ren rv. Uit onze Raadzaal. m r MlSSÜLANCHt jen MIEUWSTUDINOLN. ns agazijn ZEEK Qlficiisi Orgui iir Iniiiti Sint S, 370 200Ü Cerate BBaeaS 1 t. - H B B OEM 58 «O. 24 42*JAAR8AM8 OIH8D AG« «b VEIJDAG8AT®JDÏ Brandenburgh Co., to®? TehütMM) 8», 150* ion4. 35 45 55 65 150 200 250 65 DOBDERDAQ 24 DECEMBER II2& mmWEmcmïï annex SNEEKER COURANT en WYMBRITSERADEEL 935,8 1- «s Ahenaé’s «•rsaford lagan angalakkaxi aacr i een De heer P o t m a kan zich niet vereenigen met dit voorstel. n Biff in gig öl) aafllaa m tan arijaalngaz. ■■■■BMBMHBaHOMMOIOMOHMMaNManHMMMM» Abonnementper jaar f 2.50 fr. p. post f 3.60. Advertentlën9 ct. p. regel.’ (Inge zonden mededeellngen hooger, bij Abonnemen^ belangrijke korting Advertentiën worden tevens grans ge plaatst In de SNEEKER COURANT Maakt eens kennia met Mies Blanche „Huyal”. r )|llk gifi. ingeval van «VU Hide» binnan SO 1 Eén lid (vacature-Spoelstra). a. S. Plat. b. J. W. Obbink. De heer S. Plat wordt met alg. st. benoemd. Punt XI. Aanbeveling van Burgemeester en Wethouders 'voor de benoeming van twee gedelegeerden in het bestuur der ambachtsschool en der middelbaar technische school. (Bijl. 139; dossierno. 1.851.3607-2(2)). B. en W. deelen, mede: Bij raadsbesluit van 28 Augustus 1922, no. 13, zijn de heeren A. Brouwer Rzn., en J. de Kok als gedelegeerden van de gemeente, benoemd tot lid van het bestuur der Ambachtsschool en der Middelbaaar Technische School, voor het tijdvak eindigende 1 Januari 1926. i het raadsbesluit van 9 Juni 1925, no. 4, te wijzigen in dien zin, dat daarin wordt gelezen „17 Augustus 1925" inplaats van „1 September 1925”. De heer P o t m a kan zich niet vereenigen met dit voorstel. In verband met het advies van den inspecteur zal spr. tegen stemmen; het salaris van die heeren is voldoende, er hoeven uit de gemeentekas werkelijk geen extraatjes bij. De Voorz.: Het rectoraat is door den heer Nieuwkamp waargenomen, die zelfs zijn vacantie daarom moest bekorten. Hij heeft meer gepresteerd dan hij als conrector behoefde, er is dus geen sprake van een extraatje. Wij zijn het in dezen eens met curatoren. De heer Potma: Er blijkt toch weinig voor gedaan. De inspecteur schrijft dat het werk zich bepaalde tot het opmaken van een rooster, de voorlichting van curatoren inzake de vaca tures en de voorbereiding der September-examens.^Daarmee zijn enkele dagen gemoeid en dat mag bij een goede salariee- ring wel eens pro deo gaan, in het burgerlijk leven gebeurt zooveel pro deo. De heer Brouwer heeft, wegens vertrek uit de gemeente, in den loop van dit jaar het lidmaatschap neergelegd. Wij bevelen voor eene benoeming voor het tijdvak van drie jaren bij U aan: a. J. de Kok. P. Sikkes. De heer J. de Kok wordt met 13 st. benoemd; de heer P. Sikkes had 2 st. b. (in alphabetische volgorde) L. L. Lampe. U. Sijtema. De heer L. L. Lampe wordt met 14 sif benoemd; 1 st. was blanco. Punt XII. Aanbeveling van Burgemeester en Wethouders voor de benoeming van een armvoogd. (Bijl. 143; dossier no. VI 07.58(1)). B. en W. deelen mede: De heer 1. Schaafsma, bij Uw besluit van 30 November jl„ no. 3 benoemd tot armvoogd, heeft voor deze benoe ming bedankt. Wij hebben in verband hiermede aan het Burgerlijk Armbestuur eene nieuwe aanbeveling gevraagd voor de benoeming van een lid van hun College, ter vervulling van de vacature, welke 1 Januari a.s. zal ontstaan door de periodieke aftreding van den heer J. Volkers. Onder overlegging van het desbetreffend schrijven van het Burgerlijk Armbestuur bevelen wij U thans voor de benoeming van een lid van het College van Armvoogden ingaande 1 Januari 1926, aan: 1. den heer J. van Drooge. 2. den heer N. de Vroedt. De heer J. van Drooge wordt met 9 st. benoemd; de heer N. de Vroedt had 1 st; blanco 5 st. Punt XIII. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om den datum van ingang van de benoeming van Dr. P. J. Nieuwkamp tot conrector aan het Gymnasium, I Sep- tember 1925, te wijzigen in 17 Augustus 1925. (Bijl. 128; dossierno. 208). B. en W. adviseeren: Bij Uw besluit van 9 Juni 1925, no. 4, werd Dr. P. J Nieuwkamp, leeraar in de wiskunde en cosmografie aan het gymnasium alhier, met ingang van 1 September 1925 benoemd tot conrector aan die onderwijsinrichting. Na het overlijden van Dr. J. W. van Rooijen op 16 Augustus 1.1. is derhalve van 1 September d.a.v. af Dr. P J. Nieuwkamp met het rectoraat der school belast geweest Artikel VII van het Koninklijk Besluit van 23 December 1924, no. 21, houdende regeling o.m. van de salarissen van de leeraren aan Rijks Hoogere Burgerscholen met vijfjari gen cursus, welk artikel ingevolge artikel 1 van het raads besluit van 6 April 1925, no. 6, op denzelfden voet ook van toepassing is op het onderwijzend personeel aan het gym nasium, luidt: „Een leeraar, die langer dan een maand achtereen wordt belast met de waarneming van het directoraat der school, ontvangt deswege een vergoeding, berekend naar f 1200. ’s jaars, indien hij al zijn lessen behoudt en een van f 600.—, indien zijn getal lessen moet worden verminderd. In het laatste geval wordt zijn getal lessen niet verminderd beneden dat, door den directeur gegeven. Indien hij reeds in het genot is van de jaarlijksche toelage van f200. bedoeld in artikel XXIV, wordt deze vergoeding berekend naar onderscheidenlijk f 1000.en f400.— 's jaars.” Van 1 September jl. af tot het tijdstip van infunctie treding van den nieuw benoemden rector, geniet Dr. P. J. Nieuwkamp derhalve de in het aangehaalde artikel Vil bedoelde vergoeding. Gedurende het tijdvak van 17 Augustus 19251 Sep tember d.a.v. heeft deze leeraar eveneens het rectoraat van het gymnasium in vollen omvang waargenomen. Aange zien zijn benoeming tot conrector eerst op 1 September j.l. is ingegaan, en hij ook overigens niet belast was met de waarneming van het rectoraat, kan hij over genoemd tijdvak geen aanspraak maken op de vorenbedoelde ver goeding. Dit komt ons onredelijk voor. Deze onbillijkheid zal kunnen worden weggenomen door vorenbedoeld raads besluit van 9 Juni 1925 in dien zin te wijzigen, dat de benoeming van Dr. Nieuwkamp tot conrector inplaats van op 1 September 1925 ingaat op 17 Augustus daaraan- voorafgaande. Een dergelijke wijziging zal meebrengen, dat de functionaris over den geheelen tijdsduur van de waarneming van het rectoraat de daarmede gemoeide ver goeding zal genieten. Wij hebben omtrent deze aangelegenheid het advies in gewonnen van het College van Curatoren bij het gym nasium en van den Inspecteur der gymnasia, wier rap porten wij hierbij overleggen. Het College van Curatoren kan zich met een wijziging van het raadsbesluit van 9 Juni 1925, no. 4, in den voren- aangegeven zin vereenigen. De Inspecteur der gymnasia daarentegen acht de door Dr. Nieuwkamp gedurende het tijdvak van 17 Augustus 1925—1 September d.a.v. als waarnemer van het rectoraat der school verrichte werk zaamheden niet van dien omvang, dat daarvoor nood wendig een vergoeding moet worden toegekend. Wij zijn echter evenals het College van Curatoren van oordeel, dat, aangezien ook gedurende de bedoelde periode van 17 Augustus1 September 1925 de waarneming van het rectoraat in vollen omvang op de schouders van dezen leeraar rustte, die daaraan een belangrijk deel van zijn vrijen tijd ten offer bracht, het verleenen van een vergoe ding hiervoor een eisch van billijkheid is. In verband daarmede stellen wij U voor het volgende besluit te nemen: De Raad der gemeente Sneek; Gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders d.d. 24 November 1925, no. 208; BESLUIT gld. Mj vari>M van aan vino ar Middenstand. Vrijdagavond hield in café Poelman de Ver. Middenstand haar 18e algemeene ver gadering onder voorzitterschap van den hr. F. de Wolf, die in z’n openingswoord het overleden bestuurslid den heer J. G. W. Kiezebrink herdacht, een humaan man, die, jong weggerukt, nochtans veel ten bate van Sneek heett verricht. Spr. wees er voorts op dat een zekere stabiliteit in de economische toestanden was bereikt, mocht het verdrag van Lo carno niet alleen op papier zijn verwezen lijkt, maar zich ook in de handelingen der mogendheden uiten, dan zoo verwacht spr., zal de economische crisis z’n einde hebben bereikt en voor de middenstand een betere toekomst gloren. De waarn. secretaris, de heer A. Postma, las hierna de notulen welke werden goed gekeurd en het jaarverslag. Uit dit laatste bleek dat het ledental vrijwel gelijk geble ven was. Herinnerd werd aan de grootsche leesten van dit jaar, waartoe deze vereeni* ging het initiatief nam, en aan de oprich ting der Huishoudschool, waarvan de tot standkoming ook een middenstandsbe- lang is. De financieele toestand is gunstig, even als de toestand van den 1 hoewel daar als bij, alle handels-avondcur- sussen in deze provincie, het aantal leerlin gen iets terugliep. Met andere organisaties is getracht te verhinderen dat het dantal postbestellingen hier van 4 op 3 werd teruggebracht, helaas zonder succes. Het bestuur verloor een drietal zijner leden: de heer A. Brouwer wegens vertrek, de heer Bosga wegens z’n bedanken, de heer J, G. W. Kiezebrink door den dood. De voorz. bracht den heer Postma dank voor het uitbrengen der verslagen. De ontvangsten hadden bedragen (587.751^, de uitgaven f550.16, saldo f 36.54J/2- Bij monde van den heer Mendel son adviseerde de commissie voor het na zien der rekening tot goedkeuring, waartoe werd besloten. De Voorz. bracht den penningmeester, den heer A. de Graaf, dank voor zijn keu rig beheer. Tot bestuursleden werden gekozen de h.h. J. Bakker Lzn., T. Terpstra en R. Tjal- lema. Eerst- en laatstgenoemde namen hunne benoeming aan, de heer Terpstra was niet aanwezig. De begrooting bedraagt in ontvang f605.18, uitgaven f530.18, saldo f75.—. Voor het Leeszaalfonds is weer f 10 uitge trokken, de contributies zijn geraamd op f 320.—. Een zeer uitvoerige discussie had plaats over de electriciteitstarieven te dezer stede. Waar Heerenveen een prijs van 30 ct. per K.W.U. heeft, Leeuwarderadeel een van 34, Leeuwarden een van 29 ct., terwijl hier de prijs 50 ct. is, meende men dat de concur rentie der kleine bedrijven te dezer stede tegen die van elders, die minder voor licht en kracht betalen, niet is vol te houden. Van een verlaging tot 35 ct. meende men geleidelijk een zoodanige toename van het verbruik van electriciteit te kunnen ver wachten, dat ook voor het bedrijf zelf een dergelijke verlagingspolitiek het meest aan bevelenswaard leek. In dezen geest zal aan den raad worden geadresseerd. De commissie, welke tracht hier ter stede een goed sportterrein te verkrijgen zag gaarne dat door Middenstand een lid in die commissie werd afgevaardigd. Hiervoor werd de heer A. Postma aangewezen, de R. K. Middenstandsver. heeft ook reeds een vertegenwoordiger aangewezen, de Chr. Middenstandsver. heeft zich echter daarvan onthouden. Op de begrooting werd een postje voor dit doel gebracht. Bij de rondvraag kwam de propaganda tot vermeerdering van het ledental aan de orde. Verschillende middelen daartoe wer den aangewezen. Gesproken werd over een noodzakelijke actie tegen het ontwerp weelde-belastrng, waarover allen het eens waren. Gewezen werd ook op de uitwas van het cadeaustelsel; van andere zijde meende men dat tegen deze zaak, die reeds in tal van organisaties aan de orde is ge weest, weinig viel te doen. Tenslotte kwam het bestuur met het' toezicht op hetMiddelbaar Onderwijs "bevelenwTiiii’T - - -- voor- ziening in de vacature, welke op 1 Januari a.s. zal ont staan door de periodieke aftreding van het lid, den heer Dr. R. Ubbens: 1. Dr. R. Ubbens, arts. 2. A. J. van der Sluis, apotheker. De heer Dr. R. Ubbens wordt met 15 st. benoemd. Punt Vil. Aanbeveling van Burgemeester en Wethouders voor de benoeming van een geneeskundige voor de armen verzorging. (Bijl. 135; dossierno. 208). VERGADERING van den RAAD der GEMEENTE SNEEK op MAANDAG 21 DECEMBER 1925, ’s avonds 7% uur. Voorzitter: de heer P. J. de Hoop, burgemeester. Secretaris: de heer P. Sikkes. Aanwezig bij den aanvang 14 leden. Een vacature (Kieze brink). De heer Zuiderbaan vraagt verlof aan het einde der vergadering een paar vragen tot B. en W. te mogen richten omtrent het strooien op Dinsdag, welk verlof gegeven wordt. Aan de orde is: Beëediging raadslid Bronsema. Punt 1. Beëediging van het nieuwbenoemde raadslid, den heer A. Bronsema. (X 07.51(5)). De Voorz. verzoekt den Secretaris, nadat deze het schrijven van Gedeputeerde Staten inzake de toelating heeft gelezen, den nieuwbenoemde binnen te leiden, die daarna in handen van den Voorzitter de vereischte eeden aflegt. De Voorz. wenscht den heer Bronsema geluk met zijne benoeming; dit is voor U, zegt spr., een nieuwe betrekking, en daarom mag ik U toewenschen dat U daarin bij de behartiging der belangen der gemeente Sneek een aangename werkkring moogt vinden. Met deze wensch verzoek ik U de voor U be stemde zetel in te nemen. De heer Bronsema dankt den Voorzitter en neemt de zetel naast den heer Hoekstra in. Punt 11. Notulen der vergadering van 30 November 1925. De notulen hebben ter visie gelegen en worden onveranderd vastgesteld. gta. OSJ trvruvu «nis vsa daim JU B. en W. deelen mede: Op 1 Januari 1926 loopt de termijn van één jaar af, voor welken de heer Dr. A. J. Kingma is benoemd tot geneeskundige voor de armenverzorging, belast met de chirurgische praktijk. Onder overlegging van een schrijven van het Burgerlijk Armbestuur bevelen wij voor benoeming voor het jaar 1926 bij U aan, den heer Dr. H. Hoorenman. Dr. H. Hoorenman wordt met alg. st. benoemd. Punt VIII Aanbeveling van Burgemeester en Wethouders voor de benoeming van een voorzitter, een lid-werkgever, een plaatsvervangend lid-werkgever en een lid-werknemer der Commissie, welke Burgemeester en Wethouders van advies zal dienen bij de uitvoering van het „Werkloos heidsbesluit 1917” en aan welke zal zijn opgedragen het bestuur der gemeente-arbeidsbeurs. (Bijl. 136; dossierno. 1.848.44(6)) B. en W. deelen mede: In de commissie, welke Burgemeester en Wethouders van advies dient bij de uitvoering van het „Werkloosheids besluit 1917”? en waaraan het bestuur der gemeente- arbeidsbeurs is opgedragen, ontstaan op 1 Januari 1926, tengevolge van de periodieke aftreding van F. Blok, als voorzitter, G. Velsink, als lid-werkgever, K. van der Wal, als plaatsvervangend lid-werkgever en J. Eldering, als lid- werknemer, vier vacatures. Ter voorziening in deze vacatures bevelen wij, na ten aanzien van de 3 laatstgenoemde vacatures gepleegd over leg met de Aannemers- en Timmerliedenpatroonsvereeni- ging te Sneek, de afdeeling Sneek der Christelijke Handel drijvende en Industrieele Middenstandsvereeniging „Boaz” en den Sneeker Bestuurdersbond, bij U aan: in de vacature F. Blok: F. Blok. Met 14 st. wordt de heer F. Blok benoemd; 1 st. was blanco. in de vacature Velsink: ‘1. G. Velsink. 2. J. Eldering. De heer G. Velsink wordt met 8 st. benoemd; de heer J. Eldering had 7 st. in de vacature Van der Wal: 1. K. van der Wal. 2. Jan Eringa. De heer K. van der Wal wordt met 15 st. benoemd. in de vacature Eldering: 1. P. Bos. 2. S. Rinsma. De heer P. Bos wordt met 15 st. benoemd. Punt IX. Aanbeveling van Burgemeester en Wethouders voor de benoeming van drie leden der Commissie voor de lichamelijke opvoeding. (Bijl. 137; dossierno. 1.855.3(6)). B. en W. deelen mede: De Commissie voor de lichamelijke opvoeding deelde bij schrijven vap 7 December 1925 mede, dat volgens rooster aan de beurt van aftreden zijn de leden Mr. Dr. P. C. Andreae, S. Dijkstra en D. Zuiderbaan. De heers-r *'r. Dr. P. C. Andreae en S. Dijkstra stellen zich voor een eventueele herbenoeming niet beschikbaar. Ter vetvulling der op 1 Januari a.s. ontstaande vaca tures bevelen wij de volgende drie dubbeltallen aan: le. vacature-Andreae: 1. A. H. Vis. 2. K. Edel. De heer A. H. Vis wordt met 13 st. benoemd; de heer K. Edel had 2 st. 2e. vacature-Dijkstra: 1. A. Slob. 2. J. H. Wamelink. De heer J. H. Wamelink wordt met 13 st. benoemd; de heer A. Slob had 2* st 3e. vacature-Zuiderbaan: 1. D. Zuiderbaan. 2. R. Tjallema. De heer D. Zuiderbaan had 13 st. en is benoemd; de he^r R. Tjallema had 1 st; de heer Sj. de Vries had 1 st. Punt X. Aanbeveling van Burgemeester en Wethouders voor de benoeming van leden van de Commissie tot wering van schoolverzuim. (Bijl. 138; dossierno. 1.851.2.04.6(2)). B. en W. deelen mede: Op 1 Januari 1926 moeten de leden der commissie tot wering van schoolverzuim aftreden. De aftredenden stellen zich weer herkiesbaar behalve de heer J. Spoelstra, die wegens pensionneering als hoofd eener bijzondere school niet weder in aanmerking wenschte te komen. Ter voldoening aan art. 2 van het Koninklijk besluit van 28 December 1921, Stbl. no. 1447, bieden wij U een aanbeveling van vijf dubbeltallen aan. De heer Put vraagt in verband met deze voordracht of al deze candidaten voldoen aan de voorwaardenoin het Kon. besluit gesteld. De Voorz.: Ja zeker. le categorie (ouders, voogden of verzorgers in de ge meente wonende, van alhier op een lagere school inge schreven kinderen). le. a. C. van den Dungen, aftredend. b. S. Stoffelsma. De heer C. van den Dungen wordt met 12 st. benoemd; de heer S. Stoffelsma had 3 st. 2e. a. D. Ferwerda, aftredend. b. L. J. Kooij. Laat U niet afpoeieren met „even goede” eigaretten. Blijf erbij te zeggen Geef MIJ maar Bio- Ol; «erurn eau IvV Mn baad ^net eng «v De heei^D. Ferwerda wordt met 15 st. benoemd. 3e. a. H. F. Ringnalda, aftredend. b. Joh. Spoelstra. De heer H. F. Ringnalda wordt met 14 st. benoemd; de heer Spoelstra had 1 gt. 2e categorie (meerderjarige onderwijzers aan openbare lagere school in de gemeente werkzaam). Eén lid. a. R. Posthumus. b. H. Frankena. De heer R. Posthumus wordt met 15 st. benoemd. 3e categorie (meerderjarige onderwijzers aan een bij- zondere school in de gemeente werkzaam). Wethoudersbenoeming. Punt Hl. Benoeming van een wethouder, ter voorziening in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer J. G. W. Kiezebrink. (X 07.526(1)). Bij eerste stemming verkrijgt de heer Breeuwsma 14 st.; st. is blanco. De Voorz. vraagt of de heer Breeuwsma direct eene be slissing kan nemen. De heer Breeuwsma zegt dat bij het ontstaan van de onverwachte wethouders-vacature spr.’s fractie zich opnieuw ernstig heeft bezig gehouden met de vraag of de s.-d. fractie zich, zoo zij daartoe in staat werd gesteld, nog langer onttrek ken mocht aan de medewerking aan het dagelijksch bestuur handelscursus c*er gemeente. Na ernstige overweging is zij tot de slotsom ge komen dat zij althans hare bereidwilligheid, als een lid dezer fractie gekozen werd, tot deze medewerking moest uitspreken. Wij hebben dat dan ook gedaan en waar blijkt dat deze benoe ming met de medewerking van bijna den geheelen raad is ge schied, meent spr. deze functie niet te moeten weigeren. Spr. dankt de andere raadsfracties voor de verleende medewerking. De Voorz. meent den nieuwen wethouder van harte geluk te moeten wenschen met zijne benoeming, die feitelijk met algemeene stemmen heeft plaats gehad,"iets wat in de laatste jaren niet voorkwam. Ofschoon U, mijnheer Breeuwsma, reeds lange jaren iid van den raad is, zal U nu geroepen zijn deel te nemen aan de voorbereidende werkzaamheden en zult U gele genheid hebbenzelfstandig aan het ontwerpen der voorstelfen mee te werken. Spr. hoopt dat de heer Breeuwsma in deze ge wichtige betrekking een aangename werkkring zal vinden en spreekt de wensch uit, dat als hij zitting neemt in het D. B., men zal kunnen rekenen op de aangename samenwerking, zoo- als die tot nog toe in het college plaats had (applaus). Punt IV. Aanbeveling van Curatoren van het Gymnasium voor de benoeming van een Curator van het Gymnasium. (Bijl. 129; dossierno. 1.851.33.02.7-2(1)). Curatoren schrijven: Het College van Curatoren bij het gymnasium te Sneek heeft de eer ter voldoening aan art. 1 van het Reglement voor dit gymnasium bij Uwen Raad de navolgende aan bevelingslijst in te dienen ter vervulling der op 1 Januari 1926 wegens periodiek aftreden van den heer IJ. van der Feer, die zich niet weder beschikbaar stelt, ontstaande vacature in genoemd college: le. Ds. J. A. R. Terlet, predikant te Sneek. 2e. Mr. A. W. Haan, advocaat-procureur te Sneek. De heer o e ij e n g a wijst er op dat in verband met de nog al eenzijdige samenstelling van dit curatorium van de zijde zijner fractie er bijzonder prijs op gesteld wordt dat no. 2 der voordracht wordt benoemd. Spr. hoopt dat de andere raads fracties daarmee rekening zullen houden. De heer S ij te ma: Zouden wij de samenstelling mogen hooren? De Voorz.: Dr. Posthumus, voorzitter, voorts de hh. mr. Dorama, dt. Klein, kapelaan Elbersen en de heer Van der Feer, die nu aftreedt. De heer Mr. A. W. Haan wordt met 12 st. benoemd; de heer Ds. J. A. R. Terlet had 3 st. Punt V. Aanbeveling van Burgemeester en Wethouders voor de benoeming van twee leden der Commissie van toezicht op het lager onderwijs. (Bijl. 133; dossierno. 1. 851.2.02.7-2(1)). B. en W. deelen mede: Per voorziening in de vacatures, welke 1 Januari a.s. zullen ontstaan in de commissie van toezicht op hét lager onderwijs, door de periodieke aftreding van de hee ren D. Rutgers en A. Visser Pzn„ bevelen wij, onder over legging van een schrijven der commissie, voor eene be noeming bij U aan: Vacature Rutgers: (le Categorie: ouders leerlingen bijzondere lagere scholen) 1. D. Rutgers. 2. IJ. P. Veldhuis. Benoemd wordt jle heer D. Rutgers met 15 st. Vacature A. Visser Pzn. (5e Categorie, overige meerderjarige inwoners). 1. A. Visser Pzn. 2. Dr. H. Klein. De |heer A. Visser Pzn. wordt met 15 st. benoemd. Punt VI. Aanbeveling van Burgemeester en Wethouders voor de benoeming van een lid der Commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs. JBijl. 134; dossierno 1.851. 3.02.7-2(1)). B. en W. deelen mede: Onder overlegging van een schrijven der Commissie van voorstel hier in 1926 een handelstentoon-{ aan voor de benoeming tot lid dier Commissie ter stelling te houden, in den geest als dit jaar hier weer door een particulier uit Amster dam is gehouden. Vanuit de vergadering werd gewezen op de mogelijkheid daaraan attracties te verbinden. Met enthousiasme zijn deze plannen door de vergadering ont vangen.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1925 | | pagina 1