Miss Blanche H EISCHT GOEDE KWALITEIT DUS, EISCHT HO 200 NIEUWSTIJDINGEN. JKRAOS IK G EZO N D EN M E D EDEE LI N G EN Itliil Orgm dir haiuti Sint STAAT AAN DE SPITS WOERSO^G 14 FEBRUARI 1116 Eerst* Sissi gtó. irtj wwllu Kft i» wt* wm £»ha. r •I1 I I f 11.450 -11.150 - 10.850 - 10.780 - 10.744 - 10.400 - 10174 - 9.800 - 9.794 - 9.730 - 9.560 - 9.490 -J N.V.HÖLLANW zwitser! CHaCÜLAÜEF.- Brandenburg!! Co., JA&RGARfc Abonnementper jaar f 2.50 fr. p. post f 3.60. Advertentiën9 ct. p. regel. Inge zonden mededeelingen hooger, bij Abonnement belangrijke korting Advertentiën worden tevens graas ge plaatst In de SNEEKER COURANT ac V«lg«na nor»Miti«ii •«■rMugaiu>sB«a u*»t de Verss» lÜüfi *«rlBBS*aSaefc te SxtilvfaM lij» an«a Abeuni’e ^srsek«»«i tegen eegalskfwo sss»r ivl’V 1 KORT.GEMENGD. conducteur gid bii l«»ön# lange iavalMitaH gld. lagsssl van cwrs- ffldev btnnan >0 Op een ontginning te Exloo (Drente) zijn eenige zwerfblokken gevonden. Een dezer stee nen heeft een gewicht van ongeveer 6000 K.G. Maakt oens kennis met Miss Blanche „Royal". 3IOTE SNEEKER COÜRAH annex MEEKER COURANT on WYMBRITSERADEEL Volgens den correspondent te Berlijn van de „Echo de Paris” zou de keizerin-moeder van Rusland, in mevr. Tchaikowski de geheimzin nige zieke, die sedert verscheidene maanden onder behandeling is in een der Berlijnsche kli nieken haar eigen kleindochter, grootvorstin Anastasia herkend hebben, die op wonderdadige wijze aan den moord op den Tsarenfamilie te Jekaterinenburg is ontsnapt. Voor het Gerechtshof te Arnhem is Donderdag behandeld de zaak tegen een arbeider te Veenendaal, die in een herberg aldaar, na ongeveer 20 glazen bier te heb ben gedronken, twist kreeg met zekeren W. Engelenburg, behandeld. Deze wierp hem een bierglas naar het hoofd, waarop bekl. zijn mes trok en E. daarmede in het hoofd stak. Het slachtoffer is aan de ver wonding overleden. De advocaal-generaal mr. Cnopius eischte vernietiging van het vonnis der rechtbank, (waarbij bekl. is ver oordeeld tot 2 jaar gev.) en vroeg veroor- deeling tot 1 jaar en 6 maanden met aftrek der preventieve hechtenis. Zondagnamiddag geraakte het 5-jarig knaapje J. A. E. te Utrecht al spelend in de Nieuwegracht. Een politieagent zag het kind en dook verscheidene malen, doch zonder resultaat. Het lijkje is later opge haald. giit. JIJ ««.-‘'eB „Obrechtstraat,” herhalen we met ons allen. De jonge dame kijkt op, doet ’t dekseltje op haar doosje, zegt clan vriendelijk glimlachend tegen de dame, die den naam van de straat nog eens heeft herhaald: „Dank u, maar ik ga bij nader inzien toch maar niet naar de Obrechtstraat. ’k Rijd mee tot het eindpunt en dan zal ik wel eens kijken wat ik doe.” „Had dat dadelijk gezegd,” mompelt de con ducteur, terwijl hij nijdig afbelt. Wij anderen, wij kijken elkander aan en glimlachen. „Souvent femme varie,” fluistert er een on deugend. Het jonge meisje hoort het niet. VteaehgB! JlRMOAÖ»*» VRIJÜA^A ffaflfD SstWBS 150 'ïlt vssllcs» «r commissie zich dat denkt, dan is de bestaans mogelijkheid van het terrein heel goed. Er zal nl. een hypothecaire leening van f50.000 geslo ten worden a 5 rente per jaar dus f2500 met bv. f 2000 aflossing. Voor de eerste 10 jaar is aan subsidies door gemeente en O. B. W. jaarlijks f3250 toegezegd, zoodat de exploitatie vrij zeker een behoorlijke rente voor de aandeel houders mogelijk maalct. De Voorz. sloot dan ook de vergadering met een woord van dank en de wensch dat het Sportterrein spoedig tot stand moge komen. LEMMER, 22 Pebr. Uitslag van de alhier ge houden aanbesteding voor het maken van een opslagplaats met een garage en overkapping voor de C. V. Stoomhoutzagerij alhier. Gebr. Frankena. Lemmer H. en J. W. de Jong, idem J. Steensma, idem B. en H, Beljon, idem K. U. Koopmans, Oosterzee H. G. Hoekstra, St. Nicolaasga Joh. de Jong en P. Beljon, Lemmer Gebr. v. d. Wal en De Jong, idem I. de Lange, St. Nicolaasga A. v. d. Zee, Sneek S. de Boer, IJsbrechtum A. M. Bosma, Lemmer Begrooting f 9638.80. Opbrengst watersnoodcollecte Wymbritseradeel. WYMBRITSERADEEL. De opbrengst van de watersnoodcollecte te Hömmerts-Zuid bedraagt f289.90. In totaal is thans in de gemeente Wym britseradeel aan geld ingezameld een bedrag van f6137.95. De Stormrampcollecte bedroeg inder tijd f4458.91. Op een trein geschoten. Nabij Schiedam is Zondag op een treii\ ge schoten, waarbij de 20-jarige Ottevanger, van Hoek van Holland, in een oog werd getroffen. Hij zal dat oog moeten missen. Werkverschaffing in Drente. Op de vragen van den heer Hiemstra betref fende uitsluiting van de werkverschaffing van arbeiders uit de provincie Drente, in verband met hun niettewerkstelling bij de Limburgsche mijnen antwoordt de Minister van Binnenland- sche Zaken en Landbouw o. m.: Vóórdat de arbeiders naar Limburg gaan, worden zij in hun woonplaats geneeskundig onderzocht, aan de hand van de door de mijn directie verstrekte keuringseischen. Er werden van de 246 tot 1 Sept. jl. in de gemeente Emmen gekeurde personen 155 goedgekeurd en 91 afge keurd. Van deze 155 hebben slechts 71 arbei ders gevolg gegeven aan de oproeping voor vertrek naar Limburg en hiervan werden nog 15 door de mijnartsen afgekeurd. Daar vooral van de laatste ploegen het aantal afgekeurden steeds grooter werd, is bij de mijnartsen naar de reden hiervan geïnformeerd en daarbij is ge bleken, dat verscheidene arbeiders waren afge keurd uitsluitend op grond van eigen klachten en niet op grond van bij hen geconstateerde ge breken. Daar de. ervaring heeft geleerd dat in het algemeen de arbeiders uit Emmen en omstreken veelal niet dan uit nood mijnarbeid aanvaarden, is het begrijpelijk, dat zij, zoodra hun bekend werd, dat zij de afkeuring zelf in de-hand had den, meermalen dit middel te baat namen om alsnog zich te onttrekken aan de aanvaarding van mijnarbeid. Werden deze arbeiders na een zóódanige afkeuring opnieuw tot de werkver schaffing toegelaten, dan zou daarmede de ver plaatsing van arbeiders naar de mijnstreken zeer ernstig worden belemmerd. De tegenzin om naar de mijnen te gaan, mist goeden grond. Er wordt door duizenden arbei ders ondergrondSch mijnwerk verricht en de positie der mijnwerkers is doorgaans veel gun stiger dan van de veenarbeiders, zoodat er geen reden bestaat om de daarvoor geschikte, arbei ders uit de veenstreken niet in de mijnen te werk te stellen en hun bij voortduring door middel van werkverschaffing een slechts sober bestaan te verzekeren. Verplaatsing van arbeiders uit Emmen, ge heel uit eigen vrijen wil, is tot dusver geen regel. Bij elke aanbieding van werk elders, zoo wel in Duitschland, Frankrijk en België als in Limburg en bij het aardappelkrabben in Nieuwe «én ie ad. wat Hg Belasting-ophaaldienst. Na ingewonnen inlichtingen omtrent de wer king van de gemeentelijke belasting-ophaal dienst in andere plaatsen, is door de Sneeker Besturenbond, waarbij aangesloten 17 plaatse lijke vakafdeelingen met 600 leden, aan den raad dezer gemeente verzocht een gemeentelijke be lasting-ophaaldienst op te richten. Aan andere arbeidersorganisaties is om adhaesie-betuiging verzocht. Men schrijft ons: Den len Maart 1926 zal het een eeuw ge leden zijn dat door wijlen den heer G. Hou wink in Sneek een zaak werd opgericht, waaraan o.m. verbonden was een handel in glas- en verfwaren. Van 1826 tot 1859 werd deze zaak door b.g. heer gedreven. Zij ging in 1859 over op wijlen de h.h. Jan Houwink Gz. en H. Jongbloed, die verder deze zaak voortzetten. In 1880 werd deze zaak echter gesplitst en de handel in glas- en verfwaren verder geëxploiteerd door den heer Jan Houwink Gz., onder wiens leiding tot 1896 deze zich belangrijk ontwikkelde. In 1896 werd de afdeeling glashandel en glasbewerking overgenomen door den heer M. J. Houwink, onder den naam N.V. Noor delijke Glasfabriek M. J. Houwink, Sneek. Sedert dien en nog heden staat deze heer aan het hoofd dezer zaak. Onder zijn leiding is ziji belangrijk uitgebreid, zoo dat zij thans mede behoort tot de vooraanstaande zaken op dit gebied in ons land. Aang^ien onze stad niet te veel industrie bezit is het te wenschen dat zij nog lang mag blijven bestaan. Gisteren werd voor rekening van de firma N. J. Lankhorst alhier aanbesteed het bouwen van een pakhuis aan de Rienck Bockemakade Begrooting f7955. Ingeschreven was als volgt: A. van der Zee f 7988 J. P. Kampman -7877 H. Koetzier - 7768 O. de Vries - 7933 S. v. d. Meulen - 8100 Chr. Koster - 7900 Het werk is gegund aan H. Koetzier. V reemdelingen- V erkeer. Onder presidium van den heer E. Priester Jr., had gisteravond in café „Onder de Linden” de algemeene ledenvergadering van V. V. plaats. Aanwezig waren 15 leden. Door den secretaris werd het jaarverslag uit gebracht, waaraan wij het volgende ontleenen: Het aantal leden bedraagt 262, dat der dona teurs 10. Het afgeloopen jaar was gunstig wat het vreemdelingen-bezoek betreft, mede tenge volge de week-end-uitstapjes, waaraan flink deelgenomen werd en waarvan de deelnemers over 't algemeen verrukt waren over de meren- tocht, zoodat verwacht mag worden, dat er stel lig een deel van terug zal komen voor een langer verblijf in Friesland. V. V. had zijn aandeel in de herdenkings-fees- ten verleden jaar gehouden. Men subsidieerde een bootdienst naar de Sneeker meer, die echter grootendeels een mislukking werd. Toch bleek een dergelijke verbinding, mits goed in orde, wel gewenscht. Voor ’t Carillonfonds kon in 1925 niets worden gedaan; voor 1926 staat dit echter als no. 1 op ’t programma, mèt de actie voor ’t Sportpark, waarin een paar bestuurs leden van V. V. zitting hebben. De commissie, die de kas van den penning meester nazag, rapporteert bij monde van den heer C. Ras tot goedkeuring van het beheer, onder dankzegging aan den functionaris. De re kening beliep in totaal f 2237.95’/2 met een saldo van f 1212.23J6, waarvan f800 gereserveerd wordt als bijdrage in de totstandkomingskosten van een sportpark, terwijl ook de garantie in de faesten-1925 nog betaald moet worden. Voor ’t nazien der rekening 1926 werden be noemd de h.h. D. Zuiderbaan en F. H. Poelman, met als plaatsvervangers S. Bakker en Th. Brou wer. Bij ’t punt mededeelingen en voorstellen bleek, dat in 1926 krachtig de actie voor ’t carillon zal worden aangepakt om zoo mogelijk in Decem ber bij 't 25-jarig ‘bestaan van V. V. de gemeen te de benoodigde gelden te kunnen aanbieden. Voorts werd besloten de mogelijkheid te on derzoeken van de stichting van een paviljoen aan de Meer, waarvoor het bestuur zich in ver binding zal stellen met de besturen der Zeil verenigingen hier ter stede. Voor meerdere reclame voor Sneek zal de medewerking der leden worden gevraagd door 't plakken van siuitzegels op hun brieven, welke V. V. gratis beschikbaar zal stellen. Getracht zal worden mede door ’t organi- seeren van een wedstrijd de ingezetenen te bewegen, zooveel mogelijk bloemversieringen aan hun gevels aan te brengen, om daardoor de stad een fraaier aanzien te geven, terwijl onder de leden een prijsvraag zal worden uitge schreven voor ’t beste idee mits uitvoerbaar waardoor Vreemdelingenverkeer tot meerdere bloei kan komen. Ten slotte werden nadere mededeelingen ge daan .over de plannen voor ’t Sportterrein, waar uit bleek, dat van ’t benoodigde aandeelenkapi- taal a f 20.000 reeds f 15000 is toegezegd, terwijl men hoopt binnen zeer korten tijd de overige f 5000 bijeen te hebben. Een beroep op hen, die nog niet van hun medeleven blijk gaven, is wel op zijn plaats, gezien de groote beteekenis, die een dergelijk terrein voor Sneek zou hebben. Over ’t algemeen echter kon de commissie een goede samenwerking onder de burgerij in dezen constateeren. Trouwens, komt de zaak tot stand, zooals de Een witte kievit. Als een zeldzaamheid kan wórden gemeld, dat dezer dagen te Haarlo (gen\ Borculo), tusschen etn vlucht kieviten zich een geheel wit exem plaar bevond. Auto-ongeluk te Nieuwe Pekela. Zaterdagnacht 2 uur is een auto, be stuurd door den brandstoffenhandelaar Kui pers, uit Emmercompascuum, bij de sluis te Nieuwe-Pekela te water geraakt. Van de vier inzittenden zijn de heer Kuipers en de echtgenoote van den caféhouder A. Drenth, uit Stadskanaal, verdronken. De beide an deren, de heeren A. Drenth en K. Aten, wis ten zich te redden. chie is voor één maand ïh zijn betrekking geschorst. Hij had in school een opstel in brief vorm gedicteerd (voorgezegd) dat zijn leer lingen althans, volgens de „Leeuwarder Courant”, die in de hoogste klassen, in hun schrijfboek hadden opgeschreven en mee naar huis gekregen. Zoo kwam het ge schrevene ook onder de oogen van de ouders en anderen en toen bleek dezen, dat de heer Komrij zich in dezen vorm een scherpe critiek op het beleid van den burgemeester als hoofd van de politie ver oorloofd had. De inspecteur van het lager onderwijs kwam er achter en het gevolg is niet uit gebleven. De zilveren bruiloft van de Koningin en den Prins. De Koningin en de Prins, hebben het voornemen, van a.s. Donderdag af in de Gotische zaal, te ’s-Gravenhage een ten toonstelling te doen plaats hebben van de geschenken, welke H. M. en Z. K. H. ter gelegenheid van hun zilveren huwelijksfeest werden aangeboden door verschillende de putaties en groepen. Deze tentoonstelling zal op alle werk dagen geopend zijn van des voormiddags 10—12 uur en des namiddags van 2 4 uur, tegen betaling van 25 cents. De en treegelden zullen ten bate komen van het watersnoodfo.nds te Amsterdam. De fooi aan den advocaat. Het „Weekblad voor het Recht” bevat een vonnis van den kantonrechter te Rot terdam uitgesproken in een geding tusschen een advocaat en diens vroegeren cliënt. De cliënt was door den politierechter van een andere plaats veroordeeld tot 5 maanden gevangenisstraf. Hij ging in hoo ger beroep en riep de hulp in van een advocaat, wien hij daarvoor f 150 vooruit betaalde. Kort voor de zitting van het Hof, waarin dit hooger beroep zou behan deld worden be'oofde de cliënt zijn verde diger nog f 25 extra als de zaak goed af liep. De zaak liep in zooverre goed af, dat het vonnis van den politierechter werd vernietigd en de beklaaagde tot f 100 boete werd veroordeeld. Ofschoon de cliënt erkence, die f 25 beloofd te hebben, betaalde hij ze niet, en toen de advocaat er over disponeerde, weigerde hij te betalen, althans voor het oogenblik zeggende, dat hij te kort bij kas was en later wel eens betalen zou. Daarop eischte de jadvocaat in rechten betaling, doch de kantonrechter oordeelde het beneden de waardigheid van een ad vocaat fooien aan te nemen, zoodat eischer in zijn vordering niet ontvankelijk werd verklaard en veroordeeld in de kosten. Ongelukken. Te Geldrop is het tweejarig kind van den heer Jacobs door de tram gegrepen en ge dood. Zaterdagochtend is nabij Dordrecht een man dóór een trein overreden. Hij was on middellijk dood. Vrijdagavond is de 36-jarige werkman G. Zonneveld bij de oliefabriek Calvé-Delf te Delft van een 5 meter hboge stelling geval len. Met gebroken armen en polsen, gesple ten neusbeen en ernstig inwendig gekwetst is de man naar het ziekenhuis Bethel te Delft vervoerd en daar ter verpleging op genomen. In een perceel aan den Schenkweg in Den Haag is de alleenwonende weduw naar C. E. B 64 jaar oud, door gasver stikking om het leven gekomen. De oorzaak is vermoedelijk, dat de gas slang van de gaskachel iugescheurd was, en de man, verzuimd heeft, de kraan te sluiten, alvorens naar bed te gaan. De heer Noteboom uit Delft is Zater dag op den Haagweg met zijn splinter- nieuwen luxe-auto tegen een vrachtauto gereden. De heer N. kreeg geen letsel, maar zijn auto werd geheel vernield. Kunstmatige mist als beschermmiddel tegen vorst. De uitvinding van A. V. Jernberg over de productie van kunstmatigen mist voor mili taire doeleinden wordt door sommige land bouwkundigen ook van belang geacht, om bouwlanden tegen vorst te beschermen. In Noorwegen toonen ook de metselbedrijven belangstelling voor het patent van Jern berg; men maakt zelfs plannen, om toepas sing van zijn apparaat te maken bij het drogen van nieuwe huizen. Het is bekend dat pas gemetselde steenen erg gevoelig voor vorst zijn; ’n temperatuur van slechts enkele graden beneden het nulpunt kan in enkele uren veel kwaad doen. Verder is het ook bekend, dat mist en dikke rook be schermend. werken tegen de koude. Vele metselwerken in het Noorden van Zweden maken hiervan met voordeel een toepassing, door in de te drogen huizen turf te stoken bij onvoldoende toetreding der lucht. Hier door wordt een dikke walm ontwikkeld, waardoor in koude nachten in het voor- en najaar de schadelijke invloed van de vorst wordt tegengewerkt. Door toepassing van het apparaat van Jernberg denkt men, dat Jiet mogelijk is, met mindere kosten meer te bereiken. Draai niet met alle winden mee, doch houd den jnisten koers en «g: Geef MIJ maar Het conflict bij de lijn Zutphen Emmerik. Naar de Tel. verneemt, heeft een groot aantal stakers bij de tram Zutphen Em merik van de directie het volgende schrijven ontvangen „Hierbij draag ik u op om Maandag- voormiddag 10 uur uw werkzaamheden te hervatten. Bij gebreke daarvan deel ik u thans reeds mede, dat ge met ingang van dit tijdstip uit den dienst der Trammaat- schappij ZutphenEmmerik ontslagen zijt en wel op grond zoowel van uwe nalatig heid om gedurende de laatste weken de bedongen arbeid te verrichten en de ver plichtingen na te komen, die krachtens de arbeidsovereenkomst op u rusten, als van uwe weigering om aan gemelde opdracht te voldoen. Desgewenscht kunt u zich ook schriftelijk voor Maandagmiddag 2 uur be- reidverklaren om den arbeid te hervatten op een door mij te bepalen tijdstip, waar voor een formulier wordt bijgevoegd. In dit geval ontvangt u nader bericht waar en op welk tijdstip de arbeid mag worden hervat.” Eenige vooraanstaande personen in de staking hebben deze circulaire niet ont vangen, waaruit mag worden afgeleid, dat de directie deze niet meer in dienst terug neemt. Verwacht wordt echter, dat geen der staters op dit ultimatum zal reageeren. De meesten -hebben den brief met bijge voegd formulier in handen gesteld van de stakingsleiding. Eene schorsing. De heer A. Komrij, hoofd der school aan den Nieuwenbildtdijk onder St. Annaparo- Pekela, en zelfs nog bij de Philips-fabrieken te Eindhoven, werkt in den regel de prikkel, dat niet aanvaarding van het aangeboden werk uit sluiting van de werkverschaffing tengevolge zal hebben. Zal niet Emmen tot in lengte van dagen een gemeente blijven waar een aanzienlijk gedeelte der bevolkifig voor een groot deel van het jaar op kosten van publieke lichamen wordt onder houden, dan zal de verplaatsing van een deel der bevolking met kracht moeten worden bevor derd en zal niet mogen worden gevoed de waan, dat de arbeid in andere omgeving geen bevredi ging en geluk kan brengen. De wispelturigheid der vrouw. „Onder de Streep” vertelt in ’t Hbl.: Een bijwagen van lijn zestien (te Amster dam). ’t Gewone namiddagpubliek. Moeders met nog niet schoolgaande kinderen. Oudere en jongere dames, met pakjes beladen, een loop knecht, een paar heeren met of zonder acten- tasch. Schuin tegenover mij zit een aardig jong meisje in een wijnrooden mantel, rijk met bont gegarneerd. Zij kijkt verlegen naar rechts en naar links, wendt zich ten slotte tot den man van middelbaren leeftijd tegenover haar en vraagt, juist op het oogenblik dat wij stoppen bij de halte Duifjessteeg: „Kunt u mij ook zeg gen, of de Obrechtstraat al gauw komt?” „Dat duurt zeker nog een kwartier”, luidt het antwoord. „Dank u,” klinkt het bedeesd. „Obrechtstraat?” informeert de conducteur, die intusschen de jongedamè is genaderd, ,,’k Zal u wel waarschuwen!” „O, dank u! Kan ik er vast op rekenen?” „Zoo vast als een huis.” 'n Vriendelijke blik uit de groote bruine oogen vergezelt den halven stuiver fooi, dien de ander niet een tik aan de pet quitteert. Wij glijden verder. Spui en Muntplein liggen achter ons. Nu zijn wij in de Vijzelstraat. On rustig kijkt de jonge dame om zich heen. Wij, haar medepassagiers, lezen als het ware haar gedachten. En vriendelijk zegt een van de mede reizigers: „U behoeft niet bang te wezen, dame, wij zijn nog lang niet bij de Obrechtstraat.” „Dank u,” klinkt het opgelucht. Vijf minuten achtereen behoudt het meiske in den rooden mantel haar kalmte. Dan draait het kleine hoedje opnieuw zenuwachtig heen en weer. Wij anderen wisselen veelbeteekenende blikken. Natuurlijk is ’t van het grootste belang, dat ons vriendinnetje bij de Obrechtstraat uit stapt. Misschien heeft zij een afspraak met een vriend. Misschien moet zij op ziekenbezoek, leder van ons verdiept zich in mogelijkheden en ieder neemt zich voor te zorgen, dat de be stuurder tijdig stopt. Wij rijden langs de volkswinkels van de Ferdinand Bol, en langs de straten, die uitkomen op dien drukken boulevard. Het jongemeisje tuurt in de Quellijn, in de Daniël Stapelt, in de Gerard Dou; kijkt angstig vooruit als de tram den hoek omslaat. Op het oogenblik, dat ze aanstalten maakt om wéér het woord tot iemand te richten,-zegt een dame vriendelijk: „Ik ga mee tot het eindpunt, ik zal wel even waarschuwen, als wij bij de Obrecht straat zijn.” Een zonnige glimlach glijdt over het blozende gezichtje. Wij anderen halen verlicht adem, vast besloten aanstonds de vriendelijke dame te se- cundeeren. Eindelijk schijnt ons aller vriendin tot rust te zijn gekomen. Als ieder ander, kijkt ze naar de huizen en straten,, die wij passeeren, ze glim lacht zelfs. Nu opent ze haar taschje, haalt een poederdoosje te voorschijn, houdt het deksel, dat hoogstwaarschijnlijk een spiegeltje bevat, voor het blozende gezichtje, laat een miniatuur houppe over de wangen glijden. „Concertgebouw,” roept de conducteur. Wij worden onrustig, allemaal. Wij kijken elkander 'aan en gluren naar de jonge dame, die nog steeds verdiept is in haar spiegelbeeld. Nu mindert de tram haar vaart. „Hier moet u uitstappen,” klinlct het uit vijf, zes monden tegelijk. „Hier is „Obrechtstraat,” schreeuwt de met stentorstem. üerT-

Sneeker Nieuwsblad nl | 1926 | | pagina 1