 hebben Spr. stelt thans voor tot behandeling der agenda over te gaan, doen uitkomen, is de gemeente met een meer intensen woningbouw in tweeërlei opzicht gebaat: le. wordt daar door het 'bedrag voor rentederving beperkt en 2e. wordt de werkloosheid in het bouwbedrijf er door bestreden, als gevolg waarvan de financieele offers voor werklozen steun, welke de gemeente wel verplicht is te brengen, zullen 'H 2*®. bij Mrlia* vinger 1922, mededeelden, was het „Comité tot behartiging van de belangen der deelgerechtigden in het restitutiefonds van het C. V. B.” voornemens namens die deelgerechtigden tegen het Centraal Verrekenkantoor voor brandstoffen te ’s Gravenhage in rechten op te treden, met het oog op de betwisting door de regeering van een opvordering van het restitutiefonds van dat verrekenkantoor van ruim f 3.300.000.vermeerderd met de gekweekte rente. Door gemeld comité werd machtiging gevraagd om ook namens deze gemeente te mogen procedeeren. In Uw vergadering van 7 Februari 1922 werd onder no. 8 besloten tegen bedoeld Centraal Verrekenkantoor een procedure te voeren tot invordering van het aan de gemeente nog verschuldigde bedrag, of eventueel in even redigheid deel te nemen in de risico’s van een procedure door een anderen gebruiker tegen het C. V. B. te voeren, indien krachtens overeenkomst de beslissing in die proce dure ook ten opzichte van de vordering dezer gemeente als bindend zou worden beschouwd. Het door het vorengenoemde comité tegen het C. V. B. te voeren rechtsgeding werd in November 1922 ingeleid door een dagvaarding ten name der gemeente Amsterdam als eischeres nadat vooraf bij overeenkomst tusschen het C. V. B„ den staat en het comité was vastgesteld, dat hetgeen ingevolge deze procedure tusschen de eischeres, het C. V. B. en den staat, die in het proces zou tusschen beiden komen, zou worden beslist, tusschen alle bij het comité aangesloten belanghebbenden, het C. V. B. en den staat zou vaststaan, even alsof het ook tusschen hen was beslist. Tevens verbond de staat zich bij deze overeenkomst om het C. V. B. zoo noodig in staat te stellen tot de betalingen, waartoe het verplicht zou kunnen worden. De eisch der gemeente Amsterdam is door de Arron- dissements-rechtbank te ’s Gravenhage op 30 December 1924 toegewezen. De regeering heeft tegen dit vonnis appèl aangeteekend. Evenwel heeft zij zich thans bereid ver klaard een accoord aan te gaan, waarbij de deelnemers in het comité, onder wie ook de gemeente Sneek, volledige uitbetaling zouden verkrijgen van het hun toekomende aandeel in het restitutiefonds, doch zouden afzien van de hun krachtens vorenbedoeld vonnis toekomende rente daarvan a 6 ’s jaars, te rekenen vanaf 11 November 1922, het tijdstip der dagvaarding. De uitbetaling der aandeelen zou dan kunnen geschie den, zoodra de daartoe noodige gelden door de Staten- Generaal zijn toegestaan. In het hierbij overgelegde schrijven wordt door het comité aangeraden het accoord te aanvaarden, aangezien dan wordt ontgaan de mogelijkheid van een ongunstigen afloop van het proces in appel en eventueel in cassatie en over de hoofdsom zooveel te eerder, zal kunnen wor den beschikt, waartegenover alleen wordt opgeofferd de bij het vonnis toegekende rente. Wij kunnen ons met dit advies vereenigen en geven U daarom in overweging een desbetreffende overeenkomst van dading met het C. V. aan te gaan. Derhalve stellen wij U voor het volgende besluit te nemen De Raad der gemeente Sneek; Gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders d.d. 21 Juli 1925, no. 11 07.353.5(6); BESLUIT: onder voorbehoud der goedkeuring van de Gedeputeerde Staten met het Centraal Verrekenkantoor voor brand stoffen te ’s Gravenhage een overeenkomst van dading aan te gaan, volgens welke de gemeente Sneek volledige uitbetaling verkrijgt van het haar nog toekomende aandeel ad f2431.93 in het restitutiefonds van ruim f3.300.000. van dat verrekenkantoor, doch afstand doet van de haar op grond van het vonnis van de Arrondissements-recht- bank te ’s Gravenhage d.d. 30 December 1924 toekomende rente ten beloope van 6 van gemeld bedrag van f 2431.93 van 11 November 1922 af. Z. li. s. aangenomen als voorgesteld. Punt X. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van een terrein aan den Oppenhuizerweg aan T. D. Joustra. (Dossierno. X 07.35112(54)bijl. 68). Z. h. s. aangenomen als voorgesteld. Punt XI. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om voor de jaren 1926, 1927 en 1928 een garantie van ten hoogste f 300.te verleenen in de exploitatie van een door de Provinciale Friesche Vereeniging „Het Groene Kruis” te stichten „Nazorg-kolonie” voor geheel of ge deeltelijk genezen mannelijke tuberculoselijders. (Dossier no. 1.842.1(8); bijl. 69). Z. h. s. aangenomen als voorgesteld. Punt XII. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om aan het kantoor van den gemeente-ontvanger een ambtenaar te verbinden op een jaarwedde van f 1400. en een bode op een salaris van f 400.—- per jaar en tot wijziging van de instructie van den gemeente-ontvanger. (Dossierno. X 07.534(2); bijl. 70). B. en W. adviseeren: De heer A. Haga, klerk ten kantore van den gemeente ontvanger, heeft als zoodanig eervol ontslag gevraagd. De heer Haga was gedurende halve dagen bij den ont vanger werkzaam. Ih een hierbij gevoegd schrijven van 10 Juli jl. betoogt de ontvanger de noodzakelijkheid een volle werkkracht aan zijn kantoor te verbinden: Alleen dan, zoo zegt hij, kunnen de werkzaamheden zoo tijdig en regelmatig worden verricht als het belang van de gemeente vordert. Nadat wij deze aangelegenheid met den ontvanger heb ben besproken en ons ook overigens zoo goed mogelijk op de hoogte hebben gesteld, zijn wij tot de slotsom gekomen, dat inderdaad het verzoek van den ontvanger redelijk moet worden geacht. Het belang der gemeente vordert, dat de ontvangsten tijdig worden geïnd, dat met noodige ver volgingen wegens achterstand in belastingbetalingen niet wordt gewacht, dat de gemeenterekening op tijd wordt opgemaakt, enz. Dit schijnt ons alleen dan gewaarborgd, als de ontvanger gedurende den geheelen dag wordt ter zijde gestaan door een volslagen werkkracht. Tot dusverre bestond de regeling, dat aan den ontvan ger een toelage werd verstrekt voor de bezoldiging van een bode en een hulp op het kantoor. De aanwijzing der personen vond dan door den ontvanger plaats onder onze goedkeuring. Er bestaat o. i. geen reden om dezé min of meer omslachtige regeling te bestendigen, te meer niet, nu de Pensioenwet 1922 het uitreiken van een aanstelling door een college van gemeentebestuur eischt. Wordt met de thans geldende regeling gebroken, dan zal de Raad nu niet alleen hebben vast te stellen de be zoldiging van den te benoemen klerk, maar ook nog die van den bode. Uit het feit dat aan den ontvanger een volledige werk kracht als hulp wordt toegevoegd, vloeit voort, dat niet meer kan worden volstaan met de kantooruren alleen voor ÜWBB5 'ÏSiGïfiS'» v .w Git da NelEa«d*o«w JjUHi WB a® w MM— Gevonden voorwerpen. Aanwezig en te bevragen bij de navolgende ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als ge vonden aangegeven op 10 Aug. 1925: vlieger (draak), F. v. d. Weij, Priorstraat 45; postduif, J. Scheffer, 2e Oosterkade 32; vulpotlood, W. Jonkmans, Franekervaart 7; hondenhalsband, Van der Feer, Kloosterdwarsstr. 8; hond (Duit- sehe herder), J. Dijkema, Koopmansgracht Scheepsboord; beurs met inhoud, F. v. d. Meer, Geeuwkade 36; heerenrijwiél, K. v. d. Ploeg, Zuidend 42; rijwielbelastingmerk, J. d^sBoer, Oud Kerkhof 15; veeschaar, L. Dijkstra^Wes- tersingel 7. Ten overstaan van notaris Boshuijer had gisteravond in café „De Gouden Leeuw” de fi nale veiling plaats van de gebouwen aan de Oude Koemarkt, eigen aan het R.-K. Kerkbe stuur, en de Nutsgymnastiekschool aan de Wijn kanstraat. Er was veel belangstelling en enkele perceelen ’t winkelhuisje aan de Oude Koe markt en ’t Gymnastieklokaal werden respec tievelijk 32 en 22 keer verhoogd. Ten slotte werden alle 8 perceelen, ’t Boni- faciusgesticht en ’t winkelhuisje aan de Oude Koemarkt, de school aan de Havenstraat, drie woningen en ’t gymnastieklokaal aan de Wijn kanstraat in massa toegewezen aan de firma Loots en Fritsma, autogarage alhier voor f 26.942. Gs trekt een goed lot uit de lo terij van sigarettenmerken als ge segt Geef MIJ maar ’n Aardige reclame. De N. V. Koffiebranderij en Theehandel v.h. R. S. Visser’s Zonen heeft een aardige reclame bedacht. Zij heeft doen vervaardigen een speci ale Kwattareep, met geldig soldaatje, welke zij bij haar artikelen, koffie en thee, cadeau geeft. Voor de voorwaarden zie men de adv. in dit nr. Variété Faveur. Van Zaterdag tot en met Woensdag a.s. heb ben we het hier zoo goed bekende variété Fa veur weer in Amicitia, met een programma dat er wezen mag, een programma waarmee dit gezelschap elders dagelijks uitverkochte zalen had. De Nieuwe Zuid-Hollander schrijft bv.: Stuart Brothers, de komisch-serieuze rektur- hers, doen een van die acrobatische vertoonin- gen, waarvan de kracht der toeren min of meer verloren gaat in de komische wijze van uitvoe ring. De Stuart Brothers geven sterke staaltjes van durf en lenigheid te zien, waarop wij gaarne de aandacht van het publiek vestigen en juist daarom wijl, zooals gezegd, de komische uit voering daarvan de sterkte der toeren wellicht niet voldoende doet inzien. Voor een sensationeel program-nummer zorgt Matsui Yedo, de Japansche equilibristen. Onge looflijke toeren van evenwichtskunst, van den stoutsten durf, krijgt men hier te aanschouwen en het is waarlijk geen wonder dat, na met in gehouden adem gevolgde verrichtingen, een stormachtig applaus losbarst Dan is er de troep van A. D. Robbins, de oerkomische Canadeesche fietsentemmer. Piet Leenhouts is de humorist, die hier zal optreden naar we meenen een eerste' kennismaking, die volgens de berichten van elders echter onge twijfeld een aangename zal zijn. Het rijke pro gramma vermeldt nog heel wat meer nummers, waarop we nog terugkomen. Afd. Sneek Friesche Mij. van Landbouw. I Bovengenoemde afdeeling heeft in haar Za terdag gehouden vergadering besloten dit jaar de gewone najaarskeuring niet te houden, in verband met ïe in September te houden vee- tentoonstelling\nz. Na discussie werd besloten in een volgende vergadering nog eens op de agenda te plaatsen de kwestie door Rauwerderhem opgeworpen in zake de inrichting van een keuringsdienst voor veevoeder- en meststofartikelen, en de bestrij ding der kosten daarvan. Verder werd op nog vollediger publicatie der resultaten van proeven, die ter bestrijding van mond- en klauwzeer waren genomen, aange drongen en de wenschelijkheid bepleit van het nemen van krachtige voorzorgsmaatregelen tegen deze ziekte onmiddellijk na het bekend worden van sporadische gevallen. POPPINGAWIER. 9 Aug. had de kaats- ver. „Trije Doarpen” haar leden-kaatspartij uitgeschreven. Deze is best geslaagd, mooi zomerweer en een flinke deelname. Er wa ren 18 parturen, 't Mocht de jeugdige kaat sers H Keulen en T. Sikkemagelukken.de nog altijd gevreesde Sj. Bakker met zijn maat te verslaan. Om prijs en premie kre gen deze jonge kaatsers tegen A. de Vries en A. Siedsma geen eerst aan de hang. ’t Verloop van deze partij was: No. 96 2 2 4 0 2 No. 4 8 8 8 8 8 8 De geheele uitslag was alsvolgt A. de Vries, Terzool en A. door het 'bedrag voor rentederving beperkt en 2e. wordt Hebben ter visie gelegen en worden onveranderd vastgesteld. Punt II: Ingekomen stukken: a. Algemeen verslag van de Spoorwegmaatschappij Zuidwesthoek over 1924. (Dossierno. 1.812(1). Voor kennisgeving aangenomen. b. Jaarverslag over 1924 van de Vereeniging Pro Juven- tute in het Arrondissement Leeuwarden. (Dossierno. 1. 842.74(1)). Alsvoren. c. Verslag van het Provinciaal Electriciteitsbedrijf in Friesland over 1924. (Dossierno. 1.824.112(2)). Alsvoren.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1925 | | pagina 1