inntx NIEUWSTIJDIN6EN. r Vrijzinnige Godsopvalilng. lllitlnl Irini to Imim Smk WOENSDAG 30 SEPTEMBER ISSfi Eerste Blad Bo. 105 Brandenbürgh Co., - - -- h. S. Visser, Bothnia- dat door het bijleggen van 1 of 2 tonnetjes B. juist. De afwerking van den dijk vordert weer de onderlinge toegang heeft van ingenieur of aannemer, wanneer hij tracht het sobere, aan ontberin- cheurs zich naar Krommenie om in de wo- hij in handen van een geroutineerden collega, I van kelijk de spanning tusschen den hoogheiligen God en de zondige wereld gevoeld wordt mogen wij aan de waarachtigheid harer belijders niet ning van H., gelegen aan den Militairen weg, een huiszoeking te doen. Hierbij werd in een geheel afgesloten kamertje op den zolder een in volle werking zijnde distil leerderij ontdekt. Al het gevonden materiaal, waaronder een paar distilleerketels, twee groote gist- kuipen en ongeveer dertig liter alcohol, werd in beslag genomen en per vrachtauto, onder toezicht van de recherche, naar Amsterdam vervoerd. In verband hiermede zijn in Krommenie bij familieleden van H. nog huiszoekingen verricht, echter zonder resultaat. Het onderzoek naar medeplichtigen wordt voortgezet. N. R. Crt. Abonnementper jaar f 2.50 fr. p. post f 3.60. Advertentiën9 ct. p. regel. Inge zonden tnededeelingen hooger, bij Abonnement belangrijke korting Advertentiën worden tevens grans ge plaatst in de SNEEKER COURANT fflüWE SNEEKER COURANT SNEEKER COURANT en WYMBRITSERADEEL om het bestaan, maai* als we de oorlog op grond van dezelfde kracht hooren verdedigen, dan botst er wat, dan doen zich andere waarden in ons gelden, omdat wij menschen zijn. Zoo ook zien we dat de macht die het leven in de natuur in stand houdt, de geslachtsdrift is, maar wij voelen dat een huwelijk, waarin dit de alles overheerschende factor zou zijn, niet in orde is, dat daardoor dan juist het wezenlijke van het Varwchgnl DIJTSDA&» ra VBUDAG8 AVOIDS UitgBVBM Talglnaa W».. 150. Tnft wan »VV Ü|dep binnen 10 tot de conclusie dat wat voor het natuurleven geldt, wij niet laten gelden voor de mensch- heid, juisj omdat wij menschen zijn. Van het natuurleven komen wij dus tot een tweede phase of trap: het leven van het menschelijke bewust zijn. Uit dat bewustzijn nu rijzen idealen van lager of hooger orde en wij vereeren de grooten van het menschelijk geslacht omdat zij de dra gers zijn van de hoogste idealen (Troelstra, Marx, een Nietsche en bovenal Jezus) We zien dus dat in het menschelijk bewustzijn nonnen gelden, waaronder spr. verstaan wil zien: wat naar de hoogste maatstaf een piensch moet zijn. De grootste taak van ons leven moet zijn de zuiverheid in ons bewustzijn, de norm dus, zoo hoog mogelijk op te voeren, het ideaal zoo wijd mogelijk uit te zetten. Idealen en normen zijn geen toevalligheid of schijn, maar drukken uit het wezen van het leven. Spr. heeft dus wil len betoogen dat het natuurleven stijgt tot het bewustzijn en dit weer stijgt tot norm. Het leven wendt zich dus naar de idfee; in norm- bewustzijn dat zich zoo prachtig uit in Fich- te’s gezegde: „Heel de wereld is het materiaal van mijn plicht” hebben we dus een derde phase. Door het leven heen gaat dus de wil tot stijging tot de hoogste waardeschepping, tot het hoogste ideaal. Echter, ook het omgekeerde, de wil tot vernietiging gaat door dat leven, en jajijge schipper bij het schoonmaken van zijn vaartuig in den Vaartschen Rijn ge vallen en verdronken. I H. de Boer te Warga, U. Bosch te Deinum, ij. K. Bosma te Mantgum, M. Brouwer te Idaard, L. Dooper te Tjerkgaast, P. Douma I te Kollum, M. L. Dijkstra te Menaldum, Tj. j v. d. Ende te Schalsum, J. Groeneveld te 1 Wier, L. H. Hepkema te Oranjewoud, W. Bildtzijl, B. Keestra te Bartlehiem, daarom is er ook een rustelooze spanning tus schen twee machten, welke de gansche kosmos doortrekt. Hoe gevaarlijk en hoe moeilijk ook, wil spr. zijn betoog samentrekken in een definitie. Van Senden zegt: Wij bedoelen met God de gansche kosmos, het heelal in zijn wil tot stijging. Spr. zelf stelde deze definitie op: Door het Al gaat de wil tot hoogste waardeschepping en God is het waardescheppende leven. Bij deze voorstelling krijgt men ook een an dere kijk op het lijden in deze wereld. Als God is de wil die door het leven heen stijgt tot de grootste waardeschepping, dan erkennen wij dat het lijden niet door God gemaakt is, maar dan lijdt God met ons mee, en worstelt God in ons lijden door ons. Ziet men het zoo dan durven wij ook spreken van Gods liefde, God die lief heeft, lijdt eri worstelt om de wereld op te nemen in zijn eeuwige hart. Bij deze voorstelling is God ook niet de vol maakte, onveranderlijke ver boven de wereld, maar de innerlijke kracht in de wereld, die wordt en groeit door de stijging van deze wereld. „God wordt in ons”, dat is de zin van het leven. God groeit in de wereld, als die stijgt tot hooger ordening. Maar ook al denken we God als de stuwkracht in de stijging naar het hoogere, als wordende en groeiende, dan kan het zijn vergeten we immers niet dat we hier van een mysterie gewagen dat wij niet kunnen omvatten dat het diepste van God is stilte, zwijgen, rust. Bij onze'voorstelling ten slotte krijgen ook de woorden „Gods Almacht” nieuwe inhoud, als wij de wil tot stijging welke zich in het heelal voltrekt, beseffen als een onoverwinnelijke, waaraan de uiteindelijke zegepraal is. Spr. eindigde met een citaat uit het werk mevr. Henr. Roland Holst De Harmoniezaal was geheel bezet. Een geheime distilleerderij ontdekt. De expediteur W. H. uit Krommenie, tegen wien de kommiezen reeds eenigen tijd ernstige verdenking koesterden, is Vrij- gezonderd Omega S. Ie pr. f 100 Old Marks, 2e pr. f50 Nicola D. 320 M. van D. Ever- huis te Groningen, berijder J. Wijma, 3e pr. I I 25 Kees 330 M. van A. v. d. Veemte Kuinre, i berijder eigenaar. LEMMER, 28 Sept. De heer G. Rienstra, De burgemeester van Woerden. De burgemeester van Woerden, de heer H. G. van Kempen, heeft aan het einde der raadsvergadering meegedeeld, dat hij om redenen van persoonlijken aard de ge meente verlaten zal. De heer Van Kempen is, zooals men weet, met zijn gezin tot de R. K. kerk overgegaan, hij behoorde vroeger tot de Ned. Herv. kerk. Ongelukken. Het driejarig kind van den landbouwer J. Opdenbruil te Ruurlo is van een ladder gevallen. Het kind was op slag dood. Te Woubrugge is de vrouw van D. Schijf, toen zij van een familie, waar zij de kin deren had opgepast, huiswaarts keerde, door de duisternis te water geraakt en ver dronken. Een 2'/2-jarig zoontje van den boterma- ker A. T. te Willemsoord is in een kuil nabij de ouderlijke woning verdronken. Op het terrein bij het centraal station te Utrecht is de arbeider-remmer H. v. O. aangereden door een rangeermachine, ten gevolge waarvan hij ernstig werd ver.wond De man werd naar de rijksklinieken over gebracht, waar hij is overleden. Het driejarig zoontje van H. Meinders te Avereest is in een zinkput geraakt en levenloos daaruit opgehaald. Een chèque-vervalscher. A Een chèque-vervalscher, John Hurley genaamd, was door de Londensche politie aangehouden en is Vrijdag plotseling in de gevangenis ge storven. Hurley had een veelbewogen leven achter den rug. Hij was gewoon, zich zeer chique te klee- den en zich bijzonder deftig uit te drukken. Vol gens zijn eigen mededeelingen was hij de zoon van welgestelde ouders en had hij een universi taire vorming genoten. Toen hij in de schulden geraakte, was hij be gonnen chèques te vervalschen en reeds twee jaar vóór het uitbreken van den oorlog werd hij voor de eerste maal veroordeeld. Daarop viel dagmorgen te Amsterdam aangehouden we gens het vervoeren van alcohol op zijn vrachtauto, zonder dat hij; daarbij een ac- cijnsbewijs kon overleggen. Alcohol en auto werden in beslag genomen. Terstond begaven eenige accijnsrecher- Verduistering. Eenigen tijd geleden zijn er bij.de Haagsche afdeeling van de Rotterdamsche Bankvereeni- ging door de bij die instelling ingevoerde reor ganisatie feiten aan het licht gekomen, welke tot verschillende ontslagen aanleiding gegeven hebben. Thans verneemt Het Volk, dat de politie is overgegaan tot de arrestatie van den procura tiehouder H. Gebleken is, dat deze in den loop der jaren meer dan een ton heeft weten te ver duisteren. Zeer waarschijnlijk is het, dat H. ge speculeerd heeft met het geld van eenige cliën ten, die van deze financiëete manipulaties vol komen onkundig waren. Door het handig ver valschen der boeken bleef deze onregelmatig heid langen tijd onontdekt. Toen echter net sys teem werd ingevoerd, dat de groote afdeelingen elkaar mpesten controleeren, is de verduistering aan het licht gekomen met het bovengemelde gevolg. tendom bv. nog aantreffen wanneer we hooren van „goed gereformeerde Christenen” enz. 2o. Ook wijzen wij af de Godsvoorstelling van de kerkleer, de leer van het absoluut' verloren menschelijk geslacht waarvan God in zijn goe dertierenheid de schuld heeft gedelgd in Jezus Christus. Deze leer voert terug tot de zondeval volgens het paradijsverhaal. Voor ons rijst als hoofdbedenking tegen deze voorstelling of het Adam en Eva inderdaad zóó kwaad was aan te rekenen wat zij deden terwijl zij het onder scheid tusschen goed en kwaad niet kenden dat sedert dien Gods vloek op de menschheid zou rusten. Deze voorstelling is in strijd met onze modern-zedelijke opvatting. God zou dan verzoend moeten worden door het bloe’doffer, in den persoon van jezus Christus. Hier dus geen Broodverkoop aan schippers. Het hoofdbestuur van Schuttevaer heeft aan den minister van Arbeid het volgende adres verzonden: dat door de schippers wordt geklaagd, en dit bij; herhaling, over den last en de onaan genaamheden, welke voor hen in bijzondere mate het gevolg zijn van het verbod van broodverkoop voor 10 uur des morgens; dat men tot recht begrip hiervan ziel slechts e.ven den toestand heeft in te den ken bij het zoogenaamd verwaaid liggen in zeehavens, waarbij de schipper, in de hoop den eerstvolgenden morgen te kunnen uit zeilen, voor meerdere dagen vaak inslag moet doen van brood, dat oud-bakken of opgewarmd zonder bedoeld verbod zeer wel en naar werkelijke behoefte dien morgen uit De tweede cursusavond van Ds. Banning was gewijd aan de Vrijzinnige Godsopvatting. Aan het door hen aanvaarde beginsel van de auto nomie van den menschelijken geest ontleenen de vrijzinnigen het recht kritisch te staan tegen over verschillende Godsvoorstellingen van dezen tijd en het verleden, en deze te waardeeren naar haar geestelijk en zedelijk gehalte. Volgens dat beginsel leeft in de mensch de innerlijke waar heid, en daarmee gaat hij dan de waarheid en de waarde der dingen buiten hem beoordeelen. Op grond dier beoordeeling wijst hij dan af de Godsvoorstelling van het Oude Testament, de voorstelling van een rondzwervend nomadenvolk van een 3500 jaar geleden en overeenkomend met het zedelijk peil van dat volk; deze Gods voorstelling staat echter beneden het peil van ons zuiverder geestelijk gevoel, wat spr. nader bewijst met eenige voorbeelden uit het O. T. (Genesis 12, 2de deel, voorts het rooven van het goud en zilver der Egyptenaren door de Joden, met toestemming van Jahwe, vóór hun uittocht, enz.). De Godsvoorstelling van het O. T. is ook deze dat elk volk zijn eigen god had; als twee volken elkaar bestreden, bestreden feitelijk twee góden eikaarzen elke god heeft zijn eigen land, waarin hij thuis hoort. Die voorstelling is ook wel in ’t Christendom, zelfs nog in dat van 1914- ’18 doorgedrongen; de Duitschers spraken im mers van hun „alte, deutsche, treue Gott” en de woorden God, Nederland en Oranje duiden op een soortgelijke voorstelling ook hier te lande. I Met de voorstelling van een nationale God bre- I jken de vrijzinnigen radicaal, evenals met hetI begrip uitverkoren volk, dat bij deze Godsvoor stelling behoort, welk begrip we in het Chris- toezicht niet zoo streng, maar hierin is thans verandering gekomen. Want hoewel de dijk breed genoeg is, waren er perso nen, die toch niet konden nalaten, over de krommat te loopen, waardoor deze werd beschadigd. Het gevolg hiervan is geweest, dat de politie een dag op den dijk heeft ge surveilleerd en een aantal personen gever baliseerd zijn. Ongeveer een maand geleden is aan de zijde van Wieringen een begin gemaakt met het leggen van den straatweg. Ook dit werk gaat zeer langzaam; er is tot heden slechts één persoon aan werkzaam. Binnenkort zul len er echter meer komen. De afwerking van den dijk zal dit jaar nog niet gereed komen. Scheepvaartbelangen. Het hoofdbestuur van Schuttevaer heeft aan Ged. Staten van Friesland een adres verzonden, waarin wordt gezegd: dat in de laatste algemeene vergadering der vereeniging werd opgemerkt, dat tengevolge de koerswijziging van de vaargeul op de Langweerder Wielen van N.W. tot iets meer ter aan schippers en visschers in de voor de James Robert, bij wien hij zich als een ijverig leerling deed kennen. Deze is Donderdag nog tot 3 maanden tuchthuisstraf veroordeeld; hij is reeds 71 jaar oud. Hurley was gewoon volgens de navolgende methode te werk te gaan: Hij ging ’n hotel binnen, huurde er een kamer en engageerde voor een enkelen middag of avond een steno-typiste. Hij dicteerde deze eenige handelsbrieven en gaf haar, even vóór sluitingstijd van een der nabijzijnde banken, op dracht, een vervalschte chèque voor hem te in- casseeren. Na het geld in ontvangst te hebben genomen placht Hurley na betaling van zijn hotelrekening en het loon der steno-typiste te verdwijnen. Zijn tweede veroordeeling vond plaats nadat hij getracht had, met een bedrag van ongeveer 700 pond sterling, dat hij op een dergelijke wijze had weten te bemachtigen, Engeland te verlaten. Door de politie werd hem evenwel belet aan dit voornemen gevolg te geven. Een nieuwe Póbltocht per luchtschip. Naar uit Rome wordt gemeld, heeft Amund sen verklaard, dat hij zijn nieuwen Pooltocht met het Italiaansche luchtschip einde April 1926 zal beginnen. Zijn punt van uitgang zal Rome zijn. In een onderhoud van dr. Eckener met een vertegenwoordiger van het „Acht Uhr Abend- blatt” deelde de Zeppelin-commandant mede, dat volgens zijn informatie Mussolini er zeer bij Amundsen op heeft aangedrongen zoo snel mo gelijk te vertrekken, omdat hij er grooten prijs op stelt, dat de Noordpool met behulp van een Italiaansch luchtschip ontdekt zal worden. Dr. Eckener betwijfelde echter, of Amundsen veel meer dan dit zal kunnen bereiken. Van weten schappelijke waarde zal zijn expeditie niet kun-» nen zijn, omdat het Italiaansche luchtschip nau welijks in staat zal blijken naar de Noordpool en terug te vliegen. Dat er inderdaad van Itali aansche zijde prijs op wordt gesteld, dat Amund sen het Italiaansche luchtschip gebruikt, blijkt ook wel uit het feit, dat hij het luchtschip voor den zéér geringen prijs van 15.000 pond sterling heeft kunnen koopen. KORT GEMENGD NIEUWS De directie van het Leven heeft het Amsterdamsche binnengasthuis een radio- installatie voor de zieken aangeboden. En- kele zalen, waar voornamelijk de de chro- Bij de Jeremiebrug te Utrecht !s een 20 onische zieken verple d worden, zullen van boortoestellen voorzien worden, zoodat el- ken patiënt nuttige en aangename afleiding gegeven kan worden, zonder dat de ande ren in hun rust verstoord worden. Uit de rekening van het Fonds Aan pakken tot verbetering van de predikants- traktementen in de Ned. Herv. Kerk over 1924 blijkt, dat de balans op 31 Dec. j.l. aanwijst aan activa en passiva een bedrag van f600,940.91 en de winst- en verlies rekening een bedrag van f 33,314 52. De kantonrechter te Heerlen heeft een 150-tal personen, die niet hadden deel genomen aan de stemming voor de Tweede Kamer, tot f2 boete of 1 dag hechtenis veroordeeld. Verschillende geverbaliseerden konden een geldige reden voor het wegblijven op geven. Zij werden alzoo vrijgesproken. Een ander, die zeide gemoedsbezwaren tegen de stemming te hebben, werd ver oordeeld tot één dag hechtenis of fÜ.50 boete. De veroordeelde antwoordde ook tegen betaling eener boete bezwaren te hebben en dus één dag hechtenisstraf te zullen ndergaan. handicap harddraverij is prachtig geslaagd. Vinnige strijd en een groot publiek. De uit slag is: draverij a, le pr. f200 Omega S. I 310 M. van A. v. d. Veen te Wolvega, be- i rijder eigenaar; 2e pr .f 100 Old Marks 345 I M. van K. v. d. Veen te Hardegarijp, ber. M. Siderius. Draverij b. Alle paarden, uit ren ietwat te veraangenamen; dat dit te billijken verlangen niet bedoelt verslechtering van het huiselijjk leven van bakkers en bakkersgezellen; dat, is adressante juist ingelicht, som mige plaatsen met voorgeschreven uren van winkelsluiting schipperskaarten uitreiken, op vertoon waarvan de winkelier den schip per te allen tijde kan voorzien van leef tocht, enz.; dat de laatste algemeene vergadering der vereeniging voornoemd meende, dat derge lijke kaarten ook aan schippers en visschers konden worden uitgereikt met het oog op de aanschaffing van brood; dat niet behoefde gevreesd te worden dat een bakker zich zou laten verleiden om voor den wisselvalligen verkoop aan schip pers zich bloot te stellen aan straf door overtreding van het verbod van nachtar beid. Redenen waarom adressante met vorige eerbied verzoekt, wel die maatregelen te willen nemen, welke zullen leiden tot op heffing van het verbod van broodverkoop aan enhinnore in rlp vnnr rip cli 1 Ci. W V- 1 Vi X— 1 TT 1VÏVU T cl Cl 1 uvill V <7 VU v. v- Westelijk, de betonningl voor de uitoefening van hun bedrijf zoo nut- voor ter plaatse niet bekende schippers j tige morgenuren. i geen voldoende aanwijzing geeft; rlnnr hpf Kiilpororpn vnn 1 nf 9 I .1 ,/VllVll ia 40 UC IJ l i Jt~ kJIMCHO11 cl, hoofd der L school alhier, is benoemd de bedoelde bocht de scheepvaart naar tot hoofd der school aan school D. te Pur- met groote heldhaf- wij dus ook afwijzen. Welk begrip wil spr., die er de aandacht op I vestigt hier een persoonlijke meening te uiten, twijfelen, maar waarom zoovelen er een gezonde als de groote kracht in de natuur leeren zien de afkeer van hebben, is omdat er zoo talrijken zijn I strijd die deze voorstelling met den mond belijden, maar metterdaad zoo op wereldsche macht be lust zijn. Er zijn in alle kringen en alle gezindten huichelaars, maar deze voorstelling werkt de huichelarij in de hand, omdat de geheele geest der moderne menschheid gericht is op de aarde, en we hier dus te doen hebben met een voor stelling, welke niet meer past in ”t levensgevoel van de menschheid dezer tijden. Aanvaardt men I huwelijk vermoord zou worden. Wij komen dus de voorstelling van den almachtigen God, die ge scheiden is van deze wereld, die eeuwig en altijd dezelfde is, en in zijn almachtige liefde deze nauw- wereld buiten zich opneemt voor - j-n.v vingen, uc wiccuiictd en geraffi- schuldvergevende liefde bij God, doch toorn,neerdheid, welke v zuiver I botst dan wel geweldig sterk met onze Oods- -2 het: „De Schepping predikt geen liefderijk God”. De voorstelling van een scheiding tusschen een al- 1 en de door Hem geschapen aarde, die zijne almachtige liefde openbaart, moeten Een duur arrestantenJokaal. Het blijkt dat de beschikbaar gestelde f 47.000 voor den bouw van een arrestan tenbewaarplaats op het terrein van het hoofdbureau van politie te ’s-Gravenhage aan het Alexanderplein niet voldoende is, en dat de bouw f 75.500 zal vorderen. Deze tegenvaller is hoofdzakelijk te wij ten aan de omstandigheid, dat bij het op maken van het voor-ontwerp niet voldoende rekening is gehouden met de zeer bijzondere eischen, die, naar bij de uitwerking van het project bleek, aan het gebouw met het oog op z’n bestemming in alle opzichten moet worden gesteld. Daarbij komt dat de, in verband met het weinige beschikbare ter rein, moeilijke aanvoer van materialen de aannemers het werk nogal zwaar doet aan zien, terwijl dok de prijzen der materialen in den laatsten tij;d eenigermate zijn ge stegen. B. en W. doen intusschen nog onderzoe ken, of door een wijziging in de fundeering mogelijk nog eenige duizenden guldens kun nen worden bespaard. Ze stellen evenwel voor de ontbrekende f28.500 alsnog be schikbaar te stellen. Salarisverlaging bij het Kon. huis. Officianten en employé’s in dienst van het koninklijk huis en het kroondomein hebben bericht ontvangen, dat met ingang van 1 Januari de loonen met 10 pet. zullen wor den verlaagd. I R. Oosten te Oudeschoot, J. Postma te Beet- gumermolen, R. Politiek te Sexbierum, E. Sijtsma te Aalzum en H. Veeman te Mars- sum. Na afgelegd examen zijn toegelaten: J. I Akkerman te Oosterzee, J. Tj. Bergsma te 1 Bartlehiem, J. A. Blanksma te Sexbierum, L. Boersma te Hallum, I. Boersma te Friens, Ons uitgangspunt in dezen kan nooit anders erva- tige wijze beleden, in de naar den hemel stre- ringen ons hebben te zeggen. Om ons en door vende Gothiek zien we haar schoon uitgedrukt, ons heen nu is het leven der natuur, waaraan maar dat neemt niet weg, dat wij haar zien als wij met duizenden wortels gebonden zijn. Wij een waan; een waan, welke ook nu nog in vele zeggen: in de natuur is veel wreedheid, voeren kringen heerscht en aanleiding geeft tot veel hui- dus onze eigen menschelijk-zedelijke begrippen chelarij. Zoolang in deze voorstelling ook wer- in die natuur in, een dier bv. vindt de natuur niet wreed'wij bepalen dus van het leven om en door ons de waarde, wij maken onder scheid tusschen goed en kwaad. Wij hebben «Ud «m» «arcakard taflan eugalakkan tanga Invaliditeit Gevonden voorwerpen. Aanwezig en te bevragen bij de navol gende ingezetenen, onderstaande voorwer- i pen, als gevonden aangegeven op 28 en 29 September 1925: Meisjesmuts, -D. Oppenhuis, 2e Bosch- dwarsstraat; portemonnaie met inh., G. C. Hamersma, Lemmerweg 20; turfkorf, W. Boonstra, le Steenklipstraat 1; mantelcein- tuur, J. Huitinga, 3e Steenklipstraat 2; por temonnaie met inh., W- j kade. JOURE, 28 Sept. De heden gehouden God en de wereld, welke voorstelling vooral in de Middeleeuwen soms i tigheid beleden wordt aangetroffen. De aan hangers dezer voorstelling plaatsten God zoo hoog mogelijk, en schilderden deze wereld zoo verdorven mogelijk af. In een Franciscus van dan hechten aan het woord God? Assisi, die alles wat van de wereld is afstaat, zien we deze voorstelling op waarlijk heldhaf- zijn dan wat onze eigen in- en uitwendige dezelfde is, wereld schiep, dan komt men als men keurig de moeilijke vragen; de wreedheid - -we dan in de natuur opmerken, welke verzoening in bloed eischt, een Joodsch juridische opvatting, welke wij afwijzen voorstelling. Reeds De Genestet zeide op grond onzer zedelijke opvattingen. 3o. Ook wijzen wij af de Godsvoorstelling, welke een scherpe scheiding maakt tusschen machtig God iCii gia. 01) iwUm vm TC glü. MJ vvrUw Cfl gm 01) «»Um vm IVV Mn h*a<L «I «ag van aan daim. vU ««n vfjvwtngar. --o _r -_..t en op kingen zijn geweest, is zelfs moeilijk be-| concurrentie der bakkers; gaanbaar, daar men door het rulle zand; dat, waar men aldus tegemoet kwam aan moet loopen. Bovendien is de overgang nog! financieele overwegingen, de schipper steeds verboden, tenzij men een bewijs van meent, dat men ook hem ter wille kan zijn, toegang heeft van ingenieur of aannemer, wanneer hij tracht het sobere, aan ontberin- Tot een paar weken geleden was echter het gen rijke leven, ook voor vrouw en kinde- Hiddinga te Dronrijp, H. Hoogland te Oude Kingma te Weidum, J. Landstra te Mars- i sum, D. Miedema te Marrum, K. Mulder te Haskerdijken, Th. Nauta te Holwerd, J. Stienstra te Hallum, N. Stienstra te Britsum, A. Sevenster te Wier, D. Swierstra te Enge- I lum, B. de Vries te Stiens en A. Wiglema te I Marssum. Vijf candidaten hebben zich teruggetrok ken en 5 konden niet worden toegelaten. De afsluitdijk WieringenVan Ewijcksluis. Door het bericht, dat de eerste motorfiets over den afsluitdijk Wieringen-Van Ewijck sluis is gereden en Wieringen uit zijn isole- I ment zou zijn verlost, zou de indruk kun- j nen worden gevestigd, zoo wordt thans aan de N. R. Crt. geschreven, dat de afsluitdijkden voorraad van den bakker ware” in te I bijna zou zijn voltooid. Dit is echter on-' slaan; juist. De afwerking van den dijk vordert dat een en ander niet haar oorzaak vindt uiterst langzaam. Wel kan men bij; droog; in het verbod van nachtarbeid, maar in de over een afstand van ruim de helft' maatregelen, die gewenscht bleken met het fietsen, maar het gedeelte waar de verzak-oog op het toezicht en op d" TL gia. t)l) T»rii«* «N wan aan wincwr het oordeel der vergadering ten zeerste zou merend zijn gebaat en het voor de betrokkenen zoo wel als voor de passeerenden hinderlijke Rijkslandbouwwinterschool te Leeuwarden, vastloopen zou worden voorkomen; Voor de eerste klasse hebben zich 49 mede werd geklaagd, dat door de I nieuwe leerlingen aangemeld. bocht in het tweede klasse vaarwater in Zonder examen zijn toegelaten B. R. Terhorne bij hef doorvaren der brug niet Beekman te Leeuwarden, E. A. von Crismar kan worden gezien of ook van de tegenge- te Pingjum, K. B. Hylkema te Akkrum, J. stelde zijde een vaartuig nadert en de al- 'I de Jong te Legemeer, F. de Jong te Akkrum, daar met de bediening belaste brugwachtei i - - - niet beschikt over materiaal om door seinen I mede te deelen, welk der beide schepen in bedoeld geval mag doorvaren. Redenen, waarom adressante met vorigen eerbied verzoekt: 1. Wel te willen overgaan tot het doen bijleggen van 1 of meer tonnen in bedoeld, voor de scheepvaart allerbelangrijkste vaarwater; 2. aan den brugwachter te Terhorne een vlag uit te doen reiken en opdracht te geven om, door middel van voor te schrijven sei nen, daarmede de doorvaart te regelen.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1925 | | pagina 1