ESERENNOOE- ARTIKELEN 200 150 75 Üi ïï/SS 50 SiXïïX'” 4Se JAARGARG BUITENLAND. - annex SNEEKER COURANT en WYMBRITSERADEEL Olfitliil OrgiH dir Imiiti M NiouwstijdiNgen ZATERDAG 14 AUGUSTUS IMS voor DASSEN SOKKEN BOORDEN BRETELS HOEDEN PETTEN Abonnementper Jaar f 2.50 fr. p. post f 3.60. Advertentiën9 ct. p. regel. Inge zonden mededeellngen hooger, bij Abonnement belangrijke korting Advertentiën worden tevens gratis ge plaatst in de SNEEKER COURANT Glad DIODAGi u VHIJÜA&8A TOMDB UStfaveiHi s Brandenburg!! Co., Sbbke Tdefesis Wta 150e OVERHEMDEN vanaf J 1.75 - ƒ0.19 °-35 t 0.25 >-90 O.4O karlags-Baak I® Sakladaai tójsz »bm Abaoni’i vmakud tagu angelakkan m« Bij haar reddingspogingen verdronken. water- te worden gezonden. i hun r ie pr.; Vreest God, i p., 2e pr.; Crescendo, Heeg, 107 p.; Excelsior, Parrega, 111 p., 3e pr, denburger justitie onder invloed van uiterst rechtsche kringen. Wie weet wat ’s mans Examens. Geslaagd voor de akte Fransch (1. o.) de heer R. Dijkstra te Wommels en niej. J. Visser te Baard. Geslaagd voor de acte Engelsch 1. o. de h.h. T. Schaafsma te Baard en W. D. Postnia te Poppingawier. 1 I J Imni- innliditait Toezending belastingbiljetten voor den Staat. De Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw heeft naar aanleiding van een opmerking van zijn ambtgenoot van Finan- alles wat republikeinsch was. Haas is hiervan het slachtoffer gewor- SIEÏÏWE SNEEKER COÜRAKI die tenminste één voordeel heeft. De alge- meene aandacht is nu voorgoed gevestigd op het feit, dat in het republikeinsche Duitschland de als keizer.-gezind bekend staande misdadigers van de zijde der recht banken dikwijls d# grootst mogelijke tege moetkoming ondervonden, terwijl over tuigde republikeinen voor de kleinste over treding veelal streng werden gestraft. Een kerkelijke kwestie te Naarden. Men schrijft aan de N. Rt. Ct.: Toen Zondagmorgen ds. F. W. Drijver den kansel verliet, las hij de volgende rnededeeling voor: Gemeente van Naarden! Van ouds is het hier gewoonte, dat de predikant na de godsdienst oefening fangs de kerkeraadsleden gaat om hun de hand te drukken als zinnebeeld van christe lijke broederschap. Maar na de pijnlijke, grie vende, en vernederende behandeling, mij op mijn 66-jarigen leeftijd, nadat ik 40 jaren naar beste weten de kerk gediend en 27 jaar hier lief en leed gedeeld heb, door de kerkvoogden, no tabelen en kerkeraad aangedaan een enkele getrouwe uitgezonderd na die, nog eens, zoo pijnlijke, grievende en vernederende behande ling, komt heel mijn ziel er tegen in opstand, langer na de godsdienstoefening den kerkeraad de hand te drukken. Ds. Drijver deeil't thans aan de gecombineerde Gooische bladen mede, dat hij tot dit besluit is gekomen door de handelwijze der kerkvoogden, die met goedkeuring der notabelen leden van beide colleges hebben zitting in den kerkeraad het tractement van den beroepen predikant Dorgelo bepaalden op f5000 benevens restitutie van huishuur, terwijl aan ds. Drijver slechts f3000 benevens f500 restitutie van huishuur wordt toegekend. Ds. Drijver kan van deze handelwijze niet in hooger beroep gaan, daar de kerkvoogdij der hervormde gemeente zgn. vrij beheer heeft. Otn een verzekert ngs-uitkeering van elf duizend gulden. Een nog jonge koopman te Bergen op Zoom, zekere J. A. Boel, stond er tegen 1925 geldelijk maar zwakjes voor. Toch probeerde een verzekeringsagent om ’n post bij hem af te sluiten en de koopman voelde er wel voor om zich tegen ziekte finan cieel te waarborgen, doch toen hij ver nam, dat dit alleen mogelijk was indien hij zich tevens tegen ongevallen verzekerde, ging Boel die met een Bordje zijn klanten afging ook daartoe over en ver hoogde zelfs de premies, toen hem de eventueele uitkeeringen onvoldoende leken. Den 17en Juli 1925 reed Boel naarDe Raayberg” en klampte daar den momen teel werkloozen stoker Kees Maas aan, wien hij vroeg of hij tweehonderd gulden wilde verdienen. Op het bevestigend antwoord stelde Boe! den ander voor, dat deze hm, Boel, den wijsvinger van de rechterhand zou afkappen voor welke bewerking reeds een zwachtel en een groot vleeschmes in den wagen gereed lagen. De stoker weigerde, doch liet zich later bepraten, waarna Maas, op vet zoek, den motor aanzette, terwijl de ander zijn hand bij de pols zelf afbond, neerlegde op een stuk hard hout, met zijn linkerhand het mes vasthield, den scherpen kant loodrecht geplaatst op den wijsvinger op het tweede kootje dicht boven den knokkel, waarna Maas éénmaal en vervolgens op verlangen van den ander nog één keer krachtig met een ijzeren voorwerp op het mes sloeg. Boel liet wat bloed druppelen op den ventilator van zijn auto, kon toen de pijn niet langer dragen en gilde het uit, waar op eenige lieden toesnelden, die om me dische hulp telefoneerden. In het schade-aangifteformulier werd in gevuld dat Boel zijn vinger tegen en tusschen den sneldraaienden ventilator van zijn Fordje terecht was gekomen, een lezing die door den behandelenden medicus en den ver zekeringsagent is geloofd, zoodat de assu- rantie-mij. hem ruim elf duizend 500 gld. uitkeerde. Een andere geneesheer, dr. J. P. L. Hulst uit Leiden, die ook de verwonde had ge zien, kwam het echter zeer twijfelachtig voor, dat de verminking was geschied zoo- als Boel vertelde en toen een masseur te Bergen op Zoom kwam vertellen, dat Boel f 3000 had geboden zoo hij hem een eiën, aan de gemeentebesturen verzocht, aanslagbiljetten voor zakelijke belastingen en lasten, welke voor onroerende goederen van den Staat of van Staatsinstellingen moeten worden betaald, steeds rechtstreeks te zenden aan den betrokken ontvanger der registratie en domeinen, die ook voor de betaling daarvan is aangewezen. Ook aanslagbiljetten wegens Uit vroeger dagen. Zij, die ook voor den oorlog de wereld politiek met belangstelling volgden, konden dezer dagen in de pers een berichtje tegen komen, dat oude herinneringen bij hen wakker riep. Het slot van den voormaligen Duitschen keizer op Korfoe zal door de Grieksche regeering onder de hamer wor den gebracht. Hier bracht Wilhelm zijn vacanties door en vergat zijn politieke be slommeringen door zich bezig te houden met oudheidkundige opgravingen. Waf zal er in den man van Doorn om gaan als hij dit berichtje leest! en men De aanstaande Koninginnedag. Het bestuur van „Oranje” heeft zijne plannen voor de viering van den verjaardag onzer Koningin gereed en, geholpen door een flinke club propagandisten, die in ver schillende commissies zijn ingedeeld, wordt hard gewerkt aan de voorbereiding en uit voering. Mits gerekend mag worden op den algemeenen steun en de medewerking der burgerij, belooft Koninginnedag dit jaar voor onze stad een algemeene feestdag te worden. Deze medewerking~en steun is on ontbeerlijk. Wanneer dan ook gedurende deze dagen de propagandisten om steun komen vragen, inzonderheid bij den nering doenden middenstand, hoopt het bestuur van „Oranje”, dat zij overal welkom ont vangen worden en niet zonder resultaat zullen worden weggezonden. Zweminrichting. De temperatuur, van het water in de Sneeker Zweminrichting was heden 18 Magazijn-Hofstra. Het bekende artistiek magazijn van den heer Hofstra aan de Jousterkade heeft een uitbreiding ondergaan door bijtrekking van een deel van het naastgelegen pand, waar door aan de luxe artikelen en de schoor steenmantels en grafsteenen meer plaats kon worden ingeruimd. Daarbij zijn de open etalages vervangen door vitrines en de verlichting is verbeterd, zoodat de fraaie collecties - bijv, het kunstglaswerk uit Bohemen en dat van de glasfabriek Leer dam ook bij avond nog meer tot recht komen. Een zeer geslaagde verbetering! Gevonden voorwerpen. Aanwezig en te bevragen bij de navolgende ingezej^ien, onderstaande voorwerpen, als ge vonden aangegeven op 12 Augustus 1926: Bruin beursje met inh., R. de Vries, Jan van Nassaustraat 40; rijwielbelastingmerk in étui, H. Tinga, Potbuurt 3; sleuteltje, Volkers, Oosterdijk 52; bruin beursje met inh., S. de Witte, Kleinzand 88; beursje met inh., J. Schokking, Kloosterstraat 25; bruine beurs met inh., T. Struiksma, Hom- merts; damesrijwiel, J. Ringma, IJlster- kade 38. heeft een waardevast ruilmiddel en sedert de Engelsche kolenstaking weer een ople ving in zijn industrie, die langen tijd aan malaise heeft geleden. Het geniet dus op ’t oogenblik een zekere welvaart en schijnt bedriegen de berichten niet, hiervan een handig gebruik te willen maken om van sommige zware verplichtingen van het ver drag van Versailles af te komen. Immers drie van zijn vroegere vijanden, Frankrijk, België en Polen hebben buitenlandsche credieten noodig. Nu zou Duitschland, naar men meldt, bereid zijn hun deze door bemiddeling van Amerika te verstrekken als hiervoor politieke voordeelen in de plaats werden gegeven. Zoo zou Polen een stuk van zijn midden door Duitsch gebied loo- pende „corridor” naar Dantzig moeten af staan, België het bij de vrede van Versailles verkregen gebied te offeren hebben, ter wijl van Frankrijk gedaan zou moeten wor den gekregen, dat het de tweede en derde Rijnzóne ontruimde. Wat er van deze geruchten waar is, laat zicii bij de groote geheimzinnigheid, die de diplomatie in den regel betracht, moeilijk beoordeelen, maar het versefut van den toestand in Duitschland, al heeft het nog niet het vooroorlogsche welvaartspeil be reikt, en zijn zeer berooide overwinnaars laat het ontstaan van dergelijke geruchten maar al te goed verklaren. Ze mogen waar zijn of niet, de volken van Europa kunnen uit den grond ertoe twee dingen leeren. Ten eerste dat een volk bij een oorlog, zelfs al behaalt het de overwinning, slechts verlie zen kan. En ten tweede, dat men een natie niet klein kan krijgen door haar onmen- schelijk harde vredesvoorwaarden op te leggen. Is een volk werkelijk levensvat baar, dan zal het na korten of langen tijd de rampen van een ongelukkigen oorlog en een slechten vrede te boven komen en we derom een macht zijn waarmee andere vol ken, hoe ze ook hun best hebben gedaan het politiek onschadelijk te maken, terdege rekening hebben te houden. Dit zijn weliswaar oude waarheden, maar toch ook waarheden, die met het oog op de sfeer van haat en wantrouwen, welke nog steeds Europa vergiftigt, niet te vaak her haald kunnen worden. De Duitsche rechtspraak. Het ambt van rechter is een hoog ambt en hoog troont de rechter boven de an dere functionarissen van staat en maat schappij. In bijna alle landen is zijn onaf zetbaarheid bij de grondwet gewaarborgd; de rechter mag bij d£ uitoefening van zijn taak niet afhankelijk zijn van andere mach ten, zelfs niet van de regeering des lands. In normale tijden kunnen wij gerust zeggen, dat de onaantastbaarheid van de rechter lijke macht een zegen is, maar soms, in tij den, dat het de réchters zelf aan het nóo- dige plichtsbesef gaat ontbreken, kan deze verkeeren in een vloek. Een voorbeeld van dergelijke rechterlijke afdwalingen zagen wij indertijd in ’t Dreyfus-proces in Frank rijk, ten gevolge waarvan een geheel on schuldige beklaagde jarenlang op het Dui velseiland moest doorbrengen, en de zaak Beilis in Rusland, waarin tegen een Joodsch slager op de onzinnige beschuldiging van godsdienstige moord rechtsingang werd verleend. Thans doet zich in Duitschland een der gelijk geval voor. Een Joodsch fabrikant te Maagdenburg, alom gunstig bekend,-wordt plotseling gearresteerd. Hij zou een ver dacht individu, een zekere Schröder, hebben omgekocht zijn boekhouder te vermoorden. Zeer spoedig bleek de beschuldiging voor ieder verstandig mensch volstrekt onhoud baar, maar toch wordt de heer Haas we kenlang- gevangen gehouden. Haas was overtuigd republikein en een Jood. Derge lijke menschen nu zijn, volgens een bekend voorvechter der republikeinsche gedachte in Duitschland, de meest rechtelooze der wereld. De revolutie heeft in Duitschland wel den keizer en de vorsten weggejaagd, maar de ambtenaren bleven. Deze ambtenaren, waaronder ook de rechters vormden vroe ger een vrijwel gesloten kaste. Vacatures werden bijna altijd aangevuld uit zoons van ambtenaars. Na de revolutie brak voor de zen stand een slechten tijd aan. De salaris sen waren door den lagen stand van de mark veel te laag en bovendien moesten de rechters het aanzien, dat bij opengeval len plaatsen hun zoons vaak werden ge passeerd, de nieuwe machthebbers hadden met de oude traditie gebroken. Zelfs wer- den voor betrekkingen, waar de Israëlieten bond van Chr. Harmo°nie-° en Fanfarecorpsen vroeger g Joden aangewezen. Dit alles, gevoegd bij hun aangeboren en aangekweekte liefde voor het oude keizerlijke F wekte in deze kringen een Versailles. Enkele uren van Parijs, te midden van.de Lieerlijkste tuinen .der wereld, ligt het pa leis van Versailles, het door Lodewijk XIV gebouwde slot der oude Fransche koningen. Sedert in 1830 de laatste afstammeling van het oude koningshuis der Bourbons werd afgezet, is het schoone slot onbewoond, de Fransche volksgeest duldde niet dat de latere heerschers en de republikeinsche regeeringen het betrokken. Lodewijk XIV tocii had Versailles tot zijn residentie ge kozen om onafhankelijk van het woelige Parijsche volk heel Frankrijk zijn wil te kunnen opleggen. Thans dient het paleis alleen nog als vergaderplaats voor de Fran sche Nationale Vergadering, n.l. de ver- eenigde vergadering van Kamer en Senaat, die slechts hoogst zelden bijeenkomt, één keer in de zeven jaar om een president der republiek te kiezen en verder in het geval van grondwetsherziening. Dezer dagen zijn de leden van het Fran sche parlement weer eens naar de oude residentie der koningen getrokken en Ver sailles heeft Frankrijk denzelfden dienst moeten bewijzen, dien het vroeger eeuwen lang aan de Fransche koningen heeft bewe zen, n.l. de regeering in zeker opzicht onaf hankelijk te maken van Parijs. Zooals iedereen tegenwoordig weet, zit de Fransche staat diep in de schuld en is het hooge bedrag der vlottende schuld een der oorzaken van de lage frankenkoers. De regeering wil nu een afzonderlijk fonds bij eenbrengen om deze schuld af te lossen. In dit fonds zullen worden gestort, de op brengst van den tabaksverkoop - in Frankrijk heeft de staat het recht van al leenverkoop van tabak enkele van de extra belastingen, die de nieuwe minister president Poincaré denkt te heffen, vrijwil lige giften, en mocht dit nog niet genoeg zijn, dan zal ook een bedrag uit de schat kist worden genomen. Zoodoende denkt men een aardig spaar potje bij elkaar te brengen. En om nu het vertrouwen van het pubiek te krijgen, wilde de regeering waarborgen geven, dat dit geld nergens anders voor gebruikt zal wor den, dan voor schulddelging en dat dus het parlement niet in een lichtzinnige bui het fonds voor andere doeleinden zou kun nen aanwenden. Daarom heeft Poincaré de heeren Kamerleden en Senatoren naar Ver sailles laten komen om er als Nationale Vergadering een grondwetsherziening aan te nemen. Het is thans vastgelegd in de Fransche grondwet dat het z.g. amortisatie- fonds nergens anders voor gebruikt mag worden dan voor de delging der vlottende schuld. Wil het parlement de gelden anders besteden dan zal het wederom als Nationale Vergadering naar Versailles moeten trek ken, een omslag, waartoe het niet licht zal overgaan. Intusschen heeft deze grondwetsherzie ning nog al wat voeten in de aarde gehad. De communisten probeerden door obstruc tie telkens de boel in de war te sturen en de socialisten maakten van de gelegenheid gebruik om de voortreffelijkheid van hun plan, een heffing in eens, boven het plan- Poincaré, verhooging van de belastingen met ettelijke milliarden, te betoogen. Maar ten slotte nam de Nationale Vergadering de herziening der grondwet met 671 tegen 141 .stemmen aan. Versailles heeft zijn plichl gedaan. Het schulddelgingsfonds is veilig voor alle booze plannen, die het de we reld telkens op verrassingen tracteerende Parijsche parlement in zijn hoofd mocht krijgen. Tenzij een opvolger van Poincaré de heeren wederom naar Versailles stuurt om af te breken, wat zijn voorganger heeft opgebouwd. Duitsche plannen. Duitschland, de overwonnene in den We reldoorlog, is er thans beter aan toe dan verschillende van zijn overwinnaars. Het Het Vaderland heeft een onderhoud gehad met den directeur-generaai der Nederlandsche Spoorwegen, aan het verslag waarvan het vol gende is ontleend: De heer Kalff zeide, dat het er hem niet om te doen was den autobusondernemer dood te concurreeren. Hij erkent gaarne, dat deze on dernemer een nieuwen factor in het verkeer heeft gebracht, waarmede elke verkeersonder neming, dus ook de spoorwegen, rekening moet houden. Naar zijn meening heeft men dit niet overall duidelijk begrepen en hij heeft eigenlijk nooit goed die ondernemers kunnen vatten, die naast hun tram ook bussen gingen exploi- teeren en daarmee hun tram leegpompen. Intus schen heeft deze wijze van doen de onmisbaar heid van den benzinemotor wel zeer overtuigend bewezen. Hij ziet dan ook, mits staat en provin cie den weg goed verzorgen, in den autobus het vervoermiddel der toekomst. Wat hij wèl tegen den autobusondernemer heeft, is, dat deze door het gratis gebruik van den weg een zeer onbillijken voorsprong heeft gekregen. Voor de tramonderneming is deze voorsprong nog onbHlijker, omdat de tram meestal verplicht is, een strook buiten de rails in orde te houden, van welke strook de autobus bij voorkeur gebruik maakt en die hij stuk rijdt. Een tweede bevoorrechting is, dat de autobus onderneming niet te maken heeft met de dwin gende personeelsvoorwaarden van de meeste tramondernemingen enz. De nieuwe wet heeft hierin thans groote verbetering gebracht, maar tevens aangetoond, dat degelijk^opgezette be drijven heusch geen goudmijnen zijn. De heer Kalff is geen bestrijder van den auto, maar hij zal dien gebruiken als aanvulling van het trein- en tramverkeer. Op nog een typische bijzonderheid vestigde de diiecteur-generaal de aandacht, ten bewijze hoe de auto een wijziging in de verkeersbe- hoefte heeft gebracht. Toen de spoorbanen werden aangelegd, heeft men zoo veel mogelijk plaatsen ter wille willen zijn. De dubbele sta tions leggen er getuigenis van af (Zoetermeer- Zegwaard, Zevenhuizen-Moercapelle enz.). Ge- woonllijk bleef men zooveel mogelijk op gelijken afstand van de bevoordeelde dorpen, maar naar de huidige verkeerseischen gerekend zijn feite lijk beide er bekaaid afgekomen en men zou het zeker thans anders doen. Wat nu het groote plan betreft, er is nog weinig positiefs te zeggen. Men heeft alvast in directeur Hegg een organisator, een technisch bekwaam man en een strengen maar zeer ge- zienen chef. De heer Hegg zal beginnen met een studiereis in Duitschland en Zwitserland, waar men reeds voor den benzinemotor een aanvullende plaats in het spoor- en tramverkeer heeft ingeruimd. Na de studiereis zal de heer Hegg elke in aanmerking komende streek in studie nemen en het z. i. beste plan daarvoor ontwerpen. In de eene streek zal vooraU de vracht, in de andere het vervoer van den mensch in aanmerking komen. Over het aantal bussen en het type der bussen kan uit den aard der zaak nog niets worden meegedeeld, mede omdat het type zich aan de behoefte zal moeten aanpassen. Een streek bv., die overwegend naar een en dezelfde plaats verzendt, zou bv. goed afneembare wa genbakken kunnen hebben, welke men zonder overlading zoo op een spoorwegwagon zou kun nen zetten. Hoe voorzichtig men moet zijn, kan bv. de aanleg van de spoorwegen in de Haar lemmermeer bewijzen. Men had daarvan de grootste verwachting, vooral voor goederenver voer zoo'n nieuwe landaanwinning zou schat ten opleveren maar de waarheid is, dat deze spoorwegen nog nooit hebben gerendeerd, ver moedelijk, omdat veeteelt er hoofdbedrijf is. Overwogen wordt, den stede'lijken bestel dienst in het autobedrijf op te nemen, waardoor instellingen’ als Van Gend en Loos overbodig zouden worden. Kortom, men wil feitelijk van het autobedrijf maken één grooten, landelijken ophaaldienst, zoowel voor menschen als voor goederen, ten behoeve van den trein, en zeer tot gemak van boer, fabrikant en particulier, die zich zelf en zijn vracht in de meeste gevallen aan zijn deur opgehaald en naar de eerste de beste treingelegenheid vervoerd zal kunnen krij gen. Van een streven naar verkeersmonopolie an ders dan d'oor het beste vervoer te geven, kan alleen daarom al geen sprake zijn, omdat het nieuwe bedrijf net als ieder ander concessies zal moeten verkrijgen in de stad en op het land. Overal zal men bij gedeputeerden moeten aan kloppen en het is moeilijk te verwachten, dat gedeputeerden goede verkeerslichamen in de provincies klakkeloos zulten opofferen. gld. Mj writ»* wan aan «Inge* (W.), 121 p., 3e prijs. i Afd. Uitmuntendheid: Harmonie, Warns, 124 heeïemaal niet Zoo werd een aanklacht tegen hem inge- diend De zaak werd gister voor de rechtbank j behandeld. Het O. M. concludeerde, dat Boel zich aan oplichting had schuldig ge maakt en eischte één jaar en drie maanden gevangenisstraf tegen hetn. Maandag had te Nieuw-Weerdinge een droevig ongeval plaats. Een kind van zekere v. d. Weij, wonende in de Vledders, geraakte te water. De moeder dit verne mende, ging het kind na, maar liet gelukte haar niet het kind te redden. Voorbijgan- - gers redden het kind. Men schrok echter schapslasten behooren aan dien ontvanger hevig toen het kind vertelde, dat moeder i ook in het water lag. Later werd haar lijk opgehaald. Zij laat 4 kinderen na. Het autobedrijf der Nederlandsche spoorwegen. vinger af kapte, geloofde de assurantie-mij. 1- ...J meer aan Boels verhaal. geen schijntje van kans hadden, plaats. Er was veel belangstelling. De uitslag was als volgt: 4e Afd. Halleluja, Schettens 132 p., 2e prijs; Duitschland, Hosanna, Wons, 110 p., 3e pr.; De Woudklank, i doodelijke Oudega (H. O. N.), 130 p., 2e pr.; Excelsior, hadt tegen alles wat Jood en verder tegen Schraard, 116 p.; 3e pr.; Advendo, Echtener- brug, 101 p. 3e Afd. Concordia, Gaastmeer, 135 p., 2e pr.; den. Naar het schijnt handelde de Maag- Harmonie, Sneek, 111 p., 3e pr. 2e Afd. Euphonia, Oppenhuizen, 132 p., 2e pr.; Halleluja, Hemelum, 115 p., 3e pr.; Con- lot zou zijn geweest als men niet van hoo- cordia, Exmorra, 150 p. gerhand had inbegrepen. Thans is de man eert den Koning, Hindeloopen, 118 p., 3e pr.; op vrije voeten gesteld en heeft het Ober- De Bazuin. Hemelum, 125 p„ 3e pr. landesgericht te Naumburg een onderzoek le Afd. Concordia, Balk, 151 p., Ie pr.; Con- gelast naar de wijze, waarop de Maagden- cordia, Ijlst, 132 p., 2e pr,; Looft den Heer, burgsche rechter Hölling zijn ambt heeft Koudum, 140 p., 2e pr.; Oranje, Minnertsga, opgevat in deze betreurenswaardige zaak, 139 p., 2e pr.; Eendracht maakt Macht, Oudega Werkloosheidsverzekering. Aan het verslag van de C. v. A. voor de Werkloosheidsverzekering over het Jaar 1925,. ontleenen we dat de samenstelling der commissie dezelfde was als die van de Gemeentelijke Arbeidsbeurs. De gemeente subsidieerde de diverse werkloozenkassen met een totaal bedrag van f4008.87 (v. j. f4411.76). Bedoelde werkloozenkassen keerden een totaal bedrag uit van f 14757.10 (v. j. f 15151.49). Het aantal verzekerde leden bedroeg op 1 Januari van het verslagjaar 760 en op 31 December d. a. v. 755. Aan „uitgetrokken” en „niet reglemen tair rechthebbende” werkloozen werd uitge keerd een bedrag van f3314.25 (v. j. f4602.—). IJLST. Geslaagd voor de akte landbouw kunde (L. O.) te heer W, Dokkum te Ijlst. 24e Chr. Muziekfeest te Rijs. Te Rijs had Woensdag het 24e muziekfeest, festival en concours, georganiseerd door den Valgeas vae7VMidcB_evsr««ngdC0Bi9n «rt d» il®JüaaÉ®ab® Alaaaiaaaia^ Waraa- 2000 h?

Sneeker Nieuwsblad nl | 1926 | | pagina 1