H, Dat s KWATTA ÜIEUWSTUD<NGEN. KWATTA.V VOILE MELK KEEPEN Slechts een merk kan aan de spits staan wk i w z"'s£ a T A mil Bil A Uit onze Raadzaal. 200 Olfidiil Orgiii iir liuiiti huk. 150 C&-R,75 ZATERDAG 9 OCTOBER 1996 43a JAARBARB Eerste Blad i Brandenburgh Co., 1 uur. 1 B. en.W. adviseeren: Het op, gemerkt geld bij van uitkomsten s I het taschje van de kerkgangster, toen deze g? knield lag te bidden, open maakte en er eenig No. 1.714.35(1). Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging der verordening op de heffing eener belasting op tooneelvertooningen en andere vermakelijkheden. B. en W. adviseeren: Van de directeuren der N. V. „Vereenigd Tooneel”, den directeur der N. V. „Vereenigd Rotterdamsch Hofstad- tooneel”, de directeuren der N. V. „Het Schouwtooneel” en het Dagelijksch Bestuur van de N. V. „Het nieuwe Nederlandsche Tooneel” ontvingen wij een gemeenschap pelijk schrijven, houdende mededeeling, dat genoemde gezelschappen, oiri aan hun verplichtingen ten opzichte van het tooneelspelerspensioenfonds te kunnen voldoen, genoopt zijn met ingang van 1 September 1926 ten behoeve van dat fonds van het publiek een bijdrage te vragen op de entréeprijzen ten bedrage van f0.10 per persoon van bezoekers voor den len rang en van f 0.05 per persoon van andere bezoekers en waarbij zij verzoeken het daar heen te leiden, dat van deze bijdragen geen belasting op vermakelijkheden wordt geheven. Waar eenerzijds het streven, om aan de beroeps-tooneel- spelers voor hun ouden dag een pensioen te verzekeren ons sympathiek is en anderzijds mag worden aangenomen, dat bedoelde bijdrage ook inderdaad voor het opgegeven doel zal worden aangewend, geven wij U in overweging de verordening op de heffing eener belasting op tooneel vertooningen en andere vermakelijkheden zoodanig te wijzigen, dat de van het publiek te vorderen bijdrage voor het tooneelspelerspensioenfonds bij de berekening der belasting buiten beschouwing blijft. Wij stellen U voor daartoe te nemen het volgende besluit: De Raad der gemeente Sneek; Gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders d.d. 14 September 1926, no. 1.714.35(1); dan in het vorige jaar. Men noemde 15 a 20 Het blijkt wat mee te vallen; het belastbaar in- met een verhooging van 5 zal kunnen volstaan. Kerkdiefstallen. De laatste maanden werden herhaaldelijk in R.-K. kerken in het Westen van Rotterdam dief stallen gepleegd. Ten nadeele van kerkgangers meestal vrouwen zen gestolen. Dinsdag is het gelukt, een vrouw, die bezig was zich uit een taschje van een kerkgangster geld toe te eigenen, op heeterdaad te betrappen. Het was de politie opgevallen, dat de dief stallen vooral gepleegd werden in een bepaalde kapel en men besloot daar een scherp toezicht te gaan uitoefenen. Een met het onderzoek gia. ingamu «u f»u lilda» Mnna» tO d. gid. 01) «wUw ')»n aan dnim Abonnementper jaar f 2.50 fr. p post f 3.60. Advertentiên9|'ct p. regel. Inge zonden mededeellngen booger, bij Abonnement belangrijke korting Advertentiên worden tevens gratis ge plaatst In de SNEEKER COURANT IMS SIEEKER CGURAST annex SNEEKER COURANT on WYMBRITSERADEEL de verordening op de winkelsluiting te wijzigen in dien 1 van artikel 6 wordt toegevoegd BESLUIT: de verordening tot regeling van het openbaar algemeen vormend Lager Onderwijs met ingang van een nader door Burgemeester en Wethouders te bepalen datum te wijzigen in dien zin, dat het 3e en 4e lid van artikel 5 wordt ver vangen door een nieuw 3e en 4e lid, luidende: „3. De hoofden der scholen beslissen over de toelating der aangegeven leerlingen met inachtneming van door Burgemeester en Wethouders te geven voorschriften be treffende een indeeling der gemeente.” 4. Burgemeester en Wethouders zijn bevoegd een of meer leerlingen op een andere school te plaatsen dan waarvoor toelating is gevraagd.” VERGADERING van den RAAD der gemeente SNEEK op MAANDAG 11 OCTOBER 1926, des namiddags 7% Een brutaal stukje. Maandag stuurde een koopman, kantoor hou dende in de Kipstraat te Rotterdam, zijn 14-jarig kantoormeisje met twee machtigingen voor aangeteekende zendingen naar het Postkantoor. Het kind haalde daarmede twee pakjes af, die ex Libris bevatten en een waarde van 150 gulden vertegenwoordigden. Toen het meisje met de pakjes terug liep, kwam zij op het Hofplein een jongeman tegen, die haar staande hield en haar een briefje overhandigde, dat volgens zijn zeg gen van haar patroon kwam. In dit briefje stond, dat zij de pakjes aan den brenger van het briefje moest afgeven en zelf naar de Kruis kade 112 moest gaan om eenige horloges te BESLUIT: 1. onder voorbehoud van de goedkeuring der Koningin de verordening op de heffing eener belasting op tooneel vertooningen en andere vermakelijkheden te Sneek te wij zigen in dien zin, dat artikel 5 wordt gelezen als volgt: „1. Behoudens het bepaalde bij het tweede lid van dit artikel, wordt als onzuivere opbrengst, bedoeld in artikel 4, letter A aangemerkt hetgeen aan entrée-, introductie- en abonnementsgelden auteursrechten, gelden voor ver plichte plaatsbespreking en wegens den verkoop van ver plichte programma’s, tekstboekjes en dergelijke wordt ont vangen, verhoogd met de waarde, die vertegenwoordigd wordt door de zonder machtiging van Burgemeester en Wethouders afgegeven vrijbiljetten, welke, indien zij geen aanwijzing van rang inhouden, worden geacht tot den duursten rang toegang te geven. 2. In de onzuivere opbrengst wordt niet begrepen: Kerknieuws. Beroepen bij de Geref. Kerk te Heemstede ds. C. v. Woude te Gorredijk. LEMMER, 7 Oct. Van de ijzeren scheepswerf van de firma Gebr. De Boe,r alhier is met goed gevolg te water gelaten een op deze werf voor rekening van de firma Roelens te Steenwijk ge bouwde vrachtmotorboot, lang 22'/, M. en breed 4.25 M. Deze boot wordt voorzien van een 35 P.K. motor van de firma Rennes te Utrecht, en is bestemd om a Is vrachtboot dienst te doen tusschen Steenwijk en Sneek. Gisteren en heden is hier de eerste Zui- derzeeharing aangevoerd. In ’t geheel ruim 40 stuks. Voor deze eerstelingen, die goed van DIJIBDA.G1 VRIJDAG8A YO1TD8 WtgaveH Inu Ms. 150, Valgana tearwBaada» aaaraaagakatdaii sart da NallaatfsoBa VaFBS" lawana Sattoladaas «Ma «naa Abannt'a varaakard tegen «ogaiakka. *WV tanga tnwelMJteit No. 1.838.1(1). Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van de Verordening op de Winkelsluiting in dier voege, dat de moge lijkheid wordt geopend, ontheffing van het gebod tot winkelsluiting te verleenen voor het houden van demonstraties uitsluitend ten doel hebbende de te verkoopen artikelen meerdere bekendheid te geven. B. en W. adviseeren: De verordening op de winkelsluiting, zooals deze thans luidt, laat geen voldoende ruimte voor het organiseeren van „reclametentoonstellingen” e. d., die in het zakenleven van tegenwoordig meer en meer gebruikelijk worden. Wij doelen hier op de zgn. „modeshows”, op „bak- en braaddemonstraties” en dergelijke, waarbij het doel voor zit het bezoekende publiek in kennis te brengen met de te verkoopen artikelen, zonder dat op de tentoonstelling zelf de gelegenheid tot aankoop is opengesteld. Uit den aard der zaak werken dergelijke shows zeer belemmerend op de gewone winkelwerkzaamheden, zoodat de winkelier voor de keuze staat óf een lokaliteit te huren buiten zijn zaak óf de demonstratie te geven wanneer de verkoop stil staat. Het eerste brengt dikwijls niet onaanzienlijke kosten mede, terwijl dan nog het beoogde succes geringer is, omdat aan de bezoekers van een dergelijke tentoonstelling minder duidelijk het verband met de betrokken winkel opvalt. Aan het demonstreeren na sluitingstijd wordt dus om de genoemde redenen veelal de voorkeur gegeven. In verband hiermede achten wij het gewenscht in artikel 6 der verordening op de winkelsluiting een derde moge lijkheid tot het verleenen van ontheffing op te nemen, speciaal voor het bovenomschreven doel, opdat de veror dening aan het toepassen van deze reclame niet meer in den weg staat. Wij stellen U mitsdien voor het volgende besluit te nemen: De Raad der gemeente Sneek; Gelezen een voorstel van Burgemeester en Wethouders d.d. 28 September 1926, no. 1.838.1(1); BESLUIT: zin, dat aan het eerste lid een bepaling, luidende: „c. ten aanzien van een of meer winkels voor enkele in die kennisgeving aan te wijzen dagen of gedeelten van dagen, voor het houden van tentoonstellingen en demon straties, uitsluitend ten doel hebbende aan de te verkoopen artikelen meerdere bekendheid te geven.” No. X 07.351.32(18). Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot onderhandsche verhuring van het perceel weiland, Sectie A, no. 577, gelegen aan de Kerkhofslaan, aan de voetbalvereenigingen „L. S. C.” en „Sneek”. B. en W. adviseeren: onder voorbehoud van de goedkeuring der Gedeputeerde Staten onderhands voor den tijd van 5 jaren, ingaande 15 November 1926 en eindigende 15 November 1931 aan de voetbalvereenigingen „Lycurgus-Sparta-Combinatie” en „Sneek”, beide gevestigd te Sneek, te verhuren het tot speelterrein ingerichte perceel weiland, kadastraal bekend gemeente Sneek, Sectie A, no. 577, groot 1.84.20 H.A., gelegen aan de Kerkhofslaan, tegen betaling van een jaas- lijkschen huurprijs van f 500.en onder de voorwaarden, zooals die zijn genoemd in het voorstel, dat tot het nemen van dit besluit heeft geleid. overeenkomstig verzoek uit te keeren aan de Veree- nigirtg voor Christelijk Schoolonderwijs te SnecK als vergoeding van de jaarwedden van boventallige onder wijzers de somma van f3213.68, samengesteld als volgt: voor de Jan van Nassauschool f1128.—; voor de Julianaschool f2085.68. No. 1.851.2.07 2 B(l). Advies van Burgemeester en Wethouders op verzoeken van het bestuur der Vereeni- ging voor Christelijk Schoolonderwijs, om toekenning van een vergoeding ingevolge art. 100 der L. O. Wet 1920 over 1925 ten behoeve van de Jan van Nassau- en de Julianaschool. Sneeker Koorklassen. Deze vereeniging vergaderde gisteravond in Onder de Linden. Op verzoek nam de hr. M. H. v. d. Werff voor dezen avond het voorzitterschap waar. In zijn openings woord legde deze er de nadruk op dat thans een definitief bestuur moet, worden geko zen, waarna de koorklassen het werk op nieuw zullen aanvatten. Het programma is thans het zingen van de notenbalk. Eigen aardig is het echter dat een der Leeuwar der adviseurs die het afgetreden oude be stuur ook de raad gaf de Sneeker koorklas sen zich hierop te doen toeleggen en niet op het uitvoeren van operettes, nu zelf z’n zangklassen in Leeuwarden Iaat optreden met de operette: „Jantje in Modderstad”; deze adviseur is de heer Willem Zonderland. Hierna werd overgegaan tot de benoe ming van 4 bestuursleden. Volksonderwijs zal worden uitgenoodigd het vijfde aan te wijzen. Gekozen werden de h.h.. de Vries, (Oosterkade), Bootsma en Stallmann en mej. Kool. Alle gekozenen namen hunne be noeming aan. Na discussie werd besloten de lessen te houden, na vergunning van B. en W., in een lokaal van school II en wel Maandags, 's avonds van 89 voor ouderen en Zaterdags van 4'/25J^ voor jongeren. Wanneer deze lessen aanvangen wordt na der bekend gemaakt. Het lesgeld werd weer bepaald op f3 per jaar voor 1 kind, f5 voor 2 kinderen; bij een inkomen boven f3000 betaalt men resp. f4 en f6. Nu een definitief bestuur is gevormd door een wet tig bijeengeroepen vergadering zullen boe ken en kas van het oude bestuur worden overgenomen, terwijl weer gemeentesub- sidie zal worden aangevraagd. Door de politie is alhier aangehou den een vertegenwoordiger van een Spaar- kantoor te Asseh, verdacht van oplichting. Hij heeft iemand bewogen tot de afgifte van 5 effecten en het aangaan van een schuld van f232.voorgevende onder allerlei ver dichtselen, dat hij daarvoor zou ontvangen 25 premie-obligaties, die een waarde had den van f 700.Inderdaad hadden deze stukken slechts een waarde van f 80. Hij is ter beschikking gesteld van de Justitie en daarna in het Huis van Bewa- ring ingesloten. Voor rekening van de Ver. van Orthodox-Hervormden werd hier de her- besteding gehouden van een Vereenigings- gebouw met concierge-woning op een vrij, terrein aan den Westersingel. Ingeschreven door: A. Westra, Beets f 60220; J. Boonstra, Óldeboorn f59265; A. S. v. d. Veer, Grouw f 58891, Siebren Woudstra, Koudum f58685, A. J. de Graaf en F. de Wolf, Sneek f57670, Gebrs. Arends, Dronrijp f57120. Gunning aangehouden. Architect de heer F. de Jong Iz. It gid. 01) »«rne» •8 «kb aan ving r Punten van behandeling: Punt I. Beëediging van het nieuwbenoemde raadslid, den heer M. Oppenhuizen. (X 07.51(5)). I Punt 11. Notulen van de vergadering van 13 September 1926. Punt 111. Ingekomen stukken: Proces-verbaal van de opneming van kas en boeken van den gemeente-ontvanger op 27 September 1926. (X 07. 352.651(2)). Punt IV. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging der Verordening op de heffing eener belasting op tooneelvertooningen en andere vermakelijkheden. (Bijl. 107; dossierno. 1.714.35(1)). Punt V. Advies van Burgemeester en Wethouders om trent het verzoek van het Bestuur der Vereeniging voor Christelijk Schoolonderwijs om gelden toe te staan voor de vernieuwing van den verwarmingsketel van de cen trale verwarming in de julianaschool. (Bijl. 108; dossier no. 1.851.2.6.2 B(2)). Punt VI. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van de Verordening tot regeling van het openbaar algemeen vormend Lager Onderwijs. (Bijl. 109; dossierno. 1.851.2.02 A(2)). Punt VII. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot onderhandsche verhuring van het perceel weiland, Sectie A, no. 577, gelegen aan de Kerkhofslaan, aan de Voetbalvereenigingen „L. S. C.” en „Sneek”. (Bijl. 111; dossierno. X 07.351.32(18)). Punt VIII. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van de Verordening op de winkelsluiting in dier voege, dat de mogelijkheid wordt geopend, ontheffing van het gebod tot winkelsluiting te verleenen voor het houden van demonstraties, uitsluitend ten doel hebbende de te verkoopen artikelen meerdere bekendheid te geven. (Bijl. 110^ dossierno. 1.838.1(1)). Punt IX. Advies van Burgemeester en Wethouders op verzoeken van het Bestuur der Vereeniging voor Christe lijk Schoolonderwijs om toekenning van een vergoeding ingevolge art. 100 der L. O. wet 1920 over 1925, ten be hoeve van de jan van Nassauschool en de julianaschool. (Bijl. 112; dossierno. 1.851.2.07 2 B (1)). gid 01) wariiea vu vv «e» vtiavlngeK Het Nut. Op 22 October a.s. zal voor het Departe ment Sneek der Maatschappij tot Nut van het Algemeen in de zaal van de Harmonie optreden: Arnhem’s Mannenkwartet (zang). Lezingen ds. Banning in de Groote Kerk. Ds. Banning begint de winterlezingen in de Groote Kerk op Maandag a.s. 10 Oct., ’s avonds om 9 uur. Onderwerp: De strijd om nieuwe waarden. Behandeld zullen worden Herman Rob bers: De roman van een gezin (als type van de burgerlijke roman); Hendrik Ibsen: Als wij dooden ontwaken; Heijermans: De op gaande zon en De wijze Kater; Bernard Shaw: Mensch en Oppermensch; Tolstoï en Dostojewski als vertegenwoordigers van Rusland. De lezingen zijn toegankelijk voor alle volwassen belangstellenden. Bioscoopnieuws. De Amicitia-Bioscoop heeft nu als hoofd- nummer „De dievenbende van San Fran cisco”. Waar William Fairbanks hierin de hoofdrol heeft kan men natuurlijk een knap stukje sensatie verwachten. Het is een de tectiveroman van de goede oude soort: vol avontuur en gloed. Mr. Henry Messenger, de jonge beroemde criminalist is in San Pedro (Cal.) een internationale misdadi- gersbende (de bende van Benson) op het spoor. Zoo juist heeft deze troep een enorme juweelendiefstal in Lima (Peru) gepleegd. De heer Messenger wordt natuurlijk behoor lijk gedwarsboomd bij de poging de bende te ontmaskeren; ook ’n vrouw heeft daarbij I de hand in ’t spel, Alice Carter, wier doen en laten hij echter niet begrijpt, zij schijnt eerlijk en toch doet ze verdachte dingen. ,.x Een vernuftig spel van list en tegenlist volgt -W£dlteit waren, werd 0.07/2 per stuk besomd. en tenslotte zegeviert het recht. Messenger i SCHOTERLAND, 7 Oct. Men verwachtte dat krijgt de misdadigers achter de tralies, en door stijging der gemeentelijke uitgaven, maar neemt zelf als een souvenirtje aan dit avon- vooral door een lager belastbaar inkomen, door tuur ’n heel lief vrouwtje mee: Alice Carter, mindere uitkomsten in het boerenbedrijf, de geld uitnam. Toen de vrouw zich kort daarop - werden taschies en beur I verwiiderde’ volSde hiï haar en hield haar op e de taschjes en beu Sfraat aan Ontkennen baatte niet, omdat het gemerkte geld op haar gevonden werd. Op het politiebureau bleek, dat men te maken had met de 30-jarige juffrouw M. P. A. O. uit de Bever straat. Zij is opgesloten en ter beschikking van den officier van justitie gesteld. De politie hoopt met haar de daderes van alle, den laatsten tijd hier gepleegde diefstallen in handen te hebben I a. het eventueel uit bijdragen der bezoekers gevormde bedrag, bestemd voor het tooneelspelerspensioenfonds, fot een maximum van 10 cent per persoon van de bezoekers voor den duursten rang en van 5 cent per persoon van de overige bezoekers, mits in de aankondiging der entrée prijzen tevens duidelijk wordt uitgedrukt hoeveel ten be hoeve van genoemd fonds voor iederen rang per persoon door het publiek zal worden bijgedragen, om het even of deze bijdrage in den entréeprijs is begrepen, of niet; b. de krachtens deze verordening verschuldigde belas ting.” II. te bepalen, dat deze wijziging in werking zal treden op den veertienden dag na dien harer afkondiging. No. 1.851.2.06.2 B(2). Advies van Burgemeester en Wethouders omtrent het verzoek van het bestuur der Ver eeniging voor Christelijk Schoolonderwijs om gelden toe te staan voor de vernieuwing van den verwarmingsketel der centrale ver warming in de Julianaschool. B. en W. adviseeren: Door het bestuur der rechtspersoonlijkheid bezittende vereeniging voor Christelijk Schoolonderwijs alhier, is tot U het verzoek gericht om uit de gemeentekas de gelden te mogen ontvangen, die benoodigd zijn voor de aanschaf fing van een nieuwen verwarmingsketel met toebehooren voor de centrale verwarming in de Julianaschool. In een bij het genoemde verzoek overgelegd rapport, uitgebracht door de N. V. Centrale Verwarmingsindustrie Deerns en Westeringh, hetwelk wij tezamen met ’t verzoek hierbij voegen, wordt de noodzakelijkheid van de vernieu wing van den verwarmingsketel betoogd. Wij kunnen ons na onderzoek door den Gemeente-arphitect met dit rapport vereenigen. De kosten, die gemoeid zijn met de inwilliging van het verzoek, kunnen volgens een door het bestuur der bedoelde vereeniging töegezonden prijsopgaaf ,die wij mede hierbij overleggen, gesteld worden op f 945. Aangezien door het bestuur der vereeniging aan de in het derde lid van artikel 73 der Lager Onderwijswet 1920 omschreven vereischten is voldaan, bestaan er onzerzijds tegen de inwilliging van het verzoek geen bezwaren. Wij geven U daarom in overweging Uw medewerking te ver- ieenen aan de vernieuwing van den verwarmingsketel door daartoe het volgende besluit te nemen: De Raad der gemeente Sneek; Gelezen het verzoek van het bestuur der Vereeniging voor Christelijk Schoolonderwijs aldaar om uit de ge meentekas de gelden te mogen ontvangen, welke benoo digd zijn voor de aanschaffing van een nieuwen- verwar mingsketel met toebehooren voor de centrale verwarming in de Julianaschool; Gelet op het advies van Burgemeester en Wethouders d.d. 14 September 1926, no. 1.851.2.06.2 B(2); BESLUIT: Medewerking te verleenen aan het bestuur -der voren genoemde vereeniging voor het aanschaffen van een nieu wen verwarmingsketel met toebehooren voor de centrale verwarming in de Julianaschool. No. 1.851.2.02. A (2). Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van de verordening tot regeling van het openbaar algemeen vormend Lager Onderwijs. B. en W. adviseeren: De verordening tot regeling van het openbaar algemeen vormend Lager Onderwijs schrijft in artikel 5 voor, dat'de hoofden der openbare lagere scholen aan Burgemeester en Wethouders lijsten overleggen van de leerlingen die voor de betrokken school zijn aangegeven. In het laatste lid van artikel 5 wordt bepaald dat Bur gemeester en Wethouders over de toelating beslissen na ingewonnen advies van de Commissie van Toezicht pp het Lager Onderwijs en dat dit college bevoegd is een leerling op een andere school te plaatsen dan waarvoor toelating is gevraagd. Het nut van de naleving dezer bepalingen weegt niet op tegen de administratieve bemoeiingen die ter uitvoe ring ervan moeten plaats hebben. De „aangiftelijsten” worden steeds ingeleverd, de be slissing van Burgemeester en Wethouders daarop is echter vrijwel een doode letter, het komt nimmer voor dat een dezer aanvragen wordt afgewezen. Handhaving der bepa ling in dezen vorm wordt dan ook niet wenschelijk geacht. Het is eenvoudiger om de beslissing over het al of niet toelaten te brengen bij het hoofd der betrokken school met de corrigeerende bevoegdheid van Burgemeester en Wethouders om leerlingen op een andere school te plaat sen dan waarvoor toelating is gevraagd. Door deze laatste bepaling kan worden voorkomen een onevenredige verdeeling der leerlingen over de verschil lende scholen, terwijl bij hare toepassing mede kan worden 'gelet op het finantieele belang der gemeente in verband met het instituut „boventallige onderwijzer”. De distributie der leerlingen blijft dan, zooals nu, ge- schieden volgens een bepaalde stratenindeeling en evenals nu is eenige afwijking daarvan mogelijk, als gewichtige belangen die vorderen. Wij stellen U mitsdien voor het volgende te besluiten: De Raad der gemeente Sneek; Gelezen een voorstel van Burgemeester en Wethouders d.d. 28 September 1926, no. 1.851.2.02. A(2); l hoofdelijke omslag belangrijk hooger zou zijn halen. Het kind voldeed aan hetgeen in het belaste rechercheur stelde zich in de kapel op, btiefje stond, doch bemerkte dat aan de Kruis- terwijl een juffrouw, die door de politie op de - - ---- kade 112 een pianowinkel gevestigd was. De hoogte gebracht was en die speciaal voor deze komen is vrij constant gebleven, zoodat men winkelier wist niets van horloges af en- belde gelegenheid gemerkt geld bij zich in haar u-K M -den patroon van het meisje op. Deze was even- J taschje had, plaats nam naast de vrouw, die al min kundig van het briefje, zoodat hier een langen tijd van die diefstallen verdacht werd, van oplichting moet hebben maar die men tot nu toe niet had kunnen gen.' De rechercheur zag weldra, dat de verdachte -- -2 ge- T den patroon van het meisje op. Deze was even- taschje had, plaats nam naast de vrouw, die al brutaal staaltje plaats gehad.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1926 | | pagina 1