I VROOM 4 D8EESMAHN Fm H. Westerhof - Telefoon No. 200 VITRAGES WOUDAs - - MEEL Schemerlampen Sanies- en Heerenkleeding Ky^VTT«Vs5ds- Keepen, met IDfideciu JiegerlrlGöt. OoderkMiio. LEEUWEN BURG’s KLEEDING valt thans onder IEDERS bereik. OlficiBel Orgaan der Cemeeiite Sneek. N Officiéél gedeelte. Reclamekolom. NIEUWSTIJDINGEN UITKNIPPEN EN BEWAREN! BRANDENBURGH Go. Wij hebben voorradig: 290 675 aiiiiiiiNiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiN Inzenders van 250 Sterretjes geknipt uit de achterzijde der 5 ets. Ws Aeep-ellkelleii ontvangen gratis en franco 1 PRIMA VERZILVERD VULPOTLOOD merk „Marquise”. Het beste Fransche Vulpotlood, winkelwaarde f 3. HENSTRA TELEf» 36 Me. BS Tweede Bied W0EBSDA6 14 APRIL 1926 4 JAARBAHB O J\ZL MÏÏKO IE O SNEEK 2635 2334 2187 3668 3266 3344 Jan. Febr. Maart 3937 3591 3706 2908 2786 2917 Ovomaltine Arrowroot Cacao Verpleegster Honig in flacons Gecondenseerde Melk Nestlé’s Kindermeel Liga’s Kinderbeschuit Huntley en Palmer’s Papbeschuit Gewone en Vlugkokende Kwaker Havermout Havermout H. 0. Molenaar’s Kindermeel CONFECTIE en NAAR MAAT KLEEDIMGMAGAZ1JNEN Oosterdijk 1719 '7 KWATTA kwaliteitJ Ot°° DEZE RECLAME LOOPT TOT i AUGUSTUS 1926 KWATTA SOLDAATJES blijven ALTIJD geldig T0ILET-ZEEP1' 17. I Ki 5 5, 5, 68 T it 8 i. 1926 1925 n 1926 1925 e komt het den laatsten tijd herhaaldelijk voor dat 3 1 i Jan. Febr. Maart Een man die niet in het huis van zijn vrouw mocht. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. Paleis v. Justrie, Marktstraat, Telefoon no. 231 Pracht assortiment moderns uitvoering vanaf Pianolampen met verstelbare voet t- 2 VEILIGHEID EN VOLKSGEZONDHEID. Wielrijder: U behoort' op den rijweg en, als het er is, op het rijwielpad. Het trottoir is voor den voet ganger. Geef den voetganger die oversteken wil, daartoe gelegenheid. „Jakker” niet door met de gedachte, dat die voetganger zich maar redden moet. Bedenk, dat spelende kinderen niet op het ge vaar letten. Wat zij aan oplettendheid missen, moet Gij dubbel hebben. GEZONDHEIDSRAAD. >D is 10 ie n Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGSAVONDS Uitgevers SNEEK - Telefoon No. 150 TJERKSTRA, Kruiiebroe'iemtr.j26—28 ram SÏÏEEKER COURANT - annex SNEEKER COURANT en WYMBRITSERADEEL s i, I— IIIIIIMill PU i TUIII s met fitting, snoer sn stekker Jan. Febr. Maart Uitleening. bij den rechter-commissaris afgelegde be kentenis de waarheid bevat, althans ten op zichte van den diefstal van 't accept en op aannemelijke gronden berust en dus haar kracht dient te behouden, aangezien het niet aannemelijk is dat het herinneringsver mogen van bekl. zoo zeer is verminderd dat hij zich dit punt niet meer na tien jaar zou kunnen te binnen roepen. Vaststaat, dat bekl. met het wegnemen van het accept, het geld en de andere eigen dommen van Busch de bedoeling gehad heeft, zich die wederrechtelijk toe te eige nen. Het Hof neemt verder over het oordeel van prof. Brouwer en prof. Einthoven, om trent de vermoedelijke doodsoorzaak, en verwerpt het z.g. kamerfibrilleeren. In het arrest wordt verder wettig en over tuigend bewezen, dat bekl. den koopman Busch mishandeld heeft, door hem opzette lijk aan den hals vast te grijpen, heen en weer te schudden en tegen den grond tc werpen, tengevolge waarvan Busch is over leden. Het beroep van den verdediger betref fende noodweer wees het Hof af, daar vast staat, dat bekl. Busch lichaamspijn wilde toebrengen, aangezien hij anders, toen hij de uitwerking van het aan- en vastgrijpen zag, Busch had moeten loslaten. Ook het beroep op aanranding van het huisrecht wees het Hof van de hand. De mishandeling met doodelijken afloop bewezen achtende, nam het Hof in aanmer king, dat, hoewel die mishandeling van ern- stigen aard was, de gevolgen daarvan mede werden beïnvloed door den minder goeden gezondheidstoestand van Busch. Wat den diefstal aangaat, oordeelde het Hof dat bekl. blijk heeft gegeven van heb zucht en slechte mentaliteit. Niettemin nam het Hof bij het vaststellen van de strafmaat in aanmerking, dat reeds vijf-zesde van den termijn van verjaring verstreken waren en dat hier dus plaats was voor een lichtere straf. Het Hof vernietigde alzoo het vonnis der rechtbank en opnieuw rechtdoende, veroor deelde het Marcelis Muylwijk, zooals ger zegd, ter zake van mishandeling den dood ten gevolge hebbende en van diefstal tot een gevangenisstraf voor den tijd van vier jaren met aftrek van zes maanden in pre ventieve hechtenis doorgebracht. Op de mededeeling van den president, mr. Jolles, dat bekl. drie vrije dagen had om in cassatie te komen, vroeg Muylwijk of de mededeeling in het arrest, dat hij Busch op zettelijk had mishandeld, niet op een mis verstand berustte. De president gaf hem den raad dit even tueel met den verdediger te bespreken. „Dank u”, zei de bekl. daarop waarop hij werd weggeleid. Werkzoekenden. Mannen: 1 bankwerker, 2 boekdruk kers, 2 boekhouders, 5 broodbakkers, 1 chauffeur-monteur, 1 coupeur, 1 electricien, 1 etaleur, 1 gas- en waterfitter, 12 grond werkers, 1 heier, 1 hulpmonteur, 4 kantoor bedienden, 1 koffiebrander, 3 letterzetters, 1 lompensorteerder, 3 opperlieden, 3 pak huisknechten, 1 zilversmid, 24 zonder be paalde vakkennis. Vrouwen: 1 ass. i. d. huishouding, 1 gezelschapsjuffrouw, 1 winkeljuffrouw. HINDERWET. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van SNEEK maken bekend: dat ter secretarie ter inzage liggen ver zoeken met bijlagen van: le. de firma D. RIJPKEMA, hoefijzerfabri- kante, aldaar, om vergunning tot het oprichten van een hoefijzerfabriek. waarin geplaatst zullen worden 4 electromotoren met een vermogen van respectievelijk 3 P.K., '/2 PK., 2 P.K. en 6 P.K., en onderscheidenlijk voor het aandrijven van een gecombineerde knip-ponsmachine, een gloei- oven, een knipmachine en een hoefijzermachine. in het noordelijk gedeelte van het perceel, ka dastraal bekend gemeent Sneek, sectie D, No. 861, gelegen aan de Oudvaart; 2e. H. GEELOF, meubelmaker, wonende al daar, om vergunning tot het oprichten van een installatie ter bewerking van hout, welke zal worden gedreven door een electromotor met een vermogen van 3 P.K., in het gebouw Grootzand no. 22, kadastraal bekend gemeente Sneek, sec tie B, no. 2171; dat op Woensdag 28 April 1926, des middags te 12 uur ten gemeentehuize al daar gelegenheid zal worden gegeven om tegen deze verzoeken bezwaren in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten en dat zoowel de verzoeker, als zij die bezwaren hebben in te brengen, gedu rende drie dagen voor evengemeld tijdstip ter secretarie, in de gewone bureau-uren, van de ter zake ingekomen bescheiden ken nis kunnen nemen. De aandacht wordt er inzonderheid op geves tigd, dat, volgens de heerschende opvatting, slechts tot hooger beroep gerechtigd zijn zij, die voor het Gemeentebestuur of een of meer zijner leden zijn verschenen, ten einde hunne bezwa ren mondeling toe te lichten. SNEEK, 14 April 1926. WAARBORGT Geestelijke en lichamelijke kracht volgen na tijdelijk gebruik van Foster’s Maag pillen. Dit geneesmiddel regelt de gal, bevordert de spijsvertering, versobaft normale werking der ingewanden, en helpt de lever om gezond, voedend bloed te vormen. Alle leden der fa milie kunnen dit welbekend huismiddel veilig toepassen. Prijs per flacon van vijftig ver- suikerde pillen f 0.65 in apotheken en drogist- saken. 10 De express-trein van New York naar At lantic City is nabij Camden (New Yersey) ge derailleerd. 3 reizigers werden gedood, 11 per sonen zwaar gewond, terwijl meer dan de helft van de 225 passagiers lichte verwondingen op liepen. Uit Saarbrücken wordt gemeld, dat een ernstig ongeluk plaats had, doordat een chauf feur met zijn auto op een troepje schoolkinderen inreed, waarvan er 1 gedood en 2 gewond wer den. De chauffeur is in hechtenis genomen. EerT Fransch gendarme als chauffeur ver kleed en een oud-officier der Duitsche marine, thans koopman te Mannheim zijn gearresteerd wegens het -smokkelen van cocaïne. De gen darme had 53/8 K.G. cocaïne bij zich, ter waarde van 500.000 franc, afkomstig uit Duitschland. hoofdzakelijk uit Darmstadt. Bij de politie te Wormerveer is aan gifte gedaan, dat de kantoorbediende Kr. van de firma Prins-Oliefabrieken De Liefde er vandoor is gegaan met f 18.000, door fraude verkregen. Ongevallen. Vrijdagmiddag is bij het Stadion te Amster dam een achtjarig meisje onder een zware vrachtauto geraakt en onmiddellijk gedood. Eenige kinderen waren aan het spelen langs den rijweg. Zooals kinderen, die stoeien, meer doen, duwden en gooiden zij elkander. Een van de meisjes viel juist in de richting van de vracht auto en zij lag onder de wielen vóórdat de chauffeur er op bedacht was. De auto, welke behoort aan een wasscherij, is in beslag geno men. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt. Vrijdagmiddag is bij het rangeeren in de Erts straat te Rotterdam een man onder een spoor wagen geraakt. Hij was op slag dood. De over- redene is gebleken te zijn de 61-jarige H. B. uit de Frederikstraat. Vrijdagmiddag is op den onbewaakten over weg tusschen Liesbosch en Leur door een losse machine, komende uit de richting Breda, een doofstomme vrouw van ongeveer 30 jaar over reden en onmiddellijk gedood. De dubbele moord te Culemborg. Naar men meldt, is de heer Blok Zaterdag ochtend vrijgelaten. Hij zou zich waarschijnlijk van Tiel naar Den Haag begeven. Nederlanders in de Vereenigde Staten. G F M E N GD NI L U W S Het Kantongerecht te Amsterdam heeft een veehouder uit Ouder-Amstel, die melk ver kocht, welke minstens 43 pet. water bevatte, tot 1 maand hechtenis veroordeeld. Op 19 Juli a.s. en volgende dagen zal te 's Gravenhage worden afgenomen het vergelij kend examen ter aanwijzing van 10 candidaten voor de betrekking van surnumerair der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen. De ver zoekschriften om toelating tot dit examen moe ten vóór of uiterlijk op 1 Juni 1926 bij het depar tement van financiën zijn ingekomen. - In een chemische fabriek te Reims is een rad op een kabel onder hooge spanning geloo- pen, waardoor 15 arbeiders op den grond wer den geworpen. 3 van hen zijn gedood en één ernstig gewond. Openbare Leeszaal en Bibliotheek. Cijfers voor bezoek en uitleening over het le kwartaal van 1926. Ter vergelijking zijn de cij fers van 1925 er voor geplaatst. Bezoek. Jan. Febr. Maart tusschen hen door den rechter was bekrach tigd, was in de thans door zijn vrouw be woonde woning binnengedrongen tegen den wil van de vrouw. Tegen hem werd een vervolging ingesteld wegens huisvrede breuk en de politierechter te Leeuwarden deswege tot f 20 boete, j □jj]<stra Naar aanleiding van deze verkla- i do uprnnrHopIno in tinnpi e j_ en het hof te Leeuwarden sprak hem yrlJ> Westerhuis te Leeuwarden en dr. Engel- omdat volgens het Hof de man mets anders - - had gedaan dan gebruik maken van zijn recht, want waar zijn vrouw woonde, mocht hij ook komen. Het O. M. kwam tegen deze uitspraak in cassatie en de Hooge Raad besliste, dat een man, die als beklaagde van zijn vrouw ge scheiden leeft, niet onder alle omstandig heden en te allen tijde maar in haar woning mag binnendringen. Het arrest van het Hof te Leeuwarden werd dus vernietigd en de zaak voor een hernieuwe behandeling naar het Arnhemsche Hof verwezen. Dit laatste college heeft nu het vonnis van den Politie rechter bevestigd, waardoor dus de f 20 boete blijft gehandhaafd. L. N. Brandstichting. De rechtbank te Winschoten veroordeelde een caféhouder te Meeden wegens mede plichtigheid aan brandstichting tot twintig maanden gevangenisstraf. Kiosken in postkantoren. De Haagsche Kiosk-Onderneming heeft, naar de Stand, bericht, een overeenkomst gesloten met ’t hoofdbestuur der Posterijen en Telegrafie tot het plaatsen van kiosken voor den verkoop van dag- en weekbladen, enz. in alle postkantoren van ons land, waar zal blijken dat de gelegenheid daartoe be staat. Voorloopig zullen 15 plaatsen in exploitatie komen. De heer Schaper Gedeputeerde van Zuid-Holland. De Provinciale Staten, van Zuid-Holland kozen in de vacature, ontstaan door het be danken van mr. J. Limburg, tot lid van Ge deputeerde Staten, het Tweede Kamerlid den heer J. H. Schaper, met 51 van de 77 stemmen, tien stemmen blanco, de overige waren verdeeld. Vreemde snuiter. Een mensch kan soms rare dingen doen. Zoo is de 31-jarige G. S. te Zwolle, door de politie te Groningen gearresteerd, als ver dacht van diefstal van een dure Havanna- sigaar van een der stands op de reclame- tentoonstelling die op ’t oogenblik in Gro ningen gehouden wordt. De sigaar had een verkoopwaarde van f 1.60. ’t Merkwaardige van ’t geval is, dat S. niet rookt. Jeugdreizen. De Nederlandsche Reisvereeniging gaat haar arbeid uitbreiden tot de jeugd. Reeds is een algemeene Jeugdcommissie gevormd, waarin verscheidene bekende persoonlijk heden zitting hebben. In afwachting van de opstelling van een meer gedetailleerd werkprogramma heeft deze commissie besloten reeds aanstonds het werk aan te vatten en dit werk breed te beschouwen. Niet slechts is het de bedoeling om jeug dige menschen onder vertrou-wde leiding aan reizen te doen deelnemen, maar ook zal voortgezet worden het werk, dat het Comité Holland-Oostenrijk ten vorige jare reeds aangevangen had, n.l. het brengen van groepen van jeugdige personen in sympa thieke omgeving in andere landen, waar van wederzijdsche uitwisseling het gevolg kan zijn. De commissie stelt zich jvoor geheel in den geest der Nederlandsche Reisvereeni ging te werken: alles zal vermeden worden, waardoor de jeugd ontijdig zou worden ge wend aan genietingen en aan eene levens wijze, die voor vele in de toekomst onge schikt zouden zijn; soberheid en eenvoud zullen de reizen kenmerken. Ook zal ge streefd worden naar een dusdanige ver scheidenheid, dat geldelijke bezwaren zoo weinig mogelijk gewicht in de schaal zullen leggen. Alle winstbejag zal zijn uitgesloten. Een tegenvaller. Een jaar of vier geleden overleed te Drachten een juffrouw, T. Dijkstra, die voor erg zonderling gold. Bij opening van het testament bleek, dat zij, behoudens enkele kleine legaten aan familieleden, haar ge- heele vermogen had gelegateerd aan de Get kerk en de Geref. school te Drachten, die daardoor in het bezit kwamen van wel een 70 a 80.000 gulden. De familie van de overledene nam hier Een schipper, die van zijn vrouw geschei echfer geen genoegen mee. Zij verklaarde, den leefde, zondei dat echtei de scheiding;uffrouw Dijkstra, toen zij dit testament liet maken, niet toerekenbaar was en dat het stuk dus ongeldig was. De zaak kwam voor de rechtbank te Leeuwarden, die verscheidene getuigen liet hooren, welke verklaringen konden afleg- - gen omtrent het doen en laten van juffrouw veroordeelde hem deswege tot f20 boete. Dijkstra. Naar aanleiding van deze verkla- Hiertegen kwam de veroordeelde in appel j rjn„en js door prof. Wiersma te Groningen, hart te Franeker, een rapport uitgebracht. De heeren zijn tot de conclusie gekomen, dat de overledene in den tijd, toen het tes tament is gemaakt, werkelijk volkomen on toerekenbaar moet zijn geweest. Op grond hiervan is Donderdag het testa ment vernietigd geworden en de kerk aan gezegd alles terug te geven. Voor de Geref. gemeente is dit wel een geweldige tegenvaller, merkt het F. D. op Reeds is een nieuwe school en een nieuwe kerk gebouwd. met aftrek van 6 maanden voorarrest. Het Hof overwoog, dat niet wettig en gelegd, afzonderlijk of te overtuigend bewezen is, de aan bekl. ten laste gelegde moord, subsidiair doodslag al dan niet gevolgd door diefstal, meer subsi diair diefstal, vergezeld van en voorafge gaan door geweld, aangezien niet de opzet van bekl. is gebleken om voor ’t plegen van de mishandeling Busch gewelddadig van het leven te berooven en hem te bestelen. Het Hof nam aan, dat de door Muylwijk Kostelooze bemiddeling voor Werkgevers en Werkzoekenden. Inzendingen met opgaaf van juist adres aan KWATTA - BREDA. Afdeeling RECLAME Gevraagd personeel. Mannen: 1 azijnmaker (Sneek), 2 bankwerkers (Helder), 2 behangers (Apel doorn, Dordrecht), 1 glazenwasscher (En schede), 1 houtdraaier (Enschede), 1 kap per (’s Hertogenbosch), 2 kleermakers (En schede, Schiedam), 1 monteur (Haarlem), 1 stucadoor (Sneek), 2 wagenmakers (Hoorn, Leeuwarden). Vrouwen: Personeel voor huiselijke diensten. Z6» 18-20-25 Ct. per stuk. Abonnementper jaar f 2.50 fr. p. post f 3.60. Advertentiën 9 cl. p. regel Ing. zonden mededeelingen hooger, Abonnement belangrijke korting Advertentiën worden tevens gratis ge olaatst in de SNEEKER COURANT Geopend: alle werkdagen van 1012 en 1 van 24 uur. Maandags, Dinsdags en Vrijdags Blijkens ontvangen ambtelijke inlichtingen bovendien van 5—8 uur.’s avonds. Zaterdags komt het den laatsten tijd herhaaldelijk voor dat van (2 uur. Nederlanders in de Vereenigde Staten in moei- j lijkheden geraken, doordat zij aldaar op onge oorloofde wijze veelal via Canada zijn binnengekomen of wel den termijn, waarvoor hun vergunning tot verblijf in dat land werd verleend, hebben overschreden. Met het oog hierop vestigt het ministerie van buitenlandsche zaken er de aandacht op van be langhebbenden dat zij, die onwettig de Veree nigde Staten zijn binnengekomen, pogingen De moord aan den Overtoom. daartoe doe" of fonder vergunning daar blijven LTV luw u a wonen, Z|ch niet aueen bloot stellen aan ge- Wij hebben gemeld, dat M. van Muyl- vangenneming met daarop volgende uitleiding, wijk door het Amsterdamsche Gerechtshof doch ook aan strafrechtelijke vervolging, waarbij veroordeeld is tot 4 jaren gevangenisstraf geldboete van ten hoogste f 25.000 en gevange- met aftrek van 6 maanden voorarrest. nisstraf van ten hoogste 5 jaar kan worden op- zamen. Wat Ford verdient. Volgens het Hbl. behaalde de Ford Mo tor Comp. in het afgeloopen jaar een wins van 115 millioen dollar of 667 dollar per aandeel. Naar raming wordt op iederen wa gen een winst van 44.90 dollar gemaakt door de aandeelhouders, zijnde Ford, zijn zoon en zijn vrouw. TJERKSTRA, Krni«ebro«derstraat

Sneeker Nieuwsblad nl | 1926 | | pagina 1