H KWATTA5 Dat’sKWATTA Uit onze Raadzaal. Nieuwstijdingen. I JÜÖOl ■ÜEEviÉN' 200 OHidiil Omni iir tixiiMk SiiiL - annex SNEEKER COURANT WYMBRITSERADEEL Officiéél gedeelte. WOERSDAG M OCTOBER IG1B r ■lad V«nah|at OIMBDAGi en VRIJDA&8A Y OD8 Brandenburg[i Co., Sjtrbk Waitew 150. Slechts één merk kan’t beste zyn 43e JAARSAM Abonnementper jaarjfj 2.50 fr. p post i f,3.60. aan van V - oortaan op de boerderij; zijn zijn vliegen langs de baan, dres het is voorbij voor U?.tf®Te?s t. HEIT! S5EEEER C0ÜEA5I karlnaa-Baah 9« NeklMl» «1|f «dm *b«nné’s wsekerd tagaa angalakictn vms Oil lawns ige invaliditeit HINDERWET. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van SNEEK maken bekend: dat ter secretarie ter inzage ligt een ver zoek met bijlagen van: B. METZ, stucadoor, alhier om vergunning tot het oprichten van een door een benzinemotor van 5 P.K. in wer king te brengen kalkmolen en waterpomp in het achterste gedeelte van het gebouw Franekervaart No. 4, kadastraal bekend ge meente Sneek, Sectie A, No. 2390; dat op Woensdag den lOden Nov. 1926, des middags te 12. uur ten gemeentehuize al daar gelegenheid zal worden gegeven om tegen het verzoek bezwaren in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten en dat zoowel de verzoeker, als zij die bezwaren hebben in te brengen, gedu rende drie dagen voor evengemeld tijdstip ter secretarie, in de gewone bureau-uren, van de ter zake ingekomen bescheiden ken nis kunnen nemen. •De aandacht wordt er inzonderheid op gevestigd, dat, volgens de heerschende op vatting, slechts tot hooger beroep gerech tigd zijn zij, die voor het Gemeentebestuur of een of meer zijner leden zijn verschenen, ten einde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Sneek, den 27sten October 1926. Begrafenis Meint Joustra. Op de algemeene begraafplaats alhier is Za terdagmiddag ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer Meint Joustra, in leven archivaris van het Bataksch Instituut te Lei den. Nadat de kist, welke met kransen be dekt was, in de groeve was neergelaten, sprak het eerst de vertegenwoordiger van het Neder). Zendingsgenootschap ds. Hille Ris Lambers, die hoewel den overledene niet persoonlijk kennen de, toch genoeg van hem had gehoord en ge lezen om sympathie te voelen voor dezen ijve- rigen werker in het koninkrijk Gods. Het doet spr. leed dat Joustra zoo spoedig van zijn arbeid is afgeroepen, zijn jaren waren nog niet zoo hoog in aantal. Het is een weemoedige gedachte dat er juist bij dit sterven kinderen van den overledene naar Holland komen en niet minder dat de oude vader van Joustra, die zijn zoon hem in het graf ziet voorgaan, niet zelf hier tegenwoordig kan zijn en hier alleen in gedach ten kan verwijlen. Spr. denkt ’n oogenblik terug aan het leven van den overledene in het Zen- dingshuis en zijn werkkring in het verre Indië, waar hij zich met zooveel ijver gaf. Spr. denkt ook aan de latere jaren toen Joustra met noeste ijver trachtte verder te komen in de moeilijke Indische talen. Inderdaad, het Ned. Zendings genootschap staart deze overledene met groote droefheid na, deze man die allereerst werkte door het voorbeeld in eigen kring, die daar in Indië het volk niet trachtte te winnen door dingen, die ver boven het begripsvermogen van dat volk misschien uitgingen, maar door zijn eigen persoonlijk leven. Er is één troost: God vergeet de zijnen niet. De aardsche levensdraad is afgesneden, maar er is een voortwerken in het bovenaardsche. Wij staan Joustra af aan God. Moge Diens liefde de familie troosten, moge Joustra’s geest voort blijven leven in uw aller hart. Volgende spreker was de heer Th. Jansen, die het werk van den overledene heeft gekend en van nabij heeft kunnen gadeslaan. Spr. wenscht hier aan deze groeve de dank uit te spreken van het Bataksch Instituut en het Koloniaal Instituut voor Joustra’s werk, een arbeid die een voor beeld is voor alle instituten, welke er zich op toeleggen de Indische volken werkelijk en goed te leeren kennen en in hun beteekenis te leeren waardeeren. Het is niet aan spr. deze arbeid hier nog eens in de hoogte te steken. Maar hier is een mensch gestorven, wiens werk als archi varis alleen daarom goed is geweest, omdat het gedragen werd door Joustra’s hoedanigheden ais mensch. Deze man zocht niet eigen glorie, maar volgde z’n roeping met consekwenten en onvermoeiden ijver. Daarom heeft Joustra in druk op ons gemaakt, een indruk die zal blijven, ën op deze wijze heeft de overledene zich zelf een monument gesticht. Het volk, waarvoor hij werkte, kan hem hier daarvoor niet danken, beseft zelfs niet wat deze man voor hen heeft gedaan, maar zijn arbeid is voor dat volk een zegen geweest, arbeid geboren uit zuivere be langstelling en verricht met een liefhebbend hart. De heer S. de Boer alhier sprak als vriend van den overledene. Het was een vriendschap uit de jeugd dateerend, zij die zoo’n vriendschap gesloten hebben, beseffen de sterkte van zoo’n band. Zoo is spr. hier wel niet de trouwste, maar stellig de oudste vriend van Joustra, toen Joustra en spr. 9 jaar oud waren is die vriend schap op de schoolbanken te Bolsward gesloten. De sporen van rijke gaven van geest en lichaam waren bij den jongen Joustra al spoedig te mer ken. Op 15-jarigen leeftijd ging Joustra naar de -1—1 I I B 1-^-IMM-TT-m ■■TR'WW.- nagedrukt en tegen veel lageren prijs hier te lande in den handel gebracht. Uit het m ij n b e d r ij f. De samenwerkende mijnwerkersbonden hebben een brief van den volgenden inhoud aan de contactcommissie voor het mijnbe drijf gezonden De brief van de gezamenlijke mijndirec ties dd. 14 October jl. maakte een punt van bespreking uit in het comité der sa menwerkende mijnwerkersbonden. Na ge pleegd overleg met de afzonderlijke besturen kan namens de gezamenlijke vakbonden medegedeeld worden, dat zij stellig hadden verwacht, dat de directies gevolg hadden gegeven aan het gemeenschappelijk verzoek van de vakbonden om den zesurendag per 1 December a.s. in te voeren. Het komt den vakbonden dan ook voor, dat geen enkele steekhoudende reden kan bestaan om de invoering van den zesurendienst op Zaterdag tot 24 December uit te stellen, waarom zij er bij de werkgevers op aan blijven dringen, den zesurendienst te doen ingaan op den eersten Zaterdag in December. Overigens doet het den besturen der vakbonden een zeker genoegen, dat de directies de invoering van den zesurendienst op Zaterdagen niet meer aan de een of andere loonsverlaging blijven vastkoppelen. Eerder zou er o.i. een ernstige reden aan wezig zijn om bij den goeden gang van zaken in ons Nederlandsch mijnbedrijf de positie der laagst betaalde arbeidersgroepen in het mijnbedrijf eens onder de oogen te zien en maatregelen te beramen, om daarin eenige verbetering te brengen. Allicht dat in de eerstvolgende vergadering van de contactcommissie daaraan eenige aandacht kan worden gewijd. De gewezen keizer. Van „uiterst betrouwbare zijde” wordt aan de Berlijnsche bladen gemeld, dat de gewezen keizer tot nog toe geen verzoek aan de Duitsche regeering heeft gericht, om naar Duitschland te mogen terugkeeren. Mocht hij dit verzoek indienen dan zal de rijksregeering niet aarzelen, hierop afwijzend te beschikken. Ze is vast besloten in geen geval den gewezen keizer toe te staan naar Duitschland terug te keeren, omdat zijn terugkeer onder een groot gedeelte van het Duitsche volk onrust zou verwekken en een nadeeligen invloed op de openbare meening in het buitenland zou oefenen. Deze officieuze Duitsche verklaring maakt met één slag een einde aan de geruchten over den spoedigen terugkeer van den gewezen keizer naar Duitschland, schrijft de Berlijnsche correspondent van het „Hdbl.” Is hij wel ingelicht, dan is ze niet afkomstig van den een of anderen Geheimrat in het departement van Buitenlandsche Zaken, dien men ten allen tijde kan désavoueeren maar van den rijkskanselier zelf. Er kan dus niet aan getwijfeld worden, dat de Duitsche regeering bij een eventueel verzoek van den gewezen keizer hem stellig den terugkeer zal verbieden. Valgana vaarwaatdan tramitkHMa «at da NaliaadlaRkR lAAA gld. karlHas»B«iRik 9« BeklmlaM silr anaa Abaand’s veroakord tagan angalafckan vaas «VVV Ibm Inbraken. Tijdens de afwezigheid van de bewoners hebben dieven zich Vrijdagmiddag door ge bruikmaking van een valschen sleutel toe gang verschaft tot ’n perceel in de Andreas Bonnstraat te Amsterdam, bewoond door de familie Premsela. De insluipers, die klaarblijkelijk met de situatie in de woning goed op de hoogte waren, hebben uit een aawaRsssaBBeaawaHRatiBM8aRKnB8Rww3nn:aKarMNRM3BiMcuKw. Advertentiën9, ct. p. regel. Inge zonden mededeellngen hooger, bij Abonnement belangrijke korting Advertentiën worden tevens gratis ge plaatst in de SNEEKER COURANT de laatste 2 aan de gemeente Sneek. Zooals U uit bijgaande teekening blijkt, is de breedte van den weg dezelfde als die van het bestaande gedeelte, terwijl in lengterichting enkele golvingen zijn geprojec teerd. Op verschillende plaatsen zijn verbreedingen gedacht voor het plaatsen van banken, terwijl de wegranden van een heesterbeplanting zullen worden voorzien. De totale lengte van het nieuw aan te leggen gedeelte bedraagt 450 Meter. De architect begroot de kosten van de uitvoering met inbegrip van aankoop en plaatsing der beplanting op f 6000.—. Wij hebben ons met het boven ontvouwen plan gewend tot het college van Regenten van het Old-Burger-Wees- huis met verzoek om te willen mededeelen of van de zijde van het Weeshuis op eenigen steun bij de uitvoering zou kunnen worden gerekend. Van dit college ontvingen wij de toezegging, dat de helft der kosten, tot een maximum van f 3000.voor rekening der stichting zou worden ge nomen, mits het onderhoud, ook dat van het reeds aange legde gedeelte, voor rekening der gemeente komt. Wij stellen ons voor het resteerende bedrag ten deele te bestrijden uit den post: „Verbetering van den trekweg” (f2000.voor het overige zullen wij ons, zoodra het juiste bedrag der werkelijke uitgaven bekend is geworden, nader tot U wenden. Het komt ons voor, dat de aanleg van den weg, nu die voor een betrekkelijk gering bedrag tot stand kan komen, alleszins aanbeveling verdient, temeer nu bij de uitvoe ring een niet onbelangrijk aantal grondwerkers te werk zal kunnen worden gesteld, die anders naar alle waar schijnlijkheid in dit seizoen geen loonende bezigheid zou den kunnen vinden. Wij stellen U mitsdien voor het volgende besluit te nemen: B. eii W. bieden den raad o. a. het volgende voorstel aan: Voorstel van Burgemeester en Wethouders om, in samenwerking met het Old-Burger- Weeshuis den bestaanden wandelweg langs de Leeuwardertrekvaart te verlengen. Bij besluit van 2 November 1925, No. 6 1 heeft Uw col lege besloten tot den aanleg, in samenwerking met het Old-Burger-Weeshuis, van een wandelweg, loopende van den Leeuwarderweg, achter de R.K. Begraafplaats en ver der langs den trekweg SneekLeeuwarden naar de stad. Deze wandelweg is inmiddels aangelegd en in gebruik genomen. Het veelvuldige gebruik heeft het vermoeden bevestigd dat een wandelgelegenheid, als hier geschapen, hoe bescheiden deze ook moge zijn, vrij algemeen als een behoefte is gevoeld. Wij hebben hierin aanleiding gevonden te onderzoeken of het mogelijk zou zijn den weg zonder al te groote kos ten eenigszins te verlengen en door een verbreeding het doel gelegenheid tot verpoozing nog beter te be reiken. De gemeente-architect heeft op ons verzoek een plan en begrooting van de uitbreiding gemaakt, welke stukken wij hierbij overleggen. Het plan omvat het maken van een nieuwen wandelweg in aansluiting met den door het O. B. W. aangelegden weg, onmiddellijk naast den trekweg SneekLeeuwar den over een strook van de daar liggende weilanden, met een verbinding naar den Leeuwarderweg over het meest Noordelijk gelegen perceel. Het betreft hier 4 perceelen, kadastraal bekend ge meente Sneek, Sectie D, Nrs. 530, 531, 532 en 533. De eer ste 2 perceelen behooren aan het Old-Burger-Weeshuis, Zendingsschool te Rotterdam, wij verheugden er ons allen over dat hem een goede carrière wachtte, maar als hij te Bolsward terug kwam bleek hij gebleven te zijn de mensch voor wien eenvoud en natuurlijkheid kenmerkend waren. Spr. haalt enkele jeugdherinneringen aan, waar na hij constateert dat Joustra’s richtsnoer steeds z’n geweten is geweest ook in moeilijke omstan digheden, bv. toen op 21-jarigen leeftijd ’n con flict tusschen hem en z’n opleiders uitbrak over z’n geloofsovertuiging. Toen heeft hij Luther’s woord gevolgd: „Het is niet goed iets tegen het geweten te dóen”. Het liep echter goed af, Joustra ging naar Indië en als gevolg daarvan verslapte de vriendschapsband. Na z’n terug keer in 1905 heeft spr. Joustra nog eenige kee- ren gesproken, en steeds heeft hij zich verheugd over den zegen welke over den nu overledene werd uitgestort, over de schoone werkkring, die hij vond, zoo geheel in overeenstemming met zijn gaven en aanleg. Nu is Joustra heengegaan, zooals vaak vragen wij ook thans: „Waarom hij, en waarom nu?” Maar ons eenige antwoord daarop kan zijn: De Heer heeft gegeven, de Heer heeft genomen, Zijn naam zij geprezen! Een zoon van den overledene dankte voor de schoone woorden hier gesproken en voor de vele blijken van deelneming van zoovele zijden ont vangen. Gevonden Voorwerpen. Aanwezig aan het bureau van politie, Nieuwe Veemarkt, en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen lll/2 en 12J/, uur, de navolgende voorwerpen als gevon den gedeponeerd op 25 October: Handschoen Aanwezig en te bevragen bij de navolgende ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als ge vonden aangegeven op 25 October 1926: Rijwielbelastingmerk, J. Wiarda, Lem merweg 74; rijwielbelastingmerk, G. Schuil, le Steenklipstraat 21; paar zwarte kousen, D. de Jonge, Verl. Westersingel 32; grijze kinderwant, A. Blok, le Steenklipstraat 28. Krite Snits. Forline wike haldde de krite Snits fen it Seiskip for Fryske Tael- en Skriftekennisse jier- gearkomste. Óm’t in great diel feu de bistjürs- leden ófgyng waerd in nij bistjür keazen, dêr’t yn bineamd waerden de hearen J. de Leeuw, foarsitter, S. Alberda Jr., skriuwer, J. Bosga, ponghalder, E. W. Schaap, 2e foarsitter, wylst it plak fen ’e twade skriuwer foarloapich iepen bleau. It doel is om mei Krysttiid lyk as gewoan to spyljen; jiffer Speekhout naem wer de lieding fen ’e toanielklub op hjar. De kas sleat mei in lyts tokoart; de rekken waerd goedkard en de skatkalder üntlêstige. Oan ’e öfgeande bistjürsleden waerd üt ’e gearkomste tank brocht for hwet hja for de krite dien hiene. IJLST. Onze plaatsgenoot, de heer I. Kuipers, behaalde te Gersloot op de Reciteerwedstrijd, uitgeschreven door de N. V. t. a. v. A. Dr., de eerste prijs in de afd. Ernst, de eerste prijs in de afd. Luim alsmede de publieksprijs. IJLST. De Roode Kruis-collecte heeft alhier opgebracht de som van f25. Hulde aan de ijverige dames. Een voordeelig harddravertje. In de laatste vier jaren was Friedensbote van den heer U. W. de Jong te Oranjewoud een bekende verschijning op de courses, vooral in het Noorden. Het pittige, kleine paard kon voor al op de 800 M. een reusachtige snelheid ont wikkelen en dwong dan menigeen bewondering af voor zijn prestaties, die door de handicap al grooter moesten worden. Nog enkele da gen en deze draver is voor goed van de baan, in werkelijken zin. Hij loopt Donderdag a.s. nog in de courses te Gorredijk; Zondag a.s. misschien nog te Alkmaar en dan is het gedaan. Volgens het Reglement van de Nederlandsche Harddraverij en Renvereeniging is voor hem de tijd van rust gekomen en mag hij in het vol gende jaar niet meer meedoen. Voor den eigenaar is deze Vredebode geen van was hef eenige de bagage ge il en een rok- gld. Bij ««rite8 van vlnuer 7K gld. bij «wilna CA gld, bij vaillaa vaa IV «a% h« daina. VV mm vijavinges, De Raad der gemeente Sneek: Gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders d.d. 19 October 1926, No. -1.754.21(1); BESLUIT; in samenwerking met Regenten van het Old-Burger- Weeshuis over te gaan tot den aanleg van een wandelweg langs de route en op de wijze, als is omschreven in het voorstel, dat tot het nemen van dit besluit heeft geleid. Het carillon. Naar aanleiding van een vraag in de le Sectie voor het onderzoek der gemeentebegrooting voor 1927 gedaan, deelen B. en W. in hun Memorie van Antwoord mede: le Sectie, volgno. 283. Zooals U bekend zal zijn, hebben wij ons meerdere ma len, laatst bij brief van 15 Februari 1926, tot den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen gewend met het verzoek om toekenning van een rijkssubsidie voor de restauratie van het carillon. De Rijkscommissie voor de Monumentenzorg, in wier handen de Minister van Onderwijs ons genoemd schrijven stelde, deelde ons bij brief van 27 Mei 1926 mede, dat ver moedelijk het verlangde subsidie eerst bij de rijksbe- grooting voor 1928 zal worden aangevraagd. In verband hiermede gaf de commissie ons in overweging een bestek en begrooting voor de restauratie van het carillon te laten maken door den Nederlandschen Klokken- en Orgelraad. Bij schrijven van 4 Juni d.a.v. hebben wij die raad de be- doelde opdracht verstrekt. Op 9 Juni j.l. namen 2 leden van den Klokken- en Orgel raad het oude carillon in oogenschouw, terwijl wij in het laatst der vorige maand de mededeeling ontvingen, dat een ontwerp-bestek met voorstel spoedig kon worden tegemoetgezien. Tot dusver ontvingen wij het evenwel niet. gld. ingaval na «var- jCA gld. bij varliaa wus Ü|dan hlaue» 10 IvU Ma kand. vaat si eeg ongeluksbode geweest. Voor 4 jaar kocht hij het harddravertje, met sulkey, tuig en al, voor nog geen 700 gulden, omdat het dier toen leed een van de pl. m. 300 kwalen, waaraan een paard blootstaat. De jeugdige zoon des huizes, een echten paardenman, verzorgde het diertje uitstekend; op de boerderij werd het weer de oude; de zoon kwam als pikeur met hem uit en Friedensbote beloonde de zorgvolle verpleging, door voor zijn baas 7000 gld. aan prijzen te winnen! Bovendien verdiende Frie densbote met werk op de boerderij zijn kostje nog wel. Nu blijft 1 trekken her ei. de ovaties aan z Friedensbote State» iezing. In de gecombineerde bijeenkomst van ’t ge westelijke bestuur der S. D. A. P., districts- besturen en Statenfractie, is besloten met de volgende groslijsten voor de Prov. Staten uit te komen: Dokkum: 1. K. Sikkema, 2. M. Hillebrand, 3. mej. G. van Dijk, 4. D. Bosma, 5. J. Schrader. Franeker: 1. J. Geerts, 2. E. Molenaar, 3. H. Wijga, 4. mej. G. van Dijk, 5. J. de Boer, 6. P. Cats, 7. J. D. van der Mei. Leeuwarden: 1. H. de Boer, 2. J. G. Janso- nius, 3. mej. G. van Dijk, 4. M. Hillebrand, 5. H. Hoeneveld, 6. D. D. Westerlaan. Schoterland: 1. L. de Jong, 2. K. de Jong, 3 ,H. H. de Vos, 4. Kolk, 5. H. Ringenoldus, 6. A. Veenstra, 7. A. Kleinstra. Sneek: 1. Mevr. L. BesuijenLindeboom, 2. S. van der Goot, 3. P. Sikkes, 4. J. IJtsma, 5. P. Swart. nen geweten te hebben, dat de sieraden in de linnenkast waren geborgen, want de brandkast is onaangeroerd gebleven. Met een buit aan sieraden voor een geraamd be drag van f 10.000 zijn de dieven er van door gegaan. Een zwarte lijst voordronkaards De gemeenteraad van Alphen aan den Rijn heeft besloten een zwarte lijst voor dronkaards in te stellen. Aan personen die op die lijst voorkomen, mag niet wor den getapt. Het vliegongeval in het Kanaal. De tien passagiers in het Donderdag in het Kanaal verongelukte vliegtuig op de route CroyclQji—Parijs danken hun redding aan de koefblbedigheid en bekwaamheid den vlieger kapitein Dismore. Het waren zeven Amerikanen, twee Engelschen en een Griek, van wie vijf vrouwen waren. De vliegt hield zijn toestel geheel in zijn macht en streek op den staart ervan op het water neer, zoodat hij het drijvende kon houden, terwijl hij noodseinen uitzond. In de draadlooze seinen gaf hij precies de plaats aan. De reizigers kwamen, met hun reddings- gordels om, naar buiten door de nooduit gangen in het dak van de kajuit en werden naar den staart van het vliegtuig gebracht, om een tegenwicht te vormen tegen het gewicht van de motors. Een Britsch visschersvaartuig nam de reizigers den vlieger en diens helper aan boord en niemand kreeg erger dan een nat pak. Het is het eerste vliegtuig, dat de Impe rial Airways sedert 1924 verloren hebben.. De Engelsche bladen bevatten nadere spannende beschrijvingen van het vlieg ongeluk. Toen wij daalden, aldus vertelde kapitein Dismore verder, was er niets in het zicht - geen schip, zelfs geen boei. Wij waren ontzettend beangst. Ik was met een land- vliegtuig nog nooit op het water gedaald; de theorie kende ik wel, doch ik wist niet, hoe het in de praktijk zou gaan, en ik be greep, dat één verkeerde beweging ons allen het leven zou kunnen kosten. Gelukkig slaagde de daling uitmuntend en er ontstond in het geheel geen paniek. Twee of drie der passagiers klommen door den nooduitgang in het dak der cabine, eenige andere klommen door de vensters. De neus van het vliegtuig, het zwaarste deel, begon te zinken, waardoor de staart in de hoogte kwam. Daarop klommen de passagiers naar den staart om het vliegtuig in evenwicht te houden. De mannen gaven elkaar de hand en hielpen de vrouwen zoo doende naar het uiterste puntje van den staart te klimmen. Rooken konden wij niet al onze siga retten waren nat geworden, en wij hadden er toch zoo’n behoefte aan. We spraken maar wat met elkaar, maar ge kunt u wel voorstellen, welk een verlichting het voor ons was, toen wij zagen, dat de visschers- booten in onze richting kwamen. Het bleek, dat alle passagiers doornat waren, doch niemand had eenig letsel ge kregen. Een schoothondje van een der vrouwelijke passagiers slachtoffer. Alles, wat van g red werd, was 'n handtasch costuum. De visschersboot, die de geredden aan boord nam. had het vliegtuig in ’t water zien dalen. In allerijl spoedden zij zich naar de plaats van het ongeluk en onderweg kwam een der passagiers, die de boot tege moet was gezwommen, het eerst aan boord. Op den terugweg naar Folkestone ontmoet te men de sleepboot der admiraliteit, die op de draadlooze seinen was uitgezonden. Het vliegtuig heeft één uur en tien minu ten op het water gedreven. De storm. Vrijdagmiddag liep te Scheveningen het ge rucht, dat de logger Vlaardingen 25, bemand met 12 Scheveningers, tijdens den jongsten storm met man en muis zou zijn vergaan. Bij een door de Tel. ingesteld onderzoek bleek, dat men hieromtrent nog geen positieve gegevens had. Wel maakte men zich over het lot der be manning zeer ongerust, daar men in geen weken iets had gehoord. De reeder, de heer Knoester, verklaarde, dat zijn schip, een gewone Vlaardingsche logger, op de Noordzee vischte in de omgeving van de Doggersbank. Reeds vóór den storm was bekend, dat de logger haring aan boord had en dus op de thuisreis zou gaan. Veertien dagen zijn sinds den storm verloopen. Nadere berichten omtrent den logger zijn tot- heden uitgebleven. Dat de logger een andere haven zou zijn binnengeloopen wordt niet mogelijk geacht, daar men dan al iets zou hebben vernomen. Het vreeselijke vermoeden wint veld, dat ook deze logger met haar bemanning aan den storm ten prooi is gevallen. Aan boord van den zandzuiger „Kameleon” heeft men Donderdag voor de pieren van IJmuiden het lijk van een visscherman opge haald. Het lijk is met een sleepboot naar IJmui den en vervolgens naar de algemeene begraaf plaats overgebracht. Ook is een lijk van een visscher aangebracht, opgevischt aan boord van den stoomhopper „Maasmond”. De beide aangebrachte lijken zijn van opvarenden van den op 9 dezer voor IJmui den verganen logger „Agatha Maria” K.W. 152, nl. van v. d. 0 en A. v. d. B., beiden uit Katwijk. 1200 stuks muziek in beslag genomen. Een inspecteur van politie te Amsterdam heeft in samenwerking met de Leidsche politie bij een pakschuitdienst te Leiden in beslag genomen 1200 stuks muziek, ver zonden door L. te Amsterdam en bestemd voor den boekhandelaar S. te Leiden, zulks wegens overtreding van art. 328 bis Wetb. v. Str. (oneerlijke concurrentie). Het recht linnenkast in een der zijkamers verschil- van uitgaaf van deze muziek behoorde aan lende sieraden weggenomen. De deur van een Amsterdamsche firma. In Duitschland deze kast was niet afgesloten en zelfs zat is echter deze uitgaaf op dezelfde wijze de sleutel er in. De ongenoode gasten schij-

Sneeker Nieuwsblad nl | 1926 | | pagina 1