I Onverschillig H I wddh ItJ I SIER I TABAK 200 BUITENLAND NIEUW8TIJDIN8EN. PAR1JSCHE MÜDEBH1EVEN annex SNEEKER COURANT en WYMBRITSERADEEL Olfitiiil Omni dn Imiiiü buk ■o S3 ZATERDAG 18 DECEMBER I9S8 den. Haarlem I hebben het Het banden filet. WILHELMINE stofje waarvan patroon zoowel als RBBNNBBPBHI r i gld. ir geval van over lijden binnen 30 d. de schort wordt dit bevestigd. De moord in de De Riemerstraat te Den Haag. Woensdagnamiddag is de verdachte van den moord op Van der Stijl door den rechter-com- missaris in verhoor genomen. Na een langdurige ondervraging, waarbij ook de verdediger van M. tegenwoordig was, verklaarde de rechter commissaris geen termen aanwezig te achten M. op vrije voeten te stellen. Hij is in het huis van bewaring opgesloten. De rijksmiddelen. De rijksmiddelen hebben in Nov. f44.179.245 opgebracht, zijnde f435.400 meer dan velleden jaar. Successierechten leverden ruim f 2 miliioen meer op, vermogensbelasting bijna evenveel minder. Sedert 1 Januari heeft de schatkist uit de gewone middelen f25.4 miliioen meer ont vangen dan een jaar geleden. De gewezen Duitsche keizer. Men meldt uit Doorn, dat de gewezen Duit sche keizer een aanval van influenza heeft en het bed moest houden. gld. bij verlies van een wijsvinger* Frankrijk kan het zich voor gezegd houden. N. Rt. Ct. e 43e JAARGAHG Abonnement: per jaar f 2.50 fr. p. post f 3.60. Advertentieën9 ct. p. regel. Inge zonden mededeelingen hooger, bij Abonnement belangrijke korting Advertentiën worden tevens gratis ge plaatst in de SNEEKER COURANT IJ maar de manier waarop ze tezamen ver werkt zijn. Het effen roode schouderstuk is met een wit bandje toegeregen Wij wenschen ook geenszins de rijksweer- baarheid tot een werktuig van Moskou te ma ken. De sociaal-democratie wenscht Duitschland als vriend maar niet als gek van Sovjet-Rusland. Dr. Gessler heeft zeven jaar aan het hoofd van de rijksweerbaarheid gestaan en als gevolg van zijn leiding zijn de huidige toestanden ont staan. De socialisten stellen derhalve geen ver- trouwen in Gessler en zullen daarom een motie van wantrouwen tegen h.et geheele kabinet in dienen. Vervolgens leest Marx een verklaring voor, waarin de rijksregeering de politiseering van de rijksweerbaarheid ontkent en den nadruk legt op het stellige verbod aan leden der rijksweer baarheid om lid te zijn van nationalistische bon- Indische rubberfabriek afgebrand. De rubberfabriek Kroempoet is met een groote hoeveelheid rubber verbrand. De fa briek was juist verzekerd bij, het Assuran tiekantoor Siuyters en Co. en Van der Aa. De oorzaak van den brand is zelfont branding. De brand ontstond in het droog kuis, van waar hij op de fabriek oversloeg. De muren staan nog overeind. Het droog kuis was verzekerd voor f 15.00Ó, de fa briek voor f75.000. De 30.000 K.G. rubber, die verbrand zijn waren eveneens verze kerd. heeft de Piccolo, de middageditie van de Gior- nale d’ltalia, onder zijn lezers een prijsvraag uit- geschreven voor het geven van drie namen aan de leeuwewelpen, die in de Romeinsche dier gaarde geboren waren. De uitslag is Dinsdag bekend gemaakt en de namen, die de meeste stemmen gekregen hebben zijn Bebe, Nini en Toto, drie woorden, gevormd door de verdub beling van de lettergrepen van Mussolini’s voor naam Benito. De drie namen, waarop vervol gens de meeste stemmen uitgebracht waren, zijn Nizza, Savoia en Tunesia (Nice, Savoie en Tunis). Tot zoover de correspondent van de Times. Dat de lezers van het fascistische blad par ex cellence een groote bewondering voor Mussolini koesteren, valt te begrijpen, maar dat een groot deel onder hen blijk geeft den Zuid-Oosthoek van Frankrijk en Tunis te beschouwen als „irre denta” is toch wel een bedenkelijk verschijnsel. De anti-Fransche campagne begint ai aardig door te werken en Mussolini’s imperiodroom neemt in de hersenen van zijn volgelingen een gevaarlijk concreten vorm aan. Een dergelijke mentaliteit kan op het onverwachtst tot de ern stigste conflicten aanleiding geven en het ziet er niet naar uit of de fascistische machthebbers in zoo’n geval bij machte zullen zijn of ook maar lust zullen hebben de noodlottige gevolgen daarvan af te wentelen, wat voor geruststellen de verklaringen Mussolini voor het oogenblik ook af en toe moge geven. In de botsing met Servië over het verdrag van Tirana vinden de Italiaansche bladen, naar wij in de Temps zien, nieuwe stof om tegen Frankrijk te ageeren. Frankrijk, zoo brullen zij, wil elk verbond van Italië met de Balkanlanden beletten. „Telkens, als het er om te doen is Ita lië ongelijk te geven,” schrijft de Giornale, „als het er om te doen is een Italiaansche handeling te verwikkelen of af te leiden, verzet tegen Italië aan te moedigen, in één woord de vreedzame en rechtmatige belangen van Italië te dwarsboo- men, is Frankrijk er bij, in het voorste gelid.” Het blad haalt in dit verband den „welgeorden- den veldtocht” van de Fransche bladen aan en zegt dan: Het is duidelijk dat een goede verstandhouding met een land, dat alles aan moedig! wat Italië tegen kan werken en bena- deelen, met den dag moeilijker wordt.” De Tevere, een ander fascistisch blad, geeft te verstaan, dat Italië’s belangen in het Zuid oosten liggen en dat het geen belang heeft bij een verbond van Latijnsche naties, waarin Italië en Spanje de knechtjes zijn van Frankrijk. „Als,” schrijft dit blad verder, „als de kanselarijen, en met name de Fransche, blindelings onze politiek van wereldvrede verwerpen, kan Italië zich tot zijn voordeel verstaan met Duitschland. Niets is rechtmatiger, dan de samensmelting van de be langen van twee volken, die beiden ontevreden zijn met den huidigen status quo in Europa”. Ons tweede schortje, ditmaal niet voor ’t huishouden maar voor de thee bestemd, is van beige linnen, schulpvormig uitgetand en met zwart omboord. Vooral aardig is hier het „hartje” waaraan in kleine rimpels is aangezet. Met zwarte linten coquette schortje om den hals Pollema, burgemeester van Lemsterland, uitkomen dat in 1927 de onderwijswet op nieuw op de werf zal komen. Verschillende artikelen zullen moeten worden gewijzigd. De macht en de invloed van de Staat dient beperkt te worden, terwijl de macht van de besturen dient toe te nemen. Dit geldt zoowel voor het openbaar als het christelijk onderwijs. Uit het verslag stippen wij aan dat bij het einexamen der Kweekscholen te Leeu warden, Marg. de Heerstraat en Sneek 72 leerlingen slaagden. Het getal leerlingen is te Leeuwarden 136, te Sneek 141. Dit aan tal bleef vrij stationair. In dit jaar slaagden van den cursus voot de hoofdacte 17 candidaten. Het getalcur sisten bedraagt thans té Leeuwarden 54, te Sneek 40. De wenschelijkheid werd uitgesproken dat waar de wet er niet toe verplicht, de besturen van de lagere scholen zelf meer gaan meeleven. Zij moeten weten in welken geest de pleiding plaats heeft Voorts vermeld het verslag dat de finan- cieele positie van de vereeniging gezond is. De verslagen werden goedgekeurd. Herkozen werden de bestuursleden, de heeren ds. H. M. Dethmers te Sneek en IJ. W. Tijsma te Leeuwarden, die zich de be noeming lieten welgevallen. Tenslotte hield de heer H. Land, leeraar aan de kweekschool te Leeuwarden, een referaat over: „Enkele gedachten over de afstammingsleer der evolutietheorie. De welgeslaagde vergadering werd door ds. H. M. Dethmers met dankgebed ge sloten. L. N. HEERENVEEN, 16 Dec. Gisteravond werd in het Posthuis alhier, ter gelegenheid van eeri uit voering van het Christelijk Zangkoor te Nije- haske, een wedstrijd in reciteeren gehouden. In de afdeeling Ernst werd de eerste prijs behaald door Mej. Dijkstra te Ijlst, in de afdee ling Luim de derde prijs door den heer F. Doornspleet te Sneek. HEERENVEEN, 16 Dec. In een spoedeischen- de raadsvergadering in Engwirden is heden de kwestie, omtrent de stichting eener nieuwe school te Spitjesdijk, beslist. Van verschillende zijden waren daartegen bezwaren ingébracht; want de scholen te Nieuwebrug en Luinjeberd zullen daardoor opgeheven worden. Met 7 stemmen (6 S.D.A.P.-ers en den A.-R. wethouder de Jong) tegen 4 werd tot de stich ting besloten. HEERENVEEN, 16 Dec. Er komt hier griep voor; in sommige gezinnen zijn alle leden aan getast. Bij den heer H. kreeg eergisteravond de winkeljuffrouw last van griep; vanmorgen vond men haar dood te bed. Mr. H. C. Dresselhuys. f Gister is, in den ouderdom van bijna 56 jaar, overleden mr. H .C. Dresselhuys, lid der Tweede Kamer, voorzitter van de Liberale Staatspartij De Vrijheidsbond en van de Tweede Kamer fractie van dien bond. De heer Dresselhuys was op Oudejaarsdag 1870 te Culemborg geboren uit een familie van kooplieden en industrieelen. Hij bezocht het gymnasium in Den Bosch en daarna de Univer- siteit te Utrecht, waar hij in 1894 in de rechten promoveerde op het proefschrift: De wet op de handels- en fabrieksmerken van 1893. Opvolger van wijlen mr. H. C. Dresselhuys in de Tweede Kamer is dr. S. E. B. Biërema te Usquert (Groningen). Het Kamerlid Duys. Aan de Universiteit te Leiden is geslaagd voor het doctoraal examen rechten de heer J. E. W. Duys, lid der Tweede Kamer der Staten Gene raal. gld bij verlies EA van een duim, vv De rijksweerbaarheid in Duitschland. De Duitsche coalitiepartijen, waaruit de re- geering is voortgekomen, doen moeite die coali tie met de Soc. Dem. uit te breiden. Die laat- sten willen wel in de coalitie zitting nemen mits de regeering aftreedt en dan een nieuwe zal worden gevormd. De regeering heeft dit gewei gerd en de beslissing aan den Rijksdag over gelaten. De soc.-dem. willen den minister van rijksweerbaarheid, Gessler, uit de rgeering ver wijderen. Zij vertrouwen die rijksweerbaarheid niet, zooals de soc.-dem. Scheidemann dat nu weer eens in den Rijksdag heeft aangetoond. Hij zeide: De rijksweer vormt een staat in den staat. Toch ga ik nu dingen zeggen die in het bui tenland opzien zullen baren. De rijksweerminis- ter beschikt over een zoogenaamde „Sonder- truppe,” genaamd O. C. Dit orgaan sluit con tracten met buitenlandsche ondernemingen voor de levering van munitie. Sinds 1923 zijn op deze rekening bedragen tot in totaal 70 miljoen be taald, voornamelijk aan Rusland. Hieruit blijkt dat er een onmiddellijk verband bestaat tusschen de Rijksweer en Rusland om een munitie-industrie in het leven te roepen. De contracten die hierover bestaan zijn door gene raal Hasse die bijna tot opvolger van gene raal von Seeckt benoemd was met zijn vollen naam onderteekend (geweldig kabaal rechts, uitroepen: ellendeling! smijt hem er uit! Graaf Westarp roept in de hoogste verontwaardiging „dat is niets anders dan hoogverraad). Onder groot rumoer verlaten de Duitsch-nationalen en volkschen de zaal. In Oost Holstein heeft de rijksmarine aan de troep O. C. machinegeweren ter beschikking gesteld. De rijksmarine was indertijd ook bereid om haar manschappen ter beschikking van de O. C. te stellen. Na de mislukking van den Putsch van Hitler wilde men generaal von Seeckt uit den weg ruimen. De daarvoor be stemde bom wordt heden ten dage nog openlijk te Kiel aan iedereen getoond. Sinds het voorjaar van 1926 zendt de rijks weer onderofficieren uit tot opleiding en vor ming van de „vaderlandsche vereenigingen” die keurig met het klein-kaliber geschut weten om te gaan. Spr. wijst op de onthullingen Mahraun, die zelf de grootste vaderlandsche vereeniging gesticht heeft, maar bekeerd is, toen hij inzag, dat die vereenigingen slechts dienden om te gelegener tijd, hoe vroeger hoe liever, de Macht in het binnenland te veroveren. Scheidemann wijst dan nog op de nachtelijke oefeningen van rechtsche organisaties met ge wone troepen van de rijksweer. De onthullingen van de Manchester Guardian wil ik op dit oogenblik niet nader bespreken (de communisten: waarom niet?) Omdat de repu bliek nog niet vandaag of morgen in gevaar is en ik aan mijn eigen materiaal genoeg heb. Ik wil bovendien de gevaren voor de republiek niet overschatten, maar als het zoo door zou gaan met de vorming van een gewapende macht, die vijandelijk tegenover de republiek staat, dan zou hetgevaar op den duur niet meer af te wenden zijn. De sociaal-democra- tische partij eischt derhalve een volkomen her vorming van de rijksweer van hoog tot laag. De socialisten hebben hun eischen al bij de regeering ingediend, welke neerkomen op een verbod van elke verbinding van leden der rijks weerbaarheid en der marine met nationalistische bonden, nauwgezette controle op de recrutee- ring van de rijksweer enz. De beteekenis van de wapening der nationalistische bonden willen wij niet overdrijven maar in het buitenland wordt op grond daarvan aan de goede trouw van de rijks regeering getwijfeld. Daarvan kan dr. Strese- mann een boekje opendoen! OXKNDAGB VRUDAGBA YCHTD8 USsgsveïs Brandbnbürgh Co., thriM Teietan Ma.- 150, Instituut voor Arbeidersontwikkeling. De roode auto van het I. v. A. O. rolt weer door ’t land en Woensdag bezocht ze Sneek. Eerst werd ’s middags in de „Har monie” voor een stampvolle zaal een kin dervoorstelling gegeven. Wat is er genoten door de meer dan 600 kinderen. En we ge- looven wel, dat de practische aardrijks- kunde-les, die ze op de film kregen op hun „Reis door Nederland” allerlei bijzonderhe den diep in ’t geheugen der jonge bezoekers heeft gegrift. De leider, de heer Jef Last, heeft er trou wens bijzonder slag van met de kinderen om te gaan. Als tweede hoofdnummer ging de sprook- jesfilm „Doornroosje”; wat een genieten straalde uit al die kinderoogen toen ’t licht weer opging! Ook bij de avondvoorstelling was de zaal vrijwel geheel gevuld. Voor de pauze werd een interessante film vertoond van Zuid- Limburg en de kolenmijnen. Het groote contrast tusschen het vele mooie aan de op pervlakte van dit Nederlandsche landschap en de donkere, nauwe en vaak gevaarlijke gangen beneden, waar mannen en jongens werken om ’t „zwarte goud” te winnen sprak sterk tot de aanwezigen. Na de pauze ging „Ménilmontant” een moderne film van de Russische regisseur Kirschanoff, welke de heer Last te voren in leidde. Wat wel goed was, anders hadden velen stellig deze film, die zonder eenig bij schrift en zonder begeleiding gegeven wordt niet kunnen volgen. En ook dan nog blijft ’t bezwaar van een film als deze, dat bij een enkele vertooning veel moois on opgemerkt blijft, ’t Is een film die men gaarne vaker zou zien en die stellig iedere keer1 weer nieuwe schoonheden zou ont hullen. Intusschen is de groote kracht van de film, de sterke ontroering, die ze wekt bij ieder die haar ziet, ook de eerste maal. Want ze zal tot ieder aanschouwer spreken en hem in spanning mee laten laten leven ’t droeve lot van de twee hoofdpersoontjes. Jammer alleen, dat deze film, zoo krach tig en waar opgezet aan ’t slot teleurstelt door ’n zoo onwaarschijnlijk mooi einde. Intusschen, ’t geheel was een mooi staal van de nieuwere filmkunst, dat ook tech nisch bijzonder hoog stond. En ’t Instituut voor Arbeidersontwikkeling mag zich ge lukkig achten ’n dergelijk werk aan ’t Ne derlandsche publiek te hebben kunnen brengen. Vereeniging Chr. Kweekscholen. Woensdagmiddag vergaderde in Oranjehotel te Leeuwarden de Vereeniging tot stichting en instandhouding van Chr. Kweekscholen. In zijn openingswoord liet de heer H. Onze eerste teekening geeft een aardige japonschort, samengesteld uit rood en wit katoen. Niet kleuren zijn hier het bijzondere hebt kunnen bemachtigen b.v. een van ta melijk smal, langwerpig model, zoo kunt ge dit voor heel veel snuisterijen gebruiken. Ik zag b.v. een aardige boekomslag van ef fen goudkleurige zijde. In ’t midden, dwars over den omslag, was ’n stukje filet beves tigd van okergele kleur. Een roze zijden lampekap was langs den geheelen rand van het koepelvormige dakje afgewerkt met langwerpige stukjes filet die tezamen een mooien band vormden. Langs een gekleurd zijden avondtaschje was de bovenrand met filet bezet. En verder is filet altijd bijzon der mooi voor fijn ondergoed. Zoo’n lang werpig stukje zet ge b.v. vóór in een hemd, een nachtjapon of mooie onderjurk. Onze lezeressen, die uitvoeriger wenschen ingelicht te worden over de laatste mode, zoowel voor dames als kinderen, raden wij dringend aan een abonnement te nemen op „Het Nieuwe Modeblad”. Dit uiterst practische Nederlandsche modetijdschrift, hetwelk ook een schat van gegevens biedt voor handwerken in alle genres, is bij de uitgevers dezer courant tegen sterk gereduceerden prijs verkrijg baar. De abonnementsprijs van „Het Nieuwe Modeblad”. 2 X per maand verschijnende in 16 bladzijden, met telkenmale 2 gratis knip patronenbladen, bedraagt slechts f 0.95 per kwartaal, franco per post f 1.25. Waarschijnlijk zullen verschillende onzer lezeressen ’t filet-handwerkje kennen dat den laatsten tijd stormenderhand de harten van alle handwerkende vrouwen heeft ver overd. Wanneer ge een aardig patroontje Gevonden Voorwerpen. Aanwezig aan het bureau van politie, Nieuwe Veemarkt, en aldaar te bevragen op alle werk dagen tusschen 11'/2 en 12>^ uur, de navolgende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op 16 en 17 Dec. 1926: ledige mand. Aanwezig en te bevragen bij de navolgende ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als ge vonden aangegeven op 16 en 17 Dec. 1926: rood gelakte ceintuur, A. Jorna, Pr. Hendrikkade 23; I vermoedelijk zilveren speldje, L. Boom, scheeps boord, Sperkhem; groen zakkammetje, B. Fran kena, Jachthaven 11. Nu is dat alles niet zoo moeilijk als het lijkt want, vergeten we niet, dat de eerste eisch van ’n schoon kleedingstuk of voor werp is, dat ’t berekend is voor z’n ge bruik In ’de eerste plaats moet de schort dus kunnen dienen voor alle huishoudelijke be zigheden. En daar we voor vele van deze werkjes, zooals stof afnemen, bedden op maken enz. ons goed moeten kunnen bewe gen, moet de schort ruim en gemakkelijk zitten en nergens knellen. De mouwen moe ten, zoo noodig, tot ‘de ellebogen kunnen worden opgeslagen. Verder moet de schort de geheeTe japon volkomen bedekken en er mogen vooral geen losse wapperende pan den aan voorkomen. Niet alleen dat deze ons in onze beweging belemmeren, maar we stooten er zoo licht iets mee om. We kiezen een model, waarvan we weten dat ’t ons goed kleedt, in ’n aardig, wasch- baar stofje waarvan patroon zoowel als kleur ons flatteeren. Als blauw u flets maakt neem dan vooral geen blauwe japonschort. Als rood u flatteert, kies uw schort van aar dig rood of roodgebloemd katoen. Behoort ge tot de donkere typen, zoo zal wellicht een gele schort u goed staan. Aardige gar- neeringen zijn altijd banden of biesjes in af stekende kleur, kleine borduurseltjes van waschbare zijde of glansgaren enz. En wanneer ge dan nog zorgt, dat uw kapsel steeds in orde blijft, door bijv, bij stoffige werkjes een flatteuse doek om ’t hoofd te knoopen of een leuk modern netje over de haren te trekken, zoo zult ge er bij ’t meest prozaïsche huiswerk als een koninginnetje uitzien. |EA 'gld. bij verlies van JC luu,t één hand, voetofoog iv TE gld. bij verlies van een vinger flatteeren. En al evenmin op de mooie gar- neering of de bijzonderheid van ’t maaksel, want een japonschort moet altijd wil ze practisch blijven heel genvoudig zijn. We zullen hier dus tot het hoogste principe van vrouwenkleeding moeten komen: tot schoonheid met eenvoud. ’n Praatje over onze huishoudschorten. De Fransche vrouw is ijdel, misschien zelfs wel een beetje te ijdel. Maar, haar ijdelheid verlaat haar niet bij, de huisdeur, en dat is een goede eigenschap. Ze is niet alleen maar op straat en op visite ijdel, zoo als sommige vrouwen, die zich thuis ver- waarloozen en er alleen maar keurig uit zien wanneer ze de deur uitgaan of bezoek ontvangen. Van deze goede eigenschap der Frangaise getuigen ook de winkels en magazijnen. Nergens als in Parijs vindt men zulk mooi ondergoed, zulke aardige ochtendjaponnen en morgehjakjes, zulke snoezige boudoir- mutsjes en haarnetjes en zulke aardige l werkschotten. Want ook deze laatste be- hooren tot de onontbeerlijke „toiletten” van de huisvrouw. Er blijven altijd kleine werk- jes in ’t huishouden te doen over, ook al I hebben we nog zulke goede hulp. En daar j ontbreekt 'tegenwoordig nog wel eens iets 1 aan. De beste en meest practische schort voor de huisvrouw is de japonschort. Deze kan I men even gemakkelijk voordoen als een ge- 1 wone schort, zij beschermt echter beter ons goed en staat aardiger. Wanneer we onze japonschort goed gekozen en goed ge maakt hebben, kunnen we er bovendien even elegant en keurig in uitzien als in een uitgaansjapon. Maar dan vraagt ze ook evenveel zorg in de keuze van stof, van kleur en van model als een mooie japon en misschien zelfs wel meer. Want hier kunnen we niet rekenen op de mooie glans of den rijkdom van de stof, die er ’t hare wel toe zal doen om ons te Dranksmokkelarij. Het Amsterdamsche gerechtshof beves tigde bij verstek het vonnis der Haarlem- sche rechtbank, waarbij J. K. E. L S. te werd veroordeeld tot een boete van f296.861.40 subsidiair ’n hechtenis van 82 X 2 dagen. Verdachte zou een aan te melden hoe veelheid gedistilleerd hebben doen opne men in een bij hem in gebruik zijnd pand te Haarlem zulks met de wetenschap, dat gemeld gedistilleerd in strijd met de wet was vervoerd en ingevoerd. Een zonderlinge testamentaire beschikking. Bij de begrafenis van den heer R. H. Hall, die langen tijd bij de Barnardo-gestichten te 1 ouden een betrekking heett gehad, hebben de aanwezigen, ingevolge een wensch in het testa ment van den overledene, aan het graf hun hoed niet afgezet. Volgens voorwaarden overeengekomen met de Hollandaoh* Alg«m««nw Varze- 7000 9ld- b’j l*v®s>«- ------ -• -J---4Uvvc. lange invaliditeit De imperialistische gedachte onder de menigte in Italië. Eenige dagen geleden, zoo meldt de Romein- sche correspondent van de Times aan zijn blad, I I tl kerings-Bank te Schiedam zijn onze abonné’s verzekerd tegen ongelukken voor van I ■.iiw» kwiiiiiiuwii—11 mn u...- _ij - nr. - r r. -.-wii i _i -m ,-_r- er nri<iTsii iir rtt~MMi*n"nwcttittw-ii-_--rnmri if -ir*~v_"'i^*-*'-'rirTrn~,~TT'|-Trnn~- ir iie .iit'.jTrr.-irmri iiniw nnnirnnirriiii m narii a ii—■■uilümii—ja—caaxu—xaxm^—fama—mmj SNEEKER COURANT ra pootsifa! IgB Öe een paKje Koopt, de groote omzet en vlotte verkoop waarborgt U dat 5TE.R TABAK altijd verseb von de fabriek In Uwe handen komt Dit is een H rooktabak I I der vele voordeelen ver I vA lil bonden aan ‘trooken van i

Sneeker Nieuwsblad nl | 1926 | | pagina 1