ZWIT5ERSCME NIEUW CENT MI55ÖLANCHE HOPJES NIEUW’ 75 Officiéél gedeelte NIEUWSTIJDINGEN. ;v XWITSERSCHE iKRACHTl ECONOMIE annex SNEEKER COURANT en WYMBRITSERAOEEL Officliil Orgm lir liimti hul. HOLLAND /no iso WOSMSSAQ IB DFCER5BFR 1958 Fersta Bled SB Ro< Ml VRAAGT J N.V.H ALLAN DS£H- U CHQCQLADE-FABRJEK ZE UW WINKELIER DE HOPJES R.EEPEN THANS OOK Vamhgai UEBTSDAGi «a VRIJDAGSAVONDS URgsr»™ Brandenbürgh Co., JSCH hinderwet. Maw DE. feestgenooten lang in herinnering zal blijven I n V Abonnementper jaar f 2.50 fr. p. post f 3.60. Advertentlën9 ct. p. regel. 'Inge zonden mededeelingen hooger, bij Abonnement belangrijke korting Advertentiën worden tevens grans ge plaatst in de SNEEKER COURANT QER 1 3IEUWE SSESEBH COÜEilT gACL Olj ••rllon bracht, aangezien zij althans nog niet behoort tot de zaken, die naar art. 30 K. O. niet op de mindere vergaderingen hebben kunnen afgehan deld worden, besluit: lo. de Generale Synode in ernstige overwe ging te geven, de zaak op grond van art. 30 k O. bij haar nog niet ontvankelijk te verklaren en naar de classis Amsterdam terug te wijzen; 2o. eveneens, wanneer mocht blijken, dat met I gasslang deze zaak andere kwesties in verband staan van algemeen belang, rakende bv. het gezag en de uitlegging der H. Schrift en daarmede artt. 5— der Ned. Geloofsbelijdenis, dan in deze kwestie geen overijlde beslissing te nemen, maar haar om praeadvies aan een commissie op te dragen, opdat na voorafgaande toezending aan de ker nen daarover dan op een volgende Generale Sy node moge geoordeeld worden; 3o. van dit besluit aan de vergadering der classis Leeuwarden en de Particuliere Synode van Friesland mededeeling te doen, met het ver zoek, zoo mogelijk, het over te nemen en door te zenden. Geweldig groot is, zegt de Tel., het aantal stukken, dat over de kwestie-Geelkerken door de classis Amsterdam naar de Gen. Synode zal worden gezonden. Om al deze paperassen te verzamelen en te ordenen heeft de kerkeraad van (Groot) Amsterdam, ds. B. A. Knoppers, actuarius der classis, niet minder dan 10 dagen van zijn gewonen dienst ontheven. Hierbij is dr. K. nog bijgestaan door twee andere predi kanten en een ouderling. Thans zijn de stukken gereed, deze kunnen in drie deelen onderschei den worden: le. de memorie betreffende de zaak-dr. Geel kerken zelf. Deze telt niet minder dan 87 folio- pagina’s, daarbij komen dan nog 29 bijlagen; 2e. de memorie betreffende de zaak met de kerk van Amsterdam-Zuid, deze bevat 38 folio- pagina’s en 7 bijlagen; 3e. de memorie betreffende zaken, die zich groepeeren om bovengenoemde stukken, tellen de 72 folio-pagina’s, benevens 22 bijlagen. Al deze stukken zullen den kerkeraad van Assen worden ter hand gesteld, die ze zal ver menigvuldigen. Elk der leden van de a.s. Gen. Synode zal dan uit dit werk, dat waarschijnlijk wel in verschillende deelen zal verschijnen, de kwestie reeds kunnen bestudeeren. Eigenaardig is het, dat ook de „Acta” reeds alle stukkeh heet te bevatten. Ook de onkosten van al de vergaderingen schijnen onrustbarend te stijgen. Zoo heeft de classis Amsterdam reeds besloten van haar kerken een extra bijlage'van f1600 te vragen. Het monument te Elandslaagte. De Nederlandsch Zuid-Afrikaansche Vereeni- ging heeft telegrafisch de mededeeling ontvan- gen, dat de onthulling van het Gedenkteeken op het slagveld van Elandslaagte, ter herinnering aan den slag van 21 Oct. 1899 op 19 Dec. zal plaats hebben. De onthulling zal worden ver richt vermoedelijk door den voorzitter van den Volksraad, adv. E. G. Jansen, of wanneer deze verhinderd mocht zijn door den consul generaal te Pretoria, den heer H. A. Lorentz. Voor de vele milde gevers en geefsters in Ne derland, door wier toedoen de Nederlandsch- Zuid-Afrikaansche vereeniging een bedrag van ruim f3200 naar Zuid-Afrika kon overmaken, is dit ongetwijfeld een aangename tijding. In Zuid-Afrika is door het Comité van Oud strijders een bedrag van ruim f3600 bijeenge bracht, zoodat het oorspronkelijke plan kon worden uitgevoerd en een waardig gedenktee ken ter nagedachtenis aan onze stamgenooten is opgericht. Een vakvereeniglngskwestie in Engeland. Er dreigen stakingen en onlusten onder de gemeentearbeiders van Manchester, die op het standpunt staan dat ieder gemeentearbeider lid moet zijn van een vakvtreeniging de zooge naamde „honderd percent-vakvereenigings-clau- sule”. Onder de trambestuurders waren onlangs 6 man ontdekt, die geen lid van eenige vakver- eeniging waren. Na eenig onderhandelen ver klaarden zij zich bereid tot een vakvereeniging toe te treden, maar zij verkozen nu een andere dan de toonaangevende „general union of trans portworkers” met het gevolg, dat het bestuur van deze Union verklaarde, dat de mannen om in gemeentelijken dienst te kunnen blijven slechts van hun vakvereenigmg lid mochten zijn. Zaterdagmiddag zijn a' vergaderingen over de kwestie gehouden en een onmiddellijke staking kon slechts door het bele'd van eenige wethou ders afgewend worden. De vakvereenigingen zijn echter van plan van deze zaak een proet- geval te maken, terwijl het gemeentebestuur alsnög op neutraal standpunt staat. De Pantoffelheld durft «elf» te genover sijn vrouw volhouden: Geel MIJ maar: Maakt eens kennis met Miss Blanche ,.R yal”. I i -- -.L=gB—I dig plan moet geschieden, waarbij de woon wijken, industriecentra, enz. van te voren vastgelegd worden. Het bouwen moet ech ter zoo snel plaats hebben, dat ontwerp en uitvoering bijna gelijktijdig moet ge schieden: geen schoonheidscommissies dus, geen bouw- en woningtoezicht, maar de volle verantwoordelijkheid van opzet en uitwerking voor ontwerper en uitvoerders. De heer Van Loghem zal begin Februari naar Rusland vertrekken en daar tien of elf maanden verblijf houden. Spoorloos verdwenen. Op 19 October gingen eenige personen in Saramacca visschen in de nabijheid der Gran- kreek (West-lndië), aldus schrijft „De West”. Toen zij terugkeerden merkten zij, dat een hun ner, een jongeman, Richenel Teul genaamd, zich niet meer bij hen bevond. Het gezelschap keerde terug, doch zocht tevergeefs naar den vermiste. Teul is sedert dien niet meer gezien, zoodat men zich zeer ongerust maakt over zijn lot. Er zijn voorbeelden van, dat menschen zich dagen en zelfs maandenlang in deze streek in het bosch in het leven konden houden, zich voornamelijk voedend met kabbes. Er is een geval geweest van een vrouw, die aan de Beneden Saramacca in het bosch verdwaalde en maanden later door de Boschnegers gevonden werd bij de Boven Saramacca. Zij had zich met kabbes gevoed en steeds een kreek gevolgd. Deze vrouw was echter voorzien van een houwer, wat niet het geval is met Teul. Bovendien waren de zwam pen na de felle droogte der laatste maanden zonder water. De kansen, dat Teul er het leven van af brengt, zijn dus gering. Eenige patrouil les hebben een paar keer het bosch doorzocht. Het eenige wat men vond waren een paar vis schen in een verlaten kampje. Van Teul zelf werd geen spoor gevonden. I«m Telute... 1?tf) Ambtelijke corruptie en bureaucratie in Rusland. In de eerste 10 maanden van 1925 zegt de Prawda j- zijn in 51 gouvernementen bij de boeren- en arbeidersinspectie ruim 30.000 klach ten ingekomen over handelingen van overheids personen, dat is bijna twee maal zooveel als het vorige jaar. Van de ingediende klachten, waar van vele een collectief karakter droegen, zijn, na onderzoek, 80 pet. gegrond bevonden. Het blad trekt hieruit de conclusie (welke overigens slechts een bevestiging is van zijn reeds meer malen uitgesproken meening), dat de onrecht matige handelingen van overheidspersonen en, vooral, de bureaucratie sterk toenemen. De voorbeelden daarvan liggen trouwens voor het grijpen. Wanneer een staatsboekhandel een cliënt een boek onder rembours moet toezenden, dan moeten hier niet minder dan 44 ambtenaren aan te pas komen vóór het boek de zaak verlaten heeft! De kosten van de verzending worden dan vaak nog hooger dan de prijs van het boek, om van al het tijdverlies niet te spre ken Het is volkomen bërijpelijk zegt de Prawda dat het publiek over dergelijke „schandelijke bureaucratische systemen” onte vreden is, en het wordt tijd, dat de sowjet-jus- titie in dezen eens ’n woordje gaat meespreken. Kind verbrand. Zaterdagmorgen omstreeks kwart vóór nege nen, terwijl de vader, die uit nachtdienst geko men was, sliep, ging de moeder een boodschap doen en liet haar 3-jarig dochtertje W. J. V. alleen achter in hun woning aan de Coolsche- straat te Rotterdam. Zij had het meisje bij een tafeltje gezet, om te kunnen spelen. Op dat tafeltje heeft een doosje met lucifers gelegen. Dat heeft het kind in handen genomen, zij heeft een lucifer aangestoken, met het ge volg, dat het kleedje, dat op het tafeltje lag, in brand is geraakt; het vuur heeft zich vervolgens aan de kleeren van het meisje meegedeeld. He kind is met de brandende kleeding door de ka mer geloopen, waarvan het spoor te volgen was door de gevonden verbrande stukjes goed van haar jurkje, en is toen uit angst in den ho gekropen, waar zij altijd gewoon was te spelen. Daar vond de moeder haar kind, toen zij tien minuten later thuis kwam, verbrand achter een stoel op den grond. Op het geroep en gegil van de moeder, werd de vader wakker. Hij snelde met het kindje naar de apotheek van de firma Lansberg en Zoon op de West-Kruiskade, waar de dood werd vast gesteld. Het lijkje is door den geneeskundigen dienst naar het ziekenhuis gebracht. De spuiten 31, 27, 28 en 56 rukten uit, doch behoeften geen hulp te verfeenen. Brandspuit meester B. Nijssen bluschte een begin van bram met een paar emmers water. Niemand heeft geroep of gehuil van het ver brande meisje gehoord. Ongevallen. Twee jongens van den landbouwer F. te St. Vereeniging Middenstand. De 18e algemeene ledenvergadering van de Ver. Middenstand Sneek wordt naar uit eene adv. in dit nr. blijkt gehouden Vrijdag a.s. in café Poelman, Lemmerweg. Er is een zeer belangrijke agenda. Een gouden jubileum. POPPINGAWIER, 9 Dec. Heden was het 50 jaar geleden, dat onze ijsclub „De Schaats” werd opgericht en als zij jubileert, viert ons dorp feest. De vlag op den dorpstoren deed daarvan kondschap aan dorp en omgeving. ’s Avonds kwamen de feestvierenden in groo- ten getale bijeen op de smaakvol versierde bo venzaal van den heer Bouma. Boven het tooneel prijkt een vergulde schaats, geflankeerd door groen en vlaggen, waartusschen de jaartallen 1875—1925. De voorzitter, J. de Leeuw uit Sneek, opende de feestelijke bijeenkomst met een opgewekt welkomstwoord en achtte zich gelukkig, dit feest te kunnen vieren met zijn vele vrienden en bekenden in dit oude dorp, waar hij zoovele jaren had doorgebracht. Na de opening werden de voor dezen avond vervaardigde feestliederen aangeheven, de feeststemming was er en bleef ongestoord den ganschen avond. De heer M. Ligthart met zijn drie medewerkers uit Leeuwarden zorgde voor het muzikale gedeelte, dat uitstekend tot zijn recht kwam. Bij een ijsclubfeest rekent het publiek op een humoristische „bistjürsgearkomste”. Het bestuur kweet zich op verdienstelijke wijze van zijn taak, de historie van dorp en club werd zeer ten genoegen der aanwezigen weergegeven. De keurige feestrede van den voorzitter, waar in ernst en luim elkaar afwisselden, boeide van begin tot einde. Uit die rede bleek o. a., dat de club in vroeger jaren vele moeilijkheden had ondervonden met de vervulling der bestuurs- functiën. Ten bewijze van merkbare verbetering geven wij hierbij de namen der tegenwoordige functionarissen met het jaar, waarin zij werden benoemd. J. de Leeuw, voorzitter, 1910, S. Jen- sma, vice-voorzitter, 1909, H. Kiestra, penning meester, 1910, T. Wiersma, secretaris, 1915, de keurmeesters S. Kiestra, 1909, Tj. Swierstra, 1912, IJ. v. d. Wiel, 1915, G. Aardema, 1916, Tj. v. d. Ploeg, 1921. IJ. Buiteveld, 1921, en de bode B. Visser, 1922. Door de oprichting van het waterschap „De Sneeker Oudvaart” ging „De Reidpolle” voor de club verloren en moest zij zich beperken tot wedstrijden van jongens op de Oudvaart, welke gelukkig reeds naam verwierven, ook buiten de gemeente. Na enkele zangvoordrachten volgde de opvoe ring van: „In priisütdieling mei oprjuchtings- gearkomste yn 1875”, tooneelstuk van J. de Leeuw. Hoofdpersonen in dit stuk zijn de eerste bestuursleden der club, nl. de heeren G. M. Pee- kema, M. Peekema, H. Bakker van Poppinga- wier en H. P. de Jong van Rauwerd, terwijl een paar bekende typen uit dien tijd, in de zaal aanwezig, af en toe het woord vroegen of on gevraagd namen. De personen en toestanden zijn door den schrijver scherp geteekend en wer den door de spelers meesterlijk vertolkt, 't Ge heel was een groot succes, mede te danken aan de medewerking van den heer Kindermans uit Leeuwarden. Na de pauze schetste de vice-voorzitter wie de voorzitter is geweest en wat hij heeft gedaan voor de club en bood hem namens het bestuur als welverdiende hulde aan het beschermheer schap der club benevens een medaille. Onder daverend applaus aanvaardde de heer De Leeuw dit huldebewijs met een woord van hartelijken dank, waarop staande gezongen werd het feestlied „Oan üs foarsitter”. Daarna vestigde de voorzitter de aandacht op de jubilarissen A. H. Bouwhuis te Oosterwierum en J. de Boer, alhier, om gezondheidsredenen afwezig, die beiden 50 jaren lid der club waren geweest, terwijl eerstgenoemde bovendien 25 Na den feestzang werd opgevoerd: „Ljeafde siket list”, toanielstik yn twa ütkomsten fen R. W. Canne. Het stuk en de wijze, waarop het weergegeven werd, waren eenig mooi. Een mooi nummertje muziek, een zangvoordracht en de „slütsang fen de oanwêzigen” vormden ’t fraaie slot van het gouden feest der club, dat bij de Ven* oeeuyo<ew«v VmtelaMtaac d!~ Met M NallaaMmaM» Al> .«mm «II» •bannA’» ’«reelrerd fretje» «mpalefrSrar 4V<>v Tenge BURGEMEESTER en WETHOUDERS van SNEEK maken bekend: dat ter secretarie ter inzage ligt een door hen tot de Gedeputeerde Staten van Fries land gericht verzoek met bijlagen om ver gunning tot het uitbreiden der gasfabriek op het perceel, kadastraal bekend gemeente Sneek, Sectie A, no. 2100, gelegen aan de Almastraat, aldaar, door het bouwen van een nieuwen gashouder; dat op Woensdag, den 30en Dec. 1925, des middags te 12 uur ten gemeentehuize al daar gelegenheid zal worden gegeven om tegen het verzoek bezwaren in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten en dat zoowel de verzoeker, als zij die bezwaren hebben in te brengen, gedu rende drie dagen voor evengemeld tijdstip ter secretarie, in de gewone bureau-uren, van de ter zake ingekomen bescheiden ken nis kunnen nemen. De aandacht wordt er inzonderheid op geves tigd, dat, volgens de heerschende opvatting slechts tot hooger beroep gerechtigd zijn zij, die voor het Gemeentebestuur of een of meer zijner leden zijn verschenen, ten einde hunne bezwa- *en mondeling toe te lichten. SNEEK, den 16en December 1925. Openhartig. De burgemeester van Den Bosch kan niet alle raadsleden dier gemeente tot zijn vrienden rekenen. Dezer dagen werden bij de behande ling der begrooting algemeene beschouwingen gehouden, waarbij het nog al scherp toeging. Een der raadsleden, de heer Kuypers, tot geen partij behoorende,' doch geestverwant van de anarchisten, zei tot den burgemeester o. m. het volgende: „Als er onder de burgerij over u gesproken wordt, M. de V., dan zegt men: Wat is dat een geslepen kerel! Maar ik zeg: geslepen aan twee kanten, opgepast dat hij zich aan den anderen kant niet brandt. Als u denkt dat u in deze stad bij de bevolking hoog staat aangeschreven, moet u die meening maar van u afzetten. Als de bevolking uitspraak kon doen en de stem van het volk kon spreken bij het kiezen van een burgemeester, lag u binnen tweemaal 24 uur in de Zuidwillemsvaart! Ik zeg ronduit wat men van u denkt. Ik hoop, zegt spr., dat u dit jaar werkelijk een leider zult zijn van de vergaderingen, waar ik een vriendelijk gezicht voor over heb, want als ik u nu tegen kom, buig ik het hoofd, want ik groet alleen eerbare menschen!” Schande! werd er geroepen, toen de heer K. was uitgesproken. Nederlandsch architect naar Rusland. Naar het „Hbld.” verneemt, heeft de Sov- jetregeering aan den Nederlandschen archi tect ir. J. B. van Loghem b. i. een belang rijke opdracht verleend. Hem is namelijk opgedragen om een volledig stadsplan van woningen, fabrieken, gemeenschaps huizen, watertoren, electrische centrales, enz. te ontwerpen en terstond met de uitvoering te beginnen. Men deelt aan het blad nog mede, dat deze opdracht voortvloeit uit het feit, dat in Rusland thans vraagstukken van meer aesthetischen aard aan de orde komen. In tegenstelling met de eerste na-oorlogsche jaren, toen men maar luk raak woningen bouwde, wordt thans beseft, dat dit vol gens een vooraf ontworpen stedebouwkun- deering werd ieder hunner een fraaie schilderij aangeboden, voorstellende dat gedeelte van de de dat de zaak-dr. Geelkerken bij dit alles in waartoe zij het jachtgeweer van hun vader uit L. Ct Een verstoorde vergadering. Zaterdagavond sprak, zoo wordt aan de L. C. bericht, Jo de Haas, uit Amsterdam, voor een 40-tal toehoorders in de consis toriekamer te Warga, eigen aan de Ned. Hervormde kerk aldaar. Als onderwerp had spreker gekozen: „Het geopende Graf”. Toen de Haas zijn rede had geëindigd, werden hem eenige vragen gesteld, en ter wijl hiji bezig was deze te beantwoorden, traden plotseling een viertal politie-agenten binnen, die vroegen, De Haas te spreken, waartegen hij geen bezwaar had. De politie verbood hem daarop, voort te gaan, op grond van artikel 11 van de gemeentever ordening. Er was namelijk geen vergunning voor de vergadering aangevraagd, wat vol gens dat artikel wel moest geschieden. Het raadslid, de heer Talsma, president- kerkvoogd, van wien de secretaris van het Vrije Jeugdverbond vergunning had verkre gen voor het houden van deze vergadering sprak de aanwezigen nog toe, aangezien hij zich niet begrijpen kon, waarom er een viertal agenten noodig waren, om dit bevel ten uitvoer te brengen. Een van de politie mannen gelastte daarop in naam van den burgemeester van Idaarderadeel en in naam ‘van den officier van justitie alle aanwezi gen, het lokaal te verlaten. Onder groote verontwaardiging werd hieraan voldaan. Van de oorlogs-lichtbeelden, welke spreker tot verduidelijking zijner rede zou vertoo- nen, moest worden afgezien. De Haas stelde zich echter beschikbaar om in Januari te rug te komen en dan deze onderbroken ver gadering voort te zetten. Dit vond bijl de aanwezigen grooten bijval. Verboden lectuur. De directie der Nederlandsche Spoorwe gen heeft van 1 Januari af den verkoop van Le Rire, La Vie Parisienne, Parisiana en La Sourire in de stationsboekhandels verbo den. Arbeidsvoorwaarden Textielindustrie. De hoofdbesturen van den Nederland schen roomsch-katholieken bond van tex tielarbeiders „St. Lambertus” en van den Nederlandschen christelijken bond van tex tielarbeiders „Unitas” hielden een gecom bineerde vergadering voor het vaststellen der aan te nemen houding tegenover de voorstellen der Twentsche fabrikanten. Be sloten werd, aan de fabrikantenvereenigin- gen een gezamenlijk schrijven te richten. Naar wij vernemen, zal hierin worden medegedeeld, dat de voorstellen van den werkgever vooral onaannemelijk zijn, om dat daarin de werkweek op langer dan 48 uur wordt bepaald. Ook de andere organisaties zullen uit dien hoofde niet op de voorstellen der fabri kanten ingaan, zoodat dus nog geen over eenkomst is verkregen. Een St. Nicolaas-verrassing. De gewezen keizer Wilhelm heeft in de afgeloopen week bij wijize van St. Nicolaas- verrassing aan alle behoeftige weduwen te Doorn een partij brandhout ten geschenke gegeven. Hij was den menschen zelf behulp zaam bij het opladen van het hout op kar ren en handwagens. Bovendien ontving elk een cadeautje in papier en een photo van den gever. het aanleggen op zijn broertje: „wil ik eens?”, waarop het schot afging, dat zijn broertje op zijde van het hoofd trof. Daar de getroffene erg bloedde, werd de dokter er bij geroepen, die een geruststellende verklaring kon geven. Een 15-jarige jongedame te ’s Gravenhage is tengevolge van een ongeluk om het leven ge komen. Bij het nemen van een bad schijnt de J van de geyser los geraakt te zijn, waardoor de badkamer geheel met gas gevuld werd. Daar de Jongedame een zeer zwak hart had, moet zij reeds na korten tijd overleden zijn tengevolge van gasverstikking. Terwijl de knecht van den landbouwer G. Dijkman te Echten Woensdag aan het zand- kruien was, viel er een massa bevroren grond op hem. Met moeite kon men hem bevrijden. De man klaagde over hevige pijnen in de bee- nen. Toen dan ook de inmiddels ontboden ge neesheer kwam, constateerde hij dat beide bee- nen gebroken waren onder de knie, zoodat h per auto naar het ziekenhuis te Hoogeveen moest worden vervoerd. Donderdagavond gleed de bejaarde sluis wachter H. van Beest te Vianen, bij de sluis ui en viel in de kolk. Hij riep verscheidene malen om hulp, doch toen deze kwam was het te laat Er was van hem niets meer te zien. Zijn lijk i nog niet gevonden. De heer. H. J. van Veen, hoofd der R.-K. School te Beverwijk, die in zijn woning van de trap was gevallen, is aan de gevolgen van dien val overleden. Vrijdagmiddag is van een in aanbouw zijnd huis in de Rijnstraat te Amsterdam een lood gieter naar beneden gevallen. Hij is dood op benomen. J1O 01) «e«uee It Jia Dij «erl M wGevtncH» 4w een «t» ei* Voor de dieren. Hoe langer hoe meer gaat men er in steden van eenige beteekenis toe over een dieren-asyl op te richten. Qok Hilversum heeft thans een dergelijke inrichting gekregen. Het houten gebouw is 45 bij 14 M. groot; voorloopig is er huisvesting voor 15 honden en 8 katten, welke getallen evenwel aanzienlijk kunnen worden vergroot, indien de geldmidde len de verdere inrichting van het gebouw mo gelijk maken. De zaak-Geelkerken. Naar men verneemt, heeft de Kerkeraad der Geref. Kerk van Leeuwarden het volgende be sluit genomen: De Raad van de Gereformeerde Kerk van - -o- - Leeuwarden, kennis genomen hebbende van de jaren lang keurmeester was. Als blijk van waar- 1 acta der laatst gehouden Particuliere Synode deering werd ieder hunner een fraaie schilderij van Noord-Holland met de bijlagen, overwegen- Annaland speelden volgens de Tel. „jagertje”, aangeboden, voorstellende dat gedeelte van de de dat de zaak-dr. Geelkerken bij dit alles in waartoe zij het jachtgeweer van hun vader uit Oudvaart met dorp, waar de heer Bouwhuis als ieder geval niet in overeenstemming met de de schuur haalden, dat, wat de jongens niet wis schipper een reeks van jaren zijn ligplaats had. Kerkenordening ter Generale Synode wordt ge- ten, geladen was. De eene jongen zeide onder jiu oij «ofiie*

Sneeker Nieuwsblad nl | 1925 | | pagina 1