DE I DON Q De Zoon van Zorro (De Man met de Zweep) Douglas Fairbanks’ nieuwste Glurieuse Creatie welke U natuurlijk wordt gebracht door ilO ACOOP lij DE WAAG ÊISCHTGOIEKWAUTEI1 DUS, E1SCHT annex STAAT AAN DE SPITS W YMBRITSE RAD EEL, mill Oreso Issniti Iiié jKRACl lÉCONfllj -JT"- w.v.hgllanV^J l ZWITSERFji I Eens in maanden I SNEEKER COURANT «n WYMBRITSERMDEEL 2000 200 150 43eJAARGAR T - flo. 3S Brandenburgh 1 ZATERDAG JARDARI 1937 lijden binnen 30 d. <r SNEEK, 18 Januari 1927. Aan den Gemeenteraad. SNEEK, 24 Januari 1927. Ikerings Bank te Sohiedem j INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. t/m d worden wordt ter inzage gelegd voor de raads- SNEEK, 24 Januari 1927. Aan den Gemeenteraad. Bij raadsbesluit van 1 Juni 1926, no. 10, goedgekeurd B. en W. stellen den raad o. a. voor: No. 1.851.3.02.7-2(1). Aanbeveling van Burgemeester en Wet houders voor de benoeming van een lid der Commissie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs. Plaatsvervangende leden: F. Blok. P. Bos. D. Zuiderbaan. Januari 1927, 2e afd. F, Ingekomen zijn: a. r In verband met een voor le. aan Mej. W. A. Harms eervol ontslag te verleenen als onderwijzeres in de nuttige hand werken aan de O. L. School te Scharnegoutum; 2e. uit de reeds vermelde voordracht een vaste onderwijzeres in de nuttige handwerken aan de O. L. School te Scharnegoutum te benoemen op eene jaarwedde van f200.- door de Gedeputeerde Staten Plaatsvervangende leden: 1. a. F. Blok. b. L. L. Lampe. 2. a. A. Smeding. b. J. de Groot. 3. a. D. Zuiderbaan. b. F. de Wolf. Donderdag 27 Januari 1927, ’s voorm. 10’/2 uur. Vergadering van den Raad der gemeente op -i I slechts twee bevoegden No. 1.824.511.2(19). Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van de verordening op het houden van veemarkten in de gemeente Sneek. Mej. M. Velsink wordt met 11 st. benoemd; mej. A. de Boer had 2 st. Punt IV. Idem van een lid der Plaatselijke Commissie van Toezicht op het {.ager On derwijs. B. en W. schrijven:. De heer Th. J. van Wijk te Woudsend heeft bij schrijven van 23 December 1926 medege deeld, dat hij meent in de gegeven omstandig heden de benoeming tot lid der Plaatselijke Commissie van Toezicht op het Lager Onder wijs niet te kunnen aannemen. komt er eens een film uit waar de heele stad over spreekt en in extase geraakt Zoo’n film is H. M. Tromp, ambtshalve voorzitter; W. Gaastra, Heeg, lid; E. van der Meulen, IJsbrechtum, lid; G. Grondsma, Oosthem, lid; S. van der Werf, Heeg, lid; H. P. Wesselius, Heeg, pl.verv. lid; S. de Boer, Oppenhuizen, pl.verv. lid; W. Nauta, Hommerts, pl.verv. lid. Wij stellen U voor de aftredende leden allen opnieuw voor het tijdvak van vier jaren te be noemen, alzoo vanaf 1 Maart 1927 tot 1 Maart 1931, met uitzondering van den heer S. van der Werf, die zich binnenkort elders gaat vestigen, en in diens plaats aan te wijzen den heer P. G. P. Nijsen te Woudsend. Voorts berichten wij U, dat wij van den heer S. Kooistra Sr. te Folsgare de mededeeling ont vingen, dat hij bedankt had als lid van het stem- bureau Sneek Op grond van artikel 59, 2e lid der Kieswet adviseeren wij U in de vacature-Kooistra te voorzien, door het plaatsvervangende lid j. Speerstra in diens plaats te benoemen, terwijl wij als opvolger van den heer Speerstra aanbe velen den heer S. Kooistra Jr. te Folsgare. De leden worden bij acclamatie benoemd. Punt VI. Verzoek van H. Velzen, brug wachter te Woudsend, om ontslag als zoo danig, met voorstel van B. en W. lil iiiwiw >i nr'iim- I IBSg-STOS i Wij stellen U voor uit deze aanbeveling tot de benoeming van een lid der Plaatselijke Com missie van Toezicht op het Lager Onderwijs over te gaan. De heer Landman vraagt even een ge sloten zitting, welk voorstel de heer Rijpma steunt en waartoe wordt besloten. Na heropening wordt de heer kapelaan J. C. H. E. Nieberding met 9 st. benoemd; .de heer W. F. A. Overmeer had 4 st. Punt V. Idem van een lid van het stem bureau Sneek en van leden van het Hoofd stembureau. B. en W. adviseeren: Ingevolge artikel 33, 7e lid der Kieswet wor den de leden en plaatsvervangende leden van ’het hoofdstembureau voor de verkiezing van leden van den raad, benoemd voor den tijd van vier jaren. Met uitzondering van den Burgemeester, die op grond van artikel 33, 6e lid der Kieswet ambtshalve voorzitter van het hoofdstembureau is, moeten de thans zitting hebbende leden met ingang van 1 Maart 1927, als zoodanig aftreden. Het hoofdstembureau is samengesteld uit de volgende heeren: H. M. Tromp, ambtshalve voorzitter; Wij zouden bij het tot dusver gevormde fonds thans wenschen te voegen een som van f259.42, vormende het overschot, dat ontstond bij het opnieuw beleggen van de waarden van 26 diverse obligaties uit het gemeentelijk obligatiebezit, die gedurende 1926 uitgeloot zijn, en stellen U voor, daartoe het volgende besluit te nemen: De Raad der gemeente Sneek; Gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders van 11 Januari 1927, no. X 07.352.621(2); BESLUIT: Burgemeester en Wethouders te machtigen, het bedrag ad f 259.42, dat na het opnieuw beleggen van de waarden van 26 diverse, gedurende 1926 uitgelote, obligaties uit het gemeentelijk obligatiebezit overbleef, te beleggen op de spaarbank te Sneek bij het daar reeds uitstaande be drag ad f2328.18, onder bepaling, dat opneming der gel den slechts kan plaats hebben tegen kwitantie van den gemeenteontvanger; voor gezien geteekend door Burge meester en Wethouders. Aldus enz. No. 1.811.111.2(26). Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van het raadsbesluit van 1 Juni 1926, no. 10, waarbij aan R. Nieveen een per ceeltje grond aan de Rienck Bockemakade in huur werd toegewezen. nuttige handwerken, terwijl Mej. Velsink tevens de akte van bekwaamheid als onderwijzeres Op een vraag van den heer Cnossen deelt heeft verworven. In verband met een en ander stellen wij U j’; ook de andere scholen nu zullen voor gerekend met ingang van 1 Januari 1927: doen profiteeren van deze beslissing, het is ech- op het beroep van den raad tegen het besluit van Ged. St. tot niet goedkeuring van het raadsbesluit inzake de vergoeding over 1923 te betalen aan de R.-K. School te Heeg. Deze ver goeding is nu vastgesteld op f 189.90. De Secretaris deelt mede, dat de raad feitelijk voor twee derde, de school voor een derde gelijk kreeg. de S e c r e t a r i s nog mede dat B. en W. zoo veel mogelijk c I ter de vraag in hoeverre dit gaat, omdat de raadsbesluiten voor die scholen reeds rechts- i kracht verkregen hebben. Punt III. Benoeming van eene onderwijze res in vak k aan de Openb. Lagere School te Scharnegoutum. l Uit onze Raadzaal. Abonnementper jaar 1 2.50 fr. p post f 3.60. Advertentieën 9 ct. p. regel. Inge zonden mededeelingen hooger, bij Abonnement belangrijke korting Advertentiën worden tevens gratis ge plaatst in de SNEEKER COURANT 7K gld. bij verlies Eft gid. bij verlies van TE flld. bij verlie Iv vaneen dnim. vU een wijsvinger van een vinger Punt I. Notulen der raadsvergadering van 18 December 1926. Op advies der commissie z. h. s. vastgesteld. Punt II. Ingekomen stukken en mededee lingen. Resolutie van Gedeputeerde Staten d.d. 19 .217, 2. 1' no. 68, houdende goed keuring van de gemeentebegrooting met bijla gen voor den dienst 1927. b. Idem d.d. 29 December 1926, no. 6, houden de goedkeuring van het raadsbesluit d.d. 18 December 1926, tot onderhandsche verhuring van een perceel weiland te Goënga aan F. Bijl, cl 1 d cl cl 1' c. Idem d.d. 23 December 1926, 2e afd. W, no. 34, houdende definitieve vaststelling van den suppletoiren legger van waterstaatswerken (ophaalbrug te Tirns), voorloopig vastgesteld bij raadsbesluit van 9 October 1926. d. Schrijven van K. Boersma te Goënga, be vattende de mededeeling, dat hij zijn herbenoe ming als lid van de Plaatselijke Commissie van toezicht op het L. O. in deze gemeente aan neemt. e. Verslag van den arbeid der Commissie tot wering van schoolverzuim in deze gemeente over het jaar 1926. f. Schrijven van het bestuur der Vereeniging „Dorpsbelangen” te Oppenhuizen c. a., houden de mededeeling, dat het door particulieren bijeen te brengen bed_rag ad f 10.400.als bijdrage in de kosten van den bouw eener brug over de Westerbrugsloot, thans is ingezameld. g. Adres van de Schippersvereeniging „Een dracht maakt Macht” te Heeg, houdende ver zoek stoppalen te plaatsen bij de draaibrug te Woudsend, benevens het 'aanbrengen van nog eenige verbeteringen voor de scheepvaart. h. Schrijven van het bestuur der Vereeniging Dorpsbelangen te Woudsend, waarbij instem ming wordt betuigd met.het adres, onder g. ge noemd. i. Verzoekschrift van A. Th. Nolles te Oudega (H. O. en N.) om den termijn van ontruiming der woning te Woudsend no., 210 (vervallende 27 Februari 1927) met 6 maanden te willen ver lengen. j. idem van Sjoerd Temming te Woudsend om den termijn, binnen welke de door hem be woonde woning no. 65, moet zijn ontruimd (vervallende 26 Januari 1927) te verlengen tot April of Mei 1927. De stukken, vermeld onder, a aangenomen voor notificatie. e. I leden. f. wordt aangenomen voor notificatie, onder mededeeling, dat bedoeld bedrag volgens be sluit van B. en W. vóór 1 April ’27 moet wor den gestort. g. en h. in handen gesteld van B. en W. om advies. i. en j. worden in verband met ingekomen rapporten van Gemeente-opzichter en Gezond- heidscommissie ingewilligd; wat het laatste on- der j. genoemde betreft tot 26 April 1927. Ingekomen is nog de Koninklijke beslissing E SÏEEKEH COUEÊEI Voorzitter de heer H. M. Tromp, burgemees ter. Secretaris de heer 11. M. Martens. Aanwezig 13 leden. Afwezig de h.h. Bakker en Rengers. De V o o r z. heet allen welkom in deze eerste vergadering van dit jaar en wenscht onder dank zegging voor de ontvangen gelukwenschen bij de jaarwisseling de leden eveneens geluk. Het afgeloopen jaar was onder den invloed van de ongunstige resultaten in het veehoudersbedrijf, niet gunstig. Spr. hoopt dat 1927 .beter zal zijn en dat onder Gods zegen het werk van den laad hu dat jaar tot heil der gemeente zal strekken. De heer Schilstra vraagt en verkrijgt verlof om na behandeling der agenda een vraag te stellen over het plaatsen van een lichtpunt aan den weg naar IJpecolsga. SNEEK, 4 Januari 1927. Aan den Gemeenteraad. Onder overlegging van een schrijven der Commissie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs, bevelen wij bij U aan voor de benoeming tot lid dier Commissie ter veerziening. in de vacature, welke op 1 Januari jl. is ont staan door de periodieke aftreding van het lid, den heer Johs. Halbertsma Hzn. 1. Johs. Halbertsma Hzn., koopman; 2. J. S. Koopmans, inspecteur directe belastingen enz. No. X 07.352.621(2). Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het beleggen van gelden op de spaarbank te Sneek ten behoeve van het carillonfonds. SNEEK, 11 Januari 1927. Aan den Gemeenteraad. Gedurende de laatste jaren zijn verschillende kleine bedragen gereserveerd ten behoeve van den aankoop van een nieuw of voor de restauratie van het nog in het bezit der gemeente zijnde carillon in den St. Martinitoren. Het aldus gevormde en op de spaarbank alhier belegde „carillonfonds” bedraagt thans, mèt de over 1926 ge kweekte rente, f2328.18, terwijl bovendien in den loop van het vorige jaar van H. M. de Koningin-Moeder een gift van f 100.ten behoeve van het carillon werd ont vangen. Aan den Gemeenteraad. Tot leden en plaatsvervangende leden van het Hoofd stembureau voor de verkiezing van de leden van den Gemeenteraad, van welk bureau de Burgemeester ambts halve voorzitter is, werden in Uw vergadering van 8 Janu ari 1923 voor den tijd van vier jaren benoemd: Leden: G. L. Dokkum. S. Breeuwsma. M. A. Kuijt. P. Sikkes. Door het overlijden van den heer M. A. Kuijt ontstond een vacature, waarin in Uw vergadering van 6 April 1925 werd voorzien door de benoeming van den heer J. G. W. Kiezebrink, die inmiddels ook is overleden. De leden en plaatsvervangende leden treden 17 Febru ari a.s. periodiek af. Wij geven U in overweging met ingang van 17 Februari a.s. overeenkomstig art. 33 der Kieswet, voor den tijd van vier jaren te benoemen vier leden en drie plaatsver vangende leden van bovengenoemd Stembureau, waarvoor wij aanbevelen als: Leden: 1. a. G. L. Dokkum. b. F. Boeijenga. 2. a. S. Breeuwsma. b. U. Sijtema. 3. a. W. Hoekstra. b. A. Bronsema. 4. a. P. Sikkes. b. J. Wind. In verband hiermede hebben wij der Com missie verzocht opnieuw een aanbeveling in te zenden. Onder dagteekening van 14 Januari 1927 heeft zij ahn dat verzoek voldaan. Hare aanbeveling luidt als volgt: 1. de heer W. F. A. Overmeer te Heeg. 2. de heer J. C. H. E. Nieberding te Westhem. 1,1 in ..ii mi «vnaaM i van Friesland bij besluit van 2 Juli '026, no. 2, is aan R. Nieveen, alhier, verhuurd een stukje grond ter grootte van 10 M.2, deel uitmakende van de Rienck Bockemakade, kadastraal bekend gemeente Sneek, Sectie B, no. 3790, tegen een huurprijs van f 5.— per jaar. Naderhand is gebleken, dat het op dit perceeltje te bouwen kantoor doelmatiger kon worden ingericht, wan neer de in te nemen oppervlakte 14‘/2 vierkanten Meter inplaats van 10 M.2 werd. In verband hiermede verzocht de heer Nieveen hem een dergelijke vergrooting van het gehuurde stukje grond toe te staan. Wij hebben hiertegen geen bezwaar, mits de huurprijs van f 5.— op f 10.— per jaar wordt verhoogd. - De heer Nieveen verklaarde met dezen verhoogden huur prijs accoord te gaan. Wij stellen U mitsdien voor het volgende besluit te nemen: De Raad der gemeente Sneek; Gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders d.d. 24 Januari 1927, no. 1.811.111.2(26); BESLUIT: onder voorbehoud van de goedkeuring van de Gedepu teerde Staten het raadsbesluit van 1 Juni 1926, no. 10, te wijzigen in dien zin, dat de oppervlakte van het aan R. Nieveen te verhuren stukje grond, genoemd onder II, letter a, van dat besluit, wordt gebracht op 14'/2 M.2 en de huurprijs van dien grond bepaald op f 10.per jaar. Aldus enz. No. 07.51(5). Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot benoeming van leden en plaatsvervan gende leden van het hoofdstembureau voor de verkiezing van leden van den Gemeente raad. Op grond van het bepaalde sub a in het Koninklijk besluit van 23 Februari 1922, S. 76, zijn in artikel 5 der „Verordening op het houden van veemarkten” voorschrif ten opgenomen omtrent het begin en het einde van den tijd, waarbinnen vee ter veemarkt mag worden toegelaten. Genoemd artikel 5 der verordening bepaalt, dat de toe lating gedurende het tijdvak van 1 Maart tot 1 November tusschen 7 en 10 uur mag plaats vinden en gedurende de periode van 1 November tot 1 Maart tusschen 8 en 10 uur. Handhaving van deze bepaling stuit in den tijd der groote herfstaanvoeren op moeilijkheden. Tijdens het grootste gedeelte van de maand November is de aanvoer van een zoodanigen omvang (op 2 November 1926: 3748 stuks vee), dat, bij openstelling der markt om 8 uur, op het tijdstip, dat de handel het hoogtepunt begint te bereiken d. i. om 8% uur, na aankomst van den sneltrein uit Leeuwarden en den personentrein uit Sta voren een zeer groot deel van het ten verkoop aan gebrachte vee nog buiten het marktterrein op toelating zou wachten. In verband hiermede komt het ons gewenscht voor, dat gedurende de eerste drie Dinsdagen in de maand Novem ber het vee tusschen 7 en 10’/2 uur des voormiddags mag worden toegelaten. In dit geval zal op het drukste oogen- blik der markt al het vee de controleplaatsen kunnen zijn gepasseerd. Voor de toelating van vee op het marktterrein voor zons opgang is de vergunning noodig van den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw. Bij dezen bewinds man bestaan blijkens zijn hierbij overgelegd schrijven tegen toelating van het vee om 7 uur des voormiddags gedu rende de drie genoemde Dinsdagen geen bedenkingen. Definitieve verleening der vergunning is bereids aan gevraagd. Ook de Inspecteur van den veeartsenijkundigen dienst kan zich met een regeling in den bovenaangeduiden zin vereenigen. Diens schrijven, dat op deze zaak betrekking heeft, voegen wij tevens hierbij. Wij maken van deze gelegenheid gebruik, om het eind tijdstip van toelating gedurende de zomermaanden iets later te stellen, en wel om 10!/2 uur. De noodzakelijkheid hiervan is in de praktijk gebleken. De veeaanvoer reeds om 10 uur te doen eindigen, geeft in de genoemde maanden wel eens moeilijkheden. Op grond van het vorenstaande geven wij U m over weging, den thans geldenden tijd van toelating van vee tot de markt in den vorenaangegeven zin te wijzigen door daartoe het volgende besluit te nemen: De Raad der gemeente Sneek: Gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders d.d. 18 Januari 1927, no. 1.824.511.2(19); BESLUIT: Het le lid van artikel 5 der „Verordening op het houden van veemarkten in de gemeente Sneek” voortaan te doen luiden als volgt: „1. De tijd, gedurende welken vee ter veemarkt mag wórden toegelaten, wordt alsvolgt bepaald: a. gedurende het tijdvak van 1 Maart tot en met den 3den Dinsdag in November van 7 uur tot 10'/2 uur; b gedurende het tijdvak van den 4den Dinsdag m No vember tot 1 Maart van 8 uur tot 10 uur.” B. en W. adviseeren: Bij schrijven d.d. 31 December 1926 heeft Mej. W. A. Harms, onderwijzeres in de nuttige handwerken aan de O. L. School te Scharne- •goutum, verzocht haar met ingang van 1 Janu ari 1927 als zoodanig ontslag te willen verlee nen, wegens hare benoeming tot onderwijzeres aan de O. L. School te Lemmer. Waar spoedig handelen hier geboden was hebben wij hare toelating als assistente met in gang van. 1 Januari 1927 ingetrokken en haar vergund de lessen in de nuttige handwerken met ingang van dien datum te staken. Hiertegen bestond geen bezwaar daar inmid dels reeds eene opvolgster voor Mej. Harms was gevonden in Mej. M. Velsink te Sneek, die wij op grond van den door U bij besluit van 19 December 1925 vastgestelden algemeenen regel omtrent de toelating van assistenten, gerekend met ingang van 1 Januari 1927 tot wederopzeg ging hebben toegelaten Sis assistente aan de O. L. School te Scharnegoutum op een belooning van f 200.per jaar. Voorts hebben wij Mej. Velsink benoemd tot tijdelijk onderwijzeres in de nuttige handwerken aan dezelfde school op eenfe jaarwedde van eveneens f200.zulks tevens gerekend van 1 Januari 1927 af. Deze tijdelijke benoeming dient echter door een vaste te worden vervangen. Voor de benoeming moeten wij U een voor dracht van zoo mogelijk minstens drie bevoeg- den overleggen. Na met den Inspecteur van het Lager Onderwijs in de inspectie Sneek overleg te hebben gepleegd en na het bericht van het Hoofd der betrokken school te hebben inge- i wonnen, besloten wij geen oproeping van sol- j licitanten te plaatsen, doch te volstaan met U j een voordracht van i over te leggen nl.: 1. Mej. M. Velsink te Sneek. 2. Mej. A. de Boer te Scharnegoutum. Beide dames zijn in het bezit van de akte voor j 1-5

Sneeker Nieuwsblad nl | 1927 | | pagina 1