H £WAÏÏAS5; 25 ^ieuwstijdiiigtn. STOFFEN lisbl Öïpass ear hniM hirt outsdaos «r vrijdagsavond? TJERKSTHA DEKSTKAAT^ I i Beter dan Goed: DE BESTE r STUFFfcN n ZATODAGSS MEI I9»8 I 1.467 10.992 14.341 3749 4447 4586 I Bo. SS EoFNtN Brandbnburgh Co., JAAR6ABB a w X aan verdere in 1927. te Drachten 1 Toni ver wordt beschuldigd den glcL tiitfivai ran •>»•»- H!4»n Mnnira 90 fi jonkvr. Boddaert. Dank zij de milddadig heid van de erflaatster is thans het voort bestaan er van nu verzekerd. Hij liep 30 a 40 K.M. per dag en dacht einde Juli via Keulen en Berlijn weer thuis te zijn. Ongelukken. De 6-jarige M. R. uit de Stortenbeker- straat in Den Haag, is daar door een auto overreden. In ernstigen toestand is ’t meisje door den geneeskundigen dienst naar het gemeentelijk ziekenhuis aan den Zuidwal gebracht, waar zij een half uur later is over leden. flld. MJ vaillM vet 3.14 3.28 3.52 Gevonden Voorwerpen. Aanwezig en te bevragen bij de navolgende ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als ge vonden aangegeven op 20 Mei 1926: rijwiel- belastingmerk, G. Tiersma, Oppenhuizen; vul pen, M. Noorderwerf, Oud Kerkhof 23; beursje met inhoud, H. Zwaagman, Potbuurt 5; bruin taschje, H. Dijkstra, Hendr. Casimirstr. 12; paar grijze handschoenen, B. Meindersma, Grootzand. Bestaat de Coöperatieve Sneeker Middenstands- credi|etbank nog? Men herinnert zich wellicht dat na de zaak- Reijenga de kwestie op de voorgrond is geko men of de Coöperatieve Sneeker Middenstands- credietbank in likwidatie, waaruit de N. V. Snee ker Middenstands-credietbank is voortgekomen, nog bestaat en de leden dier coöperatie, voor- zoover ze het register niet voor uittreding tee- kenden, nog aansprakelijk zijn voor deposito- stortingen ten kantore der Coöperatie destijds gedaan, doch door de Reijenga’s niet in de boe ken, dezer instelling verantwoord. Het gaat hier om een bedrag van f 18.000, en een proef proces van een der schuldeischers is thans in gang. Eischer is R. de Boer, te vorderen heb bende f 1000 a deposito in Maart 1921 gestort geld rente 5 vanaf dien datum, voor wien optreedt zijn procureur Mr. Haan alhier. Voor de leden der voormalige Coöperatie 014. mj »«rhe« postdirecteur vermoord te hebben en de ba- gagemeester Dan Angus weet het zoo aan te leggen dat Tom inderdaad in de gevan genis terecht komt, welke al spoedig door een woedende menigte bestormd wordt die zich van Tom wenscht meester te maken. Maar Tijger ontfutselt den sheriff de sleutel en Tom vlucht en Tijger haalt Tony er bij, en nu trekken zij weg. Maar ziet plotseling ontmoet Tijger zijn vroegere meesteres Paula Grayson, bijna te gelijkertijd met Dan Angus die er op uit is de hond te vangen. Angus steekt het bosch in brand en Paula zou omgekomen zijn als Tom en Tony niet tusschenbeide gekomen waren. Angus wordt 6- tot 12-jarigen leeftijd, van arme ouders, zonder onderscheid van godsdienst, in Mid delburg en Vlissingen woonachtig. Behalve met de buitenplaats „Westhove” heeft zij de stichting gedoneerd met een kapitaal van f150.000. In het bestuur heeft zij zelf voorzien. Als bestuurders zijn door haar aangewezen de Burgemeester en een der Wethouders van Oostkapelle, de Bur gemeesters van Middelburg, Vlissingen en Domburg en haar neef Mr. Dr. R. W. Graaf van Lynden, wonende te Bloemendaal. Sedert 1889 is deze stichting reeds als herstellingsoord in gebruik, mogelijk ge maakt door den weldadigheidszin der toen malige eigenares mevr, de Bruijn geb. K.G. boter 127 157 175 I Stopgezet. Men schrijft uit Waalwijk aan de Tel.: Ten gevolge van den grooten invoer van zool- leder uit België en Frankrijk, zijn de meeste lederfabrieken nu zonder orders. Ten gevolge daarvan hebben reeds verscheidene fabrieken hier en in de omgeving den arbeidstijd met eenige dagen per week beperkt, terwijl vele ge noodzaakt zijn, binnen zeer korten tijd de fa brieken geheel te sluiten. De moord-aanslag te Overschie. Geen shimmy meer, wel Charleston. Gedelegeerden van twee-en-twintig landen vergaderen op het oogenblik te Parijs om uit te maken, wat er in ’t komende seizoen zal worden gedanst. Dit congres van dansleeraren heeft be sloten, Tango, One Step, Paso Doble, Scottish Espagnole, Java, Blue te handhaven, de tango echter in nog meer vereenvoudigden vorm. Over de Shimmy is de doodstraf uitgesproken, zij heeft afgedaan-en de Charleston kan alleen blijven, wanneer ze ontdaan wordt van de bui tensporigheden, die haar begonnen te ontsieren. Aldus hebben de afgevaardigden van 22 landen vastgesteld. Och, als altijd de vertegenwoordigers van vele naties het zoo vlot eens werden. Gevaarlijk rijden. De rechtbank te Leeuwarden heeft den chauffeur B. J., aan wiens schuld het te wij ten is, dat een overvolle autobus in botsing is gekomen met de stoomtram van Veen wouden, waardoor verscheidene personen waren gewond, overeenkomstig den eisch veroordeeld tot zes weken hechtenis. Terzake van dood door schuld werd de chauffeur H. ter W. uit Eesveen, die H. Bos op den straatweg van Heerenveen naar Wol- vega had overreden, overeenkomstig den eisch tot twee maanden gevangenisstraf veroordeeld. Belangrijke schenking. Te Middelburg heeft de installatie plaats gehad van het bestuur der stichting „Her stellingsoord Westhove” te Oostkapelle, in het leven geroepen door wijlen vrouwe W.l Delft Lynden. I Te Groningen werd tot arts bevor derd de heer J. H. de Muinck Keizer Jr. van IJsbrechtum. LEMMER. Was de ansjovisvangst van onze visschers in het begin dezer week reeds matig, de laatste dagen was de vangst bepaald slecht. Heden kwam hier zelfs nog een visscher binnen die nog geen 2 K.G. ansjovis had gevangen. Telegrafische be richten hier heden ontvangen uit andere ha vens luiden als volgt: Nieuwediep gemiddelde vangst heden 535 K.G. Stavoren gemidd. vangst heden 50 K.G. Enkhuizen gemid. vangst heden 100 K.G. Urk gemidd. vangst heden 18 K.G. Medemblik gemidd. vangst heden 90 K.G. De prijs was hier gisteren aan de afslag f46.— de 100 K.G. Legaat. Wijlen mej. J. H. Cramer wed. S. T. Hilverda te Ijlst, heeft aan elk der Gereformeerde Kerken te Ijlst en te Oosthem een legaat van f 1000 besproken. IIEUWE SNEEKER COURANT annax SNEEKER; COURANT an WYMBRITSERAOEEL ra 4 Geschorste raadsleden. Uit Grave meldt men: De raad der gemeente Grave besloot tot schorsing der wethouders Ja cobs en Buurhorst en de leden Genevace en Wolter, wegens levering aan ’t Burgerlijk Arm bestuur. De loodsschoener. Van Terschelling wordt aan Het Volk gemeld, dat de loodsschipper Willem Zeilmaker door den inspecteur Alberda uit Harlingen geschorst is wegens mededeelingen, door hem gedaan aan twee Kamerleden, onder wie de chr.-hist. heer Krijger, die inlichtingen inwonnen in verband met het vergaan van den loodsschoener. Zou de leiding van het loodswezen zenuwach tig worden, nu de minister een onderzoek naar de ramp gelast heeft?\vraagt het blad. De Harderwijker haven. De kleine ondiepe haven van Harderwijk wordt door de visschers daar beschouwd als hun haven en toen werd aangekondigd, dat een maatschappij was opgericht met ’t doel een dagelijksche bootdienst tusschen Harderwijk en Amsterdam te onderhouden, was het verzet groot. Niettemin de boot, „de Stad Harderwijk”, kwam er. Toen echter het personeel van de werf, waar de boot gemaakt was, het vaartuig naar Harderwijk bracht, bleek het te licht op 't water te liggen. Er werd overleg met de aandeelhouders gepleegd met ’t gevolg, dat de boot weer naar de werf zou worden gezonden tot nadere opmeting. Toen de boot op het vertrekken stond, weigerden eenige visschers om met hun booten op zij te gaan. Het gevolg was een geforceerde manoeuvre in de smalle haven, waardoor een der raderen van de boot een botter beetpakte. Een hevig gekraak volgde. De botter werd onder water gedrukt; de mast kraakte in drieën. De opvarenden kon den bijtijds overspringen. Het gebeurde deed de visschers te hoop loopen en ze staken de haat tegen de boot en degenen die de onderneming op touw ge zet hadden, niet onder stoelen en banken. Twee bestuursleden van de maatschappij waren genoodzaakt de vlucht te nemen voor de woedende visschers. Intusschen zit de Maatschappij voor de moeilijkheid, want krijgt de boot voldoen den ballast om zeewaardig te zijn, dan kan ze de haven niet in of uit. In verband met de samenwerking tusschen de Rotterdamsche en de Delftsche recherche is de verdachte onmiddellijk daarop naar Overschie overgebracht. Hij zegt de diefstal te hebben willen begaan, teneinde zich geld te verschaffen voor een winkel, dien hij wilde beginnen. De 27-jarige J. M. Hoogerbruggen is Dinsdagavond in het ziekenhuis aan de be komen verwondingen overleden. De toe stand van zijn broer W. Hoogerbruggen is nog steeds zeer zorgelijk. Spiritus-smokkelaars. Ambtenaren van de belasting te Alkmaar en Bergen, de inspecteurs der directe belas tingen (le afd.) en rijksveldwachters heb ben een goede vangst gedaan. Zij hebben n.l. de hand gelegd op enkele smokkelaars, die bezig waren een Duitsch schip met spi ritus te beladen. Het geschiedde te Camper duin. In beslag is genomen 4000 liter spiri- ----- Velgen 4» NnHaivigflacifea R9g»ai»!Mie fliü- la«M- Iftfi In verband met de inbraak met geweld pleging op een boerderij; aan den Hotweg te Overschie, heeft de Rotterdamsche recherche op verzoek van oen officier van justitie, aan den burgemeester van Overschie assistentie bij het onderzoek verleend. Bij dit onderzoek viel de verdenking al spoedig op een ge wezen knecht, die met ongenoegen vertrok ken- was en vermoedelijk eenige dagen te voren, ook des nachts, getracht had, toe gang tot de woning te krijgen, onder voor wendsel, een boodschap te moeten over brengen. Het spoor van ’t onderzoek leidde naar Delft, waar dé politie reeds over ge gevens bleek te beschikken, die tot ’t zelfde spoor voerden. In samenwerking met de Deltsche recherche we'rd een onderzoek in gesteld in de woning van de ouders van dezen knecht. Daar werden gevonden een bebloed overhemd, een jasje met bloedvlek ken, vijf ledige patroonhulzen van een re volver, een scherpe revolverpatroon en een electrische zaklantaarn, welke voorwerpen alle in beslag werden genomen. Later zijn nog een revolver en een breekijzer aange troffen. De verdachte was evénwel voort vluchtig. Bij het voortgezette onderzoek, dat tot middernacht duurde, gelukte het, den knecht den 19-jarigen J. V., te Rotterdam aan te houden. Hij was in Kralingen met zijn meisje, dat in de Lusthofstraat te Rotterdam woont, be zig met iemand te onderhandelen over de overneming van een boter- en kaaswinkel, toen de politie kwam, om hem te arres- teeren. De patronen die gevonden zijn, zijn van het 6.35 kaliber, een vrij groote maat, die nog al veel voorkomt. Bij zijn arrestatie is een bebloede zak doek op hem gevonden. Tijdens het plegen van het misdrijf, heeft een motorfiets onbeheerd in een weiland ge legen, in de buurt van de hoeve van de ge broeders H. Het nummer van deze motor fiets was bekend. Men vermoedde reeds Maandag, dat de dader met deze motorfiets vertrokken was. Dit was o.a. een van de aanwijzingen, welke de recherche op het spoor van J. V. brachten. Voorts is gebleken, dat V., die aan den Rotterdamschen weg te Delft woont, Zon dagavond omstreeks 9 uur in Delft is ge weest. Daarna is hij nergens meer gezien. Hij is eerst zeer laat in den nacht thuis ge komen. Ook Maandagavond is hij nog in "t gezien, waarna de recherche alle J. de Bruijn, Douairière W. A. Graaf vanadressen, waar V. wel eens placht te ko- Lynden. men, afzocht. Zoodra hij dit bemerkte, is De erflaatster heeft deze stichting be- hij naar Rotterdam vertrokken. De Delftsche stemd voor de verpleging gedurende drie recherche deelde dit telefonisch aan de Rot- a vier zomermaanden van tenminste twin-terdamsche politie mee, en het gevolg was, tig zwakke niet zieke kinderen van dat, gelijk gezegd, V. te middernacht aan- j gehouden is. Hij is in het hoofdbureau van politie aan het Haagscheveer opgesloten. Voor den aankoop van den boter- en kaaswinkel had V. eenige duizenden gul dens noodig, welk bedrag hij niet in zijn bezit had. Het is mogelijk, dat hij door deze inbraak zich het benoodigde geld heeft wil len verschaffen. V. heeft kunnen verwach ten, dat er veel geld in huis was, omdat de gebroeders H. als zeer welgesteld bekend staan. Kort na de overbrenging van den ver dachte, heeft deze, die aanvankelijk hard nekkig ontkende een volledige bekentenis afgelegd. De Nederlandsche Bank. Door directie en commissarissen van de Ne- derlandsche Bank zal op de algemeene verga dering van aandeelhouders een dividend yan f90 worden voorgesteld (v. j. f70). maand heeft deze voor de arrondissementsrecht bank te Leeuwarden conclusie van antwoord genomen. Daarin werd o. a. betoogd dat de in leidende dagvaarding nietig moet worden ver klaard omdat ze is beteekend aan den secretaris van ’t bestuur, terwijl de wet beteekening voor schrijft aan den persoon of ter woonplaats van het hoofd des bestuurs of ter plaatse waar het bestuur deszelfs zitting houdt. Voorts wordt be toogd dat de coöperatie reeds bij besluiten der algemeene ledenvergaderingen van 30 Juni en 13 Juli 1921 is ontbonden en de Coöperatie al haar goederen heeft verkocht aan de haar op volgende N. V. en daarmede de likwidatie haar beslag heeft gekregen, de leden der Coöperatie hebben deels hun inleggeld teiug ontvangen, zejf de dupe van z’n misdaad en bekent in noten is hij den volgenden morgen weer ver- deels hun aandeelbewijzen omgezet in aandee- z>n sfervensuur Ook de moord op den post-; trokken om tijdens de Pinksterdagen in Am- len der N. V. Aan deze omzetting is behoorlijke directeun j sterdam, te zijn, ter bijwoning van het inter- pubhciteit gegeven en men kon dus te goeder j yan Maandag af gaat in deze bioscoop nationaal Pinksterfeest van de Arbeiders trouw aannemen dat de likwidatie beëindigd als hoofdnr een groote avonturenfilm in 7, Jeugd Centrale. was en er in ieder geval geen aansprakehjke - - - - - --- - -- - -- - leden meer bestonden. Niets doet daartoe af het feit dat later bleek dat de boekhouder-kassier der Coöperatie onregelmatigheden had gepleegd en wellicht enkele informaliteiten bij de over dracht hebben plaats gevonden. Bovendien toont het betrekkelijk deposito-bewijs hoogstens aan dat de heer Reijenga niet het vertrouwen heeft verdiend dat hem geschonken is, het deposito is niet geboekt in de boeken der Coöperatie en de gelden zijn evenmin in haar kas gestort, hier is ten onrechte een bankkwitantie afgegeven en blijkbaar behoort deze vordering tot die cate gorie, welke sedert 4 Nov. 1919 als stortingen bij Gebrs. Reijenga privé beschouwd werden, waarvoor de Coöperatie niet aansprakelijk is. De Coöperatie kan geen aansprakelijkheid aan vaarden voor de onrechtmatige daden van haar kassier, tegen valschheid in geschrifte en be drog valt moeilijk te waken. Eischer diende dus op te komen in de boedels van Reijenga. Afge zien daarvan meent gedaagde dat curatoren ook deze vordering wel ten laste der N. V. hadden kunnen erkennen, daar zij dit met andere credi teuren in het bezit van dezelfde bewijzen wel hebben gedaan. Procureur van gedaagde con cludeert dat de inleidende dagvaarding nietig dient verklaart, althans eischer niet ontvankelijk in zijn vordering en in ieder geval hem die als ongegrond en onbewezen ontzegd dient te wor den. Bij de door B. en W. van Sneek gehouden aanbesteding voor het maken van 4 dakkapellen jnet zolderkamertjes, was ingeschreven door: O. de Vries, Sneek f 1049.— J. Lusthoff, idem - 971. J. Andringa, idem - 963.— P. Boomsma, idem - 937.— H. Koetzier, idem - 885. Th. Vonk, idem - 854.60 J. Hoekstra, idem - 766. Tj. IJtsma, idem - 759. A. Rienstra, idem - 745. Gegund aan den laagsten inschrijver. Postkantoor Sneek. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzenders onbekend zijn, terug ontvangen in de le helft der maand Mei ’26: Brieven (Binnenland): Ministerie van Oorlog, Den Haag; J. L. van Ootmarsum, Amsterdam. Briefkaarten (Binnenland): H. Weinreich, Haarlem. Landbouwtentoonstelling De Friesche Maatschappij v. Landbouw heeft besloten in 1927 een groote landbouwtentoon stelling te Drachten te houden in verband met het 75-jarig bestaan der maatschappij. De uit gaven zullen ongeveer f 100.000 bedragen. Gymnastiek. Naar aanleiding van een verzoek van de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer te Drachten, wordt aan de optocht, die de turn sters en turners van het gewest Friesland en Noordergewest van het K. N. G. V. Pinkster- Maandag aldaar houden, een Marschwed- strijd verbonden. De V. v. V. stelt daarvoor prijzen beschik baar. Stijging der boteropbrengst bij het Friesche vee. Aan het verslag der Friesche Maatschappij van Landbouw over 1925 is het volgende ont leend: Een keur van fokkers werkt gestadig rationaliseering van- de veefokkerij. Steeds hoogere eischen, vooral aan de boterop brengst worden gesteld. Aan een statistiek van gemiddelde opbrengsten van de koeien, inge schreven in het Friesch Rundveestamboek, zijn de volgende vergelijkende cijfers ontleend: Jaar Aant. koeien K.G. melk 1904 1914 1924 014. 531/ t«ïÜM Ej| «sas <3ai». vv Bioscoopnieuws. De Amicitia-Bioscoop heeft voor de eer ste dagen als hoofdnummer: „De motorpo litie”, het verhaal van een nuttelooze niets doener Mary Ames, die z’n sensatie zocht in snelheidsovertredingen, maar door zijn op name in het motorpolitiecorps een werk kring vond, die meer avontuur en sensatie bleek te geven, dan hij in deze moderne maatschappij meende te zullen vinden, r. voelt zich er spoedig thuis evenals zijn knecht de neger R. Dal, die men Erdal noemt. Het motorpolitiecorps maakt o. a. Muff Martin onschadelijk, die een meisje wilde ontvoeren en het toppunt van sensa tie geniet Mary Ames wel als de chef be zorgd is over het toenemen van den clan- destienen invoer van alcohol en verdoo- vende middelen. Dan neemt Ames de dienst over van den half doodgeslagen agent O’Hara, en wat er dan gebeurt ga men zien. Van Maandag af gaat in deze bioscoop de alom geprezen groote film „Boeddha” de roeping van een koningszoon. Tot de bijzonderheden behoort, dat deze film niet gespeeld is door artisten, maar door Achter- Indiërs, met medewerking van een aantal Indische vorsten, die hun paleizen voor het maken van deze film openden, hun schatten, hun olifanten, en oude costumes ter beschik king stelden. De troon b.v. is een echt sieraad van goud en zilver. De gebruikte krijgswapenen zijn 300 jaar oud. Voor de eerste dagen heeft de Bioscoop bij de Waag als hoofdnummer: Tom-Tony- Tijger, dus een geschiedenis van Tom Mix, zijn wonderpaard Tony en z’n hond Tijger. i Het verhaal begint wat droevig, een be- I schonken bagagemeester werpt de twee ten- I toonstellingshonden van Paula Grayson uit j den trein, één sterft en de tweede wordt door Tom Deering gevonden en verzorgd, treedt op Mr. Veilenga Jr. te Den Haag door zijn hij doopt het dier Tijger. Dan komt de procureur Mr. Vis te Leeuwarden. Begin dezer wikkeling: Tom -Ji - 01& öi| «iw tus met een accijnswaarde van f 20.000. Te gen de smokkelaars, G. V. uit Akensloot en E. S. uit Bergeik is procesverbaal opge maakt. De ambtenaren hebben met drie vracht auto’s de spiritus naar Alkmaar vervoerd. De bedoeling van de smokkelaars was de spiritus over zee te vervoeren. Het schip kon niet worden bereikt^ doch het is gevolgd door een recherche-vaartuig. Geheime branderij. Eenige rechercheurs van politie en de ambtenaren der accijrfs-surveillance in Den Haag hebben aan den Haagweg te Loos- duinen in een schuur, welke als rijwielher- stelplaats dienst deed, op een zolder, listig achter hout verborgen, een complete instal latie tot het vervaardigen van gedistilleerd ontdekt. Alle werktuigen, alsmede gistende grondstof en een partij spiritus zijn in be slag genomen, en tegen J. P. B. en H. H. is proces-verbaal opgemaakt. Abonnementper jaar f 2.50 fr. p post j 3.60. Advertentlën9 ct. p. regel. Inge zonden mededeelingen hooger, bij Abonnement belangrijke korting Advertentiên worden tevens grai s ge plaatst in de SNEEKER COURANT Begrooting en rekening 1925 der gemeente Sneek. Uit de thans ontvangen gedrukte bijlage be treffende het voorstel van Burgemeester en Wet houders tot wijziging der gemeentebegrooting voor 1925, welk voorstel in de vorige vergade ring reeds is aangenomen, blijkt o. a. het vol gende: De keurloonen geraamd over 1925 op f 9000 hebben f 10.800 opgebracht, de vee- marktgelden geraamd op f 11750 brachten op f 13.250, de begrafenisrechten waren geraamd op f2100 en worden gebracht op f3600, cijnzen en erfpachten waren geraamd op f 11.300 en brachten f 12.900 op. Doordat de gemeente over 1925 in een zeer gunstige kasgeldpositie verkeerde, ook doordat zij belangrijke bedragen aan kasgeld van de bedrijven beurde, ontving zij in 1925 f2800 rente meer dan geraamd was. De door de buitengemeenten te verleenen bijdragen in de kosten van het gymnasium zijn belangrijk meegevallen, deze post kon van f9500 op f 13.800 gebracht worden. De belas ting naar het inkomen geraamd op f335.300, geeft op den dienst 1925 een opbrengst van f 371.000, zijnde f 35.700 meer. Bovendien kon op deze post nog verantwoord worden de over Juli tot en met December 1925 ingehouden kwade 'posten ad f 19.440, totale stijging van deze post dus f55.140. Ook had de gemeente nog recht op een teruggaaf van f4766.61 van het teveel aan door het rijk ingehouden kwade posten. De belasting op vermakelijkheden enz. bracht f 14000 op (raming 11000), de stijging is mede te danken aan de herdenkingsfeesten. De winsten der bedrijven hebben wij reeds ge meld. Ook de uitgaven zijn natuurlijk hier en daar verhoogd. Zoo bedroegen o. a. de kosten der Herdenkingsfeesten voor de gemeente f 5700, de illuminatie van de Wip hieronder begrepen kostte f 1040.01, terwijl het aandeel der ge meente in het garantiefonds f2025 bedraagt en ook in dit bedrag is opgenomen. De kosten van den Vleeschkeuringsdienst geraamd op f 5600 vielen mee en konden f 1300 verlaagd. De bij drage ad f 4520 in het tekort op den Mac-adam- weg SneekBolsward vermeldden wij reeds. Aan salarissen enz. voor het gymnasium was f 2500 meer noodig dan geraamd. Uit den gewonen dienst worden besteed voor restauratie van het stadhuis f 14500, motorspuit f 3006.50, openbare werken f 4075.Openlucht speelterrein R. H. B. S. f 18000, inrichting Huis houdschool f5700, uitbreiding waterleiding f 6703.68, voor al welke uitgaven aanvankelijk geleend zou worden. Daarentegen is de leening van het gasbedrijf voor uitbreiding, geraamd op f12000, gebracht moeten worden op f41.000. De rekening 1925, nadat in de begrooting over dat jaar deze wijzigingen zijn aangebracht, zal voor de gewone dienst vermoedelijk een batig saldo opleveren van f23.000. Een jubileum. Men schrijft ons: Morgen (Zaterdag) gedenkt de firma A. van Bergende Ruiter het feit dat voor 70 jaar de eerste grondslag van de thans te Enkhuizen ge vestigde zaak in Sneek werd gelegd. Oprichter van de firma was de heer A. van Bergen, vader wan den tegenwoordigen firmant W. van Ber- gen. 67 jaar lang heeft men de zaak hier in Sneek gekend waar thans de heer Witteveen een nieuw pand heeft gebouwd. Wij hopen dat de firma Van Bergende Ruiter nog lange jaren met stijgend succes mag werken. Zweminrichting. De temperatuur van het water in de Snee ker Zweminrichting was heden 17 Een tochtje! Zaterdagavond werd te Oude-Pekela door de politie aangehouden een Duitsche Wan- derbursche, die echter, na voor den burge meester te zijn geleid, in het bezit bleek te zijn van de vereischte papieren. Genoemde persoon was den 18en Februari van Stutt gart in Zuid-Duitschland vertrokken en had de reis naar hier via Zwitserland, heele- maal per voet gemaakt. Na bij den burge meester gastvrij onderdak te hebben ge- deels hun aandeelbewijzen omgezet in aandee- z>n sfervensuur 00g de moord op den post- trokken om tijdens de Pinksterdagen in Am- len der N. V. Aan deze omzetting is behoorlijke djrecteUr i Van Maandag af gaat in deze bioscoop nationaal Pinksterfeest van de Arbeiders o z-» z-v -F lm iti r7 1 Tmtrrz-] f’ n 4-1* o I zv ais iiuuiunr. een gruuie avuuiuiciuniii 111 i acten getiteld: „De geheimzinnige Torpedo”! met in de hoofdrollen Buck Jones en Shirley Mason, het moet een zeer sensationeel werk zijn.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1926 | | pagina 1