H Staat aan de SPITS AGT BUITENLAND. Nflilnl Oqm in IminIi link Vanehfii .MS 200 150 75 NEOEILANDSCHE HJPOIHHIBINI opgericht te Veendaiü in 1890 Directie Mr. M. J BOS en Mr. J. WILKENS GELDEN BESCHIKBAAR op eerste hypotheek INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. NioMwstijdiRgM. I r k 4l/2°|o Pandbrieven a 99 V2 °|o RlHLETTZEl 5 voor bedragen boven f 5000. 4S« JAARMM ZATERDAG 81 AUGUSTUS ISIS EarstCRIad Ro. S8 UlOUAGl-» VRIJDAGS A VOMD» Uitgaven Brandbnburgii Co., Inn Tslaiaen Mfc 150. A bon nemen tper jaar f 2,50 fr. p. posfff 3.60. Advertentiên9 ct. p. regel. Inge zonden mededeellngen hooger, bij Abonnement belangrijke korting Advertentiên worden tevens gratis ge plaatst in de SNEEKER COURANT aa Wwrtoiw-Rair1» to HatalMtoBi «d|n «bm Atonni’a ««raakasd tegas •ngalikkan «Mr vernemen, dat tot nog toe mede van de 0 J. ft voort- te gid. 6>lj ««rllM mb d«im. zijn. ’t Is andere ge ler Valgana mmudu •verMngekamen im* da ItollmtoMtM Versa* flM- --x---Avvv lugi igji^jaa^-^asaBgTBr- ar r-^snxxsnr r-aafcrat^r'i^ IMS SNEEZER CODRANT annex SHEERER COURAHT an WYMRRITSERADEEL Verder werd besloten aan den eisch der regeering inzake het vaststellen van den vermenigvuldigingsfactor op 3 te voldoen. Het naspel van den oorlog. Te Roermond is een veiling gehouden van de fabrieksgebouwen met ambtenaats- woningen, garages, en directeurswoning van de N. V. Drogerijen en Maalderijen „Het Steel”. Deze gebouwencomplexen, welke in den hoogconjuctuurtijd na den oorlog werden gebouwd en destijds de kapitale som van bijna 3,000,000 kostten, werden thans verkocht voor f 158,000. De Engelsche Kolenstaking. De Engelsche mijnwerkers staken reeds enkele maanden en voeren een strijd met hun werkgevers, die voor beide partijen, ja voor de heele Engelsche industrie nood lottig dreigt te worden. Allereerst voor het mijnbedrijf zelf, dat erg achterlijk is bij elders vergeleken en daarom de laatste jaren niet meer met het bedrijf in andere landen concurreeren kon, terwijl het nu, na zulk een tijd van stilstand zijn afnemers, die het nog heeft, ook nog dreigt te ver liezen. Ten tweede voor de andere Engelsche industrieën, die nu kolen uit het buitenland moeten aanvoeren, wat een duur zaakje is, dat de waren, welke deze industrieën pro- dueeeren, duur en dus minder verkoopbaar maakt. En ten slotte voor de mijnwerkers zelf. De berichten uit Rusland. De berichten uit Rusland blijven schaarsch en onbetrouwbaar. Dit is geen wonder. De in Rusland verschijnende bladen staan on der strenge censuur en melden niet meer dan de regeering kwijt wil zijn en de in het buitenland verschijnende Russische couran ten, zijn meestal in handen van felle tegen standers van het Bolsjewisme en dus een zijdig naar de andere kant. Zoo bleken de eenige dagen geleden door de heele Euro- peesche pers de ronde doende berichten over opstanden in verschillende deelen van de Sovjet-repub'liek geheel en al uit de lucht gegrepen en ook over de onderlinge ruzies tusschen de machthebbers te Mos kou zijn de meest tegenstrijdige geruchten in omloop. Toch kan men wel zeggen, dat er iets broeit in het groote rijk, dat er is een smeulende oneenigheid, die ieder oogenblik fel kan oplaaien. Oneenigheid in de eerste plaats wel tusschen stedelijke arbeiders en boeren. Zijn de eersten nogal communis tisch naar het schijnt, de laatsten möeten tegenwoordig van het communisme niets meer hebben. In de eerste jaren na de revo lutie ging het nog wel. De nieuwe regee ring had het land der groote grondeigena ren onder de boeren verdeeld en dezen steunden het bewind bij eiken aanval van de tegenstanders van het communisme, daar zij vreesden, dat de „witten” de anti- bolsjewisten de groot-grondbezitters hun eigendom wilden teruggeven. Maar deze landverdeeling is nu al weer enkele jaren geleden en in dien tijd is de ontevredenheid onder de boeren erg toe genomen. Men beklaagt zich erover, dat de regeering zich met veel te veel dingen be moeit. Zoo isi zij de eenige graanhandelaar in het heele land en kan ziji dus, daar er geen concurrentie is, de prijs naar believen, en naar de meening van de landbouwende bevolking veel te laag, vaststellen. Daar de vrije handel is uitgesloten, moeten de boe ren al hun benoodigdheden van vadertje Staat betrekken, wat met veel rompslomp gepaard gaat. Bovendien staat de Russische ambtenaar van ouds bekend als omkoop baar en hoewel de regeering hiertegen streng optreedt, schijnen knoeierijen nog al eens voor te komen. Zoodoende wordt de plattelandsbevolking hoe langer hoe meer afkeerig van het communisme. Oneenigheid is er verder in de regee- ringskringen zelf tusschen hen die aan de oude communistische staatshuishouding streng willen vasthouden en hen die water in den wijn willen doen en gedeeltelijk naar vrijen handel en vrij bedrijf terug willen om de boeren eenigszins tegemoet te komen. Deze oneenigheid tusschen machthebbers kan voor hen noodlottig worden, nu Lenin niet meer daar is om heel de communis,- tische partij zijn wil op te leggen. In plaats van een machtigen diktator heeft men thans een leger kleine potentaatjes, die afgunstig op elkaar zijn en elkaar vliegen trachten af te vangen. Vandaar dat de berichten uit Rusland tegenwoordig zeer de aandacht trekken. Toch moet men niet te spoedig den val van de Sovjet-regeering verwachten. Zij heeft zich hiervoor te goed in Rusland genesteld. En het zal de bolsjewistische machthebbers wel gaan, zooals het meer met menschen gaat. Zoolang er geen wolkje aan de lucht is hebben zij onder elkaar de grootste ruzie, maar zoodra er gevaar buiten dreigt, trekken zij allen één lijjn. Gevonden voorwerpen. Aanwezig aan het bureau van politie, Nieuwe Veemarkt, en aldaar te bevragen op alle werk dagen tusschen ID/2 en 12'/2 uur, de navolgen de voorwerpen als gevonden gedeponeerd op 19 Augustus ’26: 2 heerenrijwielen. Aanwezig en te bevragen bij de navolgende ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als ge vonden aangegeven op 19 Aug.: Beursje met inh., T. Schurer, le Fritte- mahovenstraat 34; witte haan, IJ. Zijlstra, Oude Koemarkt; poes, H. Stelma, le Frit- Deze hadden tot nog toe mede van de sterkste en best georganiseerde Engelsche vakvereenigingen, maar door den langen duur van den strijd en de kleine kans op ’n spoedige oplossing van het conflict houden duizenden mijnwerkers zich reeds niet meer aan het parool der organisaties, maar gaan weer aan den arbeid, wat natuuurlijk de vakbeweging in het algemeen verzwakt. Men weet, dat het conflict indertijd ont staan is omdat de regeering weigerde de mijnbedrijven nog langer te steunen. De mijneigenaars verlaagden toen de loonen en verslechterden de arbeidsvoorwaarden, waarop de arbeiders in staking gingen on der de leuze: Geen minuut langer arbeid en geen stuiver minder loon. En thans is men nog even ver. Tallooze pogingen zijn gedaan om bemiddelend op te treden, maar het scheen een zaak van onmogelijkheid om de partijen bij elkaar te krijgen. Zelfs het voorstel der Engelsche bisschoppen de regeering zou nog vier maanden subsidie geven en de arbeiders zouden nog vier maanden op de oude voorwaarden door werken, daarna zou het geschil zoo noo- dig worden onderworpen aan arbitrage zelfs dit voorstel kon in de oogen van geen der partijien genade vinden. Niet alleen wilde de regeering er niet aan en de mijn eigenaars er niet aan, ook de arbeiders ver wierpen het met meerderheid van stemmen. In de laatste dagen is evenwel in de houding der stakers een kentering gekomen. De lei der der mijnwerkers, Cook, die de stakers leuze: Geen minuut langer arbeid en geen stuiver minder loon, zoo vaak herhaalde, dat men hem spottend de papegaai noemde, is de vorige week de mijndistricten afge reisd om de menschen te bewegen de afge vaardigden naar het mijnwerkerscongers vrij mandaat te geven, wat betreft het voor stel der bisschoppen, al was dit ook pas door de mijnwerkers zelf bij meerderheid van stemmen verworpen. Op het congres zelf kreeg de leiding heel wat te hooren. Een deel der leden verweet Cook, dat hij afstand had gedaan van de leuze: Geen minuut en geen stuiver, terwijl een ander deel de leiders verweet, dat zij door hun onverzettelijkheid het gunstige oogenblik voor onderhandelingen voorbij hadden laten gaan. Ten slotte besloot men de onderhande lingen met de mijneigenaars te heropenen. Dit schijnt te wijzen op „oorlogsmoeheid”. Geen wonder voorwaar. Want als de strijd nog langen tijd duurt, loopt men groote kans, dat alle arbeiders districtsgewijize weer aan het werk gaan en met voor elk district afzonderlijk geregelde arbeidsvoor waarden genoegen moeten nemen, wat de kracht der vakvereenigingen zon, breken. Bovendien zijn de kassen leeg en de uit- keeringen klein. Er wordt in vele mijnwer- kersgezinnen reeds wekenlang de bitterste armoede geleden. De Volkenbondsmoeilijkheden. September nadert snel en de aandacht van de wereld is weer op Genève gericht, waar men de volgende maand de proble men, waar de Volkenbondsvergadering in Maart van dit jaar niet uit kon komen, op nieuw behandeld zullen worden. Men weet wat de kwestie is. Het stond er in Maart zoo mooi met den Bond voor. Duitschland zou bondslid worden en een permanenten zetel in den raad krijgen. Maar nu kwamen drie andere landen uit de hoek, die even eens graag voor groote mogendheden aan gezien wilden worden. Spanje, Brazilië en Polen eischten seveneens een vasten zetel. Duitschland dreigde met niet toe te treden als de eischen van de anderen ingewilligd werden. Het eind van het lied was, dat een beslissing uitgesteld werd tot September en Brazilië voor het lidmaatschap bedankte. Spanje en Polen bleven in den bond en bleven ook hun eischen volhouden. Vooral de eisch van Spanje baart veel zorgen. Wil ligt men deze in, dan treedt Duitschland niet toe, willigt men de eisch niet in, dan gaat Spanje waarschijnlijk uit den bond. Dit laatste is vooral bedenkelijk met het oog op ’t Spaansch-Italiaansch verdrag, waarvan de inhoud waarschijnlijk gedeeltelijk geheim is en dat daarom juist door de andere mo gendheden met wantrouwen wordt begroet. Spanje en Italië zijn beide Middellandsche Zeemogendheden. Beide worden fascistisch bestuurd. Italië is niet een der trouwste leden van den Bond. Wil de Volkenbond den vrede dienen, Mussolini heeft reeds meerdere malen Europa zijn vuist laten zien. Als Spanje nu den Bond losliet, zouden de beide fascistische landen in Zuid-Europa H gld. bij «ril®» •8 van Mn vlngai- CA gld. bij vuüm na vv «sa wljavlagn. Zweminrichting. De temperatuur van het water in de Sneeker Zweminrichting was heden 19 Bioscoopnieuws. De Amicitia-Bioscoop heeft thans als hoofdnummer: „Trek je d’r niks van an,” de film die onder de titel „.Why worry?” zooveel succes in-Amerika had. Het is een Harold Lloyd-flim, dus eene vol overdre ven toestanden en ongelooflijke avonturen, maar dat ondanks dit de aandacht van het publiek tot het einde gespannen b’lijft, ja stijgt, dat is het bewijs dat Lloyd als film- speler groote talenten heeft. Het gaat nu over een Amerikaanschen jongen, die aan weelde gewend is, maar tuk is op avontu ren. Door dit laatste raakt hij in de netelig ste zaken verward. Hij komt in Zuid- Amerika en wordt gewikkeld in een revo- lutiepoging. Een reus van een kerel staat Harold bij en draagt zelfs een stuk geschut op z’n rug om Harold in staat te stellen moorddadig werk te verrichten. Het werk is een aanéénschakeling van spannende scè nes, maar daar doorheen weeft zich natuur lijk een meer teere intrige, welke bijzon dere beteekenis krijgt door het geestig spel van Robyna, een aardig bakvischje. John Aassen is de reus, die met Maciste wed ijvert. De Bioscoop bij de U'aag heeft voor de eerste dagen een komisch stuk n.l. de para- mountfilm „De weg naar het paradijs”. De knappe gewiekste koningin der Chineezen- wijk in Frisco, Molly (Betty Compson) en haar makkers, boeven uit die wijk, worden het slachtoffer van den oplichter Griffith, die zich als detective voordoend, hen van hun buit ontlast. Molly wil dan haar slag slaan in een deftig huis, waar Griffith echter ook al aanwezig is, als zijnde door den eigenaar belast met de kostbaarheden te „bewaken”. Na het wederzijdsch toepassen van allerlei listen en lagen gaan Griffith en Molly een compagnonschap aan en zij vluchten samen naar Mexico met de kostbaarheden. Detec tives met auto’s en motoren zitten hun op de hielen, een geweldig spannende race heeft plaats, maar hoe hard het ook gaat, Molly en Griffith hebben nog tijd elkaar hun liefde te bekennen en te besluiten nu eer lijk te worden. Zij wenden het stuur en racen weer naar Frisco achtervolgd door honderden politie-ambtenaren. Maar zij: krijgen de kostbaarheden nog op tijd bij den eigenaar terug, en deze overhandigt Grif fith, de vermeende detective, een chèque, die hun het volgen hunner goede voorne mens nu gemakkelijk maakt. een macht kunnen vormen, die een voort durende bedreiging voor den vrede in ons werelddeel is. Vandaar dat men pogingen doet om Spanje tegemoet te komen. De studiecom missie voor de zetels van den Volkenbonds raad zou naar verluidt bijeengeroepen wor den. Men spreekt in dit verband reeds van een nieuw instituut, dat van half permanente zetels. Spanje zou dan zoo’n zetel krijgen en dan waarborg hebben practisch durend in den Raad vertegenwoordigd te hopen, dat men op de een of wijze een oplossing vindt, ’t Zou zeer te betreuren zijn, dat het schoone streven naar wereldvrede ernstig in gevaar gebracht werd’ door kleinzielig gekrakeel der Volkenbondsleden onder elkaar. verbaasd van de politie te liet reeds vijf uur was. Op het bureau Jonas Daniël Meijerplein is de jonge man door zijn ouders, die reeds in ongerustheid verkeerden, afge haald. (Tel Schandelijke kinderverwaarloozing. Reeds lang wisten de bewoners der Ma y- straat te Den Haag, dat er iets niet in orde was in perceel 72. Daar woonde namelijk ■een 27-jarige vrouw V. samen met een 19- jarig jongmensch. De vrouw stond op het punt te scheiden van haar man, die zoo nu en dan eens aanliep bij haar, maar wien telkens de toegang tot het huis geweigerd werd. Zaterdagavond j.l. kwam hij weer en eischte zijn oudste zoontje, een jongetje van 7 jaar op. De vrouw werd woedend, be gon den man uit te schelden, waarop deze zoo kwaad werd, dat hij een ruit insloeg. Maandagmiddag nu. omstreeks 4 uufT kreeg deze vrouw ruzie met haar boven buurvrouw, waarbij deze laatste haar er van beschuldigde, dat zij haar kinderen één van 7 jaar, één van 2 jaren en één van 8 maanden verwaarloosde en zelf uit ging. Toen deze ruzie eenigszins geluwd was en de vrouw met het jongmensch uit was gegaan, gingen de buren eens kijken naar de kinderen, waarvan er twee den heelen dag al in den tuin gespeeld hadden zonder eten of drinken. Een meisje klom over de schutting en toen zij, het kleinste kindje zag in een wiegje, vond zij dit zoo’n vreeselijk gezicht, dat zij de politie dade lijk waarschuwde. Deze opende daarop de deur en trad het huis binnen. Ze vonden een klein kindje, dat speelde met ’n scherpe bajonet en geheel vervuild was. Het kus sentje was één korst vuil, de lakentjes zwart, terwijl het kindje zelf over het ge- heele lichaampje zoo vies was, dat de agen ten het niet konden aanzien en zij de buren riepen, of zij even zouden willen komen, om te getuigen. Daarna heeft men de kinderen naar den politiepost gebracht, het kleinste in het wiegje. Moeder en hef jongmensch waren taartjes eten in de Pooten, bleek later. Het oudste jongetje wilde steeds naar zijn moeder, niet omdat hij; zooveel om haar gaf, maar uit vrees, zóó was het kind gedresseerd. De buren waren geheel onder den indrük. Vooral de bovenburen, die door de vrouw gedreigd waren, dat zij hen zou „doodste ken.” Omstreeks elf uur kwam de vrouw thuis in gezelschap» van het jongmensch en bemerkte zij, dat haar kinderen weg wa ren. Dit vond ze schijnbaar zoo ongehoord en brutaal, dat de man een agent binnen riep, om hem te vertellen, wat er alzoo tijdens hun afwezigheid gebeurd was. De agent nam beiden mee naar het politie bureau. De vrouw schold haar buren uit en lamenteerde dat zij toch altijd zoo goed voor haar kinderen geweest was. Wat men goed zijn durft te noemen? De inspecteur wist geen beteren raad 'dan den geneeskundigen dienst te telefoneeren. De dokter oordeelde den graad van vervuiling en verwaarloozing zoo ernstig, dat hij| op name gelastte in het kinderhuis Konings staaf. De inspectrice van de kinderpolitie werd met de zaak in kennis gesteld, om te zien wat er voor de kinderen te doen is. De commissaris zal, indien noodig, de zaak voor de Justitie brengen. Na verhoor op het politiebureau werd de vrouw vrijgelaten. De jongeman was min derjarig en werd dan ook op het bureau vastgehouden totdat zijn vader hem halen kwam. De noodtoestand van Vaals. In de Maandagavond gehouden meenteraadszitting van Vaals kwam sprake de berooide toestand van de ge meentelijke fianciën. Uitvoerig werd, vol gens de Tel. besproken de te dier zake te nemen maatregelen. Door de meeste leden werd het aanbod van rijk en pro vincie om garant te zullen blijven voor een 4J4 pet- geldleening ad f 130.000 tegen den koers van 97 pet. als geheel onvoldoende beschouwd. Kennis werd genomen van het besluit van het burgerlijk armbestuur collectief af te treden wegens de financieele moeilijkheden daar er geen geld beschikbaar was. Door het armbestuur werd er over ge klaagd, dat de rekeningen der hospitalen niet betaald konden worden en evenmin de huren. In den laatsten tijd moesten alle uitkeeringen, die toch reeds buitengewoon laag waren, worden stopgezet, omdat de kas leeg was. Wanneer Den Haag hulp verleent zullen de betrokkenen op hun ver zoek om ontslag terugkomen. Besloten werd opnieuw een audiëntie bij den minister van Binnenlandsche Zaken aan te vragen en nogmaals op beteren 1 financieelen steun aan te drijven. Gepi. Maatech. Kap^ f 6 000 000 en Keservee Hypotheken f47.000.000 Pandbrieven f 45.000.000 Voor onwisseling van uitgelote pandbrieven 99% NB. Deze Bank niet te ver warren met de 15 jaar later even eens te Veendam gevestigde Veen dammer Hypotheekbank. a otw [ECONOMIE temahovenstraat 4; rinkelbel, A. Eden, le Badbuurt 5; zwart kinderschoentje, S. v. d. Werf, Kloosterdwarsstraat 66. Haar kind gedood. De Groninger rechtbank deed uitspraak in de zaak tegen het 17-jarig dienstmeisje IJ. T., afkomstig uit Franeker, dat in haar kosthuis in de Gebrs. Bakkerstraat te Gro ningen haai kindje van eenige weken om het leven heeft gebracht, door in haar bed boven op de kleine te gaan liggen. Het O. M. had geëischt ter beschikking stellen van de regeering zonder toepassing van straf. De rechtbank veroordeelde beklaagde overeenkomstig dien eisch. Schenking. Door Jan Piers Reitsma en Jitske Reitsma, echtelieden te Ferwerd en Tiede Piers Reitsma aldaar is aan de Gereformeerde Kerk te Reit- sum een schenking gedaan, bestaande uit een stuk weiland ter waarde van pl. ni. f 6000. Een Turnbond „Friesland”? Door het bestuur van de Turnkring Gorredijk van het Gewest Friesland van het K. N. G. V. is aan alle gymnastiekvereenigingen in Friesland een schrijven gericht, waaraan wij het volgende ontleenen: „Zooals U bekend is, zijn krachtens een be sluit van de Bondsvergadering van 27 Juni 1.1. de Gewesten opgeheven. Wij achten dit een ramp voor het turnleven, vooral met betrekking tot onze provincie! De turners(sters) voelen voor het Gewest,, daarom zijn ze leden van het K. N. G. V. Het Gewestelijk optreden is niet alleen een krachtige propaganda naar buiten, maar bevor dert, en niet in geringe mate, de inwendige pro paganda. De turners(sters) van geheel Friesland die nen elkaar, minstens éénmaal per jaar, te ont moeten om zich met elkaar te meten. Dit houdt ons frisch, bevordert de ambitie en prikkelt tot inspannen van al onze krachten. De Turnkringen dienen te zorgen voor de locale propaganda, doch moeten de vleugels ook bree der kunnen uitslaan. Daarvoor zijn meerdere gelden noodig! Dit alles kunnen wij bereiken door het op richten van een Turnbond „Friesland”. Deze komt in de plaats van het Gewest, doch thans geheel zelfstandig (dus zonder meer deel uit te maken van het K. N. G. V.). Met bv. 1 gulden contributie, waarvan 70 aan de Turnkringen en 30 aan de Turnbond, komen de Turn- kringkassen in veel gunstiger conditie. Dat wil zeggen: Meer propaganda, minder contributie! Met het Friesch Sportblad zou wellicht een overeenkomst zijn aan te gaan, zoodat men voor weinig geld met de geheele Friesche sport op de hoogte kan blijven. We zijn zoo vrij U het bovenstaande in overdenking te geven en verzoeken U, ons het resultaat hiervan kenbaar te maken vóór 10 September.” Blijkt genoeg samenwerking en steun dan zal vóór 1 November een constitueérende vergade ring uitgeschreven worden. Het reizigersverkeer op de spoorwegen. Het stations- en treinpersoneel bij de Nederlandsche Spoorwegen heeft de volgen de instructie ontvangen „Op dagen van overdruk verkeer zoo als thans des Zaterdags moet vertraging bestreden worden o.a. door niet te spoedig over te gaan tot vertraging gevende trein- versterking en door in geen geval tot over belasting van treinen te besluiten. Op deze dagen moet niet tot onvoorziene treinver- sterking worden overgegaan, indien daar door belangrijke treinvertraging zou ont staan desnoods zal een aantal reizigers met staanplaatsen genoegen moeten nemen, terwijl zoo noodig kan worden overwogen, eenige reizigers tot een volgende trein achter te houden.” Oplichting. Te Veulo is een oplichtster, M. J. wed. van M., wonende te Kattowitz in Polen, in hechtenis genomen. Onder den naam van Frau Rompel en dien van Ida Masta- lerz heeft zij te Venlo verschillende per sonen opgelicht voor aanzienlijke bedragen. Zij vertelde dat zij weduwe was van een Duitsch officier, die door een graaf was overreden en van wien zij 100,000 M. als schadeloosstelling had gekregen. In Sittard heeft zij eveneens zes personen opgelicht en te Rotterdam heeft zij getracht een partij bloemkool ter waarde van f 2000 machtig te worden, wat door een toeval is mislukt. Zij is naar de gevangenis te Roermond overgebracht. Wat werd daar vertoond? Woensdagnacht om halfvijf hoorde een surveilleerende politieagent te Amsterdam luide tegen een der deuren vare een bios coop stompen. Hij vroeg wie er binnen was en kreeg ten antwoord, dat er iemand was opgesloten. Nadat de sleutels waren gehaald en de deur was geopend kwam een jongmensch van ongeveer 20 jaar naar buiten stappen. Hij verklaarde, dat hij tij dens de laatste avondvoorstelling in slaap gevallen was. Blijkbaar had het personeel hem niet opgemerkt en de lichten gedoofd. Des nachts werd hij wakker en hij was ri3SCH D£

Sneeker Nieuwsblad nl | 1926 | | pagina 1