Uit onze Raadzaal. I! 200 fflEUWSTUOUWEM. - annex SNEEKER COURANT en WYMBRITSERADEEL NEDIRLAKDSCHE HÏP0THEH8IHI opgericht tö Veöndaiïl in 1890 Directie Mr M J BOS en Mr J. WILKENS 4l/so|o Pandbrieven a 99 °|o GELDEN BESCHIKBAAR op eerste hypotheek op billijke voorwaarden. Olfielnl Orgiii dir Imiiiti huk Vandifai 4?» JAAR&AB8 «o. 88 DINSDAGS ra VRIJDAGSAVONDS ültfwvwa Brandenburgh Co., Swrbk Tsletera 150. ZATERDAG 7 AUGUSTUS 1888 en van een nog nader door den gemeente-architect inge diend rapport, hebben wij bij schrijven van 29 Mei 1925 bij Gedeputeerde Staten aangedrongen op goedkeuring van het besluit tot begrootingswijziging. B. en W. stellen den raad o. a. het volgende voor: c' BESLUIT: den heer Smits uitgebracht, hoogere salarieering. Aan het wetsontwerp f 6 000.000 Hbl. 010. OIJ varUea vu mm «ri)avingar. Abonnementper jaar f 2.50 fr. p. post f 3.60. Advertentiên9 ct. p. regel. Inge zonden mededeelingen hooger, bij Abonnement belangrijke korting Advertentiên worden tevens graus ge plaatst in de SNEEKER COURANT a. b. c. d. e. In gia. oy «arliea vu mm daim, vv De bezuiniging bij „Oorlog”. De Avondp. meldt nader, dat bij het ministerie van Oorlog het voornemen be staat om voor beroepsofficieren en onder officieren der landmacht een capitulanten- stelsel in te voeren. „Een ontwerp van wet zou reeds ont worpen en ter beoordeeling gezonden zijn naar den Ministerraad en naar de verschil lende departementen van Algemeen Bestuur. „Bedoeld ontwerp stelt zich op het stand punt, dat bij de toekomstige aanneming van officieren en onderofficieren moet wor den uitgegaan van den regel, dat officieren en onderofficieren slechts een klein aantal jaren in het leger zullen dienen, om daar na over te gaan in burger-rijksbetrekkingen, Hierdoor zou vermindering van pensioen lasten worden verkregen, terwijl bovendien wordt voorkomen, dat het departement van Oorlog personeel in betrekking heeft met veel dienstjaren, en als gevolg daarvan t .vrinv>‘* y ftiH;0iisf7^raa»Riwiii<i>.ira^ra>Ma—m Tt—raerarawuwMMmwraMwranraw—raMMMwrasra» KOT SBEEKER COURAHT gld 0i| ievaue tanga invaliditeit De heer A. Bijkerk, hoofd eener school te Almelo, behandelde daarna het onder werp: „Hoe kan de school- en werktuin dienstbaar gemaakt worden aan het onder wijs op de lagere school?” Volgens Spr. is er nog veel vooroordeel, voortspruitende uit onbekendheid. Het voordeel wordt nog niet voldoende ingezien door overheids lichamen, evenmin door onderwijzers. Er zijn twee typen van schooltuinen: le. de werktuin van de kinderen, tevens botanische tuin of schooltuin, dus schoolwerktuin. De paedagogische voordeelen van den werk tuin zijn: door het inzicht in het leven der planten wordt gekweekt eerbied voor het leven, eerbied voor eigen werk en voor werk van anderen. Kinderen uit groote steden ko men daardoor in de frissche lucht, ’t Werk geeft voldoening door de resultaten; daar door wordt de arbeid tot een vreugde: vreugde in arbeid, een voornaam deel van de opvoeding. Bovendien wordt de verhou ding tusschen onderwijzer en leerling beter door het werk op den tuin. De voordeelen voor het onderwijs, voor namelijk het plantkundeonderwijs, zijn: ge schiedenis van de methode van het vak plantkunde op de lagere school sinds de invoering in 1857: eerst leerleesboek, later meer aanschouwelijk door het meebrengen - van planten in school. Het uit elkaar halen IS *oegevoegd een lijst van betrekkingen van planten leert teveel alleen inorphologi- waarvoor, naar het oordeel van het depar- sche kenmerken, niets van physiologische en 1 1 biologische eigenschapen. Het echte leven der plant is alleen in de natuur. Spr. ging hierbij na hoe dit gedaan werd: het kwee- ken van planten in de schoollokalen (vaak een mislukking); schoolwandelingen (kos ten veel tijd en niet altijd ziet men in de natuur waarvoor men is uitgetrokken); schooltuinen bij enkele scholen (al een heele verbetering; hierbij werden de verdiensten genoemd van Van der Ley en Stamperius); werktuin (hierbij werden verschillende za ken genoemd, die bij het behandelen van plantkunde in school, nu op de tuin aan het levend materiaal zijn na te gaan, o. a. phy- siologische beteekenis van kiemblaadjes, bodem- en luchtvoeding der plant, verschil lende onkruiden en bloem), ook voor dier kunde, o.a. regenwormen, emelten, koper- wormen, aardrupsen. In het bijzonder wer den geschetst de waarnemingen op den tuin van de levenswijze van de doodgraver (ke- versoort), ’t verzamelen van miereneieren (poppen). Hierbij bestaat gelegenheid om noodelooze wreedheid te bestrijden. Het waargenomene op den tuin geeft aanknoo- pingspunten bij het onderwijs in school. Tuin, tevens schooltuin: voorbeelden zijn de Haagsche school- en werktuin en meer bescheiden de tuin in Zutphen, waaraan tevens een botanische tuin verbonden is. In Den Haag zijn ook allerlei gewassen van klei, zand en veen (van belang voor het on derwijs in de aardijkskunde), kassen met buitenlandsche gewassen, o.a. koffie, rijst, katoen. Hoekjes met levensgemeenschap pen, o. a. heideflora, waterpartij met water- moeras- en weiplanten, aquaria en terraria voor het onderwijs in dierkunde; bijen in korven en kasten, ook een observatiekast. Hier is materiaal in overvloed voor het on derwijs in plant- en dierkunde. De bedoeling van dit alles is liefde te wekken voor de natuur door het verschaffen van de noodige kennis. Ten slotte werd de wensch uitge sproken, dat over niet al te langen tijd overai in ons land het onderwijs in de natuurlijke historie gegeven kan worden in den school tuin, dus in de vrije natuur. Valgeua «ecrwMurdan evaraengekaiaen met de NellaaMsaka Aigaateama JhjUl kar!a(a*8aak ta BaklaAaae Mln ense Abenni’e versekerd tegen engelakken veer «vvv Voorstel van Burgemeester en Wethouders om bij H.M. de Koningin beroep in te stellen tegen het besluit van Gedeputeerde Staten, waarbij goedkeuring werd onthouden aan het raadsbesluit van 12 April 1926, no. 1211b, tot wijziging der gemeentebegrooting voor 1926, betreffende de kosten der demping van de Wip c.a. Bij Uw besluit van 2 Februari 1925, no. 10, werd beslo ten tot uitvoering der plannen betreffende: demping van de Wip; overkluizing van het Grootzand bij Leeuwenburg; verbetering van de Suupmarkt; overkluizing van de Suupmarkt bij het Kleinzand; overkluizing van den Singel. diezelfde vergadering werd onder no. 14b de ge meentebegrooting voor 1925 gewijzigd in dier voege, dat daarop in uitgaaf werd gebracht een post betreffende de kosten der uit te voeren werken ten bedrage van f 113.200, terwijl ter dekking hiervan in ontvang een leeningspost tot gelijk bedrag werd opgenomen. Laatstgenoemd besluit, ter goedkeuring aan Gedepu teerde Staten ingezonden, ontmoette bij dit college eenige bedenkingen, hierop neerkomende, dat naar zijn oordeel allerminst de noodzakelijkheid aanwezig mocht worden geacht, om tot uitvoering der werken in hun vollen om vang over te gaan: een totaal uitgaaf van f 113.200 was kwalijk te verantwoorden. Ook ten aanzien van den aesthe- tischen kant van het vraagstuk werd in het desbetreffende schrijven van 25 Februari 1925, no. 79, 2e afd. F. door Gedeputeerde Staten, hoewel staatsrechtelijk daartoe niet bevoegd, een woord meegesproken. Wij hebben ons daarna ten opzichte van de door Gede puteerde Staten ontwikkelde bezwaren om advies gewend tot de Rijkscommissie voor de Monumentenzorg en den architect Smits, die destijds op aandrang van Gedepu teerde Staten als adviseur aangewezen, in overleg met den gemeente-architect, de dempingsplannen had ontworpen. Onder overlegging van afschriften van de adviezen, door de genoemde commissie en den heer Smits uitgeb’racht, P. Brouwer, f Te dezer stede is op ruim 56-jarigen leef tijd overleden de heer P. Brouwer, sedert 1911 hoofdredacteur van het Friesch Dag blad. Is met deze leider van het anti-revolution- nair provinciaal hoofdqrgaan een voor zijne partij zeer verdienstelijk journalist heen ge gaan, op wiens beteekenis als zoodanig on getwijfeld elders het volle licht zal worden geworpen, wij de Sneeker collega’s wenschen in hem naast den vlotten pen voerder, vooral en gaarne te gedenken den onvermoeiden werker, die de hem toever trouwde post bezet heeft gehouden tot z’n laatste krachten weggeëbd waren. Ja, in het aangezicht van den dood heef deze man, die jarenlang aan z’n bed ge kluisterd was, nog z’n dagelijksche taak vervuld, met den moed die z’n geloofsver trouwen, het vuur dat z’n liefde voor het vak hem schonk. Het is deze liefde voor het vak die alle menschen van de pers, van welke richting dan ook, samenbindt, welke ons er toe noopt namens de Sneeker jour nalisten den thans overledene te huldigen als huftner één, die in het harnas is ge storven. De heer Brouwer kwam hier van Zwolle waar hij hoofdredacteur van „Onze Cou rant” was. Daarvoor was hij hoofd der school te Leerbroek (Geld.). Hij was mede werker aan tal van Chr. bladen, en schrij ver van een groot aantal boeken en boekjes. Zweminrichting. De temperatuur van het water in de Sneeker Zweminrichting was heden 19 LEMMER, 5 Aug. Gisteravond zou het 7-jarig dochtertje van onze visscher K. Koornstra nog even de straat oversteken voor een alhier passeerende luxe auto, toen het door deze auto werd gegrepen en over reden. Bewusteloos opgenomen en aan hoofd en beenen verwond, moest onmiddel lijk geneeskundige hulp bij het meisje wor den ingeroepen. De bestuurder der auto, waarin zich een gezelschap uit Leeuwarden bevond, dat onze zeilwedstrijd had bijge woond, treft echter geen schuld. ST. JOHANNESGA, 5 Aug. Door hooi- broei is vannacht de boerderij met inboe del van S. de Vries alhier geheel afgebrand. Een passeerend wielrijder wekte het gezin dat in diepe rust lag. Het vuur greep zoo snel om zich dat de kinderen met moeite gered konden worden. Alles was verzekerd. HEERENVEEN, 5 Aug. De justitie uit Leeuwarden heeft in loco onderzoek inge steld naar het auto-ongeluk op gisteren, waarbij personen uit Workum gewond wer den. De auto is in beslag genomen. Mooi Friesland. Naar wij vernemen zal de heer L. de Jong te Heerenveen, daartoe uitgenoodigd, Dins dagavond a.s. voor de Hilversumsche Draadlooze Omroep een causerie houden over „Mooi Friesland”. Besmettelijke veeziekten. Gedurende de maand Juli j.l. zijn in deze provincie de volgende besmettelijke vee ziekten geconstateerd: mond;- en klauwzeer bij 7 veebeslagen in de gemeenten Achtkarspelen, zEngwirden, Ferwerderadeel, Hem. Oldephaert en Noord- wolde, Leeuwarden en Wijmbritseradeel; schurft bij 304 stuks vee van 5 veehouders in de gemeenten Baarderadeel, Leeuwarden, Menaldumadeel, Ooststellingwerf en Smal- lingerland; rotkreupel bij 40 stuks vee van 3 vee houders in de gemeenten Gaasterland, Hem. Oldephaert en Noordwolde en Rauwerder- hern. De Nederlandsche Spoorwegen en het autobusbedrijf. In aansluiting op het bericht dat de directie der Nederlandsche Spoorwegen voornemens is haar bedrijf met een autobus-onderneming uit te breiden, deelt het Hbld. het volgende mee: „Een dergelijk bedrijf is inderdaad in wor ding, waarvoor evenwel de vorm vennootschap is gekozen, waarin de spoorwegen een over wegenden invloed zullen hebben. De al te knel lende banden, waarin het spoorwegbedrijf ten gevolge van de inmenging van den staat gevat is, deden de directie hiertoe besluiten. Reeds jaren lang heeft het voornemen bestaan om tot de oprichting van een dergelijke onderneming over te gaan, welke ook aan de Reichsbahnge- sellschaft in Duitschland is verbonden, doch voordat de wet, regelende de concessies voor autobuslijnen dienst- en rusttijden van chauf feurs, enz. was aangenomen, kon aan uitvoering niet worden gedacht. De concurreerende in vloed van de autobus in het particuliere bedrijf heeft zich vooral bij het vrachtvervoer der Ne derlandsche spoorwegen doen gevoelen, meer nog dan bij het personen-vervoer. Talrijke fir ma’s hebben eigen vrachtauto’s in dienst ge nomen en hierdoor het goederenvervoer op de spoorwegen ernstig benadeeld. Echter niet in de eerste plaats als strijdmiddel tegen de concurrentie zullen de nieuwe auto bussen in dienst worden genomen, maar wel nu door de nieuwe wet een geregelder toestand ontstaan is om te trachten de economie in het geheele bedrijf te vergrooten. De heer R. G. M. A. Heg, inspecteur van het vervoer bij de Nederlandsche Spoorwegen, is tot direc teur van de vennootschap benoemd en zal t ietBijna alle bestaande schooltuinen waren Gepl. Miatsch Kap. en Reserves Hypotheken 147 000.000 Pandbrieven f 45 000.000 Voor onwisseling van ultgalot» pandbrieven 99% N B Deze Bank niet te ver» warren met de 15 jaar later even eens te Veendam gevestigde Veen dammer Hypotheekbank. tement van Oorlog, de officieren en onder officieren in aanmerking zouden kunnen komen. „De vesting Holland gaat verdwijnen, d.w.z. het commando daarover zou wor den samengevoegd met den generalen staf. Voorts zouden 237 onderofficieren moeten afvloeien met 1 Januari a.s. en wel 50 sergeants-majoors der infanterie, 130 ser geanten der infanterie, 28 sergeanten der vesting artillerie, 8 sergant-majoor-tamboers, 12 trompetters en 9 schrijvers. Tegen bedoeld ontwerp zou bijzonder veel verzet zijn gerezen bij de andere de partementen. De N. Rt. Crt. acht dit bericht niet ge heel juist. Zij neemt, als nader bij de waarheid aan, dat het eerste ontwerp een iets hooger eindcijfer heeft gebracht dan de vorige oorlogsbegrooting en dat financiën een vermindering met f 3 millioen geëischt zou hebben. De weeldeverteringsbelasting. Volgens het Vaderland zal de weelde verteringsbelasting worden ingetrokken. De leening voor het Engelsche Vakverbond. De toezeggingen van de vakverbonden en het bedrag, dat het Nederl. Verbond van Vakver- eenigingen uit het stakingsfonds heeft geleend, beloopen thans, naar het Volk meldt, f 225.000. Hierbij is niet gerekend de f 60,000 die het N. V. V. aan het Engelsche vakverbond heeft geschonken, welk bedrag ook uit het stakings fonds is geput. De triomph der liefde. Met wat voor dorre vraagstukken houden onze gemeenteraden zich toch bezig, wanneer men 't vergelijkt met het buitenland? Bij ons loopen de debatten meerendeels over pensioen- quaesties, ouderdomsverzekering of erfpacht, terwijl er ten hoogste zoo nu en dan over een verbod om met ongeschoeide voeten in zee te gaan gesproken wordt. Neen, dan staan de debatten in den gemeen teraad van Ecclesfield, een plaatsje in de buurt van Sheffield, op hooger peil. Daar is langdurig gepraat over het plan om twee lanen, even buiten de kom der gemeente, voor auto-ver- keer te verbieden, opdat verliefde paren er op hun avondwandeling niet langer worden ge stoord. De raad moet nog de beslissing af wachten van den Graafschapsraad vóór dat de idylle verwezenlijkt wordt, maar Lady Mabel Smith, lid van den raad, denkt dat het er wel van komen zal. Het was haar bekend, dat de bewuste lanen vaak door verliefde paartjes voor de wandeling worden benut, en zij wist bij er varing dat men als men er met een auto door heen rijdt, soms het gevoel heeft veel feeders te verstoren. Er zijn immers zooveel andere we gen, welke de auto’s kunnen nemen, terwijl juist de Whiteylane en de Elic-lane met hun lommerrijk geboomte en lieflijke plekjes zich bij uitstek voor deugdzame vrijage leenen. Trouwens, naar aller oordeel, zijn de beide la nen de eenige behoorlijke wandelpaden voor de minnende jeugd in Ecclesfield. Dit alles is breedvoerig in den raad overwo gen, waar de „min,” in haar ouderwetsch-ge- zonde beteekenis, boven de „eischen van het verkeer” wordt gesteld! It gift, oij ttri.a* «U MB Bij Uw besluit van 12 April 1926, no. 12, vereenigde U zich zonder noemenswaarde discussie met onze plannen. Het besluit tot wijziging der gemeentebegrooting voor 1926 kon echter evenmin de goedkeuring der Gedeputeerde Staten wegdragen. Bij beschikking van 21 Juli 1926, no. 85, 2e afd. F, waarin zij nogmaals hun bereidverklaring tot medewerking aan de uitvoering van plannen van beperk ter strekking uitspraken, onthielden zij ten slotte de goed keuring aan dat besluit. Thans overwegende, welke voorstellen wij U ten aan zien van het afwijzend besluit van Gedeputeerde Staten zullen aanbieden, meenen wij te moeten volharden in het volgen van den eenmaal ingeslagen weg. Den voorslag van Gedeputeerde Staten, om over te gaan tot uitvoering van plannen van bescheidener omvang, is naar onze en stellig ook Uwe opvatting niet te aanvaarden. Zeer stérk spreekt ten deze wel het feit, dat het Gede- puteerden-college de verbetering der Suupmarkt tot later tijd wil uitgesteld zien, terwijl U met ons van oordeel zal zijn, dat er wel geen onderdeel der aanhangige plannen is, ten aanzien waarvan de noodzaak van spoedige uitvoering meer klemt dan juist deze verbetering. Uitvoering in ge deelten zou, afgezien van overige nadeelen, ook stellig de totaal-kosten niet weinig doen stijgen. Wij twijfelen niet, of U zal met ons van oordeel zijn, dat, waar irf Uw vergadering van 12 April 1926 zoo eenstem mig de wil tot doorzetten der plannen aan den dag trad, niet in de beslissing van de Gedeputeerde Staten mag wor den berust, doch daarvan in beroep moet worden gegaan bij de Kroon. Onder overlegging van verschillende, op deze aangele- genheid betrekking hebbende, stukken geven wij U in over weging, het volgende besluit te nemen: De Raad der gemeente Sneek; Gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders van 27 Juli 1926, no. 1.811.111.2(19); ingang van 1 September- zijn gewone werk zaamheden neerleggen. Eerst staan enkele studiereizen in het buiten land voor hem op het programma, waarna in Nederland met de exploitatie van de lijnen een aanvang kon worden gemaakt. Het is de bedoeling, vrachtauto’s te laten loopen, die eenerzijds besteldiensten in de ste den zullen overnemen en anderzijds in bepaalde rayons op het platteland goederen op zullen halen om deze naar het eindstation van een der gelijk rayon te brengen, waardoor verkregen wordt dat de tusschenstations hoofdzakelijk, zoowel voor goederen als voor reizigersver keer, worden uitgeschakeld. Behalve de vracht auto zal dus ook de personenauto een onderdeel van het bedrijf vormen. De autobusonderneming, zooals zij thans ge dacht is, zal dus gedeeltelijk als concurrentie middel tegen de bestaande vrachtauto’s moeten dienen, terwijl de bussen anderzijds als nieuwe voeding van de spoorwegen dienst zullen doen, waarop zij komen te correspondeeren. De exploitatie van het onderhavige bedrijf zal het geheele land omvatten en beoogt een zoo uitgebreid mogelijk goederen- en personen vervoer. Uitsluitend eerste klas materiaal zal worden gebezigd. De heer Heg, met wien wij een kort onder houd hadden, verzekerde, dat een gevolg van de inwerkingtreding van de nieuwe buslijnen zal zijn, dat allerwegen garages zullen worden op gericht en dat talrijke neven-industrieën tot bloei zullen komen. Plaatsen, die tot dusver per trein niet te bereiken waren, zullen nu een goede verbinding krijgen en van een behoor lijke aansluiting op den treinenloop verzekerd zijn. De nieuwbenoemde directeur, die het bedrijf in Frankrijk, Duitschland en Zwitserland gaat bestudeeren, was van meening dat vóór 1 Januari van het volgend jaar wel niet met de uitvoering van de plannen zou kunnen worden begonnen.” Volgens Het Volk zal met de exploitatie der bussen in Friesland begonnen worden en zal deze exploitatie zich geleidelijk over het geheele land gaan uitstrekken. De Utrechtsche Crt. verneemt nog, dat de bussen zoo gerieflijk mogelijk zullen worden gebouwd en van ’t beste materiaal. Flinke ruime bussen, waarvoor naar model len in binnen- en buitenland gezocht zal worden. Het staat evenwel nog niet vast, of en in hoeverre de bussen van particulieren zullen gekocht worden. Garages en volledige repa- ratie-inrichtingen zullen worden gebouwd. De benzinetreinen, die thans reeds hier en daar op ons spoornet loopen, zullen ver moedelijk in aantal uitgebreid worden, zoo- dat op vele trajecten een tien-minutendienst mogelijk wordt. Plaatsen, die tot dusver per trein niet te bereiken waren, zullen nu een goede ver binding krijgen en van een behoorlijke aan sluiting op den treinenloop verzekerd zijn. De nieuwbenoemde directeur, die het be drijf in Frankrijk, Duitschland en Zwitser land gaat bestudeeren, was van meening, volgens het Hdbl. dat vóór 1 Januari van het volgend jaar wel niet met de uitvoering der plannen zou kunnen worden begonnen. School- en werktuinen. In het gebouw der Rijkslandbouwwinter- school te Zutphen is een cursus gehouden voor leiders van school- en werktuinen. bij H.M. de Koningin beroep in te stellen van de beslis sing van Gedeputeerde Staten van 21 Juli 1926, no. 85, 2e afd. F, waarbij goedkeuring werd onthouden aan het be sluit van den raad der gemeente Sneek, d.d. 12 April 1926, no. 1211b, tot wijziging der gemeentebegrooting voor 1926 met betrekking tot de plannen tot demping van de Wip c.a. Onder dagteekening van 4 November 1925, no. 68, 2e afd. F, ontvingen wij van de Gedeputeerde Staten een nader schrijven, waarin dit college uitvoering van zijn standpunt blijk gaf. Het gaf daarbij in overweging de plannen van demping enz. te beperken in den zin, als aan gegeven in een bijgevoegd rapport van den hoofdingenieur van den provincialen waterstaat, wat zou neerkomen op: a. overkluizing van den Singel van het Kleinzand af tot de Hooiblokstraat met vernieuwing van de brug over het Kleinzand voor de Gedempte Poortezijlen; b. vernieuwing en verbreeding van de bruggen bij het Grootzand en de Suupmarkt bij Leeuwenburg. Niet voor directe uitvoering zouden naar het oordeel van den hoofdingenieur, in aanmerking komen de demping van de Wip en het verbeteren van den zuidelijken wal der Suupmarkt. Ook hef bovenvermeld nader schrijven van de Gedepu teerde Staten, d.d. 4 November 1925, hebben wij onder worpen aan het oordeel van de Rijkscommissie voor de Monumentenzorg, den architect Smits en den gemeente- architect. Ten slotte verklaarden de Gedeputeerde Staten zich bij schrijven van 10 Februari 1926, no. 98, 2e afd. F, bereid, ter voorkoming van verdere vertraging, goedkeuring te verleenen aan een wijziging der gemeentebegrooting tot dekking der uitgaven, verbonden aan de uitvoering van een plan tot verkeersverbetering van beperkte strekking, als aangegeven in hun vorengenoemd schrijven van 25 Fe bruari 1925. Wij meenden, dat omtrent deze zaak een zoo ernstige overweging had plaats gehad, dat alleen nieuwe gezichts punten van wezenlijk belangrijke beteekenis een ingrij pende verandering van Uw besluit van 2 Februari 1925, no. 10, zouden rechtvaardigen. Óm die reden gaven wij U dan ook bij ons voorstel van 3 Maart 1926 (bijlage 31 van 1926), waarin wij de hier- voren gereleveerde feiten zeer in den breede béspraken, in overweging, het eensgenomen besluit te handhaven, terwijl, waar inmiddels een nieuw dienstjaar was aange vangen, het besluit tot wijziging der gemeentebegrooting voor 1925 behoorde te worden ingetrokken en ten aanzien van de gemeentebegrooting voor 1926 een gelijk wijzN gingsbesluit genomen. gia. ingraai waa w«- |£j| gia. Dl) «arum aaa llidas binnae 80 d. ivv Ma hmnd. vaat al a«g Iv vertegenwoordigd; verder waren er veel belangstellenden, o.a. van Volksonderwijs, het N. O. G., den B. v. Ned. Ond. enz. Ook de wethouders van Zutphen, Haarlemmer meer en Leeuwarden waren aanwezig. Na het welkom van den heer Schuttevaer, voorzitter der commissie yan voorbereiding werd de cursus geopend verklaard door den heer K. Dilling, secr.-penn. van het hoofd bestuur, die tevens besprak het onderwerp: „Hoe komt de school- en werktuin tot stand?” waarna de heer Schuttevaer het on derwerp: „Beantwoordt de school- en werktuin aan zijn doel en zoo niet, wat is daarvan de reden?”, inleidde. Spr. merkte op, dat er over het algemeen nog te weinig belangstelling voor de tuinen bestaat. Wel staan we pas aan het begin, maar we moe ten meer belangstelling trachten te wekken: we moeten zijn bij de paedagogen, bij de onderwijzers, en wel in het bijzonder bij hen die de land- en tuinbouwacte bezitten.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1926 | | pagina 1