geneesten verlaad de Jfuid, GORDIJNSTOFFEN VROOM D8EESMAHH ■iiiiiininiiiiiHiiM NIEUWSTIJDINGEN. KARPETTEN - LOOPERS TAFELKLEEDEN NEERENMO9Ê- ARTIKELEN (filial Orgaan te Gemeente tak. Verschijnt BRANDENBURGH&Go. - annex SHEERER COURANT en WYMBRITSERADEEL Hanewacker Jr» O. F* j. hofstede, Z75 TJERK5TRA, Geschikte versnaperingen voor ieders beurs. Wat er nog is aan Mandjes. Losse Eieren. Eitjes bij gewicht enz-, gaat VOOr een prijsje Weg. Aanbevelend, DE VRIES, DUÖöEL 6ENÜT Otfieiêei gedeelte, Reclamekolom. bij TRUMP ZATEROM 3 APRIL ISS6 Tweede Bled 4Xe JAAR8ARB Be. 52 8 Elastieken Kousen Kniekappen Enkelstukken 6 zal ze ’/nak GESLOTEN zij- 8ROOTZAND18 SNEEK idSSlScl MIJNHARDT’s HoofdpijnTabletten 60 ct. Laxeer-Tabletten 60 ct. Zenuw-Tabletten 75 ct. Staal-Tabletten 90 ct. Maag-Tabletten75 ct. Bij Apoth. en Drogisten KRUIZEBROEDERSTR 26—28. Opticien 2EPPEL Interc. Telefoon 215, 019 0.19 0-35 0.25 1.90 O.A0 DASSEN - SOKKEN BOORDEN BRETELS HOEDEN PETTEN L. C. H dus Zaterdag ■P wezen. Reeds in 1923 was hiertoe besloten, j (0i8 I 1 e e e e SOLIED ADRES VOOR BRILLEN Lynchgevallen in de Ver. Staten. De Federale Raad der kerken in de V. St. heeft zijn gebruikelijke jaarverslag gepubli ceerd over de lynchgevallen in de V. St. (gedurende 1925). Er zijn er volgens deze statistiek zeventien geweest. De Amerikaan- sche bladen spreken van „slechts” zeventien gevallen. Alle gelynchten waren negers. In 1924 waren er zestien gevallen. Over 1925 vielen twee belangwekkende feiten op te merken. Er waren sinds 1882 (in welk jaar de statistiek van den Federalen Raad der Kerken voor de eerste maal ver scheen) altijd lynchings geweest in Kentuc- kie, in 1925 echter voor het eerst niet. In 38 staten zijn in 1925 geen lynchings voorgekomen, in de overige 10 echter wel. Toch schijnt het afschuwelijke schandaal der lynch-gevallen in de Ver. Staten af te nemen, zij het langzaam. Afschaffing der kloosters in Rusland. Naar de „Dni” verneemt, heeft de synode van de Russische „Levende Kerk” besloten De vrouw van H. de N. te Beetsterzwaag had ergen last van hoofdpijn en wou dit door warmte trachten te verdrijven. Zij nam daarvoor een stoof, waarin een flinke kool vuur, en ging daar met het hoofd op liggen. Door den kolen damp geraakte zij echter bewusteloos. Er moest KORT.GEMENGD. De 26-jarige C. van B., uit de Lijnbaan- V00r van de RESTANTEN k 0 ZIJDEN PLUCHE 10 versch kleuren 130 cM br. t n n I: r DINSDAGS en VRIJDAGSAVONDS Uitgevers SNEEK - Telefoon No. 150 r a tt PuusMugen NIEUWE SHEERER COURANT Uitvoering Chr. Gent. Koor. Wij willen nog even de aandacht vestigen op de uitvoering op 2en Paaschdag van bovenge noemd Koor. Deze zangvereeniging, die zich tot hiertoe h^pfdzakelijk en vaak niet onverdien stelijk in de Herv. Kerk liet hooren bij de prediking, zal nu een openbare uitvoering geven. Het programma bevat een 12-tal nummers, ter wijl voor afwisseling eenige goede muzieknum mers zullen worden gegeven. Wij vertrouwen, dat een groot aantal belangstellenden deze uit voering zal bijwonen. ST. N1COLAASGA, 30 Maart. Op de op slagplaats in het stroomkanaal te Tjerk- gaast was men bezig een schip te laden met pakken geperst hooi (van 70 a 80 kilo per pak). Een 80 a 90 pakken waren reeds inge laden. Eenige jongens maakten een vuur tje in de onmiddellijke nabijheid van het schip, met het gevolg, dat ook het hooi op het schip vuur vatte. Men was het vuur nog al spoedig meester. De schade wordt op 4 a 500 gulden geschat. Het hooi is herkom stig van den heer A. Hoekstra te Tjerkgaast straat te Rotterdam, die werkzaamheden ver richtte bij een werk aan de Coolhaven, vond Maandag in een loods ’n aantal zwarte boonen, die uit een zak gerold waren. De man nam de boonen, welke vergiftigde calabarboonen bleken te zijn, mede. De man benevens twee kinderen, een zevenjarig jongetje en een elfjarig meisje uit de Kamperfoeliestraat, nuttigden eenige boonen. Na gebruik werden allen onwel, zelfs trad bewusteloosheid in. De toestand der, patiën ten is thans goed. NACHTARBEID IN BROODBAKKERIJ. De BURGEMEESTER van SNEEK brengt ter openbare kennis, dat ter gemeente-secre- tarie ter inzage ligt een aanvrage van OKKE SYBOLT DE JONG, om vergunning tot het verrichten van bak- kersarbeid tusschen 8 uur des namiddags en 6 uur des voormiddags, in zijn perceel Op- penhuizerweg no. 26 alhier. Op Maandag 3 Mei 1926 der middags 12 uur, zal in het stadhuis ten overstaan van den Burgemeester gelegenheid bestaan, be zwaren tegen den aanvraag in te dienen. Daarbij worden zoowel de aanvrager, als zij die bezwaren inbrengen in de gelegen heid gesteld, zich naar aanleiding van de bezwaren, mondeling en schriftelijk te ver klaren. Zoowel de aanvrager als zij, die be zwaren inbrengen, kunnen gedurende acht dagen voor het bovengenoemd tijdstip, ter secretarie van de ter zake ingekomen schrif turen kennis nemen. Sneek, den 3 April 1926. De Burgemeester van Sneek, P. J. DE HOOP. - ■■■■II IU m IMI Ml I I I II lil .Cl KLEINZAND - SNEEK. op straffe van onmiddellijk ontslag. In dien tijd kunnen de lokken weer wat aangroeien. De Utrechtsche rechtbank deed uitspraak in de zaak tegen den 36-jarigen chauffeur J. v. d. K., tegen wien door het O. M. 6 weken hechtenis was geëischt, wegens het veroorzaken van den dood van een jongen door een aan rijding op de Zeisterweg te de Bilt. De recht bank sprak den beklaagde vrij, omdat zij zijn schuld niet bewezen achtte. De oudste ingezetene van Oost-Fries- land is de weduwe Bruhns te Ditzurn, die reeds 104 jaren telt. Voor een 30-tal jaren kwam zij nog geregeld paar N.-Schans en ’t Oldambt. Ze is öp een na de oudste ingezetene van Duitschland. Op 21 Maart is van Kaapstad ver trokken ’t Italiaansche stoomschip „Edda”, geladen met 4000 ton Zuid-Afrikaansch fruit in hoofdzaak peren en druiven. Eén kwart dezer lading is voor Nederland bestemd en zal te Hoek van Holland in een koelhuis worden opgeslagen. De rest is bestemd voor Engeland. Dat is het resultaat van langdu rige onderhandelingen in Engeland en Zuid- Afrika gevoerd over den directen import van Zuid-Afrikaansch fruit op de vasteland markten. Tot dusver kon men het Zuid-Afri kaansch fruit alleen via Engeland betrek ken. Het tekort bij de Bossche politie. De gemeenteraad van ’s Hertogenbosch heeft Dinsdagavond het accountantsrapport inzake het tekort bij de politie behandeld. Bij ’t begin der besprekingen deelde de voor zitter mede, dat volgens nader bericht van den accountant het tekort op f7943.50!/2 moet wor den gesteld. De commissaris heeft hiervan Dinsdag bij den ontvanger f 5943.50j/2 gestort, terwijl hij hoopt het restant van f 2000 spoedig te kunnen betalen. De heer Kuypers meende, dat de commissaris niet gehandhaafd kan blijven en stelde voor aan de Kroon zijn ontslag te verzoeken, De heer Stapelvoort diende een motie in, waarin de commissaris niet betrouwbaar wordt geacht; bij B. en W. er met ernst op wordt aan gedrongen bij alle diensten een zoo strenge con trole uit te oefenen, dat dergelijke zaken niet meer kunnen voorkomen en een tweede motie om B. en W. uit te noodigen de betalingen van de salarissen voor de politie voortaan door den hoofdinspecteur of een bevoegd persoon te doen geschieden. De heer Jimmink stelde een motie voor van de S. D. A. P., waarin de raad zich ernstig de vraag stelt of in de gegeven omstandigheden Moord. Een beschonken Hollandsch militair sarde de Hollanders, die bij den tankbouw voor de Curagaosche Petr.' Mij, werkzaam zijn, totdat een der patsten hem uitnoodigde, om af te rekenen. De militair begon dadelijk met een mes te steken, waarop een ander tusschen beiden kwam, die door den mili tair zoodanig gestoken werd, dat hij aan de gevolgen overleed. Het slachtoffer is een Rotterdammer, 30 jaar oud en was pas 3 of 4 maanden op Curasao. Een drama. In den omtrek van Temesvar heeft zich in een sneltrein een bloedig drama afge speeld. Een officier verzocht een mederei ziger een zware ijzeren staaf, die hij in het bagagenet had gelegd, daaruit te nemen, uit vrees, dat er een ongeluk mee zou ge beuren. De man weigerde aan dit verzoek te voldoen. Plotseling viel door een schok van den trein de staaf naar beneden en doodde het kindje van den officier, dat zijn vrouw op den arm droeg. De officier trok toen zijn revolver en schoot zijn mederei ziger neer. en was bestemd voor de noodlijdenden in ue heei- Van ]yani ajs commissaris kan worden gehandhaafd en besluit deze motie en het ac- I countantsrapport toe te zenden aan den procu- reur-generaal en den minister van justitie. De heer Van Hoeckel drong er bij den raad op aan zich te beperken, protesteerde tegen de lasterpraatjes, die zijn verspreid, en diende een motie in waarin de raad zich vereenigt met de conclusies van het accountantsrapport, betreurt hetgeen is geschied en B. en W. opdraagt, die maatregelen te treffen, waardoor verwacht mag worden, dat dergelijke onregelmatigheden zich niet meer kunnen voordoen. De heer Briels kwam met een motie, waarin B. en W. worden uitgenoodigd stappen te doen tot vervanging van den commissaris. De heer Röling wenschte evenmin als bijna alle andere leden zich over de kwestie van schuld uit te spreken en wilde in de motie-Van aanschaffing toch van het meubilair van het Hoeckel gemotiveerd zien, dat de raad dit niet -j--i» --t j.-j -- -j - .x ,x., n-x-z De drie wethouders en de voorzitter laakten com- Verdtristering. Te Leiden is bij de politie aangifte ge daan, dat de penningmeester van de Leid- sche Tuindersvereeniging een bedrag van f 20.000 verduisterd zou hebben ten nadeele van eenige tuinders. Dit bedrag zou door den penningmeester in de kas van de ver- eeniging zijn gestort, waartoe hij niet ge rechtigd was. In verband met verliezen die de vereeniging heeft geleden, is dit bedrag niet meer aanwezig. Te veel onderwijzers. Voor de betrekking v-an onderwijzer aan de christelijke school te Enumatil (Gron.) hebben zich 143 sollicitanten aangemeld. direct geneeskundige hulp worden ingeroepen. -Te Koedijk (N.-H.) sloeg een wagen van den heer C. Z., doordat het paard schrok, omver. Ongeveer 10.000 eieren werden nagenoeg alle gebroken. Voor den voerman beteekent dat een schade van bijna f500. Zestig pleegzusters in een ziekenhuis te Calgary (Canada) hadden zich het haar laten bobben, wat verboden was. Zij mogen thans ge durende 3 maanden dat ziekenhuis niet verlaten het watersnoodgebied. Een grappige vergissing. De onlangs te Kampen overleden gerefor meerd predikant ds. Westerbeek van Eerten -heeft bij testamentaire beschikking o. m. vermaakt aan het Tehuis voor Militairen zijn spiegels. Met dankbaarheid nam het bestuur der stichting kennis van dit legaat, doch tevens met eenige bevreemding. Bij de Bijgeloof. Te Maurage, in de Belgische provincie Henegouwen, aldus meldt men uit Brussel aan de N. R. Crt, was een bakkerszoon zwaar ziek. Vrienden van den zieke, die aan spiritisme deden, meenden de verzeke ring te hebben, dat hij het slachtoffer was geworden van een boozen geest en besloten de eerste vrouw, die voorbij de begraaf plaats der gemeente zou komen, aan te hou den en bij den zieke te brengen. Dit gebeurde dan ook. De „eerste vrouw” was de echtgenoote van een Brusselsch ge neesheer; zij: werd met geweld naar de bak kerij gesleept, waar zij in den oven zou wor den verbrand. Het bleek echter, dat de bak kerszoon inmiddels wat beter was gewor den, met het gevolg, dat de ongelukkige vrouw ,die van de eene zenuwtoeval in de andere viel, maar werd losgelaten. Zij diende echter een klacht in bij het parket, dat verscheidene aanhoudingen heeft gelast. is a.s. Dinsdag 6 April in ’t Hotel LEEUWEN v/h SCHRAM te Skbbk te spreken en te ontbieden voor de levering van BRILLEN ran 9 tot 3 uur Tehuis waren de spiegels niet vergeten, van deed op grond van art. 191 der Gemeentewet, welk feit ook de erflater niet onkundig kon 1 zijn geweest. En al wilde men den jeugdigen achtereenvolgens de nonchalance door den krijgers allerminst de gelegenheid benemen missaris getoond in de financieele administratie, meenschap”. Daaraan zal thans een einde worden gemaakt. In de toelichting tot het besluit wordt opg<*inerkt, dat het klooster wezen een verouderd stelsel en geheel in strijd met den geest van den modernen tijd is. De monniken dienen thans hun cel te ver laten en zich met een of anderen in sociaal opzicht nuttigen arbeid te gaan bezighou den. wonderen, nu zou men toch van dat goede schuldig of onschuldig uit te laten. Dit is de werkelijk al te veel krijgen. Na eenige be spreking der moeilijkheid meenden een paar bestuurders een oplossing aan de hand te kunnen doen: zij zouden namelijk de aange kochte spiegels overnemen tegen den kos tenden prijs. Natuurlijk werd op dit royale aanbod met enthousiasme ingegaan en een expediteur ontving last, de in het gebouw aanwezige spiegels af te nemen en weg te brengen, om daarna de gelegateerde meu belstukken voorzichtig van het sterfhuis te gaan halen. Maar die gezichten, toen men hem zag terugkeeren met ’n wagenvracht.... boekwerken. De eerste gedachte was na tuurlijk aan een vergissing van de bood schappers, maar na ingesteld onderzoek bleek, dat dezen zich maar al te goed van hun opdracht hadden gekweten, want het geen dominee aan het Tehuis had vermaakt, dat waren zijn keurig gebonden jaargan gen van het tijdschrift „De Spiegel”. Dienstweigeraars. Bij het le regiment infanterie te Assen zijn van de lichting 1926 drie dienstweige raars opgesloten. De eerste twee, zekere E. Super, van Em men en T. de Leeuw, van OudelTorne, heb ben officieel geweigerd militairen dienst te verrichten. Maandagavond is er nog een derde, zekere Norder, uit Vledderveen, bij gekomen, die voorloopig in voorarrest ge steld is. OVERHEMDEN vanaf 1.75 SLACHTOFFERS VAN RUGPIJN I Duizenden voelen zich rampzalig door rug pijn. Kruipen de dagen voor n zonder dat nw rugpijn ooit ophoudt Wordt gij gekweld door ontstoken en ihenmatieehe ledematen, pijn in het hoofd en de schouders, waterzuchtige zwellingen en urinestoornissen Geen wonder dat gij u overdag zennwachtig, zwak en ziek voelt en ’s ruichts te naar om te slapen of zelfs te rusten Wasrom zoudt gij het slachtoffer blijven van dergelijke ongemakken en pijn Die af mattende rugpijn, weet gij, is dikwijls de eer ste waarschuwing van verzwakkende nieren Andere zulten spoedig volgen: hoofdpijn, dui zeligheid, zenuwachtigheid, graveel, blaat- zwakte en waterzuchtige zwellingen. Wacht niet, tot hat te laat is! Iedere mi nuut uitstel kan gevaar voor ontwikkeling tot ernstige nierkwalen beteokenen. Herstel uw gezondheid tijdig on gebruik Foster’s Rug- Nieren Pillen. Foster’s Pillen hebben duizen den geholpen en kunnen ook u helpen. Let op de verpakking in glazen flacons met geel etiket (alom verkrijgbaar), waardoor gij zeker zijt geen verlegen buitenlandsch goed te ontvangen. Prijs fl. 1.75 por flacon 29 Die ruikt lekkerzeker weer een van en zelfs van 5 ets. vandaan p r o hun martiale figuur in ’t glas te kunnen be- doch achtten zich niet bevoegd om zich over het tot algeheele afschaffing van het klooster- -r J ”’J D wezen. Reeds in 1923 was hiertoe besloten, taak van andere autoriteiten. Zij zouden zich maar vele kloosters zijn .toen blijven voort- alleen met de motie Van Hoeckel kunntn bestaan onder den naam van „arbeids-ge- vereenigen.' r'- x'- De voorzitter deelde mede, dat reeds een scherpe controle is ingesteld en het openbaar ministerie kennis heeft van het accountantsrap port. Mevrouw Bruins stelde voor alle moties in te trekken, daar de bedoeling van den raad uit de discussies voldoende gebleken was. ,Dit ge schiedde met uitzondering van de motie-Jimmink en -Van Hoeckel. De eerste werd verworpen met 17 tegen 5 stemmen, die van den heer Van Hoeckel aangenomen met 18 tegen 4 stemmen. Abonnementper jaar f 2.50 fr. p. post t 3.60. Advertentiën 9 et. p. regel. Ing. zonden mededeeltngen hooger. Abonnement belangrijke korting Advertentiën worden tevens gratis ge niaalst in de SNEEKER COURANT ZIJDEN DAMAST 195 pracht patronen 130 cM. br. 1 In een fabriek van ontplofbare stof fen te Cartagena heeft een ontploffing plaats gehad. Er zijn negen menschen gedood, vijf gekwetst. De groote Schepenenrechtbank te Er furt heeft twee personen, die op een nacht 95 graven van Israëlieten hebben geschon den, tot 2J/2 jaar gevangenisstraf veroor deeld, benevens tot drie jaar verlies der burgerlijke eerediensten. De derde be klaagde kreeg 1 y2 jaar gevangenisstraf. Volgens een bericht uit Washington heeft president Coolidge de gewoonte afge schaft, dat de president der Vereenigde Sta. ten allen vreemdelingen, die op Paschen een bezoek aan het Witte Huis brengen, de hand drukt. Men brengt dit in verband met het feit, dat deze gewoonte door verschil lende reisbureaux als bijzondere attractie in hun reclamebrochures werd geadverteerd. Te Chillwell, een dorp bij Notting ham (Engeland), doet zich het volgende vreemde geval voor: De dochter van een melkboer aldaar is sinds 9 October bewusteloos en de doctoren kunnen geen enkele organische ziekte bij haar ontdekken. Op genoemden datum zat zij naar een draadloos concert te luisteren, toen ze plot seling de koptelefoon aflegde en achterover op een sofa viel. Men dacht, dat ze een kort stondige flauwte had gekregen en een dok ter werd geroepen, maar hij was niet in staat haar weer tot bewustzijn terug te brengen. Eenigen tijd later werd het meisje naar het ziekenhuis te Nottingham overgebracht, waar het 3</2 maand lang verbleef, zonder weer tot bewustzijn te zijn gekomen. Daar er in het ziekenhuis toch niets aan haar te doen viel, werd zij weer naar huis gezonden, waar zij in bed blijft. De doktoren verklaren, dat haar hart krachtig klopt en dat haar ademhaling nor maal is. Gedurende de laatste twee dagen schijnt haar physieke toestand iets verbeterd te zijn. Zij beweegt bijna geen spier, maar nu en dan is er beweging in haar lippen en opent en sluit zij haar oogen. Zij heeft een weinig kleur en de laatste paar weken is haar ge wicht iets toegenomen. Zij wordt kunstmatig met een buis ge voed.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1926 | | pagina 1