I Bran den burgh Co., NIEUWSTIJDINGEN. Ii.J.L.BAKtEa-Grooüantl-SNaK UITSTOOMEN HOilnl Digi» iir Imnti link 200 4S« JAARBAII WOENSDAG 7 JULI 1999 Eerste Blad üo. 79 n Stoomverusrij - Cham. Wasschirg Abonnementper jaar f 2.50 fr. p post j 3.60. Advertentiên9 ct. p. regel. Inge zonden mededeelingen hooger, bij Abonnement belangrijke korting Advertentiên worden tevens gratis ge plaatst in de SNEEKER COURANT DUTIDAGB VRUDAGHATQÏDS üitgn«ss Irm ¥d«fo«R 150. Velgraa v»»nra*id»n »v»iMng»k»m»n mat da Nxllaadsoh» T»r»»“ lijft II fl10 k«*lMi>taak ia ■akladam alia ania Abaimd’a vanakaid taaan angalakken vaar «VVU lang karlafla-Baak la Sataladaai «ij» anaa Abanad’a vanakaid tagan angalakkan vaar I Brens en Woudstra. (Utrecht), 2 Personeel voor huiselijke is GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS, ’aleis v. Justitie, Marktstraat, Telefoon no. 231. Een belooning voor hen die slagen voor een examen? f 4293.17 >/2 -3900.21 JORWERD, 5 Juli. Aan de gisteren gehouden kaatspartij werd deelgenomen door 23 parturen. Prijs S. Stelpstra, Huizum en Klaas Koldijk, Jor- werd; no. 3 was absent gebleven. Premie M. Bonnema, Oosterend, D. Stienstra, Marssum, G. Veenstra, Hijlaard. Cadeau S. Bonnema, Dron- rijp, C. Tijssen, Dronrijp, R. Karsten, Sneek. Gevonden Voorwerpen. Aanwezig en te bevragen bij de navol gende ingezetenen, onderstaande voorwer pen, als gevonden aangegeven op 5 Juli 1926: zwart beursje met inhoud, K. van Sluis, Koop- mansgracht 46; boothaakje, A. v. d. Reit, Park- buurt 22; cypersch katje, P. de Gruyter, N. Burgstraat 8; zakmesje, L. Schrakamp, Groot- zand 16; huissleutel, S. Kuipers, 2e Ooster- kade 2; schaar, G. Elzinga, Ged. Neltjeshaven 20; rijwielbelastingmerk, H. Tromp, Wijde Noor- derhorne 3; heerenrijwiel, L. Westra, Albino- winkel, Oude Koemarkt. steld. Bij de rondvraag beveelt de heer De Vries aan toren en gemeentehuis te verzekeren tegen stormschade wat tegen een betrekkelijk lage premie kan. De V o o r z. zegt dat dit zal worden over- Zweminricliting. De temperatuur van het water in de Snee- ker Zweminrichting was heden 20 lingen in geen geval een belooning behoo- ren te krijgen. Leerlingen zonder aanleg met ijver. Matig Geopend: alle werkdagen van 1012 en van 24 uur. Maandags, Dinsdags en Vrijdags bovendien van 58 uur 's avonds. Zaterdags van 1012 uur. 1925. Deze rekening bedraagt: Ontvangsten Uitgaven van SPORÏKLëEDING JIEUW SUEZKEH CDÏÏEAET annex SHEERER COURANT an WYMBRITSERADEEL Onder zeer groote belangstelling heeft Zondag de Friezendei te Amersfoort plaats gehad. Bijna alle 29 afdeelingen van den Bond j van Selskippen buiten Friesland waren ver tegenwoordigd. Ruim 2600 Friezen waren van heinde en verre bijeengekomen. Na een welkomstwoord van den heer G. Rollema, voorzitter van het Amersfoortsche Selskip opende de Bondsvoorzitter, de heer J. Winkelman uit Amsterdam, de feestelijke bijeenkomst. Aan den zangwedstrijd namen 10 ge mengde koren deel. De uitslag was le prijs A.: Us sjongen van Arnhem, dir. P. Molenaar. le B: Rjucht en Sljucht, Den Haag, dir. J. A. van Opynen. 2e A: Fryslan van Amsterdam, dir. F. Schuringa. 2e B: Fryslan van Utrecht, dir. W. Zijl stra. 3e A: Ut en Thus van Amersfoort, dir. B, Steggerda. Bij een emmer vol. Vóór ongeveer 20 jaar, aldus vertelt ’t „E. D.”, zou een gehuwd paar in de buurt van Eindho ven gaan sparen. Als spaarpot werd aange schaft een emmer, die met een deksel was dicht gesoldeerd. In het deksel natuurlijk een gleuf, om de noodige briefjes naar den kerker te doen verdwijnen. De emmer zou niet voor hij vol was, worden opengebroken. Een paar maanden ge leden was dit het geval. De schat werd geteld: er bleek niet minder dan f 20.000, zegge twintig duizend gulden, gespaard. Voor dit bedrag werd een kapitaal huis aangekocht. De fiscus echter kreeg lucht van dit zaakje en stelt thans een vordering in wegens ontdoken belasting. Werkzoekenden. 2 banketbakkers, 2 boekhouders, 1 chauf- feurmonteur, 1 draaier, 1 electricien, 1 eta leur, 1 grondwerker, 3 kantoorbedienden, 1 kleermaker, 1 koffiebrander, 1 letterzetter, 1 lompensorteerder, 9 opperlieden, 1 pakhuis knecht, 2 reizigers, 1 steendrukker, 1 stu- cadoor, 1 varensgezel, 1 ijzerwerker, 1 zil versmid, 17 zonder bepaalde vakkennis. Vrouwen: geene. Gevraagd personeel. Mannen: 1 autobekleeder (A’dam), 3 autogeenlasschers (Haarlem), 3 bankwer kers (Haarlem), 2 constructiewerkers (Lei den), 2 electromonteurs (Amersfoort, Am sterdam), 2 kappers (Zwolle), metaalbe werkers (voor verschillende plaatsen), 1 vuurwerker (Utrecht), 2 wagenmakers (Zwolle). Vrouwen: diensten. gld. ingeval va» avai- U|daa binaan S0 d. Schip doorgebroken. Eenige weken geleden is het Japansche stoomschip „Alps Mary” bij het vertrek uil Antwerpen in de Schelde gezonken. Het was onmogelijk het vaartuig onmiddellijk te lich tten,, waarom men thans bezig is de lading te bergen. Zaterdagnacht is het voorste gedeelte van het schip echter afgebroken en geheel in de diepte verdwenen. Twee Hollandsche arbeiders zijn hier, naar de Crt. meldt, door verdrinking om het leven geko men. Een duiker, die onder de romp aan het schip werkte, kon zich, hoewel de toevoer buis van de zuurstof brak, bijtijds in veilig heid stellen. Besmettelijke veeziekten. Gedurende de maand Juni j.l. zijn in de provincie de volgende besmettelijke vee ziekten geconstateerd: mond- en klauwzeer bij 8 veebeslagen in de gemeenten Baarderadeel, Leeuwarden, Leeuwarderadeel, Schoterland en Smallin- gerland; schurft bij 244 stuks vee van 10 veehou ders in de gemeenten het Bildt, Hennaar- deradeel, Oostdongeradeel, Ooststelling- werf, Opsterland, Rauwerderhem, Schoter land, Westdongeradeel en Wonseradeel; rotkreupel bij 53 schapen van 6 veehou ders in de gemeenten Gaasterland, Tietjerk- steradeel, Weststellingwerf en Wijmbritse- radeel; miltvuur bij 3 stuks vee van 3 veehouders in de gemeenten Achtkarspelen, Hem. Olde- phaert en Npordwolde en Oostdongeradeel. SCHOTERLAND, 5 juli. Van de zijde der Brandwaarborgmaatschappijen wordt thans scherp toezicht uitgeoefend op het broeien van hooi. Over het algemeen broeit het eerstgewon- nen hooi heel erg en dreigt soms brandgevaar. Dan moeten de boeren al het broeiende hooi weer uit de schuur halen en de geheele voorraad omzetten. Batig saldo f 6766.27 Deze rekeningen zullen worden nagezien door eene commissie bestaande uit de h.h. De Vries, j Brens en Woudstra. LEMMER, 6 Juli. In de gisteravond alhier ge houden ledenvergadering van de zeilvereen. „De Zeven Walden” is besloten 4 Aug. a.s. alhier op zee een zeilwedstrijd te houden van pleizier- vaartuigen, visschersvaartuigen, beurt- en vrachtschepen in 9 klassen. Een onwaardige consul-generaal. Op vragen van het Kamerlid, den heer Oud, omtrent het optreden van den consul-generaal te Reval, antwoordde de minister van Buiten- landsche Zaken, dat hem inderdaad van een Nederlandsche handelsonderneming klachten over handelingen van dezen ambtenaar ter oore waren gekomen en dat een onderzoek naar de gegrondheid der klacht wordt ingesteld. Naar de Tel. verneemt staat deze klacht in verband met de houding van dezen consuLge- neraal, aangenomen in zake een leverantie van militaire uniformen aan de Russische regeering. De betrokken Nederlandsche firma, die over de betaling nog een proces voert, zou daarbij nog zooveel mogelijk door den consul zijn tegenge werkt en zelfs op zulk een onwaardige wijze, dat de heer Oud de vraag stelt, of deze ambte naar wel in zijn ambt zal kunnen worden ge handhaafd. gld. bij varUa* vu m» ving»* De examentijd is weer aangebroken; de een staat voor zijn eindexamen, een ander voor de even belangrijke kwestie of hij zal „overgaan” of blijven zitten. Het is bij vele ouders gewoonte om dege nen, die met succes hun examen doen of overgaan, een stoffelijke belooning te ge ven, terwijl zij, die minder gelukkig zijn, het zonder die belooning moeten stellen. Is dat goed gezien? Het Hbl. keurt deze methode af en spreekt van „het loon beloo- nen”. Wie moeten er dan van de leerlingen al en wie niet beloond worden? Het blad verdeelt ze in groepen en geeft dan zijn meening als volgt: Leerlingen met aanleg en ijver. Zij behoe ven volstrekt niet beloond te worden, als ze verhoogd worden of door ’t examen komen. Ze hebben de normale, billijke belooning die als alles meeloopt, verwacht mag wor- den van aanleg en ijver. En als een goed- begaafde leerling maar een beetje lijn ge trokken heeft en toch geslaagd is, dan zou een Oplichting. Bij een familie te Bussum was een Duitsche dienstbode in betrekking, die voorgaf en ook den indruk maakte, van zeer goede familie te zijn. Verleden week kreeg ze een telegram uit Duitschland, vermeldende, dat haar zuster zich in den Rijn verdronken had. Zij kreeg van me vrouw verlof, naar huis te gaan en daar zij be weerde, dat in Rijnland lila rouwkleeren gedra gen werden, gaf mevrouw haar lila mantelpak en dito hoed mede en tevens f 40 en tweede "klas reis. Toen men niets meer van het meisje hoorde, stelde de Bussumsche politie een onder zoek in en het bleek, dat mevrouw een bekende oplichtster uit Rijnland gehuisvest had. De heer Visser zegt dat vele menschen zwaar door de belasting gedrukt worden; als het nu niet een slechter jaar voor de boeren stand is geweest dan het vorige, is ’t misschien mogelijk het cijfer gelijk te laten. De heer L o o ij e n g a gelooft dat de boeren stand geen lagere inkomens heeft aangege ven dan een vorig jaar. Hierna wordt besloten het vermenigvuldi- gingscijfer op 1.6 te laten. Punt VIII. Ontslagaanvrage P. Douma als ambtenaar burgerlijke stand om ge zondheidsredenen. Het ontslag wordt eervol, met dankzegging, tegen 1 Augustus a.s. verleend. Punt IX. Lezing notulen. Deze worden gelezen en onveranderd vastge- derleïding van dën'heeVR. W Punt VIII. Vaststelling vermenigvuldi- gingscijfer. De V o o r z. zegt dat het jaar 1925 alleen een batig saldo leverde omdat dat jaar ook met zoo’n belangrijk saldo opende. Het is altijd een slag in de lucht met dat vermenigvuldigings- cijfer, wij zouden het gaarne lager hebben als we dan maar rond konden. De heer Visser vraagt of B. en W. ook een voorstel hebben. Spr. vreesde dat de school plannen verhooging van ’t vermenigvuldigings- cijfer tengevolge zouden hebben, maar is dit niet het geval dan zou dit hem en velen met hem zeker aangenaam stemmen. De V o o r z. zegt dat B. en W. stellig van oordeel zijn dat het cijfer niet lager kan; iets omhoog was zelfs beter. De heer Visser zegt dat als we toch een tamelijk batig saldo hebben het misschien te wagen is met eenzelfde vermenigvuldigings- cijfer. De Voorz. zou het wel tens willen probee- ren, hoewel hij niet hoopt dat de gemeente er door in moeilijkheden zal geraken. Raadsvergadering Ijlst. Vergadering van den raad der gemeente Ijlst op Maandag 5 Juli ’s avonds 6% uur. Voorz. de heer H. P. Fledderus, burgemeester. Aanwezig 5 leden. Afwezig de heer Fijlstra. 1 vacature (de heer Nauta). De Voorz. brengt een woord van dank aan God, Die hem na een ongesteldheid weer in staat heeft gesteld hier in den raad te verschij nen, en aan de leden voor de betoonde belang stelling, evenals aan de andere gemeentenaren. Met genoegen heeft spr. gelezen in ’t verslag der vorige vergadering de goede woorden gewijd aan den heer Nauta. Spr. wil daaraan niets toe voegen, te meer niet, omdat dit de wensch is van den heer Nauta, wat z’n bescheidenheid teekent. Punt Beëediging en installatie van het nieuwbenoemde raadslid den heer U. Woud stra. De heer Woudstra legt de vereischte eeden in handen van den voorzitter af. De Voorz. wenscht den nieuwbenoemde geluk en hoopt dat hij met veel lust deze functie zal waarnemen en nog veel voor de gemeente met de andere raadsleden zal mogen tot stand" brengen. Punt 111. Benoeming lid schattingscom- missie (vacature Nauta). De heer Looijenga wordt met 5 st. be noemd; de heer O. de Vries had 1 st. De heer Looijenga neemt de benoeming aan. Punt IV. Benoeming lid hooibroeicommis- sie wegens bedanken van den heer E. Cou perus. B. en W. hebben voorloopig hiervoor aange wezen A. Vellinga, welke benoeming thans door den raad bekrachtigd wordt. Punt V. Besluit geldleening en wijziging begrooting in verband met schoolbouw. De geldleening is groot f 33.000, de koers 99 rentende 4'/2 hoogstens 5 De Voorz. zegt dat de voorschriften deze schoolbouw wettigen en er dus nu moet geleend, het is een dure pil, die echter moet geslikt. De heer Visser vraagt voor een bespreking van de raming der kosten van den schoolbouw schorsing der openbare vergadering, waartoe de Voorz. overgaat. Na heropening wordt het voorstel van B. en W. inzake de geldleening z. h. s. aangenomen. Wat de begrootingswijziging betreft: de se cretarie moet verbeterd wat f300 zal vergen, de toren hersteld waarvoor f 600 geraamd is, voorts moet de rente der nieuwe leening betaald, totaal is een bedrag van f2000 noodig, wat voorgesteld wordt uit het batig saldo 1925 te bestrijden. Z. h. s. aangenomen als voorgesteld. Punt VI. Benoeming van een wethouder (vacature Nauta). Benoemd wordt de heer Looijenga met 5 stemmen; de heer Brens had 1 st. De Voorz. wenscht den heer Looijenga geluk en vraagt of deze de benoeming aan neemt. De heer L o o ij e n g a zal zich beschikbaar stellen in het vertrouwen dat hij de steun zal genieten van burgemeester en mede-wethouder. Het spreekt dat hij niet kan vervullen de plaats die ledig is geworden door het bedanken van den heer Nauta, maar gezien de stemming en het belang der gemeente neemt spr. de benoe ming aan. De Voorz. heeft de uitslag met genoegen gehoord, ieder kan naar de gaven die hij heeft, werkzaam zijn. Spr. en de medewethouder zeg gen gaarne steun toe, en spr. is overtuigd dat er een aangename samenwerking in het nu weer volledige college van B. en W. zal heerschen. 3e B: It Pompeblêd van Bussum, dir. i Langedelft te Middelburg een prooi der vlam men werd, bleek o. a. doordat zeer weinig druk op de waterleiding stond, dat er iets haperde aan de wijze van brandblusschen te Middel burg. De eigenaar van het hotel heeft hierin aanleiding gevonden op rechtskundig advies, aan het gemeentebestuur te schrijven, dat z. i. door die tekortkoming de brand grooter uitbreiding heeft gekregen dan anders het geval zou zijn geweest, waarvoor hij de gemeente aanspra kelijk stelt. (Bij vlugger werken van de brand weer had o. m. de historische eetzaal bewaard kunnen blijven.) Een meevaller. In een forensenkwestie tusschen de gemeente Tubbergen en den heer Gerh. Janninck te En schede, betreffende zijn aanslag 1922/’23 en 1923/’24, is de gemeente in het gelijk gesteld, hetgeen voor de gemeentekas een voordeel be- teekent van f 50.000. Kostelooze bemiddeling voor Werkgevers en Werkzoekenden. verhooging of het diploma is de belooning voor den ijver en die belooning behoeft niet nog eens extra bekroond te worden. Leerlingen met aanleg zonder ijver. Zij behooren als ze afgewezen worden, zooals vanzelf spreekt, berispt of gestraft te wor den. Elke andere behandeling zou te goed zijn. Het spreekt vanzelf, dat een uitzonde ring gemaakt moet worden als zoo’n jon gen gebrek aan energie heeft door ziekte of andere moeilijkheden. Slaagt een leerling met aanleg maar zon der ijver, dan zou elk woord van lof om nog niet eens van belooning te spreken ontoelaatbare overdaad zijn, een soort van premie op het kwaad. Leerlingen zonder aanleg en zonder ijver. Zulke leerlingen zijn bij ongeluk bij: ’t voort gezet onderwijs gekomen. Ze kunnen niet anders dan door een toeval slagen. Normaal is, dat hun overkomt, wat ze waard zijn: niet verhoogd worden of door het examen komen .De vraag van belooning zal prac- tisch wel niet ter sprake komen. Dergelijke leerlingen behooren niet bij het M. O. Maar wie moeten dan wel beloond wor den In de eerste plaats leerlingen, die uit zich zelf de noodige energie missen om flink aan te pakken, maar wier ijver gewekt wordt door een toegezegde belooning. Zij mogen, zegt het blad, deze belooning hebben, ook als het resultaat ondanks hun inspanning, ongunstig is. Maar zeer zeker moeten leerlingen be loond worden, die zonder belofte flink aan pakken en teleurgesteld worden. Zij hebben een troostprijs noodig, om te voorkomen, dat een misschien blijvend gevoel van intel- lectueele onmacht hen gaat beheerschen. Er zijn er, die door studieteleurstelling, on danks het aanwenden van allen ijver, hope loos worden. Een vriendelijke troostende toespraak thuis en als het kan een beloo ning wegens betoonden ijver kunnen dan redding brengen. Ijver en nauwkeurigheid kunnen een groot deel van wat aanleg genoemd wordt, vervangen. Met dit voor oogen is het in alle opzichten goed, den ijver aan te moedigen en als daarvoor aanleiding te vinden is, te beloonen. Hoe vaak hiertegen schromelijk gezondigd wordt, moge menig gezin zich afvragen, als het den geslaagden zoon een geschenk geeft, al is hij er ook „doorge rold”, terwijl men den gezakten jongen be handelt als een paria. Neergelegd. Een patrouille onder kapitein Behrens nam een tot verdediging voorbereide missigit in in Gam- pang Kroeeng Loeas in boven-Troembon, zoo wordt uit Koetaradja gemeld. De leider Teung- koe Poeti werd met 17 volgelingen, o. w. enkele ondergeschikte aanvoerders, neergelegd. Onzer zijds werden 2 maréchaussees licht gewond. Vliegongeluk. Bij een oefenvlucht te Straatsburg botsten op 120 M. hoogte twee Fransche militaire vliegtuigen op elkaar. Een vliegtuig werd onmiddellijk totaal vernield. Het andere vliegtuig, een bommenwerper, stortte brandend neer. Alle inzittenden van beide vliegtuigen kwamen om. Batig saldo f 392.96'/2 Ingekomen is nog de gemeenterekening 1925. Ontvangsten f 30261.50>/2 Uitgaven - 23495.23 >/2 HEERENVEEN, 5 Juli. Voor toelating tot de Rijkskweekschool voor Onderwijzers(essen) al- Aanbieding aimvoogdijrekenmg j1jer hebben zich 12 adspiranten aangemeld. Twee meisjes verdronken. LEMMER, 4 Juli. Zaterdagnamiddag zijn te Echten (Polder) twee meisjes van den heer H. Meijer verdronken. Het eene was 3, het andere 9 jaar oud. Vermoedelijk zijn ze spelenderwijs door hoog gras of riet misleid in een der vele trekgaten (waaruit het veen is gebaggerd) ge raakt. De naastbij wonende arts was afwezig, zoodat de dokter uit Lemmer moest worden opgehaald, die slechts den dood kon constatee- ren. L. Ct. Friezendei te Amersfoort. Loting voor de Militie. De regeling van de loting voor de militie voor de lichting 1927 is voor de provincie Friesland als volgt vastgesteld: voor Baarderadeel te Mantgum op 4 Augustus te 8 uur ’s voormid- dags; voor Hennaarderadeel te Wommels op dien dag, ’s voormiddags 10 uur; voor Bolsward te Bolsward op dien dag, des namiddags te 1 uur; voor Sneek te Sneek op 6 Augustus, des voormiddags te 9 uur; voor Ijlst te Sneek, des voormiddags te 11 /2 uur, en voor Wymbritse- radéel te Sneek, dien dag des namiddags te 2 uur; voor Aengwirden te Heerenveen op 7 Au gustus, des voormiddags te 9V2 uur; voor Scho terland te Heerenveen op 11 Aug., des namid dags te 41/2 uur; voor Haskerland te Joure op 12 Augustus, des voormiddags te 10!/2 uur; voor Rauwerderhem te Rauwerd op 14 Aug., des na middags te 1 uur; voor Workum te Workum op 23 Augustus, des voormiddags te 9'/2 uur, en verder op dien dag voor Hindeloopen te Hin- deloopen, des voormiddags te 11% uur; voor Hemelumer Oldephaert en Noordwolde te Kou- dum, des namiddags te 1 uur; voor Stavoren te Stavoren, des namiddags te 3>/2 uur, en voor Gaasterland te Balk, des namiddags te 5 uur; voor Sloten te Sloten op 24 Augustus, des voor middags te 8'/2 uur; voor Doniawerstal te Lang weer op dien dag, des voormiddags te 10 uur, en voor Lemsterland te Lemmer op dien dag, des namiddags te 2 uur. De vergane Terschellinger loodsschoener. Het nadere onderzoek naar den verganen loodsschoener van Terschelling heeft tot nog toe geen resultaten opgeleverd. Het wordt even wel voortgezet. Van IJmuiden naar Noordwijk gezwommen. Zondagvoormiddag is te Noordwijk aan Zee op het strand in bewusteloozen toestand aange troffen de 24-jarige machinist Henry Hamelton, afkomstig uit Reval (Rusland). Zaterdagavond ongeveer 11 uur is hij vóór IJmuiden van een stoomboot gesprongen en toen in de richting Noordwijk gezwommen. Hij had onder zijn arm een plank, waar hij van tijd tot tijd op was gaan rusten. Onderweg heeft hij volgens zijn verkla ring zijn schoenen uitgetrokken en zich ook ont daan van zijn jas, waarin een aanzienlijk bedrag aan geld aanwezig was geweest. Toen hij na geweldige krachtsinspanning ’t strand te Noord wijk had bereikt, kon hij niet verder. Uitgeput trof men hem op het strand aan. Op advies van dr. Hermans heeft de Noordwijksche reddings brigade hem naar het St. Jeroensgesticht over gebracht. Over de eigenlijke reden van zijn handelwijze verkeert men nog in het onzekere. Bij het zwemmen verdronken. Zaterdagmiddag verdronk bij het zwem men in het Baksven te Tilbur^de 13-jarige P. v. lersel. Bij het baden in zee is te Cadzand Zondag- het zijn de ondeugd beloonen door hem middag een jongeling verdronken. Door den geschenk te geven. Zoodat geslaagde leer- sterken stroom bij eb kon men den bader geen hulp verleenen. De hotelbrand te Middelburg. I of beneden de norm begaafde leerlingen die Toen Zaterdag 26 Juni in den vroegen morgen door hun natuurlijken ijver geslaagd zijn, ^en deel van het Grand Hotel Verseput in de behoeven ook al niet beloond te worden; de Glasz. 4e A Us sjongen van Apeldoorn, dir. Roorda. 4e B: Gysbert Japicx van Haarlem, dir. J. Post. De vier directeursprijzen werden in rang orde behaald door de directeuren der koren van Arnhem, Amsterdam, Den Haag en Utrecht. Over ’t algemeen werd er zeer goed ge zongen. Het verplichte nummer was „Joun- bea”, een oud gedicht -van Gysbert Japicx, getoonzet door den heer Hoogslag uit Sneek. Als openluchtspel werd door een 6-tal dames en heeren, leden van de selskippen van Amsterdam, den Haag en Bussum, on- 1-- o 12e, van Amsterdam, opgevoerd „Noarderljocht,” ’n historische verbeelding in twee bedrijven, i van D. Kalma, waarmee veel succes is ge- i I I prijs, een gouden medaille, behaald door directeur onze vroegere stadgenoot de heer P. Molenaar, die tevens persoonlijk de le directeursprijs verwierf. Een mooi succes, vooral als men weet, dat genoemd koor pas vier maanden be staat. (Efl yid- vuliM m 7E gld. bij vuUm CG gld. bij varUw vm Ivv Ma hud, v»»t»»p iv va» daim, vv mb vij»viag»k. oogst. Zooals hierboven blijkt werd dus de le Zh’/wu'^oed gnZwM't^Zn8 Ook ”ÜS ’Sj°nSen” te Arnhem’ aan een verzekering inzake wettelijke aanspra kelijkheid kan aandacht geschonken. De heer Brens heeft de vorige week het cadaver van een jonge koe zien vervoeren, is dit op de meest hygiënische wijze geschied, en is het naar Bergum gegaan? De Voorz.: Dit was een kalf. De zaak met Bergum is nog even vertraagd, zoodat het dier niet daarheen is vervoerd. Spr. zegt toe dat het vervoer zoo goed mogelijk zal geregeld worden. Hierna sluiting.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1926 | | pagina 1