H MissBlanche ~sussi 200 «“.n iso I Niauwstijdingsw Olfidiil Orpai hr liirnti Suil W NEDIRLAIIDSCHE WOIilllIWI 4 V2°|o Pandbrieven a 99 °|o aHMaHtoHntoSSHMil Eerste Bied ■o. Brandenburgii Co., ZATERDAG SO FEBRUARI 1826 40 te OnrflD AGV VKIJD AG8A VO3TD8 Uitgaven Sjtosk Telefoea Wtk 150. i f4342 -4325 -4251 -4179 -4141 -4044 -3754 -3520 42e JAARBARH opgericht te Veendam fa 1890 Directie Mr. M. J. BOS en Mr. J. WILKENS 7C gid. gij wUn en Iv tbr va» duim. «Hl y:«rt«gs*>Bask to SekleBsm aljn enxe Abauni’a veraekerd tegen engelakken vee* ROOM-STM geschre- wereld t. -I g ver 1 i Hypotheken ruim 145.000.000 Pandbrieven ruim f 43.000.000 5 l 5 3 9 Maakt eena kennis met Miss Blanche „Royal”. Doodende gratie. Men herinnert zich wellicht, dat president Coolidge onlangs gratie verleende aan den beruchten misdadiger Gerald Chapman, die uit de gevangenis van Atlanta was ontsnapt, waar hij een straf van 23 jaar onderging. De gratie had evenwel slechts ten doel aan Chapman een doodvonnis te kunnen vol trekken wegens moord op een politie-agent, na zijn ontsnapping gepleegd. In hooger be roep is thans uitgemaakt, dat Chapman de gratie moet aanvaarden, die voor hem den dood beteekent. De vlucht KaïroKaapstad. Alan Cobham is, na een korte tusschenlan- ding te Kaapstad aangekomen en heeft dus zijn vliegtocht van 8000 mijl volbracht. gid bij verlïee van »»n wljavingav. Afkoop voor vervolging. Dat er vrijwat gebruik gemaakt wordt van de gelegenheid om zich voor het kan tongerecht van vervolging te kunnen af- koopen, blijkt uit de volgende opgave over 1925. In het kanton Lemmer werden ver oordeeld 471 personen en 368 of pl.m. 44 kocht af; in het kanton Heerenveen waren deze getallen respectievelijk 1224, 887 en 42 a Koop geen Sigaretten lukraak, zeg alleen Geef 2/7JJmaar voor bil- i- IEDWE S5EEEER CDÜRAST annex SHEERER COURANT en WYMBRITSERADEEL Het bewaren van winterkool. Op vrij groote schaal is door Langendij ker tuinbouwers dezen winter een proef ge nomen met het bewaren van winterkool in koelinrichtingen, om daardoor de kool gaaf te kunnen houden zonder gewichtsverlies, dat nu, vooral in zachte winters, vrij groot is. Deze proeven hebben echter het beoogde resultaat niet gehad, en naar aan de Maasb. wordt meegedeeld, is het niet mogelijk de binnenste der op stapels bewaarde kool een zelfde temperatuur te geven als de buitenste en omgekeerd. Rotting en bevriezing zijn daarvan het gevolg. Er zijn nu arbeiders aangenomen om de kool schoon te houden. Pokken? Woensdagavond is door den geneeskun digen dienst te Den Haag een 30-jarige man uit zijn woning naar de barakken op Hout- rust vervoerd wegens een verdacht geval van gewijzigde pokken. De toestand van den patiënt, amanuensis in het laborato rium van het gemeenteziekenhuis, is gun stig. De noodige maatregelen zijn getroffen. J. C. Wery. Eergistermiddag werd in het hotel „De Twee Steden” te Den Haag, een receptie i gehouden ter gelegenheid van den 70en j verjaardag van den heer J. C. Wery, den ontwerper van het systeem-Stolze-Wery en grondlegger van de ontwikkeling der steno grafie in Nederland. in een spoorwegtunnel gevlucht en hebben er allen het leven afgebracht, ofschoon sommigen door de hitte en den verstik- kenden rook bewusteloos waren geworden. Gevonden voorwerpen. Aanwezig en te bevragen bij de navol gende ingezetenen, onderstaande voorwer pen, als gevonden aangegeven op 18 Febr.: Vulpen, S. Piersma, Johan Mauritsstr. 6; ceintuur, J. Baarda, 2e Woudstraat 26; zij den sjaal, W. Buster, le Steenklipstraat 17. LEMMER, 18 Febr. De 19-jarige zoon van schipper G. Groen van Metselawier, die hedenmiddag met zijn ijzeren tjalkschip „De Hoop”, geladen met steen, van Kam pen hier binnen kwam, zou, terwijl het schip hier langzaam voor de fok langs de Lemsterrijn door onze plaats dreef, in de sloep springen die achter het schip hing, om nog even een boodschap aan de wal te doen. Hij geraakte daarbij echter te water en verdronk. Onze doktoren zijn nog ruim twee uren met den drenkeling bezig ge- J >n het leven te houden, helaas echter te vergeefs. Een Nederlandsche kolonie in Zuid-Afrika? In de gehouden algemeene vergadering van de afdeeling Utrecht en omstreken van de Ne- ’derlandsche Zuid-Afrikaansche Vereeniging heeft de voorzitter, de heer L. Penning, schrij ver van Zuid-Afrikaansché verhalen, meege- De politie van Schoten wist nog niet wat i, maar De school is thans tot dat de uitslag van' verzekerde, dat alles gedaan zou worden, L. Cj dat de kinderen gedurende deze drie dagen een goede verzorging hebben. Een der andere zoons van Van Overstee- gen die thans werk heeft, betaalde de boete voor zich zelf. De derde zoon heeft zijn 3 dagen al uitgezeten, meteen met de 7 da gen, waartoe hij veroordeeld was wegens het verzet tijdens het bezoek van de Ko ningin te Heemstede. onder de kinderen van de christelijke school slaan. Toen het vervoer per autobus gewei- te Augustinusga. i gerd was, moest de overbrenging wel per Thans meldt onze correspondent, dat het gevangeniswagen plaats hebben, anders onderwijzend personeel en de leerlingen zijn zou de geheele optocht door de stad heb- onderzocht. Dr. Bunt van Buitenpost en een ben moeten trekken. professor uit Utrecht hebben van elk een De politie van ScL_„.o kleine hoeveelheid speeksel meegenomen.! zij met de kinderen zou aanvangen dit onderzoek bekend is, gesloten. Principiëele weigeraars. De bladen maken melding van het op brengen eener familie aan den Slapersdijk onder Schoten bij het dorp Santpoort, om dat zij geweigerd had de boete te betalen wegens het niet vervullen van den stem plicht. Reeds meermalen is over de familie Van Oversteegen en hare verwanten ven, zegt het ,Haarl. Dgbld.”. Men herinnert zich misschien, dat verle den jaar aan den Slapersdijk door de poli tie versvchillende personen zijn gearresteerd, omdat zij verdacht werden van aanslagen op militaire gebouwen. Na verhoor werden zij toen evenwel in vrijheid gesteld. Deze anarchisten zijn ook principiëele te genstanders van den stemplicht, zooals zij zich ook kanten tegen anderen dwang van wetten. Daarom hebben de mannen en vrouwen geweigerd om deel te nemen aan de Kamerverkiezingen in het vorige jaar. Het gevolg was dat proces-verbaal werd opgemaakt en de anti-stemplichters voor den Kantonrechter werden gedagvaard. Daar zijn zij niet verschenen. Het vonnis luidde voor elk 3 gulden boete of 3 dagen hechtenis. Maar nu vordert het doorvoeren van hun principe, dat de veroordeelden ook weigeren om de boete te betalen. De overheid neemt daarmee evenwel geen genoegen; geen boete betalen, dan de subsidiair opgelegde dagen hechtenis „zitten”. Gistermorgen zijn de Slaperdijkers door een vrij talrijke politiemacht uit hun hui zen gehaald, om overgebracht te worden naar het Huis van Bewaring te Haarlem. Dit gebeurde omstreeks negen uur. Natuurlijk verwekte dit voorval eenige consternatie aan den anders kalmen dijk en het stille dorpje Santpoort. Toen de politiemachtrijksveldwach- en politie-agenten uit Schoten aan jeejj, jat enkele tientallen landbouwers uit de provincie Groningen en den Haarlemmermeer- polder het voornemen hebben, een Nederland sche kolonie, in Zuid-Afrika te vestigen. Een af gevaardigde van hen zal eerst een reis naar Zuid-Afrika doen om zich te vergewissen, of daarvoor geschikt gouvernementsgrond te krij gen is, en verder ter plaatse nagaan de levens vatbaarheid van zoodanige nederzetting. Abonnementper jaar f 2.50 fr. p. post f 3.60. Advertentiën9 ct. p. regel. Inge zonden mededeelingen hooger, bij Abonnement belangrijke korting Advertentiën worden tevens gratis ge plaatst in de SNEEKER COURANT Een lawine. Door een lawine van de rotsen bij Bingham, in de buurt van Salt Lake City (Ver. Staten), zijn vijftig of honderd menschen bedolven. Vijf tien van hen zijn reeds uit de puinen van een gebouw gered. Boschbranden in Australië. Over de boschbranden in Victoria (Australië) waarbij een groot aantal men schen zijn omgekomen, worden nog de volgende bijzonderheden medegedeeld. De brand brak uit in een bergachtig district op verschillende plaatsen, op 35 tot 100 K.M. van Melbourne. Deze streek is niet voor landbouw geschikt. Een twee de gedeelte van de houtzaagmolens te Gilderoy is door twee branden in de asch gelegd. Verscheidene menschen hebben heldhaftig maar vruchteloos, tegen de vlam men geworsteld, en alleen te Gilderoy zijn twaalf van veertien menschen omgekomen, die plotseling door vlammen omringd wa ren. Slechts twee konden door het bran dende bosch heenrennen en zijn met tal van brandwonden in een ziekenhuis te Melbourne opgenomen. den Slaperdijk kwamen, was de voordeur toevallig open. Het binnentreden ging dus gemakkelijk. De commandant van de rijks- veldwacht deelde het doel van de komst mede. Eenige vrouwen lagen nog de bed, maar kregen voldoenden tijd om zich te kleeden en te ontbijten. Ook eenige kinde ren moesten nog gekleed worden. Er was een bevel tot inhechtenisneming tegen den ouders van Oversteegen, zijn vrouw en twee schoondochters. De vrouwen weigerden hun kinderen thuis achter te la ten, maar wilden die allen meenemen. De jongste kinderen werden in twee kinderwa- I gens geborgen, de oudere kinderen gingen aan de hand loopende mee. Alles ging zon der eenig verzet. Later begon echter het geprotesteer, ook van de zijde van de aanhangers der familie. Eindelijk hield de stoet halt voor het Scho- tensche politiebureau. Hier werd aan de arrestanten medegedeeld, dat de kinderen,, niet mee mochten naar het Huis van Bewa ring. Alleen een borstkind werd bij de moe der gelaten. Tegen die beslissing werd luide geprotesteerd. Er werd evenwel door de politie de verzekering gegeven, dat voor de kinderen gezorgd zou worden. De oude Van Oversteegen liet zich ge willig naar den gevangeniswagen leiden. Alleen riep hij: „Menschen, zien jelui het goed, zoo worden de burgers van den Ne- derlandschen staat behandeld, als dieven en moordenaars in den gevangeniswagèn naar den gevangenis!” Toen de vrouwen aan de beurt waren volgde eenig verzet. Met geweld moest de vrouw van Van Oversteegen naar den wa gen gebracht worden. Zij riep half huilend: „Ik ben 50 jaar en nu worden mijn kinderen van mij afgerukt!” Ook de schoondochter, die nu kwam, verzette zich. Zij schreeuwde haar protes ten. De tweede schoondochter echter mocht haar zuigeling medenemen, zij ging kalm in den wagen. Toen reed de gevangenis wagen weg, naar het Paleis van Justitie in de Jansstraat, waarna later de overbrenging naar het Huis van Bewaring volgde. De 9 kinderen waren in het politiebureau te Schoten achtergebleven. Een jong kind lag nog in den kinderwagen, andere hum mels van misschien 2 tot 10 jaar zaten op een bank in de wachtkamer. Enkelen kauw den op een korst brood. Van de politie vernam het „Haarl. Dgbl.” nog, dat alles gedaan is om de Van Over- steegen’s niet in de gevangenis te moeten brengen. Er is aangeboden om de boeten in kleine beetjes af te betalen, maar dit werd geweigerd. Zelfs hebben andere menschen aangeboden om de boete te voldoen, maar ook dit werd afgeslagen. Het was zoo 1 niet noodig, dat de kinderen meegenomen werden. Thuis waren nog eenige volwassen doch ters, die best op de kinderen hadden kun nen passen. Het was evenwel zoo werd door de politie geconcludeerd te doen om uit het geval munt voor propaganda te Ongelukken. Dinsdagavond omstreeks 6 uur was de werkman N. Gagestein, gewoond hebbende Eendrachtsweg 30b te Rotterdam, in een schip, liggende aan de scheepsbouwwerf Nieuwe Waterweg te Schiedam aan het bik ken in de z.g. vulling en tusschen een tank. Boven hem lag op eenige leggers een stapel hout, bijeengehouden met twee touwen. Door tot nu toe onbekende oorzaak is, al dus de Voorw., die stapel hout gevallen en neergekomen op Gagestein. Hij werd er dood onder vandaan gehaald. Het lijk is naar de woning vervoerd. Op weg van Wouw naar Roosendaal is de ongeveer 35-jarige P. van der Bemt, loopknecht bij de fa. Bischoff te Roosendaal, gehuwd en vader van drie kinderen, die per fiets uit Wouw kwam, aangereden door den auto van de heer R. uit Wouw, doordat de chauffeur bij het passeeren van een vracht wagen te veel uithaalde. De fiets zat geheel verwrongen onder de voorwielen. Enkele uren later is v. d. B. overleden. De auto en het lijk zijn in beslag genomen. Nabij Draaibrug, gem. Sluis, is Dinsdag de 76-jarige kloosterbroeder G. N., uit een pensionaat aldaar, doordat hij onvoorzich tig tusschen de tramlijnen liep door een tram gegrepen en gedood. Gepl. Maatsch. Kap. 1>887<847.78 en Reserves GELDEN BESCHIKBAAR eerste hypotheek op uiterst lijks voorwaarden. NB. Deze Bank niet te ver> warren met de 15 jaar later even eens te Veendam gevestigde Veen dammer Hypotheekbank. IK gid. üij verlies van een vinger Onder politietoezicht. Naar wij vernemen is in onze provincie ’t politietoezicht op bij nacht rijdende auto’s verscherpt. Men brengt dit in verband met uii vvviu vs>1 de jongste inbraken in deze provincie,; wer(j vercjer oezegd ulc„ora.JM waarvan de bedrijvers vrij zeker van een kinri<,rpn mee^nom mej. de Leeuw Jongkindt, terwijl eenige dames- auto gebruik gemaakt hebben, leden der afdeeling declameerden. Tot slot i een aantal lichtbeelden uit de conferenties met ^en vreemde zt een toelichtend woord van ds. Spelberg. Onlangs hebben we mèlding gemaakt van De voorzitter bracht allen dank voor de ver- ’n besmettelijke keelziekte, welke heerschte De man die zich beklaagde. De 31-jarige caféhouder H. L. K. be klaagde zich op het politiebureau Meermon- straat te Rotterdam over z’n vrouw. De echtgenoote moest de woning hebben ver-, L7t. mwoners van een aoor aen orana laten met medeneming van het huisraad en bedreigd dorpje zijn met hun tweehonderd pl.m. f 1200. Toen een onderzoek werd in gesteld bleek echter, dat de man zelf we-) gens oplichting in het politieblad te Maurik (Betuwe) gesignaleerd stond. Hij is daar om naar Maurik overgebracht. leende medewerking en sloot met een opwek king tot aansluiting. Verpachte plaatsen voor de kermis 1926. Schouwburgloge, S. Delmonte, Amsterdam, f 120.Electr. Zweefcaroussel, H. M. Vale, Terneuzen, f485.Luchtschommel, B. Sipke- ma, Steenwijk, f410.—; Cakewalk, H. Bakker, Zuidbroek, f 235.Poffertjeskraam, P. de Bruin, Huizum, f201.—; Excentrieke banken, H de Winter, Rotterdam, f 376.—; Danssalon, V. L. Vogerty, Groningen, f475.50; Auto-Carous- sel, S. G. Kooistra, Groningen, f 250.Draai molen, J. Dalstra, Leeuwarden, f 45.Electro Caroussel, E. v. d. Veen, Joure, f76.Werp- tent en Amer. Hoeplatent, A. Kooistra, Leeu warden, f 141.Werptent, F. Slieker, Gronin gen, f 95.Schiettent, G. Lenior, Groningen, f 60.Schiettent, D. Kooistra, Groningen, f 140.Slagmachine, B. Buwalda, Dokkum, f 20.—; Oliebollenkra^m, R. Andela, Oosterlit- tens, f 63.Oliebolléïikraam, C. Bos, Harlin gen, f 50.—; Gebakkraam, A. de Breve, Amster dam, f 126.50; Gebakkraam, C. Denies, Hengelo, f 145.Nougatkraam, S. Kooistra, Leeuwar den, f 75.—; Suikerkraam, S. Kooistra, Leeuwar den, f 75.Nougatkraam, M. de Vries, Rotter dam, f 45.Suikerkraam, G. Kallenkoot, Gro ningen, f 60.10; Suikerkraam, R. Lanting, Apel doorn, f31.60; IJsco-auto, H. Dijkstra, Huizum, f 15.Palingtenten, E. de Haan, Sneek, f30. Galanterienkraam, S. Huizinga, Leeuwarden, f 42.'50. Dinsdagmiddag viel een stuk dakpan van het huis van Vroom en Dreesmann naar beneden en kwam terecht op het hoofd van een 13-jarig meisje. Met een kleine hoofdwonde kwam zij er echter af. Bij de aanbesteding van het leggen van rioleeringen en het plaatsen van putten in het Kloosterhof, waarvoor de gemeente de mate rialen levert, werd ingeschreven als volgt: O. de Vries W. J. Boltje B. v. d. Vliet H. Molenaar B. v. d. Kooij, Leeuwarden A. J. de Graaf en S. de Wolf S. Krikke, Heerenveen J. Kerkstra en J. Wierda Aannemers zonder woonplaats achter hun naarn, wonen in Sneek. Gegund aan de laagste inschrijvers. In de val geloopen. ’n Kledingmagazijn te R’dam werd Woens dag opgebeld door iemand, die voor gaf een lederhandelaar aldaar te zijn. Hij deed een verhaal van een aan lager wal geraakten broer, die bij de firma zou komen om zich van een nieuw pak te voorzien. Natuurlijk zouden de kosten voor rekening van den handelaar komen. De boodschap werd aan genomen, maar toen later bleek dat de milde lederhandelaar niet tot de klanten van het kleedingmagazijn behoorde, belde men den „opdrachtgever” eens op. Hem echter was van een pak voor „een aan la ger wal geraakten broer” niets bekend. Toch verscheen na eenigen tijd de „broer” om zich van een nieuw costuum te doen voorzien. Hij werd in de paskamer gelaten en terwijl hij bezig was uit een keur van colbertcostumes een keus te doen, belde; men de politie op. Toen dan de „aan lager wal geraakte” j zoo ongeveeer tot een beslissing gekomen was, verscheeh in plaats van de coupeur, de politie in de paskamer. De man die een 42-jarige bankwerker van het Boschpolder- plein bleek te zijn werd aangehouden en wegens poging tot oplichting in bewaring gesteld. Afd. Sneek Vrijz. Chr. Jongerenbond. Dinsdag hield de afd. Sneek van den Vrijz. Chr. Jongerenbond een propaganda-avond in de goed-bezette Harmoniezaal, waar ds. Spelberg van Egmond a/d. Hoef de rede hield over het onderwerp „Onze Levenshouding”. Spr. betoog de dat de religieuse jeugdbeweging de jongeren aan geestelijk bezit voor het verdere leven mee geeft: lo. Het element der godsdienstige vernieu wing. 2o. De bereidheid tot de godsdienstige daad. 3o. De persoonlijke bereidheid tot het leven zelve. Wat het eerste element betreft: we kennen in ons lichamelijk leven een morgen en een avond, de avond van onzen ouderdom, als ons vaak het meeste wat ons lief was is ontvallen, maar daar toch een groote rust in ons leven kan zijn, de laatste vrede, de verstilling, welke het eeuwigheidsbezit meebrengt; God is het dan die ons leven vult. Ook ons godsdienstig leven zelve kent zoo’n avondkant, als het rumoer in onze ziel versterft en de diepste verstilling zich er van meester maakt. Er is echter ook een morgenzijde aan dat godsdienstige leven, dat is die van de vernieuwing en van het werk. Door de tijden heen heeft de Eeuwige Levens geest zich vernieuwend aan de menschen ge openbaard, door bepaalde personen voltrekt zich in alle tijden de groote regeneratie Gods in de wereld (de Joodsche profeten, Jezus, Luther enz.). De tijd zelve begrijpt de plaats grijpende regeneratie nooit en vaak vond en vindt men hen in wie God de geest dezer rege neratie heeft ingegoten in den kerker. Misschien zal men eenmaal van de huidige menschheid ook zeggen, zooals men van haar zei dat ze Jeremia in de kerker geworpen, Socrates den gifbeker gereikt, Jezus gekruisigd en Huss op den brand stapel gebracht heeft: „Gij hebt Jaurès doodge schoten als een hond”. Het kostbare is echter dat ten allen tijde de „morgen”-menschen op de muur tusschen heden en toekomst zijn geklommen en vooruit gezien hebben, gesproken hebben van een nieuwe gemeenschap, van heilstaat, van Ko ninkrijk Gods. En nu is de Jeugdbeweging in het algemeen die van de morgen, daarin vindt men de morgenmenschen van dezen tijd. En wij weten, dat deze jeugdbeweging stumperig is als alle menschenwerk, maar wij weten ook dat God is de Eeuwige Vernieuwer en wij, met God, in dezen tijd aan die vernieuwing mee werken, stumperig als dat gaat, maar toch de vernieuwing des geestes voortdragend naar de toekomst. Daarvoor is dan noodig de bereid heid tot de religieuse daad, waaronder we dan verstaan de vervulling der godsdienstige ver nieuwing, dus de wil de dingen om te zetten, nieuw te maken in ons persoonlijk leven, de wil tot de vernieuwende dus scheppende daad. Wij hebben allen wel een rommelhoek in ons leven, die wij aarzelen op te ruimen onder het excuus, dat we „het begin niet kunnen vinden”. Welnu, gij moet, roept spr. uit, U eens door elkaar schudden en naar dat begin zoeken. En dan: ook leeren volhouden. „De vastheid des menschen, ook in het religieuse leven kunt gij aflezen in de herhaling”, zegt een Deensch den ker, de herhaling dat is dus: het volhouden. En ook moeten wij leeren vergeten wat aan teleur stelling achter ons ligt en het woordje „ik” ter zijde stellen. Dan moeten we het durven wagen voor de religieuze daad de sprong in het duister te doen. Verbeidend leeren wachten moeten we ook; daarvan spreekt de symboliek van ons kampvuur tot ons, het vuur dat aan het einde onzer conferenties in onze kampen wordt ont stoken en waaromheen wij, als het sterft, elkaar de hand gevend in een kring gaan staan: sym- boliseerend de wake bij het Heilige vuur van den geest, tot God ons zendt om verder de wereld door te dragen de heilige vernieuwing der eeuwigheid. En voor die taak is weer noodig de persoonlijke bereidheid tot het leven, onze wil hebben wij te richten naar het eeuwige, booze neigingen moeten wij trachten te onderdrukken, weest om hem> zoo mogelijk, nog zuiver leeren denken over de dingen van het- godsdienstig leven, en onze gedachten irach- ten om te buigen naar het eeuwige licht, al onze verwachtingen daarop richten. Als we dat doen zijn we gereed als morgenmensch het leven in te gaan en de vernieuwende geest voort te dra gen. Vernieuwing, scheppende daad, bereidheid tot het leven, dat alles is overschemerd van de eeuwige glans van den morgen, het is de jeugd beweging die, als ook de jeugd de avondzijde van het leven behoeft, dus de stilte Gods, voor haar jubelend Gods eeuwige morgenlicht wil doen opgaan. Draagt dan uit in maatschap pij, gezin, kantoor, werkplaats of waar gij ook i zijt uw geloof dat God is de Eeuwige vernieu- wer en gij met Hem mede vernieuwt, aldus eindigde spr. zijn met gloed uitgesproken rede. De avond is verder gevuld met ’t zingen van eenige liederen dooi; mej. Zijlstra op zeer ver dienstelijke wijze, daarbij knap begeleid door O.m. is het kleine stadje Noree verwoest, waar een gezin van vijf menschen niet meer gered kon worden uit een houtzaag molen. Te Erica zijn twintig huizen vernield. Een man van 75 jaar is daar levend brand. Uit Sydney wordt geseind, hoe een fa milie zich poogde te redden in een vracht auto, waarmede zij door de brandende velden trachtte te rijden teneinde zich in veiligheid te brengen. Een der inzittende mannen viel uit de auto, doch riep den anderen toe zich niet om hem te bekom meren. Daar elke seconde vertraging den dood nader zou brengen, werd hieraan gevolg gegeven. De overigen konden zich, hoewel met brandwonden overdekt, redden. Aan den rand van het brandend bosch wachtte een reddingsbrigade die de men schen verzorgde. Een meisje van 15 jaar redde twee klei ne zusjes door ze met haar eigen lichaam tegen de vlammen te beschermen. Het meisje kreeg gruwelijke brandwonden, doch z'j heeft haar heldendaad overleefd. Ofschoon het vuur op sommige plaatsen nog woedt, is het gevaar voor uitbreiding geweken. De inwoners van een door den brand Valgana vaorvaardan avarsangakomcu met de MwllmadBoli* Algvmeeiae Veras- 1 «VVV s

Sneeker Nieuwsblad nl | 1926 | | pagina 1