Spoor- on Tramdienst. H Spoor- en Tramdiensl 15 Mei 1826. 1 Ten onzen Kantore zijn GRATIS verkrijgbaar voor ARONNE'S op de I MIEUWSTUDIN8EN. I I h.lLBAma-firaotzand-SItm UITSTOOMEN NIEUWE SNEEKER COURANT: AFDRUKKEN Mtiiii Organ in liiMti link Eerate Blind ZATERDAG S JULI IMS OnJAARGARG I SlooDiHrniij Cham. Wasschurij i 1 Gewetensgeld. Betoond. Go. 78 Vanehgaft OTMlDAff» VRUDAOBA VWD5 Brandknbijrgh Co., w as zich truc uit te halen. een van de mevrouwen, minder bedeesd uitge- van een de Bij den Inspecteur der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen 2e afd. alhier is we gens te weinig betaalde belasting f 120 ontvan gen. enz. W. van Brug alhier is met 1 Juli jl. bevorderd tot kommies bij Jvvva* r«n0« tavaUdltatt Ongelukken. Te Broek op Langendijk is het vijfjarige zoontje van den postbode J. W. in een sloot bij de woning verdronken. Te Woldendorp (Gron.) is een kind van R. Stel verdronken. De 71-jarige landbouwer J. S. te Ommen is van een ladder gevallen en aan de gevol gen overleden. Op den Franschen singel te Maastricht had een ernstig ongeluk plaats toen een beladen vrachtauto onder de spoorbrug doorreed. Op den auto stond n.l. zekere W., met den rug naar de brug gekeerd. Zoodoende zag de man niet, dat hij moest bukken en botste dientengevolge met het hoofd tegen de., ijzeren rand van de brug. Met een schedel breuk werd hij naar Calvariënberg vervoerd. Zijn toestand is zorgwekkend. Een Ij^-jarig kind van C. L. in de afdee- ling B. Broek te Meeuwen, geraakte in een onbewaakt oogenblik te water. Het werd, levenloos opgehaald. Edelmoedig De Amerikaansche oeconomist Jeremias Smith, die onlangs de reorganisatie van Hongarije’s financiewezen beëindigde, heeft een chèque van 100.000 dollar, die hem voor dezen arbeid werd overhandigd, geweigerd en verzocht dat bedrag voor liefdadige doeleinden te benutten, daar hij zijn arbeid had volbracht uit liefde voor het Hongaarsche volk. glö S1J surUcA va» vele 32.3 den ge- Abonnementper jaar f 2.50 fr. p poet f 3,60. Advertentiën9 ct. p. regel. Inge zonden mededeelingen hooger, bij Abonnement belangrijke korting Advertentiën worden tevens gratis ge. plaatst in de SNEEKER COURANT van SPORÏKL(£D>RG IEÜWÏISMEER COÜRiSÏ annu SNEEKER COURANT en WYMBRITSERADEEL Een 100-jarige gehuldigd. Onder groote belangstelling heeft de weduwe Betten te Oudehorne Donderdag haar 100ste geboortedag herdacht. Voor haar woning was een eerepoort opgericht, vrijwel het heele dorp vlagde en van heinde en ver kwamen gelukwen- schen in. Ónder al dat huldebetoon hield het oudje zich kranig. Meevaller. In de vergadering van den raad van Oost huizen (N.-H.) werd behandeld de mede- deeling van een der inwoners, dat men hem f 6000 te laag had aangeslagen in de inkom stenbelasting. Hij had de vraag gesteld of door deze grootere opbrengst het vermenig- vuldigingscijfer niet verlaagd kon worden. Inderdaad ging de Raad hierop in en brach den factor van 1.4 op 1.3. en inwoning. Mevrouw, die van het brutaaltje niets hebben wil, overstuur, betaalt een schade vergoeding, om er maar van af te zijn en het Onderwijzersexamen Chr. Kweekschool. Geslaagd voor de onderwijzersacte aan Chr. Kweekschool de dames W. F. de Vries te Sneek, J. D. Wielenga te Ijlst, en de h.h. J. Bos ma te Nijland, T. de Goede te Hemelum, K. Knobbe te Woudsend, H. Brandsen te Workum. Onze vroegere plaatsgenoot de heer J. L. A. Visser slaagde te Nijmegen (Canisius-col- lege) voor het eind-eramen H. B. S. afd. A. Postkantoor Sneek. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzenders onbekend zijn, terug ontvangen in de 2e helft van Juni 1926. Binnenland. Brieven. Directeur der Kunst meststoffen, Rotterdam; mej. E. Minnema, Den Haag, v. Miereveltstraat; mej. M. v. d. Schuit, adres B. v. d. Schuit, Potschipper, Beets. Binnenland. Briefkaarten. 2 zonder adres. College van Zetters. De Commissaris der Koningin heeft, ter voor ziening in de vacature van lid van het College van Zetters der directe belastingen in de ge meente Sloten, ontstaan door ’t ontslag, wegens vertrek, van den heer K. Klarenberg, benoemd de heer M .van der Meer te Sloten. Uitbreiding der Intercommunale Waterleiding. De N. V. Intercommunale Waterleiding Ge bied Leeuwarden heeft besloten tot uitbreiding van haar buizennet naar Suameer, Nijega, Op einde en Drachten en naar Rauwerd, Poppinga- wier, Terzool en Sijbrandaburen, aldus meldt de L. C. De heer G. van Altena, uit Heemstede, is ern stig aan het hoofd gewond. - De heer Christoffel uit Vogelenzang, die in den Studebaker zat, werd opgenomen met 'een ernstige hersenschudding. Zijn bestuurder be kwam een lichte beenfractuur. De eigenaar van den Studebaker, de heer Deursen uit Heemstede, die den wagen bestuur de, kwam er goed af. Hij werd niet gewond. Geen echte handt eek ening. De gemeenteraad van Egmond aan Zee heeft Maandagavond vergaderd. Ingekomen was een brief van het raadslid J. Prins (s.-d.), waarin deze meedeelde, voor zijn raadszetel te bedan ken wegens uittreden uit de partij. Na voor lezing van dezen brief verzocht zijn fractiege- noote, mevrouw VisserVisser, het stuk te mo gen inzien. Onder algemeene verbazing ver klaarde zij vervolgens te twijfelen aan de echt heid van de handteekening van den heer Prins. Ter vergadering werd geconstateerd, dat voor dezen twijfel inderdaad aanleiding bestond, waarna deze zaak ter onderzoek in handen van B. en W. gesteld werd. De brief werd aange houden tot de volgende vergadering. Uit dè gemeenteraad van Rotterdam. De heer Coremans heeft zich gisteren in van den burgemeester-secretaris van Vlieland, houdende verzoek, door een commissie uit de Kamer te worden gehoord ter zake van onhoudbaren financiëelen toestand dier meente. De politie is er echter tot heden, ondanks alle nasporingen, niet in geslaagd ook maar een spoor te ontdekken, dat tot zijn tegen woordige verblijfplaats kan leiden. Door eenige personen was aan de pqlitie medegedeeld, dat men den heer Houten Woensdag en Donderdag j.l. nog tc Heerlen had gezien, doch na een zeer nauwkeurig onderzoek kwam de politie tot de conclusie dat deze mededeelingen niet op waarheid berustten. Men neemt aan, dat den heer H., die sinds 1920 als deurwaarder bij! de gemeente belas tingen werkzaam was, een ongeluk overko men is. De heer H. stond bij zijn superieuren goed aangeschreven. Ook in de stad was hij alge meen gezien wegens zijn sympathiek optre den. zoon van de vrouw uit haar eerste huwelijk ?.a :?Lee kon echter door de agenten worden gegrepen! Dr. Ulrich heeft tot nog toe geen be kentenis afgelegd. er meerdere meisjes betreft. Het welgedane, ijverige boerenmeisje werd er steeds eerst op uitgestuurd, verhuurde zich Geen verlaging van het salaris van den ont vanger van Wymbritseradeel. Ged. Staten htflben, naar aanleiding van een verzoek van den raad der gemeente Wymbrit seradeel om de jaarwedde van den ontvanger dier gemeente, thans bedragende f 2250f 2550, vast te stellen op f1800f2200, bericht, dat zij geen termen aanwezig achten om tot deze verlaging over te gaan. BOLSWARD. Met ingang van 1 Juli jl. is de kommies 2e klasse der belastingen, J. Wolf, bij resolutie van den Minister van Financiën be vorderd tot den rang van le klasse. WORKUM. De kommies 2e klasse der directe belastingen, ingang van le klasse. Het O.M., waargenomen door mr. Rei- lingh, achtte de feiten zeer ernstig. Gezien het medisch rapport eischte hij acht maan den gevangenisstraf, met aftrek van de voorloopige hechtenis. Mr. J. de Vrteze concludeerde tot vrij spraak, subs, een voorwaardelijke straf. Smokkelhandel van vee. De Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, heeft met het oog op den grooten omvang van den smokkelhandel van vee naar Nederland en het daardoor dreigende gevaar voor het binnensleepen van besmettelijke veeziekten, als voorloopi- gen maatregel een z.g. verboden kring af- gekondigd, omvattende het dorp Baarle Nassau, voor zooveel het vervoer uit dien kring plaats heeft per spoor of per as. In verband met de enclave was het tot dusver niet wel mogelijk, den frauduleuzen invoer tegen te gaan. Verwacht wordt, dat door dezen maatre gel de smokkelhandel belemmering onder vindt, althans een der brandpunten daar door is opgeheven. De tekst van de ministerieele beschikking luidt als volgt: De Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw heeft: A. met ingang van 1 Juli 1926 het ver voeren of doen vervoeren van herkauwende dieren en varkens verboden uit een kring, omvattende Baarle-Nassau dorp, voor zoo ver dit vervoer plaats heeft, per spoor of per as; B. bepaald, dat, wanneer bijzondere redenen afwijking van het sub A. bedoelde verbod noodzakelijk maken, zoodanige af wijking kan worden toegegtaan door den burgemeester van Baarle-Nassau, onder de door den inspecteur van den veeartsenijkun- digen dienst te Vught aan te geven voor waarden. Het keurige dienstmeisje. Een troepje dienstmeisjes, meest alle woon achtig te Heerlen, heeft, zoo schrijft de Tel., een nieuwe truc bedacht om de arme mevrouwen, die toch al door de dienstbodenschaarschte in grooten nood verkeeren, nog meer te plagen ener zelf een slaatje uit te slaan. Wanneer een mevrouw een nieuw dienst meisje noodig heeft, komt daar plotseling ’n een voudig boerenmeisje, gezond van uiterlijk, met stevige armen en een wit mutsje op, zich aan melden. Zij heeft goede getuigschriften, beweert alles te kennen, van uitgaansdagen houdt ze niet, mevrouw gelooft haar oogen niet, is na tuurlijk in haar nopjes, en neemt haar onmid dellijk aan. Over acht dagen zal zij in dienst treden. Maar... nu komt de truc: Na acht dagen meldt zich aan een jong dametje, naar de laatste mode gekleed, met lichte schoentjes, hooge hakken, ajourkousjes en natuurlijk „bobbed hair”, dat zich voorstelt als het aangenomen dienstmeisje. Hoewel mevrouw zegt, dat het een vergissing is, dat zij toch een andere dienst bode gehuurd heeft, blijft het dametje op haar stuk staÈln, bezweert bij hoog en laag, dat zij de bewuste is, wordt ten .slotte brutaal en wei gert haar koffer, dien zij inmiddels de gang in gesleept heeft, terug te nemen. En als mevrouw haar ten slotte het huis uit wil zetten, vraagt zij De heer A. J. Sanders, de houder van het wisselkantoor in de passage te Den Haag, waar indertijd een Hongaar een valsch Fransch bank biljet trachtte te wisselen van 1000 franc, het geen leidde tot de bekende inhechtenisnemingen en strafprocessen, die zoowel in binnen- als bui tenland zooveel opzien baarden, is door de Fran- sche regeering benoemd tot officier d’académie, als erkenning van een hoogst belangrijken dienst, aan de Fransche belangen bewezen, gelijk de Fransche gezant hem schrijft. De verdwenen deurwaarder. Het onderzoek naar den heer J. H. Hou ten, deurwaarder der gemeente belastingen te Sittard, die sinds Dinsdag 22 Juni ver dwenen ig, wordt door de politie nog steeds ijverig voortgezet. Het onderzoek heeft zich niet alleen uit gestrekt tot Heerlen, van waar hij een tele- Huishoudschool. Naar wij vernemen hebben zich voor de nieu we tweejarige cursussen totaal 34 leerlingen aangemeld, waarvan 14 uit Sneek en 20 uit omliggende en verder afgelegen plaatsen. Het wfikt verwondering en het is te betreuren, dat niet meer meisjes uit Sneek gebruik maken van de gelegenheid, welke haar hier wordt ge boden. Het spreekwoord „Onbekend maakt on bemind” is zeker ook hier van toepassing. Wan neer men toch bekend was met de mooie oplei ding, die hier gegeven wordt aan meisjes, die niet naar H.B.S. of Gymnasium gaan dan zou de toeloop stellig veel grooter zijn. Teneinde aan dit onderwijs meerdere bekend heid te geven zullen de volgende week openbare lessen gegeven worden, waar belangstellenden vrije toegang hebben. Voor bijzonderheden ver wijzen we naar de advertentie in dit nummer. Daaruit blijkt tevens, dat de school de a.s. winter afzonderlijke naaicursussen zal geven, voornamelijk bedoeld voor meisjes, die weinig kunnen betalen en overdag weinig vrije tijd heb ben. Voor nadere inlichtingen wende men tot de Directrice. Neerslag te Sneek in Juni 1926. Deze bedroeg, ondanks het feit, dat dagen eenigen regen aanbrachten slechts m.M. tegen 51 m.M .Friesch en 57 m.M. land- gemiddelde, waaruit tevens blijkt dat ook deze maand doorgaans niet onbelangrijk droger in Friesland is dan gemiddeld in Nederland. Voegt men hierbij dat bv. Maastricht in Juni gemiddeld ruim 15 minder zonneschijn heeft dan het Noorden des lands, dan valt er over het weer in onze streken toch niet al te zeer klagen. Zweminrichting. De temperatuur van het water in de Snee- ker Zweminrichting was heden 20 Gevonden Voorwerpen. Aanwezig en te bevragen bij de navolgende ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als ge vonden aangegeven op 1 en 2 Juli 1926: zwarte» kat, J. Mulder, Willem Frederikstraat 4; vul potlood, mej. Lampe, N. Burgstraat. Een 60-jarig jubileum. We leven in den tijd der jubilea, meer of minder gedenkwaardige. Zéér gedenkwaardig is ongetwijfeld dat van onze stadgenoot, de 74- jarige Jan van Megesen, le Steenklipstraat 3, die Woensdag 8 Juli a.s. 60 jaar werkzaam geweest zal zijn bij de N. V. F. H. Pijttersen alhier, voor 1903 bekend onder de fa. Louwmans en Co. Als jongen van 14 jaar was hij een der drie van het per soneel, die in 1866 bij de firma Louwmans en Co. in dienst waren. Dit aantal groeide gelei delijk tot over de 100 man. In het jaar 1903 werd de groote fabriek aan de Gedempte Pol gesplitst en verhuisde* deze fabriek met het meeste personeel onder directie van den heer A. Pijttersen naar Apeldoorn, terwijl Van Me gesen en nog een paar man bij den firmant F. H. Pijttersen, later de Naaml. Venn. F. H. Pijt tersen in dienst bleven. Zoo is Van Megesen dan 8 Juli a.s. 60 jaren in dienst bij deze zaak geweest, waar hij nog altijd met opgewektheid z’n taak vervult op een wijze welke bij de directie zeer gewaardeerd wordt. Voor Van Megesen en z’n familie een gedenkwaardige dag dus Woensdag a.s. en bij voorbaat wenschen wij hem reeds geluk. 60- jarige jubilea zijn voor een persoon zeldzaam, zij de herdenking van deze gebeurtenis voor Van Megesen zóó dat zij hem in z’n verdere leven steeds een blijde herinnering biijve. Droevig. Sedert geruimen tijd was de aandacht van den Voogdijraad te Leiden gevestigd op het gezin van K., een los werkman, wonende aan de Lam mermarkt. De moeder van een achttal kinderen, waarvan de oudste een jongen van 17 jaar, en 1 de daarop volgende, een meisje, 16 jaar oud is, was overleden en de vader sedert geruimen tijd i ziek, zoodat het 16-jarig meisje er de huishou ding deed. Het meisje, evenals de jongeman van 17 jaren, bemoeiden zich weinig met de huis houding, zoodat de zes andere kinderen, waar onder nog een heel klein kind, aan hun lot werden overgelaten en misschien honger en ge brek geleden zouden hebben, zegt de Tel., in dien niet de buren af en toe tusschenbeide waren gekomen. De twee oudsten zwierven meestal op straat. Zij waren er volstrekt niet mee ingeno men toen de voogdijraad besliste, dat het gezin opgebroken en de kinderen opgenomen zouden worden in de stichting „Voordorp” onder Lei derdorp. Daarom werd de hulp ingeroepen van de kinderpolitie, die Dinsdagmorgen ingreep en ondanks het verzet van den jongen en ’t meisje, het achttal per autobus naar de stichting „Voor dorp” heeft vervoerd. Het geval verwekte in deze volksbuurt groote opschudding. De toestand van ellende en verwaarloozing, in deze huishouding aangetroffen, wekte deernis en afschuw. De financieele toestand van Vlieland. Bij de Tweede Kamer is ingekomen een adres Verduisteringen in Indië. De Chineesche hoofdkassier van de Yokohama Specie Bank Ltd. te Semarang, Tan Ing Sik, is voortvluchtig; hij heeft 2 ton verduisterd. De boeken waren sedert 10 Februari j.l. vervalscht. Een torpedojager voor Indië. In 't Scheepvaartk. Instituut en Museum te Rotterdam is thans opgesteld een tijdelijk van de N. V. Burgerhout’s Machinefabriek en Scheepswerf in bruikleen ontvangen mo del van de torpedojagers, zooals er thans op deze werf drie in aanbouw zijn, om na aflevering toegevoegd te worden aan de Nederlandsdhe vloot in Oost-Indië. Vóór 1914 waren de torpedojagers lichte, zwakgewapende schepen; de moderne sche pen van dit type zijn sterk geconstrueera en gewapend met 4 kanonnen van 12 c.M., twee van 7.5 c.M., als luchtafweergeschut en verder met 6 lanceerbuizen voor 53 c.M. torpedo’s gecombineerd in twee triple bui zen en diverse bommenwerpers. De afmetingen zijn, in verband met de groote snelheid en de zeewaardigheid ver groot, n.l. lengte 322 voet, breedte 31 vt.. holte i. d. zijde 19 vt. Deze schepen moe ten met een machinevermogen van 31.000 P.K. een snelheid van 34 mijl, d. i. ca. 63 K.M. per uur kunnen varen. Verder beschikken deze schepen over een moderne uitrusting wat betreft de zoek lichten, draadlooze telegrafie, onderwater- seininrichting, enz. en tevens over een mo derne vuurleiding, d. i. een inrichting waar door alle kanons van een centraal com mandostation gericht en afgevuurd kunnen worden. l£ 0ia. öij w»rv«* x>»i' vlnvef Valgtma werwaaidva «vaiMuieskaman mat da RelianSaaha Rlgoaaaaaa Varaa- ?AAA aid. k»Ha«s>-Oaak Ie ■ablaKemi siin AbannA vanakavd tagsc ongalakkan vee? *UuU lang Aanslag op een kasloop er te B e r I ij n. Woensdagmiddag werd in het centrum van Berlijn een kaslooper van de Landbank op het oogenblik, waarop hij in het gebouw van deze bank met een belangrijke som gelds terugkwam, neergeslagen door een man, die trachtte hem zijn geldtasch te ontrukken. Toen dat mislukte, ging de aanvaller er van door. Hij werd echter achterhaald en gepakt. Hij beweerde eerst, dat een vergissing in het spel moest zijn, maar gistermiddag is hij geconfronteerd met zijn zwaar gewond slachtoffer, die hem beslist herkend heeft. De dader is een zekere dr. Ulrich, zoon van gegoede ouders. Hij is een tijdlang bij een bank werkzaam geweest, maar had in December van het vorig jaar zijn be trekking verloren. Dr. Ulrich genoot bij die bank het volle vertrouwen van zijn chefs en verdiende een goed salaris. Hij maakte zich echter aan enkele onregel matigheden schuldig, waarop hij op staanden voet werd ontslagen. Hij was sinds eenigen tijd gehuwd met de gescheiden vrouw van een industrieel. Haar klein vermogen had hij na zijn ontslag weldra op de beurs verspeculeerd. Waarvan hij sindsdien geleefd heeft staat niet vast. Het huwelijk was erg gelukkig en mevrouw Ulrich heeft geen oogenblik geweten, dat haar man zich in financieele moeilijkheden bevond. Toen zij Woensdagavond van een wandeling terug keerde, vond zij in haar woning een agent politie, die haar in kennis stelde met de arrestatie van haar man. Zij kreeg zenuwtoeval en is sindsdien volkomen blind. Toen gisterochtend opnieuw agenten in de woning verschenen, trachtte de 12-jarige gram zond aan zijn echtgenoote, meldende, schaamte uit het raam te springen. Hij trein zou huiswaarts keeren, doch werd ooi voortgezet in Aken, Maastricht, Hersen en Kevelaer. Te Rinsumageest is het 9-jarig dochtertje van den onderwijzer W. Brems in de dorpsvaart verdronken. Het kind, dat aan toevallen leed, is vermoedelijk tengevolge daarvan te water ge raakt. De langdurige pogingen van de doktoren Van der Sluis en Buis, om de levensgeesten We derom op te wekken, bleken helaas vruchteloos te zijn. Li Ct. de Rotterdamsche raad weer eens doen hooren. Aan het verslag in de N. Rt. Ct. ontleenen wij het volgende: De voorzitter opent ruim 2 uur de vergade ring. De notulen van de vorige vergadering worden onveranderd goedgekeurd. Van den heer L. G. A. Coremans is er nog een verzoek om eenige vragen te mogen stellen naar aanleiding van een te zijnen aanzien plaats gehad hebbend optreden van de politie. Aanhangig is nog de beslissing op ’t verzoek. De Voorzitter stelt voor over dit verzoek te stemmen. De heer Van Burink meent ,dat eerst de vraag gewettigd is of de raad stemming wil. De be slissing op een interpellatie-aanvraag is aan den raad. De Voorzitter is het met de opvattingen van den heer Van Burink niet eens. Bij de stemming stemt de heer Coremans niet mee. De heer Van Burink: Hij heeft groot gelijk. U zou mij zoo niet moeten behandelen. Met 24 stemmen tegen 5 wordt het verzoek van den heer Coremans verworpen. w De heer Coremans zegt, dat hij weet zich hier op de speelplaats van de bourgeoisie te bevinden. Hij laat zich vanmiddag niet remmen. De Voorzitter hamert. De heer Coremans schreeuwt ,da't hij hier tus- schen een stelletje struikroovers zit. Het is hier een bende enz. De Voorzitter blijft hameren. De heer Coremans praat weer van de dingen op hem toegepast door de ploerten die hier bij de politie in dienst zijn. De Voorzitter doet het voorstel den heer Coremans voor dezen dag van de zitting uit te sluiten. De heer Coremans: Daar gaat-ie weer voor den tweeden keer. Naar Golgotha! Dat noemen ze medezeggenschap van de democratie! Met 15 tegen 2 stemmen wordt het voorstel om den heer Coremans uit te sluiten aangeno men. De heer Coremans plaatst zich vóór den zetel van den Voorzitter en zegt dat hij er dezen middag zonder geweld niet uitgaat. De Voorzitter schorst daarop de vergadering. Na 10 minuten wordt de vergadering her- aï'ïcheidendTéén 7TadeVergo7dïng’voordost «Pend. De heer Coremans is dan verdwenen. Ernstige botsing tusschen auto’s. Woensdag op Donderdagnacht om één uur meisje gaat, om ergens anders weer dezelfde heeft een ernstig auto-ongeluk plaats gehad op truc uit te halen. den rijksstraatweg onder Heemstede. Een groote Dit spelletje gaat net zoolang goed, totdatStudebaker is door een tot nu toe onbekende een van uc nicviuuwcn, uiiudvi LtvLvod oorzaak in volle vaart gebotst op een Ford- vallen, ’t geval bij de politie aangeeft, en deze auto, met het gevolg, dat beide wagens versplin- achter komt, dat het hier een complot van terd werden. i De bestuurder van den Fordwagen werd ern stig gewond en overleed spoedig. en Het lijk van het slachtoffer, den heer van als de anderen later een schadeloosstelling te Maris, uit Bennebroek, is in beslag genomen, pakken hadden, ontving de eerste een gedeelte er van voor haar hulp. Wegens oplichterij zal het stelletje nu ver- volgd worden. Swr»»» Tdafeas i50. Oplichting door advocaat. Woensdag is voor de 4de kamer der Am- sterdamsche rechtbank de zaak voortgezet tegen den 35-jarigen Amsterdamschen ad vocaat, die terecht stond wegens oplichting in vereeniging met een 24-jarigen koopman gepleegd. Deze koopman, als getuige ge hoord, verklaarde thans dat hij met den advocaat was overeengekomen, voorwerpen van waarde, welke in huurkoop gekocht konden worden, te koopen en deze vervol gens te beleenen. De opbrengst zou worden gebruikt voor het incassoburaafa, dat de advokaat zou op richten en war^Etp de koopman inspecteur zou worden. 1^overleg met den advocaat gaf de koopman bij: diverse leveranciers diens naam en adres op; alles van dengeen, die nadêre inlichtingen betreffende zijn cre- dietwaardigheid zou kunnen verstrekken. De verdachte zelf bleef ontkennen de in lichtingen te hebben verstrekt, ten einde op deze wijze geld te verkrijgen. Voor het in cassobureau was naar hij zeide, geen geld noodig. TAA van otfar- |£n gló. ai; earU» «aa shj fia *VU 3||de» bfaiian SO d 13'" 44n baad, 13 wam «an rtslo» 3" j den rijksstraatweg onder Heemstede. Een groote oorzaak in volle vaart gebotst op een Ford-

Sneeker Nieuwsblad nl | 1926 | | pagina 1