H HO WSTIJO HOEM. 1 UITSTOOF» fa. J.L. BHIEt - Gmtiind- SHEil - annex MEEKER COURANT en WYMBRITSERADEEL DHialnl Otiiii dar laiaaata laait Eerste Blad WOEBSDAG SO JUBI IB1B Stsemvirvirij - Cham. Wasscharij Bo. 77 UUT1DACHITRIJDA&8A VOTD& Uitgever Brandenburgh Co., Akue Tsitóvu 150. 4Se JAARGABk Abonnementper jaar f 2.50 fr. p post j 3.60. Advertentiën9 ct. p. regel. Inge zonden tnededeelingen hooger, bij Abonnement belangrijke korting Advertentiën worden tevens gratis ge plaatst in de SNEEKER COURANT S3 van van ■■Ml Een geschil tusschen B. en W. van MenaldUma- deel en Ged, St. van Friesland. nieuwe reisgelegenheid naar het veelbezochte Giethoorn nabij Steenwijk. De ondernemers organiseeren dagelijks een excursie naar dit schoone landelijke oord en bieden een autotocht A.s. Woensdagavond van 89 uur zal de Chr. Muziek vereeniging „Harmonie” koraalmuziek ten gehoore brengen vanaf de koepel der Hervormde kerk. Atletiekwedstrijden te Groningen. Het gevaar van T.B.C. besmetting. Op het tweedaagsche congres voor open bare gezondheid te Utrecht, werd over In afwijking van de samenstelling der zgii. Bevredigingscommissie onder ’t ministerie-Cort van der Linden, die uitsluitend uit leden der Tweede Kamer bestond, zouden voor deze com missie ook anderen uitgenoodigd zijn. HEEREK COSTUUMS onb«eispaiijk» «tiavarlng JIEDW SHEEKER COÜRAET naar o. m. minimum-leeftijd hadden of hebben bereikt, omschreven in het Koninklijk besluit van 13 December 1920 no. 37, ingevolge art. 11 dat besluit is gewijzigd)? Diefstallen. Reeds geruimen tijd werden zoo nu en dan aan 'net station H. IJ. S. M. te Veenen- daal goederen vermist. Nadat kortgeleden weer verschillende dingen waren verdwe nen, stelde men de politie met het geval in kennis. Toen verleden week 'n mandje ker sen spoorloos verdwenen was, werd het toezicht nog verscherpt. Niets kon men evenwel ontdekken. Maandag verdween een doos met overhemden. De politie stelde een onderzoek in, met het resultaat, dat het spoor leidde naar den rangeerder De B. Hij werd mee naar het bureau genomen en viel al spoedig door de mand. Hij legde een vol ledige bekentenis af en is ter beschikking van de justitie te Arnhem gesteld. De B. heeft reeds 33 dienstjaren achter den rug. Rijkszuivelschool Bols ward. Voor het eindexamen van de rijkszuivelschool te Bolsward sjaagden de volgende personen, met aanteekeningen voor handelscorrespondentie in de achter hun namen aangeduide vreemde talen. H. W. Bosman (Fransch en Engelsch), A. Feld man (van Palestina) (E.), M. Hovingh, D. Knip (D. E.), J. de Lange (F. E.), K. Tiersma (F. D. E.), J. ten Wolde (E.), B. de Zeeuw (F. D. E.). Niet geslaagd één. De vergane Terschellinger loodsschoener. Aan het strand te Koog bij Texel is een lijk aangespoeld, zeer waarschijnlijk van een der opvarenden van den bij Terschelling verganen loodsschoener. De zaak-Geelkerken. De classis Bolsward der Gereformeerde Ker ken heeft aan ds. C. Vermaat te Bolsward een verklaring ter onderteekening voorgelegd, die i naar de Standaard meldt als volgt luidt: Ondergeteekende verklaart als ambtsdrager zich te conformeeren met de beslissingen van de Asser Synode in zake Gen. 2 en 3, en belooft deze ook tot grondslag te zullen leggen van wat hij leert; met dien verstande, dat hij zich het recht voorbehoudt, om een gravamen in te die nen, indien hem te eeniger tijd mocht blijken uit de H. Schrift, dat zij niet Letterlijk opgevat wil hebben, wat de Synode verklaart, dat overeen komstig de H. Schrift, letterlijk moet worden verstaan. Verder besloot de classis de belofte te vragen, dat ds. Vermaat zich zal onthouden van alle onkerkelijke actie tegen de besluiten van Assen en enkele uitdrukkingen in een artikel in „Woord en Geest” terug zal nemen. Plaatselijke keuze. In de te Groningen gehouden jaarvergadering van de Nederlandsche Vereeniging van Staats burgeressen werd een uitvoerige bespreking ge houden over het voor en tegen van Plaatselijke Keuze. Het pro werd verdedigd door mevrouw Straalman, van Utrecht, het tegen door me vrouw Joh. Westerman. Als resultaat van de besprekingen werd de volgende verklaring met algemeene stemmen aanvaard: De vergadering, gehoord de besprekingen vóór en tegen P. K., als middel om de samenleving te verlossen van het onheil, dat drankmisbruik in de gezinnen veroorzaakt, wenscht zich niet uit te spreken over de doel matigheid van het strijdmiddel, maar is desniet temin van oordeel, dat alle vrouwen, ook de leden van de Vereeniging van Staatsburgeres sen, zich steeds meer bewust dienen te maken, dat de strijd tegen den alcohol een krachtig hulpmiddel is in den strijd voor een betere sa menleving en voor een veilige woonplaats van het toekomende geslacht. De zaak Muylwijk. De Hooge Raad heeft het cassatie-beroep van M. Muylwijk, die door het Haagsche gerechtshof was veroordeeld tot vier jaren gevangenisstraf met aftrek van preventief, wegens mishandeling, den dood tengevolge hebbende, op den make laar Busch, verworpen. Verschil in waardeering. Men schrijft aan de Tel.: In de laatste maand werden bij het Tucht- en Opvoedingswezen drie jubilea herdacht, nl. dat van de stichting van Hoenderloo, van de stich ting van Nederl. Mettray en het ambtsjubileum van den bekenden directeur Jan Klootsema van Doetinchem. In Hoenderloo en Mettray werd dat jubileum bijgewoond door den minister van justitie en den directeur-generaal van het Rijkstucht- en Opvoedingswezen. In Doetinchem geen particu lier gesticht als de beide andere, maar een rijks- instelling, waar zijn collega’s, en de leidende personen op het gebied van kinderbescherming en kinderopvoeding, enthousiast hebben deelge-1 nomen aan de huldiging van Klootsema, geen minister, ook geen directeur-generaal, hoewel beiden uitgenoodigd, neen, een ondergeschikt ambtenaar van het Departement van Justitie was aanwezig om er eenige woorden te zeggen. In Hoenderloo en Mettray werden de voorzit ters van het bestuur vereerd met het Officiers- Bij de te Groningen gehouden noordelijke kruis der Oranje-Nassau-orde, voor Klootsema selectiewedstrijden werd in het nr. hard- loopen 100 M. no. 3 de heer C. Ras van hier, die met den heer A. Kroese no. 1 verwierf in hoogspringen z. a. (beide 1.35 M.). Een dag van Zomergenot. LEMMER, 28 Juni. Tot onderwijzer aan de Openbare U. L? O. school te Middelharnis is be- ingestelde I werkzaam aan de openbare U. L. O. alhier. LEMMER. Met ingang van* 1 juli is tot hoofd- commies.aan het departement van arbeid be noemd mr. J. Oranje, vroeger alhier. STAVOREN, 27 Juni. In de afgeloopen week is hier door 20 vaartuigen 9550 K.G. ansjovis aangevoerd, waarvan de prijs variëerde van 36 tot 38 cent per K.G., terwijl enkele spannen kuilers ongeveer 2000 kilo aanbrachten. De in specteur der visscherijen heeft den betrokken minister voorgesteld, de visscherij met 14 dagen te verlengen en te laten doorloopen tot 15 Juli. L. Ct. Postzegelalbums gestolen. In de v. Ostadestraat te Amsterdam woont iemand, die in het bezit was van een paar postzegelalbums, welke samen onge veer 12000 exemplaren bevatten, waaronder er zijn, die een behoorlijke handelswaarde vertegenwoordigen. De geheele verzame ling wordt op circa f 1500 geschat. De eigenaar van deze kostbare albums, naar 't Hbl. meldt, was Vrijdagavond uit en niemand anders was er in huis. Van de om standigheid heeft iemand gebruik gemaakt om met een valschen sleutel de woning bin nen te dringen, naar den zolder te gaan, waar de albums lagen, en er met de verza meling van do^r te gaan. Bovendien heeft hij nog een ring, een hor. loge en een collectie oude stuivertjes mee genomen. Nadat bij Koninklijk besluit van 12 Septem ber 1924 (S. 445) was vernietigd het besluit van B. en W. van Menaldumadeel tot vaststelling der vergoeding als bedoeld in art. 205 le lid der Lager Onderwijswet 1920 voor de R.-K. lagere school te Dionrijp (op grond dat ten onrechte over 1922 geen vergoeding was toegekend), hebben Gedeputeerde Staten van Friesland, na weigering van B. en W. om een besluit van andere strekking te nemen en nadat naar aan leiding daarvan de Commissaris der Koningin met toepassing van art. 127 der Gemeentewet het bedrag der vergoeding over 1922 had vast gesteld, met toepassing van art. 212 der Ge meentewet op de gemeentebegrooting voor 1925 een uitgaafpost wegens die vergoeding ge bracht; het door dén raad tegen het besluit van Gedeputeerde Staten ingesteld beroep werd on gegrond verklaard bij K. B. van 24 October 1925, no. 23. in verband met de weigering van B. en W.. om voor het op. de begrooting van 1925 gebrachte bedrag een bevelschrift tot be taling af te geven, berichtten Gedeputeerde Sta ten hun voornemen om over te gaan tot toepas sing van art. 225 der Gemeentewet, waarop de raad den 25 Mei 1926 besloot om de eventueel met toepassing van genoemd art betaalde ver goeding terug te vorderen en daartoe een eisch in rechten in te stellen. Bij besluit van 16 Juni 1926 hebben Gedepu teerde Staten aan dit laatste besluit goedkeuring onthouden, op grond van de volgende overwe gingen: dat het in strijd met ons staatsrecht is, dat een zaak, die in hoogste instantie door den bij de wet aangewezen administratieven rechter in het onderwerpelijke geval bij de Koninklijke besluiten onderscheidenlijk van .12 September 1924, Stbl. 445, en van 24 October 1925, no. 23, is beslist, opnieuw aan den burgerlijken rechter ter beoordeeling worde voorgelegd; dat te verwachten is, dat de rechterlijke macht ook die meening zal voorstaan, zoodat met genoegzame zekerheid mag worden aange nomen, dat het rechtsgeding geen redelijke kans van slagen biedt. zijnde in beslag genomen loonen, en tevens we derom opnieuw beslag te leggen op loonen van te Heerlen wonende mijnwerkers. Omstreeks vier uur heeft de heer H. zich op genoemd bureau van zijn opdracht gekweten en werd hem het bedrag overhandigd. Van het oogenblik’af, dat hij het Hoofdbureau verlaten heeft, weet men niet waar de heer H. gebleven is. Alleen staat nog vast, dat hij om zes uur ten postkantore een telegram heeft afgegeven, ge richt aan zijn echtgenoote,^waarin hij mede deelt, dat hij met den laatsten trein huiswaarts zou komen. Toen H. Woensdagmorgen nog niet thuis was gekomen, en zijn chefs daarvan in kennis waren gesteld,, was het eerste vermoeden, dat hem een ongeluk was overkomen. Besloten werd nog geen melding van het verdwijnen te doen, maar eerst een nader onderzoek In te stellen en den Woensdagavond af te wachten Te Heerlen werd aanstonds een onderzoek ingesteld, waarna de politie-ambtenaren naar Aken reisden, om ook aldaar nasporingen te doen. Eenig resultaat werd niet verkregen. Waar H. bij zijn chefs en in de stad goed stond aangeschreven en algemeen vertrouwd werd, werd aan verduistering niet gedacht en verwachtte men, dat H., zoo hem niet een onge luk overkomen was, spoedig iets van zich zou Jaten hooren. Woensdagnacht was nog niets vernomen. Door de politie weiden nog nasporingen gedaan bij familie van H. te Kevelaer, en te Roermond en Herten, uit welke plaats H. afkomstig is. Donderdagavond was nog niets naders bekend. Een kastekort H. was tevens plaatsvervan gend ontvanger is niet gebleken. Sinds 1920 was H. als deurwaarder bij de gemeente in dienst. Met genoegen vernam de delegatie, dal de minister ten aanzien van deze materie reeds een nota van wijziging gereed heef: die dezer dagen bij de Tweede Kamer zal worden ingediend. Herziening van de L. O.-wet. Naar het N. v. d. D. verneemt is de benoe ming te verwachten van de Staatscommissie tot herziening der Lager Onderwijswet 1920. Reeds moeten verschillende personen door den minister ‘van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen zijn van den Berg. Inleiders kwamen daarbij, wat betreft besmetting door f.b.c -lijders, tot de volgende conclusies 1. Uit een algemeen maatschappelijk oogpunt staat het gevaar van Besmetting, uitgaande van tuberculoselijders in verschil lende beroepen, ten achter bij het gevaar, dat uitgaat van tuberculeuze gezinsleden. 2. In bepaalde gevallen kan van tuber culoselijders in verschillende beroepen, groot gevaar uitgaan; hoe jeugdiger de kinderen zijn, waarmede het beroep in aanraking komt en hoe inniger en langduriger dit contact is, des te grooter is dit gevaar. Als maatregelen om dit gevaar te be perken komen in aanmerking le. Het voeren van propaganda onder het publiek, waarbij gewezen wordt op het gevaar van het in dienst hebben van personen, lijdende aan open longtuberculose, vooral warneer dat personeel in aanraking moet komen met zuigelingen of jonge kin deren. Het tr.chten ingang te doen vinden van de gewoonte dienstpersoneel vóór het in dienst treden geneeskundig te laten on derzoeken; hetzij door den éigen huisarts, hetzij op een consultatiebureau. 2e. Het eischcn van overheidswege dat vereenigingen, instellingen en gestichten, geen personeel aannemen, dat de zorg voor zuigelingen of jonge kinderen zal hebben, dan nadat bij een deugdelijk onderzoek door den geneesheer, hetzij van het gesticht, hetzij van een consultatiebureau, gebleken is, dat het niet aan longtuberculose lijdt en dat zij aan dit personeel, dat in hun dienst aan longtuberculose gaat lijden, ontslag moe ten geven zoo mogelijk met verhoogd pensioen onder voorwaarde, dat zij niet een andere betrekking bij kinderen aannemen en zich onder de controle van een consultatiebu reau stellen. 3e. TE gld. bij virlle» «3 van »<sa vinger Het treffen van maatregelen overheidswege, waardoor het onmogelijk wordt kinderen onder te brengen in ge zinnen, waarin kans op tuberculeuze be smetting bestaat. 4e. Het treffen van wettelijke maatrege len, waardoor de aan open longtuberculose lijdende onderwijzer uit de school wordt geweerd onder toekenning van een ver hoogd pensioen (Utrechtsche regeling). Scherpe keuring bij toelating tot de kweek school en voor het in diénst treden. 5e. Regeling van Rijkswege van het schoolartseninstituut. Controle vanwege de schoolartsen op den gezondheidstoestand van ander personeel in bewaar- en lagere scholen, crèches en kinderbewaarpiaatser. 6. Het gevaar van lijders aan open longtuberculose in den levensmiddelen handel is des te grooter, naarmate zij de levensmiddelen korter voor het gebruik kun nen besmetten. Onder de beroepen in den levensmiddelenhandel is het grootste ge vaar te vreezen van tuberculoselijders in het melkbedrijf omdat de tuberkelbacillen in de melk geruimen tijd kunnen blijven r leven. Als maatregel om dit gevaar te beper ken komen in aanmerking le. Verbod van overheidswege tot het onbedekt uitstallen en ten verkoop aanbieden van levens- en genotmiddelen 2e het voeren van propaganda voor het koken en deug delijk pasteuriseeren van de melk3e Ver plichte keuring van personen, werkzaam in het melkbedrijf, wanneer deze den direc teur van de Keuringsdienst van Waren verdacht voor open tuberculose voorkomen, op een consultatiebureauvoorschrift om eventueel met tuberkelbacillen besmette melk een bepaalde bestemming te geven of bewerking te laten ondergaan. Onwettige toelating tot lagere scholen. Mejuffrouw Westerman, lid van de Twee de Kamer, heeft den minister van onder- wije, kunsten en wetenschappen de vol gende vragen gesteld lo. Is het den minister bekend, dat er lagere scholen zijn, waarop kinderen zijn of worden toegelaten, die nog niet den m in-in n-t 1 i s i li n rlrl tl /if Pi l*. V»c»r» l zxf o.Li waren „geen termen aanwezig voor het verlee- nen van dat kruis”. Merkwaardige tegenstelling. De rustige pae- dagoog Klootsema zal er zich niets van aan trekken, maar mij heeft dat zeer opvallend ver schil in waardeering en belangstelling van den Onder bovenstaand opschrift wordt in ons arbeid van particuliere gestichten en van een No. van heden de aandacht gevraagd voor een rijksambtenaar zeer gehinderd. Plaatsing van Zuiderzeevisschers in andere betrekkingen. De Minister van Waterstaat heeft tot de Com- heen en terug van Steenwijk naar Giethoorn, missarissen der Koningin een schrijven gericht, bovendien een mooie rondvaart, inclusief goed waarin onder verwijzing naar de Zuiderzee- diner, koffie en thee aan voor den uiterst lagen steunwet 1925 (S. 290) o. m. het volgende prijs van f4.50 per persoon. wordt medegedeeld: Bevordering van de belangen van slechthoorenden. Er kan thans reeds iets meer medegedeeld worden over de tentoonstelling, welke hier in de a.s. herfst door de Ned. Ver. tot bevordering der belangen van slechthoorenden gehouden zal worden en welke de aandacht zal vragen voor deze belangen in den meest uitgebreiden zin. Alle gebied van het dagelijkseh leven, waarop speciale maatregelen ter bescherming van de belangen van slechthoorenden moeten worden getroffen, zal door deze tentoonstelling worden bestreken. Zoo zal er worden getoond wat er voor de slechthoorende wordt gedaan en kan worden gedaan met betrekking tot het onder wijs, het spoorwegverkeer en het verkeer op den weg, de verschaffing van gehoorinstrumen- ten (de nieuwste modellen worden gedemon- sbeerd); er zal een afdeeling propaganda zijn, een expositie van voorwerpen door slechthoo renden vervaardigd, er zal ook een overzicht worden gegeven van het mooie werk dat de bever,genoemde vereeniging ten bate der slecht hoorenden doet, enz. enz. Deze tentoonstelling nu zal van 19 tot en met 22 October a.s. worden gehouden in het Rech'Sgebouw aan de Marktstraat en een aan tal personen uit Sneek en omstreken is uitge noodigd in eere- en aanvullingscomités zitting te nemer Daarbij is getracht een vertegenwoor diging van zooveel mogelijk alle geledingen onzer burgerij bijeen te krijgen, want zoo iets het stempel van een speciale richting kan ont beren dan is het wei eene actie op dit gebied, waarop alle richtingen elkander gelukkig nog in gemeenschappelijk streven kunnen ontmoe ten. Trouwens, dat dit hier kan, bleek reeds op de eerste vergadering, waar deze zaak is besproken. In verband met het financieele risico is het noodig aan deze tentoonstelling een verloting te verbinden de Vereeniging heeft dat reeds met groot succes in alle plaatsen waar zij deze tentoonstelling tot nog toe hield, gedaan. Er zullen 3500 loten in 7 series worden uitgegeven tegen f 0.25 per lot, aardige prijzen worden be schikbaar gesteld. En de geringe prijs maar vooral het goede en sympathieke doel zullen on getwijfeld een snelle en volledige verkoop van deze loten onder de burgerij van Sneek en wijden omtrek waarborgen. Zweminrichting. De temperatuur van het water in de Snee ker Zweminrichting was heden 19 De besteller bij den post- en telegraaf dienst A. Mulder te Sneek wordt met ingang van 1 Juli a.s. op zijn verzoek verplaatst naar het postkantoor te Amsterdam. Geslaagd voor het le deel van het notarieel examen de heer H. S. Henstra van hier. De heer H. Wiersma, van hier, assistent aan een Chr. school te Ijlst, is in gelijke betrek king benoemd te Lollum. Postduivenver. L'Estafette. De Postduivenvereen. „L’Estafette” hield ook dit jaar weer een wedvlucht voor de Begunsti gers. De prijzen zijn gewonnen door: le prijs H. Halie. 2e prijs P. Slager. 3e prijs Mej. de Haan. Mej. I. Wiersma alhier komt als no. 3 voor op de voordracht tèr benoeming van een onderwijzeres aan de openbare lagere school aan de Midslraat te Joure. Onze vroegere stadgenoot de heer H. R. Heeretna, surnumerair der Registratie en Domeinen te Oud-Beijerland, slaagde vo rige week voor het tweede gedeelte van het notarieel examen. Sneeker badinrichting. In een ledenvergadering van de vereen. Sneeker Badinrichting, Donderdagavond j.l. in Onder de Linden gehouden werden de bouwplannen nog eens besproken. De ‘ontwerper de heer A. Goodijk, stelde in overleg met het bestuur de onderhand- sche aanbesteding van den bijbouw op 7 Juli a.s. vast. In October hoopt de heer Goodijk, dat ’t werk zal kunnen worden opgeleverd. De 8 of 10 kamertjes waarmee ’t Badhuis wordt uitgebreid, zullen verrijzen op de plaats van ’t vroegere zwembassin. Door het bestuur was reeds besloten, na den bijbouw ’t badhuis alleen des Woens dags open te stellen voor het nemen van een z.g. volksbad, tegen den kostprijs van 20 cent. „De krachtens artikel 3 van genoemde wet Generale Commissie heeft mij als noemd de heer K. Dijkstra, in gelijke betrekking haar oordeel doen kennen, dat het in tal t^an gevallen zoowel in ’s lands belang als in dat van de betrokkenen zijn zou, indien zij reeds thans zooveel mogelijk voor een anderen werk kring in aanmerking zouden worden gebracht. Ter voldoening aan een desbetreffend verzoek van het Bestuur van voormelde Commissie heb ik aanleiding gevonden om mijn ambtgenooten te verzoeken om bij het vervullen van vacatures in Overheidsdienst bijzonder te letten op gega digden, behoorende tot de Zuiderzeevisschers- bevolking. Daarbij deed ik mededeeling van het inzicht der Generale Commiss'e, volgens het welk het wenschelijk schijnt aan voor benoe ming gestelde eischen, als bv. die van voldoe ning aan een bepaalde lichaamslengte e. d., niet al te streng vast te houden, wanneer het betreft een belanghebbende, die overigens aan de hoofdvereischten voor een hertaalde betrekking voldoet. Aangezien de Minister het van beteekenis acht, dat de uit de afsluiting en droogmaking der Zuiderzee voortvloeiende bezwaren, zooveel en zoo goed mogelijk worden ondervangen en dat de medewerking daaraan ook zoo algemeen mogelijk zij, zal Zijne Excellentie het zeer op prijs stellen, indien ook door de Commissarissen der Koningin en door gemeentelijke- en water schapsbesturen met een en ander rekening zal kunnen worden gehouden. Onze belastingen. De „Ned. Werkgever” meldt, dat een delegatie uit het bestuur van het Verbond v. Ned. Werkgevers den I Zden Juni haar op wachting heeft gemaakt bij jhr. D. J. de Geer, voorzitter van den raad van ministers, minister van financiën. De delegatie vestigde de aandacht van den minister op den zeer zwaren belasting druk, waaronder het economische leven van Nederland op dit oogenblik zucht. Met klem drong het verbond er bij: den minister op aan, dat hij met krachtige hand een verla ging van den totalen belastingdruk van ons land zou doorzetten. Het feit, dat de beu grooting van inkomsten en uitgaven op dit oogenblik sluitend is, mag ’t oog niet doen sluiten voor de groote moeite, die onze in dustrie ondervindt om den concurrentie strijdvol te houden. Verlaging van den tota len belastingdruk mag dus urgent worden geacht. In dit verband wees de delegatie op de groote bezwaren, welke voor Qnze nijver heid zullen voortvloeien uit een eventueele aanneming van het ontwerp-Weeldeverte- ringsbelasting en de daarmede sarnenhan- gende ontwerpen tot verschuiving, van den belastingdruk. De ervaring in Duitschland opgedaan met den Luxussteuer kon de delegatie met groote mate van zekerheid doen voorspellen, wat het gevolg zal zijn van de invoering van een Weeldeverteringsbelasting. De Luxussteuer die, evenals ’t ontwerp-Weeldeverterings- belasting de verteringen met een weeldeka- rakter trachtte te treffen door het heffen van een belasting bij de bron, moest in Duitsch land worden ingetrokken door de groote vermindering van afzet en vermeerdering van werkloosheid, die daarvan een gevolg waren. De delegatie meende den minister in overweging te mogen geven van het invoe ren van het ontwerp-Weeldeverteringsbe- lasting af te zien. De minister zegde toe, de bezwaren door het verbond naar voren gebracht ernstig te zullen overwegen. De delegatie vestigde vervolgens de aan dacht van den minister op het feit, dat de voorgenomen wijziging van de Successie wet schenkingen aan pensioenfondsen met der Lageronderwijswet 1920 (zooals 10 pet. te belasten, een anti-sociaal karaktei (jraag| pjet zeifdg ]{an gezegd worden van 2o. Zoo ja, heeft de minister dan reedsde belasting, die drukt op de pensioenen, maatregelen getroffen, om aan dezen on-die de ondernemer geheel vrijwillig aan zijn wettigen toestand een eind te maken, o.a. j arbeiders of hun weduwen toekent, door aan de inspecteurs van het lager onderwijs opdracht te geven, die kinderen van de school te verwijderen en zoo noo dig door inhouding van subsidie? 3o. Is de minister bereid, een onderzoek te doen instellen naar de uitgebreidheid van dezen toestand De verdwenen deurwaarder. Omtrent de zonderlinge verdwijning van den heer H. J. H., deurwaarder der gemeentebelas tingen te Sittard, vernam de Limb. Koer, ten uitgenoodigd, het lidmaatschap te aanvaarden, stadhuize nog de volgende nadere bijzonder- heden: De heer H. is Dinsdagmiddag omstreeks twee bovensfaand onderwerp gesproken door art? Ul|r naar Heerlen gegaan om ten Hoofdkantore R. N. M. Eijkel en dr. M. R. Heynsius der Staatsmijnen een bedrag van*f 1032 te halen, TC bij verlfai ER ald. Mj «uUm m I# mm hi dsiaa. «JV Mv R. N. M. Eijkel en dr. M. R. Heynsius Valgau «Mmudaii •varwiigeiMnMii aat d« KvliaatoMia B*d< lm» TfiG gld. ingaval vu «vu- IJft gld. liï] v«rliM vu te SohMau idja ouv Abvnné’v viriiknd tvgan «ngalvkkan vwr «VUV lugviavalldlte^. *UU Uldesbiuu SO A Mb hud, vut

Sneeker Nieuwsblad nl | 1926 | | pagina 1