MissBlanche IE EN n el EISCHTGOESE KWALITEIT DUS, EISCHT 1 KRA a OHidiil Orgui iir Iramti hail STAAT AAN DE SPITS INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. NIEUWST1JDIN8EN. ZATERDAG 27 FEBRUARI 1926 42«JAARGAHB 5* A Brandenburga Co., J““ N.V.HALLAN^l ZWITSERS CHQCOLADE-R M 7E gld. Mj En IV «sa m a«ü», vU de schrijving in dien zin te wijzigen, dat de sloot, loopende I ntiëu idee. Vijf woorden, die in Uw woorden boek behooren te staan: Geef MIJ maar Maakt eens kennis met Miss Blanche „Royal". de de gid. ingmr&l van evar- Hjdan feinnan 80 d. gid ölj verilea vast mb wijsvinger, Vsrfoh^Bj DHriDAGS c% VRIJDAGBAVQjrD» USt^srsrs 350183 T®l«foes Mao 150. vele handen werk geeft. Door een auto overreden. HEERENVEEN, 25 Febr. Donderdagmiddag is op den weg tusschen Heerenveen en Wolvega een 18-jarige leerling der Ambachtsschool te Heerenveen door een auto overreden, die hem ver het bovenlichaam eing. Héél ernstig ge kwetst is hij naar het ziekenhuis vervoerd. HEERENVEEN, 26 Febr. De jongeling die gisteren bij Heerenveen door een auto overreden werd was op weg naar de avondteekenschool te Heérenveen. Hij was de 18-jarige H. Bos van Sonnega en is hedennacht in ’t Ziekenhuis aan de gevolgen overleden. Volgens ooggetuigen reed hij aan den goeden kant van den weg, zoodat zijnerzijds van geen onvoorzichtigheid sprake is. KOUDUM, 24 Febr. De afdeeling van het Groene Kruis alhier hield gisteravond haar algemeene ledenvergadering. Uit de uitge brachte verslagen bleek, dat het ledental met 2 is toegenomen en thans 430 bedraagt. De zuster had in totaal 3028 bezoeken af gelegd, waarvan 2602 te Koudum en 426 te Hindeloopen. Te Koudum waren in 15 ge zinnen 472 t. b. c. bezoeken afgelegd, te Hindeloopen in 9 gezinnen 287. De ont vangsten bedroegen f2878.27 en de uitga ven f2713.57J/2, derhalve een batig saldo van f 164.69'/2. Dit is de eprste maal, dat de rekening met een batig saldo sluit. De netto opbrengst van de Emmabloem was slechts f54.43j^. Ten einde een grootere opbrengst te verkrijgen, zal getracht wor den de verkoop in het vervolg door groo tere meisjes te doen plaats hebben. 137 maal waren goederen uit het magazijn af gegeven. De begrooting voor 1926 is vast gesteld met een ontvang en uitgaaf van f2490.45. Tot bestuursleden zijn herbe noemd de heeren A. H. van Dijk en J. Wie- linga. Punten van bespreking maakten nog uit de nazorg-kolonie, de ziekenhuisverple- ging en het houden van een verbandcursus. Doordat de inwoners in den loop van het jaar nog al eens lastig waren gevallen met collecten en het plaatsen van aandeelen, had het bestuur tot heden geen kans gezien voor de nazorg-kolonie alhier aandeelen te plaatsen. Het bestuur oordeelde, dat de zie- kenhuis-verpleging niet van het Groene Kruis moet uitgaan, maar dat daarvoor een afzondelijke vereeniging behoort te worden opgericht. In den volgenden winter zal Gen verband-cursus voor eerste ongelukken worden gehouden. Nog werd geïnformeerd naar de verzekering tegen brand van tenten en verplegingsartikelen. Tenslotte vestigde .de voorzitter er de aandacht op, dat som mige personen de hulp van de zuster inroe pen, zonder nog lid der vereen, te zijn, het geen niet meer zal kunnen worden toege staan, dat anderen daarentegen de zuster als ’n 2e dr. beschouwen. De zuster is alleen voor verpleging en alleen dan, wanneer de dokter daartoe adviseert, aldus de voorz. Dat de zuster dikwijls voor bevallingen ge roepen wordt is dan. ook niet in orde. Het bestuur kan dit niet langer toestaan, tenzij de dokter het beslist noodig oordeelt. De afdeeling Hindeloopen heeft er zich over beklaagd, dat de zuster dikwijls met den dokter meerijdt en dan tegelijk met dezen haar’ bezoeken aldaar komt afleggen. Het gemeentebestuur van Hindeloopen heeft zelfs gedreigd met subsidie-inhouding, om dat de subsidie-verleening heeft plaats ge vonden onder beding ,dat de dokter en zus ter niet tegelijk Hindeloopen zullen komen bezoeken, doch de een dezen en geene den anderen dag, opdat aldus in Hindeloopen eiken dag deskundige verpleging aanwezig zou zijn. Zoowel dokter als zuster zijn hier mee door het bestuur in kennis gesteld. 1 I VERGADERING van den RAAD der gemeente SNEEK op MAANDAG 1 MAART 1926, des namiddags 7lA uur. Punten van behandeling: Punt I. Notulen der vergadering van 8 Februari 1926. Punt 11. Ingekomen stukken: a. Verslag van de commissie tot wering van schoolver zuim. (1.851.2.04.6(1)). b. Mededeeling van L. L. Lampe ,dat hij bedankt als gedelegeerde der gemeente in het bestuur der Ambachts school en Middelbaar Technische School. (1.851.36.07-2 (2)). c. Adres van den Sneeker Bestuurdersbond, houdende verzoek over te gaan tot de instelling van een gemeente lijken ophaal- en stortingsdienst. (IX 07.1(1)). d. Verslag van hetgeen met betrekking tot de verbetering der volkshuisvesting in de gemeente Sneek over 1925 is verricht. (1.778.5(1)). Punt lil. Aanbeveling van Burgemeester en Wethouders voor de benoeming van een gedelegeerde in het bestuur der Ambachtsschool en Middelbaar Technische School. (Bijl. 20; dossierno. 1.851.36.07-2(2)). Punt IV. Advies van Burgemeester en Wethouders om trent het verzoek van H. Mendelson, leeraar aan het gym- |EA gld. &ij WMlfsa eac 1*1" Mn fesuad, wset rag nasium, om vrijstelling van het geven van lessen in de middaguren gedurende het verdere gedeelte van het cur susjaar 1925/1926. (Bijl. 21; dossierno. 208). Punt V. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om over te gaan tot den aankoop en den ajbraak van het perceel aan de Groote Kerkstraat no. 9, kadastraal bekend gemeente Sneek, sectie B, no. 3624. (Bijl. 12; dossierno. X 07.351.11(30)). Punt VI. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot onderhandsche verhuring van de Sate en landen „Wel gelegen” aan den Leeuwarderweg aan S. Bruinsma. (Bijl. 13; dossierno. X 07.351.11(28)). Punt VII. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot aankoop van de perceelen Sectie D nos. 786, 467 en 468 aan den Leeuwarderweg en de Oudvaart van H. en J. H. Halbertsma, tot onderhandsche verhuring van per ceel Sectie D, no. 467 aan M. Zijlstra en tot openbare verhuring van het perceel weiland Sectie D, no. 786. (Bijl. 14; dossierno. X 07.351.11(29)). Punt VIII. Advies van Burgemeester en Wethouders in zake het adres van de Coöperatieve Vereeniging „Self- help” en de eigenaren van de woningen aan de Prinsen gracht nos. 15 tot en met 21, om de ingevolge het raads besluit van 2 November 1925, no. 4, tot hen gerichte aan- tusschen de achtererven van genoemde woningen aan de Prinsengracht en de le Seljhelpstraat inplaats van ge dempt, schoongemaakt moet worden. (Bijl. 15; dossierno. 1.777.8(2)). Punt IX. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om hen te machtigen tot het verkoopen en het uitgeven in grondrente van bouwterreinen aan en in de nabijheid van den Leeuwarderweg en om over te gaan tot bepaling van den prijs van die terreinen. (Bijl. 16; dossierno. X 07.351. 12(59)). Punt X- Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het tijdelijk verstrekken van kasgeld aan de gemeente Wymbritseradeel. (Bijl. 17; dossierno. X 07.352.622(3)). Punt XI. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het doortrekken van de in den Leeuwarderweg aanwezige^ rioleering tot de grens van het uitbreidingsplan. (Bijl. 18; dossierno. 1.811.111.4(4)). Punt XII. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot onderhandsche verhuring van 6 perceelen weiland der gemeente tegen speciale, in het belang eener goede melk- voorziening, gestelde voorwaarden. (Bijl. 19; dossierno. X 07. 351.32(36)). ’jonkvrouw von Bonninghausen, bij wie beklaag den door dezelfde praatjes en het sluiten van een koop van f 23.300, als toegift kregen een paar sieraden voor f10. Ook dit laatste werd meegenomen. De rest zou den volgerijen dag betaald en gehaald worden. Het O. M. eischte tegen ieder 2'/2 jaar gevangenisstraf. Hef wegbrengeti van schepen. Bij den Boekhandel v.h. Gebr. Belinfante te 's Gravenhage is met toestemming van den minister van justitie uitgegeven „Het wegbren gen van schepen, een na-oorlogsverschijnsel”, door mr. J. Wijnveldt, rechter in de arrondisse- ments-rechtbank te Rotterdam. Schr. deelt mede, dat het ontstaan van zijn werkje zijn oorsprong hierin vindt, dat indertijd, toen de vervolging wegens het wegbrengen van schepen in vollen gang was, hij opdracht ont ving van den minister van justitie, mr. Heems kerk, dezen een rapport uit te brengen over den omvang, welke dit kwaad in Nederland had aan genomen. Bij de samenstelling daarvan moest niet enkel gelet worden op den strafrechtelijken kant, maar de geheele aangelegenheid van rui mer standpunt worden bekeken. Toen de aan vankelijk in de bedoeling der regeering liggende openbaarmaking van het rapport niet kon door gaan, heeft schr. vergunning gekregen zelf de resultaten bekend te maken, voor zoover deze van algemeen belang mochten zijn. Schr. wijst er op, dat de meeste feiten met betrekking tot het misdrijf zich voordeden in 1919 en 1920 tijdens de waardedaling van sche pen, hoewel ook tijdens den oorlog zich ter zee merkwaardige staaltjes schijnen te hebben afge speeld en niet iecfe'r reeder ontevreden was, wanneer zijn schip getorpedeerd werd. Zoo wer-d verteld, dat het wel voorkwam, dat minderwaardige scheepjes van neutralen, welke hoog verzekerd waren, getorpedeerd werden door Duitsche duikbooten, nadat vóór het uit varen de plaats van ontmoeting was vastge steld. Daarbij deed het op zichzelf niet-onver- makelijk verhaal de ronde, dat een schip in de Noordzee op den afgesproken tijd en plaats aanwezig was, om getorpedeerd te worden, doch wie ook verscheen, de duikboot niet! Er werd 24 uur gewacht tot zij kwam en de Com mandant der duikboot moest een formeel standje in ontvangst nemen van den kapitein die boos was over de vertraging. Fama cresit eundo! Wat er van waar zij, in foro is van dergeiijke handelingen niets geble ken en kan alleen vastgesteld worden, dat sinds de waardedaling der schepen begon, het mis drijf gepleegd werd. Langen tijd is het onopgemerkt gebleven. In derdaad liep ook na November 1918 menig schip nog op een verdwaalde mijn. Er waren er zoovele kwistig rondgestrooid ondanks volken rechtelijke regelen, dat de argwaan bij belang hebbenden, namelijk de assuradeuren die voor de verzekeringssom werden aangesproken, eerst langzaam groeide toen ’t aantal schepen, welke zonken, plotseling onrustbarend klom. Het be gon de aandacht te trekken, dat ria den oorlog Abonnementper jaar f 2.50 fr. p. post f 3.60. Advertentiên9 ct. p. regel. Inge zonden mededeelingen hooger, bij Abonnement belangrijke korting Advertentiên worden tevens graas ge plaatst in de SNEEKER COURANT 'IEUWE SSEEKER COURANT annex SNEEKER COURANT an WYMBRITSERADEEL Eindelijk gelukte ’t hun achter zijn naam te komen. Hij bleek de 10-jarige S. v. d. W. te zijn, die ten slotte bekende de fietsen te heb ben weggenomen om tochtjes door de stad te maken. Op ’t politiebureau worden thans nog zes rijwielen bewaard, welke door de eigenaars met zijn afgehaald. L. C. De werkloosheid. 13 Februari waren bij 207 organen der openbare arbeidsbemiddeling in gemeenten met 5000 of meer inwoners als werkzoeken den (hetgeen niet altijd beteekent, dat zij werkloos zijn,) 41.000 mannen ingeschre ven. Bovendien stonden ingeschreven 35.000 andere mannelijke werkzoekenden, nage noeg allen tot de meer ongeschoolde be roepen of de losse werklieden behoorend, en die men voor een goed deel niet onder de geheel werkloozen kan rangschikken. Inbrekers gearresteerd. Gisternacht om drie uur hoorden eenige rechercheurs, die in de nabijheid van plan C. te Rotterdam waren, een slag. Zij gingen op onderzoek uit en zagen nog juist twee mannen bij den winkel van de fa. S. C. H. wégloopen en een pak wegwerpen. De po litie wist een der mannen te grijpen. Hij bleek te zijn de 27-jarige Spanjaard M. B. E. Tevens werd nog een Spanjaard gear resteerd, die op den uitkijk had gestaan. De gevluchte dief is nog niet gevat. De Span jaarden hadden voor een bedrag van f 6000 aan zijden blouses en bont gestolen. Een schenking. Te Enschede bestaat een bijzonder ker kelijke stichting, de Ovitus-stichtiiig, die bedoelt om te zorgen dat de beginselen der minderheid in de Ned. Herv. gemeente al daar - welke die minderheid dan ook zij - worden geëerbiedigd. Deze stichting heeft in drie jaren tijds f 120.000 bijeenge bracht voor de stichting van een tweede herv. kerk in een nieuwe wijk, welk fonds thans aan den kerkeraad is overgedragen. Oplichters. Voor de Almelosche rechtbank hadden zich te verantwoorden M. de Vr., geboren te Hen gelo, koopman te Amsterdam en H. Str., gebo ren te Rotterdam, koopman te Parijs, beiden thans gedetineerd. Zij kwamen op 7 September per auto op den huize „Humkhave” te Tubber- gen en werden ontvangen door jhr. von Bon- ninghausen. De V. stelde zich voor als antiquair en zijn vriend als een schatrijk Amerikaansch kunstkenner. Str. kocht eenige schilderijen voor f 300.000 en eenige meubelstukken voor f 6000. Als toegift op den koop wilde De Vr. een bril janten speld, bezet met 12 briljanten bedingen, voor den prijs van f 50. De speld werd betaald en meegegeven. De rest zou den volgenden dag betaald en gehaald worden. Dit moet echter nog geschieden. Eenzelfde truc is uitgehaald bij IE gld, bij mlfeB «9 vbd mm vine er Onvoorzichtige kinderen. OLDEBOORN, 25 Februari. Gistermid dag om vijf uur, toen de bus van den dienst OldeböornGorredijk voor vertrek gereed stond, sprongen vier kleine jongens van drie jaar op de treeplank. De chauffeur waarschuwde hen, doch toen de bus juist in beweging was, probeerden zij het weer. Drie kinderen rolden over de straat, met met gevolg, dat één van hen een wiel over de borst kreeg. In zorgwekkenden toestand werd hij opgenomen en naar het zieken huis te Leeuwarden vervoerd, waar hij gis teravond overleed. L. C. VAN DE LEEUWARDER RECHTBANK. Zitting van Woensdag 24 Febr. Op het zuideinde van Uitwellingerga wordt nog petroleum in de straatlantaarns gebrand. Het behoort als een herinnering aan „den goeden ouden tijd”. De schilder L. Hofstra steekt de lantaarns voor de ge meente op en bemerkte den 6en December, dat sommige van die lichtdraagsters stuk waren. Daarvoor zit nu de 18-jarige vee houder C. J. te Oppenhuizen op het bankje. Een der getuigen heeft hem met een steen naar een lantaarn zien werpen. Beklaagde beweert, dat hij van liet feit niet af weet. Hij is beschonken geweest en heeft zich in het gezelschap van wel 30 jon gens bevonden. Eisch: f 20 of 20 dagen. Vonnis in deze zaak over 8 dagen. Een veelbelovende knaap. Een 10-jarige jongen heeft de Leeuwar der politie in de laatste 14 dagen moeilijke oogenblikken bezorgd. Er ging geen dag voorbij of op het politiebureau kwamen aangiften binnen van vermissingen van rij wielen, soms 7 a 8 per dag. Opmerkelijk was 't, dat ’t meestal damesfietsen betrof. Al spoedig bleek ’t aan de recherche dat bijv, op de Voorstreek een fiets werd gesto len, welke later in de Westerplantage werd teruggevonden. En zoo ging ’t maar door. Een fiets, welke aan ’t Zaailand werd ver mist, kwam op het Vliet terecht. Om kort te gaan, vele rijwielen verhuisden van ’t Oosten naar het Westen, van ’t Noorden naar het Zuiden en in omgekeerde richting. Totdat eergisteren de recherche er een stokje voor stak. Op de Nieuweburen ont moetten eenige rechercheurs een jongen op een fiets. Daarop was de knaap niet thuis en al slingerende reed hij in de armen van de politiemannen. Het verdere onderzoek viel hun echter nog lang niet mee. De jongen deed verha len, waaraan geen touw was vast te knoo- pen en gaf verschillende valsche namen op. meer schepen zonken door oorlogsrisico’s dan tijdens den strijd. Men ging nadenken, opletten, en er werd gepraat, gepraat vooral door sche pelingen, die gevaren hadden op een gezonken schip en openlijk lieten hooren, dat het zinken met opzet teweeg gebracht zou zijn. Zooals uit verschillende onderzoeken gebleken is, brengt de beweegreden tot klappen geenszins ’n goede zijde van het menschelijk karakter aan het dag licht, maar vond het gewoonlijk zijn oorzaak hierin, dat de toegezegde belooning voor het plegen van het misdrijf of het zwijgen erover niet was uitbetaald, dat de aanbrengers ver moedden, dat hun makkers wel, en zij niet er voordeel van hadden, of dat zij een kapitein of machinist, met wien zij onaangenaamheden had den, eens een hak wilden zetten. Zoo werden Justitie en de politie in de zaak gemengd, gewoonlijk lang nadat de feiten ge pleegd waren, waarmede een der grootste moeilijkheden om tot wettig en overtuigend bewijs te komen onmiddellijk wordt aangege ven. Gevolg daarvan is dat vele gevallen met onderzocht konden worden of na onderzoek een negatief resultaat opleverden, zoodat de geruch ten bleven voortduren, hetgeen in hooge mate onbevredigend is. Schr. beschrijft de verschillende strafrechte lijke gevallen in Nederland, waarbij een dertig tal schepen de r.evue passeert. Dan doet hij eenige mededeelingen over het verschijnsel in het buitenland, waarover echter slechts onvol ledige inlichtingen zijn verkregen en waarbij blijkt, dat vooral veel Grieken en ook een aantal Spanjaarden bij het wegbrengen van schepen betrokken zijn geweest. In Nedeiland zijn ruim 50 personen voor de besproken handelingen veroordeeld. De daarbij betrokken reeders waren menschen, die eerst tijdens den oorlog zich met reederij zijn gaan inlaten, en meerendeels er volstrekt geen ver stand van hadden. De schepen, welke wegge bracht werden, waren gewoonlijk in den grond der zaak weinig waard en hadden alleen dooi den oorlogstoestand een waarde verkregen, welke niet gehandhaafd kon blijven bij terug keer van het gewone verkeer. Twee categorieën zijn het in hoofdzaak, nl. visschersscheepjes meerendeels oude en bootjes bestemd voor de binnenvaart, welke verbouwd waren tot trawlers voor de zee- visscherij. De wijze van wegbrengen verschilt in de vele gevallen weinig. Gewoonlijk werden buizen en pijpen opengezet of wel gaten in het schip ge boord op zoodanige wijze, dat het zeewater kon binnenloopen en de boot zonk, waarbij dan meermalen eene opzettelijke ontploffing van een bus carbid werd teweeggebracht om bij de niet bij het misdrijf betrokken opvarenden den indruk te wekken, dat een mijnontploffing de ramp ver oorzaakt had. Een enkele maal werd een schip op het strand gezet. De Watersnood. De 38ste verantwoording van de algemeene vereenigde commissie ter leniging van rampen door watersnood in Nederland wijst een bedrag aan van f223.908.22. Tezamen met de vorige verantwoording vormt dit een totaal bedrag van f2.936.019.78. Een „zuinige week” ten bate van het Watersnoodfonds. Een huisvrouw geeft in overweging om, ter stijving van de kas der Watersnoodcommissie, die nog zooveel noodig heeft, een zuinige week voor alle huishoudens te houden. Wanneer van de anderhalf millioen gezinnen, die ons land her bergt, de helft eens een week lang alle over bodige luxe achterwege liet en het daardoor uit gespaarde geld terzijde legde voor de commissie, dan zou, zoo zuinig mogelijk berekend, f 1 per gezin of f750.000 kunnen bijeengebracht wor den, ongerekend nog de gezinnen, die f5 en meer op deze manier zouden uitsparen. „Iedere rechtgeaarde huisvrouw”, schrijft deze huisvrouw aan ’t Hbl., „zal er een eer in stellen, onder het motto „Zuinige week”, haar econo mische talenten naar haar beste inzichten één week in dienst te stellen van de slachtoffers van den watersnood, die al weken en maanden lang vaak van ’t hoogstnoodige zijn verstoken.” Doodslag. Voor de rechtbank te Maastricht hebben te recht gestaan de 23-jarige A. G., weduwe van K., de 23-jarige mijnwerker A. P. K„ en de 21-jarige mijnwerker W. G„ alle drie wonende te Nieuwenhagen (L.) .beschuldigd op 8 De cember, den 48-jarigen J. H. K., gepensionneerd marechaussée, echtgenoot van A. vader var A. P. K. en zwager van W. G., tezamen en in vereeniging met revolverschoten en messteken te hebben gedood. K. had in den rug vier mes steken en in de borst drie, benevens twee kogel- wonden in het hoofd. Het slachtoffer had zijn zoon en zwager aangewezen als de daders; de vrouw echter heeft gezegd dat zij alles had ge daan. Uit het getuigenverhoor bleek, dat de versla- gene een sterke, robuste kerel was, vreeselijk jaloersch op zijn jonge vrouw. Het O. M., waargenomen door mr. Kneep- kens, eischte tegen de vrouw A. G. vijf jaar en tegen de beide anderen ieder zes jaar gevange nisstraf. De verdediger, mr. Tripels, schetste in een uit voerig pleidooi het ellendige leven dat de vrouw bij den veel ouderen man had, die haar vaak mishandelde. Uitspraak 9 Maart. Te veel onderwijzers. Te Oude Pekela zijn voor de vacante betrek king van o. 1. onderwijzer 63 sollicitanten. Voor de vacante betrekking van onderwijze res aan de o. 1. school te Ter Apel (Gr.) hebben I zich 60 sollicitanten aangemeld. Velg»n» ve«rwuid«B «vuMngakaiB«B mat da NsllaaAsob» Aigaaiaaaa Varaa- TAHO tn SefelMüaai si|» ssxa Abaimi’a varaakard tagaa aogaltdrkaa wist XvUU laag FaagatavaUditott. 200 -j*. »-«■»-iri m ■—n r wi-an—r<a»>a Gevonden voorwerpen. Aanwezig en te bevragen bij de navol gende ingezetenen, onderstaande voorwer pen, als gevonden aangegeven op 26 Febr.: Gebreid kinderonderbroekje, P. Schurer, le Steenklipstraat 114; broche, A. de Lange, le Steenklipstraat 33; bruine damesbeurs met inh., M. Edelbos, Parkbuurt 44; jon- genspet, K. Plantinga, Suupmarkt 8; zwarte beurs met inh., W. Hoogerhuis, le Ooster- kade 8; vulpotlood, Joh. Ruiter, Ooster- dijk 45. Bazar Sneeker Muziekcorps. Uitslag der groote verloting: no. 14 bagage drager; no. 76 schilderij met zwarte lijst; no. 96 een paar klompen; no. 99 klokwasscher; no. 104 rijwielstander; no. 120 fluitketel; no. 125 luchtschommel; no. 158 voederbak voor pluim vee; no. 286 eén zak aardappelen; no. 226 een zak eierkolen; no. 237 damesrijwiel; no. 267 mattenklopper; no. 268 schilderij met^gouden lijst; no. 273 idem met zwarte lijst; no. 280 rollade; no. 281 lepelrekje; no. 305 schilderij met gouden lijst; no. 349 wandgraanmolen; no. 386 zak eierkolen; no. 392 idem. De prijzen zijn in ontvangst te nemen bij den heer Bouma, Kleine Kerkstraat. IJLST, 25 Febr. Hedenmiddag geraakte het bijna 4-jarig zoontje van W. Hoogterp al spe lende te water. Toen het eenige oogenblikken later aan wal gebracht werd, bleek dat levensgeesten reeds geweken waren. IJLST, 25 Febr. Bij de verpachting van draaibrug alhier was onze plaatsgenoot A. Boer de hoogste bieder. IJLST. Door de firma J. Nooitgedagt Zn. is aan den heer Joh. Spijksma, timmerman alhier, opgedragen het vernieuwen van een groot ge deelte der fabriekswerkplaatsen en houtschuur, wat gelukkig in dezen tijd van werkeloosheid weer aan vele handen werk geeft.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1926 | | pagina 1