n i'roo>ri:db. MI55ÜLANCHE 200 13 It sasassa •f r. I Nieuwstijding™. Mul Orgui in liainti Sint 41a JAAR6AR6 WOENSCAy 16 SEPTEMBER 1926 Eerste Blad B C. 1 c ■o. 110 Brandenbürgh Co., taais Tdefoe# M®» 150. r - DEN HAAG, 15 September 1925. 0. k a D 1 i J I t I I Het L T i i. gid fclj verilM van ••n eijsvinger D I. Abonnementper jaar f 2.50 fr. p. post f 3.60. Advertentiën9 ct. p. regel. Inge zonden mededeelingen hooger, bij Abonnement belangrijke korting Advertentiën worden tevens grans ge plaatst in de SNEEKER COURANT IBÏÏWE 35EEKER COÜRAÏÏT annex SNEEKER COURANT en WYMBRITSERADEEL H. M. de Koningin sprak heden in de ver- eenigde vergadering van beide kamers der Staten Generaal de volgende troonrede uit: Vanoiigni UDfADAeHo VRIJDAGS A VQKD* UitfOT®.?® bracht spr. ook dank voor het afstaan van een kerkgebouw voor de hervormde diensten. Zoo is dan, eindigde spr., ons kerkgebouw vernieuwd, ons orgel, volgens de herstellers, ge- besef der beteekenis van innerlijke waarden. Niet de kerk is ons doel, zij is slechts middel in het zoeken naar den levenden geest Gods en voor menigeen is in den loop der eeuwen dit kerkgebouw ook werkelijk een Bethel, een huis Gods geworden, waar hij iets van de .waarheid Gods heeft beseft. Een sfeer van wijding ver vulde door de eeuwen dit kerkgebouw, dat wij nu niet door allerlei ceremoniën inwijden, maar dat voor elk onzer die gewijde beteekenis krijgt, door wat wij hier beleven, wat hier gesproken en wat hier overdacht wordt. De grootste wij ding aan dit gebouw te geven is dat wij hier ons telkens bezinnen op het wonder van de Ma jesteit Gods, hier in ons de gewijde gezindheid opnemen, welke ook onze dagelijksche levens houding moge bepalen. Zijn we die gewijde ge zindheid deelachtig, dan zal ook veel strijd in ’t kerkelijk leven vermeden worden en bij alle ver schil van inzicht sainenleven mogelijk zijn. Gaan wij dan door dezen Heiligen Geest vervuld ons leven in, ook ons kerkelijk leven in dit hersteld kerkgebouw en zij dat herstel een veruiterlijking van de wil in ons, te bouwen aan het innerlijke werk van de ziel, een werk der dankbaarheid jegens God. Hierna zong het kerkkoor onder leiding van den heer J. v. Manen Gezang 22, „Vertrouwen” en Psalm 150, waarna de organist de heer Gail lard op ’t orgel speelde „Toccate” van Brandts Buijs en Gebed van A. N. Koopman de groote verbeteringen welke het instrument had onder gaan bleken ten volle tijdens het spel van den bekwamen organist. Ds. Terlet sprak een slotwoord en gemeen schappelijk werd gezongen Gezang 180 1 en 5. z Wat zeker allen, die deze wijdingssamenkomst bij woonden opgevallen is, is de groote verbete ring welke in de verlichting is aangebracht. Deze is nu electrisch waarvoor ir. Machwirt van het P. E. B. de plannen ontwierp. Het schip der kerk en het Westerkoor worden nu verlicht door 5 lampen met een lichtsterkte van samen 5000 watt, in de zijbeuken en bij het orgel zijn nog lampen aangebracht welke totaal ruim 4000 Watt geven. Het Oosterkoor wordt verlicht met één lamp van 1000 Watt. De inwijding van de gerestaureerde St. Martinikerk. Vrijdagavond is de Groote Kerk der Ned. Herv. Gemeente, na de verrichte herstelling, in een plechtige bijeenkomst ingewijd. Na opening met gebed door ds. J. A. R. Terlet en gemeen schappelijke zang van Ps. 89 7 sprak ds. Ter let, als voorzitter van den kerkeraad een woord van welkom tot de groote schare aanwezigen. Spr. wilde enkele namen noemen van hen die aan het herstelwerk, waarvan hij de geschiede nis in het kort naging, een groot aandeel had den, al wil hij daarmede niet te kennen geven minder eerbied voor het werk van de onge- noemden, die om der wille van het dagelijksch brood hier hebben gearbeid, soms met levens gevaar. Dank brengt spr. dan in de eerste plaats aan Rijk, provincie en Synode voor de voor het herstel der consistorie verleende subsidies, aan Monumentenzorg en den architect Kramer voor de gegeven adviezen, maar vooral ook aan kerk voogden en weer in het bijzonder aan het Dage lijksch bestuur uit dat college de heeren Van Druten, Kiezebrink en Nieveen, die zeer veel be langloos Voor deze zaak deden. De architect De Jong heeft de leiding der restauratie gehad, groote zorg heeft hij daaraan gegeven en ook hem komt daarvoor dank toe, in het bijzonder ook voor de wijze waarop hij het Oosterkoor tot een zoo waardige ingang van de kerk maak te. Bestuursleden der Doopsgezinde Gemeente dankt spr. vcGr de aan de Ned. Herv. Gemeente verleende gastvrijheid in hun zoo stemmig kerk gebouw, voor welke gastvrijheid zij zich zelfs het offer getroostten eenmaal per maand de Zondagmorgendienst aan de Hervormden af te staan. Aan het bestuur van de Geref. Kerk De stormramp. De collecte-commissie van het Nederl. Ropde Kruis in Den Haag heeft voor de slachtoffers van de stormramp een netto-bedrag van ruim f 72.537 ontvangen. Volgens taxatie van de door de stormramp aangerichte verwoestingen beloopt de schade te Haaksbergen aan gebouwen en veldgewassen ongeveer f 22.000. Bij den penningmeester van het Nationale Steuncomité Stormramp te Amsterdam was op 7 dezer f804.490 ontvangen. Als giften zijn bij het Antwerpsch Comité voor de stormramp reeds de volgende bedragen binnengekomen: Banque d’Anvers frs. 10.000; Banque Générale Beige frs. 10.000; Société Bunge frs. 10.000; Banque Anversoise frs. 5000; Société Internationale de Plantations frs. 5000; Société d’Armement frs. 2000; Edouard Bunge frs. 2000; een viertal giften van frs. 1000 en een tiental van frs. 500. Vrijdag is men te Borculo begonnen met den bouw van drie noodwinkels met woongelegen heid op het Marktplein. Deze noodwinkels zijn noodzakelijk geworden omdat voor de oude per- ceelen voorloopig geen toestemming tot her bouw kan worden verleend. Twee dezer oude perceelen zullen waarschijnlijk eenige meters achteruit moeten worden geplaatst, teneinde ter plaatse wegverbreeding te krijgen. De herbouw wordt overigens nog steeds tegengehouden door het slechte weer. In verband met de toe te kennen schadever goedingen aan degenen, die onder de cycloon- ramp in Gelderland, Noord-Brabant en Overijsel hebben geleden, heeft de Tel. zich nog eens om nadere informaties gewend tot dr. N. M. Jose phus Jitta, secretaris van het Nationaal steun comité „Stormramp”. Ten aanzien van de wijze, waarop schade aan de slachtoffers zal worden vergoed, wees dr. Jitta er op, dat een absolute gedragslijn nog niet is vastgesteld. „Eerst moeten wij den volledigen omvang van de schade kennen en nagaan welke schade door ieder is geleden. Wij zijn druk bezig met het berekenen van de schade en flink op weg daar mede. Wat Noord-Brabant betreft, is de schade, die daar in de geteisterde plaatsen is t geleden, nagenoeg bekend, doch van Gelderland nog niet.” Het ligt niet in de bedoeling om aan allen 100 pet. der schade te vergoeden. Alles moet nauwkeurig worden nagegaan, waarbij ook rekening gehouden wordt met den maatschappelijken welstand van ieder der voor schade in aanmerking komende personen. In uw midden, leden der Staten-Generaal, herdenk ik met voldoening, dat er voor ons volk in zoo menig opzicht reden tot dank baarheid bestaat. Innige deelneming vervult mij met de slachtoffers van de ramp, die in de afgeloopen maand verschillende deelen van het land teisterde. Het gevoel van saamhoorigheid, dat zich, waar het geldt geleden verlies te lenigen, weder zoo krachtig openbaarde, stemt echter tot er kentelijkheid. De toestand van land- en tuinbouw geeft in menig opzicht reden tot voldoening, al zijn de vooruitzichten voor de naaste toe komst niet geheel zonder schaduwen. Handel en nijverheid verkeeren nog in moeilijke toestand, in niet geringe mate is daarop van invloed de economische gesteld heid buiten onze grenspalen. Al blijven zor gen drukken, zoo kan niettemin van eenige verbetering in den algemeenen toestand des lands worden gewaagd. Het gevaar voor de ontwrichting van den toestand van ’s lands geldmiddelen kan als afgewend worden beschouwd. Ingrijpende maatregelen zijn daarvoor noodig geweest. Blijft de financieele toestand zich gunstig ontwikkelen, dan zal naast verlichting der aan de burgerij opgelegde lasten, ook ver zachting van enkele der in de laatste jaren genomen maatregelen in overweging kun nen worden genomen. Zoo voor bestuur als wetgeving blijft handhaving van de christelijke grondsla gen van ons volksleven richtsnoer. Vereenvoudiging van den staatsdienst, waar mogelijk inkrimping van staatsbe moeiing en betrachting van de uiterste so-- berheid in het beheer der publieke midde len blijven dringend geboden. Voorzienin gen, die omvangrijke geldelijke offers van de schatkist vorderen, dienen dan ook ver-' meden te worden. Onze betrekkingen met de andere mo gendheden zijfi van den meest vriendschap- pelijken aard. De geldelijke verhouding tusschen Rijk en Gemeenten zal worden herzien. Met vol strekte handhaving van de Grondwettelijke financieele gelijkstelling op het gebied van het lager onderwijs blijft het oog gericht, Sneeker Zweminrichting. De temperatuur van het water in de Snee ker Zweminrichting was heden 15 gr. Gevonden voorwerpen. Aanwezig en te bevragen bij de navol gende ingezetenen, ondérs'taande voorwer pen, als gevonden aangegeven op 14 en 15 September 1925: Streng witte koralen, Joh. Zwart, Hoogend 9; heeren parapluie, D. Fijlstra, Oosterdijk 40; gouden zegelring, A. Slob, Hoogend 12; gouden heeren dasspeld, J. de Jong, Loox- mastraat 7; gouden ringetje, H. Stoelinga, Oud Selfhelp 20; blauwe jongenspet, F. Bos, Zuidend 5; bankbiljet, J. van Veen, Park- buurt 9; bruine kous mef garen, K. Dijk stra, Ijlst; odeurspuitje, J. Bos, Schoolstr. 22; gummijas, L. IJntema, Hommerts; gummijekker en blauwe broek, J. A. van der Meer, Oudega (W.); gouden damesarm- bandhorloge, J. de Bock, Heeg; doublé ket ting met hanger, Bakker, Oosterdijjc 46. Nieuwe zaak. In de Kleine Kerkstraat no. 3 heeft de firma Monsma een zaak in schrijfmachines en moderne kantoorartikelen geopend, waar in een show-room allerlei op dit gebied is geëxposeerd. FRIESCHE ZUIDWESTHOEK, 9 Sept. In de Hollandsche bladen werd uit Amsterdam gemeld, dat een jongen, die zou gaan trou wen, bij den burg, stand als „meisje” inge schreven stond. Dit geval was dus de tegen hanger van het geval uit H. O. en N., waar een trouwlustig meisje als „jongen” ge boekt bleek wij berichtten het onlangs. In eene andere plattelandsgemeente alhier kwam vroeger eens ook zoo iets voor: eene dienstbode aldaar kreeg aanzegging van in schrijving bij de nationale militie en later last tot loting. In diezelfde gemeente kennen we eene familie, waarvan de 4 kinderen 3 familie namen hebben. Deze blunder is nimmer ver beterd! L. N. LEMMER, 14 Sept. Het 12-jarig dochtertje van onzen visscher M. Bootsma stak zich met een breinaald in het oog. Onmiddellijk moest geneeskundige hulp worden ingeroepen. Op ad vies van dokter is het meisje naar een zieken huis te Amsterdam vervoerd. Men vreest dat zij het oog zal moeten missen. Vorst Zondagnacht, vooral tegen zonsopgang, heeft het in Heerenveen en omgeving al aardig gevro ren. van onderwijl gewend met een adres be treffende de verbetering van de onderwij- zerssalarissen. Gevraagd wordt: 1. dat het grondsalaris voor den onderwijzer met hoofdakte in mini mum en maximum op f 1800 en f 3600 worde gesteld; 2. dat de wedde van den onderwij zer zonder hoofdacte in maximum zoowel als in minimum niet meer dan f 300 ver- schille van de getallen sub 1 genoemd; 3. dat een jeugdaftrek worden toegepast van niet meer dan f 50 per jaar en tot een maxi mum van f 100; 4. dat het maximum van de schaal in een korter aantal dienstjaren worde bereikt; 5. dat ongehuwden niet lan ger bij gehuwden in salaris achterstaan; 6. dat in geen geval ongehuwde onderwijzers bij ongehuwde ambtenaren worden achter gesteld; 7. dat weddeverhooging voor akten in de eerste plaats worden toegekend voor akten en diploma’s voor vakken, die aan de school worden onderwezen; 8. dat een voldoende marge worde toegekend voor het hoofdschap en het U. L. Onderwijs. De berooving op den Schiedamschen singel. De beide vrouwen, betrokken bij de be rooving te Rotterdam waarbij indertijd een totaal onschuldige door een kogel uit een politie-rqvolver werd gedood, hebben hun vonnis, twee jaar gevangenisstraf, verno men, et^ze zijn daarna, naar de N. Rt. Crt. vertelt aan ’t doorslaan gegaan, omtrent hun medeschuldigen. Vreezende dat zij door de mannen, die mee in deze beroovingszaak betrokken wa ren, in den steek zouden worden gelaten, zoodat er geen geld béschikbaar zou wor den gesteld voor hun verdediging in hooger beroep, hebben zij in het huis van bewa ring de geheele toedracht der zaak verteld. Als gevolg daarvan zijn nu twee mannen gearresteerd, die elk f 1000 van de inder tijd gestolen buit moeten hebben ont vangen. De inspecteur van politie, die de leiding had bij de vervolging der souteneurs waarbij; de molenaar Ambrosius, die niets met de zaak te maken had, werd gedood, zal niet vervolgd worden. Wel zal een der agenten le klasse, die den inspecteur toen vergezelden, moeten terechtstaan beklaagd van het veroorzaken van dood door schuld. del, waarvan de verkoopprijs ongeveer 1/3 van de Nectar-chocolade bedraagt. Een van de beruchte vliegende winkels vindt hierin een middel om zijn minderwaardige prak tijken uit te oefenen. Hij koopt namelijk een voorraad Nectar-chocolhde en een even groot aantal der goedkoope reepen van den- zelfden fabrikant. Vervolgens opent hij voorzichtig de verpakking van de Nectar- chocolade, sluit daarin de goedkoope onge merkte en verkoopt vervolgens deze verval- sching als echte Nectar-chocolade. De uit de verpakking verwijderde reepen verkoopt hij los eveneens als Nectar-chocolade, het geen hem mogelijk is, daar de reepen ge merkt zijp Nectar. De fabrikant, die zich herhaalde malen heeft afgevraagd, hoe het mogelijk is, dat betreffende vliegende winkelier de dure Nectar-chocolade kan verkoopen voor een prijs, ver beneden den inkoopprijs, ontdekt ten slotte de vervalsching en doet daarvan onmiddellijk aangifte bij de justitie. De po litie komt thans een onderzoek instellen bij den winkelier, alwaar zij alle Nectar-choco- lade onderzocht. Het blijkt dat de geheele aanwezige Nectar-verpakking de minder waardige soort bevat. De winkelier, die blijkbaar voor heeter vuren gestaan heeft, speelt den verontwaardigde volgens het klassieke voorbeeld van den dief, die met zijn achtervolgers mee-roept: Houdt den dief. Hij heft tegenover de politie jammer klachten aan, dat de fabriek hem bedrogen heeft en hem minderwaardigen rommel heeft verkocht onder het dure merk Nectar. Natuurlijk is hem de plaats gehad hebbende verwisseling nooit gebleken en heeft hij ook nooit klachten van klanten gehoord. Hij speelt zijn rol zelfs zoo goed, dat hij de fabriek dreigt met een actie tot schade vergoeding wegens het leveren van min derwaardige chocolade in de dure verpak king. Deze houding van vermoorde on schuld gaat hem zoo goed af, dat zelfs de politie er door overtuigd wordt, dat de man onschuldig is. Het is merkwaardig hoe moeilijk het voor een onschuldige dikwijls is om de politie van zijp onschuld te overtuigen en hoe ge makkelijk het voor een knoeier is om de po litie te overtuigen, dat niet hij, maar de fa briek geknoeid heeft. Als een bewijs, dat de verwisseling bij de fabriek moet hebben plaats gehad, meent de rechercheur, die met het onderzoek belast was, te kunnen aan voeren, dat aan de verpakking niet was te zien, dat deze geopend was geweest. Men zou zeggen, dat de politie toch wel bekend moest zijn met methodes om brieven en ver pakkingen, die met een gebruikelijke kleef- middel gesloten zijn, zonder daarvan spo ren na te laten, te openen en weer te slui ten. De naïviteit des politiemans was waar lijk al te roerend. In ieder geval is het voor de fabriek een teleurstelling geworden, want de vervolging is op niets uitgeloopen, omdat, naar de officier van justitie mede deelde, „uit het gehouden onderzoek niet is kunnen blijken dat.... in deze fraude heeft gepleegd en evenmin waar de verkeerde verpakking heeft plaats gehad.” Zooals begrijpelijk is, hebben wij in het bovenstaande een gefingeerd handelsmerk en artikel gegeven, doch de les, die uit de historie te trekken valt, is dezelfde. Zooals door verschillende fabrikanten reeds wordt in toepassing gebracht, zaNNkde eerste plaats een verpakking moeter^worden ge kozen, die niet geopend kan worden, zonder dat zij meteen vernield wordt. Ofst’‘‘‘on dit met het eene artikel gemakkelijker'P^l gaan dan bij het andere, zal het als regel niet moeilijk vallen dezen voorzorgsmaatregel te nemen. In de tweede plaats zal, indien men voor dergelijke knoeierij vreest, de identiteit van het geleverde nauwkeurig moeten worden vastgesteld, zoodat even tueel de inpakkers uit de fabriek als getui gen kunnen optreden, vooropstellende, dat de waar niet via tusschenpersonen is gele verd, waardoor het bewijs alweer onzeker wordt. In de derde plaats vertrouwe men niet te veel op de activiteit of het speurver- mogen der politje, doch zorge men er zelf voor, zooveel mogelijk bewijzen in handen te. krijgen, alvorens den gereehtelijken weg te betreden. Geheimzinnige wingerdgroei. Achter een huis op de Prinsengracht te Am sterdam bevindt zich een wingerd, die de eigen aardigheid had te groeien, hoewel de wortels af gehakt waren, en boven den grond bengelden. De plant had geen verbinding meer met de aarde en toch wilde zij niet doodgaan. Dezer dagen is het raadsel opgelost. Een lood gieter moest de waterspoeling van een W.C. nakijken, omdat deze verstopt was. De 11 c.M. dikke looden buis werd opengemaakt en de loodgieter bemerkte daar tot zijn verbazing geen boender, maar de wortels van den wingerd. Bij onderzoek bleek, dat een der wortels van den wingerd door een spleet in den muur was ge drongen en daarna door een opening in den buis. Daar was de wortel grooter en dikker ge worden, zoodat hij zich uitstrekte over een lengte van vijftig duim. 1£ gld. M; varll®r *8 «aa Mn vingea kingsfeesten uitgesproken, aldus spr., vinden we, hoezeer hier ook stoffelijke dingen werden herdacht, uitgedrukt dat daarachter geestelijke krachten werkten. En door de eeuwen heen is een groot deel der Sneeker burgerij naar dit, ons nu gerestaureerde gebouw, opgetrokken om daar van het geestelijk voedsel te genieten, dat het in staat zou stellen het maatschappelijk werk te vervullen; hier is ontwikkeld die innerlijke kracht welke ze noodig hadden voor het slagen hunner ondernemingen. Hier zijn door de eeuwen heen geestelijk-zedelijke krachten in de burgers ontwikkeld, welke hen in hun leven hebben geleid, want aan de godsdienst is alle geestelijke stuwkracht ontleend. Door menig woord, hier gesproken, zijn de vaceren met hoop en vertrouwen vervuld ten opzichte der raadselen van leven en dood, hier is hun loof en vertrouwen in C sterkt, hoe wisselend de overtuigingen Een listige merkenvervalsching. Wij lezen in het Octrooi- en Merkenblad: Hoezeer de eigenaar van een merk op zijn hoede moet zijn voor knoeiers blijkt uit het volgende geval, dat zich in onze practijk heeft voorgedaan en dat den lezer, eigenaar van een handelsmerk, aanleiding kan geven tijdig maatregelen te nemen. De fabrikant van een bekende chocolade reep van eerste kwaliteit brengt deze in den handel onder het merk Nectar. De verkoops- Onderwijs-centrale, prijs is f 1 per tablet. Om te voldoen aan de waarbij verschillende onderwijzersbonden vraag naar een goedkoopen reep, brengt hij het zijn aangesloten, heeft zich tot den minister echter ook ongemerkte reepen in den han- gld. Mj vaillM EA van Mn daim, vv De wichelroede van den rooker is het’gezegde h k. Geef^Af/J ff Valasns «eorwaardon evsreengskomsn mat do NallMteohs Varaa» Jfthlj ö1(1- bij iovons Abonnd’o vanokord tegen angalakkan vmv 4vUV lange Invaliditeit gld. ingeval van ovu- 1EB gld. bij vmüm vu TE lijden binnan SC1 d IvV Mn hand, vest el eeg iv worden tot het tweede in Friesland Mochten onze harten vervuld' zijn van het licht der dank baarheid jegens Hem, die ons de middelen en de kracht gaf dit alles tot stand te brengen. Het kerkkoor onder leiding van den heer J. Faber zong hierna een drietal liederen: „God is mijn lied”, Psalm 134 en Hymne, waarna ds. Terlet de wijdingsrede uitsprak. In de redevoeringen hier tijdens de herden- zoowel op het houden van de kosten van het onderwijs binnen redelijke grenzen, als op het wegnemen van onnoodige beperkin gen van de vrijheid van het onderwijs. Een voorstel zal worden gedaan tot wijziging van de regeling van de schoolgeldheffing. In afwachting, dat de ontwikkeling van den internationalen toestand de verwezen lijking zou toelaten van de door den Vol kenbond in uitzicht gestelde algemeene be perking van bewapening, zal reeds thans het streven erop gericht zijn, om, bij be houd eener weermacht, welke met den be- staanden internationalen toestand rekening houdt, geleidelijk te geraken tot verlaging van de militaire uitgaven. Maatregelen zijp in overweging tot in stelling. van een departement van landsver dediging, waaraan de belangen van land en zeemacht zullen worden toevertrouwd voor zoover deze laatste niet naar het departement van koloniën moeten over gaan. De zorg voor de groote verkeerswegen te land vordert bijzondere aandacht. Ook hieromtrent zijn voorzieningen in overwe ging genomen. Op sociaal terrein blijft een omzichtig beleid noodzakelijk. Geleidelijk zal de in het verleden gevolgde lijn worden doorgetrok ken. Zal de Arbeidswet-1919 verder behoo- ren te worden doorgevoerd. Invoering der Ziektewet, nadat deze gewijzigd is, ook in dezen zin, dat meer ruimte wordt gelaten aan hetgeen in de maatschappij is opgeko men, is geboden. Wettelijke regeling van het collectieve arbeidscontract zal worden bevorderd. Ten aanzien van de volkshuisvesting zal de Regeering zich als regel beperken tot de taak, zooals de Woningwet zich die heeft gedacht. Maatregelen tot uitbreiding van werkge legenheid zijn in overweging. Het beheer van ’s lands overzeesche gewesten zal wor den voortgezet in een geest, welke met onze zedelijke roeping jegens die gewes ten in overeenstemming is. Om in de toene mende behoeften van land en volk te kun nen voorzien is ruime toevloeiing van kapi taal onmisbaar. Gewaakt zal worden, dat de belangen der inlandsche bevolking niet door overwicht van dat kapitaal worden be nadeeld. Moge God zijn milden Zegen aan uw arbeid schenken! Ik verklaar de gewone zitting der Staten-Generaal geopend. Gewest Friesland K. N. G. V. Het bestuur en Technische Commissie heb ben besloten een cursus te openen voor het vormen van een Keurcorps, voorloopig alleen uit turners. De cursus wordt om de 14 dagen te ,Gods Eeuwige macht ge- Leeuwarden gehouden, onder leiding van den deeringen hier verkondigd in de loop dei bouw rees uit een uiterlijke toestand van ver- terwijl de opleiding tevens zal gaan in de rich- val, bewijs dat ook thans r-~ s dei burgerij beseft de overwegénde beteekenis van den godsdienst voor het leven, en dat ook op deze plaats dat leven z’n bijzondere wijding kan ontvangen. In dat licht gezien is deze gé- slaagde restauratie een veruiterlijking van waar- heer C. Kan, gymnastiekleeraar te Bolsward. ueenngen nier verxonaigd in de loop der eeuwen Vooraf moeten de candidaten een proef van be- oo mogen zijn geweest. Een hersteld kerkge- kwaamheid in lichamelijke vaardigheid afleggen, ouw rees uit een iiitnrinL-o van ver_ terwjj| <je Op]ejding tevens zal gaan in de rich- nog een groot deel ting van het Bondsdiploma voor kunstturnen. het leven, en dat ook De onderwijzers-salarissen. Bureau der

Sneeker Nieuwsblad nl | 1925 | | pagina 1