HEET 6'J UN VAN KZE REEPEN NOG NIET GEPROEFD annex ^NiouwstijdiiiQ^s* I 4 SMEEKERHCOUIUIMTs en’, WYMBRITSERADEEL llfitliil Orgui ta liimti tink VuMhfBt 200 150 75 Si ÏÏL’SÏÏ: 50 INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. 42a JAARSABb ZATERDAG 15 MEI IBM Eerste Ried o. 64 Abonnement i per |aar f 2,50 fr. p postij! 3.60. Advertentiën9 ct. p. regel. Inge zonden mededeelingen hooger, bij Abonnement belangrijke korting Advertentiën worden tevens gratis ge plaatst In de SNEEKER COURANT UI11DAG8 ea VRUDA&SAVC01TD® Uitgaven Brandenburgh Co., De Amicitia-Bioscoop heeft als hoofdnr. voor de eerste dagen de paramountfilm karlaga-Baak to lalilaiM ai|n ansa Abenni’a varsekard tagan angalakkan vaar reu- mooiste inzending duiven. M. Koopmans, voedster. gid. aan j Eenden. Eenden (eerste en eereprijzen). 16 inzendin gen (keurmeester L. A. v. d. Berg Jr., Leeu warden). Eend wit Ind. loopeend: J. Koopmans, lid fa. Gebr. Koopmans, Klein Tinega, Sneek, tevens bij levana- ia invaliditeit. OSR i ECONOMIE IINTI SÏEEEER CDÜRAET Vetgans vaonraudaa avaraangakemen met da Nallamdssaa AlgaaiaaBa^ Varae» 2QQQ Swura TeleJtoi» 150 eereprijs mooiste Ind. loopeend wit. Woerd Peking eenden: Th. Hagen, IJsbrech- tum, tevens eereprijs mooiste Peking woerd. Eend Cambells: Mej. S. Rijpkema, Ijlst, tevens eereprijs mooiste Cambells eend. Wit Ind. loopeenden: J. Koopmans, lid firma Qebr. Koopmans, Klein Tinega, Sneek, tevens eereprijs mooiste trio Ind. loopeenden. Reekl. Ind. loopeenden: A. R. de Jong, Heeg, tevens eereprijs mooiste Ind. loopeenden Reekl. Peking eenden: Th. Hagen, IJsbrechtum, te vens eereprijs mooiste trio Peking-eenden. Cambells: Mej. S. Rijpkema, Ijlst, tevens eere- prijsmooiste Cambells eenden Toulouser ganzen: U. P. Koopmans, KI. Tine ga onder Sneek, tevens eereprijs mooiste niet genoemde eenden. bij verlies vu wijsvinger, filmles gegeven vobr leerlingen van het Gymnasium en R. H. B. S., waar als hoofd nummer gegeven wordt „De Rijnfilm”. Gevonden Voorwerpen. Aanwezig aan het bureau van politie, Nieuwe Veemarkt, en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen llj/2 en 12J/2 uur, de navolgende voorwerpen als gevonden gede poneerd op 11, 12 en 13 Mei 1926: Heerenrijwiel, petroleumvat, 2 kleine sleu teltjes aan touwtje, mondstuk van motor- hoorn, kinderwagentje, handschoen. Aanwezig en te bevragen bij de navolgende ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als ge vonden aangegeven op 11, 12, 13 Mei: Koperen teekenpasser, J. Nijhuis, Galiga- straat 7; zakmesje, G .Banning, 2e Steen- klipstraat 8; rozenkrans, F. de Ruiter, 2e Duiven. Keurmeester J. Beima te 12 inzendingen, waarvan le en v. d. Meulen, Oranje woud, tevens eereprijzen mooiste collectie leg horns en mooiste trio patrijs leghorn. Zwart leghorn: J. Nijholt,. Warns, tevens eere prijs mooiste trio zwart leghorn. Padua’s: P. Oele, Leeuwarden, tevens eere prijs mooiste trio Padua’s. Parelhoenders: P. J. Koopmans, Sneek (Tine ga), tevens eereprijs mooiste no. parelhoenders. Niet genoemde rassen: C. A. Kool, Sneek, Favorelles, tevens eereprijs mooiste trio niet ge noemde rassen. Kriel hoenders: Holl. kriel zwart hen: H. Busscher, Sneek, tevens eereprijs op 1 na mooi ste hen dezer soort. Holl. patr. kriel hen: A. Bakker, Hindeloopen, tevens eereprijs mooiste Holl. patrijs kriel hen. Zilver Sebright krielhen: A. A. Veeninga, Sua- woude, tevens eereprijs mooiste zilver Sebright kriel. i Zwart Java kriel hen: J. IJ. Flapper, Sneek, tevens eereprijs mooiste zwarte Java kriel hen. Wit wyandotte kriel haan: P. Oele, Leeuwar den, tevens eereprijs mooiste wit wyandotte kriel haan. Wit wyandotte kriel hen: P. Oele, Leeuwar den, tevens eereprijs mooiste wit wyandotte hgn. Plym. Rock kriel hen: J. Huizinga, Leeuwar den, tevens eereprijs mooiste Plym. Rock kriel hen. Trio’s 12. Holl. krielen zwart: J. Busscher, Sneek, tevens eereprijs mooiste trio zwarte Holl. krielen. Zwart Java Bantams: A. J. Comello, Luinje- berd, tevens eereprijs mooiste trio zwart Java krielen. Wit wyandotte krielen: J. Zuiddam, Sneek, tevens eereprijs mooiste trio wit wyandotte krielen. Australorps haan: S. Zeijl Wzn., Sneek, te vens eereprijs op 1 na mooiste haan dezer soort. Australorps hen: F. H. Poelman, Sneek, en eereprijzen mooiste Australorps E. F. 1925 en mooiste Australorps hen. Koekoek Plym. Rocks haan: S. Zeijl Wzn., Sneek, tevens eereprijs mooiste koekoek plym. rocks haan. Koekoek Plym. Rocks hen: S. Zeijl Wzn., Sneek, tevens eereprijs op 1 na mooiste hen dezer soort. Wit Wyandotte haan: P. Oele, Leeuwarden, tevens eereprijzen mooiste wyandotte haan en mooiste collectie wyandottes. Wit wyandotte hen: P. Oele, Leeuwarden, te vens eereprijs mooiste wit wyandotte hen. Qoud wyandotte haan: W. Roelevink, Rijs tevens eereprijs mooiste goiïd wyandotte haan. Zwart wyandotte haan: Q. H. Buiteveld, Hin deloopen, tevens eereprijzen mooiste zwarte wyandotte haan en mooiste andere wyandotte haan. Zwart wyandotte heif: G. H. Buiteveld, Hin deloopen, tevens eereprijzen mooiste zwarte wyandotte hen en op 1 na mooiste andere wy andotte hen. Rhode Island Red hen: M. Koopmans, Schar- negoutum, tevens eereprijzen mooiste Rhode Island Red hen en mooiste Rhode Island hen. Ancona’s hen: H. Zijlstra, Uitwellingerga, te vens eereprijs mooiste Ancona hen. Wit leghorn Am. type haan: H. v. d. Kloet, Hardegarijp, tevens eereprijs mooiste wit leg horn haan Am. type. Wit leghorn Am. type hen: K. E. Pieterzen, Weidum, tevens winnaar jubileum-beker voor mooiste hen der tentoonstelling, te zamen met de daarbij uitgeloofde zilveren medaille, alsmede eereprijzen voor mooiste inzending hoenders 1 ras en 1 kleur, mooiste leghorn en mooiste wit leghorn hen Am. type. Patrijs leghorn haan: J. B. Gras, Langweer, teven eereprijs mooiste patrijs leghorn haan. Patrijs leghorn hen: F. v. d. Meulen, Oranje woud, tevens eereprijzen mooiste no. leghorn E. F. 1925, mooiste patrijs leghorn hen en mooi ste no. patrijs leghorn. Padua hen: P. Oele, Leeuwarden, tevens eere prijs mooiste Padua hen. Thür. Uilebaard haan: H. Busscher, Sneek, tevens eereprijs op 1 na mooiste haan dezer soort. Thüringer uilebaard hen: H. Busscher, Sneek, tevens eereprijs mooiste no. dezer soort. Zwart Rhijnlander: W. Roelevink, Rijs, tevens ivpnjo iuvviüu. iiisi laoo^u iiaail. Trio’s 12. Holl. witkuif: H. Busscher, Sneek, Postduiven. Hardegarijp. eereprijzen. Blauwband doffer: J. Bokma, Workum, tevens eereprijs mooiste blauwband doffer. Lichtblauw kras duif: H. Waslander, Boven- knijpe, tevens eereprijs mooiste blauwkras duif. Zwartkras duif: H. Waslander, Bovenknijpe, tevens eereprijzen mooiste duif E. F. 1925 en mooiste zwartkras duif. Rood of roodkras doffer: H. Waslander, Bo venknijpe, tevens eereprijs mooiste doffer dezer soort. Vaal doffer: H. Dijkstra, Burgwerd, tevens eereprijzen mooiste vaaldoffer en mooiste pauw- staartendoffer. Niet genoemde kleur doffer: G. Bijlenga, Leeu warden, tevens eereprijs mooiste niet genoemde kleur doffer. Sierduiven (46 inzendingen), keurmees ter en prijzen alsvoren. Brunner kloppers doffer: P. Slager, Sneek, te vens eereprijzen mooiste kloppers E. F. 1925 en mooiste' doffer dezer soort. Brunner kropper duif: P. Slager, Sneek, te- eereprijs mooiste duif dezer soort E. F. Ijj gld. bij varliaa •8 vu aas vinger vens 1925. Strassers blauw doffer: A. Bakker, Hindeloo pen, tevens eereprijs mooiste doffer dezer soort. Strassers anders, doffer: A. Bakker, Hinde loopen, tevens eereprijzen mooiste doffer der tentoonstelling en mooiste inzending duiven (minimum-aantal punten 20), alsmede mooiste inzending sierduiven, mooiste niet genoemde kleuren doffer en mooiste no. Strassers E. F. 1925 en mooiste sierduif. Eksters doffer: Joh. Siebesma, Sneek, tevens eereprijs mooiste doffer dezer soort. Vleugelduiven doffer: S. H. Speerstra, IJs brechtum, tevens eereprijs mooiste doffer dezer soort. Snipduiven doffer: A. Bakker, Hindeloopen, tevens winnaar van den vereenigingsbeker, met daarbij uitgeloofde zilveren medaille voor de jjoven de 36e breedtegraad”, een film her- mooiste inzending duiven. "r"-- n-I Snipduiven duif: A. Bakker, Hindeloopen, te vens "eereprijs mooiste duif dezer soort. Cauchois duif: A. Bakker, Hindeloopen, te vens eereprijs mooiste duif dezer soort. Brusters doffer: A. Bakker, Hindeloopen, te vens eereprijs mooiste doffer dezer soort. Helmduiven duif: S. H. Speerstra, IJsbrech tum, tevens eereprijs mooiste duif dezer soort. Hyacinthen doffer: A. A. Veeninga, Sua- woude, tevens eereprijs mooiste doffer dezer soort. Niet genoemde rassen doffer: J. Huizinga, Leeuwarden (Lahore zwart), tevens eereprijs mooiste doffer dezer soort en mooiste doffer niet genoemde rassen. Konijnen. Konijnen. Keurmeesters K. Steenhuis, Stads kanaal en S. Timmer, Groningen, le prijzen. Vlaamsche Reus Haaskl. Ram. D. P. Miedema, Blija. Idem Voedster, Dezelfde. Vlaamsche Reus Wit Ram. H. Hendriks, Leeu warden. Idem Voedster. Fokkerij Conimohe, Leeuwar den. Lotharingen Ram. W. v. d. Meer, Deersum. Chinchilla reuzen ram. A. F. Rijpkema, Ijlst Idem voedster. Dezelfde. Lux. Konijn ram. S. H. Sipma, Ooster-Nijkerk. Papillons Zwart ram. J. Huizinga, Leeuwar den. Papillons zwart Scharnegoutum. Papillons anders, ram. S. H. Sipma, Ooster- Nijkerk. Rijnl. gevlekt ram. Jelle Koopmans, IJsbrech tum. Chinchilla ram. J. Leeverink, Oosterend. Idem, voedster. Dezelfde. Belgian Hare ram. E. Baarda, Dronrijp. Idem voedster. F. de Vries, Oosterend. Japanner ram. G. Hamersma, Huizum. Idem voedster. Dezelfde. Havana ram. S. H. Sipma, Ooster-Nijkerk. Idem voedster. Dezelfde. Thüringer ram. G. Hamersma, Huizum. Alaska ram. D. Volkers, Srjpek. Idem voedster. Dezelfde. Angora voedster. S. Siderius, Ried. Gouwenaar ram. S. H. Sipma, Ooster-Nijkerk. Holl. Konijn zwart ram. G. T. v. d. Hem, Lijons. Holl. Konijn blauw ram. W. Boersma, Loënga. Holl. Konijn blauw anders, ram. P. Oele, Leeuwarden. Idem voedster. Dezelfde. Donker grijs zilver ram. S. H. Sipma, Ooster- Nijkerk. Midden grijs idem. Dezelfde. Midden grijs zilver voedster. J. Leeverink, Oosterend. Licht grijs zilver ram. Dezelfde. Donker blauw ram. S. H. Sipma, Ooster-Nij kerk. Idem voedster. Dezelfde. Midden blauw voedster. Dezelfde. Licht blauw ram. J. Leeverink, Oosterend. Idem voedster. Dezelfde. Midden bruin ram. S. H. Sipma, Ooster-Nij kerk. Licht bruin ram. Dezelfde. Licht crème ram. J. Leeverink, Oosterend. Idem voedster. D. de Boer, Huizum. Black and Tan ram. J. Leeverink, Oosterend. Idem voedster. G. v. d. Hem, Lijons en J. de Jong, IJsbrechtum. Blue and Tan ram. H. R. Wiegersma, St. Anna Parochie. Idem voedster. Dezelfde. Andere Tan ram. P. Oele, Leeuwarden. Idem voedster. S. H. Sipma, Ooster-Nijkerk. Russ. Brandneus ram. P. Kramer, Schalsum. Idem voedster. F. de Vries, Oosterend. Pooltje ram. P. Oele, Leeuwarden. Idem voedster. Dezelfde. Niet gen. rassen ram. S. H. Sipma, Ooster- Nijkerk. Idem voedster. Dezelfde. Voedsters met 35 jongen. Vlaamsche zen. D. Winkler, IJsbrechtum. Chinchilla’s. Van der Boom, Kimswerd. Havanna’s. H. Walda, Spannum. Tans. P. Kramer, Schalsum. Nesten Jongen 3—5. Vlaamsche reuzen. R. J. Schaap, Tirns en D. P. Miedema, Blija. Andere groote rassen. A. F. Rijpkema, Ijlst. Andere middenrassen. J. Wiemers, Leeuwar den. Grijs zilvers. S. H. Sipma, Ooster-Nijkerk. Blauw zilvers. J. Leeverink, Oosterend. Bruin Zilvers. Dezelfde. Tans. H. R. Wiegersma, St. Anna Parochie. Brandneuzen. B. v. d. Wielen, Oosterend. Eereprijzen. De Volkersbeker. Wisselbeker uit geloofd door enkele Konijnen-liefhebbers voor het mooiste paar konijnen, ram en voedster van één ras en één kleur. (Zoogende voedsters din gen ook mee.) Winnaar 1922 D. Jillings, Leeu warden; winnaar 1923 D. Volkers, Sneek; win naar 1924 S. H. Sipma, Ooster-Nijkerk; winnaar 1925 D. Volkers, Sneek; winnaar 1926 P. Oele, Leeuwarden. Zilveren medaille bij den Volkersbeker. Uit geloofd door Gebr. A. en B. Hanenburg, Sneek. Winnaar P. Oele, Leeuwarden. Een met zilver gemonteerde Voorzittershamer, welke beschikbaar wordt gesteld voor die ver- eeniging, welker leden met hun dieren de meeste punten op deze tentoonstelling behalen. Daar toe vullen inzenders op het inschrijfbiljet één vereeniging in waarvan zij lid zijn (Sneek en O. dingt niet mee.) Winnaar: „Het Raskonijn” met 253 punten. Bioscoopnieuws. Steenklipstr. 4; thermosflesch, R. de Vries, eereprijs mooiste met gen. rassen haan. 3e Steenklipstraat 15; rijwielbelastingmerk, Tri0’s i—2- HolL witkuif: H. Busscher, Sneek, J. Bakker, Leeuwarderdw.str. 7; bal (gum- tevJns eereprijs voor mooiste^trio Holl. witkuif. mi), G. Slotboom, Oosterdijk; parapluie, P. u~" "r de Haan, Lijnbaanbuurt; bruine beurs met inh., D. Lautenbach, 3e Zomerrakbuurt 26; heerenrijwiel, S. Dijkstra, Marktstraat; stuk lood, E. Koops, 3e Woudstraat 51; rijwiel belastingmerk, E. Dwarshuis, Kronenburg 11parapluie, M. E. Grabal, Wijde Burg straat, sleutel en flesch odeur, C. H. van Noord, Parallelweg 13; zilveren manchet knoop, H. Koerten, Schoolstraat 33. 9e Prov. Tentoonstelling van Pluimvee en Konijnen. Dinsdag werd in de groote garage-v. d. Heij aan de Bolswarderweg de 9e Prov. Tentoon stelling van Hoenders, Watervogels, Duiven en Konijnen geopend. Nadat de heer A. Coens, voorz. der ver. Sneek tot bevordering der Pluimvee- en konijnenteelt, van welke deze jaarlijksche tentoonstelling uitgaat een woord van welkom had gesproken, verrichtte de bur gemeester, de heer P. J. de Hoop, de officieele opening, daarbij de wensch uitsprekende dat deze tentoonstelling weer een succes zou zijn en het resultaat beter dan dat van het vorige jaar. Daarna werd een rondgang gemaakt langs de stands. Hieronder de keuringsuitslag. Hoenders. In de afdeeling hoenders, 151 inzendingen, (keurmeesters de heeren P. J. Pieterzen te Mantgum en L. A. v. d. Berg Jr. te Leeuwarden) werden bekroond met 1ste en eereprijzen: Holl. witkuif haan: H. Busscher, tevens eefé- prijs voor mooiste inzending Holl. witkuiven en mooiste Holl. witkuifhaan. Holl. hoenders zwart haan: Th. Bosma te Wommels, eereprijzen mooiste Holl. hoen E. F. 1925 en mooiste zwart Holl. haan en tevens win naar wisselbeker voor mooiste haan der ten toonstelling der daarbij uitgeloofde zilveren medaille. Holl. hoenders zwart hen: Th. Bosma, Wom mels, tevens eereprijs voor mooiste collectie Holl. hoenders. Holl. hoenders zilverpel haan: Th. Bosma, Wommels, tevens eereprijs mooiste Holl. zilver pel haan. Holl. hoenders zilverpel hen: Th. Bosma, Wommels, tevens eereprijs op 1 na mooiste hen dezer soort. Holl. hoenders zilverlaken haan: D. J. Land man, Westhem, tevens eereprijs op 1 na mooiste haan dezer soort. Holl. hoenders zilverlaken hen: S. F. de Graaf, Wirdum, tevens eereprijs mooiste zilverlaken hen. Friesche hoen zilverpel hen: J. Loos, St. Anna- parochie, tevens eereprijs mooiste Friesche zil verpel hen. Friesche hoen geelwitpel haan: K. E. Pieter zen, Weidum, tevens eereprijs mooiste inzending Friesche hoenders. Friesch hoen geelwitpel hen: K. E. Pieterzen, Weidum, tevens eereprijs mooiste Friesche geel witpel hen.. Barnevelder haan: S. H. Reitsma, Bozum, te vens eereprijs mooiste Barnevelder haan. Barnevelder hen: S. H. Reitsma, Bozum, te vens eereprijs mooiste Barnevelder hen. innerend aan „The Covered Wagon”. Lois Wilson, die ook in laatstgenoemde film meespeelde, is nu als Taisie Lockhart de bezitster van een groote farm in Texas en wel vlak na den burgeroorlog, toen land en vee daar zoo goed als waardeloos waren. Dan Mac Masters raadt haar aan haar kudde te drijven ten Noorden van de 36e breedtegraad, waar een spoorweg wordt aangelegd en het vee duur is, en Taisie be sluit haar vee naar Kansas te drijven, hoe wel Mac Masters, haar raadgever haar moet verlaten omdat hij onder verdenking van een diefstal te haren nadeele is geraakt. Gewel dige moeilijkheden ontmoet Taisie op haar tocht, aanvallen van indianen, overstroo- mingen en tweemaal raakt de geheele kudde op hol, terwijl de moorddadige Ruda- baugh de troep ook nog aanvalt, maar ver slagen wordt. En als het moedige hoopje menschen tenslotte op de plaats van be stemming aankomt dreigt hun nog een veel grooter gevaar daarvan vertelt deze hoeiende film, een goed beeld van de moei lijkheden die in het midden der vorige eeuw door de blanke kolonisten van het Zuid westen van de Ver. Staten moesten worden overwonnen. De Bioscoop bij de Waag heeft als hoofd nummer voor de eerste dagen: Op ’t kantje. Een Russisch adellijk bruidspaar wordt door revolutionnairen overrompeld, de bruid wordt doodelijk gewond maar de bruigom graaf Orloff ontkomt en vestigt zich in Amerika, en als hij sterft vermaakt hij zijn vermogen aan zijn Amerikaanschen neef Gregory Maxim op voorwaarde dat deze binnen een jaar trouwt met de in Zwitser land wonende nicht van Orloff, als hij dat niet doet krijgt deze nicht, prinses Olga, al les, als die binnen een jaar trouwt met een Amerikaan. De secretaris van Orloff tracht echter het vermogen den revolutionnairen in handen te spelen, en zoo komt Gregory eerst op den laatsten dag van het jaar, dat voor z’n beslissing gesteld was, van ’t testament te weten. Hij, de bediende in het Noorden van Amerika springt in een auto en arriveert ondanks enorme moeilijkheden te New York, waar Orloffs secretaris Senine, die hem niet kent en voor een Amerikaan aanziet, hem dwingt met Olga te trouwen. Olga stemt toe, mits zij gemaskerd mag zijn en het hu welijk direct weer wordt ontbonden. Direct als Gregory zijn handteekening gezet he ontdekt Senine zijn vergissing en zijn bende tracht Maxim nu uit den weg te ruimen. Maar deze overwint allen en ijlt met z’n bruid per auto naar de notaris. Als dat kan toorgebouw gesloten is, klimt hij tegen den wolkenkrabber op, en verschijnt op het kantje af, één minuut voor dat het jaar om is, voor den notaris. Ook in deze film ontbreekt de spanning niet. De Z o nier t ij d. Wij herinneren er aan dat hedennacht de Zomertijd ingaat, de klok dient dus een uur vooruitgezet. Werk onder maaiers en hooiers De Commissie uit de N.C.Q.O.V. welke telken jare haar sympathieke werk onder maaiers en hooiers verricht, zal het publiek weer een inteekenlijst aanbieden, een aan beveling lijkt ons eigenlijk overbodig. Tengevolge uitglijden viel Donder dagmorgen de zuivelbewerker S. in de zui velfabriek aan de Bolswarderweg alhier van een bak. Onder geneeskundige behandeling gesteld, bleek het dat hij twee ribben had gebroken en nogal inwendig gekneusd was. Bioscooplessen. Het Departement Sneek van het Nut heeft zich er voor gespannen hier ter stede proe ven te doen nemen met het geven van bios cooplessen aan de jeugd. Voor de kennis making met zulk een proef was Woens dagmiddag het onderwijzend personeel te dezer stede alsmede de pers uitgenoodigd het proefdraaien van enkele geschikte films in de bioscoop bij; de Waag bij te wonen. Daar gaf namens het Nut de heer Peteri een inleiding, waarin hij betoogde dat sinds Pestalozzi meer en meer de nadruk is ge vallen op het onderwijs door aanschou wing en dat daarin thans na plaat en licht beeld, de film een rol is gaan spelen. Den Haag heeft een. schoolbioscoop, Amsterdam beweegt zich ook op dit gebied en b.v. ook Amersfoort. Den Haag stelt nu zeer billijk z’n schoolfilms ter beschikking van andere gemeenten. Het Nut meende dat ook hier ’n proef gewenscht was en heeft alle lagere scholen daartoe uitgenoodigd, evenals de bijzondere kweekschool alhier. De bijzon dere scholen en ook de kweekschool heb ben echter bedankt, haar besturen deelen mede het nut van de bioscoop als leermiddel niet in te zien en zoo het aanwezig is, de gevaren er van, n.l. aanmoediging van het bioscoopbezoek grooter te achten dan dit nut. Het bestuur van het dept. Sneek meent echter dat een proef gewettigd is, al dient bij het onderwijs gewaakt ook voor te ver gedreven aanschouwelijkheid en mag de filmles nooit in een pretje voor de kinderen overslaan. Op bepaalde momenten kan bij het onderwijs een filmles echter beter resul taten hebben dan een les met platen, en het bestuur meent dan ook dat zich bij de keuze van de bioscoop als leermiddel geen princi pieel vraagstuk voordoet doch de kwestie slechts betreft de keuze van een nieuw en beter technisch hulpmiddel. Het bestuur acht het ’t beste dat een kleine commissie uit het personeel der scholen samengesteld wordt dat eenige uit de beschikbare films kiest om op bepaalde momenten te worden vertoond; ze kunnen door een onderwijzer worden toegelicht. Ook het Nut wil geen propaganda maken voor bioscoopbezoek, daarom mede geeft het er de voorkeur aan de filmvertooning niet in een bioscoop doch in de Harmonie voor de kinderen te geven. Hierna werden een aantal films gedraaid over vleeschetende planten, het leven der mieren, het leven van de distelvlinder, de gevaarlijkheid van de vlieg, de Ijsbreker de Yermak, de papierfabricage enz. De meeste daarvan schijnen uitstekend ge schikt voor toelichting bij het onderwijs; voor eenige kluchtige films is gezorgd, o. a. een episode uit de avonturen van von Münchhausen, die kinderen en ouderen wel moet doen lachen. Voor de kinderen zal de eerste filmles ge geven worden in de Harmonie Dinsdag a.s. om 9 uur. Een der hoofden, de heer Terp- stra, zal een toelichting geven. ’s Middags wordt in dezelfde zaal een Holl. hoen zilverpel: Th. Bosma, Wommels, tevens eereprijzen mooiste trio Holl. hoenders en mooiste trio Holl. zilverpel. Holl. hoen zilverpel: J. Loos, St. Anna Par., tevens eereprijs mooiste trio Holl. hoenders. Barnevelders: J. D. Zijlstra, Beers, tevens eereprijs mooiste trio Barnevelders. Australorps: F. H. Poelman, Sneek, tevens eereprijs mooiste trio Australorps. Koek. Plym. Rocks: J. W. de Jong, Tjalle- berd, tevens eereprijs mooiste trio Koek. Plym. Rocks. Wit wyandottes: P. Oele, Leeuwarden, tevens winnaar zilveren medaille, uitgeloofd door het gemeentebestuur van Sneek, voor mooiste trio hoenders en eereprijs voor mooiste inzending hoenders, minimum-aantal punten 25. Zwart wyandottes: G. H. Buiteveld, Hinde loopen, tevens eereprijs mooiste trio zwart wyandottes. Ancona’s: A. R. de Jong, Heeg, tevens eere prijs mooiste trio Ancona’s. Wit leghorn Am. type: H. Koerten, Sneek, tevens eereprijs mooiste trio wit leghorn Am. type. Patrijs leghorns: F.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1926 | | pagina 1