EK 'EU :h Wonden veroorzaakt door branden, snijden of stoo- ten, moeten dadelijk met Akker’s Klooster balsem behandeld worden. Deze voortreffe lijke balsem is niet alleen bloedstelpend en pijnstillend, maar zijn zuiverende en antiseptische werking voorkomt zweren, terwijl zijn geneeskracht verassend is. Zorg steeds Akker’s Kloosterbalsem in huis te hebben, het kan U dagelijks te pas komen. KWATfA'Sf JAV5VREEP Beter dan öoed. DE BESTE «MBaneaBnMMMane«naaaaa sou; V. Historische figuren, i. NIEUWSTIJDINGEN. nis. OHidiil Orgm hr liiuiti link AKKER’s Kloosterbalsem 200 150 75 Eerste HIM ZATERDAG 18 AUGUSTUS IBM Ho. «4 41eJAARGAR& 10 1 o-- ner karlags-Baak to Sahladaai ai|n cue Abenni’a varaakard tegen engelakken vaai SNEEKER COURANT, DB UITOBVBRS. 4 af- gelieve men zich onmiddellljk tot oim bureau te wenden. haar slangenwagen ter plaatse, later ver schenen ook de stoomspuiten. Men had het vuur toen spoedig in bedwang. De scha de bepaalde zich tot de garage en een aangrenzende bergplaats. De brand had heel ernstige gevolgen kunnen hebben, als hij was overgeslagen naar het groote magazijn, geheel gevuld met licht brandbare stoffen. Verzekering dekt de schade. Gevaarlijk spel. Bij de Haagsche politie is een ijzeren kistje gedeponeerd, dat door kinderen op een terrein van den aannemer v. d. E. in de Öbrechtstraat was gevonden. Het hield een klein model cylin der-revolver zoomede een doosje met scherpe en losse revolver-patronen in, waarmee de kin deren hadden „gespeeld”, met het gevolg dat de 9-jarige A. S. uit de Öbrechtstraat zijn 8- jarig broertje in den rechterwijsvinger had ge schoten. welk blad gratis bij niet-abonnè’s op de „Nieuwe Sneeker Courant” aan taais wordt bezorgd. Wij garandeeren das een taals-aan- tanis-verspreidlng van alle advertenties voor deze bladen opgegeven. Wij verzoeken beleefd doch dringend vroegtijdige inzen ding van advertentiën. raat 5 Mij. Yersehfai U1K1DAGS ra VRIJDAGSA VOJIDi Uitgaven Brandenburgh Co., IniK Telelens Ka. 150. Abonnement i per jaar f 2.50 fr. post J 3.60. Advertentiënt 9 ct. p. regel. Inge zonden mededeelingen hooger, bi. Abonnement belangrijke korting Advertentiën worden tevens gratis gt plaatst in de SNEEKER COURAN bij levene invaliditeit, Gevaarlijk kinderspel. ST. N1COLAASGA. In het z.g.n. zand- land alhier waren Maandagmiddag eenige kinderen met een drietal zandlorries aan het spelen. De wagentjes werden bij de hoogte opgeduwd, daarna werd ingestapt en dan ging het in een vaartje naar be neden. Hierbij viel echter het driejarig jon getje Thije Pit uit de lorrie, met het ge volg dat een der wielen over zijn polsje reed en dit geheel verbrijzelde. De onmid dellijk ontboden geneesheer, Dr. K. IJkema achtte directe overbrenging naar het zieken huis noodig. nam niet aan dat hier sprake was van nood weer, omdat de verslagene reeds na den eersten slag was in elkaar gezakt. Het slachtoffer had volgens spr. aanleiding gegeven. Eisch 1 jaar gevangenisstraf. Verdachte ontkende de bedoeling tot dood slag. Mr. C. Bosman, de verdediger, noemde de zaak een overschrijden van de noodzakelijke verdediging, een gevolg van de opgewonden toestand, waarin de verdachte verkeerde. Spr. vroeg voor zijn cliënt ontslag van rechtsvervol ging en onmiddellijke invrijheidstelling. De officier van justitie verzette zich hier tegen, waarop de rechtbank afwijzend op dat verzoek beschikte. Uitspraak over 14 dagen. Aan Adverteerders De advertenties in de NIEUWE SNEEKER COURANT opgenomen, worden kosteloos overgenomen In de gld. bij verlieo VU MB dnlOB. bU vealieo m wtjavinges. UEWE SÏÏEEKER CODRAHT annex SNEEKER COURANT en WYMBRITSERAOEEL Branden. Woensdagmiddag is er brand uitgebroken in den kelder van een pand aan den Nieu wen Binnenweg, te Rotterdam, waarin gevestigd is de kristalhandel Bohème. De brand is vermoedelijk ontstaan doordat een voorbijganger achteloos een brandende sigaret in het keldergat heeft laten vallen. In den kelder was een par tij emballage, hoofdzakelijk beslaande uit kisten, houtwol en papier opgeslagen. Het vuur vond daarin gretig voedsel en greep snel om zich heen. Het deelde zich weldra mee aan een opkamertje, waar eenig glaswerk opgeslagen was. De kelder is geheel uitgebrand. Een par tij glaswerk is verloren gegaan. Een voorbijganger zag Woensdagmiddag een paar straatjongens een vuurtje stoken tegen de garage van de modemagazijnen der Gebr. Linders aan het Bagijnhof te Dordrecht. Voordat hij gelegenheid had de firma te waarschuwen, stond de garage reeds in volle vlam. De politie was spoedig met fenden oproep van den keizer, met oen leger van 10;000 man bij dezen voegde, teneinde aan den veldtocht tegen Rusland deel te ne men. Ook hier ontving Murat weer ’t op perbevel over de cavalerie en streed met zijn gewone dapperheid. Hij was ’s keizers rechterhand en deze belastte hem dan ook met het commando over het geheele leger, toen hij, na de nederlaag van dit leger, dit verliet om een nieuw leger vanuit Parijis te organiseeren. De wijze waarop Murat zich van dezen opdracht gekweten heeft, toonde voldoende aan welk een uitnemend veld heer hij was. Zijn terugtocht van Smolensko naar Wilna, met een afgetobd en ontmoe digd leger, voortdurend bestookt door de snelle ruiteraanvallen der kozakken, moet hij met bewonderenswaardig militair-genie volbracht hebben en behoort dan ook wel tot één van zijn voornaamste wapenfeiten. Na den slag bij Leipzig verliet hij het leger en bereidde als het ware zijn afval voor. Dikwijls wordt beweerd dat Murat zich enkel en alleen zou teruggetrokken hebben uit persoonlijk voordeel; wijl hij meende dat de verbonden mogendheden hem eventueel meer waarborg zouden kun nen geven voor het behoud van zijn rijk, dan Napoleon, wiens val nabij scheen en ook was. Dit is echter niet geheel juist. Het is zeer wel mogelijk dat de bovengenoemde overweging eenigermate tot Murat’s besluit bijgedragen heeft; zich uitsluitend hierdoor laten leiden heeft hiji zeker niet. Het is een feit, dat Murat, kort nadat hij tot koning der beide Sicïliën was uitgeroepen, ge tracht heeft, zelfs meermalen, Napoleon in zijn veroveringszucht te remmen en het moet bij zulke gelegenheden geweest zijn, dat Murat zich zelfs niet ontzag de gedra gingen van den keizer heftig te becritisee- ren en dikwerf sterk af te keuren, hetgeen dezen nu niet bepaald voor zijn zwager verder moet hebben ingenomen. Eene ver koeling tusschen deze beiden was dan ook vanaf dien tijd duidelijk waarneembaar. Dit doet echter aan het feit niets af, dat men in Napoleontische kringen dezen afval Mu rat zeer kwalijk nam. En dit temeer, toen hij korten tijd daarna openlijk partij koos tegen zijn vroegeren vriend en keizer door een verdrag met Oostenrijk te sluiten, dat hem verplichtte een leger van 30.000 man aan dat der Verbonden Mogendheden toe te voegen. Als tegenprestatie hiervoor werd Murat door Oostenrijk en Engeland het be zit van zijn rijk gewaarborgd. Hij bestreed daarop Eugène, onderko ning van Italië. Toen echter na den eersten vrede van Parijs, de Bourbons zijne verwil dering van den troon verlangden, toen ook de handelingen van het congres te Weenen een voor hem ongunstigen loop dreigden te zullen nemen, bleek hem dat hij aan deze garantie van Engeland en Oostenrijk' wel eens bitter weinig zou kunnen hebben. Toen hij dan ook vernam van de geheime plan nen van Napoleon om Elba te verlaten en in Frankrijk te landen, greep hij deze ge legenheid onmiddellijk aan zich weer met dezen in verbinding te stellen en beloofde hiji hem te zullen helpen zooveel in zijn ver mogen was. Korten tijd daarna de landing van Napo leon in Frankrijk vernemende, liet hij den kerkdijken staat bezetten en opende den 30sten Maart, zonder eenige voorafgaande waarschuwing of oorlogsverklaring, de vijandelijkheden tegen Oostenrijk. Na in een proclamatie de onafhankelijkheid van Italië te hebben verkondigd, rukte hij met een leger van ruim 40.000 man op naar de Po. Men moge over deze zaak denken zoo men wil, het blijft een vaststaand feit, dat met dit binnenvallen in Oostenrijk van Murat, zonder eenige voorafgaande oorlogsverkla ring, door hem het volkenrecht werd ge schonden en hij zich aan een grove onbil lijkheid schuldig maakte. En de bewering als zou hij een en ander gedaan hebben op instignatie van den keizer, doet aan het feit zelf niets af. Het blijft echter verwon dering wekken, dat een man als Murat, bekend als hij stond om zijne ridderlijk heid en openhartigheid, zich tot een derge lijke onrechtvaardigheid heeft laten ver leiden. Bij Tolentino ontmoette hij den 2den Mei het leger der Oostenrijkers; de slag die toen plaats vond eindigde in een totale ne derlaag voor Murat’s troepen; wat hem ech ter niet verhinderde zich met het hem over gebleven deel van het leger bij Napoleon aan te sluiten. De daarop gevolgde slag bij Waterloo was het einde zoowel voor Murat als Napoleon. De eerste gaf echter toen de moed nog niet op om zijin koninkrijk te heroveren. Hij begaf zich den 25en Augustus 1815 naar Corsica, verzamelde daar een klein corps inboorlingen en Fransche vluchtelingen on der zich, en vertrok, rekenend op de sym pathie der Napolitaansche bevolking met zes schepen naar Napels. (28 Sept.) 8 October d. a. v. stapte hij in Calabrië aan land. Hier was het niet bepaald zijne i Burentwist. Reeds lang leefde J. v. d. V. te Harlingen met zijn buurman S. in onmin. Tijdens de af wezigheid van v. d. V. kreeg diens vrouw het te kwaad met S. Na een scheldpartij werd men handgemeen. S. sloeg de vrouw met een bezem op het hoofd, waarbij zij aan het hoofd bloe dend verwond werd en geneeskundige hulp in geroepen moest worden. De vrouw van S. liet zich niet onbetuigd. Een ketel kokend water wierp zij naar de twistenden, waarbij ’t 8-jarig zoontje van v. d. V. brandwonden kreeg aan beide beenen. Ook het kind moest onder be handeling van den te hulp geroepen arts ge steld worden. De politie maakte proces-verbaal op. JOACHIM MURAT, KONING VAN NAPELS. Als zoovele personen, welke zich na loop der Fransche revolutie op den voor grond plaatsten en een belangrijke rol in de geschiedenis van hun land speelden, be hoort ook Joachim Murat tot diegenen, welke van zeer eenvoudige geboorte waren. Zijn vader hield een herberg te La Bastide bij Cahors en zal wel niet hebben kunnen vermoeden, dat bij de geboorte van Joachim (25 Maart 1767) een aanstaand koning bij hem zijn intrek nam; meer nog: dat ruim vijftig jaar later een standbeeld in Cahors voor dezen zou verrijzen Aanvankelijk was het de bedoeling dat de jonge Joachim in de godgeleerdheid zou gaan studeeren. Met deze studie is hij ook werkelijk begonnen, al wordt beweerd dat deze hem in het geheel niet aanstond. Een feit is het in ieder geval, dat hij, reeds bij het begin der Fransche revolutie dienst in het leger nam. Niet lang daarna was hij reeds opgeklommen tot den rang van kolo nel; om echter na den val van het schrik bewind (1794) uit den dienst ontslagen te worden. Op welke wijze Murat in aanraking ge komen is met Bonaparte, is niet bekend; een feit is het echter dat er weldra een vriend schapsband tusschen beiden bestond; van welke vriendschap door Murat o.a. werd blijk gegeven, toen hij Bonaparte hielp bij de verdediging van de Conventie. Door bemiddeling van Bonaparte kwam hij weer in den dienst; en het was als adjudant van dezen dat Murat hem naar Italië vergezelde, in dezen veldtocht onderscheidde hij zich dusdanig, dat hiji tot brigade-generaal be noemd werd. In 1798 vergezelde hij Bona parte tevens naar Egypte, waar hij in den strijd bij Caza en St. jean d’Acre een groo- ten moed aan den dag legde; terwijl hij den 25en Juni 1799, toen de slag bij Aboekir (niet te verwarren met den zeeslag welke een jaar d.a.v. plaats had) hier wederom een Fransche nederlaag begon te beloven, hier de krijgskans deed keeren, zoodoende de overwinning aan de Franschen verze kerend. Als belooning hiervoor werd hij tot divisie-generaal benoemd. In het jaar 1799 trad hij met Carolina Bonaparte in het huwelijk, en werd zoo doende de zwager van zijn vriend en strijd- lii de sloot. Maandagavond had te Munnikezijil een vrij ernstig ongeluk plaats. De 20-jarige veekoopman W. S. alhier botste op de zoogenaamde draaibrug tegen een wielrijder aan, met het gevolg, dat hij door het prikkeldraad heen schoot en op zijn hoofd in de sloot kwam te staan. Hoe wel de wielrijder ook gewond was, had hij' toch nog de tegenwoordigheid van geest om S. uit de sloot te trekken. De toestand van S. is ernstig. Den geheelen nacht heeft men bij hem ge.waakt. Motor en rijwiel wa ren erg beschadigd. Berooving. Terwijl de 18-jarige J. S. zich Maandag avond op het terrein van den molen „De Valk” aan de Lammerenmarkt bevond, waar het Leger des Heils een bijeenkomst hield, werd hij aangesproken door twee mannen, die hem om geld vroegen. Toen hij aan hun verzoek niet wilde voldoen, rukte een der mannen hem een armbandhorloge van den pols, waarmede het tweetal zich uit de voeten maakte. Een wagon bloemkool voor f 10 Er zijn in vroegere jaren ook wel tijden ge weest. waarin de tuinbouwers van onhoudbare toestanden spraken, doch zoo slecht als de uit komsten van hun bedrijf dezen zomer zijn, komt r.iet vaak voor, schrijft men uit Langendijk aan d„ Tel. Uitgezonderd de eerste soort bloemkool zijn makker. Ongetwijfeld hebben Murat’s talen ten er veel toe bijgedragen om hem tot den hoogen rang te doen opklimmen, welke hij heeft bekleed, maar niet ontkend mag wor den, dat hij deze positie voor een groot deel, zooal niet voor het grootste deel, te danken heeft gehad aan de toevallige om standigheid, dat hij een zwager van Na poleon I was. In den gedenkwaardigen slag bij Ma rengo in het jaar 1800 onderscheidde Murat zich eveneens zeer. Hij was bekend om zijn persoonlijke moed en behoorde tot één dier weinige aanvoerders die- zelf in de voorste gelederen dikwerf medevochten. Zelf een uitstekend ruiter, werd hem in latere jaren altijd het bevel over de cavalerie opgedra gen. In verschillende veldslagen, bekende overwinningen van Napoleon, als o.a. Aus terlitz, was hij het die met zijn zoo beroemd geworden cavaleriecharges de overwinning bezorgde. Als belooning voor zijne vele verdiensten als aanvoerder der cavalerie bewezen, verhief Napoleon hem in 1806 tot Groothertog van Berg. Na den vrede van Tilsit zond de keizer Mürat naar Spanje. Den 23en April 1808 hield hiji zijn luisterrijken intocht in Madrid aan het hoofd der Fransche troepen. Een oogenblik leek het als zou hij tot koning van Spanje gekroonji worden; dit bleek echter niet het geval. Echter, te Parijs te ruggeroepen zijnde, benoemde de keizer hem tot koning van Napels, onder den naam van Joachim I Napoleon. Den len Augustus d. a. v. werd hij tot koning der beide Siciliën uitgeroepen. Evenals Napoleon’s broeder zich in Hol land tijdens zijn kort koningschap bemind wist te maken bij het Nederlandsche volk, zoo gelukte dit Murat in zijn nieuw konink rijk eveneens. Murat wordt ons trouwens beschreven als zeer bemind door zijne om geving en vooral door zijne soldaten. Hij deed in zijn rijk veel tot herstel der orde, die vooral in die dagen daar heel wat te wenschen overliet. Veel ook werd door hem gedaan voor de verbetering van het bin- nenlandsch verkeer. En ’t is van algemeene bekendheid, dat hij meermalen met Napo leon in botsing kwam, omdat hiji niet ge doogde dat zijn rijk ten behoeve van ’s keizers veroveringszucht werd uitgeput. Het ligt uiteraard voor de hand, dat de aanvankelijk zoo groote genegenheid tus schen deze beide mannen hieronder leed. Het moet dan ook na lang aarzelen ge weest zijn, dat Murat zich, na den betref- bewaard had! Hoe men ook over Murat moge denken, een dood als* deze had hij geenszins ver diend. Zijn snel vonnis, dat zelfs in de ge geven omstandigheden even onrechtvaardig als onbeschaamd was, dankte hij in ieder geval Koning Ferdinand. Deze vreesde Murat, die een veel grootere populariteit dan hijzelf genoot, als mededinger naar den Napolitaanschen troon. NIEUWE SNEEKER COURANT gelieve men rich onmlddellijk tot om boreaa te wenden. Aan niet-abonné’a: Met klachten over het niet geregeld ontvan gen van de SNEEKER COURANT TE gld. bij verile van mb vlagt r Te veel onderwijzers. Voor de betrekking van onderwijzeres aan de o. 1. school te Rolde hebben zich 81 sollici tanten aangemeld. Voor de betrekking van onderwijzeres aan de o. 1. school te Gasselte zijn nu 77 sollicitanten. De doodslag op Wieringen. Gister is voor de Alkmaarsfche rechtbank be handeld de zaak van den 31-jarigen keetbaas G. J. v. d. M., die op 10 Juni jl. doodslag zou hebben gepleegd op Jan de Jager in een pol- derkeet op Wieringen. Uit de getuigenverhooren bleek, dat de verslagene zich bemoeid had met een twist tusschen verdachte en de vrouw met wie deze samenwoonde. Hij had verdachte ver schillende messteken toegebracht, die daarop met een schop De Jager te lijf was gegaan en hem drie slagen op het hoofd had gegeven, die den dood tengevolge hadden. Het O. M., waargenomen door mr. Hijmans, bijna alle aangevoerde producten weinig waard en zelfs deze bloemkoolteelt geeft ongunstige financieele uitkomsten, daar de tweede soort bloemkool, waaruit de teelt voor een belangrijk deel bestaat, haast onverkoopbaar is. De drie vroege koolsoorten, waarvan elke week meer dan 200 spoorwagons worden aan gevoerd, zijn bijna niets waard. Er zijn er ver kocht voor f 10 per spoorwagon van 10.000 K.G., herhaaldelijk kwamen prijzen van f 20 tot f50 voor en in zeldzame gevallen kon f 100 worden bedongen. Het buitenland neemt zoo goed als niets af, zoodat de vraag den aanvoer niet kan verwerken. Er zijn bouwers, die hun kool op den akker laten staan, daar met de ont vangen opbrengst de snij- en aanvoerloonen niet kunnen worden betaald. Aardappels moes ten tweemaal zoo duur wezen om van een loo- nende exploitatie te kunnen spreken; uien bren gen eveneens een zeer geringer! prijs op. Snij- en slaboonen, waarvan de aanvoer dit jaar belangrijk is, noteeren zeer laag. Met wor telen en bieten gaat het evenzoo.< Zoodat geen enkel product een prijs opbrengt, die een loonen- de uitkomst geeft. Zoolang er zoo weinig vraag uit het buitenland komt, wordt gevreesd, dat een belangrijke verbetering niet zal intreden. Zeventig jaar in rijksdienst. Woensdag herdacht luitenant-generaal F. de Bas, directeur van het Krijgsgeschiedkundig archief in Den Haag, die in zijn loopbaan 40 ministers van Oorlog heeft gekend, den dag, waarop hij 70 jaar geleden in dienst van het rijk trad. Velen kwamen den 86-jarigen generaal geluk wenschen. Woensdagochtend in de vroegte heeft de in Den Haag gelegen cavalerie gedefi leerd voor het huis van den generaal in de Riouwstraat, onder commando van ritmeester Van Voorst tot Voorst. „Cassa” gestolen. Inbrekers hebben uit een brood- en banket bakkerij te Purmerend de geheele cassa gesto len. Later werd het instrument, dat f 140 be vatte, leeg door de politie in een steeg terug gevonden. bedoeling met geweld het land te herove ren, doch, als gezegd, rekende hij op de sympathie der bevolking voor hem, om dit te bereiken. Vertrouwende op deze sym pathie drong hij dan ook, slechts van en kele menschen vergezeld, het land verder in en werd gevangen genomen. De onmiddellijk bijeengeroepen krijgs raad veroordeelde hem ter dood en het baatte hem niet dat hij dezen krijgsraad niet tot eene veroordeeling over hem ge rechtigd achtte. Hij toch voerde, en terecht, aan, dat hij óf als Koning van Napels, óf als Fransch maarschalk, had terecht te staan. Den 13en October 1815 werd hij op het slot te Pizzo gefusilleerd. Hem werd slechts een uur den tijd gege ven zich op den dood voor te bereiden. Als eenige gunst verzocht hiji niet geblind doekt te worden en zelf het vuurpeloton te mogen commandeeren. Dit werd hem toe bestaan. Als bewijs hoezeer hij bemind was bij zijne soldaten (de meesten van het peloton hadden onder hem gediend) moge dienen, dat op zijn „Vuur!" de soldaten als bij on derlinge afspraak te hoog hadden gericht en geen kogel hem dus trof. Hun dankend voor dit bewijs van sympathie, verzocht hij hun toch beter te richten daar dit een en ander maar tijdverlies was en het scheiden uit het leven voor hem slechts moeilijker maakte. Na zijn tweede commando viel hij levenloos ter aarde; eindigde zijn even ro-' mantisch als schitterend leven. Er wordt beweerd, dat onmiddellijk na zijn dood een koerier bijl hem werd toege laten, die het lugubere werk verrichtte het hoofd van het lijk te scheiden en dit mede te nemen. Pas na den dood van Koning Ferdinand van Napels zou men het in een geheime kast in diens slaapkamer, terugge vonden hebben, waar hij het op brandewijn Zweminrichting. De temperatuur van het water in de Sneeker Zweminrichting was heden 17 LANGWEER, 23 Aug. De storm van gisteren veroorzaakte hier een ongeluk dat bijzonder goed afliep, doch noodlottige ge volgen had kunnen hebben. Een leeraar, we meenen uit Sappemeer, was met eenige jongelui gekampeerd geweest over de Wie len. Mogelijk denkend van den harden wind te profiteeren, hadden zij gistermorgen hun schouw beladen met hun geheele huis houden en waren van wal gestoken. Helaas het zou geen lange tocht worden. Goed en wel onder zeil zijnde, liep de boot er onder en geraakten de toeristen te water. Drie hunner zwommen dadelijk naar den wal en de vierde wist zich boven op de boot te werken. Een der aldaar wonende veehou ders kwam spoedig te hulp met zijn motor boot, haalde den drenkeling af en voorzag de schipbreukelingen, na ook nog de boot naar den wal te hebben gesleept, van dro ge kleeren. Later op den dag werd de in houd van de boot grootendeels weder door de eigenaren opgedoken. Hun reis hebben ze evenwel maar uitgesteld tot vandaag, iets, wat ze, naar ze nu inzagen, beter gistermorgen hadden kunnen doen. IRNSUM, 25 Aug. De heer Pebesma alhier, die gisteren tengevolge van een botsing met een motorrijder nabij Akkrum zoo ernstig ge wond werd, is hedenmiddag in het Diaconessen huis te Leeuwarden aan de gevolgen overleden. IJL^’. Op het tweetal voor de Geref. Kerk te Diemen komen voor ds. P. Bos te Stads kanaal en Ds. D. P. Wielenga alhier. Gelukkig gered. LEMMER, 25 Aug. Kapitein J. Bakker van Groningen lag met zijn sleepboot „Fortuna H” in de Lemsterrijn alhier. Toen hij zich met zijn machinist even naar de wal had begeven, viel zijn vierjarig zoontje, dat aan dek speelde, ach ter van de boot in de Rijn. Zijn moeder, die juist uit de voorkajuit kwam, zag haar kind te water vallen, sprong het direct achterna en wist het nog juist bij tijds te grijpen. De in de nabij heid wonende slager A. Rijpkema en zijn knecht, die in de slagerij aan het werk waren, hoorden daarop de moeder om hulp roepen, zij snelden haar te hulp en wisten moeder en kind spoedig, weer aan wal te brengen. Au Abon tié'i op de „Nieawe Sneeker Coarani” Met klachten over het niet geregeld ontvan gen van de Velgena veervaaiden evereengekenten net de Nallaadaaha Algaraaeao Varna- TAHA gld. ------ - r £UvU lugi

Sneeker Nieuwsblad nl | 1926 | | pagina 1