H KWATTA^ VOLLE;MELK-REEP Meer voedingswaarde dan S EIEREN Beter dan Goed: DE BESTE G OMil Oigm iii Inniti link- BV taUSt 200 150 Mnhudjvéetefecg Eerste Blad I Nieuwstijdingen. o 4 Brandbnburgh Co., Nï&meüer’s ROODESIERTABAM 42e JAMMU ZATERDAG 17 APRIL IBM Ro. BB er il 5 i >5 0 et al terwijl de oudste zoon den deurwaarder met een schop te lijf ging en de jongste den an deren agent voor zijn rekening nam. Ten slotte werden zij toch door de politie over mand met het gevolg, dat zij zich voor de rechtbank te Amsterdam voor deze feiten hadden te verantwoorden. De officier van justitie achtte het bewijs geleverd en eischte tegen H. F. Sr. 4 maanden tegen H. F. Jr. 8 maanden en tegen G. F. 1 jaar en 3 maan den gevangenisstraf. Onbewaakte overwegen. Woensdagmiddag is te Bilthoven de 27- jarige dienstbode C. Leyding bij het over steken van den spoorweg bij het Biltsche Meertje door den sneltrein aangereden en zoodanig verwond, dat zij tijdens de over brenging met dienzelfden trein naar Utrecht overleed. V., die op 29 December te Tholen de auto bus bestuurde, welke te water is gereden, waarbij 7 personen het leven verloren. De chauffeur werd veroordeeld, overeenkomstig den eisch, tot 4 maanden gevangenisstraf, met intrekking van het rijbewijs voor 5 jaar en 4 maanden. Gasverstikking. In een woning in Berlijn-Schöneberg zijn gistermorgen een 46-jarige gehuwde vrouw met haar 4 kinderen in den leeftijd van 10 tot 26 jaar, door gasverstikking omgeko men. P- n- ra rp I. Vermist. Sedert Zondagmorgen wordt te Gorin- chem de achtjarige L. H. vermist. Het autobus-ongeluk bij Tholen. De rechtbank te Breda heeft uitspraak ge- Vareeh|i» DIJlDAGi an VRUDAGBAVOMDS Uiigsran: Inn Tciefaea N«o 150. s. z. c. dit Plaatjes OlbumA VERTROKKEN: Abonnementper jaar f 2.50 fr. p. post f 3.60. Advertentlën9 ct. p. regel. Inge zonden tnededeelingen hooger, bij Abonnement belangrijke korting Advertentlën worden tevens gratis ge plaatst in de SNEEKER COURANT Scheepsongeval. De sleepboot Onderneming II, kapitein Hekman, eigenaar Dijkhuis, te Amsterdam, cjaan jn zaa^ tegen den chauffeur L. van stoomde Woensdag de haven van Enkhui- - zen uit, toen met een geweldigen slag de zuiger door den cylinderkop sloeg. De ma chinekamer werd geheel verwoest. Het vaartuig zal naar Amsterdam worden ge sleept. Een wanbetaler. Het gebeurde op 12 Februari 1.1., dat on der Nijmegen een deurwaarder van de be lastingen, vergezeld van twee agenten, be slag kwam leggen op den inboedel van een wanbetaler. Een en ander bleek echter ge makkelijker gezegd dan gedaan, want de deur bleek aan de binnenzijde gebarrica deerd door een dikke paal. En toen einde lijk de „sterke arm” de deur geforceerd had, kwamen de bewoners te voorschijn, en de zen gingen de mannen der wet te lijf. Een De naam Gerrit Melchers schijnt tot de noodige verwarring aanleiding te geven. Gisteravond liep het gerucht, dat hij te Hil versum zou zijn gearresteerd. De politie te Hilversum kon het bericht echter niet be vestigen. Nu doet zich het geval voor, dat een zekere Gerrit Melchers ter zake van een ander misdrijf in het Huis van Bewaring is opgesloten, doch daar deze daar ook Dins dag al vertoefde, kan hij aan het misdrijf in het logement niet debet zijn. Ook de sig nalementen van de twee personen schijnen bovendien overeen te komen. Een en ander bezorgt de politie natuurlijk heel wat last. Later bericht: De dader van den moord op Cornelia Wijker is nog niet in handen van de politie, die ook nog niet weet hoe hij heet. De vreemdeling die aan het logement aan de Noorder Markt is geweest en toen gevraagd heeft naar Nelly Wijker is opgespoord. Het is een Griek, die vroeger kennis heeft ge had aan de vermoorde vrouw. Dit bezoek is vermoedelijk de aanleiding geweest van den gewelddadigen dood van de 29-jarige vrouw. Nelly Wijker heeft aan dezen Griek een brief geschreven, waarin zij hem vroeg naar Amsterdam te komen om oude banden weer aan te knoopen. De Griek is zooals men weet inderdaad gekomen en heeft toen hij Nelly Wijker niet thuis vond een brief achtergelaten, welke hij aan den knecht van het logement gegeven heeft. Deze heeft dien brief niet aan de vrouw maar aan den man gegeven. Daaruit begreep de man, dat de vrouw hem wilde verlaten en toen heeft ver moedelijk de scène plaats gehad met den noodlottigen afloop. Van hetgeen man en vrouw voor den kost deden is weinig bekend. Toch is nu wel aan het licht gekomen, dat zij aan de huizen rondgingen om zeep te koop aan te bieden. De Alkm. Crt. meldde gisteravond: Bij een onderzoek, dat ook door de Alk- maarsche politie in deze zaak wordt ge daan, kwam de recherche in het bezit van zoodanige gegevens, dat zij de Amsterdam- sche politie gisteravond zeer belangrijke aanwijzingen kon verstrekken omtrent het slachtoffer en den vermoedelijken dader. Zeer waarschijnlijk zal door deze inlichtin gen de identiteit van den dader volkomen kunnen worden vastgesteld. LIJST VAN INGEKOMEN EN VERTROKKEN PERSONEN, gedurende de maand Maart 1926. im Je iet Ouderdomsrente. Op 1 Maart werden 5979 weduwenrenten en 7682 weezenrenten krachtens de Invaliditeitswet genoten, terwijl op genoemden datum krachtens artikel 373 dier wet 49.688 personen in het genot verkeerden van een als vrucht hunner verzeke- me' feerryk w/ al ?n s. IEÏÏWE SNEEKER COÜRADT annex SHEERER COURANT «n WYMBRITSERADEEL 1. I I Gevonden voorwerpen. Aanwezig aan het bureau van politie, Nieuwe Veemarkt, en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen IU/2 en 12!/2 uur, de navolgende voorwerpen als gevonden gede poneerd op 15 April 1926: Pakje wit sajet, wagenmoer of dop, schoolrapport t/n M. de Vries. Aanwezig en te bevragen bij de navol gende ingezetenen, onderstaande voorwer pen, als gevonden aangegeven op 15 April: Klosje wit garen, C. van Dijk, Klooster hof 2; zilveren ring, A. Steneker, Priorstr.; beursje met inh., G. Zoethout, Maria Louise- straat 15. De moord te Amsterdam. Zooals gemeld, bestond er ook ten aan zien van de identiteit van de vermoorde vrouw eenige onzekerheid. De politie kwam echter bij haar onderzoek te weten, dat de jonge vrouw eenigen tijd op kamers had gewoond in de Jan Steenstraat. De ver- Na nog verschillende opmerkingen van meer internen aard sloot de voorzitter de druk be zochte vergadering. 24 naar Enschede, Molenstraat 12; Hofstra, Ale, tuinman, van Scheidingssteeg 2 naar Groningen, Spilsluizen 60; Aebe de Boer, winkelbediende, van Johan Willem Frisostraat 21 naar Leeuwar den, Hoeksterweg 22; *Otten, Sijbrigje, echtgen. van Jan Terband, z. b., van Boschstraat 3 naar Rotterdam, Reigerpad 45; *IJpma, Sjoerd, stoombootkapitein, van Muntstraat 1 naar Hui- zum, Herman Heijermansstraat 22; Rispens, Pie ter, barbieisbediende, van Galigastraat 6 naar Den Burg (Texel); Singewald, Julius T. C. F., steendrukker, van Ernst Casimirstraat 12 naar Krommenie, Nd. Hoofdstraat 2; «Dijkstra, Ka- trienus, boerenknecht, van Oppenhuizerweg 34 naar Feignies, Frankrijk; *Andtela, Age, reiziger, Groote Kerkstraat 18 naar Doetinchem, Ham burgerstraat 12a; Bergema, Rinske, dienstbode, van Kleinzand 20 naar Rijperkerk; Tjerkstra, Louise, dienstbode, van 2e Badhuisbuurt 6 naar Zaandam, Ged. Gracht 5; Tuinsma, Kornelus, grondwerker, van Havenstraat 11 naar Gronin gen, Fruitstraat 30; *de Wolf, Johannes, agent Levensverzekering, van 2e Oppenhuizerdwars- straat 12 naar Assen, Tuinstraat 18; Zijlstra, Jan, stucadoorsknecht, van Geeuwkade 31 naar Schettens; Piersma, Willem, kantoorbediende, van aan boord naar Amsterdam, Binnen Brou wershaaf 30111; Kuipers, Marijke, dienstbode, van Kleinzand 67 naar Amsterdam, Linnaeus- parkweg 71; Banning, Anna Christina, dienst bode, van Kloosterdwarsstraat 70 naar Duitsch- land, Mil; Gorter, Durkje, echtgen. van Gerhard Visser, z. b., van le Woudstraat 36 naar Em met erfscheidenveen; *van Zanten, Willem, hoofd eener Ulo-school, van Schoolstraat 34 naar N. Pekela; Feenstra, Johannes, z. b., van N. Noor- derhorne 1 naar Rijs; Rodenburg, Corneliske, huishoudster, van Oosterdijk 85 naar Leeuwar den, St. Jacobsstraat 17; Kuperus, Aukje, naai ster, van 3e Selfhelpstraat 3 naar Haarlem, Schoutjeslaan 11Wilderman, Maria, dienstb., van Lemmerweg 3 naar Bergen aan Zee. Onder voorzitterschap van den heer H. v. d. Zee werd gisteravond in café „Onder de Linr den” de jaarvergadering der S. Z. C. gehouden. Het jaarverslag van den secretaris den heer S. J. Olij begon met een woord van dankbare herinnering aan het overleden lid, den, heer T. A. Stam, die steeds een groote belangstelling getoond heeft voor de zeilsport hier ter stede. De heer Stam was het, die indertijd de oprich tingsvergadering der S. Z. C. presideerde. Vervolgens gaf het verslag een uitgebreid relaas van het zeilseizoen 1925, dat zich had gekenmerkt door mooi zeilweer, maar als onaf scheidelijk gevolg daarvan, ook door groote droogte. Intusschen mag met tevredenheid op de verschillende wedstrijden en clubtochten worden teruggezien. Het ledental bedraagt thans 210 in Sneek en 51 daarbuiten. De rekening van den penningmeester, die op advies der commissie, onder dankzegging wordt goedgekeurd, vermeldt aan ontvangsten f857.61, waaronder f508 aan contributies en f223.91 als saldo 1924; de uitgaven bedroegen f618.92, saldo f 238.69. Tot leden van het bestuur werden de hh. S. J. Olij en T. Ferwerda herkozen; in de commis sie tot nazien der rekening 1926 worden be noemd de h.h. K. Edel en dr. H. Klein, terwijl de vertegenwoordiging ter algem. vergadering van den N.N.W.B. aan 't bestuur wordt over gelaten. Besloten werd op de eerstvolgende alg. verg, van de N.N.W.B. een voorstel in te dienen te trachten gedaan te krijgen, dat de meting enz. van de N.N.W.B. ook erkend worden door de Verbonden Zeilver. v. Nederland en België. Het programma voor 1926 vermeldt wedstrij den op 13 Mei (5 klassen), 13 Juni (groeps wedstrijden), 11 Juli (4 klassen en motorboo- ten), 15 Augustus (5 klassen), 19 September (estafette-wedstrijd), benevens een groot aan tal clubtochten. Door een der leden werd de wenschelijkheid betoogd ook de Zaterdagmiddagen te gebruiken voor onderlinge wedstrijden, omdat verschillen de leden niet aan de wedstrijden op Zondag deelnemen. Bij de rondvraag werd door een der leden gewezen op het feit, dat op 1 Juli 1927 de Club 25 jaar zal hebben bestaan. Hij meende, dat dit feit aanleiding kan zijn op een grootsche wijze feest te vieren, waarom hij reeds thans de aan dacht hierop wil vestigen, opdat alles tijdig kan worden voorbereid. In beginsel wordt besloten het feest zoo grootsch mogelijk te vieren, terwijl het bestuur toezegde tijdig plannen hiervoor onder de oogen te zullen zien. GEVESTIGD: «Steigenga, Atje, wed. Sibbele Sikkes, z. b., van Hemelum naar Geeuwkade 40; Ferwerda, Kimskje, wed. Willem Dijkstra, huishoudster, v. Leeuwarden naar Lijnbaansbuurt 27; *Tuin- stra, Rintje, zilversmidsknecht, van Bolsward naar IJlsterkade 6; «Bouwhuis, Andries, z. b., van Oosterwierum naar N. Noorderhorne 16; Versteeg, Gerdina, dienstbode, van Sprang-Ca- pelle naar Rienck Bockemakade 1«Wed. Jan van der Meulen, z. b., van Sprang-Capelle naar Rienck Bockemakade 1van der Werf, Petrus Hendrikus, monteur, van Leeuwarden naar Veil. Westersingel 3; Leijenaar, Arend, koetsier, van Workum naar Franekervaart 12; van der Hoek, Paul Pier, barbier, van Amsterdam naar Galigastraat 6; van der Horst, Elisabeth Catha rina, dienstbode, van Peperga naar Kruizebroe- derstraat 48; Hiemstra, Hiltje, dienstbode, van Makkum naar 3e Zomerrakbuurt 36; Walta, Andries, slagersknecht, van Westhem n. Klein zand 88; Douma, Jentje, z. b., van Zutfen naar Looxmagracht 19; Alberts, Jantje, huishoudster, van Birdaard naar Verlengde Westersingel 21; Stoffer, Jacob, z. b., van Doetinchem naar Kleinzand 30; «Leemburg, Jacob, heibaas, van Leeuwarden naar Sneek, aan boord; *Bajema, Pieter, z. b., van Jutrijp naar le Steenklipstraat 36; de Vries, Nicolaas, z. b., van Woudsend naar Zuidend 22; «Boersma, Hijlke, agent V. O. V., van Lemmer naar le Steenklipstraat 36; Krikke, Pieter, maréchaussee, van Apeldoorn naar Leeu warder weg 43; Roelofsen, Willem, manufactu- riersbediende, van Groningen naar Bloemstraat 16; Harms, Roelof, kleermakersknecht, van Dok- kum naar Bloemstraat 16; Veenstra, Roelof, bakkersknecht, van Texel naar Kloosterdwars straat 28; «Luiting, Albertus, besteller N. T. M., van Oosterwolde naar Oppenhuizerweg 46; Ras, Casper, onderwijzer, van Nijehaske naar Prin sengracht 20; Wagter, Pieter, bloemist, van Nij megen naar Grootzand 8; Vos, Hendrik, ver tegenwoordiger Petroleummij., van Groningen naar O. Koemarkt 21Klaver, Aaltje, dienstb., van Noordwolde naar Kloosterhof 37; Ferwer da, Hendrik, kleermakersknecht, van Winters wijk naar 2e Zomerrakbuurt 11Belksma, Anna, z. b., van Arum naar Prins Hendrikkade 8; Grit, Jochem, los werkman, van Smilde naar le Boschdwarsstraat 5; Wilkens, Tjitske, wed. Willem Corbié, z. b., van Leeuwarden naar Sneek, aan boord; Kuipers, Rauke, stoker N. T. M., van Urk naar le Frittemahovenstraat 13; IJbema, Aukjen, wed. S. de Boer, huishoudster, van Oosthem naar Kloosterdwarsstr. 70; Molle- ma, Sake, bakkersknecht, van Hommerts naar le Steenklipstraat 97; «Mulder, Jacob, z. b., van Leeuwarden naar Havenstraat 11Lemstra, Jan, assuradeur, van Utrecht naar Bloemstraat 19; Abtna, Harmen, kantoorbediende, van Bolsward naar Harinxmakade 2; Kolk, Hendrik, slagers knecht, van Leeuwarden naar Nauwe Noorder horne 1*Groenhof, Jacob, autobusdienstonder- nemer, van Oudemirdum naar Muntstraat 1 Travailie, Sible, los werkman, van Ubach over Worms naar Sneek, aan boord; Biegler, Paul, stoffenverver, van Aue (Kreis Zeitz) naar Bad huisgracht 11Matthes Erna, dienstbode, van Maagdenburg naar Koopmansgracht 52a; Alke- ma, Jan, kantoorbediende, van Wons n. School straat 17; de Vries, Geeske, z. b., van Warns naar Veil. Westersingel 24; Camp, Geertruida A., liefdezuster, van Den Bosch naar Leeuwar der weg 18; Jansen, Durk, boerenarbeider, van ijlst naar Nieuwbuurt 19; Hollander, Lodewijk Otto, z. b., van Sittard n. Schaapmarktplein 15. huurster der kamer is met het lijk gecon fronteerd en verklaarde daarna, dat de ver- slagene, zooals vermoed werd, Cornelia Wijker heet, van Egmond aan Zee afkom stig en 29 jaar oud is. Terstond is toen de vader ontboden om z’n dochter te komen herkennen. Het vermoeden, dat de voortvluchtige man niet den naam Melchers draagt, werd bevestigd door de mededeeling van de ka merverhuurster, dat hij daar onder den naam Krap verbleef. Het is verder gebleken, dat het paar her haaldelijk ruzie had. Een onderzoek, ingesteld naar een film operateur van den naam Melchers, heeft geen resultaat opgeleverd. Noch bij den Bioscoopbond, noch bij de brandweer was een operateur van dien naam bekend. De identiteit van den vermoedelijken da der stond Woensdagavond nog niet geheel vast. Wij hebben zijn signalement gege ven, doch de man, die aan deze beschrijving beantwoordt, heeft, dit mag nu wel worden aangenomen, onder verschillende namen in Amsterdam vertoefd en het is niet onmo gelijk, dat zij allemaal valsch waren. Vetaene veorvaarden ■vuMAgakouan mat da Mailnadnnbie AlgnaeeMia Varaa» tenHmga-Naieik Sahlsdaai td|n enne Abenni’e versekerd tegen engelnkken veer AVUU lange inv v. <1. Meer, Jacob, boerenknecht, van Frane kervaart 24 naar Frankrijk, Montreuil sur Aber (Pas de Calais); Vis, Jan, z. b., van 3e Woud straat 36 naar Zaandam, Ganzenwerfdwarsstr. 3; Ferwerda, Hendrik, kleermakersknecht, van 2e Zomerrakbuurt 41 naar Winterswijk, Metdor- serstraat; *Velleman, Jakob, koopman, van Oos- teidijk 57 naar Amsterdam, 2e Boerhavestraat 19; d’Arnaud, Willem Antonie, vertegenwoordi ger „Electrolux”, van Alb. Agnesstraat 1 naar Dokkum, Woudweg 5; Groenland, Jacobus, machinebankwerker, van Willem Frederikstraat 2 n,aar Haarlem, Brouwerskade 37 zwart; Zijl stra, Fokje, dienstbode, van Verlengde Wester singel 24 naar Rijswijk (Z.-H.), Vredenburgweg 72; van den Meulen, Pietertje, huishoudster, van Singel 26 naar Delft, Heemskerkstraat 17; van den Mei, Douwe Feddrik, banketbakkers- knecht, van Leeuwenburg 11 naar Bussum, Nas- saulaan 30; *de Jager, Jan, metaalslijper, van Kleinzand 1 naar Joure; van der Wal, Willem Frederik, kantoorbediende, van Oude Koemarkt 7 naar Meppel, Woldstraat 58; Rutgers, Hindrik Pieker, z. b., van Singel 48 naar Amsterdam, Overtoom 30 boven; «Duizendstra, Pier, schip per, van scheepsboord naar Zutfen, aan boord; Terpstra, Lieuwe, boerenarbeider, van Korte Pijpsteeg 7 naar Duitschland; «Wolf, Klemens Heinrich Joseph, bedrijfsleider, van Kleinzand 91 naar Enschede, Haaksbergerstraat 60; Velt- nian, Baukje, dienstb., van Kleinzand 91 n. En schede; Visser, Regina G., dienstb., v. Kleinzand 91 n. Enschede; Praamsma, Dina Johanna, on derwijzeres, van Emmastraat 7 naar Gorredijk; Kroese, Roelof, barbiersbediende, v. Parkbuurt Bioscoopnieuws. De Amicitia-bioscoop heeft als hoofdnr. de cinematografische herschepping van Fevals be roemde, door millioenen gelezen boek „De ge bochelde”. Moeten wij deze boeiende geschie denis uit de laatste jaren der glorierijke regee- ring van Lodewijk XIV nog herhalen? Vertellen van dat duel tusschen die twee ridderlijke hee- ren Philips van Nevers en Henri de Lagardère, waarin Nevers Lagardère spaart. En hoe Lagar- dères tusschenkomst later prins Gonzago’s plan nen gedeeltelijk verijdelt om Nevers te dooden en dan Blanche Caylus, met wie hij in 't geheim is gehuwd, te trouwen en zoo de rijkdommen van Nevers te erven. Nevers wordt vermoord, Lagardère ontsnapt met Blanche de Nevers, het dochtertje van Philips en Blanche Caylus, na de gemaskerde sluipmoordenaar'met zijn degen aan de hand gemerkt te hebben. Na 18 jaren blijkt Blanche Caylus gehuwd met Gonzago, maar deze heeft de goederen van Nevers niet geërfd, daar ’t dochtertje van Blanche steeds zoek blijft. Gonzago wil nu ’n ondergeschoven kind voor de jonge Blanche laten doorgaan. Doch Esopus, de gebochelde speculant (het is in John Laws tijd), die de verbannen en vermomde Lagardère is, waakt; hij heeft de jonge Blanche onder zijn hoede, die hij liefheeft en welke liefde beant woord wordt. Nog eens bedreigen dit tweetal groote gevaren, waaruit Cocardasse en Passe- poil hen redden. Dan speelt Lagardère z’n laatste troef, reeds 9 van de 10 moordenaars zijn ge vallen: in de rol van Esopus stelt hij Gonzago voor Blanche Nevers te huwen, deze stemt toe, en als het huwelijkscontract geteekend zal wor den. staat daar Lagardère tegenover Gonzago, die thans door Lagardères hand sterft. Een buitengewoon spannende geschiedenis, in een film van grootsche opzet weergegeven. De Bioscoop bij de Waag heeft als hoofdnum mer ,,De dame uit de nachtkroeg”. Polly Pearl treedt in een tweederangs theater van Londen on en heeft twee bewonderaars, de bookmaker Tom Robinson en de rijke erfgenaam Leonard St. Aubyns, die echter als hij haar in het geheim trouwt, door z’n vader onterfd wordt. Dan be gint de ellende. In Monte Carlo sterft Leonard en Polly gaat in een café dansen en zingen om voor zich en haar kind het brood te verdienen. Maar de oude heer St. Aubyns weet gedaan te krijgen dat haar het voogdijschap over haar kind wordt ontnomen, E?n lieve Engelsche vrouw neemt dat kind echter mee en voedt het op als haar eigen zoon tot een gentleman. In tusschen begint Polly een café in Havre. Als na jaren, aan het einde van den oorlog, twee jonge Engelsche soldaten in dat café komen en de een den ander in een ruzie doodt, ontdekt Polly dat de moordenaar haar zoon is. Met de opoffering, waartoe alleen een moeder in staat is, ziet ze gedaan te krijgen dat de jongen vrij komt en naar Amerika kan gaan. Norma Talmadge heeft in deze film de hoofd rol, en zij maakt er een mooie creatie van. De damatische ontknooping aan het slot is een ju weeltje van filmkunst, dat de bezoekers zal pakken. OOSTHEM, 15 April. Voor de betrekking van onderwijzeres aan de school alhier waren 10 sol licitanten. Benoemd is mej. De Bruin van Tzum. Treinroof. Een bekend Amsterdammer is in Italië de dupe geworden van een treinroof. Hij reisde, zoo meldt het Hbl., naar Venetië; in dezelfde coupé hadden plaats genomen een bejaard echtpaar en twee heeren. De beide laatsten verdwenen der agenten kreeg klappen van den vader, spoedig, doch een derde heer kwam later in den corridor om door het venster naar een station uit te zien. Plotseling werd hij door een toeval getroffen en viel gillend neer. Het eerder ge noemde tweetal verscheen plotseling om den zieke bij te staan en vensters te openen. De zieke herstelde weldra, waarna het geheele ge zelschap verdween. Dat snelle verdwijnen be vreemdde den Amsterdammer; hij greep onwil lekeurig naar zijn binnenzak en miste zijn portefeuille. Een stations-detective kwam te Verona in den trein en te Venetië werd den bestolene door de recherche een album getoond met portretten van beruchte treinroovers. Dadelijk herkende hij twee der zonderlinge passagiers. Naam, ouder dom en woonplaats waren bij de portretten vermeld. TAX-.’IM—Q—P— ring verkregen ouderdomsrente van drie gulden per week; voorts genoten 12179 personen een invaliditeitsrente als bedoeld in artikel 71 dier wet. Krachtens de vrijwillige verzekering geregeld in de Ouderdomswet 1919, waren op vorenge noemden datum 100.863 personen in het genot van een als vrucht hunner verzekering verkregen ouderdomsrente van drie gulden per week. Een politieschandaal te Baarn. Te Baarn heeft zich, naar de correspondent van het Hbl. aldaar meldt, een politiedrama af gespeeld, dat deze plaats een betreurenswaar- dige vermaardheid geeft. De onlangs benoemde adjunct-inspecteur van politie werd Vrijdag avond door een troep jongens op straat uitge jouwd. Hij meende den dader te kennen en be sloot zijn maatregelen te nemen. Zondagochtend werd de 22-jarige metselaar Hendrik Bon door den adjunct-inspecteur van politie, die wegens afwezigheid van den com missaris tevens diens functie waarnam, op het politiebureau ontboden. Om kwart voor elf kwam hij daar en dadelijk bij het binnenkomen vroeg de adjunct-inspecteur: „Je zult zeker wel weten waarvoor je komt?” „Neen,” antwoordde Bon. „Dan zal ik het je wel eens vertellen,” her nam de inspecteur. „Vrijdagavond ben je dron ken geweest en toen heb je mij gezegd, dat je mij wel lustte. Probeer dat nu nog eens” en meteen begon de adjunct-inspecteur den niets vermoedenden jongeman met een gummistok te slaan. Bon heeft toen nog de deur opengetrokken en den agent van politie, Huisman, die aan den overkant stond, te hulp geroepen. Door de sla gen, die Bon nog steeds kreeg, moest hij de deur weer los laten. Hij werd daarna door den adjunct-inspecteur in een cel opgesloten. Daar werd hij nog een keer of zes zeven met den gummistok bewerkt, zoodat het bloed langs zijn gelaat liep en zijn lichaam blauw van de slagen zag. Daar Bon niet tot bekentenis was te bren gen en als zijn alibi opgaf, dat hij den bewusten avond naar een zangvereeniging was geweest, heeft de adjunct-inspecteur hem laten gaan, na eerst zijn boord, die met bloed was bevlekt, te hebben afgewasschen. „Als je het bekend maakt, sla ik je hier dood en begraaf je hier achter het bureau,” voegde de adjunct-inspecteur hem toe. „Als men je vraagt waarom je moest komen, zeg je maar, dat je mij zwaar hebt beleedigd, doch dat ik je niet heb willen bekeuren.” Bon moest zich direct onder geneeskundige behandeling stellen van dr. Muysken Maandagmorgen met zijn vader naar den ad junct-inspecteur geweest. Deze heeft hem toen nog een sigaret aangeboden met uitdrukkelijk verzoek om deze zaak niet bekend te maken. Bon heeft deze zaak echter aan den officier van justitie te Utrecht in handen gegeven. De adjunct-inspecteur is door den waarne- menden burgemeester, den heer N. G. van Door nik, in zijn functie geschorst. Bon, die te Baarn als een keurige jongeman bekend staat, is door de ondervonden mishandeling voorloopig nog niet in staat om eenig werk te verrichten. Nieuwe en oude kerkdiefstallen. Woensdagmorgen om 6 uur ontdekte de kos ter van de St. Pancratiuskerk te Heerlen, dat de offerblokken in die kerk waren geledigd. Hij ging op onderzoek uit en vond op het koor een man. De politie werd gewaarschuwd en arres teerde den indringer, die de 33-jarige Belg A. K. bleek te zijn. De politie vermoedt in hem den dader té hebben gevonden van de verschillende kerkdiefstallen die den laatsten tijd in Limburg zijn gepleegd. Bij den aanleg van het dubbelspoor Nijmegen —Den Bosch zijn Dinsdag door grondwerkers opgegraven drie zilveren miskelken, drie zilve ren oliebussen en twee zilveren reliquischrijnen. Een der kelken droeg het opschrift „Ludovicius Oppers” en het jaartal 1752. Bij nader onder zoek bleek dat pater Ludovicius Oppers van 1746 tot 1761 pater is geweest in de St. Antoniuskerk te Neerbosch bij Nijmegen, waar een 40 jaar geleden een inbraak is gepleegd in de kerk, en waar toen alle heilige vaten werden gestolen. Vermoedelijk heeft men hier nu de gestolen voorwerpen teruggevonden. Voorloopig is alles in bewaring bij de Nederlandsche Staatsspoor wegen. N. Rt. Ct. gld. bij verliet •8 van een vingen en is verhnugbaar voor rockers var. Friescbe tieerenbaai en eenige andere soorren Vraagt Uuuen winkelier welke ooonen ae bons bevatten die recht geuen op de te fraaie uitgaoe Zijn gezinnen. 7E gld. bij verllee CA gld. bij verllee van IV van een daim. vU vljninger.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1926 | | pagina 1