mitis „BERVOETS HEEREN KODE-ARTIKELEN ster: Uit onze Raadzaal. (r- N I 2ÜÜ 2k 1 INGEZONDEN MEDEDEEL1NGEN. SIU SSSHISI 1 «itüWST|iü«Hta. i Ollidiil Orgi» hr ImiiKsi huk. 43« ZATERDAGg■OVEMBER I9S6 ook dat taan LAGE PRIJZEN goed geïmiteerd, belangrijke punten: BESLUIT: De Raad der gemeente Sneek; de Woudvaartsbrug aan W. Beima voor f350. BESLUIT: Het Sportterrein. BESLUIT: SNEEK, 19 October 1926. Het papier heeft een gele nuance, inplaats I Het gevaarlijke van dit zegel is, dat men lin van haar, Emma, houdt. Onder de ge redden is een zekere Weaver, die de oude blinde Ferguson in een afgrond tracht te doen storten, daar hij vermoedt dat hij in hem Anderson heeft herkend. Als Weaver Gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders van 19 October 1926, no. 1.778.522(3); Gelet op het advies van de Gezondheidscommissie met den zetel Sneek d.d. 14 October 1926; onder voorbehoud der goedkeuring van de Gedepu teerde Staten den bij raadsbesluit van 19 Mei 1924, no. 21, gestelden termijn van ontruiming der woningen aan de Hooghuistersteeg no. 9, aan het Zuidend nos. 13 en 14 en aan de Brouwersteeg no. 8, laatstelijk bij raadsbesluit van 1 Juni 1926, no. 5, goedgekeurd door de Gedeputeerde Staten van Friesland bij besluit van 16 Juni 1926, no. 105, verlengd tot 23 December 1926, opnieuw te verlengen, thans tot 23 Juni 1927. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot openbare verpachting van het vischrecht in de stadsgrachten. 5 I I B. en W. stellen o. a. het volgende voor: No. 1.778.522(3). Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verlenging van den termijn van ontrui ming van eenige onbewoonbaar verklaarde woningen. J a. per jaar; b. per jaar; Burgemeester en Wethouders te machtigen in het open baar te verpachten, voor den tijd van drie jaren, het visch recht in de stadsgrachten, onder nader door hen te stel len voorwaarden. No. 1.813.12(2). Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot openbare verpachting van het recht van inning der gelden, verschuldigd voor het ge bruik van wateren, kaden en wallen in de gemeente Sneek. No. X 07.351.5 T(l). Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het aanvragen van verlenging der con cessie tot het heffen van rechten voor het draaien van de brug bij „De Dille” onder Rauwerd. - aan Hare Majesteit de Koningin te verzoeken aan de ge meente Sneek opnieuw voor den tijd van drie jaren, in gaande 12 Mei 1927, concessie te verleenen tot het hef fen van rechten aan de draaibrug over de trekvaart van Sneek naar Leeuwarden bij „De Dille” onder Rauwerd volgens het bestaande tarief. SNEEK,. 19 October 1926. Aan den Gemeenteraad. Het vischrecht in de stadsgrachten werd het laatst bij ons besluit van 21 October 1924, voor 2 jaar, eindigende 31 December 1926, onderhands verpacht aan de Gebrs. A. en J. Boot, visschers, wonende alhier. Het betreft hier het vischrecht in de vaarwateren, gele gen binnen en om het oude stadsgedeelte, benevens de Kolk en de Draaisloot. De pachter dezer wateren heeft bovendien het recht, netten uit te spannen tot op een afstand van 500 M. bui ten de voormalige trapjesbrug over de Franekervaart tus- schen Badhuisgracht en Zwarteweg, met uitzondering van het aan den Staat behoorende gedeelte der Franekervaart, de brug „De Laatste Stuiver”, de Oppenhuizerbrug, de Woudvaartsbrug en de bruggen gelegen aan de Zuidzijde en de Nooordzijde van de Waterpoort. Daar ons is gebleken, dat door verschillende visschers op bedoeld vischrecht prijs wordt gesteld, geven wij aan een publieke verpachting de voorkeur boven een onder- handsche, zooals in. de laatste jaren gebruikelijk was. Wij stellen U daarom voor, tot een openbare verpach ting, voor den tijd van drie jaren, onder nader door ons te stellen voorwaarden, over te gaan en daartoe te nemen het volgende besluit: De Raad der gemeente Sneek; Gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders van 19 October 1926, no. X 07.351.33(2); de brug over de gracht ten Noorden van de Water poort, die ten Zuiden van de Waterpoort, die aan het einde van de Oude Koemarkt en die aan het einde van het Grootzand aan A. S. Visser voor f 425.per jaar; d. de „Laatste Stuiver-brug” benevens het gebruik van de brugwachterswoning met erf aan IJ. Nieuwenhuis voor f450.per jaar; alles onder door Burgemeester en Wethouders vast te stellen voorwaarden, welke zooveel mogelijk eenslui dend zullen zijn met die, waaronder thans het recht tot inning van bruggelden is verpacht. De Raad der gemeente Sneek: Gelezen het voorstel van Burgemeéster en Wethouders van 26 October 1926, No. X07.351.32T(4) BESLUIT: behoudens de goedkeuring van de Gedeputeerde Staten aan Taede Walma te Rauwerd onderhands te verpachten onder nader door Burgemeester en Wethouders te stellen voorwaarden: 1. voor het tijdvak van 12 Mei 1927 tot 12 Mei 1930 tegen een jaarlijksche pachtsom van f 425.de opbrengst van de tollen van den trekweg en die van de brug over de trekvaart bij de herberg „De Dille” onder Rauwerd, met gebruik van de Woning, staande in de nabijheid van ge noemde brug op het perceel, kadastraal bekend gemeente Rauwerd, Sectie B, No. 1176, het genot van het grasgewas aan weerszijden van den grindweg en ten Zuiden van ge noemde woning, zoomede dat van den trekweg van Taniamolen tot aan het Weidumerhout; 2. voor het tijdvak van 1 November 1926 tot 1 Novem ber 1929 tegen een jaarlijksche pachtsom van f75.een perceel weiland, eveneens gelegen nabij de herberg „De Dille”, groot 51 Are, kadastraal bekend, gemeente Rau werd, Sectie B, No. 905. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot onderhandsche verpachting van de inning van bruggelden. No. 1.855.3(8). Advies van Burgemeester en Wethouders om medewerking te verleenen aan „het Comité voor de oprichting van een sportter rein te Sneek” in den vorm van het verstrek ken van een leening groot f20.000.ren tende 4'/2 aan de voor de exploitatie op te richten Naamlooze Vennootschap, met handhaving van het Raadsbesluit van 15 December 1924, No. 15, waarbij gedurende 10 jaar een jaarlijksche bijdrage van f 2000.in de exploitatiekosten werd toege zegd. Eerste Blad rr-‘*rr-ri iiwiimu. iiunmi □IS1DAG» m VRUDAHRATOVU* Br.andenbur.gh Co., Awwws Tw'iHoob UW IN ONZE AFDEELING HEEREN MODE-ARTIKELEN BRENGEN WIJ STEEDS HET NIEUWSTE IN OVERWELDIGENDE SORTE KRING. is minder goed geslaagd en te veel aan den bruinen kant. (Deze kleur wekt dadelijk eenigen argwaan.) Het lichte stempel een balkstempel met den naam van een schier onleesbare plaats wettigt echter direct nog veel grooter wantrouwen. Bij zeer nauwkeurige beschouwing zou het toch gelukken het fraaie, lichte stem peltje te herkennen: ScheveningenKur- haus, 5 Juli 1920. Ook dit stempel is zeer zuiver nagemaakt, (doordat het papier van het zegel vettig is), maar toch klopt het niet volkomen met het echte. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot onderhandsche verpachting aan T. Walma van de opbrengst der tollen van den trekweg en die van de brug over de trek vaart bij de herberg „De Dille” onder Rau werd, met gebruik van woning etc. Sportterrein. Wij drukken hiernaast af het voorstel van B. en W. aan den raad inzake het sportterrein. Zooals daaruit blijkt heeft het comité, dat de oprichting daarvan voorbereidt, niet stil gezeten, en het resultaat van zijn arbeid lijkt hoopvol. Wij merken nog op dat de f 20.000 maatschap pelijk kapitaal der N. V., waarover in het voor stel wordt gesproken, bijeen zijn. Gevonden voorwerpen. Aanwezig aan het bureau van politie, Nieuwe Veemarkt, en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen llj/jj en ^V'2 uur, de navolgende voorwerpen als gevon den gedeponeerd op 4 November 1926: Zwart gebreide handschoen. Aanwezig en te bevragen bij de navol gende ingezetenen, onderstaande voorwer pen, als gevonden aangegeven op 4 Nov.: Kinderwant, D. Oppenhuizen, Kruize- broederstraat 4; paar gymnastiekschoenen, J. Hoomans, Grootzand 23; rijwielbelas- tingmerk in etui, Tj. Spitze, Bothniakade 71. Gewetensgeld. Bij den Inspecteur der directe belas tingen enz. te Sneek, le afdeeling werd Burgemeester en Wethouders te machtigen opnieuw voor den tijd van drie jaren, ingaande op 1 Januari 1927, in het openbaar te verpachten het recht tot inning der gelden, verschuldigd voor het-gebruik van wateren, kaden en wallen in de gemeente Sneek, zulks op door hen vast te stellen voorwaarden. SNEEK, 26 October 1926. Aan den Gemeenteraad. Bij ons voorstel van 5 October 1926, No. 1.811.112(3), (bijlage 113 raadsverslag 1926) gaven wij U op de in dat voorstel nader genoemde gronden in overweging over te gaan tot openbare verpachting van het recht tot inning van bruggelden bij de Oosterpoortsbrug, de Woudvaarts brug, de 4 bruggen bij het Hoogend en de Laatste Stuiver- brug. Sindsdien hebben de brugpachters alle zich met ons in verbinding gesteld, teneinde verlenging van de geldende pacht te verkrijgen voor dezelfde pachtsom en onder de tegenwoordige voorwaarden. Wij hebben hierin aanleiding gevonden, ons oorspron kelijk voorstel terug te nemen en U in overweging te ge ven, tot onderhandsche verpachting, wederom voor den tijd van 4 jaren, te besluiten. De gedane aanbiedingen kunnen redelijk genoemd wor den, terwijl bovendien door het verlengen van de onder handsche pacht aan het beroep der brugpachters een zekere stabiliteit gegeven wordt, welke, aangezien wij over de thans in functie zijnde pachters tevreden zijn, naar wij verwachten, geen andere dan gunstige gevolgen kan hebben. Wij stellen U, onder intrekking van ons meergenoemd voorstel van 5 October j.l„ voor, het volgende besluit te nemen: De Raad der gemeente Sneek: Gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders van 26 October 1926, No. 1.811.112(3); BESLUIT: Onder voorbehoud van de goedkeuring der Gedepu teerde Staten voor den tijd van vier jaren, ingaande 1 Januari 1927, onderhands te verpachten het recht tot inning van bruggelden bij: de Oosterpoortsbrug aan A. Taconis voor f925. SNEEK, 26 October 1926. Aan den Gemeenteraad. Van het „Comitié voor de oprichting van een sportter rein te Sneek is ingekomen het volgende schrijven, geda teerd 14 October 1926: „Bij raadsbesluit van 15 December 1924 No. 15, is door U aan een op te richten vereeniging tot exploitatie van een sportterrein te Sneek, gedurende 10 jaar, aanvangende op een nader te bepalen tijdstip, een bijdrage in de kosten van exploitatie toegekend van f 2000.-per jaar. Bij het zelfde besluit is door U rente en aflossing van een aan te gane geldleening, groot f60000.gegarandeerd. „Wij brengen in herinnering, dat aan het laatste besluit door de Gedeputeerde Staten geen goedkeuring is ver leend en dat het daartegen bij de Kroon ingestelde beroep is afgewezen. Het eerst aagehaalde besluit is echter nog steeds van kracht, zij het ook, dat de goedkeuring der Gedeputeerde Staten daarop nog niet is verkregen, mede omdat de stand der plannen tot oprichting van een sport terrein nog niet noopten tot het vragen van deze goed keuring. „Het kan niet worden ontkend, dat het afwijzende be sluit van de Gedeputeerde Staten, bevestigd door de Kroon, een ernstig beletsel in den weg heeft gelegd aan de plannen welker verwezenlijking ons Comité zich ten doel had gesteld. Wij hebben dan ook overwogen, of niet, na dezen tegenslag, Verder werken moest worden ge staakt, maar wij meenen tenslotte eenparig, dat deze vraag voorloopig althans nog niet bevestigend moet worden beantwoord. Wij zien nog steeds in de totstandkoming SNEEK, 19 October 1926. Aan den Gemeenteraad. Op 12 Mei 1927 eindigt het tijdvak, waarvoor aan deze gemeente bij Koninklijk Besluit van 7 Januari 1924, No. 20, concessie is verleend tot het heffen van rechten aan de draaibrug over de trekvaart tusschen Sneek en Leeuwar den bij „De Dille” onder Rauwerd. Ook loopt op dien datum af de termijn, waarvoor de opbrengst van de tollen van den trekweg en die van de brug aldaar is verpacht. Voor deze pacht, waaronder ook is begrepen het gebruik van een^ woning, het genot van het grasgewas ter weerszijden van den grindweg en dat van een gedeelte van den trekweg, wordt over het tijdvak van 12 Mei 1924 af tot 12 Mei 1927 een jaarlijksche som betaald van f 500.zijnde f 360.voor de opbrengst van de tollen, f90.voor het gebruik der woning en f50. voor het genot van het grasgewas. Waar nu deze pachtsom, blijkens de hierbij overgeleg- den staat van ontvangsten en uitgaven niet voldoende is tot bestrijding der kosten van een goed onderhoud der brug met toebehooren, stellen wij U voor aan Hare Majes teit de Koningin te verzoeken de concessie wederom met 3 jaren op den bestaanden voet te verlengen. Onder overlegging van een afschrift van het raadsbe sluit van 1 December 1905, No. 3, goedgekeurd bij Konink lijk Besluit van 1 Maart 1906, No. 36, waarbij het tarief werd vastgesteld, geven wij U in overweging het volgende besluit te nemen: De Raad der gemeente Sneek; Gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders d.d. 19 October 1926, no. X 07.351.5 T(l); Aan den Gemeenteraad. Op 31 December e.k. loopt af de termijn van 3 jaren, gedurende welken door ons aan H. Drijfhout voor de som van f4251.per jaar is verpacht het recht tot inning der gelden, verschuldigd voor het gebruik van wateren, kaden en wallen in deze gemeente. Wij geven U in overweging opnieuw tot openbare ver pachting van dit recht over te gaan, wederom voor een tijdvak van 3 jaren en stellen U voor daartoe het volgende besluit te nemen: De Raad der gemeente Sneek; Gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders dan ook nog Molly tracht te ontvoeren, doch Colin dit tracht te verhinderen, lost eerstgenoemde een schot, dat Emma doo delijk treft. De oude Ferguson voelt de krachten zijner jeugd terugkeeren, hij is er nu zeker van dat hij in Weaver Anderson voor zich heeft en doodt deze. Door de dood ?hn Emma vinden nu Colin en Molly elkaar weer. Valsche postzegels van 5 gulden (prinses-type.) Men schrijft aan de N. Rott. Crt. Van bevriende zijde werd mij dezer dagen geschreven over den 5 Gulden-zegel van de Nederland-Prinses-uitgave, daar De tanding is evenmin juist; de echte er exemplaren van deze zegels aangetrof- exemplaren moeten getand zijn 11 11 en fen worden die bij nadere beschouwing dit vervalschte zegel is 12'/2 12!/2 getand, geraffineerde vervalschingen bleken te zijn. Het papier heeft een gele nuance, inplaats Daar wij meenen dat van.de details dezer van wit. vervalsching in geen der Nederlandsche 1' tijdschriften ooit melding is gemaakt, ach- bij; vergelijking van de teekening met die ten wij het van groot gelang onze philate- van den echten zegel nauwelijks afwijkin- listen hierop attent te maken. I gen van belang zal ontdekken. Maar de drie Het bronsgroen is goed geïmiteerd, belangrijke punten: tanding, stempel en Ziehier de bijzonderheden van de verval- papiersoort, geven in eerste instantie toch sching: uitsluitsel omtrent deze, voor het overige nauwelijks iets te groen, het granaatrood zoo geraffineerde vervalsching. ontvangen f 1000.gewetensgeld wegens vroeger te weinig betaalde belastingen. Aankondigingen enz. Zondag 7 Nov. Soirée Dansante van de Ami- citia Dansclub. 8 uur. Zift adv. Woensdag 10 November. Uitvoering St. Cae- cilia, dirigent kap. B. Th. Stoverinck in Ami- citia, 8'A uur. Gewijde muziek. Woensdag 10 Nov. Biljartwedstrijd café Meijer, Bothniakade. Aanvang half acht. Men zie de adv. in dit nr. Bioscoobnieuws. De Amicitia-Bioscoop heeft gedurende de eerste dagen als hoofdnummer: „De Wilde Stier”, ’n drama in 6 acten met Fred. Thom son in de hoofdrol. Het scenario is geschre ven door Marion Jackson, een der beste filmschrijfsters van Amerika. Red Fang, een Indiaan van Europeesche opvoeding, is met een hart vol wraakgevoelens jegens de blanken in Kenton Valley teruggekeerd, en hij tracht van het feit dat de „bpookberg’ door de blanken zooveel mogelijk gemeden wordt partij te trekken zijn wraakplannen uit te voeren. Hij bedient zich daarbij van de medewerking van den veefokker Harbison, die in het bezit is van een wild monster, waarvan de vader een bison, de moeder een koe is. Deze wilde stier breekt los, en ver strooit tot groote schade der veehouders de kudden, terwijl hij daarna naar de Spook- berg gaat, zoodat de blanken nog meer angst voor die omgeving krijgen. Doch Dan Allen moet er op uit om na te speuren wat die geheimzinnigheid toch beteekent. Ge makkelijk is dat niet, want zelfs z’n trouwe paard Sitverking toont angst. Maar als Red Fang Harbison in z’n macht heeft weten te krijgen en diens dochter ten huwelijk eischt, is Dan Allen er ook nog en hij weet met den Indiaan en het monster af te rekenen, terwijl Miss Harbison trouwtmaar niet met Red. Fang. De Bioscoop bij de Waag heeft Hunt Stromberg’s superfilm „Weezen der Zee” als hoofdnummer, waarin tal van sterren meespelen. Als kapitein Ferguson’s schip vergaat, worden hij, zijn vrouw en z’n zoontje Colin door kaper-kapitein Anderson gered, die Ferguson en z’n zoontje na een gevecht waarbij Ferguson blind wordt ge slagen wegstuurt en de vrouw houdt. 18 jaar later zien we de blinde kapitein en Co lin in Bonavista, waar Colin dient bij de brandweer voor de havendienst. Colin is verloofd met Molly Thatcher, dochter van de overleden commandant der brandweer- brigade. Emma, haar zuster zorgt voor Molly en wijdt ook haar zorg aan Ferguson en Colin, welke laatste zij heifiielijk lief heeft. Als Colin en Molly naar ’n bal zijn, keert eerstgenoemde terug om z’n nieuwe uniform aan te trekken, daar hem een red- dingsmedaille zal worden overhandigd. Thuis gekomen vindt hij Emma en als deze hem haar liefde bekent, kust hij Molly’s zuster. Een noodsein klinkt, er is een schip in zee dat in brand is geraakt. De booten vertrekken zonder Colin, wiens paard voor de huisdeur staande, door de storm ver schrikt, op de vlucht is geslagen. Colin wordt nu door z’n makkers van lafheid beschuldigd, en bekent z’n blinde vader al les, terwijl Emma Molly meedeelt dat Co- van 9 October 1926, No. 1.813.12(2); es Valgvaui »«ararM>«lM> «taraaugaKaiMA »al fla WallMSaaka *ig«M*«ae J1 k..lx».a«ah C» Ral>l«<Skiai sit» <r« ibaan*» vavaabard "aaar anaalakfcaa a»a>- fcvW la «•riaaata-Baak 0» IBa>Ma»«tt*i* al*» ansa tboan* waakard "aaar «ngalakkac tS54 BESLUIT: i ■<- i 4> I 1 t r No. X07.351.33(2). gia. usgaaau «u» aau lllda» hinnaa 10 gia Olj «axllaa Mr. «il«»tna»r 1 l I 5 mm SNEEKER COÜHAÜI innai SNEEKER COURANT «n WYMBRITSERADEEL c. gia. oi) »«r m «*n aar ain er I jia <*1) lavaaa lans* MaadidtMH No. 1.811.112(3). No. X07.351.32T(4). Abonnement t per jaar f 2.50 fr. p post f 3.60. Advertentiên9 et.’ p. regel. Inge zonden tnededeelingen hooger, bij Abonnement belangrijke korting Advertentiên worden tevens graas ge plaatst in de SNEEKER COURANT hort der roohen spreekt ots een lekkere pijp' De ondervinding leert, dat niets CA AI BOVEN een geurige tabak die nooil verueeh, steeds even lekker Is en daarbij tot een lagen prijs verkrijgbaar Oil alles vindt 6e vereeniqa In |Ci| gia. 01) aatUaa waa l«Jv Mn «I flta. oi) aaurun» en Iv vu mi dataa JU even lekker Is en daarbij Oit alles vind! 6e vereeniq" f

Sneeker Nieuwsblad nl | 1926 | | pagina 1