LANDVERHURING. M155 Blanche Officiéél gedeelte Nieuwstijdingen. Gelden beschikbaar. NEDERLAHDSCilE miHEEKflm 4 VA Pandbrieven i 98 °|0 Slliclial Orgm dn liiniti hul Tauchjni zn perceelen Weiland, onder bijzondere voorwaarden in het be lang van de melkvoorziening, ongeveer ge lijk aan die welke gelden bij verhuring door het Old Burger Weeshuis. 200 150 ffi'A’ÏÏJLÏÏ 42e JMROAHB Abonnementper jaar f 2.50 fr. p. post f 3.60. Advertentiën9 ct. p. regel. {Inge zonden mededeellngen hooger, bij Abonnement belangrijke korting Advertentiën worden tevens grans ge plaatst in de SNEEKER COURANT opgericht te VeOftdaiH in '£vl UINBDAG* «a VRUDA.ORA VQSD8 UUfavass Brandbnburgh Co., Iim Tahfeen Nn.. 150 ZATEROAU IN DEOEMB^R I8RB Valgus waerwuidu ttiiHnï»*1*1 AbannAa vermkaid tagan angalakku vaai Alia rookara aljn *n. a öt. 1890 Mr. J. WILKENS I i Hypotheken ruim 144.000.000 Pandbrieven ruim I 42.000.000 9 9 5 a. a. opsluit spoor New IS ïS 50 55 oe ii is .44 51 .14 .02 Vergunningen. Bij Kon. besluit is, op voorstel van de betrok ken gemeenteraden, het maximum aantal ver gunningen voor den verkoop van sterken drank in het klein met ingang van 1 Jan. 1926 nader vastgesteld voor de gemeenten: Oaasterland op 13 (was 14), Wonseradeel op 9(15), Utingera- deel op 6 (12), Hem. Oldephaert en Noordwolde op 9 (10). 5 l 7 m- Directie Mr. M. J BOS en .17 .30 bij levena- ie invaliditeit. t- P’ ie I»- et. aqooEsrra TH«jQDO«u> HltMEWEC anomnetn 05 .11 16 94 32 .34 46 ■54 .00 os 30 34 43 50 Vergoeding boventallige onderwijzer ten onrechte geweigerd. Ged. Staten hebben, naar aanleiding van een door het bestuur der Vereeniging voor Christe lijk Schoolonderwijs te Sneek ingesteld beroep tegen het besluit van den raad van Sneek, hou dende afwijzing van zijn verzoek om voor een boventalligen onderwijzer aan de Julianaschool over het tijdvak van 1 Mei tot 31 Dec. 1923 een vergoeding van f 960 toe te kennen, beslist, dat deze vergoeding ten onrechte is geweigerd. Alle rookara alju er balnet op, vandaar hun stereotype vraag Geef JtfZJ m«»r Muèkt eena kennte met Mias Blanche „Rcyal”. Ongevallen. Zondagmiddag heeft de zevenjarige O. P. C. te Brunssum een ketel kokende soep over het lichaam gekregen. Het knaapje is aan de gevol gen overleden. Te Warm bij Terborg vervoerde de zoon van den landbouwer G. J. per wagen eenige varkens, terwijl zijn vader een eind zou mee gaan. Toen de voerman eenigen tijd was door gereden, keek hij om en miste toen zijn vader. Hij maakte zich echter niét ongerust, denkende dat zijn vader naar huis was teruggekeerd, hoe wel hij het vreemd vond, dat de man hem met gewaarschuwd had. Voorbijgangers vonden ech ter den vader later dood in de sneeuw langs den weg liggen. Vermoedelijk had een hartver lamming een einde aan zijn leven gemaakt. Op de ringvaart bij de Karsebrug te Nieuwer- Amstel botsten twee schaatsenrijders tegen el kaar op, met het noodlottig gevolg, dat de 17- jarige v. H. voorover sloeg met het rechteroog op de punt van de schaats. Bloedend werd hij per auto naar het Ziekenhuis te Amsterdam ver voerd. Vermoedelijk zal hij hef licht uit het oog moeten missen. Woensdagnacht zijn in een perceel in de Kui- persstraat door gasvergiftiging een man, De Grauw genaamd, zijn zieke vrouw en nog een inwonende vrouw bijna gestikt. Toen een familielid den man om 6 uur wilde komen wekken en niet werd opengedaan, ver schafte hij zich toegang door een raam. Doch al spoedig bemerkte hij gaslucht en bij verder on derzoek bleek, dat de drie menschen, die zich in het huis bevonden, bewusteloos waren. Spoedig werd medische hulp ingeroepen. Na veel moeite is men er om 8 uur in ge slaagd den man en een der vrouwen bij te bren gen. De toestand van de huisvrouw is echter nog zorgwekkend. Men meent als oorzaak te moeten aannemen, dat de hoofdleiding stuk gevroren was, terwijl de invallende dooi deze lek deed worden. Lichamelijke oefening. Ged. Staten hebben voor de openbare lagere school te Sloten tot 1 Jan. 1928 vrijstelling ver leend van de verplichting tot het geven van onderwijs in lichamelijke oefening. De Slamat Het stoomschip Slamat, van den Rotterdam- schen Lloyd, dat 19 September van Rotterdam is vertrokken voor een reis naar Java en terug, is Woensdagmorgen half-negen te Rotterdam teruggekeerd. De uitreis naar Java was al een record; het schip was ’s Woensdags om 7 uur v.m. in Priok, alvorens het gereed liggende schip van de Nederland was uitgevaren naar Nederland. De Slamat vertrok Woensdag 11 November van Batavia en kwam precies 4 weken later in Rotterdam aan, waarmee alle records van an dere schepen werden geslagen. Het geringste 3IEUWE sheeker courait annex SNEEKER COURANT en WYMBRITSERADEEL 7£ gld. 41J vullen CA gid. bU varllea vu IV vu Mn daim. vv wi wijavUaer. Het personeel der scheepsbouwmaatschappij heeft eerst getracht het vuur met eigen middelen te blusschen, maar hét duurde niet lang of men zag zich onmachtig om de met groote snelheid om zich heen grijpende vlammen te stuiten. De vuurhaard was reeds tot een ware hel gewor den onder het middengedeelte van den reusach- tigen scheepsromp, toen de brandweer met zeer veel material op het terrein van het onheil ver scheen. Het waren vooral de zoogenaamde kim- stoppers onder de slee van de helling, waarop de kiel van het in aanbouw zijnde schip rust, die aan de loeiende vlammen voedsel boden. Deze kimstoppers zijn zware balken van droog eiken hout, die tusschen de stutten van de helling zijn aangebracht om bij het te water laten, dus wanneer het schip van de helling glijdt, te voor komen dat de stutten worden meegenomen. Toen wij, aldus de corr. der N. Rt. Ct., op het terrein aankwamen, was de helling over een groot gedeelte van de lengte (ongeveer 150 meter) met de geweldige stellage daaromheen reeds ingestort, met het gevolg, dat de ijzeren scheepsromp met het voorgedeelte op den grond was komen te rusten. Onder dien romp was het nu een uitgestrekte en witgloeiende vuurpoel geworden, welke voor de brandweer zeer moei lijk te bereiken was. Een toenemende wind had de vlammen steeds sterker aangewakkerd. Van alle kanten tastte de brandweer met mo- torspuiten en drijvende stoomspuiten, waarvan het bekende waterkanon in werking was ge steld, het verslindende element aan. Maar het had een zoodanige kracht, dat het geruimen tijd geleek, of zij in haar strijd tegen de loeiende en kolkende vlammen, in welker midden men af en toe het witgloeiende ijzeren gevaarte van den scheepsromp zag staan, niets vermocht. Langs de zware palen der uitgestrekte stel lage lekten en kronkelden de vlammen omhoog. Het instorten van den steiger gebeurde met een dreunend gekraak, waarbij geweldige vlammen- zuilen zich in de lucht verhieven. Toen stortte aantal mijlen, dat in een etmaal werd afgelegd, tieloods, die zich langs de heele helling uitstrekt. Met groote moeite slaagden de brandweerlieden, die uit deze loods hun stralen op het vuur ge richt hielden, er in zich te redden. Een hunner werd even door een zwaren balk getroffen, doch is gelukkig niet ernstig verwond. Tegelijk met het neerkomen van dit gedeelte van de stemd, njet meer eerst naar elders worden meegenomen, m. a. w. dat deze hier in het station-kantoor gecontroleerd worden. Ver der zal worden getracht de boomen aan de straatweg, die een groot gevaar opleveren, zooals bij de j.l. storm, weer is gebleken, nog deze winter voor een gedeelte gerooid te krijgen en met het oog op werkverschaf fing, dit door inwoners dezer dorpen zoo veel mogelijk gedaan te krijgen. Nog werd een bespreking gehouden om zoo mogelijk te komen tot verharding van het z.g. bin nenpad, gezien de stand van zaken is dit voor de betrokken inwoners van het groot ste belang. Niets meer aan de orde zijnde werd de vergadering door den voorzitter Joh. Cnossen Jz. met een toepasselijk woord gesloten. HOMMERTS. In ons dorp is thans in een lang gevoelde behoefte voorzien. Werd in de loop van het jaar een nieuwe school ge bouwd, waardoor het oude gebouw weer in het bezit kwam van heeren kerkvoogden der Ned. Herv. gemeente, thans is dit om gebouwd in een schoon vergaderlokaal, practisch en netjes ingericht eri voor alge meen gebruik opengesteld, tegen vaste ver goeding. Een woord van dank aan ge noemd college voor het genomen initiatief is zeer zeker op zijn plaats. Het gebouw is ingericht voor begrafenissen en verschil lende vergaderingen en bestaat uit een groot en klein lokaal, met in ’t geheel plaats voor ongeveer 150 personen. Vergaan. Met vrij groote zekerheid mag thans worden aangenomen, dat de treillogger MA 29, Clara, eigenaar K. van der Bent, in den stormnacht van 25 op 26 November is gebleven en vermoe delijk is overvaren door het Engelsche stoom schip Milton Star. Dit vaartuig heeft direct bij het binnenkomen in den Waterweg gerappor teerd met een visschersvaartuig in aanvaring te zijn geweest. In verband met het lange uitblijven van de Clara en het aanspoelen van de scheeps- boot op Terschelling neemt men thans het ver gaan als hoogstwaarschijnlijk aan. De opvarenden waren drie zoons en een klein zoon van den reeder, nl. Dirk van der Bent, schipper, oud 43 jaar, gehuwd en vader van 4 kinderen. Zijji oudste zoon Krijn, oud 16 jaar, was mede aan boord. Hij laat een weSuwe ach ter met drie kinderen. Verder Maarten van der Bent, oud 40 jaar, nalatende een weduwe met twee kinderen en Piet van der Bent, oud 30 jaar, achterlatende een vrouw en een kind. Waar de treilvisscherij al geruimen tijd slech te resültaten -opleverde, blijven al deze gezinnen in groote armoede achter. Onder de bevolking aldaar heerscht groote verslagenheid over dit droevig verlies. De genezende werking van een mishandeling. Voor de vierde kamer der Amsterdamsche rechtbank heeft terecht gestaan G. H., dagloo- ner te Sloterdijk, wegens zware mishandeling van zijn echtgenoote. Bekl. was in den ochtend van 23 Juni jf. om 7 uur op het politiebureau aan den Admiraal de Ruyterweg gekomen, waar hij een tamelijk verward verhaal had gedaan van hetgeen hij eenige oogenblikken tevoren in zijn woning had gepleegd. Politiebeambten von den bij onderzoek de vrouw van bekl. bewuste- en zwaar aan den linkerslaap gewond in de benedenkamer van die woning liggen; de wonden had bekl. haar met een bietenschopje toegebracht. Den dag tevoren was de vrouw, die uit wer ken ging, daar bekl. dikwijls werkloos was, thuisgekomen en had, gelijk meermalen ge schiedde, ruzie gezocht, ’s Avonds had zij zich op den zolder ter ruste begeven, terwijl bekl. beneden was gaan slapen. Toen bekl. den vol genden ochtend naar boven was gegaan om janr niet inkomsten dit jaar f 63.87J/2* Uit- de vrouw hem met een bietensebop. Beklaagde i .gaven f 18.66, alzoo n saldo van f 45.21 ontnam haar de schop en, driftig geworden, i vrouw daarmee op het hoofd. j bestuursleden gekozen de h.h.: A. Berg- De vrouw is in het ziekenhuis verpleegd moe- j sma, W. W. Gaastra en N. de Boer. ten worden. Nu is ze hersteld en de verstand- 1 Als voorstellen werden naar voren ge- houding tusschen man en vrouw is beter dan ct---.e voren. De vrouw, die vroeger dikwijls 3rochuje van de hand worden de buslichting zoodanig te regelen,nerveuze storingen vertoonde, is thans geheel i --i- j Eenige pleitredenen der Geelkerken-groep, en iets aangaande de malcontentie in Am- sterdam-Zuid, aan Gereformeerd Nederland voorgehouden.” LEMMER, 10 Dec. Onze visschers zijn nog druk aan het spieringvisschen onder het ijs in zee. De vangsten worden echter geringer en de prijs loopt terug; ook bleek het ijs heden ten gevolge de dooi reeds onbetrouwbaar te wor den. Dat dit overigens al zoo koude bedrijf ook lang niet zonder gevaar is, bleek weer voor de zooveelste maal, toen zich gisterennamiddag, tegen dat het donker werd, hier nog een 25 vis schers op het ijs in zee bevonden, en dit ten gevolge de veranderlijke wind en de opkomende vloed begon te kruien en te scheuren. Deze vis schers, zulks bemerkende, vluchtten naar de kust. Sommigen hunner moesten echter door de ande ren met touwen geholpen worden om aan wal te komen, waarbij een hunner nog in zee viel, maar gelukkig nog gered kon worden. 10 Dec. De salonboot „Holland” van de Holland-Friesl.-Gron. lijn, gisterenmorgen om 7 uur van hier, geassisteerd door een ijsbreker, naar Amsterdam vertrokken, liep daar gisteren avond om 9 uur binnen. Morgenochtend vertrekt de „Friesland” van deze lijn weer van hier naar Amsterdam. Met het oog op het vele ijs in zee, varen deze booten thans voorloopig nog alleen bij dag en dan nog geassisteerd door een ijs breker, echter nog niet op vastgestelde uren, daar deze meestal zwaar geladen schepen hier eerst gelost en geladen moeten worden, en het goederenvervoer enorm is. Het motorschip van Kool van Medemblik- zit nog steeds nabij Kuinre in het ijs bekneld^ Men heeft de vrouw en een kindje van 6 maan den van den schipper, met een ijsvlet vanaf Kuinre van boord gehaald en te Kuinre aan wal gebracht. Het schip zit op bijna een uur afstand vlak voor de haven van Kuinre. Er is direct nog geen gevaar voor dit schip, maar als het ijs begint te kruien wordt de toestand gevaarlijk. FRANEKER, 9 Dec. Hedennacht heeft in het nieuw gebouwde St. Theresiagesticht alhier een vrij hevige binnenbrand gewoed, die nog al vrij wat brand- en waterschade heeft veroorzaakt. Omstreeks 5 uur van morgen ontdekte de post- looper Kingma den brand in den Oostervleugel; hij belde toen direct de zusters op, waarvan al een paar waren opgestaan. Oogenblikkelijk werd toen de brandweer gewaarschuwd, die spoedig met de motorspuit ter plaatse aanwezig was, waarmede direct de strijd tegen het vuur werd aangebonden. Doordat de brand zich eerst nog al dreigend liet aanzien, werden enkele oude vrouwtjes, die hun tehuis in het gesticht hebben, bij familie gebracht, terwijl de overige bewoners direct naar de naast ’t gesticht staan de R.-K. school verhuisden. Nadat de spuit eenigen tijd vrij wat water had gegeven, bleek al spoedig, dat het geVaar voor uitbreiding van het vuur gëweken was en was men de brand te ongeveer halfzeven geheel meester. Het prachtige gebouw heeft echter vrijwat geleden, vooral de mooie kapel, waarin de brand vrij zeker ontstaan was door een daarin staande warme vulkachel, is vrij wat gehavend. Er is een groot gat in de vliering gebrand, waardoor de kachel ten slotte door het plafond is gevallen en in het daar onder zijnde vertrek op den vloer terecht gekomen. De kapel is gedeeltelijk uit gebrand en voor de rest bijna geheel vernield door water- en rookschade. Ook het daaronder gelegen vertrek moet bijna geheel hersteld wor den wegens vuur- en waterschade. Daar het ge bouw, dat a.s. Maandag zou worden ingewijd, nog niet door den aannemer, den heer Ettema, alhier, was opgeleverd en deze de nieuwbouw op korten termijn verzekerd had, komt de brandschade dus voor rekening van de daarbij betrokken maatschappij. Persoonlijke ongeluk ken zijn niet voorgekomen. L. N. S»”»™ &S"*w^erd U^.n^^ri^kkanVaar 2000 Un-. ir gld. bij veritea AB wan au vla? er De Gemeenteraad van Sneek heeft be sloten tot het verhuren van Zij die voor huur in aanmerking willen komen, gelieven dit mede te deelen aan BURGEMEESTER en WETHOUDERS van SNEEK vóór den 20st«n Deo. N.N. inlichtingen over de te verhuren per- ceelen zijn te verkrijgen ter secretarie (boven). SNEEK, 12 December 1925. Gezien den verbeterden toestand van het ge- heele gezin, eischt het O. M. wegens zware mis handeling een voorwaardelijke straf van maaïiden, met een proeftijd van drie jaar. De kabinetscrisis. Naar aanleiding van de Woensdagavond ge houden vergadering van de fractie van christe- lijk-historische leden der Tweede Kamer, welke tot omstreeks middernacht geduurd heeft, was dr. De Visser, die door de Koningin is belast met de vorming van een parlementair kabinet, voornemens, gisteren besprekingen te houden eerst met mgr. dr. Nolens, voorzitter van de R.-K. Kamerfractie, en daarna met mr. Th. Heemskerk, voorzitter van de fractie van anti- revolutionnaire Tweede Kamerleden. GELDEN BESCHIKBAAR voor aerate bypotheak op uiterst bil lijke voorwaarden. NB. Deze Bank niet te ver warren met de 15 jaar later even eens te Veendam gevestigde Veen dammer Hypotheekbank. Brand bij de Nederlandsche Scheepsbouw- Maatschappij te Amsterdam. Gisteravond te omstreeks 7 uur is de brand weer gealarmeerd voor een brand aan de hel ling 1 van de Nederl. Scheepsbouw Maatschappij aan de Conradstraat te Amsterdam. Reeds eeni gen tijd te voren had het ondergedeelte van de helling ongeveer in het midden vlam gevat, ver moedelijk tengevolge van het wegspringen van een gloeienden nagel, waardoor wel eens meer brandjes veroorzaakt worden. Op de helling stond een 12.000 ton metend tankschip voor rekening van de Anglo Saxon petroleum Com pany, op stapel, in een gevorderd stadium van voltooiing. de stelling brandend neer op de groote construe- j bedroeg 366, in het Engelsche Kanaal, met alle getijen tegen. In den Indischen Oceaan wer den etmalen gemaakt van 400, 388 en 382 mijl, eenige dagen'achter elkaar. De passagiers had den in Singapore, Colombo eh Marseille onge veer 6 uur tijd, bij vol daglicht, van 6 uur ’s morgens tot 12 uur ’s middags, om aan wal te gaan. n. Rt. Ct. Gepl. Maatzch. Kap. 5 839997 45 en Reserves helling, schoof het schip een eind omlaag, totdat het met den achtersteven op den grond kwam te rusten. De directeur van de Scheepsbouw Mij., de heer Goedkoop, was van meening, dat het schip feitelijk verloren was. De platen van den bodem waren witgloeiend in den geweldigen vuurgloed, waaraan zij al eenige uren lang blootgesteld waren geweest. Ook de muur van de constructieloods vatte bij het omstorten van de stelling vlam en werd grootendeels vernield, maar de brandweer slaag de er in hier het vuur te stuiten, zoodat deze loods op den muur na behouden is gebleven. Vooral toen de brand op zijn hoogtepunt was, bood hij een even angstwekkend als grootsch schouwspel. Over een lengte vari ongeveer 75 en een breedte van 20 meter loeide onder het schip een zoo geweldige vuurzee, dat het bijna onmogelijk was er den blik lang achtereen op gericht te houden. Tegen half 11 scheen de brandweer, die prachtig werk verrichtte, het vuur meester te zijn. Het voorschip rustte toen nog op het ge spaard gebleven, dat was het kleinste gedeelte van de helling, waarvan de brandweer het vuur had vermogen te weren door er stortvloeden water over te spuiten. Uit het Oosterdok wierp het waterkanon van de Jan van der Heyden machtige stralen in den uitgebreiden vuurhaard; door de constructieloods naderden spuitgasten deze hoe langer hoe dichter met stralen op de Vechtwaterleiding, ook aan de voor- en achter zijde geraakte het vuur eindelijk ingesloten, zoo dat de brandweer het vuur tegen elf uur wel meester was. Intusschen was ook nog een twee de gedeelte van de stellage rondom de helling brandend omlaag gekomen. Toen wij te 11 uur het terrein van den brand verlieten, stond alleen nog het voorste gedeelte van de helling met het daarop rustende voor schip van de in aanbouw zijnde, tankboot en het hooge steigerwerk daarom heen. Het bleek nog zeer moeilijk betrouwbare in lichtingen omtrent de aangerichte schade te be komen; d(tn heer Goedkoop hoorden wij haar zeer ruw schatten op 1 millioen alleen wat de tankboot betreft. De platen van de huid van het schip waren over een groote uitgestrektheid wit gloeiend en ontzet. Daarbij kwam de schade van de verwoesting der helling, waarbij te voe gen is ernstige schade door storing van het bedrijf. Naar wij vernamen, zouden schip en helling op beurspolis verzekerd zijn. De commandant van de brandweer, de heer Gordijn, had de leiding van ’t blusschingswerk. Op het terrein waren aanwezig de waarnemende hoofdcommissaris van politie de heer Van Aspe ren commissaris Heeroma, eenige wethouders en verschillende raadsleden. Zeesterren als mest Op het strand te Zandvoort spoelen thans in buitengewoon grooten getale de gewone zee sterren aan. Bijna het heele strand is er mee bezaaid. Bij karrevrachten vol worden deze dier tjes het duin in gereden om als mest te dienen, schrijft de „O. H .Ct.” De zeester of vijfhoek (Asterias rubens), mid dellijn 10—15 c.M., komt in verschillende kleu ren voor. Zij hebben fijne zuigvoetjes waarmede zij zich aan klippen, rotsen en palen kunnen vasthouden. Zij kunnen er zich ook mee voort bewegen. De zeester voedt zich met vleesch, zooals slakken en mossels, die zij vooraf door het afscheiden van gif gedood heeft. Voor velen is deze „stranding” een aardig extraatje. Per karrevracht brengen de diertjes ongeveer zes gulden op. Een beetje gelukkige „opschepper” kan het tot drie vrachten daags brengen. zaak-Geelkerken. De titel is: „Het oordeel zui- i ver! Mijn bezwaar tegen de preek over Zondag 3; - Gevonden voorwerpen. Aanwezig aan het bureau van politie, Nieuwe Veemarkt, en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11 en 12>/2 uur, de navolgende voorwerpen als gevon den gedeponeerd op 10 en 11 Dec. 1925: twee sleuteltjes aan touwtje; zegelboekje; herders hond. Aanwezig en te bevragen bij de navol gende ingezetenen, onderstaande voorwer pen, als gevonden aangegeven op 10 en 11 Dec. 1925: metalen duimstok, K. Lok, 2e Steenklip- straat 29; donker bruine sjaal, J. Frankena, Joh. W. Frisostraat; blauwe bus, Wed. S. Flapper, Ged. Neltjeshaven 9. Bioscoopnieuws. De Amicitia-bioscoop heeft als hoofdnr. een film, vervaardigd naar een der zoo beroemde werken van Jack London „De roepstem der Wil dernis”, een film in 7 acten, de lotgevallen van den St. Bernardhond Buck verhalend, een dier waaraan London eigenlijk veel meer menschen- dan hondenverstand schonk. Maar dat verhin dert niet dat men met spanning de avonturen van Buck volgt, die opgegroeid in de zonnige valleien van Californië, in een even zonnig te huis, plotseling in de wreede koude en het harde leven van het goudland van Klondyke wordt verplaatst. Daar gaat hij van hand tot hand, hij wordt mishandeld en daardoor verbitterd. Toch hecht hij zich aan bazen die goed voor hem zijn als Perrault, de koerier en John Thorn ton, z’n laatste meester, voor de stem van de wildernis hem opeischt. John raakt in een ge vecht met een vroegeren eigenaar van Buck, die de hond ook wreed behandeld heeft, en Thorn ton wordt gedood, maar Buck neemt een vree- selijke wraak. Dan bindt niets Buck meer aan de menschde wildernis ligt voor hem. Een film, welke ook om de natuurtafereelen en de kiekjes in het gouddelversland interes sant is. De Bioscoop b/d. Waag heeft ook een film, welke wel bezoek zal trekken nl.: „Op de groot ste versnelling”, waarin een nieuwe ster, Mac Donald, de hoofdrol vervult. We worden eerst gebracht in de mondaine omgeving van Miramar, de weelde-badplaats, waar Jack Holloway, een rijke jongeman, ge noeg krijgt van de dwaze bakvischjes, die naar hem hengelen en besluit zich op het platteland te vestigen om er ’n eenvoudige vrouw te zoe ken. Jammer maar, of eigenlijk gelukkig voor hem, neemt de rijke erfgename Alice Cromwell een soortgelijk besluit en zij wordt onderwijze res in het dorp waar ook Jack terecht komt en tusschen Alice de onderwijzeres en j autorepaiateur spint zich nu een liefdesroman. 1 een nieuw lokaal was geopend, ’t welk in Maar Alice valt in handen van een rL- •L-~- 1 ■--- bende, die haar eerst in een zenuwlijdersgesticht en is, verbergt in de achterbuurten York. Een geweldige autorace en een reeks sensationeele gevechten stellen Jack dan in staat zijn aanstaande vrouw te bevrijden. Een in de nu volgende stemmingen werden tot' sloeg hij zijn Na het lezen der notulen bleek uit het verslag van den penningmeester dat de o stand der kas was als volgt: saldo vorige te zeggen, dat hij koffie had gezet, bedreigde gaven 118.66, alzoo ’n saldo van f 45.21 *4 ontnam haar de schop film vol spannende episoden. j bestuursleden gekozen de "h.h.: A. Berg-' Kwestie-Geelkerken. sm?.’ ^aastra N. de Boer. Als voorstellen werden naar voren ge-i uvUUllli B1J de firma J. W. Boeijenga Zonen te Sneek bracht het volgende: ten eerste zal getracht ooit te ziet 18 Dec. het licht eene brochure van de hand worden de buslichting zoodanig te regelen nerveuze 1 van den heer H. Marinus, hoofdpersoon in de dat brieven en stukken voor de plaats be-i hersteld. JUTRIJP—HOMMERTS, 9 Dec. Heden avond vergaderde in het nieuwe lokaal de vereeniging van Dorpsbelangen. In zijn, loos openingswoord werden eenige woorden door de voorzitter gesproken, gewijd aan de nagedachtenis van het dezen zomer overleden bestuurslid J. B. Cnossen, tevens werden woorden van hulde gebracht aan Jack de h.h. kerkvoogden, waar door hun initiatief „jk ;,i chantage-een lang gevoelde behoefte voorziet. haar later, als Jack haar op het van

Sneeker Nieuwsblad nl | 1925 | | pagina 1