KWATTAffi STER VOOR UW GELD en volgt het voorbeeld van de duizenden die reeds lang ontdekt hebben dat og matigen prijs TABAK onovertroffen in kwaliteit <-»' Verstuikingen Kloosterbalsem WAAD KWA1TA - SPECULAAS UW MOND Nieuwstijding». VOLLE-MELK-REEP Beter dan 6oêd: DE BESTE WIJMRRITSERADEEL IUiImI Iiiiii in Iminü link. 150 75 50 Officiéél gedeelte. 'Brandenburgh &]Co., ZATERDAG 20 ROVEMBER 1028 Eerste Bled 43e JAARGABB Vraagt I f Bi te n Abonnetnent i per Jaar f 2.50 fr. p postj l 3.60. Advertentiën9 et. p. regel. Inge zonden mededeelingen hooger, bij Abonnement belangrijke korting Advertentiën worden tevens gratis ge plaatst in de SNEEKER COURANT Raadsvergadering. Tanehfii DDTBDAGB ra VRIJD AGBA VORDi UltfCTura: Skxae Tdetera Mfc 150. ,;u,o<-ippr dat laneza- W1 Velgsni veorvurdsn ovorMngokoiBOB ait do Nollamtoete Vem- E te zoenen. V/crdt vervolgd. V;iV.»):l090tH\ AgentC. SONIUS, Veemarktstraat 2a Groningen. Wat het wegenvraagstuk betreft, is spr. het eens met de h.h. Atsma en v. d. Leij. Er is inderdaad sprake van wegen verbetering, niet van gewoon onderhoud. Spr. vraagt ook Gewetensgeld. Bij den inspecteur der belastingen He afd. alhier is respectievelijk f250 en f200 ont vangen aan gewetensgeld wegens te wei nig betaalde inkomstenbelasting over vo rige jaren. Zomertijd. Het lid der Tweede Kamer de heer Braat heeft bij de Tweede Kamer weer een voor stel tot afschaffing van den zomertijd inge diend. 4» i- Steenklipstraat; kinderbeursje met inhoud, H. Spoelstra, 2e Oppenhuizerdw.str. 19; duivenkorf, Groen, Willem de Zwijgerstr. 15; glacé handschoen, G. Dijkstra, Tulp straat 11rijwiellantaarn, S. Bouma, Hom- merts. wordt ontsierd door tanden met leelijke kleur en onaangenaam riekenden adem. Deze schoon- heidsgebreken worden verholpen door Chlorodont tandpasta te gebruiken op den Chlorodont tandenborstel. ÏIEÜÏE S5EEKER CDURAET - annex SHEERER COURAMTnn; WYMBRITSERADEEL): gL Theo Mann—Bouwmeester. Het was eensdeels jammer dat Mevr. Theo Mann—Bouwmeester hier op haar afscheids- tournée kwam met „De Fakkelloop” van Her- vieu. Een stuk dat het niet meer doet, immers verouderd is, dat niet meer in overeenstemming is met onzen zin voor realiteit, welke we ook op het tooneel wenschen. En toch, anderzijds weer hebben we het niet betreurd dat onze groote tooneelspeelster met dit stuk kwam, om dat nu zoo heel duidelijk haar geweldig kunnen, het genie ook van deze Bouwmeester bleek, dat ons over den teleurstellenden inhoud van het stuk heenhielp en nog eens weer haar prachtig spel in z’n volle ontplooiing kon doen waar- deeren. De schrijver moge ons in de door alle slagen van het lot getroffen Sabine Revel een voor ons verstand moeilijk meer te accepteeren figuur, hebben gegeven, Theo Mann—Bouwmeester heeft ons deze getroffene zoo uitgebeeld dat ons gevoel in haar smart en wanhoop toch heeft meegeleefd. De anderen die Woensdagavond in Amicitia meespeelden hebben het hunne gedaan om ons met den inhoud van het stuk te ver baten we hier speciaal Nico de Jong noemen, hoe jammer dat zoo’n acteur in geen vaste gezelschappen een plaats kan vin- Postkantoor Sneek. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzenders onbekend zijn, terug ontvangen in de le helft der maand No vember 1926: Brieven (Binnenland): Commandant Mo- torafd., Bijz. Vrijw. Landst., Arnhem; R. Hilverda, Rotterdam; Raad van Arbeid, Leeuwarden. Briefkaarten: Eén zonder adres. Toegelaten tot assistent aan de O. L. school te Oosterhaule (Doniawerstal) de heer T. Westra alhier. Er waren 23 sollici tanten. De collecte van Hulp in Nood heeft f 1025 opgebracht. Het bestuur is nu in staat het tekort aan te vullen en weer te steunen waar dit noo- dig is. of als men het als gewoon onderhoud boekt, de wegen wel in dat tempo verbeterd worden, als noodig is met het oog op het moderne ver keer, waar er aanmerkelijk is bezuinigd op de begroeting van den opzichter. In de secties is voorts de kwestie van de brugwachters en van den assistent-opzichter aangeroerd. Wat de brugwachters betreft wil spr. een systeem waarbij men goede krachten krijgt tegen behoorlijk loon. Dok de assistent- opzichter moet een goede kracht zijn; doch niet vergeten dient dat deze assistenten heeren met louter theoretische kennis zijn, die nog moeten bewijzen dat zij die in de praktijk kunnen toe passen. Gezien de impasse der financiën is het het beste dat men een oproeping doet en opgave vraagt van het verlangd salaris. Nu nog even het bijzonder onderwijs. Jaren heeft de gemeente geprofiteeid van het bijzon der onderwijs; nu hebben we slechtere jaren. Spr. betreurt het echter wel dat niet meer scho len vereenigd zijn. De heer Landman brengt de grootere pro gressieve kinderaftrek bij de H. O. ter sprake, waartegen B. en W. geen overwegend bezwaar schijnen te hebben. Ook in de secties vond spr. wel bijval. In 1921 is een hoogere progressieve kinderaftrek hier met 1 st. meerderheid verwor pen. Spr. verzoekt den raad het nobele stand punt in te nemen meer progressie in deze aftrek te brengen en B. en W. voorsteden te ontwerpen in dien geest dat de financiën er geen schade bij lijden. De heer S c h i 1 s t r a: -De vooruitzichten wor den hier niet rooskleurig genoemd. Maar spr. is niet al te pessimistisch. Het invoerverbod in Engeland heeft groote schade veroorzaakt, maar het boerenbedrijf zal zich daaraan aan passen; dat wordt dan wel beter. De Engelsche mijnwerkersstaking heeft ook schade voor de zuivel hier opgeleverd; die loopt ook ten einde. De huren zullen ook wel lager worden. Spr. meent dat de wegen goed aangepakt moeten worden, wat misschien zal leiden tot inkr imping van het aantal wegwerkers. Spr. is het niet eens met het minderheidsvoorstel van B. en W., waar de salarissen van het gemeentepersoneel niet te hoog zijn. De V o o r z. antwoordt den heer Rengers in zake de verruiming van het beiastingterrein. In welke richting zou z. i. art. 242 moeten worden verruimd? Wat de onderwijskwestie betreft zou spr. zich nog eens tot de regeering willen wen den voor een buitengewone rijksbijdrage, al is de hoop dat dit verzoek wordt ingewilligd niet groot. Up het derde punt gaat spr. niet diep in; juist in de laatste jaren is het zooveel moeilijker geworden een gemeente flink te besturen, veel moeilijker dan toen de h.h. De Boer en Jorritsma hier zaten. Wat ’s heeren Atsma’s opmerkingen betreft evenals die van den heer Schilstra, wil spr. zeggen dat gezien de droeve financieele toe stand, spr. het zeer moeilijk zou vinden bv. f 100.000 voor de wegen te leenen, want die zou extra langzaam moeten worden afgelost. En zou men goedkeuring verwerven? Wat de opmerkingen van den heer Cnossen aangaat, als men 2 heft van de salarissen boven f 2000, zou dat slechts f 400 in het laadje brengen! Wat het systeem van het rijk aangaat ten op zichte der aanstelling van brugwachters, daar over kan gesproken als er een vacature aan de orde komt. De progressieve kinderaftrek lijkt mooi, maal ais het zoo somber wordt als hier is geschil derd-, als dus vele veehouders geen belasting be talen, valt er ook niets af te trekken. Als een! der wegwerkers vertrok zouden B. en W. inderdaad niet direct in de vacature vor- zien, maar men zou toch meer hulppersoneel noodig hebben. De heer Rengers heeft inzake uitbreiding van art. 242 wel aan iets gedacht hij zegt het echter niet gaarne om B. en W. bij mogelijke onderhandelingen niet te binden en hij is versterkt in die gedachte na den heer Atsma te hebben gehoord. Als diens oordeel dat der ge- heele fractie is, nl. dat het geld er moet ko men ,dan zullen de arbeiders, die nu misschien f 20 belasting betalen, straks f 60 moeten stor ten. In gemeenten met eenzijdige bedrijfsrich- ting als de onze zullen dan alle hooge belastin gen van de vaste inkomens komen, er zal dan weer een groote belangenstrijd ontstaan tus- schen de pl. m. 1400 bezitters van vaste en de evenveel bezitters van schommelende inkomens, welke laatste alleen zullen betalen bij lage hef fingen. Als ons inkomen hier daalt, gaat alles af van de veehouders. Daarom wou spr. het principe van een eigen heffing doorgevoerd zien, zóó dat ieder bedrijf toch altijd wat be taalde. Een regeling met allerlei waarborgen omkleed natuurlijk. Men zou bv. een koeiengeld van f5 kunnen heffen, dat f60.000 opbrengen zou, terwijl nu alles moet komen van de vaste inkomens. De V o o r z. is dankbaar voor deze wenk. Mis schien is het ook inogelijk een opcentenregeling op de grondbelasting te treffen; dat is ook zoo iets. Hiermede zijn de algeineene beschouwingen afgeloopen. helpen; wij konden een ieder wel aanslaan, maar als men zich dan tot den raad van fceroep wendt, vernietigt deze de aanslagen toch, als men met cijfers komt. Het eenige wat hier nog te doen is, zou zijn de vermogensbelasting-op- centen te brengen van 25 op 100. Spr. gelooft echter dat het noodig is, dat deze gemeente op grond van art. 242 vraagt aan de regeering andere heffingen mogelijk te maken. Gemeen ten met eenzijdig bedrijf als Wymbritseradeel loopen anders vast, vooral als men straks ook nog het compensatiebeginsel in de inkomsten belasting toepast. Spr. zou zich willen verstaan met omliggende gemeenten om te trachten uit breiding van art. 242 te krijgen, opdat die uit breiding naast de inkomstenbelasting aanvul lend werke. We moeten enkele vaste heffingen krijgen, die de gemeente een minimum inkomen waarborgen. Spa weet dat B. en W. reeds in deze richting werken en hoopt dat dit succes zal hebben. Nu nog het onderwijs. Wij hebben zooveel voor steenen uitgegeven, dat als we de zin van Ged. Staten doen ten minste, nu op de levende onderwijskrachten moet bezuinigd. Ged. Staten willen nl. dat wij de salarissen der assistenten verlagen. Dat is de zaak op den kop zetten. Als we zien dat we hier 30 scholen hebben, kan spr. de gedachte niet van zich afzetten, dat het beter zou zijn als er veel minder scholen waren. Er komt nu in de wetgeving een strooming aparte heffingen voor bepaalde doeleinden in te voeren, zie bv. de rijkswegenwet. Laat de regee ring ons nu ook een schooloelastingwet geven en de raad, die niets te zeggen heeft over de uitvoering der onderwijswet, ook ontheffen van de taak altijd maar te betalen. Thans het derde punt, dat spr. wil aanroeren en dat hij niet als van persoonlijken aard wil zien beschouwd omdat de verhoudingen hier, bij alle verschil van meening, uitstekend zijn. Spr. richt zich tot de 2 fracties die hier de wethou ders kiezen, die inderdaad uitnemende kwali teiten hebben. Sinds wethouder De Boer en wet houder Jorritsma hier niet meer zitten, is echter de regeerkracht van B. en W. belangrijk afge nomen, de raad is meer als regeering opge treden, wat toch absoluut niet de bedoeling is. Spr. zou de twee fracties, die de wethouders hier kiezen, aanraden, ook eens uit te zien naar mannen die behalve dat ze, zooals de tegen woordige twee, uitstekende eigenschappen be zitten, ook hebben de kwaliteiten van de heeren, die spr. zoo pas noemde, nl. De Boer en Jorrit sma, opdat Wymbritseradeel opnieuw geregeerd worde. We behoeven geen Mussolinis te hebben, maar ik hoop dat de nieuwe raad van 1927, waarvan ik waarschijnlijk geen deel meer zal uitmaken, wethouders zal aanwijzen, die het gezag hoog houden en het daar houden waar het behoort, nl. bij B. en W. De heer Atsma zegt dat direct opvalt het verschil tusschen de gewalste en niet gewalste wegen in en bij Wymbritseradeel. Het gedeelte van de Oppenhuizerweg, dat Sneek overnam, is bv. nu onbegaanbaar omdat dit niet gewalst en geteerd is. Als men de wegen in sneller tempo walst en teert, kan men later met minder onderhoud en minder wegwerkers toe. In Oppenhuizen ziet men nu eigenlijk maar een enkele keer de wegwerker uit Goënga, vroeger was Jansen er altijd, die voor zijn weekloon bijna niets deed en nu in Oudega is. De heer Landman: En daar nog niets uit voert! De heer Atsma: Het teren en walsen is wel degelijk een verbetering welke voor jaren doorwerkt en daarom mag men er wel voor leenen. Spr. was aanvankelijk voor verhooging der pensioenpremies, maar als hij de zaak eens nader beziet en hij bemerkt dat er gezinnen van 6 a 8 personen zijn, met nog geen f20. p. w., kan spr. er niet toe meewerken, nog 2 pensioenpremie meer te heffen. (De heer De Boer komt ter vergadering). Wat de onderwijskosten betreft, dat deze hoog zijn komt omdat de L. O.-wet zoo is gemaakt dat de raad er niets over te zeggen heeft, en bovendien, het Bijzonder Onderwijs heeft 40 jaar lang zijn eigen kosten betaald en meebetaald aan het Openbaar. Nu is dat anders; toen was de belasting laag en nu is ze mede door de rechtvaardige gelijkstelling hoog geworden. De belasting zal inderdaad moeilijk binnen te halen zijn, maar onmogelijk hoog zal ze wel niet worden en in ieder geval het geld moet er komen! De heer Van der L e ij is het niet eens met B. en W. als deze in hun memorie van antwoord zeggen, dat walsen en teren der wegen alleen gewoon onderhoud is. De schuldenlast moet inderdaad verlaagd, maar wel degelijk gaat het hier om verbeteringen, die doorwerken in latere jaren en daarom moet er voor worden geleend. Spr. is voor het walsen en teren in snel tempo, wat het moderne verkeer ten goede komt; daar voor kan men dus de kapitaaldienst belasten. De heer Cnossen gaat niet mee met de minderheid van B. en W. inzake de pensioen- aftrek, omdat enkele inkomens dat niet kunnen dragen. Maar spr. had gedacht dat uit de secties een voorstel was gekomen de 8'/2 wel van de hoogere inkomens te nemen. Het meest wat spr. hindert is, dat als de H. O. zoo hoog wordt, ook de lagere ambtena ren daardoor reeds zwaar getroffen worden en daarom wil hij voor deze ambtenaren zeker niet toepassen een verdere pensioenaftrek; dat gaat van het eerste levensonderhoud. Spr. kan alleen een voorstel steunen om de presentiegelden en wethouderssalarissen te verlagen om een voor- ningswerk van het groote complex, n.l. het graven van kanalen en het leggen van een verharden weg, dwars door den polder, ter lengte van ongeveer 8 Kilometer. Met dezen weg is men reeds zoover ge vorderd, dat men spoedig met de begrinting kan aanvangen. In dezen weg moeten nog een paar brug gen gelegd worden, waarmee men in het volgende voorjaar hoopt gereed te zijn. Dan kan het eigenlijke werk der ontginning van de groote oppervlakte land door de N. V. De Drie Provinciën aanvangen. Door taxatie is reeds een oppervlakte van ruim 240 Hectare door de N. V. van de eigenaren overgenomen en nog steeds worden contracten van overname van gron den afgesloten. Met de ontginning van genoemde opper vlakte zullen eenige jaren gemoeid zijn. Men berekent, dat door den arbeid van circa 350 werklieden, in het winterseizoen, wanneer het weer mee loopt weinig sneeuw en vorst ongeveer 50 H.A. land ontgonnen kunnen worden. Zoodat de aanmaak van deze opper vlakte in circa 5 jaar zal kunnen plaats hebben. Na de ontginning worden de gron den weer in ’perceelen, door de N.V. ver kocht. In de Rottei damsche raadszaal. In de R’damsche raad is de heer Core mans, de rapaljaan, weer aan den gang ge weest. De heer Coremans merkt op, dat hij meer ondervinding dan opvoeding heeft genoten.. De vorige week was hij te beroerd om zelfs te komen teekenen voor het presentiegeld. Dit wil nog al wat zeggen. Geconstateerd kan worden, dat de vijf wethouders met hand en tand De Voorzitter maakt den heer Coremans opmerkzaam, dat deze bij de behandeling van de hoofdstukken zijn opmerkingen kan maken. De heer Coremans merkt verder op, dat de heer Baars de naakte waarheid heeft ge zegd. Hij wil spreken over het armhuis, de politie, enz. De Voorzitter maakt hem nogmaals op merkzaam, dat dit bij de hoofdstukken kan geschieden. De heer Coremans vereenigt zich daar mede. De heer Coremans roept even later, dat er niets gezegd is bij de algemeene be schouwingen. Hij scheldt de wethouders voor ploerten, schoften enz. Wethouder De Zeeuw zegt, dat hij nu weer op‘de grofste manier beleedigd is. Als daaraan niet een einde komt, dan bedankt hij liever als lid van den raad, dan hier te rug te komen. De heer Coremans: Dat durf je niet. De Voorzitter stelt voor, den heer Core mans den toegang tot en het verblijf in de raadszaal te ontzeggen. Dit voorstel wordt aangenomen. De ver gadering wordt geschorst. Als de vergadering heropend is, worden de algemeene beschouwingen gesloten. Gevonden Voorwerpen. Aanwezig en te bevragen bij de navolgende ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als ge vonden aangegeven op 18 en 19 Nov. 1926: Lederen kap v. motor, L. Boom, scheeps boord, Sperkhem; beurs met inhoud, Th. Stallmann, Nauwe Noorderhome 36; rij- wielbelastingmerk in étui, Zootjes, 2e DIENSTNEMING NED. INDISCH LEGER. De BURGEMEESTER van SNEEK maakt bekend, dat zij, die bij het leger in Ned. Indië willen dienen, goed en deskundig kunnen worden ingelicht door een sergeant- majoor-instructeur van dat leger, Fries van geboorte, thans met verlof hier te lande, die daartoe in het Gerechtsgebouw, Markt straat 27, zitting zal houden op Dinsdag 23 November 1926, van 11.30 voorm. tot 2 uur nam. Sneek, 19 November 1926. onzer den. Er waren geen bloemen en er was geen enve loppe, en de zaal van Amicitia was maar matig bezet zoo is het afscheid geweest van deze actrice. Het was wat kaal en wat vaal dit alles, maar daar op hetzelfde tooneel, waar nog maar enkele jaren geleden die andere groote Louis Bouwmeester z’n „Rebbe” in Vriend Frits zoo innig speelde, daar heeft dan toch nog eens de luister van het genie der laatste der drie groote Bouwmeesters geflonkerd, een talent dat niet uitflakkert, maar nog fel vlamt in de grijs heid harer jaren. Bewonderenswaardige vrouw, beworfderenc- waardige actrice, deze 76-jarige Bouwmeester die op haar 16e jaar getrouwd en op haar 23e-weduwe en moeder van vier kinderen - thans op haar laatste tournée door Nederland is, mede om de „enveloppe”, want het is nu een maal zoo dat Nederland z’n kunstenaars op den ouden dag soms decoreert maar nimmer ver zorgt; de dankbaarheid dat zij ook de provincie nog eens bezocht en onze stad, wordt wat wrang als men denkt aan de redenen waarom. POPPINGAWIER. Aan onze plaatsge noot B. Bruinsma is wegens ’t reddent met levensgevaar van een werkman uit de gelei- dingsdraden van ’t electrische licht een zil veren eeremedaille benevens f 25 uitgereikt. De plechtigheid had in tegenwoordigheid van verschillende autoriteiten plaats ten gemeentehuize te Rauwerd op Woensdag 17 November j.l. JOURE, 18 Nov. In den Has'kerveenpolder zijn thans ongeveer 140, anders werklooze arbeiders uit de gemeenten Haskerland, Engwirden, Schoterland en Weststelling- werf, aan het werk gesteld. De werkzaamheden gelden nog steeds de voorbereiding van het eigenlijke ontgin- TC gld. Mj werlfe» van M9 vinger HAK op den TAK springen^ Zij hebben het ware nog niet ontdek! Koop* dus goede tabak van (Vervolg.) De heer Atsma: Dat is een onbillijkheid. De heer Rengers: Die zijn er wel meer. De V o o r z.: De bijz. scholen krijgen de twee kwartjes administratiekosten en daarmee moe ten zij zich vroolijk maken. De heer C n o s s e n: Is er al een K. B. inzake de na-acte? De Voorz.: Neen, wel echter van Ged. St. van Friesland. De Voorz. heeft hier de toon van vreugde gemist, dat we dit ten minste niet hebben te betalen. De heer Cnossen: We hebben als raads leden te waken voor de gemeentefinanciën, maar ook dat het bijzonder onderwijs, dat bij de wet gelijk gesteld is met het openbaar, recht wordt gedaan. Z. h. s. wordt het voorstel van B. en W. aan genomen. De totale vergoeding wordt voor 1924 be paald op f 14799.75. Punt IV. Wijziging gemeentebegrooting, dienst 1926. Z. h. s. aangenomen als voorgesteld. Punt V. Reclames schoolgeld. Z. h. s. aangenomen als voorgesteld. Gemeentebegrooting 1927. Punt VI. Behandeling ontwerp-gemeente- begrooting voor den dienst 1927 Waar de pers begrooting noch sectie-versla- gen werden verstrekt is onderstaand verslag onvolledig. De heer A b m a wenscht algemeene beschou wingen te houden. De begrooting staat in het teeken der bezuiniging ;in de toelichting zeggen B. en W. dat de H. O. ernstige moeilijkheden zal geven, gezien de uitkomsten der veehouderij. In verband daarmede beziet spr. het wegen vraagstuk en verklaart ook hij zich voor leening voor het teren en walsen, zooals in de secties is geopperd. De heer Reitsma: Het minderheidsvoorstel van B. en W. om de pensioenaftrek van 6’/2 tot 8/2 op te voeren en verlaging der wethouders salarissen en presentiegelden is niet erg vrien delijk ontvangen. O. a. is er gezegd, dat de jongste wethouder voor verlaging van het wet- houderssalaris zou zijn omdat hij nog kan fiet sen, maar de oudere zijn toevlucht moet nemen tot openbare vervoermiddelen. Deze lasterlijke uitdrukking retourneert spr. direct aan den uitspreker daarvan. Spr. gelooft dat de vette jaren voor*’ het veehoudersbedrijf afgeloopen zijn, waarvan alle personen de druk zullen on dervinden. Als we nu bezuinigen willen wat noodig is moet men bij zich zelf beginnen, om een goede gezonde financieering mogelijk te maken. Op de zakelijke uitgaven is zooveel mogelijk bezuinigd, men zie de wegen bijvoor beeld. Spr. spijt het dat de secties spr.’s voor stellen niet beter hebben ontvangen. De heer Rengers zal niets zeggen wat nieuw is, doch hij wil zijn denkbeelden toch weer eens uiten. Altijd weer valt het op, hoe weinig wij als raadsleden toch te zeggen heb ben. Waar kunnen wij zelf eigenlijk nog op be zuinigen? Als de gemeente verschillende dingen voor de gemeentenaren moet doen, dan blijkt dat het onderwijs al, rijks- en gemeente-uitga- ven samen genomen, een bedrag vordert gelijk aan de geheele H. O. en dan zitten we al zoo vast als een muur. Op zoo’n wijze is geen be grooting, welk rekening houdt met alle nooden der gemeente, op te stellen. Spr. komt nooit gaarne terug op eens genomen besluiten, en is het dus eens met minister De Geer, dat het salarisvraagstuk nu eens moet rusten. Daarom zal spr. tegen iedere verhooging of verlaging stemmen. Over een half jaar komt eerst de rechte moeilijkheid. Dan zullen we het ver- menigvuldigingscijfer hebben vast te stellen. In 1925/26, toen we rekenden naar de bedrijfs- uitkomsten van 1924/25, was er in deze ge meente een totaal inkomen van f4.800.000. Zoo als het zich laat aanzien zal dat bedrag over 1925/26 ongeveer 4 millioen zijn, en als we in Mei a.s. het vermenigvuldigingscijfer zullen vaststellen, zal het inkomen stellig niet hooger dan 3.5 millioen zijn, en dat terwijl de aftrek beeld te geven, gelijk blijft. Nu ziet spr. niet dat de H. O. van 1 - deze kleine hoofdsom binnen kan worden ge kregen, dat is onmogelijk. Als men het systeem der eigen heffing toepaste zou ons dat ook niet moeten dadelijk ver- zorgd worden. Wrijf de verstuikte deelen opwaarts met Akker’s Kloosterbalsem en zwachtel ze. Doe dit 's morgens en 's avonds opnieuw. Akker’s Kloosterbalsem maakt Uw spieren weder lenig en is een heerlijk wrijfmiddel bij spit, stramheid in de ledematen, stijven nek, spier pijn, ischias, rheumatiek, jicht, lendepijn. AKKER’s ook onovertroffen bij brand- en snijwonden zweren, aambeien, winterhanden en voeten Overal verkrijgbaar in porceleinen potten van 20 Gr. 10.60. van 50 Gr. tl—, van 100 Gr. H.75 door korrrt he* jw <3 da* er nog cookers die van de /f karlxaa-Baak te SekletfMi «i|n oue Abenné’e venekwd togen engelnkken vees 2000 fiie tavaliditoit. 200

Sneeker Nieuwsblad nl | 1926 | | pagina 1