II I MissBlanche I EiSCffffiOEiESWLITEIT DUS, EISCHT INGEZON DEN MEDEDEELINGEN KRA NIEUWSTIJDINGEN. Z.WITSERÏ hiiiiiuiiiii liiklmiiii «o Prins Heoirik der ttWen. - annex SHEERER COURANT an WYHBRITSERADEEL iffitliil Orgm iir Ininti luik 200 150 tfA’Sr-x STAAT AAN DE SPITS |ECONO\ Brandenburg!! Co., 42«JAARM88 WOENSÖAë 3 FEBRUARI 1836 Eerst» Blasri 38 M en OE J N.V.HALLANVtl CHMALADER Ie it i- e a Ao. DUTSDAGi es VRIJUAGSAVeiTDP Ulsgaresa Maüsx ïd«fe«B 150. ?K «ML feij «uüm Cfi IV «es (islet, vv I justitie gesteld wor- Weer thuis! zijn gisteren de heer Postkantoor Sneek. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzenders onbekend zijn, terug ontvangen in de 2e helft van Januari 1926. Brieven binnenland. A. J. Wuestnian, Harder wijk. Briefkaarten binnenland. 1 zonder adres. Gevouden voorwerpen. Aanwezig aan het bureau van politie, Nieuwe Veemarkt, en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11 >4 en 12*/2 uur, de navolgende voorwerpen als gevon den gedeponeerd op 1 Febr. Onderdeel uit meccanodoos. Aanwezig en te bevragen bij de navol gende ingezetenen, onderstaande voorwer pen, als gevonden aangegeven op 1 Febr.: Ceintuur, R. de Vries, 3e Steenklipstr. 15; beurs met inh., S. Jelmersma, le Ooster- kade; rijwiel, G. Koolstra, Kruizebroeder- straat; zakmes, G. Selwa, Kleinzand 89; sierduif en 2 postduiven, De Jong, Groot- zand 48; bruine beurs met inh., S. Zeilstra, 2e Steenklipstraat 63; gouden broche, S. Schotsman, Kloosterdwarsstr. 4; oud hee- renrijwiel, Zeijl, Oude Koemarkt. Watersnood-collecte. De opbrengst van de Watersnoodcollecte alhier is f 4841.81 DÏÏS SSEEKER COURADT Maakt song kennis met Miss Blanche „Royal”. -Het woon- en winkelhuis aan de Kruizebroederstraat eigen aan en bewoond door den heer J. Ringnalda is door deze onderhands verkocht aan den heer S. van der Werf, alhier. In de grootete stad, in het klein ste dorp,overal «eggen de rookers Geef MIJ WAM hier hedenmorgen van A’dam binnengeko men en zullen hedenavond weer via Lem mer hun geregelden dienst op Amsterdam hervatten. gld hij vmIIsb waa sas «nfssiagar. Ook een veiligheidsdienst. Toen in den nacht van Vrijdag op Zaterdag omstreeks 4 uur een brigadier van politie te Zwolle op surveillance in het Achterom kwam, werd daar zijn aandacht getrokken door een geritsel, terwijl er ook rijwielen in de omgeving stonden. Daar de politieman vermoedde, dat de zaak hier wel eens niet geheel pluis zou kunnen zijn, ging hij behoedzaam op het terrein der wasdoekenfabriek van den heer P. van Loo, waarbij hij tot de frappante ontdekking kwam, dat daar de directeur van den nachtveiligheids- dienst B. Ch. S. en de in diens dienst zijnde helper H. K. bezig waren, zich een zak steen kolen toe te eigenen, die behoorden tot den op het terrein der fabriek opgeslagen voorraad. Aan deze beide personen was door de direc tie der fabriek de bewaking van het terrein op gedragen, maar nu zij zich op deze wijze van hun taak bleken te kwijten, achtte de politie man het veiliger beiden evenals de bewuste zak steenkolen over te brengen naar het politiebureau. De „bewakers” zijn ter beschikking van de justitie gesteld. men weet, VisserHooft met de „Prinses de Mij. Nederland van hun Karakorum-reis te Amsterdam teruggekeerd. Zij hebben zich terstond naar den Haag begeven, waar zij den eersten tijd hun in trek nemen in hotel Paulez. Het Vad. weet te vertellen, dat de heer Visser den kok van het hotel heeft laten vragen hem voor zijn welkomstdiner op tarbot, bruine boonen met spek en panne- koeken te tracteeren. Verlangen naar den vaderlandschen pot! Het spoorwegpersoneel. Uit ambtenaarskringen wordt aan de Tel. geschreven: Aan het spoorwegpersoneel is een veel sterker loonsvermindering opgelegd dan ten slotte voor het rijkspersoneel noodig is ge acht. Hierover is men niet al te best te spre ken, doch vooral groeit de ontevredenheid onder de spoorwegambtenaren over de bui tengewoon zware diensten, die van hen ge vorderd worden, zulks om zooveel moge lijk personeel uit te sparen. Ambtenaren belast met hoofdarbeid op kantoren en in treindiensten op de stations hebben een voorgeschreven diensttijd van 12 uur per dag en moeten dan nog jakke ren om klaar te komen. Door het hoofdbestuur van den Bond van Ambtenaren zijn nu enkele wijzigingen in het Algem. Reglement voor den Dienst op de Spoorwegen aan den minister van Wa terstaat voorgesteld, waardoor eenige ver betering in den toestand en een rechtvaar dige behandeling der vele klachten zou worden verkregen. Men hoopt, dat hieraan de noodige aan dacht door de regeering wordt geschonken. Abonnementper jaar f 2.50 fr. p. post f 3.60. Advertentiën9 ct. p. regel.: 'Inge zonden mededeellngen hooger, bij g Abonnement belangrijke korting Advertentiën w'orden tevens gratis ge plaatst in de SNEEKER COURANT De Afsluitdijk Wieringen—Zurig. Omtrent den afsluitdijk van Wieringen naar Zurig in Friesland in verband met de- drooglegging der Zuiderzee meldt een der correspondenten van het Handelsblad: Bepaalde kringen in Friesland koesteren reeds de gedachte, dat direct na den aanleg van den afsluitdijk een spoorlijn zal tot stand komen, die het personen- en goede renvervoer van Amsterdam via Wieringen over Harlingen naar Leeuwarden zal leiden. Maar dit alles is nog zeer illusoir; de wensch is hier duidelijk de vader der gedachte. Het staat nog te bezien, of de Nederland- sche spoorwegen zullen durven overgaan tot het projecteeren eener spoorlijn. Het wordt in dat geval een durable onderne ming, daar de afsluitdijk een betrekkelijk lang traject zal vormen en daarenboven smal zal zijn, zoodat nergens een station kan worden geplaatst. Daarentegen hoorden wij het vermoeden uiten, dat de spoorlijn LeeuwardenStavo ren misschien zou blijven bestaan. Het ver voer van Leeuwarden naar Amsterdam via Sneek en Stavoren geschiedt reeds in wei nig meer dan vier uren, eene snelheid, die het eerste perron Oost, wijsgeerig het druk ke verkeer beschouwend. De knecht wendde alle mogeiijke middelen aan om den acro baat, die veel bekijks trok, weer naar be neden te krijgen, doch alle pogingen faal den, zoodat er ten laatste niets anders op zat, dan zonder aap af te reizen. De Berlijnsche trein gleed dus weg en sinjeur-aap bleefeen sneltrein-machine verjoeg hem daarna naar het derde perron, waar verschillende leden van hef personeel zich uitputten om den ongewonen gast in een valstrik te laten loopen, doch de aap had maling aan alles en vermaakte zich met de uitvoering van wat apen-kamergymnas- tiek. Eerst na ongeveer drie en een half uur gelukte het eindelijk aan een post beambte het dier te bemachtigen, door hem verlokkend met een banaan te naderen. den Volkenbond, onder leiding van den Neder- landschen rechter Mr. B. C. J. Loder, geïnstal leerd werd. Gelijk de Koningin zich trouwens nooit aan wat zij haar plicht voelde, heeft ont trokken. Gelijk zij. constitutioneel vorstin als zij zich bij uitstek getoond heeft, niet aarzelde om in 1913, toen de politieke omstandigheden in die richting leidden, den president van de sociaal-democratische Kamerfractie, die haar nimmer vriendelijk had bejegend, op het Loo te noodigen, teneinde met hem over de formatie van het kabinet van gedachten te wisselen. Iets, wat wij thans heel natuurlijk en gewoon vin den. maar waarbij wij vergeten, dat wij toen, een achtste eeuw geleden, in wel geheel andere tijden leefden dan thans! Slot in ’t volgend nr. Een apen jacht op het Centraal station te Amsterdam. Met den Berlijnschen trein van kwart over zevenen, zou een variété-artist ver trekken, die in Amsterdam was opgetreden. Z’n getrouwe medewerkers, ’n troepje apen, waren ondergebracht in hokken, als bagage aangeteekend. Voor dat ze in den be stemden waggon werden geladen, wilde een knecht hen voederen en opende daar toe het eerste hok Nauwelijks was dit echter gebeurd of een vrij groote aap met een brok ketting om den hals wipte er uit, en voor dat iemand besefte wat er ge beurde, wipte de sinjeur op de kapcon structie, die doorloopt tot den grond en het volgende oogenblik zat hij pal boven Ontrouw colporteur. Te Lonneker is gearresteerd de te Leeuwar den woonachtige colporteur J. A., die het land afreisde met boekjes van christelijke strekking, waarvan de netto opbrengst bestemd heette te zijn voor visschersweduwen en weezen. Het bleek, dat hij bijna de geheele opbrengst voor zich zelf hield en slechts zelden luttele be dragen afdroeg voor bovengemeld doel. A., die in de laatste dagen meer dan 250 boekjes had verkocht tegen een prijs van ongeveer 50 cents, moet reeds jarenlang van deze colportage heb ben geleefd. Zooals en mevr. Juliana” van De kabinetscrisis. Het Nederl. Correspondentiebureau in Den Haag meldt: Naar wij vernemen, heeft de kabinets formateur mr. Limburg een regeeringspro- gram goeddeels in groote lijnen in ge reedheid gebracht en is hij daarop begon nen, enkele personen te polsen, waarbij men hem met welwillendheid tegemoet treedt. TE gld- bij varlfo* *8 mb viagar te Leeuwarden in het haar aangeboden Friesch costuum en reikte er den prijswinnaar zelf den gouden zweep uit. Een volgend jaar, op 21 Sep tember 1893, had in de Maliebaan te ’s Graven- hage de gedenkwaardige uitreiking van nieuwe vaandels aan de regimenten infanterie en huzaren plaats. In 1894 vertoefde Koningin Wilhelmina voor het eerst te midden harer trouwe Zeeuwen; bracht zij een bezoek aan Middelburg en geheel Walcheren; eerde zij De Ruyter door een kians bij zijn graf te leggen, en woonde zij op de reede van Texel te Helder voor het eerst een vlootrevue bij. Datzelfde jaar zag de Koningin nen op de Militaire Academie te Breda en op de Cadettenschool te Alkmaar verschijnen. In 1895 breidde de Koningin haar kennis van het buitenland uit; met haar moeder bezocht zij incognito als gravinnen van Buren Londen, 't Bezoek had een „educational” doel einde, maar strekte tevens om Koningin Victoria te Windsor een bezoek te brengen, bij welke gelegenheid het incognito werd opgeheven, ge lijk ook bij het vertrek, toen de Londsnsche bevolking uitliep om het Nederiandsche konin ginnetje van nabij te zien. Datzelfde jaar wer den Noord-Brabant en Limburg bezocht. In 1896 kwam de Koningin voor het eerst met een lustrumfeest der studenten het ridder hofspel te Utrecht, aan Maxirniliaan van Oostenrijk her innerend in aanraking ;in 1897 bezocht zij o. a. Gouda, Zutphen, Dordrecht en Arnhem, evenals in 1895 ter wereldtentoonstelling te Amsterdam in oud-Holland, lie. zij ook in oud- Dordrecht het vendel voor zich paradeeren. Dit zijn slechts enkele grepen uit het rijkbeladen programma, dat Koningin Emma in al deze acht jaren voor haar koninklijke doenter opsteide. Zij slaagde er in, zonder haar studiën noemens waard te onderbreken, haar in aanraking te brengen met alle deelen van het land, waar over zij zou hebben te regeeren; zij slaagde er in overal liefde en toegenegenheid voor het blonde, kleine, hartelijke koninginnetje in te boe zemen, en zij legde verstandige vrouw, die het sentiment begreep en gevoelde den grondslag voor latere, ook in moeilijke omstan digheden onverbreekbare toegenegenheid. Ja waarlijk, de woorden, meer dan eens bij officieele plechtigheden in die jaren, hetzij door een Minister, hetzij door een Commissaris der Koningin, hetzij door een burgemeester tot Ko ningin Emma gesproken, zij getuigden niet ten onrechte van oprechte hartelijkheid, van dank baarheid van het Nederiandsche volk voor een Regentes, prinses toch van vreemden bodem, die aldus begreep wat het land op dat oogenblik behoefde, en die aldus consciëntieus en toch volkomen moederlijk haar taak opvatte. Juist door zichzelf op het tweede plan te dringen, heeft Koningin Emma in die jaren voor goed en voor altijd een sympathie verworven, die door haar, niet een geborene Oranje, moest worden verkregen. Op 31 Augustus 1898 bereikte Koningin Wil helmina den achttienjarigen leeftijd; op dat oogenblik nam haar koninklijke waardigheid een aanvang. De Staatscourant van den dag tevo ren bevatte het afscheid van de Koningin Re gentes, waarin zij de gedenkwaardige woorden uitte: „Het Nederiandsche volk zij groot in alles, waarin een klein volk groot kan zijn.” Den volgenden dag verscheen het eerste woord van Koningin Wilhelmina aan haar volk, waarin zij vooral blijk gaf aan haar „innig geliefde moe der” onuitsprekelijk veel verschuldigd te zijn. Zoo was dan Koningin Wilhelmina regeerend vorstin. Aanvankelijk bleven de Koninginnen samen het galeis te ’s Gravenhage bewonen. Voor het eerst buiten de grenzen van ons land werd de Koningin bekend, toen zij in 1899 de eerste Vredesconferentie had te ontvangen; zoo wel te ’s Gravenhage als aan het officieel ge geven feestmaal in de schitterende Burgerzaal van het koninklijk paleis te Amsterdam. Bertha von Suttner, de bekende pacifiste, wijdde in haar dagboek van die dagen woorden vol waar- deering aan het kleine koninginnetje,, dat zoo onvermoeid haar plichten waarnam. Zij was, in 1913, tegenwoordig bij de opening van het Vredespaleis en opnieuw, ettelijke jaren later, op 15 Februari 1922, toen het nieuwe hof van Koningin Wilhelmina werd als dochter uit het huwelijk van Willem 111 en Prinses Emma van Waldeck-Pyrmont, op 31 Augustus 1880 te ’s Gravenhage geboren. Op dar oogth- biik leefde haar aanmerkelijk oudere halfbroeder Alexander nog, de laatste der drie zoons van den Koning, die rechtens prins van Oranje, dus troonopvolger, was. Maar toen deze m 1884 stierf; toen Willem 111 in den aanvang van 189Ü zijn drie zoons in het graf voigde, stond vast, dat Wilhelmina, de toen slechts negenjarige, reeds ruim acht jaren iater den troon oaadwer- kelijk zou bestijgen. Men moet eigenlijk tot de tijden van een Maria Christina van Zweden teruggaan om een Koningin te vinden, zoo jong reeds tot het openbare leven eener regeerende vorstin geroepen. Want, men bedenke het wel, dat op hetzelfde oogenblik, dat Willem III in het praalgraf der Oranjes te Delft ter ruste werd gelegd, de toen nog zoo jeugdige Wilhelmina haar openbaar leven aanving. Een zorgelooze jeugd is zelden het deel van eenige prinses, die vroeger of later tot den troon wordt geroepen, maar voor haar, die reeds vóór den tienjarigen leeftijd in de gedachten des volks met den pur peren mantel werd getooid, geldt dit dubbel. Krachtens de desbetreffende wettelijke bepa lingen, trad de nauwelijks dertigjarige Koningin- Moeder als Regentes op. Ruim acht jaren heeft geheel de last van het regeeren op haar schou ders gerust. Maar van den aanvang af, heeft zij met de beminnelijke bescheidenheid en de groote mate van tact, die haar optreden te allen tijde hebben gekenmerkt, er voor zorg gedra gen, dat een ieder het begreep, dat zij „slechts” de Regentes en de moeder was; dat het kleine, langzaam wassende meisje, meestal in het wit gekleed, de eigenlijke Koningin was, en dat zij, voerde zij bij eenige feestelijkheid het woord, dit deed eerst in naam van haar dochter, daarna eerst voor haar zelf. Niet ten onrechte is er, door Prof. Dr. H. Brugmans, op gewezen, dat er in de laatste periode van regeeren van Koning Willem III een ongewone vereenzaming om den troon was gekomen. Hij trok zich hoe langer hoe meer niet alleen uit de staatszaken, maar vooral uit het volksleven terug; er waren ge westen, waar men den souverein in lange jaren niet had gezien, en zelfs in het centrum van het land werd de Koning, ook door langdurige ver blijven in het buitenland, haast een onbekende. Onze laatste Koning is nooit impopulair geweest; min of meer vergeten was hij wel. Onder de vele verdiensten, die Koningin Emma zich ge durende haar regentschap heeft verworven, is deze zeker niet de minste, dat zij het eenigszins verbroken contact tusschen vorstenhuis en volk geheel heeft hersteld. Zij heeft van den aan vang af een hooge opvatting van haar taak ge had; zij is begonnen met op staatkundig gebied zich in geregelde verbinding te stellen met de Regeering, en meer dan eens heeft zij politieke moeilijkheden weten te voorkomen of te ver helpen. Maar, ondanks de zorg, die aan de zeer stelselmatig geregelde opvoeding van het jonge koninginnetje werd gegeven, verzuimde zij niet, reizen te ondernemen naar de verschillende, zoo geschakeerde deelen van ons kleine vaderland; zij, nauwelijks tien jaren tevoren toch nog een vreemdelinge in ons midden, heeft uitstekend de kunst verstaan om in het hart van het voor Oranje toch altijd zoo ontvankelijke Nederiand sche volk te zien. In Mei 1891 bracht de jonge Koningin Wil helmina voor het eerst als opvolgster van haar vader het jaarlijksch officieel bezoek aan de hoofdstad en bij die gelegenheid sprak zij, bij de eerste steenlegging voor ’t Wilhelmina Gast huis plechtigheid, die zich door regenvlagen en donderslagen kenmerkte haar eerste wooi- den in het openbaar: „Ik hoop, dat dit gebouw ten zegen moge strekken van Amsterdam.” Korten tijd daarna bezochten de Koninginnen Rotterdam, dat sedert 1874, na het zilveren kro ningsfeest van Willem lil, geen vorstelijke fami lie in haar midden had gezien. In de zomer maanden van hetzelfde jaar waren de Konin ginnen opnieuw èn te Amsterdam èn te Rotter dam, ditmaal om het bezoek, dat Keizer Wilhelm II van Duitschland en zijn gemalin aan ons land brachten, te beantwoorden. Groote feesten zijn er gehouden jgroote hoffelijkheid kenmerkte den Keizer tegenover zijn beide gastvrouwen, maar ook tegenover het Nederiandsche volk, dat hij in de drie plaatsen, die hij bezocht, op verschil lende wijzen trachtte te eeren. Nog in het voor jaar van hetzelfde jaar brachten de Koninginnen een bezoek aan het Duitsche Keizerspaar te Berlijn terug; dit geschiedde na een verblijf te Baden-Baden, dat gedurende enkele weken voor de gezondheid van de jonge Koningin had gestrekt. En ook ditmaal werd de omgeving van den Keizer, die hem niet altijd vroolijk en opgewekt zag, getroffen door de hartelijkheid, die hij vooral jegens het kleine koninginnetje betoonde, dat hij blijk van zekere familiare toegenegenheid deed logeeren in het zoo rustige Neue Paleis in het Wildpark te Pots dam. In den loop van 1891 verrichtte het konin ginnetje eenige plechtigheden van verschillenden aard; zij legde den eersten steen voor de Ned. Hervormde Kerk te Apeldoorn en zij bezocht de legerplaats te Öldebroek, waar zij voor het eerst den echt militairen zin der Oranjes kon toonen. Een volgend jaar werd het programma van bezoeken stelselmatig voortgezet. De Koningin legde den eersten steen voor het nieuwe Uni versiteitsgebouw te Utrecht; zij bezocht geheel het noorden, zij verscheen, onder groot enthou siasme der Friezen, bij de gebruikelijke rennen Bedrog. Vrijdagmiddag werd op de Laan 1914 te Amersfoort een persoon in bewusteloozen toestand aangetroffen, terwijl naast hem, zooals wij reeds meldden, zijn fiets ge vonden werd. Tevens werd een belangrijk bedrag uit ’s mans portefeuille vermist. De politie stelde een onderzoek in met het volgende resultaat: De man bleek te zijn de 27-jarige Van Minne, wissellooper van een bankinstelling te Amersfoort, die op 1 Febr. zou worden ontslagen. De man moest wissels tot een belangrijk bedrag incasseeren. Op Laan 1914 gekomen, heeft hij zijn fiets tegen een steenen bank geworpen, opdat deze het aanzien zou krijgen van door een on geluk vernield te zijn. Zelf is de man toen achter de bank gaan liggen en heeft bewusteloosheid ge simuleerd. Te voren had hij een aan hem toevertrouwd bedrag van f 5500 in den grond in de nabijheid verstopt. Men heeft hier dus te doen met een geheel in scène gezet ongeluk. De man heeft een volledige bekentenis afgelegd, en verteld, dat hij het genoemde bedrag ontvreemd had en in den grond gestopt om het later weer op te zoeken. Als reden gaf hij op wraak om het ontslag, dat hem was aangezegd. Hij heeft zich vier uren bewusteloos we ten te houden. De recherche kreeg echter al dadelijk argwaan en wist tenslotte den simulant te ontmaskeren. De man zal ter beschikking van de den. Vaigans vasnrasrdae avareaagakanag sast da Naiiamteotoe aigoBeeMC Varaan 70(10 te Sakladaai aijw aaas Abssuiévanakard tagen sngalafckss t?aas «vUV iaag» een evenfueele spoorwegverbinding Leeu warden HarlingenWieringenAmster dam niet beduidend zou te boven gaan. Demonstraties schabloneeren en batikken. Dat schabloneeren en batikken voor hui selijke kunst zich wel mag verheugen in de belangstelling der Sneeker dames bleek Vrijdag in „Onder de Linden” waar een groot damespubliek de demonstraties van de ekpert der Talensfabrieken, de heer Fr. v. Capelle, volgde. Nadat deze de techniek en het materiaal besproken had, werd door hem de werk wijze gedemonstreerd. Een aantal vragen werden voorts beantwoord. Nog deze maand zal een cursus worden gehouden. Waar door het groote bezoek tal van dames Vrijdag j.l. de demonstraties niet konden bijwonen, vindt men in dit nr. een tweede demonstratiedag aangekondigd, waar het bezoek natuurlijk ook wel weer groot zal zijn. SIJBRANDABUREN, 29 Jan. Hedenavond ver gaderde „Dorpsbelang”. Deze vereeniging telt .70 leden. De inkomsten over 1925 bedroegen f 67.54, de uitgaven f 69.05. Een voorstel tot con.tributieverhooging is niet algenieene stem men .aangenomen. Staande de vergadering be loofden eén tiental leden een contributie te zullen betalen van f 1De voorzitter, de heer P. Lein- stra, is met bijna algenieene stemmen herkomen. Een geanimeerde bespreking leverde het punt „watervoorziening” op. De behoefte naar een betere watervoorziening treedt bok in deze streek steeds sterker op den voorgrond, mede omdat door het oprichten van het waterschap een lager polderpeil is verkregen, maar vooral omdat de zoogenaamde „welputten” hier zeer slecht water leveren. Besloten is eene vergade ring te beleggen, waar zal spreken de heer W. Hanegraaff, directeur der N. V. Intercommunale Waterleiding Gebied Leeuwarden. Tevens zul len op deze vergadering worden uitgenoodigd B. en W. van Rauwerderhem, de directeur der coöperatieve stoomzuivelfabriek alhier en eenige belangstellenden uit het dorp Terzool. Het wederom organiseeren van een „gezelli- gen avond” had ieders instemming. De „ge teerde” hoofdweg voldoet bij lange na niet aan de gestelde eischen. Als afdoend middel wordt bestrating aanbevolen. Dit en meer andere ver zoeken betreffende het plaatsen van een lan taarn, het langer openstellen van het „postkan toor”, het slatten eener sloot enz., zullen aan de autoriteiten worden doorgezonden. L. C. LEMMER, 2 Febr. Er zit hier nog veel drijfijs voor onze kust in zee. Onze haven vuren zijn dan ook nog niet ontstoken. Stoombooten hebben van dit ijs echter wei nig hinder meer. De nachtbooten van de GroningerLemmerStoomboot Mij. zijn

Sneeker Nieuwsblad nl | 1926 | | pagina 1