MissBlanche De stormramp. 2.SS S«.S'.JSK 200 annex SHEERER COURANT an WYMBRITSERADEEL Ni»uw»tijding8» aan [am ?n IM tien •■if ID- post f 3.60. .05, Vanehgni DINSDAGS ai VRUDAG8AY0KD8 Uitgavass Brandenbürgh Co>, Ssbsk TsWscs ïïo 150. 1 e. s IJ 1 )F ring aan spr. tegen W. acht en tegen N. vijf maan- geving heeft plaats gehad; i i t De invrijheidsstelling van W., door diens dat daarom het feit, dat adressant een i verdediger gevraagd, werd door de recht- met wettelijk voorgeschreven persoonlijke' bank geweigerd. gld. O1J veruaa van «en vijaviagar. Advertentiën9 ct. p. regel. Inge zonden mededeelingen hooger, bij Abonnement belangrijke korting Advertentiën worden tevens graus ge plaatst in de SNEEKER COURANT gia. Si) variiaa en 7M aan dal», vv Na alle probeersels van andere merken, komt men steeds weer terug op Geef MIJ maar Het is dan ook zoo begrijpelijk, dat de vele liefdadige aanbiedingen van buiten, om tot den herbouw, de kinderen tot zich te nemen, door moeders zoowel als kinde ren direct zijn afgeslagen, De kinderen bleven liever op en om de ruïnes van het eenmaal veilige nest, en bij moeder, dan onder vreemden. In schijn zijn ze snel vergeten. Men moet ze daar al weer hebben zien leven in de restanten van een huisje, in kamertjes, waar geen raam meer in was, ook geen meubel stuk, en weer tevreden hebben zien spelen, zelfs met het puin, met het overschotje van een weer opgedolven blikken serviesje of jongens onder elkaar reeds groots tegen elkaar hebben hooren opsnijden’t Huus van mien vaoder leit heelemaol plat om dien schijn bevestigd te laeene’.i. Maar De leiding van het algemeen herstellings werk in Gelderland zal uitgaan van het Prov. Comité. Het Bouwbureau, dat te Bor-! culo aanvankelijk is opgericht door den Rijksbouwdienst, zal van nu af aan onder leiding komen te staan van het Provinciaal Comité. Dit bouwbureau zal het centrale punt vormen vanwaar ’t werk van den op bouw zal uitgaan. Borculo wordt hoofd kwartier. Het aldaar opgerichte bouwbu reau wordt niet alleen belast met het werk van den opbouw voor die gemeente, maar heeft gedacht aan het zoo goed als geheel verwoeste gebouw van de Hervormde kerk. Jhr. de Muralt pleegt hieromtrent overleg met de kerkvoogdij. Besloten is, dat voor geschoolde werk krachten (timmeren en metselen) 55 ct. per uur betaald mag worden. Er mag niet meer, maar ook niet minder in rekening gebracht worden. De patroons mogen ver der het zegel en de kosten voor de Onge vallenwet optellen en op het totaalbedrag 10 pet. leggen. In de eerste plaats zullen de plaatselijke arbeidskrachten te werk gesteld worden. Wanneer werklieden van elders worden aangesteld, mogen dezen een wei nig hooger betaald worden en reiskosten mogen voor hen vergoed worden, mits een en ander in overleg met het Rïjksbouwbu- reau geschiedt. In verband met ’t gebrek aan geschoolde metselaars zullen zich wel moeilijkheden houden f 1148.85. De opbrengst van de collecte voor de slachtoffers van de stormramp, te Assen gehouden, bedraagt ruim f4448.De op brengst van het voor hetzelfde doel gege ven kerkconcert was f 111. De collecte te Texel voor Borculo ge houden, heeft f 3970 opgebracht. De opbrengst van de eerste straatcollecte te Nijmegen ten bate van de slachtoffers van de stormramp, bedraagt f 13000.-Voorts is bij! de Prov. Geld, en Nijmeegsche Cou rant tot dusver ruim f 2900 ingekomen. De straatcollecte te Bolsward heeft bijna f3500 opgebracht. In de gemeente Velsen is langs de huizen in gezameld f5223.82. Bij den burgemeester is in gekomen f1229, waaronder f721.73, gecollec- B11 MrJle •8 van aan ving*. karlaga-Baaic 8o SatolateK bIJd sn» Absnni’i varaakard tagan angelakkaa ve«v- kennisgeving niet heeft ontvangen, niet als een onregelmatigheid, als bedoeld in artikel 25, 2e lid der Dienstplichtwet, kan worden beschouwd. Rijkszuivelschool te Bolsward. Wederom zijn benoemd tot leeraar aan de Rijkszuivelschool te Bolsward de heeren Z. J. v. d. Bout en J. L. Dijkhuis, beiden te Sneek, M. ten Cate, S. Kan en Vlietstra, allen te Bolsward, A. de Haas te Leeuwarden en S. Siersema te Harlingen. Het nieuwe staatsdiploma boekhouden. Bij Koninklijk besluit van 25 Juli 1925 is ingesteld een staatspractijkdiploma voor handel en administratie. Het examen ter. verkrijging van dit diploma zal voor het eerst worden afgenomen in 1926. Het exa men wordt uitsluitend schriftelijk afgeno- men. Uit het rapport voor de staatscommis sie, welke dit diploma heeft ontworpen, blijkt, dat het examen hiervoor wel in aard moet verschillen van dat voor de akte KX11 (Boekhouden M.O.), maar in betee- kenis voor de practijk bij dat examen niet mag achterstaan. Het staatspractijkdiploma voor handel en administratie zal dan ook zijn een Staatsdiploma, dat, voor zooveel de praktijk aangaat, dienen kan ter vervan ging van de akte Boekhouden M. O. Bevordering van eigen nijverheid. De rijkscommissie werkverruiming heeft aan den minister van binnenlandsche zaken en landbouw medegedeeld, dat zij herhaal delijk heeft kunnen vaststellen, dat aan het ministerieel rondschrijven betreffende het voorkeur geven aan Nederlandsch fabrikaat gevolg wordt gegeven. Toch is het de commissie gebleken, dat er nog gemeentebesturen zijn, die, alhoewel zijl in het algemeen bij het opdracht geven van belangrijke bestellingen nauwgezet re kening houden met de belangen der Neder- landsche nijverheid, over het hoofd schijnen te zien, dat zij ook de werkgelegenheid hier te lande kunnen bevorderen door de noo- dige steenkolen (speciaal anthraciet) en gietcokes van Nederlandsche mijnen te be trekken. De commissie heeft in enkele gevallen de ervaring opgedaan, dat in de leveringsvoor waarden, waarnaar de levering van kolen en anthraciet werd aanbesteed, speciale producten van buitenlandschen oorsprong werden verlangd, niet omdat speciaal de voorkeur daaraan werd gegeven, maar om dat deze leveringsvoorwaarden dateerden uit een tijd, dat minder dan thans met de belangen der Nederlandsche nijverheid werd rekening gehouden en dat verzuimd was de betreffende bepaling in de leveringsvoor waarden in verband met de gewijzigde omstandigheden te veranderen. Aangezien het uit een oogpunt van werk verruiming ook van belang is, dat zooveel mogelijk steenkolen en cokes van Neder landsche mijnen worden betrokken, heeft de minister van binnenla idsche zaken en landbouw de gemeentebesturen uitgenoo- digd, wel te willen bevorderen, dat hier mede bij het doen van bestellingen rekening worde gehouden, omdat, zoo tegen een en ander bezwaren mochten bestaan, niet tot bestelling van buitenlandsche producten worde overgegaan, alvorens de rijkscom missie werkverruiming is gehoord. Het geschil in de metaalindustrie. De minister van arbeid, handel en nijver heid heeft de patroons en werklieden in de metaalindustrie uitgenoodigd tot een bijeen komst om onder zijn rechtstreeksche be middeling tot een oplossing van het geschil in die industrie te komen. Oplichting. Voor de rechtbank te Maastricht stonden Donderdag terecht, de 48-jarige L. H. W voormalig directeur der begraafplaats, en de 43-jarige R. N., bewaarder op die be graafplaats. Beiden hadden zich te verant woorden ter zake van oplichting van den 86-jarigen generaal Hanckar, te ’s-Graven- hage. Het langdurige getuigenverhoor, dat veel tijd in beslag nam, bracht uit, dat de generaal in September 1921 op het kerkhof met beide beklaagden een gesprek heeft ge had, waarin hij verzocht het familiegraf met nog twee grafplaatsen te vergrooten, De prijs voor de vergrooting werd op f 35( gesteld en het werk zou binnen 14 dagen klaar zijn. Na verloop van dien tij|d meldde de bewaarder N., dat alles volgens wensch was in orde gemaakt, doch in plaats van f 350 kostte het f 375, omdat er zooveel beton was verbruikt. Later bleek, dat de zuster van den gene raal in 1908 die verandering al had laten aanbrengen door den metselaar L. Th. voor de som van f 108 zoodat er absoluut niets werd gedaan, waarvoor f375 werd ge vraagd. N. heeft later een chèque groot f375 ontvangen en W. heeft die verzilverd, zelf twee derde deel van het geld in den zak ‘gestoken en N. de rest gegeven. Beide beklaagden trachtten thans de schuld op elkaar te werpen, ofschoon W. bij den rechter-commissaris had bekend en het geld reeds had terugbetaald. Het O. M. was van oordeel, dat beide be klaagden onder één hoedje hebben ge- dan gaal de kinderblik weer rond tusschen de ruïnen, voelt als iets onoverkomelijks liet geheel verloren bezit der ouders, ze weten van den zorgenlast, die reeds drukte op het huisen een matte angst, duide lijk zichtbaar in de kinderoogen, zakt in hunne zieltjes, de houding loom en moe, de oogen teekenen de herinnering aan dien nacht van verschrikking. Al was het om die kinderen alleen, dan moet het gemakkelijk zijn, de hand ruim in den buidel te laten gaan en te helpen. De schaduw te verjagen, die over hun jonge leventje gekomen is, en daarin weer vreugde te brengen van het zien herbouwen der woningen, het terugkeeren van meube len daarin, en zoo mogelijk eenige wel vaart. Het moet licht zijn, te geven in het weten, dat het óók voor de kinderen is. Ik heb een kleintje gezien, meiske van vier (och ik wil niet eens spreken van de verwonde kopjes, die ik zag) met zorgelijk trekje, dat naast scheef gevallen muur zat, het gezichtje groezelig van tranen in hope loos kinderleed. En als ik vraagDaar leit et Maar wat daneen paard een poesje misschien? Of.... Nee.... MiekeAlle felste zorgjes nu, enkel om een nog niet opgedolven popje. Ik vond drie kinderen, bij een totaal verwoeste hoeve in Brabant, innig, als elkaar troostend, hand aan hand. De oudste ver telt, hoe moeder ze nog net voor het in vallen naar buiten trok. De kleinste heeft ook wat op het hart, wil telkens iets zeg gen, tusschen de ouderen door, die voort babbelen, en elkaar met „nietjes” in de rede vallen. Dan ten laatste een kans, die ze haastig grijpt om haar overvolle hartje uit te storten ze steekt een pootje voor uit En ’k eb neie schoeje an Och, al ware het alleen om de kinde ren geeft Collectes enz. HEERENVEEN, 23 Augustus. De gisteren gehouden schaalcollecte voor de slachtoffers van de stormramp heeft f1215.50 opge bracht. -isacjE»» De collecte, welke te Leeuwarden wordt gehouden ten behoeve van de geteisterde streken had gistermiddag reeds opgebracht f 13.511.621/2. De collecte-commissie van het Nederlandsche Roode Kruis afdeeling 's Gravenhage heeft ten bate van de slachtoffers van de stormramp tot nu toe ontvangen f96.364. De collecte voor de slachtoffers van de cy- cloonramp in het Oosten van ons land heeft te Broek op Langendijk f 1500 opgebracht. De collecte te Dieren heeft f 2056 opgebracht. Te Zeist is tot nu toe ongeveer f8800 ingeza meld. De officieele sraatcollecte te Overschie heeft ruim f 1449 opgebracht. Aan giften is bij den penningmeester van het plaatselijk steuncomité aldaar binnen gekomen een bedrag van f 1069. De gisteren te Vlaardingen gehouden schaalcollecte ten bate van den ramp te Borculo heeft ruim f3800 opgebracht. Met de ingekomen giften zal ruim f 5000 worden afgedragen. Het totaal bedrag van de straatcollecte en de ingekomen giften te Hilversum is f 11.273. Voorts is o.m. nog gecollecteerd te Te- teringen f2535, Terheiden f1159, Gilze f 1127 en Dongen f1768. Te Rotterdam is tot heden f 190.000 bij eengebracht. De opbrengst van de schaalcollecte te Al melo is ruim f 10.000. Het circus Roberti gaf te Oud-Karspel een extra-voorstelling, waarvan de recette kwam ten bate van de getroffenen door de stormramp. Zij bedroeg f 7833. Te Hengelo heeft een collecte, Zaterdag en Zondag door het Roode Kruis gehouden, ten bate van de slachtoffers van den storm ramp, ruim f8500 opgebracht. De opbrengst van de inzameling ten bate van de slachtoffers van de stormramp, ge houden in de gemeente Beesd (Gld.) is o ironie de oorzaak gld. üigaval «aa ««ar- jCf| gld. hij ?a?Haa «aa 'JE Ü|da» Nsmm&i Sö d. IvV hand, weat ai sag iv voordoen, daar het aanbod van deze vak lieden niet groot is. De overige vakken wer ken volgens tariefloon. De schadeberekening. Het Prov. Steuncomité in Gelderland heeft een proclamatie uitgevaardigd betref fende de schadevergoeding. Zij, die in aan merking willen komen voor vergoeding, zullen ten eerste spoedig aan het bouw bureau te Borculo moeten opgeven, wat zij uiterlijk 25 Aug. aan herstellingen van hun woningen, fabrieken, enz. hebben ver richt of hebben laten verrichten, met op- ook voor de andere gemeenten ïn Gelder-'gaaf van kosten en overlegging van bewijs- land, die door de ramp zijn getroffen. Het'stukken. Ten tweede, dat zij na 25 Aug. Provinciaal Comité heeft thans in de eerste!geen herstellingswerk meer mogen verrich- plaats maatregelen genomen, teneinde een i ten of laten verrichten dan na voorafgaande juiste raming té verkrijgen van de schade,!goedkeuring van het bouwbureau. Verleden week heeft de Commissaris der Koningin in Gelderland aan de gemeente besturen last gegeven, de geleden schaden te taxeeren. Door het Provinciaal comité zijn nu twee commissies benoemd om de taxatie te controleeren. De eerste commissie is samengesteld uit een architect te Zutphen, één uit Lochem en een schatter van de Assurantie Mij. „De Nederlanden van 1845”, die door de Mij. welwillend ter beschikking is gesteld. Deze commissie zal controleeren de taxatie van onroerend goed, meubilair en bedrijfsschade van fabrieken. De tweede commissie be staat uit den heer Ensering, adviseur van de gemeente Zutphen voor landelijke aan gelegenheden en den heer Bosloo namens de Geldersche Mij. van Landbouw, den heer Verhey namens de A. B. T. B., die tot opdracht hebben de landelijke bezittingen, oogst, enz. te taxeeren. Geen steun uit gemeentekassen. Ook Ged. Staten van Gelderland hebben besloten bezwaar te maken tegen het uit de gemeentekassen verleenen van steun tot leniging van de gevolgen van de ramp op 10 Augustus j.L, omdat, naar hunne mee- ning, met betrekking tot die zaak uitslui tend met bijdragen uit particuliere middelen gewerkt moet worden. Om de kinderen, geeft! Al was het alleen maar om de kinde ren Ze nemen een ondergeschikte, maar ook een aparte plaats bij de stormramp in, een zeer aandoenlijke. Voor grootere menschen is het huis soms bezit, andermaal de plek, waar-ze-wonen, voor kinderen, vooral de kleineren is het.... de wereld, schrijft Henri van Wermeskerken in de „Fel. Boe ren, dorpelingenverhuizen niet vaak. Voor kinderen is dit huis het veilige nestje, waarin ze hun eerste waggelpasjes leerden, waarheen ze vluchtten, telkenmale als ge vaar dreigde. Waarin ze schuilden voor onweer, koude, in allen nood. En dat nestje is vaak boven de teere kop jes ingestort, of totaal ontwricht. Voor de gevoelige kinderzieltjes is de schok erger geweest dan voor de grooten. Wel een korte maar een hevige, een onuitwischbare sensatie. Die kinderen zijn de menschen, wor den ouders, die over een halve eeuw en later hunne kinderen en kindskinderen nog zullen verhalen over de groote ramp van 1925, die over het land kwam... en over het oude huis, dat toen stond op de plek van het tegenwoordige. Ik heb hun impressies willen hooren En steeds als ik vroeg, dan kwam in de oogjes even een uitdrukking van schrik, als herinnering aan liever vergeten angsti- gen droom. Maar de hoofdimpressies zijn altijd belichaamd in het begrip Moeder! Was je bang Joa, ’k wist nit woar Moeder was Of een andereNei nitmoeder was bie ons. Dat is de groote, heilige natuurwet. De laatste roep, zelfs van oude, op het slag veld stervende soldaten, is meestal Moe der MutterMaman Bij de kinde ren in hoogsten schriknog meer. En als bevestiging daarvan steeds weer Zweminrichting. De temperatuur van het water in de Zweminrichting was heden 19 gr. Koninginnedag te Sneek. Nu bij gelegenheid van de Herdenkingsfeesten II. M. de Koningin te Sneek komt, zal de Ver- eeniging „Oranje” Koninginnedag niet op groot- sehe wijze vieren. Toch heeft deze vereeniging gezorgd, dat 31 Augustus niet onopgemerkt voorbij zal gaan. Van de eenige weken geleden uitgereikte pot planten zal een tentoonstelling gehouden wor den, die ook wordt opgeluisterd door andere inzendingen. Des middags zal bovendien de „Harmonie” muziek geven op deze tentoonstelling. ’s Avonds wordt in Amicitia een feesteijke propaganda bijeenkomst gehouden. Men zie voor een en ander de advertenties van heden en het volgend nr. De Herdenkingsfeesten. Het Hoofd-Comité voor de Herdenkings feesten te Sneek deelt mede dat indien ver- eenigingen of particulieren bij het bezoek van de Koninklijke familie aan onze feesten aan Hare Majesteit bloemen wenschen aan te bieden men zich daarvoor in verbinding dient te stellen met den heer Commissaris van Politie alhier. Stratenversiering. In een Vrijdagavond in café Nienhuijs gehou den vergadering van bewoners van Kleinzand en Suupmarkt werd besloten gezamenlijk deze beide grachten te versieren en verlichten tijdens de herdenkingsfeesten. Ter vergadering werd reeds flink geteekend, terwijl een commissie be staande uit de hh. J. Zwart, R. Tjallema en A. Abbinga de plannen verder zal uitwerken en een lijst bij de overige bewoners zal aanbieden. Ook Qrootzand en Wip worden, zooals be kend, geïllumineerd, zoodat van de grachten in de stad alleen nog 't Singel overblijft. Wie neemt daar ’t initiatief? Gisteravond vergaderden de bewoners van Kruizebroederstraat, KI. Kerkstraat, Wijde Noorderhorne ter bespreking van de versierings- plannen bij Hanenburg. De vergadering was goed bezocht en allen zegden medewerking toe. Woensdagavond 8 uur zal op dezelfde plaats nog een en ander met de bewoners worden be sproken. Door de versieringscommissie is aanbesteed het maken van zes eerepoorten nl. 3 bij de stadsingangen en bij elk der feestterreinen een. Perceel 1 en 3 werden gegund aan den heer H. Koetzier Jr. en perceel 2 aan den heer Chr. Koster. RAUWERDERHEM. Naar de betrekking van assistent aan de O. L. S. te Deersum, jaarwedde f 800, dingen 24 sollicitanten. DEERSUM. Iemand van hier had gepasseer- den Zaterdag het ongeluk een beurs met aan zienlijke geldswaarde te verliezen op den druk ken straatweg SneekLeeuwarden. Politie en pers waren reeds te hulp geroepen, toen na een spannend informeeren bleek, dat de beurs door een eerlijken plaatsgenoot was gevonden, die zijn werkzaamheden elders had. Dr. G. Kijlstra. f In den ouderdom van bijna 66 jaar over leed Zaterdag te Heerenveen dr. G. Kijl stra, tot voor ruim een paar jaar gedurende 40 jaar geneesheer aldaar. Hij had een uitgebreide praktijk, zijn rus tige natuur, zijn kalm optreden maakten dat zijn patiënten in hem een onbeperkt ver trouwen stelden. Hoezeer hijj gezien was, hoe dankbaar zijn patiënten waren, bleek uit de spontane uiting hunnerzijds, toen hij de praktijk neer legde. Ondanks zijn drukke praktijk diende hi ook hel algemeen belang; men koos hem tot iid van den gemeenteraad van Schoterland, tot lid der Provinciale Staten van Friesland, in welke colleges hij eenige jaren zitting nam. Daarnaast had hij nog zitting in be sturen van verschillende plaatselijke ver- seenigingen. Met dr. Kijlstra is een hoogge achte dokter, een braaf burger heengegaan, wiens naam in dankbare herinnering bij ve len zal blij|ven voortleven. L. C. De loting van Weststellingwerf gehandhaafd. De commissaris der Koningin in de pro vincie Friesland heeft op een bezwaarschrift van een ingeschrevene tegen de wijze, waarop de loting voor de lichting 1926 voor de gemeente Weststellingwerf is ge schied, die loting gehandhaafd op de vol gende overwegingen: dat de ingebrachte bezwaren hierin be staan, dat adressant, die als ingeschrevene voor de lichting 1926 in genoemde gemeente aan de loting moest deelnemen, geen ken nisgeving heeft ontvangen, wanneer de lo ting zou plaats hebben, waardoor hij niet persoonlijk zijn nummer heeft kunnen trek ken: dat volgens ingewonnen ambtsbericht de voor adressant bestemde persoonlijke ken nisgeving omtrent het houden der loting door een vergissing aan een naamgenoot en familielid van hem is uitgereikt; dat in de wettelijke voorschriften enkel is fotepaald, dat de burgemeester van de plaat sen, dagen en uren, waarop de loting voor; speeïd. Spr. kwalificeerde de daad als laag gemeente zal geschieden, openbare ken- en gemeen. Ter zake van oplichting eischte inïsgeving doet; r^- r:1*' dat in dezen zoodanige openbare kennis- den gevangenisstraf. een verdediger gevraagd, hnnk Qpwpip'prd die door den storm is aangericht. i Daartoe heeft het de taxaties van de ver schillende gemeentebesturen opgevraagd, die later gecontroleerd kunnen worden. Het Provinciaal Comité heeft twee com missies van Controle opgericht, een met be trekking tot de onroerende goederen, het meubilair, de winkelgoederen en de bedrijfs schade, en de andere voor de landelijke eigendommen. Aan het Bouwbureau zijn verbonden twee bouwkundigen, vier teekenaars en 2 boek houders. Deze boekhouders zullen controle hebben op de financiëele afwikkeling van den opbouw. De gelden worden verstrekt door het Nationaal Steuncomité. Daartegen over staat, dat de gemeentebesturen, die gelden hebben ontvangen speciaal voor het herstel van hun gemeente (in Borculo is dat in zeer belangrijke mate het geval), hiervan volledig verantwoording dienen af te leg gen aan het Steuncomité, dat later de gel den kan bijpassen, die de gemeenten voor den opbouw nog te kort komen. Vrijdag zijn door het Prov. Steuncomité in overleg met de betrokken gemeentebe sturen in de door den storm geteisterde plaatsen architecten, enz. uit die gemeenten aangewezen, die aldaar zullen optreden na mens het Bouwbureau. In een in het begin der volgende week te Borculo te houden vergadering zullen deze functionarissen bijeenkomen om met het Bouwbureau een nadere regeling te treffen. Omtrent de taak van het bouwbureau valt nog het volgende te melden: Het Bouwbureau zal zelf niet den op bouw ter hand nemen. Hét zal zich belasten met het controleeren en vaststellen der tee- keningen en bestekken voor de nieuwe wo ningen >en de woningen, die moeten worden hersteld. Het opbouwingswerk zelf wordt overgelaten aan particuliere bouwers. Na tuurlijk zal tevens een nauwlettend toezicht worden gehouden op de te berekenen bouw sommen, doch ook een gezonde concurren tie zal hier ten goede werken. Met den bouw van houten noodwoningen wordt voorloopig voortgegaan. Ook de militairen zetten hun opruimingswerk nog voort. Het blijkt, dat enkele bewoners reeds uit eigen beweging begonnen zijn met den op bouw van hun woning. Dit kan echter niet worden toegelaten, omdat eerst dient te worden gecontroleerd, of de bestaande mu ren enz., waarop zal' worden voortgebouwd, geen gevaar opleveren van instorting, en ook, omdat men bij den opbouw de aesthe- tica niet verwaarloozen wil. In overleg met den burgemeester van Borculo waarschuwt de directeur van den Rijksdienst der Werkloosheidsverzekering en Arbeidsbemiddeling arbeiders, in het bij zonder bouwvakarbeiders uit andere stre ken, er tegen om op eigen gelegenheid te Borculo werk te gaan zoeken. Zoodra voor bouwvak- en andere arbeiders uit andere plaatsen te Borculo voldoende werkgele genheid en mogelijkheid van huisvesting is, zal hieraan met medewerking van direc teuren van arbeidsbeurzen en correspon dentschappen van de arbeidsbemiddeling de noodige bekendheid worden gegeven. Ged. Staten van Gelderland hebben be sloten, bezwaar te maken tegen het uit de gemeentekassen verleenen van steun tot leniging van de gevolgen van de ramp op 10 Augustus j.L, omdat, naar hun meening, met betrekking tot die zaak uitsluitend met bijdragen uit particuliere middelen gewerkt moet worden. In verband met het voornemen van den burgemeester van Borculo om één der ruï nes te Borculo te laten staan als herinne- de stormramp van 10 Augustus de moeder: Ik zocht de kinders bie 1925, vernemen wij nader, dat hij| daarvoor mekoar, en we hielde mekoar moar vast. Abonnementper jaar f 2.50 fr. p

Sneeker Nieuwsblad nl | 1925 | | pagina 1