of is verkouden! en. II. 11 Jt Miss Blanche Abdijsiroop 2Ü0 Officiéél gedeelte. NIËÜWSTIJÜIMGEM. Akkers out nis ten lis ilver Will Orgm iir liamti huk. annex SNEEKER COURANT an WYMBRITSERADEEL1 Houfdpersonen in en om hel Sneek veer 1525. 113? Eerste Bled Bo. II F, Ier” A. l Br.andenbur.gh Co., ZATEROAU 7 BOVEHBER 1925 Heeft 11 ook al pijn in de keel? Gevoelt ge U rillerig en on prettig? Blijf daarmee niet loopen, totdat een bronchitis of influenza het gevolg is. Stuit dat voortschrijdend ge vaar I Verzacht Uw ontstoken slijmvliezen, zuiver Uw keel van de slijm, die ziektekiemen bevat, neemt het onverge lijkelijke middel, dat U ver rassend snel zal helpen, de bekende hoeststillende Winkler. IJsbrechtum; '2e prijs R. Schaap, jjggj JjoUaild HOBSt VI. reus, witte voedster: le pr. D. Volkers; - Ü|d.a bkmeu *0 d. gaan en A. H. >ek. Ie prijs J. d 6. I Kroppers (doffer): de Helmduiven (Doffer): le prijs P. Slager; W. lein Krulduiven (Doffer): Z.E.V. P. Slager; Bij Vlaamsche reus (haaskleur) Hz., twee zal komen, besluit Sir Oliver dit huwelijk i 2 gewond. Drie mannen worden nog ver te verhinderen en wanneer de trouwplechtigheid' mist. ge- itnk, J. G. W. Kiezebrink. f Op 41-jarigen leeftijd is hedenmorgen over leden de heer J. G. W. Kiezebrink, sedert 2 September 1919 wethouder dezer gemeente. De heer Kiezebrink, die 18 Augustus 1913 tot lid van den Raad werd gekozen, had de afdee- lingen Gemeentebedrijven en Gemeentelijke wo ningbouw onder zijn beheer. Hij was een zeer geziene persoonlijkheid, die blijk gaf van groote belangstelling in den bloei onzer gemeente en wiens adviezen op velerlei gebied zeer op prijs werden gesteld. Ook in het College Regenten van het O. B. W., waarvan hij sedert eenige jaren lid was, gaf hij zijn volle persoonlijkheid. Voorts was hij bestuurslid van de Handels- cursus van de Ver. Middenstand en van de Ver. voor Dierenbescherming. De begrafenis zal plaats hebben Maandag middag 2 uur. ren. Een storm van vaderlandsliefde en offer vaardigheid trilt door de menigte Grootvorst Michael en zijn vrienden begint die oorlogs geestdrift te vervelen. Hij zal met hen naar de Riviera gaan, in de villa Serena, en trachten zich gld Oij twllM wijs vinger. ktot nwe UltgireiM Iim Tsl«h«« 1^0' Abonnement: per jaar f 2.50jfr. p post f 3.60. Advertentiën9 ct. p. regel.3 Inge zonden tnededeelingen hooger, bij Abonnement belangrijke korting Advertentiën worden tevens gratis ge plaatst in de SNEEKER COURANT Ieder segt, dns ik ook Geef MIJ ra aar gid. «j verUee CH van een daim, vv In de vacature voor den gemeenteraad welke door dit overlijden ontstaat, zou volgens de lijs, van den Vrijheidsbond in aanmerking komen de heer H. R. Klooster, die intusschen vertrok ken is. Diens opvolger is de heer A. W. van der Poel, die echter geen lid meer van den Vrijheids bond is. Indien deze een benoeming niet aan vaardt, dan volgt op de lijst de heer L. Smit Jzn., die ook Sneek metterwoon verliet. Als raadslid zou dan in aanmerking komen de laat ste van de Vrijheidsbondlijst de heer A. Bron- sema. 3IEUWB SNEEKER cornn Verzet tegen de politie. Zondagnacht omstreeks halfeen, surveil leerde de agent van politie J. D., te Strijp. Hij hoorde een geweldig rumoer op een plaatsje achter een woning aan den Hastel- weg. Vergezeld van zijn hond, begaf hij' zich daarheen en trof er twee personen, die vech tend over den grond rolden en van wie de een bloedend aan de lip was gewond. D trachtte de vechtenden te scheiden, hetgeen hem gelukte. Hij maande hen aan, de wo ning binnen te gaan, doch in plaats van hieraan gevolg te geven, sprongen beiden op hem toe. D. ziende, dat een van hen een blinkend voorwerp in de hand had, pakte zijn gummistok en verdedigde zich zoo goed en kwaad als het ging, terwijl hij langzaam retireerde. Plotseling kwam echter ook een derde persoon uit de woning geloopen met een bezem in de hand. Hij sloeg .hiermede naar D.. doch raakte den hond, die daar door gewond werd. De agent, nu ziende, dat hij tegen die overmacht niet bestand was, trok zijn revol ver en sommeerde de mannen achteruit te gaan Zij voldeden echter niet aan deze sommatie. De politieman schoot nu, doch tot tweemaal toe ketsten de patronen. Toen het derde schot afging, kwam er hulp opdagen en trokken de lafaards af. Daar in deze om geving geen arrestantenlokalen zijin, moest de agent hen verder ongemoeid laten. Den volgenden morgen echter zijn zij gearres teerd en ter beschikking van den officier van justitie gesteld. Het zijn N. v. B., 28 jaar W. H.. 60 jaar, en diens zoon J. H., 33 jaar, allen wonend te Eindhoven. De salarissen van het Rijkspersoneel. Door de Centrale van vereenigingen van TUINGROND. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van SNEEK maken bekend, dat de percee- len tuingrond, gelegen achter het Klooster hof en die, bekend onder den naam „oude tuinen”, met ingang van 1 Januari 1926 niet meer alszoodanig zullen worden uitgegeven. Sneek, 4 November 1925. pr. P. Slager; Z.E.V. voor duif: P. Slager. Pomm. Kroppers (doffer): Z.E.V. Clubtentoonstelling van de Vereeniging ter bevordering van Puimvèeteelt voor Sneek en Omstreken. De uitslag der bekroningen luidde: Afd. Hanen. Zw. Holl. witkuif Z.E.V. L. Nauta. Zw. Holl. Hoenders: le prijs Koopmans, 2e prijs dezelfde. Welsumers: Z.E.V. A. van Elsloo. Australorps: le prijs F. A. Poelman. Wit Wyandotte: Z.E.V. W. Dijkstra idem J. Tamminga. van den oceaan zullen wij komen??’ De laatste prognose van een eventueel te gronde gaar, van een deel der menschheid doet intusschn wel wat heel een eerste deeltje in druk, waarmee het aangekondigde veeldeelig werk dan gestaakt werd. Ik zie trouwens het groote nut van zoo’n aparte Friezen cyclus ook niet in. Waarom de Friezen, die naam maakten, maken of nog zullen maken, afzonderlijk genoteerd moeten worden, is niet op goede gronden verdedigbaar. Immers, wanneer zij werkelijk beteekenisvolle figuren waren, be- hooren zij aan de volle maatschappij en het rijke leven niet enkel van één gewest, maar minstens tot het gansche vaderland, misschien tot een werelddeel of de gansche aarde! Dit is hun waarachtige internationale waarde en beteekenis. Toch heeft het wel zijn nut, om vooral met de kennis van het leven en werken dier eigen Friezen in ’t bijzonder vertrouwd te zijn. En met het oog daarop ben ik met goed vinden der Redactie op het idee gekomen, om van de voor mannen uit het Sneek vóór 1525 eenige bijzonderheden mede te deelen, waaruit hun meer of minder gunstige be teekenis en dito reputatie mag spreken. Te dien einde wensch ik respectievelijk aan U te doen „voorgeleiden”: 1. De voornaamste leden der adellijke families Donia en Harinxma, uit wier midden oudtijds de hoofdelingen en later de Oudermans der stad Sneek werden gekozen, die binnen de stad hun „huizen” bezaten ‘en daar zoowel in het geestelijke als het wereldlijke grooten invloed uit oefenden. 2. Jancko Douwama, een chauvinist van het zuiverste water, en toch als nationaal-voelend vaderlander een per soonlijkheid van beteekenis, die respect afdwong, omdat zijn daden zijn woorden dekten en hij voor zijn meening heeft gestreden, maar ook geleden. Hij poseert voor ons als de strijder voor het idee: Friesland voor de Friezen alleen! Het is wel eigenaardig, dat juist in onze dagen onder een zekere groep van nationalistisch-gezinde Jong- Friezen dezelfde gedachte meer en meer veld wint. 3. Groote Pier in zijn verhouding tot de Gelderschen te Sneek, ook een nationalist pur-sang, en daardoor in zijn beste jaren meer op de hand van den Geldersman dan op die der Bourgondische Hollanders, wien hij weldra een eeuwige wraak had gezworen. Doch toen hij bemerkte, dat het gene ook om de opperheerschappij over Friesland was te doen, hing hij zwaard en harnas aan den wand en vestigde zich als „rustend krijgsman” binnen Sneek. 4. Ten slotte krijgen we te doen met een patriot van den ouden stempel in den persoon van Sicko Liauckema, een der zonen van Frieslands oudste adellijke geslacht, de bevrijder van Sneek in 1522 uit de klauwen van den Gel derschen wolf. Met deze vier biographische schetsen hopen we het Sneek uit het eerste kwartaal der 16e eeuw in een nog hel derder licht te plaatsen dan zulks door vorige artikels mogelijk was. G. dichter Goethe nader tot Brittanje bracht, toen hij op zijn 80sten verjaardag van den grooten kanselier van het Nieuwe Duitschland diens eigenhandigen gelukwensch ontving (1875). Met graagte accepteerde hij dan ook de Pruisische orde „Pour le mérite” om daarvoor de Engel- sche Bathorde af te wijzen. Dat geschiedde niet, omdat hij eerst Pan-Germanist en dan Brittanniër was, doch wijl hij rondom zich zoo weinig groote figuren, edele karakters, werkelijke helden, echte menschen kon ontdekken, voor wie ernstige arbeid een genot en een plicht was. Daarom was hem zijn tijd te lauw en zijn tijdgenooten te zwak, om niet te zeggen decadent, waar zij halfdoordachte woorden spraken, onrijpe gedachten op papier stelden, niet konden zwijgen en stille zijn, bewondering en eerbied hadden ver loren voor het waarlijk groote en groteske. Dit alles is natuurlijk wel wat overdreven gezien, hier en daar veel te pessimistisch, maar ook was er veel waars in. Ook thans kan voor onze dagen en het huidig geslacht een soortgelijke diagnose gesteld worden. Nietzsche ging nog verder met zijn eerbied voor de persoonlijkheid door het ideaal te stellen in dezen vorm: de grooten en helden moeten het wezenlijke doel der ge schiedenis uitmaken en aan de verwezenlijking daarvan behooren allen onderworpen te zijn. M. a. w. toen de groote Napoleon, hoe klein dan ook van persoon, een bevel uitvaardigde, moesten al zijn onderdanen onverwijld gehoorzamen en hierop geen kritiek uitoefenen. Prof. Casimir geeft dan ook van zulk een „Heldenver- eering” door Carlyle de volgende beschouwing, waarmede wij deze inleidende gedachten op waardige wijze wenschen te besluiten: Heldenvereering, indien ge wilt, maar dan vrienden, hierin vooral bestaande, dat wij zelven een hel dengeest bezitten. Een heele wereld van Helden, geen wereld van lakeien, waar geen heldenkoning kan regeeren, dèt bedoelen wij. Ja, vrienden... heldenkoningen, een heele wereld niet onheldhaftig, dat is de veilige en gelukkige haven, waar heen de Opperste machten ons drijven door deze storm- bewogen zeeën. Naar die haven willen wij, o vrienden, laten alle trouwe menschen, welk vermogen ook in Fieri zijdaarheen drijven. Daar of anders in den afgrond van dpn nrpann yiillon wii UnmonOO” IJsbrechtum i ter komt wreken. De kozak wordt gedood, Mi- later weet te ontvluchten, wordt hij bitter ge- Vleugelduif (duif): le pr. S. H. Speerstra. chael en Alicia vertrekken naar Parijs Helmduiven (Doffer): le prijs P. Slager; Augustus 1914... Parijs, de Lichtstad, heeft 3e prijs Chr. Koster. haar onbezorgd aspect van vroolijkheid verlo- -^4 Over de beteekenis van het persoonlijk element in de geschiedenis wordt zeer verschillend geoordeeld. En niet ten onrechte is reeds dikwijls de aandacht gevestigd op de helden en groote mannen uit het Verleden. Zij waren immers de stuwende krachten, die het mechanisme van staat en maatschappij in het werk stelden of op gang hielpen. Ook al doet men niet mee aan de „Heldenveree ring” van een Carlyle, wiens geschiedenisopvatting het persoonlijk element wel 't meest op den voorgrond stelde, toch verdient zeker aanbeveling zijn Helden, Heldenver eering en Heldengeest in de Geschiedenis nauwkeurig in studie te nemen. Ook andere gemakkelijk te raadplegen werken en werk jes bieden daartoe stof, waarvan ik slechts wil noemen Theophrastus’ Karakters, Plutarchus Levens en vergelij kingen van beroemde Grieken en Romeinen en Emerson’s Vertegenwoordigers der Menschheid. Aristoteles en zijn leerling Theophrastus kunnen zelfs betiteld worden als de voorloopers van de moderne weten schap der speciale psychologie, doordat zij reeds aan ka rakterbeschrijving deden, de verschillende leeftijden in verband met de karakterontwikkeling typeerden en den invloed van beroep en sociale omstandigheden daarop nauwkeurig nagingen. Het boven reeds genoemde werk van Theophrastus, zijn „ètikoi charaktères”, biedt bijvoor beeld een op rijke ervaring gegronde beschrijving van men- schelijke zwakheden en karakters, terwijl de latere en wel bekende Galenus den pioniersarbeid van Aristoteles be kroonde met zijn eeuwenlang gehuldigde leer der vier temperamenten. In al die bronnen spreken de „helden” tot ons als de voorbeelden, waarop de ««assa het oog heeft te richten, als de leiders van het men„chelijk geslacht. Niet uitsluitend zijn het de krijgshelden, ook de grooten, die denker, dich ter, profeet waren. Zij zijn het geweest, die de kneedbare stof der massa een vorrn^ gaven, die de groote, massale werken der wereld in het aanzijn riepen, die dachten voor en in de plaats van het gros, die door woord en voorbeeld den geest des tijds en de gedachten der tijden vertolkten en daardoor de wereld vooruitbrachten en die in perioden van socialen nood en economische depressie als redders en steunpilaren een vaste stelling innamen. Zóó vooral zag Carlyle zijn helden op het wereldtooneel der geschiedenis. Hij begroette daarom ook de wederop standing van het Duitsche rijk met een innige blijdschap, verdedigde de annexatie van het in onze dagen weer aan Frankrijk behoorende Elzas-Lotharingen met vuur en zag in Bismarck een zijner groote helden. Hoe kinderlijk blij was deze Schot van afkomst maar krachtig voorstander van het Engelsche positivisme, die Duitschlands éénigen IL gid. bij «orlle *3 «on Mn vinger Sierduiven: Holl. Kroppers (Doffer); 2e f - Pomm. Ooms. Duif: E.V. de vorige. Malthezer Kipduif: E.V. S. H. Speerstra te een Kozakken-officier, die de eer van zijn zus-j een aanvang znl nemen landen de Zeehavik en zijn mannen en zoowel Lionel als Rosamund worden gevangen genomen en als buit meege- voerd op het kaperschip van „De Zeehavik”. Nu is het Lionel die als galeislaaf het lot moet on dergaan wat hij zijn broeder had toegedacht. Ook de andere gevangenen zullen bij opbod worden verkocht. De Pasha heeft Rosamund ontdekt en is besloten haar tot eiken prijs te koopén ,De Zeehavik” verhindert echter zijn plan en hij gaat zelfs zoo ver dat hij, om haar tegen de opdringerigheid van den Pasha te be hoeden. onder de Mohamedaansche wetgeving met haar trouwt. Een Engelsch fregat, onder commando van Sir John, is uitgezeild om ten koste van alles, Rosamund en Lionel te bevrij- d 'n. De twee schepen treffen elkander en wan neer liet tot een slag zal komen, is het „De Zee havik” die zich vrijwillig overgeeft onder voor waarde, dat geen enkele van zijn'kameraden ook maar een haar gekrenkt zal worden. Op het .oment dat de „Zeehavik” zal worden gehan gen doet Lionel op zijn sterfbed een bekentenis en blijkt het hoe door een samenloop van nood lottige omstandigheden Sir Oliver onrechtvaar dig beoordeeld werd. Het is juist bijtijds om een executie te voorkomen en het einde van de film is, dat wij een gelukkig echtpaar zien en wel Sir Oliver en Lady Rosamund. JOURE, 29 Oct. Op Zaterdag 17 Oct. jl. had de winkelier M. Bosma van hier het ongeluk zijn portefeuille uit de binnenjaszak te verliezen. De poitefeuille bevatte een bedrag van ruim f aan bankpapier. Hedenmiddag is deze porte feuille terug gevonden door M. T. de Jong, die bij het slatten aan den Leeuwarderweg, de por tefeuille opbaggerde. Het geld bleek evenwel verdwenen. De politie stelt een ernstig uitge breid onderzoek in naar den vinder. J. Ct. .«arMagakoiBsa met da Mollaa«aaka Alganieana Varna* H|I|H gld. 01) lavana aarlnaa-Bask ®nfcla«Bain s!|d anaa *b*«u»é’a «eiaekard togas engolakkeii waar langt invaliditeit. gid. ingcvai nnsvu- jJQ gia.^ sterk Nietzsche-achtig aan. Intusschen Friesland heeft ook zijn helden gehad nog worden er steeds zijn grooten uit Verleden en Heden vereerd en gewaardeerd, bewonderd en gevierd. Er is wel eens een schrijver of schrijvertje geweest, die verlokt is geworden, om met de biographie van bekende en beroemde Friezen van alle tijden een begin te maken. Doch verder dan dat begin is het in den regel ook niet gekomen, ’t zij Ancona: Z.E.V. B. v.d. Wielen, Oosterend. Witte Leghorns: 2e prijs H. Slager; le pr. E. Hazelhoff, Hommerts; Z.E.V. dezelfde; 3e pr. W. Dijkstra Hz. Afd. Hennen. Barnevelders: le prijs, 3e pr. en Z.E.V. F. IJtsma. Australorps: le pr. en Z.E.V. F. H. Poel man. Wit Wyandotte: le en 2e pr. W. Dijkstra. ‘Ancona’s: le pr. S. E. Dijkstra, Oppen huizen. Witte Leghorns: le en 2e pr. en Z.E.V. E. Hazelhoff, Hommerts; 3e prijs en Z. E. V. H. Koopmans; Z.E.V. R. Boot; F. Poelman; Chr. Koster, W. Dijkstra Hzn. en S. Westra. Trio’s: Zw, Holl. Witk.: le pr. H. Bus- scher. Barnevelders: Z.E.V. P. J. Koopmans, KI. Tinega. Australorp: le prijs F. H. Poelman. Koekoek Plym.-Rocks: Z.E.V. T. Hager, 1 Jsbrechtum. Goud Wyandotte: le pr. M. Douma, Op penhuizen. Red-Rod-Islands: le en 2e prijs M. Koop mans, Scharnegoutum; Z.E.V. mej. S. Rijp- kema te Ijlst. Ancona’s: 2e prijs M. Koopmans, Schar negoutum; 3e pr. S. E. Dijkstra, Oppenhui zen; Z.E.V. B. v. d. Wieten, Oosterend. Witte Leghorns: 2e prijs W. Dijkstra Hz., Z.E.V. L. Visser. Brakels: 2e prijs R. I. Schaap, Tirns. Afd. Krielen. Wit Wyandotte (haan): le prijs B. Heins. Wit Wyandotte (hen): le, 2e en 3e prijs H. J. Calf. Wit Wyandotte (trio’s): le prijs B. Heins. Afd. Eenden: Wit Ind. Loopeend. Woerd. 2e prijs gebrs. Koopmans, Tinega; 2e prijs dezelfde met eend en W.; le prijs dezelfde met trio; 2e prijs trio, M. Koopmans, voorn. Peking Eenden: le prijs (Woerd) T. Ha ger, voorn.; le prijs (Eend) dezelfde; le pr. Trio (2 E. en W.) dezelfde. Kaki Chambell eenden: le prijs mej. S. Rijpkema, Ijlst. Afd. Postduiven. Zwarte doffer: 3e prijs A. Jansen; Vaaldoffer, ie prijs A. Jansen. Blauwkras doffer: le, 2e en 3e prijs F. 1 Jtsma. Blauwbont doffer: le en 2e prijs F. IJt sma; le prijs F. IJtsma (duif). Bonte doffer: le prijs F. IJtsma; 2e prijs H. Calf Sr. Idem duif: le en 2e prijs F. IJtsma. een groot hoofdnummer, nl. De Zeehavik, naar j I personeel in Rijksdienst is uitgerekend, dat de regeering inplaats van de oorspronkelijk Jarenlange bedoelde 1Ó pet. bijna 13 pet. op de sala- 1. een telg! jicgen van het personeel heeft bezuinigd. In van de familie, KiHigrew, had liefde opgevat voor verband" hiermee vraagt de Centrale de wordt, Sir Oliver verdacht de j s‘chöuwingtn over de Staatsbegrooting de ‘f ‘‘**’*“7 .“J regeering te verzoeken, dat zij het voor .„«1 Atnri n rr i n 1ii r»Li rrdc+dlHp hp« drag van 3 millioen verhooge met een zoo danig bedrag, dat een salarispeil van 95 pet. van voor 1924 worde verkregen. Paardenuitvoer. In de provincie Groningen zijn een 12 stuks hengsten van iy2ïaar ou<^ °PKe" kocht om naar Riga te worden verzonden. Een mijnongeluk. Bij een aardverschuiving in een steen zijn broeder Oliver tegenover Rosamund zwart 1 koolmijn te Pendletpn bij Manchester (En- te maken. Als het tot een huwelijk tusschen die 1 geland) zijn 3 mijnwerkers omgekomen en met de eerste bundel in een handschriften-portefeu’ille of 2e en 3e prijs fokkerij’ „Conimohe”, Leeu warden; 4e pr. R. 1. Schaap, Tirns; 5e prijs D. Winkler, IJsbrechtum; 2 maal Z.E.V. K. de Boer, Z.E.V. en E.V. R. S. Schaap te Tirns. VI. Reus (zwart): Ram. Z. E. V. D. Vol kers; E.V. D. Volkers. Witte Weener, voedster: Wiersma, Oosterend. Papillon (zw.) ram: Z.E.V. M. Koopmans. voorn.: le prijs M. Koopmans met voed ster. Rijnl. gevlekt, voedster: E.V. F. Robijn. Alaska (voedster): le prijs F. P. de Jong, Folsgare. Zilver lichtblauw (ram): le pr. L. Bijlsma. Pooltjes (ram): 2e prijs F. IJtsma, 2e pr. met voedster, de vorige. Black and Tan, ram: 2e pr. R. Haaitsma. Brandneuzen (ram): 2e en 3e prijs en Z.E.V. A. Coens. Voedster: le, 3e pr. en Z.E.V., A. Coens. Afd. Nesten. Papillons: Z.E.V. M. Eizinga te IJsbrechtum; le pr. S. U. Lemstra, Schar negoutum. Havana’s: le pr._P. Tjalsma, Gauw. Alaska’s: le pr. F. P. de Jong, Folsgare. Brandneuzen: le pr. L. Bijlsma. Aan enkele le prijswinnaars werden voor de mooiste dieren eereprijzen toegekend. De N.V. N. J. Wouda had enkele zakjes hoendermeel voor eereprijzen beschikbaar gesteld. Bekroonden, achter welke geen woon plaats is vermeld,'behooren in Sneek thuis. Avondbestelling. De Directeur, van het Postkantoor te Sneek maakt bekend, dat met ingang van 7 November a.s. op Zaterdagavond de laatste bestelling in plaats van te 6.10 nam. voortaan te 7.30 n.m. zal worden uitgevoerd, waardoor meerdere nieuwsbladen dan tot dusverre in deze bestelling zullen worden opgenomen. Bioscoopnieuws. In de Amicitia-Bioscoop gaat deze week als hoofdnummer: Vijanden der vrouwen, groot dra matisch super-filmwerk in 10 acten. Grootvorst Michael Lubimoff, schijnbaar slechts geboren om ’t onmetelijke fortuin zijner ouders aan weelde, spel en vrouwen te verspil- buiten het oorlogsgewoel te houden, in de lauwe weelde der tropische natuur, naar Monte Carlo, met z’n speelzalen en luxe-paleizen. Door feesten en orgieën tracht hij zijn genotzucht bot te vieren, maar het tragisch gebeuren, na afloop van een feest, waar hij Ali- cia’s zoon tot een duel uitlokt, brengt ook hem eindelijk tot inzicht van ’t leven met zijn zware eischen en zorgen. Ook Michael zal zijn deel in het wereldwerk verrichten de oorlog is voor bij, het werk van Vrede eischt alle energie. Villa Serena wordt tot zegen van zwakken en zieken, en na diepe ellende zullen beide menschen- kinderen, door lijden gelouterd, nog wat aardsch geluk kunnen veroveren. De Bioscoop bij de Waag brengt eveneens j de bekende roman van Rafael Sabatini. Tusschen de families van Sir John Killigrew regeering inplaats van de oorspronkelijk en Sir Oliver Tressilian bestond een j------ L’ - vijandschap. Echter, Lady Rosamund, een telg I Hssen van het personeel heeft bezuinigd. In van de familie Killigrew, had liefde opgevat voor i verband hiermee Sir Oliver. Als Rosamunds broeder Peter ver- j -pwececie Kamer om bij de algemeene be- moord wordt, i J- 1 moord op Peter te hebben gepleegd. De moor- t. x denaar Lionel, Oliver’s stiefbroeder, maakt ge-1 saïarïsverbetêring in uitzicht gestelde be ien, viert feest in zijn paleis te Moscou. Ahcia, meene zaak met Jasper Leigh, een zeeroover, i Hertogin de Lille, die misschien evenveel van 1 om Sir Oliver op te lichten en hem te verkoopen het leven heeft genoten als Michael, wil niet als slaaf aan de Mooren. Maar Leigh’s schip verzuimen bij het bal tegenwoordig te zijn. Het wordt aangevallen en beide, zoowel hij als Sir 1 leidt echter tot een duel tusschen Michael en Oliver worden gevangen genomen en als galei- i een Kozakken-officier, die de eer van zijn zus- slaven aan de roeispanen gekluisterd. Als hi: stemd over de onmenschelijke behandelingen, die hij heeft ondervonden en wordt hij Barba rij nsch zeeroover en Mohamedaan. Lionel laat intusschen niets onbeproefd om E.V. P. Slager (duif). Konijnen. Vlaamsche reus (haaskleur) voedster: 2e prijs L. Bijlsma. VI. reus, witte ram: le en 3e prijs D.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1925 | | pagina 1