<Jói H WOUDA’s Officiéél gedeelte 1 OHiIhI Of|in iir iMNiti lint Vandityai DDraDAeSaTRUDAGBATOin» Uitgaven: Brandenburgh Co., Inax Telefeaa Be. 150. 200 iso Eerste Bied NIEUWSTIJDINGEN. Pruimtabak I WOERSDAG 18 APRIL 1818 do. 88 NiEMEUERS Zelfrijzend Bakmeel I Vvlgvna wonrurdin evvrMugvkviavia nvt d. Nsllaxrtaek* Algaavaaaa Varaa» Verbond van Actualisten en Vaderlandsch Verbond. De centrale raad van het Verbond van actualisten heeft sinds eenigen tijd onder- van een Het amendenient-L o o ij e n g a (f 300) wordt verworpen niet 51 st. (de heer Looijenga). Het voorstel-D e V r i e s (f 150) wordt als- nu aangenomen met alg. stemmen. Punt V. Wijziging gemeentebegrooting dienst 1925 en 1926.' Z. h. s. aangenomen als voorgesteld. Punt VI. Wijziging Armvoogdijbegrooting 1925 en 1926. Z. h. s. aangenomen als voorgesteld. Punt VU. Wijziging keuringsverordening vee en vleesch. Z. h. s. aangenomen als voorgesteld. Hierna sluiting. Abonnementper jaar f 2.50 fr. p' post f 3.60. Advertentiën9 ct. p. regel. Inge zonden mededeelingen hooger, bij Abonnement belangrijke korting Advertentiën worden tevens gratis ge plaatst in de SNEEKER COURANT MJ lev.na 10. invaliditeit. zoolang er vraag naar komt. In die zelfde koelhuizen zijn ook reeds heel wat Ameri- kaansche appelen opgeslagen. Vroeger was de appel in ons land in dezen tijd van het jaar en in den zomer een onbekende vrucht. Thans ziet men hem bij iederen groenteman. Het geheim daarvan is de ge regelde aanvulling uit het koelhuis. Zooals men weet is de „Edda” 't eerste schip met zacht fruit, dat hier uit Zuid- Afrika arriveert. Lukt de proef goed, dan zullen wij hier geregeld van ’t heerlijke Afrikaansche fruit voorzien worden. Bier-alcoholisme. In de laatste jaren is het aantal drinkers, dat niet anders dan sterken drank gebruikt, verbazend teruggeloopen, schrijft de secre taris van ’t Rotferdamsche consultatie-bu- winkels. Rijwielbelastingmerk, G. de Vries, le Bad- 1 buurt 8; treeplank, M. Schraa, Oppenhui zen; wagenwiel, M. Schraa, Oppenhuizen; pakje vleesch, P. Sijperda, 2e Woudstraat 34; rijwielbelastingmerk, D. Rodenburg, Oosterdijk 85. Bioscoopnieuws. De Amicitia-Bioscoop heeft nu als hoofd nummer: Dood door schuld, een film waarin de rijke Martin Wingrave liefde heeft opge vat voor de jong getrouwde Ruth Curtis, die voor haar man weinig achting had, maar ook genegenheid voelt voor den medisch Raadsvergadering Ijlst. Vergadering van den raad der gemeente Ijlst o)) Vrijdag 23 April 1926, ’s avonds 6% uur. Voorzitter de heer H. P. Fiedderus, burge meester. Aanwezig 6 leden, afwezig de heer Nauta wegens ziekte. Na opening op de gebruikelijke wijze is aan de orde Punt 1. Notulen. Mededeelingen en inge komen stukken. De notulen worden gelezen en onveranderd vastgesteld. Medegedeeld wordt dat bij de brugverpach- ting deze is gegund voor f 1880 aan Arjen de Boer te Ijlst. Deze en eenige andere mededeelingen wor den voor kennisgeving aangenomen. Eenige verslagen zullen bij de leden circulee- ren. Punt 11. Nadere bespreking sportterrein. Er is nog een schrijven ingekomen der com missie waarin medegedeeld wordt dat er een bedrag van f 123 ineens en f36.50 per jaar is toegezegd door de Ijlster burgerij. De V o o r z. zegt dat B. en W. in een con ferentie met de commissie bleek dat niet veel op financieel gebied kon worden toegezegd. Men wilde de zaak eigenlijk wat omkeeren, maar B. en W. hebben gezegd dat de raad zich op ’t standpunt zou stellen dat alleen als men een behoorlijke som zou toezeggen, de raad de zaak verder onder de oogen kon zien. De heer Visser kan niet zeggen dat de zaak nu veel duidelijker is geworden. Spr. weet niet welk terrein de commissie op het oog heeft, al zal misschien het stuk gemeenteland bedoeld zijn. Maar dat terrein wordt ook wel te laag en te klein gevonden. Spr. staat sympathiek tegenover dit verzoek, omdat de gemeente een verplichting in dezen heeft. Dit stuk land is immers aan de gemeente gelegateerd onder voorwaarde dat het moest dienen voor speel terrein voor de jeugd enz. Maar wanneer men nu meent dat zoo’n terrein zonder meer ge schikt is voor allerlei soorten sport, is men mis. Voor sommige takken van sport moet dit terrein eigenlijk opgehoogd worden, wat heel wat kost, terwijl het zooals het nu is alleen ge schikt is voor de ijssport. Spr. gelooft dat waar de toegezegde bijdragen zoo gering zijn men niet verwachten kan, dat de gemeente zich zoo belangrijke offers kan getroosten dat het plan zou ki’ tnen slagen. Het resultaat van het steun verzoek aan particulieren is droevig. Als men geen beter resultaat kan bereiken, zal de ge meente hoogstens dit terrein in orde kunnen brengen als speelterrein voor de jeugd. Spr. had verwar ht dat verschillende vereenigingen rentelooze aandeelen zouden hebben genomen. Spr. zou een raadscommissie met de bestaande commissie willen doen samenwerken om nog wat meer van particuliere zijde te krijgen. De Voorz. zegt dat de commissie f1800 losten raamde voor noodzakelijke verbetering van het gemeenteland. De commissie heeft veel moeite gedaan, doch is in de resultaten zeer teleurgesteld. Het idee van ijsbaan had men laten vallen. De heer De Vries kan zich best vereenigen met wat de heer Visser zeide. Spr. vindt de grond daar wel wat slap om er op te hoogen, maar hij is leek. Is er geen weg dat door doel matige bemaling dit terrein bruikbaar wordt? Kan men een waterbouwkundige daarover niet eens advies vragen om daarna in overleg met de commissie te trachten een oplossing te vin den? De heer Visser: De commissie heeft veel werk gedaan, maar de indruk van spr. is dat mén speciaal een belang van vrijzinnige zijde in het spel gebracht heeft. Spr. had ’t verstandiger gevonden als menschen van verschillende rich ting bij de burgerij om steun hadden aangeklopt. Men moet de menschen weten te doordringen dat het hier een algemeen belang geldt; bewaring van vleesch, dat hier per schip aankomt en later per spoor verder ver zonden wordt. Er is echter plaatsruimte over voor andere producten, zoodat ’t fruit hier gemakkelijk geborgen kan worden, tot zamenlijk stichten van een nieuwe vereeni- ging wenschelijk en mogelijk is. De voor de hand liggende oplossing was, dat beide ver eenigingen bij het stichten van een nieuwe vereeniging in liquidatie zouden gaan. Voor het Verbond van Actualisten leek dit practisch onmogelijk, omdat statutair een daartoe strekkend besluit door de algemeene vergadering slechts met algemeene stem men kan worden genomen, zoodat een en kele tegenstemmer de wenschen van alle andere leden kan verijdelen. Een Zaterdag onder leiding van den voor zitter dr. K. H. E. de Jong te Utrecht gehou den algemeene vergadering van het Ver bond van Actualisten heeft nu met slechts eenige stemmen tegen hef beleid van den centralen raad goedgekeurd en besloten alle leden, die samenwerking mef het Vader landsch Verbond wenschen op te wekken, uit het Verbond van Actualisten te treden en zich om den voorzitter dr. de Jong te SIEUWE SÏEEKER CODRAET annex SNEEKER COURANT en WYMBRITSERADEEL Aanslag. Zondagavond is te Soest v. O. in een vlaag van overspanning zijn 83 jarige vader, die doodziek te bed lag, met een scheer mes te lijf gegaan. De oude man bleek, toen de ongelukkige eenmaal overmeesterd was, wonden in het gelaat te hebben, die echter niet van het scheermes afkomstig waren. Van G. is naar een krankzinnigen gesticht overgebracht. HINDERWET. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van SNEEK maken bekend: dat ter secretarie ter inzage ligt een ver zoek met bijlagen van: de Bataafsche Import Maatschappij gevestigd te ’s Gravenhage, om vergunning tot het oprichten van een automatisch wer kende benzinepomp, verbonden aan een on- dergrondsch ijzeren benzine-reservoir tot berging van hoogstens 4000 Liter benzine, op het perceel kadastraal bekend gemeente Sneek, Sectie A, No. 1846, gelegen aan den Bolswarderweg; dat op Woensdag, den 12 Mei 1926, des middags te 12 uur ten gemeentehuize al daar gelegenheid zal worden gegeven om tegen het verzoek bezwaren in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten en dat zoowel de verzoeker, als zij die bezwaren hebben in te brengen, gedu rende drie dagen voor evengemeld tijdstip ter secretarie, in de gewone bureau-uren, van de ter zake ingekomen bescheiden ken nis kunnen nemen. De aandacht wordt er inzonderheid op geves tigd, dat, volgens de heerschende opvatting, slechts tot hooger beroep gerechtigd zijn zij, die voor het Gemeentebestuur of een of meer zijnet leden zijn verschenen, ten einde hunne bezwa- 'en mondeling toe te lichten. Sneek, den 28 April 1926. 10c De heer Bakker zegt dat de kolk van Woudstra het bederf voor het gemeenteland is. Het water kan er niet weg komen door de slech te afwatering. Als men hier een electrisch bema- linkje maakte, dan wordt het terrein wel goed. Dit kan men in ieder geval de commissie eens in overweging geven. De Vó o rz. zegt dat allen overtuigd zijn dat een goed sportterrein hier gewenscht is, waar voor de raad ook wel offers wil brengen, maar naarmate der krachten van de gemeente. Spr. gaat mee met het idee-Visser een raadscom missie de bestaande commissie te doen bijstaan. De heer F ij 1 s t r a zegt dat de bewoners der gemeentewoningen niet anders dan last hebben van de sport zooals die hier beoefend wordt, doch dit zal spr. niet verhinderen mee te werken de plannen te steunen. Het is echter een feit dat er op het sportterrein verschrikkelijk wordt gevloekt en dit heeft waarschijnlijk ook het re sultaat der commissie beïnvloed. Spr. zou gaarne zien dat daartegen werd opgetreden. En wanneer dit sportterrein in orde gemaakt wordt, ook de bezwaren voor de aanwonenden opge heven worden. De V o o r z. zal den agent dienaangaande orders geven, maar dit raakt de hoofdzaak niet. Het voorstel-Visser om een raadscommissie in te stellen komt in stemming. Voor de leden Brens, Visser, Looijenga, Bak ker, De Vries en Fijlstra. Met alg. st. is dit voorstel dus aangenomen. De Voorz. wijst als commissieleden aan de h.h. Visser, Looijenga en De Vries, die de be noeming aannemen. Punt lil. Voorstel van het lid Bakker om lid te worden der Heide-Maatschappij. De heer Visser erkent dat dit een zeer nuttige instelling is, maar elke nuttige instelling te subsidieeren gaat te ver. Spr. zal dus tegen dit voorstel stemmen. De heer Brens sluit zich bij deze woorden aan. De heer F ij 1 s t r a meent dat iedere aan vraag op zich zelf moet beschouwd. Spr. voelt veel voor steunverleening. De Voorz. geeft toe dat ieder geval op zich zelf kan beschouwd en dit is inderdaad een zeer nuttige vereeniging, maar de gemeente is er niet direct bij betrokken en moet op haar finan- tiën letten. De heer De Vries zegt dat de Heidemaat schappij nationaal werk doet en werkloozen aan het werk stelt en dat is toch wel degelijk ook een belang voor Ijlst. Het voorstel-Bakker komt in stemming. Voor de leden Bakker, De Vries en Fijlstra; tegen de leden Brens, Visser en Looijenga. De stemmen staken, het voorstel wordt dus aangehouden. Punt IV. Verzoek brugpachter om reduc tie pacht. Adressant wijst op zijn bedenkelijke finan- cieele achteruitgang. De Voorz. licht de zaak toe. Aan ’s mans geloofwaardigheid behoeft men niet te twijfelen. Spr. heeft destijds, in het eerste jaar van de pacht, een bedrag van f 150 tegemoetkoming genoemd. De heer De Vries zegt dat de brugpachter destijds f2125 doelbewust heeft geschreven. Die som is te hoog. Het eerste jaar was slecht, het tweede was goed, het derde normaal. De brug is nu verpacht voor f 1880. Spr. zou den man het slechte jaar zoo willen vergoeden door hem de helft van het verschil tusschen beide pacht sommen te vergoeden, dus f 122.50 te geven. De heer Visser meende dat het tweede jaar wel voldoende dekte het tekort van het eerste; dat tweede was, meent hij, een zeer goed jaar. Maar de man is inderdaad geloof waardig en spr. zal daarom steunen het voor- stel-De Vries, al ontgaat hem het verband tus schen beide pachtsommen. De heer L o o ij e n g a gelooft dat er inder daad reden is voor deze man op te komen, De brug is nu verpacht voor f 1880, dat is f245 minder per jaar, of in 3 jaar f 735 minder. Daarop heeft de man geen recht, maar spr. wil den man meer dan f 122.50 geven; laten we hem f 100 per jaar geven, dat is totaal f300., dat is alleszins gewettigd. De heer Bakker is tegen dit laatste voor stel; twee jaar konden immers uit, het eerste was slecht en daarover valt, vindt spr. alleen we schijnen op t oogenblik midden in t bier-alcoholisme te zitten. Een der patiën ten van ’t bureau, een 16-jarige schippers knecht, ’n kerel als een boom, dronk bij gelegenheid eens dertig glazen bier 1 Twee andere patiënten dronken soms, als ze ’t geld er voor hadden, twintig glazen bier op ’n dag, terwijl één van hen bij ge legenheid eens 40 glaasjes jenever op één dag inslikte Er wordt van het consultatiebureau, waaraan ook een dokter verbonden is, druk gebruik gemaakt en de resultaten zijn niet onbevredigend. In 1925 bedroeg ’t aantal nieuwe patiënten 383, waaronder 18 vrouwen. Hierbij zijn vier meisjes be neden twintig jaar. Slechts met zes van deze achttien gaat ’t, sinds het bureau hen onder zijn hoede nam, behoorlijk goed. In het totaal zijn gedurende de veertien jaar, dat ’t bureau bestaat, ingeschreven 2455 patiënten. De kleinste helft, ruim 48 pet., is onder behandeling gebleven, waar van 2/3 het bracht tot geheelonthouding. Onweer. Tijdens het onweer, dat Zondagmiddag boven Beekbergen woedde, werd de woning van den heer Bouw, aan den Engelander- weg door den bliksem getroffen. Een jon gen van 14 jaar, die met zijn zusje van 10 maanden op den arm in de deur opening stond, werd bewusteloos geslagen. Hij kwam echter spoedig bij, doch had een brandwonde aan het been gekregen. Het hemelvuur sloeg tevens in het huis van den heer J. Klopmanin geen der beide woningen is echter brand ontstaan. Koninklijke Zeilvereeniging Sneek. Bovengenoemde vereeniging hield Vrijdag een algemeene ledenvergadering in café Onder de Linden. Het jaarverslag sprak van een opgewekt leven in de vereeniging; het werd evenals het finantieel verslag van den penningmeester door de vergadering onveranderd vastgesteld, het laatste nadat de commissies tot het nazien van de jaarrekeningen 1924 en 1925 een gunstig rapport hadden uitgebracht. Echter blijft zuinig heid geboden en er dienen middelen beraamd om de inkomsten te versterken. Het ledenaantal kon o. a. veel grooter zijn. Hierna werd de be- grooting voor het jaar 1926 vastgesteld. Bij het volgende punt bestuursverkiezing bracht de voorzitter een woord van hartelijken dank aan het scheidende bestuurslid, den heer A. ten Cate, voor alles wat hij gedurende zijn 15-jarig bestuurslidmaatschap voor de vereeniging deed en herdacht de heer Hibma het overleden be stuurslid de heer L. van Marlen. In de vacatures worden gekozen de heer K. Edel met 17 en Dr. A. Kingma met 24 van de 25 uitgebrachte stem men. Beide heeren namen de benoeming aan. Het lidmaatschap van het Centraal Bureau voor de Watersport wordt nog met één jaar verlengd, terwijl er bij de Noord-Nederlandsche Water- sportbond op zal worden aangedrongen dat deze bond zich bij het Centraal Bureau zal aanslui ten. Is de Noord-Nederlandsche door dit Bureau erkend, dan kan de Kon. Zeilv. „Sneek” gevoe gelijk voor dit lidmaatschap bedanken. Na een paar door de vergadering noodig ge oordeelde toevoegingen en veranderingen in het door het bestuur voorgestelde ontwerp worden de wijzigingen van de statuten en het huishou delijk reglement der veree./glng goedgekeurd. De Koninklijk bewilliging zal op de gewijzigde statuten worden aangevraagd. De voornaamste wijzigingen bestaan o. a. in het veranderen van den naam, een andere omschrijving van het instituut van begunstigers en leden, waaraan op voorstel van den heer J. Hofstra nog het in stituut van jeugdleden tot 18 jaar wordt toe gevoegd en het veranderen van de bestaande vlag en den topstandaard. In de linker boven hoek wordt op een vierkant zwart veld een kroon toegevoegd. De wedstrijden zullen dit jaar, nu de vereeni ging 75 jaar bestaat, een eenigszins feestelijk karakter dragen; aan de klassen van verleden jaar zullen vermoedelijk worden toegevoegd de 16 M.2 klasse (vogelklasse) en de vrijbuiter- klasse, terwijl de regenboogklasse nu onder het nationaal reglement zal varen. Ook looft de zeilvereeniging weer een serieprijs uit in de 12 voets jollen-klasse. De tweede zeildag zal met een feestavond worden besloten; de heer’ R. Gorter heeft hiervoor een revue gemaakt. Op verzoek van de Vereeniging tot Bevorde ring van het Vreemdelingenverkeer te Sneek zullen namens de Zeilvereeniging de heeren P. B. van Ham en dr. A. Kingma in een commissie zitting nemen, welke een geschikt terrein zal uit kiezen in de nabijheid van het Sneeker Meer om daar een paviljoen te plaatsen. Hoewel de ver gadering de voorkeur zou geven aan een ter rein, vanuit Sneek per fiets te bereiken, is ze er in principe niet tegen dat het paviljoen even tueel op het land van de Zeilvereeniging komt. Dat dit echter op een eiland ligt, is een bezwaar. Nadat bij de rondvraag nog wordt voorge steld en besloten dat de leden de nieuwe top standaard tegelijk op een nog te bepalen dag te praten. Men moet ook met de gemeentekas zullen hijschem waaraan dan een admiraal-zeil- rekening houden. Spr. gaat accoord met het voorstel-De Vries. De heer Visser vindt ook dat het voorstei- gld. bij writes *3 van Mn vlngei geven. De heer Looijenga zegt dat erkend is dat deze man geloofwaardig is, en het is bekend gende ingezetenen, onderstaande dat wij het geld van dien man in den zak heb-' pen als gevonden aangegeven op 26 April: ben gestoken De heer Visser: „dat hij geboden had”. De heer L o o ij e n g a: En wanneer wij nu de volgende jaren f 250 minder beuren moet de ge meentekas dat toch ook dragen.- Ook een be drag van f 150 is willekeurig gesteld. De man heeft misschien f 1000 schade geleden en daar om wil spr. hem behoorlijk tegemoet komen door f 300 te geven. De heer Bakker zegt dat het hier een kwestie van pacht betreft; als de pachters dikke jaren hebben brengen ze de gemeente ook niet meer. Het is een akelige gewoonte restitutie te vragen. partij zal worden verbonden en de voorzitter het overleden oudste lid win. den heer Tj. Stam heeft herdacht, werd te middernacht de geani- Looijenga van veel te verre strekking is. Alleen meerde vergadering gesloten. voor het slechte jaar dient te worden tegemoet gekomen, f 300 is spr. veel te grof. De man Gevonden voorwerpen. heeft bovendien welbewust geschreven, men Aanwezig aan het bureau van politie, kan dus alleen tegemoetkoming, geen schade- Nieuwe Veemarkt, en aldaar te bevragen op loosstelling geven. Desnoods wil spr. f 150 ge- alle werkdagen tusschen 11 >/2 en 12>/2 uur, ven. de navolgende voorwerpen als gevonden gede- De heer De Vries stelt dan voor f 150 te 1 poneerd op 26 April 1926: Broche. Aanwezig en te bevragen bij de navol- voorwer- 7E gld. bij vmUm CH gld. bij voriia* vsh Iv vu un dnim. vV Mn wijsvinger, - sterft, als Ruth de raad van Lumley haar man j wijn toe te dienen, niet opvolgt. Op de val- sche beschuldiging van Ruth den dood van haar man veroorzaakt te hebben in wer kelijkheid leed Curtis aan een hartziekte wordt Wingrave veroordeeld tot 7 jaar. Ruth hertrouwt met Judge Ferris en als Wingrave los komt dreigt hij haar man haar verleden te zullen vertellen. Ruth doet dan een poging hem door toedoen van Lumley van het leven te berooven, doch dit mislukt Wingrave gaan dan de oogen open, hi' keert zich van de onwaardige Ruth af en kiest zich Juliette Hollis tot levensgezellin, die hem, bij alle ongeluk dat hem trof, steeds heeft bemind. Met veel talent speelt John Barrymore hier in deze film de hoofdrol. In de Bioscoop bij de Waag gaan Watt en /2 Watt voort triomfen te vieren in hun carrière als fotografen; waarvoor natuurlijk veel belangstelling bestaat. Hun avonturen zijn dan ook allerdolst. Postagentschappen in Wij lezen in de Winkelier: De in uitzicht gestelde proef tot het vestigen van postagentschappen in winkels is in uitvoering gekomen. In plan-Zuid te A’dam zijn twee agent schappen gevestigdeen in een drogisterij in de Rijnstraat en een in een sigarenwin kei in de Lutmastraat. Wij hebben aan die beide winkels een bezoek gebracht en uit een onderhoud is ons gebleken, dat in den korten tijd, die sinds de vestiging verstreken was, het pu bliek den gang naar het nieuwe pos'kan- toor reeds leert. In een der zaken was vóór het eind van den eersten dag de eerste oplage aan post zegels reeds uitverkocht; de nieuwe zen ding liet door de stroefheid van de nog niet al te goed functioneerende verbinding tusschen hoofdkantoor en het nieuwe fili aal wat lang op zich wachten, zoodat de agent, om het publiek ter wille te zijn, beloofde, bij aankomst van de zegels de te verzenden poststukken zijnerzijds daar van te voorzien. Die stroefheid zal natuur lijk gaandeweg wel verdwijnen en dan zal wel blijken, dat deze agentschappen in een behoefte voorzien. Het agentschap kan in vele post-aange- legenheden voorzien. Echter niet in alle. Zoo b.v. niet in postchèque en giro en in spaarbank. Dat komt misschien later nog. Naar wij vernemen, zijn er bij de directie der posterijen eenige honderden aanvragen van winkeliers ingezonden om eveneens in aanmerking te komen voor een post agentschap. Dat is natuurlijk veel grooter, dan ooit in de bedoeling kan liggen om aan te voldoen. Het eerst schijnt, als de proef in Zuid ge slaagd kan worden genoemd, Amsterdan- West aan de beurt te komen om eenige agent schappen te vestigen. Het f r u i t s c h ip u i t Z u i d-A f r i k a. De „Edda“ met een groote lading Zuid- Afrikaansch fruit aan boord, is thans te Hoek van Holland gearriveerd. Het fruit heeft de reis uitstekend doorstaan, ’t Was trouwens ook zóó zorgvuldig verpakt. Iedere peer was in een apart papier ge wikkeld en ook iedere tros druiven was in papier verpakt. In het geheel lost de „Edda“ aan den Hoek van Holland 53.000 kisten fruit, ’waarvan 27.000 kisten peren en 23.000 kisten druiven. Het overige fruit bestaat uit appelen, pruimen en annanas. Zondagmorgen is men met lossen be gonnen. Bij tientallen werden de kisten fruit uit het ruim getild, aan den wal op de lorrie’s neergezet, die regelrecht naar de koelhuizen der N. V. Maatschappij Hoek van Holland reden. Deze koelhuizen zijn in de eerste plaats opgericht voor de handelingen met het hoofdbestuur van het Vaderlandsch Verbond gevoerd over de mo gelijkheid van samenwerking. De beide be sturen werden het er over eens dat het ge- karfaga'-ïaak ta NahlaAaai ai|» mum Absnni’s versekerd tegen engelakken veer 2000lü moet voor wat hij schrijft. Hij kan deze keer echter wel meegaan met het voorstel-De Vries. scharen tot een groep, die met het Vader landsch Verbond de stichting van ’n nieuwe vereeniging zal nastreven. zou er sport kunnen beoefenen. Daarom is een raadscommissie gewenscht. meer wijn gedronken en vooral bier. Bier wordt tegenwoordig ontzettend veel gebruikt student George Lumley. Door n toeval ont dekt Curtis de ontrouw van zijn vrouw, doch Wingrave treft Curtis zoo dat deze

Sneeker Nieuwsblad nl | 1926 | | pagina 1