DIE DRUKWERK MIJDT MISKENT ZIJN. TIJD! H RWATTAseV Brandenburgh Co., Sneek I Nisuwstijdingsit. VOLLE-MELK-REEP beter chnöoëd: DE BESTE «ses--- Will Orgiii iir liiniti huk Vanohfai OIMIIDAGi ea TBUDAGBAY91TDII Ultfsvari s Brandenburgh Co., Bhbw Wshra S-ft. ISO, 150 200 BUITENLAND SB en J I opgenomen, worden kosteloos overgenomen ia de welk blad gratis by nlet-aboani’s op da „Nieuwe Sneeker Coarant” aan taais wordt bezorgd. Wij garandeeren das een knis-aan- huis-verspreidlng van alle advertenties voor deze bladen opgegeven. Wij verzoeken beleefd doch dringend vroegtijdige inzen ding van advertentiën. gelieve men zich ocmiddeiiyk tot ons taareaa te wesdes. Aan niet-abonni’s: Wet klachten over het niet (eregeld ontvan gen van de SNEEKER COURANT 1 43oJAARGAGG WOENSDAG 19 DECEMBER IBI6 JSÜK SNEEKER COURAÏÏT annsx SNEEKER COURANT w WYMBRITSERADEEL ie dt i- Aan Adverteerders: De advertenties in de Kleinzand 1—7 Telefoon 150. Ala AboünA’a op de „Nieuwe Sneeker Courant” Met klachten over het niet geregeld ontvan gen van de NIEUWE SNEEKER COURANT 7C flld bij verlies CA iv van een dnim. vv NIEUWE SNEEKER COURANT SNEEKER COURANT, e China, i DE UITDEVEM. V. vo- overleden Keizer van Japan Engeland en China. Bij wijze van Kerstboodschap aan flld. bij levens lange invaliditeit in deze laatste vergadering van 1926 voor het geen zij in dat jaar in het belang der gemeente hebben gedaan. Niet het minst komt ook die dank toe aan de wethouders en ook de ambte naren deden het hunne, maar bovenal danken wij God, de bron van alle zegen, dat Hij ons de kracht schonk te doen wat wij gedaan heb ben. Spr. wenscht de leden een goede overgang en een gelukkig nieuwjaar. Hierna sluiting. I» II Will Bllll I I IM'H U I L IJ M ,.L J.._, r iT- - - -r -..: - - Gevonden Voorwerpen, Aanwezig aan het bureau van politie, Nieuwe Veemarkt, en aldaar te bevragen op alle werk dagen tusschen 11'/2 en 12J/2 uur, de navol gende voorwerpen als gevonden gedepo neerd op 27 en 28 Dec. 1926: Grijs kinderhandschoentje, rijwielbelas- tingmerk 1926, gedeelte van doublé horloge- armband. Aanwezig en te bevragen bij de navolgende ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als ge vonden aangegeven op 27 en 28 Dec. 1926: Klein hondje met halsband, H. Smit, 3e Woudstraat 12; grijs wollen handschoen, H. van Wijk, Hoogend 15; zweep, Van der Brug, N. Noorderhorne 30a; zwarte duif, J. Koopmans, Klein Tinga 4. flld. bij verlies van één hard,voetcioofl gelieve men zich onmiddellljk tot ons bureaa te wenden. flld. bij verlies van een wijsvinger Abonnement: per jaar 1 2.50 fr. p post f 3.60. Advertentieën9 ct. p. regel. Inge zonden mededeelingen hooger, bij Abonnement belangrijke korting Advertentiën worden tevens gratis ge plaatst in de SNEEKER COURANT n flld. ir geval van over lijden binnen 30 d. De propaganda voor de V. O. V. Het onderzoek ingesteld. In aansluiting op het bericht, dat de Ver zekeringsraad een onderzoek heeft inge steld in verband met aan dat college ter oore gekomen geruchten omtrent minder gewenschte handelingen van agenten bij ’t aanwerven van verzekerden bij de vrijwil lige ouderdomsverzekering, deelt ’t Haag- Dii kohier wordt goedgekeurd tot een bedrag van f 8. Punt VI. Wijziging begrooting dienst 1926. 7. h. s. aangenomen als voorgesteld. Punt Vil. Rapport en nadere beslissing inzake stoppaal bij de brug. De kosten zullen f 135 a f 150 bedragen. Z. h. s. besloten deze paal aan te brengen. De heer Woudstra vindt de prijs alleen wat stevig. Punt VIII. Onderhandsche verhuring van gemeentewoningen aan de Laan. (Wouda en Douma.) De woningen aan de Laan worden op dezelfde voorwaarden weer aan de gebruikers verhuurd, evenals de woningen van den heer Wouda en Douma. Z. h. s. aangenomen als voorgésteld. Punt IX. Ondersteuning van het adres van den raad der gemeente Hemelumer Olde- phaert en Noordwolde aan H. M. de Konin gin betrekkelijk de kosten van het Middel baar, Hooger en Nijverheidsonderwijs. De V o o r z. acht de strekking van het adres sympathiek. Ook deze gemeente gaat gebukt onder deze lasten. B. en W. stellen voor dit adres te steunen. De heer Visser acht dit adres zeer in den geest van den raad, al betwijfelt spr. of er suc ces langs dezen weg te krijgen is. Deze lasten zijn voor de gemeente fnuikend. DRUKWERK is een absoluut vereischte voor den zakenman. Maar evenals elk onderdeel van uw zaak, verdient ook dit een PRIMA VERZORGING. Wendt U daarom tot de goed ingerichte DRUKKERIJ - sche Corr.-bureau mee, dat aanleiding om tot het onderzoek over te gaan, werd ge vonden in een „oproep”, voorkomende in een der Friesche dagbladen, waarbij hun, die een polis van de V. O. V. hadden ont vangen, welke niet overeenkwam met de Volgens voorwaarden overeengekomen met de Hollandsohw Algemeen» V»rz«- kerings-Bank te Schiedam rijn onze abonné’s verzekerd tegen ongelukken voor XvVV Raadsvergadering Ijlst. Vergadering van den raad der gemeente Ijlst op Maandag 27 Dec. ’s avonds 6% uur. Voorz. de heer H. P. Fledderus, burgemeester. Aanwezig 6 leden. Afwezig de heer Fijlstra. Na opening op de gebruikelijke wijze is aan de orde Punt I. Notulen. Mededeelingen. Ingeko men stukken. De notulen worden gelezen en onveranderd vastgesteld. Medegedeeld wordt dat verschillende raads besluiten door Ged. St. zijn goedgekeurd o. a. de gemeentebegrooting 1927. Ingekomen is een schrijven van de wed. van Noggeren om verlenging van hare benoeming ais bode en concierge. Over dit verzoek zal aan het einde der agenda worden beslist. Punt II. Benoeming van een armvoogd wegens periodieke aftreding. Voordracht: 1. S. de Schiff ardt. 2. M. Vierstra. Benoemd wordt met 6 st. S. de Schiffardt. Punt lil. Verzoek Hendrik de Keizerstich- tmg om subsidie. De minimum contributie als lid bedraagt f 10. B. en W. stelten voor lid te worden tegen een contributie van f 10, wat niet wil zeggen een mi nimum belangstelling voor deze zaak, doch de financiën laten geen hooger bedrag toe. De heer Visser is wel voor dit lidmaat schap, nu de vereeniging hier de Messingklopper heeft hersteld en waar het streven der ver. in derdaad steun verdient. Met alg. st. wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Punt IV. Idem betrekkelijk het geven van landbouwonderwijs. Het betreft hier een verzoek van de Friesche Mij. van Landbouw om vanwege de gemeente de niet leerplichtige jeugd vervolgonderwijs te geven met het oog op een betere aansluiting van het lager onderwijs bij het landbouwonderwijs. De Voorz.: Het vervolgonderwijs komt alleen ten laste der gemeente, een cursus kan de gemeente subsidieeren. B. en W. zijn voorstan ders van goed onderwijs, maar vervolgonderwijs achten zij niet gewenscht en wat een cursus betreft, men weet niet wat dit zal kosten. Het aantal veehouders is hier niet groot, zoodat voor dit soort onderwijs weinig behoefte zal zijn, waarom B. en W. geen voorstel doen tot inwilliging. De heer Visser meent dat bovendien hier reeds particulier vervolgonderwijs wordt gege ven, waarbij de landbouwbelangen niet ver waarloosd worden. De heer Looijenga: Alleen boekhouden. De heer Visser gelooft in ieder geval dat de betreffende stand dit onderwijs zelf wel be kostigen kan. De heer L o o ij e n ga: B. en W. zouden niet vijandig staan tegenover een cursus voor ver volgonderwijs als daaraan behoefte bleek te be staan. De Vo o r z. gelooft dat de geheele raad dit standpunt inneemt, wanneer er voldoende be langstelling zou zijn. Hier gaat het echter meer om landbouwonderwijs. De heer Woudstra zegt dat er 2, 3 win ters vervölgonderwijs aan een der scholen is gegeven met afnemende belangstelling. Gezien dit feit is er geen reden om deze zaak hier nu ter hand te nemen. Men late dit over aan de ééne schoolvereeniging welke dit nog zoowat gaande houdt Z. h. s. wordt het voorstel van B. en W. alsnu aangenomen. Punt V. Vaststelling suppletoir kohier Hondenbelasting. vangen, welke niet overeenkwam met de beloften bij het aangaan van een verzeke ring gegeven, verzocht werd, hun naam aan een der onderteekenaars van den op roep op te geven, om gezamenlijk een aan klacht in te dienen. Een daarna ter plaatse door den Verzekeringsraad ingesteld on derzoek wees uit, dat de klacht in hoofd zaak betreft de bewering, dat in de toe komst restitutie van premies zou worden verkregen bij vooroverlijden van verzeker den, zoodat verwachtingen zouden zijn opgewekt, die niet vervuld konden worden. Het onderzoek raakt niet de geldelijke aangelegenheden, en heeft niet betrekking op alle agenten. Het beperkt zich tot bedoeld onderwerp en tot het gebied, waar het feit zich zou hebben voorgedaan, namelijk het gebied van de drie Raden van Arbeid in Friesland. kon nog niet beëindigd worden, aangezien alsnog gegevens worden I ingewacht, die daartoe noodzakelijk zijn. i wereldoorlog was in Japan de werkelijke Bij wijze van Kerstboodschap aan China. -t-1 heeft het Foreign Office te Londen thans het memorandum openbaar gemaakt dat zijn zaak gelastigde te Peking ruim een week geleden tot zijn diplomatieke collega’s daar gericht had. Tezelfder tijd is een memorandum wereldkundig gemaakt, dat de Britsche vertegenwoordiger in China reeds in Mei aan zijn Amerikaanschen ambtgenoot had gezonden om het standpunt zijner regeering kenbaar te maken dat zij niet mee wilde doen aan een poging om den Chi- neezen een grootere mate van toezicht op hun douane-inkomsten op te leggen dan zij zelven vrijwillig wilden toelaten. Van toen af blijkt dus de nieuwe politiek van Engeland gedagteekend te hebben, welke, rekening houdende met de veranderde omstandigheden ook in China, den weg der verzoening op wilde, door aan de zoo sterk tot uiting komende nationale eischen der Chineezen toe te geven. Het memorandum van 18 December is heel iets anders dan alleen een Engelsch voorstel om de heffing van de Washingtonsche surtaxes van 2'/2 pet. op de invoerrechten onverwijld en onvoorwaardelijk toe te staan. Metterdaad is het een vrijzinnig charter, dat voorgoed wil breken met de voogdij en dwang, die de mogendheden alleen nog zoo lang tegenover China hebben kunnen toepassen, omdat het zwak, ontredderd en verdeeld was. Het zou al te idealistisch zijn, indien men den nieuwen koers van de Engelsche .politiek uit ethische overwegingen wilde verkla ren. De Britsche handel op het Verre Oosten heeft het zwaarste gelag te betalen gehad van den strijd tegen de „ongelijke” tractaten, en een voortgaan op den ouden weg zou leiden tot gewapende botsingen en steeds zwaarder ver liezen. De’ Engelsche politiek moet voor alle tractaat-mogendheden in China een nieuw richt snoer worden, want wie er niet mee gaat of haar contrarieert, stempelt zichzelf tot den tegen stander bij uitnemendheid van de Chineesche natie, aldus de N. Rt. Ct. Van Engelschen kant zal de oude politiek met groote behoedzaamheid geliquideerd moeten worden, want op verschillende plaatsen komen nog telkens scherpe anti-Britsche incidenten voor. Zoo is er pas weer hoogst verontrustend nieuws' gekomen uit Hankou, de tractaathaven aan den Jangtse die de Kantonneezen in bezit hebben. Het is daar nog water en vuur tusschen de Chineesche nationalisten en de Engelschen. De eersten zijn natuurlijk geneigd, het nieuwe royale gebaar van Engeland als een teeken van zwakheid uit te leggen. Maar wanneer de Engel sche politiek eenmaal een doel voor oogen heeft, mag men er op rekenen dat zij veel over haar kant zal laten gaan, om dit ten slotte te bereiken. in elk geval aanvaardt zij het feit dat ook in China de toestanden veranderd zijn en daarom zal het er op den duur toe komen, dat ook dit land een stel nieuwe tractaten krijgt in den geest van die, welke men aan Siam, een ander bondgenoot van de geallieerden in den grooten oorlog, heeft moeten toestaan, toen men tot het besef kwam dat men het niet langer de, wet kon stellen. Voor zoover te Londen bekend is, zijn alle mogendheden behalve Japan, zoo meldt de Tel., gunstig gestemd ten Aanzien van de Engelsche voorstellen. De bezwaren van de Japansche re geering berusten op de ongeneigdheid, de Chi neesche invoerrechten te verhoogen, daar dit schade zou berokkenen aan den Japanschen han del, en betreffen voorts de voorgestelde verdee- ling der douane-inkomsten tusschen het Noor den en het Zuiden, zonder overeenkomstige garanties ten aanzien van de schuldfundeering. De „Observer” zegt hieromtrent: „Wanneer Japan niet wenscht toe te geven, ziet Engeland zich geplaatst voor een uiteenvallen der gemeen schappelijk gevoerde buitenlandsche politiek in China, waarna alle mogendheden vrij zullen zijn, haar eigen inzichten te volgen, daar Engeland het duidelijk gemaakt schijnt te hebben, dat dit zijn laatste poging is om naar samenwerking te streven. Met dit vooruitzicht heeft men ?ich in Japan reeds vertrouwd gemaakt, hetgeen tot nieuwe pogingen heeft geleid om met Rusland tot overeenstemming te komen in zake Mand- sjoerije; pogingen, die, volgens hardnekkige ge- luchten, succes zouden hebben opgeleverd.” Keizer Josjihito. -j- e Een telegram Verloving van prinses Juliana? Volgens een bericht van „Extrabladet” te Stockholm zal prinses Juliana zich binnen kort verloven met den tweeden zoon van den kroonprins van Zweden en wel Prins Sigvad Oscar Frederik, hertog van Uppland, geboren op het kasteel Drottningholm 7 Juni 1907 en dus 19 jaar oud. N. v. d. D. De Culemborgsche moordzaak. Het gerechtshof te Arnhem heeft beves tigd de beschikking van de rechtbank te Tiel, waarbij V. en S„ verdachten in de Cu lemborgsche moordzaak, naar de terechtzit ting zijn verwezen. Binnenkort zal dus de zaak voor de rechtbank te Tiel worden be handeld. uit Tokio meldt, dat de Keizer van Japan Vrijdagnacht om 1 uur 35 is overleden. De thans was de derde zoon van den grooten Moet- soehito, den vermaarden Keizer van de ja- ren van de Restauratie en Japan’s opkomst als moderne groote mogendheid. De twee oudere broers waren echter reeds jong ge storven en toen prins Josjihito acht jaar was hiji was geboren te Tokio in 1879 werd hij tot waarschijnlijken troonopvolger verklaard. In Sept. 1887 bezocht hij de School van den Adel, en in Nov. werd hij op plechtige wijze tot keizerlijk kroonprins gemaakt. Ook na dien tijd bezocht hij de school nog twee jaar. In 1897 nam hij voor het eerst zitting in het Hoogerhuis, zulks De heer De Vries zegt dat in een andere gemeente dit adres voor kennisgeving is aange nomen, omdat er meer succes zou zijn te ver wachten als de Ver. van Ned. Gemeenten er zich voor spande. Kan men adhaesie betuigen en ook dez,e wenk aan H. O. en N. geven? De heer Woudstra is er tegen dat het Nijverheidsonderwijs hier ook in begrepen wordt, dat het minst kostbaar is. Als men het ambachtsonderwijs bemoeilijkt voor den onbe middelde zou spr. dat betreuren; dat onderwijs Kunnen we toch met z’n allen nog wel betalen, riet ambachtsonderwijs is zeer nuttig. De V o o r z.: De wenk van den heer De Vries zal aan Hemelumer Oldephaert en Noordwolde worden overgebracht. Het is niet de bedoeling het ambachtsonder wijs te bemoeilijken, maar men wil een billijke betalingsregeling voor de buitengemeenten. De heer Woudstra. Het slot zal zijn dat het ambachtsonderwijs er toch onder lijdt. Het is ook onbillijk dat de eene gemeente voor de andere moet betalen. Met 51 st. wordt besloten adhaesie te be tuigen. Tegen de heer Woudstra. Alsnu is aan de orde het adres van de wed. Noggeren. Besloten wordt de benoeming weer voor een jaar te bestendigen. Bij de rondvraag zegt de heer Visser dat er tegenwoordig op ’n bijzonder geanimeerde wijze met allerlei waren langs de huizen wordt gevent. Spr. gunt ieder een eerlijk verdiend stuk brood, maar de manier waarop hier nu gevent wordt doet iemand soms de gal over- loopen, bijv, als 3 of 4 personen uit eenzelfde gezin om beurten op denzelfden dag hun waren komen aanbieden. Veelal zijn dit kinderen die in een bijzondere vacantie de straat opgestuurd worden om hun kostje op te halen. Spr. wijst nu nog maar niet op de venters van buiten. Kan hier niet bij verordening ingegrepen door het venten alleen toe te staan op bepaalde uren of op vergunningen? De Voorz. Dit laatste kan zeker tegen de venters van buiten; voor plaatsgenooten is dat zeker geen gewoonte. Maar deze geheele zaak zal door B. en W. onder de oogen worden gezien. De heer Woudstra vestigt bij herhaling de aandacht op de slechte toestand van de af- sluitboomen van de draaibrug. Dat levert gevaar op en daarin dient fiu verandering gebracht. Dan moeten de boomen langs de Laan eens ge schoren worden en van de doode takken be vrijd. De Voorz. zegt dat wat de afsluitboomen van de brug betreft, de gemeente-opzichter zal worden gewaarschuwd. Het scheren der boomen aan de Laan enz. is gereserveerd voor winter- karweitje. Niemand meer iets hebbende, richt de Voorz. thans een woord van dank tot de leden IE flld. bij vrrliea hv van een vinger ingevolge de rechten, hem door zijn positie als kroonprins bij de grondwet verleend. Op 10 Mei 1900 trad Josjihito in het huwe lijk met een dochter van prins Mitsjitaka Koejo. Uit dit huwelijk werden vier zoons geboren, van wie de oudste, tot dusver Prins-Regent, Hirohito, opvolgt (geboren 29 April 1901), Toen op 21 Juli 1912 de groote keizer Moetsoehito stierf, kwam Jos jihito aan het bewind. Wegens den natio- nalen rouw volgde de kroning pas 2 Nov. 1914. Door samenloop van omstandigheden heeft Josjihito op den troon geen rol van beteekenis kunnen spelen. Gedurende den leiding meer in handen van de generaals admiraals en politieke partijleiders, dan in die van den vorst en sindsdien hebben de veldwinnende democratie, de toenemende invloed van het parlement en de uitbreiding van het kiesrecht de macht van den vorst nog ingekort. Bovendien heeft de zwakke gezondheidstoestand van Josjihito het hem onmogelijk gemaakt zich werkelijk te laten gelden. Niet alleen lichamelijk, maar ook geestelijk was hij zwak, en het was naar men zegt een zielsziekte, die het in Nov. 1921 noodzakelijk maakte, dat de Keizer van het bestuur des lands werd verwijderd en. aan Hirohito het regentschap moest wor den opgedragen. Een lang ziekbed heeft de krachten van den vorst gesloopt, en hij is dan thans overleden. De laatste jaren heeft de Keizer in groote afzondering doorgebracht; hij behoorde als actieve factor in Japan feitelijk al jarenlang niet meer tot de levenden. De nieuwe Keizer Hirohito regeert dus feitelijk al een jaar of vijf. Hij gaat door voor een intelligent en gematigd man. Met de Westersche beschaving is hij bekend, o.a. door een bezoek, dat hij kort na den grooten oorlog aan het Westen (o.a. aan Nederland) heeft gebracht. 113. Helmduiven, doffer, le de vorige. 2e Speerstra. 114. Dito duif, le de vorige. 123. Hyacinthen, doffer, le Joh. Siebesma, Sneek. 125. Cauchois, doffer, le Bakker, Hindeloopen. 126. Dito duif, le de vorige. 127. Staarhalzen, doffer, 2e Bakker, Hindel. 129. Spiegelvinken, doffer, le de vorige. 2e D. Oppenhuizen, Sneek. 130. Dito duif, le Bakker; 2e Oppenhuizen. 135. Bagadetten, doffer, le Monnigh, Bolsw. geel. 136. Dito duif, geel, de vorige. 137. Niet genoemde rasseri, doffer, le Bak ker, Hindeloopen met vinkduif. 138. Dito duif, le Bakker m. vinkduif. De tallooze eereprijzen, 3e pr. en E. V. M. enz. moesten achterwege blijven De Gereformeerde Kerken. Donderdagavond j.l. sprak ds. S. P. Ver meer, van Nijemirdum, in het gebouw voor Christelijke Belangen te Balk, over het con flict in de Gereformeerde kerken en zijn geestelijken achtergrond. De zaal was geheel gevuld. Postduivenver. L'Estafette. in de Kerstdagen hield bovengenoemde ver. een geslaagde nationale tentoonstelling in hotel Poelman. Hieronder de bekroningen. Klasse 1. Blauwband doffer, 2e prijs Gebr. Hofker, Nes op Ameland. 11. Blauwband duif, le prijs M. Heeringa, Leeuwarden, 2e Gebr. Hofker. lil. Lichtblauw krasdoffer, le M. Heeringa, 2e Bakker, Woudsend. IV. Dito duif, ie A. J. Snijders, 2e dezelfde. V. Donkerblauwkras doffer, le W. T. Stam, Sneek, 2e M. Heeringa. VI. Donderblauwe krasduif, le A. J. Snijders, Enkhuizen, 2e W. Hoekstra, Bolsward. IX. Zwartkras doffer, le prijs Bakker, Wouds end, 2e H. Waslander, Bovenknijpe. XI. Rood of Roodkras doffer, le G. de Haan, Sneek, 2e H. W. Bos, Sneek. XII. Dito duif, 2e prijs T. van Zanten, Sneek. XIII. Vaal doffer, 2e prijs Jac. de Vries, te Joure. XV. Bont doffer, le prijs M. Heeringa, 2e H. W. Bos, Sneek. XVI. Dito duif, le prijs K. S. de Jong, Olde- boorn, 2e G. de Haan. XVII. Niet genoemde kleuren, doffer, le H. W. Bos, Sneek. XVIII. Dito duif. Alleen een derde prijs toe gekend. Sierduiven. 19. Groninger Slinken. Doffer. Geen prijs toe gekend. 21. Holle kroppers. Doffer. 2e prijs A. L. Wes- terhof, Leeuwarden. 22. Dito duif. Z.E.V. de vorige. 23. Holl. kroppers. Doffer, le prijs Westerhof voornoemd. 24. Dito duif, le de vorige. 29. .Brünner kroppers. Doffer, 2e de vorige. 30. Dito duif, de vorige. 33. Silezische Kroppers. Doffer, le A. Bakker, Hindeloopen. 34. Dito duif, geen le en 2e. Een 3e prijs de vorige. 37. Pauwstaarten, doffer, le Chr. Bijlsma, Holwerd. 38. Dito duif, 2e Westerhof, Leeuwarden. 45. Strassers, doffer, le Bakker, Hindeloopen; 2e S. Brandsma, Huizum. 46. Dito duif, le K. Kooistra, Workum; 2e S. Brandsma. 55. Tumsche meeuwen, doffer, 2e N. Boer- sma, Bolsward, zwart. 56. Dito duif, N. Boersma, zwart. 61. BI. en Silveretten doffer, le E. Akkerman, Zwolle. 66. IJsduiven, duif, 3e de vorige. 69. Eksters, doffer, le Chr. Bijlsma, Holwerd. 71. O. Holl. Tuimelaars, doffer, le D. Oppen huizen, Sneek. 72. Dito duif, 2e de vorige. 78. Duitsche tuimelaars, duif, le J. Monnigh, Bolsward. 79. Duitsche Roek Tuim., rood doffer, le J. Monnigh, Bolsward. 80. Dito duif, le de vorige; 2e J. Witteveen, Bolsward. 81. D. roek Tuim., zwart, doffer, le de rige; 2e J. Monnigh. 82. Dito duif, 2e J. Monnigh. 83. Idem andere klasse, doffer, le Monnigh, Bolsward. 84. Dito duif, le J. Monnigh; 2e J. Witteveen. 86. Deensche Tuimelaars, duif, le J. Huizinga, Leeuwarden. 89. Pruisische Hoogvliegers, doffer, le K. Kooistra, Workum. 90. Dito duif, le Kooistra, Workum. 97. Zwaluwen, doffer, le Joh. Siebesma, Sneek. 99. Vleugelduiven, doffer, le S. H. Speer stra, Ijsbrechtum. 103. Lahore duiven, doffer, le A. Bakker, Hindeloopen; 2e Huizinga, Leeuwarden. 104. Dito duif, le de vorige. 105. Brusters, doffer, le Bakker, Hindel. 106. Dito duif, le de vorige. 107. Poolsche Lynxduiven, doffer, le Bakker, Hindeloopen. 108. Dito duif, le Kooistra, voornoemd. 109. Leeuwerikduiven, doffer, le Huizinga, Het onderzoek Leeuwarden 110. Dito duif, de vorige.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1926 | | pagina 1