Si isiER IABA ZIJT CE op Uwpij ROOKGENOT verzot NIEUWSTIJDINGEN. 1 Officiéél gedeehe op Uw IA - TdolM» 150. - annex SNEEKER COURANT on WYMBRITSERADEEL 1 geeft ZATERDAG 4 DECEMBER ISXB flo. 19 43e JAARG Eerste Blad 11., w I. Brandbnburgh Co., >•1 n 7E gid. bij varlln en tv van aan daim. vV sch •tr. ek. en A, en November 1926. I le 5 SNEEK, 16 November 1926. B. en W. leggen den raad de volgende voorstellen voor: BESLUIT: derwijs. i BESLUIT: SNEEK, 24 November 1926. Aan den Gemeenteraad. arm- U aan te bevelen: f 1 a. in de vacature-Posthumus: den Heer Dr. D. H. Posthumus; b. in de vacature-Klein den Heer Dr. H. Klein. a.- 1 e i i DIENSTPLICHT. •De BURGEMEESTER van SNEEK, roept hierbij No. X 07.351.11(17). Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot onderhandsche verpachting aan Regenten van het Old Burger Weeshuis van het perceel weiland, kadastraal bekend gemeente Sneek, Sectie C, no. 39. welke einde December 1926 zal ontstaan door de perio dieke aftreding van den heer A. Zandstra: 1. den heer A. Zandstra; 2. den heer K. Baanstra. No. X 07.351.32 T(3). Advies van Burgemeester en Wethouders op het adres van P. Zeilstra, houdende verzoek om hem voor den tijd van drie jaren onderhands te verpachten het Oud-Tolhuis onder Loënga. Wet- heel- gld. bij varliaa vu aan wijsvinger. er Hes iel. Aan den Gemeenteraad. Bij adres van 16 November 1926 werd door P. Zeilstra, pachter van het Oud-Tolhuis onder Loënga verzocht, om hem voor den tijd van 3 jarén, op dezelfde voorwaarden en bepalingen als voor de loopende verhuring, welke op 12 Mei 1927 eindigt, zijn vastgeste.ld, opnieuw onderhands te verpachten de opbrengst van de tollen van den trekweg van Sneek naar Leeuwarden bij het Oud-Tolhuis onder Loënga, met gebruik van de daarbij behoorende woning en het genot van het grasgewas van den trekweg van Sneek tot Taniamolen onder Bozum, voor de jaarlijksche pachtsom van f 335. De Commissie voor de gemeente-eigendommen advi seert ons het verzoek in te willigen. Wij kunnen ons met dit advies vereenigen en adviseeren U mitsdien het tolhuis opnieuw voor den tijd van 3 jaren onderhands aan P. Zeilstra te verpachten, voor de som van f335.’s jaars onder nader door Burgemeester en Wethouders te stellen voorwaarden, die in hoofdzaak gelijk kunnen zijn aan de thans geldende. - Wij stellen U voor het volgende besluit te nemen: De Raad der gemeente Sneek: Gelezen het adres van P. Zeilstra, houdende verzoek om aan hem voor den tijd van 3 jaren onderhands te verpachten het Oud-Tolhuis onder Loënga; Gelet op het advies van Burgemeester en Wethouders d.d. 16 November 1926, No. X'07.351.32 T(3); Abonnementper jaar f 2.50 fr. p post f 3.60. Advertentiën9 ct. p. regel. Inge zonden mededeelingen hooger, bij Abonnement belangrijke korting Advertentiën worden tevens gratis ge plaatst in de SNEEKER COURANT L 8. d- ua- :en. iPt LD- cor *tr. er en VERGADERING van den RAAD der gemeente SNEEK op DINSDAG 7 DECEMBER 1926, des namiddags 7>/4 1 uur. BESLUIT: onder voorbehoud van de goedkeuring.van de Gedepu teerde Staten aan P. Zeilstra voornoemd voor den tijd van 3 jaren, ingaande 12 Mei 1927 en eindigende 12 Mei 1930, onderhands te verpachten voor een jaarlijkschen huur prijs van f 335.-® de opbrengst van de tollen van den trekweg van Sneek naar Leeuwarden bij het Oud-Tolhuis onder Loënga, met gebruik van de daarbij behoorende woning en het genot van het grasgewas van den trekweg van Sneek tot Taniamolen onder Bozum, zulks onder nader door Burgemeester en Wethouders vast te stellen Aan den Gemeenteraad. Op 1 Januari 1927 loopt de termijn van drie jaren af, voor welken de heeren Dr. D. H. Posthumus en Dr. H. Klein zijn benoemd tot geneeskundigen voor de armen verzorging. Wij bevelen U voor een herbenoeming met ingang van bovengenoemden datum aan: No. 208. Aanbeveling van Burgemeester en Wet houders voor de benoeming van een school arts. SNEEK, 16 November 1926. Aan den Gemeenteraad. Op 1 Januari 1927 loopt de termijn van drie jaren af, voor welken de heer H. J. Ament is benoemd tot school arts. Voor benoeming voor de jaren 1927, 1928 en 1929 be velen wij bij U aan de heeren: 1. H. J. Ament, arts;. 2. Dr. H. Klein. .5» korleas-Beek te Sebleideae «1|b anaa Abennd'o vanekard tegen engalakken vaar Uit onze "Raadzaal. No. 1.842.73(16). Aanbeveling van Regenten van het Okl- Burger-Weeshuis voor de benoeming van een lid van dat college. No. 208. Aanbeveling van Burgemeester en Wet houders voor de benoeming van twee genees kundigen voor de armenverzorging. SNEEK, 16 November 1926. SNEEK, 16 November 1926. Aan den Gemeenteraad. Onder overlegging van een schrijven van het Burgerlijk Armbestuur bevelen wij bij U aan voor de benoeming van een lid van het college van armvoogden in de vacature FEDDE JASPER, gewoon dienstplichtige der lichting 1911 uit de gemeente Snèek op, om de hem ver strekte rijksgoederen in te leveren te Sneek, in het Gerechtsgebouw Marktstraat no. 27, op Maandag 6 December 1926, namiddags 12% uur. Sneek,-3 December 1926. Besmettelijke veeziekten. Gedurende de maand November jl. zijn in deze provincie de volgende besmettelijke vee ziekten geconstateerd: mond- en klauwzeer bij 155 veebeslagen in de gemeenten Achtkarspelen, Engwirden, Ame land, Baarderadeel, Barradeel, Het Bildt, Dantu- madeel, Doniawerstal, Ferwerderadeel, Franeker, Hennaarderadeel, Leeuwarderadeel, Menklduma- deel, Oostdongeradeel, OoststelÜngwerf, Opster- land, Rauwerderhem, Schoterland, Smallinger- land, Tietjerksteradeel, Utingeradeel, Westdon- geradeel, Weststellingwerf, Wonseradeel en Ijlst; rotkreupel bij 10 schapen van 2 veehouders in Bolsward en Kollumerland; miltvuur bij 2 stuks vee van 1 veehouder in Kollumerland. Punten van behandeling: Punt 1. Notulen van de vergaderingen van 8 en 12 No- vember 1926. Punt II. Ingekomen stukken: a. Adres van W. J. N. Brouwer e. a., houdende verzoek den straatnaam „Scharnesteeg” te veranderen in „Schar- nestraat”. (X 07.155.2(1)). b. Proces-verbaal van de opneming van kas en boeken bij den gemeente-ontvanger. (X 07.352.651 (2)). c. Mededeeling van Commissarissen over den macadam- weg SneekBolsward, dat bij Kon. Besluit van 25 Octo ber 1926, no. 29 is goedgekeurd de Verordening op de heffing van tol aan de 2 tolboomen op den macadamweg SneekBolsward, vastgesteld bij raadsbesluit van 26 Juli 1926, no. 10. (1.811.111(4)). d. Schrijven van M. J. Houwink te Amsterdam, houdende aanbieding aan de gemeente Sneek van een muziektent met plantsoeneering. (1.854.1(8). Punt III. Aanbeveling van Burgemeester en Wethouders voor de benoeming van een armvoogd. (Bijlage no. 132; dossierno. III 07.58(1)). Punt IV. Aanbeveling van Burgemeester en Wethouders voor de benoeming van twee geneeskundigen voor de armenverzorging. (Bijlage no. 133; dossierno. 208). Punt V. Aanbeveling van Burgemeester en Wethouders voor de benoeming van een heelkundige voor de armen verzorging. (Bijlage no. 134; dossierno. 208). ...Punt VI. Aanbeveling van Burgemeester en Wethouders voor de benoeming van een schoolarts. (Bijlage no. 135, dossierno. 208). Punt Vil. Aanbeveling van Burgemeester en Wethouders voor de benoeming van twee leden der Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs. (Bijlage nb. 38; dos sierno. 1.851.2.02.7-2(1)). Punt VIII. Aanbeveling van Regenten van het Old- Burger-Weeshuis voor de benoeming van een lid van dat college. (Bijlage no. 139; dossierno. 1.842.73(16)). Punt IX. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot onderhandsche verpachting aan Regenten van het Old- Burger-Weeshuis van het perceel weiland, kadastraal bekend gemeente Sneek, Sectie C, no. 39. (Bijlage no. 131, dossierno. X07.351.11 (17) Punt X. Advies van Burgemeester en Wethouders op het adres van P. Zeilstra te Loënga, houdende verzoek om hem voor den tijd van 3 jaren onderhands te verpachten het Oud-Tolhuis onder Loënga. (Bijlage no. 136, dos sierno. X07.351.32T(3)). Punt XI. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het aangaan van een overeenkomst met de N.V. Stoomolie- en Veekoeken]abriek „Friesland”, waarbij de gemeente Sneek het recht verkrijgt een strook grond, gelegen aan het Zomerrok, aan te koopen, zoodra zulks in verband met de uitvoering van 'het uitbreidingsplan der gemeente noodig wordt. (Bijlage no. 137; dossierno. X 07.351.3(2)). Punt XII. Rapport van de Commissie voor rekeningen en Begrootingen inzake onderzoek der begrooting van het Old-Burger-Weeshuis voor 1927. (Bijlage no. 140; dos sierno. 1.842.73(14)). Punt XIII. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het g.even van namen aan twee nieuwe straten. (Bijlage no. 141; dossierno. X 07.155.2(1)). SNEEK, 9 November 1926. Aan den Gemeenteraad. Bij raadsbesluit van 30 April 1923 no. 12 werd aan de regenten van het Old Burger Weeshuis verhuurd het perceel weiland, kadastraal bekend gemeente Sneek, Sectie C, no. 39, gelegen aan de Sperkhemmeropvaart. Bedoeld perceel behoorde vroeger bij de aan het Wees huis in eigendom toebehoorende zathe „Sperkhem” en is na den aankoop door dë gemeente in huur gebleven aan den gebruiker van deze zathe. De Regenten van het Old Burger Weeshuis berichtten ons er prijs op te stellen, de met 1 Mei 1927 afloopende huur voor 3 jaren te verlengen op dezelfde voorwaarden, als tot nu toe geldende waren en tegen een huurprijs van f878.05 per jaar. De geboden huurprijs, die door een deskundige is vast gesteld, is hooger dan de tot nu toe geldende (f771.61), zoodat er o. i. geen bezwaren tegen het verzoek van Regenten O. B. W. zijn aan te voeren. Wij stellen U derhalve voor het volgende besluit te nemen; De Raad der gemeente Sneek; Gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders d.d. 9 November 1926, no. X 07.351.11(17); Gevonden Voorwerpen. Aanwezig aan het bureau van politie, Nieuwe Veemarkt, en aldaar te bevragen op alle werk dagen tusschen 11 Va en IZ1/^ uur, de navolgen de voorwerpen gedeponeerd op 2 Dec. ’26: Klein zakmesje, heerenrijwiel. Aanwezig en te bevragen bij de navolgende ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als ge vonden aangegeven op 2 December 1926: Beursje met inhoud, J. v. d. Werf, 3de Wnudstraat; damestaschje met inhoud, Groeneveld, Parkstraat 6; zilveren dames horloge, Th. de Jong, 4e Frittemahovenstr. 4; rijwielbelastingmerk, J. Wiarda, Lem merweg 74; bosje sleutels, H. Calf, le Frit- temahovenstraat 3; armband horloge, J. de "•Boer, Waterpoortsgracht 22; heerenrijwiel, Vroom en Dreesman, Schaapmarktplein. Ds. J. Juursema. Ds. J. Juursema, Ned. Hervormd predi kant te Britsum, hoopt 6 December e.k. zijn 30-jarig ambtsjubileum te herdenken. Hij begon op 6 December 1896 zijn ambtswerk in de Ned. Hervormde gemeente te Kloos- ter-Apel stofid daar van 18961899 en ver volgens van 18991902 te Assendelft, van 19021906 te Sneek en staat sinds 8 Juli 1906 te Britsum. L. C. Een 103-jarige overleden. HEERENVEEN, 3 Dec. De ruim 103-jarige weduwe Heida te ’t Meer is hedennacht over leden. onder voorbehoud van de goedkeuring der Gedeputeerde Staten voor het tijdvak van 3 jaren, eindigende 5 Maart 1930, onderhands aan Regenten van het Old Burger Wees huis te verhuren het perceel weiland, kadastraal bekend gemeente Sneek, Sectie C, no. 39, gelegen aan de Sperk hemmeropvaart, tegen een jaarlijkschen huurprijs van f 878.05, onder bepaling, dat alle lasten, met uitzondering van de grondbelasting, welke op dit perceel vallen, van het tijdstip van ingang der huur af, voor rekening der huurders komen. Ter voorziening in de vacature van Regent van het Weeshuis, wegens periodieke aftreding op 1 Januari 1927 van den heer P. Sikkes, hebben wij besloten daarvoor bij den heer S. Breeuwsma, ambtenaar bij den Raad van Arbeid en den Heer U. Sijtema, Commies-titulair bij de Posterijen. SNEEK, 30 November 1926. Aan den Gemeenteraad. Ter voorziening in de vacatures, welke 1 Januari 1927 zullen ontstaan in de commissie van toezicht op het Lager Onderwijs, door de periodieke aftreding van de heeren K. van der Brug en F. de Wit, bevelen wij, onder over legging van een schrijven der commissie, voor een be noeming bij U aan: Vacature-Vari der Brug: (2e categorie: ouders leerlingen bijzondere lagere scho len) 1. K. van der Brug; 2. D. van der Meiden; Vacature-De Wit: (3e categorie: meerderjarige onderwijzers openbare lagere scholen) 1. F. de Wit; 2. R. Posthumus. Afd. Sneek Ned. Protestantenbond en Ver. v. Vrijz. Hervormden. Voor de Nederlandsche Protestanten bond en de Ver. van Vrijz. Herv. zal op 14 IOTE SIEEKER CDDHÊNT •>t gld. bij verre’ *8 fM aan vlngar No. 2292, gelegen aan het Zomerrak. De bedoelde bouwvergunning moest door ons worden geweigerd, omdat bij het te stichten gebouw te weinig open ruimte overbleef, zoodat niet werd voldaan aan artikel 8 der Bouwverordening. Niettemin zou het verleenen van ontheffing van deze bepaling een punt van overweging hebben uitgemaakt, ware het niet, dat het tot stand komen van de onder- werpelijke loods een inbreuk op het voor deze gemeente vastgestelde uitbreidingsplan zou hebben beteekend. Wel is waar is dit uitbreidingsplan nog niet door de Gedepu teerde Staten dezer provincie goedgekeurd, maar er zijn geen redenen om te veronderstellen, dat deze goedkeuring zou uitblijven, althans niet dat een eventueel bezwaar zou betreffen de langs het Zomerrak geprojecteerde kade, zoodat wij een schending van het onlangs vastgestelde plan zeer ongaarne zouden zien. Adressante toonde zich na kennis te hebben genomen van onze bezwaren zeer teleurgesteld en verzocht ons te willen overwegen of, waar de doorvoering van het uit breidingsplan in de omgeving van het Zomerrak, waar immers zeer ingrijpende wijzigingen zijn geprojecteerd, vermoedelijk toch nog jaren op zich zal laten wachten, het mogelijk zou zijn een modus vivendi te vinden. Bedoeld verzoek is, aangezien wij de N. V. gaarne ter wille zouden willen zijn, door ons in ernstige overweging genomen en wij hebben de N. V. voorgesteld, aan de gemeente Sneek den voor den aanleg der kade langs het Zomerrak benoodigden grond te verkoopen, waarop dan een huurcontract voor langeren tijd zou kunnen volgen, zoodat de loods dan op gehuurden grond zou kunnen komen. De N. V. maakte tegen dit plan bezwaar, omdat zij ongaarne deelen van haar onroerend bezit verkocht. Na ingewonnen juridisch advies zijn de onderhandeiin- gen heropend over de navolgende overeenkomst. De N. V. zal, na verloop van 20 jaar of zooveel later als mocht worden overgegaan tot uitvoering ter plaatse van het uitbreidingsplan voor deze gemeente, aan de ge meente Sneek in eigendom afstaan de strook grond langs het Zomerrak, onderdeel van het perceel, kadastraal be kend gemeente Sneek, Sectie C, No. 2292, die noodig zal zijn voor den aanleg van de kade, die op het uitbreidings plan aldaar is geprojecteerd. De N. V. zal alsdan verplicht zijn op eerste aanzegging de opstal op haar kosten te doen wegnemen, zoodat het perceel binnen 6 maanden na die aanzegging ter beschik king der gemeente is. De prijs zal worden bepaald in onderling overleg en zoo geen overeenstemming kan worden bereikt, door een commissie van 3 deskundigen, op de gebruikelijke wijze te benoemen. Bij verkoop aan derden zal de N. V. verplicht zijn het perceel eerst aan de gemeente aan te bieden en zoo de gemeente niet bereid is het perceel aan te koopen, zal zij op straffe van een boete van f 25000.— verplicht zijn haar opvolger op overeenkomstige wijze aan de gemeente te verbinder!, aisrnet de N. V. zal geschieden, 'alsóns voorstel door U wordt aangenomen. Ten slotte is over het bovenstaande overeenstemming verkregen, zoodat wij U kunnen adviseeren ons te mach tigen met de Naamlooze Vennootschap Stoomolie- en Vee- koekenfabriek „Friesland” de gewenschte overeenkomst aan te gaan. Wij stellen U voor daartoe het volgende besluit te nemen: De Raad der gemeente Sneek; Gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders d.d. 23 November 1926, No. X 07.351.3(2); No. 111.07.58(1). Aanbeveling van Burgemeester en Wet houders voor de benoeming van een voogd. voorwaarden. No. X 07.351.3 (2). Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het aangaan van een overeenkomst met de N. V. Stoomolie- en Veekoekenfabriek „Friesland”, waarbij de gemeente Sneek het i recht verkrijgt een strook grond, gelegen aan i het Zomerrak, aan te koopen, zoodra zulks in verband met de uitvoering van het uitbrei- dingsplan der gemeente noodig wordt. SNEEK, 23 November 1926. Aan den Gemeenteraad. Door de N. V. Stoomolie- en Veekoekenfabriek „Fries land” is vergunning aangevraagd tot het plaatsen van een loods, bestemd tot opslagplaats van veekoeken, op het terrein, kadastraal bekend gemeente Sneek, Sectie C, Burgemeester en Wethouders te machtigen met de Naamlooze Vennootschap Stoomolie- en Veekoekenfabriek „Friesland” te Sneek een overeenkomst te sluiten, loopende over de punten die zijn op.gesomd in het voorstel, dat tot het nemen van dit besluit h?eft geleid en in den vorm, zooals die is aangegeven in het bij dit voorstel over gelegde, door den Secretaris gewaarmerkte concept No. 1.851.2.02.7-2(1). Aanbeveling van Burgemeester en Wet houders voor de benoeming van 2 leden der commissie van toezicht op het Lager On- No. 208. Aanbeveling van Burgemeester houders voor de benoeming van een kundige voor de armenverzorging. SNEEK, 16 Aan den Gemeenteraad. Op 1 Januari 1927 loopt de termijn van één jaar af, voor welken de heer H. Hoorenman is benoemd tot genees kundige voor de armenverzorging, belast met de heel kundige praktijk. Voor benoeming voor het jaar 1927 bevelen wij bij U aan den Heer Dr. A. J. Kingma. Febr. spreken Prof. Dr. H. T. de Graaf over „de Mensch”. Departement Sneek van het Nut. Voor ’t Nutsdepartement zal op 28 De cember 1926 spreken de hr. H. Martin over „De kunst in de Middeleeuwen en hare overblijfselen in Friesland”, en op 19 Ja nuari 1927 de heer Dr. Frederik van Eeden te Bussum over „Neederlandsche litera tuur”, benevens na de pauze eenige verzen. Burgemeester en Wethouders dezer gemeente hebben aan G. Dijkstra, bouwon dernemer alhier, verkocht een stuk bouw terrein ter grootte van 1594 M2. aam de Ves- perstraat, ten Noorden en Oosten grenzende aan het aan die straat geprojecteerde plant soen. Tot tijdelijk ambtenaar ter secretarie is benoemd met ingang van 6 December 1926 de heer W. S. Overzee te Bolsward. Tot tijdelijk opzichter bij de ge meentewerken is met ingang van 26 No vember 1926 benoemd de heer B. van der Kooi, alhier. Valgana worwiudw avaraangakeman mat da Meltaalsehe Aigeaioeae Verse» lAAA flld. bij levens- IA A gld. ingeval van ever- |EA gld. bij verlias ni - - -- r AVVV langa invaliditeit. AUv lijden binnen SO d. WV Mn hand, vaat al aag

Sneeker Nieuwsblad nl | 1926 | | pagina 1