JU DRUKWERKEN I, I lie druktechnieken loderne drukwerken erk uan de beste Hollandsche Sierkunstenaars I1 I- lo* 200 NIEUWSTIJDINGEN. 5 I 1 I Vrij Entrée annex SNEEKER COURANT m WYMBRITSEMDEEL 16, 18, 19 APRIL R.H.B.S. SNEEK illitiiil Inin in liinM Imi V"Hwh|ai Stoutst® BtetS [1 I Brandenburg^ Co., - 43eJKARGABG 53 zich een eere-comité gevormd on- stand van de onderwijzeres ingesteld. De Statenverkiezingen in Groningen. i ver- Verpi. Cat. 10 cent Geopend 11—4 uur Ontsmetting van scheerkwasten. In de provincie heeft zich een geval ?r N Abonnementper jaar f 2.50 fr. d post f 3.60. Advertentieën9 ct. p. regel. Inge zonden tnededeelingen hooger, bij Abonnement belangrijke korting Advertentiën worden tevens gratis ge plaatst in de SNEEKER COURANT f4124.— - 3980.— K 1 flld. ingeval van over lijden binnen 30 d. Een bijna 100-jarige naar de stembus. Te Beuningen heeft een vrouw van 99 jaar en 11 maanden bij de jongste kiezingen haar stem uitgebracht. WOEKSDAG 13 APRIL 1937 behaald in 1925 te Sneek en te 'Rijs( Lau- gebruik te desinfecteeren. Dit kan geschie-' bijl werkrans) in 1926 te Wolvega en te Rijs den met een 1 oplossing formaldehyde, 1 (Bondsconcours). Thans zijn directeur en waarin de kwast 24 uur onoergedompeld leden vol ijver om een eersten prijs in die afdeeling te behalen. De verbanning der Indische communisten naar Nieuw-Guinea. Een correspondent der N. R. Crt. schrijft uit Semarang aan z’n blad: In het kille ochtendlicht ter reede lag de grijze kruiser. In het holste van den nacht was de politie rondgetrokken, de kampongs door en had vrouwen en kinderen naar het hoofdbureau gebracht waar, wat verschrikt, maar stil en gelaten, ze in een troepje bif- eengedrongen temidden van de vreemdste pakken en manden, rustig wachtten. Op het voorplein van de oude kazerne vormde zich een andere groep. Het waren de communis ten. Politie met karabijnen rondom, eenig geroep en geloop, het aanzetten van moto ren en toen dreunden door het nachtelijk Semarang waar de burgerij nog van niets wetend sliep, achter elkaar de vrachtauto’s en autobussen met menschen en goederen naar de haven. Daar gloorde reeds het eerste bleeke licht. Veel helle schijn van electrische lampen bij den steiger, waar appèl gehouden werd; veel gewapende politie rondom en hoog boven het slapende havengebied telkens het flonkerlicht van den vuurtoren. Als een streep het smalle havenkanaal tusschen de pieren en daarbuiten, zacht ruischend, de ochtendblanke zee waar nog de schepen sliepen in den koelen Westenwind. De be drijvigheid bij ’t havenkantoor, ’t geroep en geloop deed wat vreemd en onwezenlijk. Er was weinig rumoer. Toen traden, één voor één, de vier-en-zestig communisten van Semarang en ommelanden de loopplank op van de motorboot, gevolgd door de vrou wen en kinderen. Het ging alles rustig, zon der klachten, zonder verzet of beweging, met die uiterlijke onaandoenlijkheid die men in het Oosten kent. En toch gingen deze menschen voor altijd weg van Java. Deze 64 verbannen communisten, de 26 vrouwen en de 27 kinderen hen trof het vonnis der interneering en zij gingen gewoontjes, met allerlei bezittingen belast, aan boord, als gold het de emigrantenreis naar Deli en niet deze andere, zoo veel langere, zoo veel ernstiger reis: naar het ballingsoord op Nieuw-Guinea. Want daarbuiten, waar de zee, zacht dei nend, als mat zilver glansde, wachtte de „Java”. En toen de kleine motorbooten en de prauwen dichterbij kwamen, toen rezen de grijze stalenwanden wel grimmig lood recht uit de zee omhoog, en de gepantserde masten als torens en de kanonnen laag en lang, dreigend naar voren gericht als moest dit machtig maaksel van staal en ijzer van Indië’s snelsten, grootsten kruiser deze vijanden van het gezag nog voor he’ laatst overtuigen van de kracht en de macht waartegen hun ijdel verzet was gericht. Zij gingen de gangplank op, de vrouwen en kin deren naar het voorschip, de mannen tus- schendeks, en al spoedig lichtte de „Java” het anker, en voer statig heen naar waar de zon opkwam uit zee. Sterk en snel is deze kruiser, en zij was spoedig slechts een stip aan den horizon. Keken van haar lage dekken, tusschen geschut en pantser- torens, de bannelingen nog een laatste maal naar de blauwe rij van Java’s vulkanen? Men weet het niet. Men weet niet wat de gevoelens zijn van deze menschen die, het gelaat effen en onbewogen, ons ver en vreemd blijven. Zij die achterbleven gevoelden toch wel even de beteekenis van dit oogenblik honderd-dertig menschen die, voor goed, hun vaderland verlaten. Honderddertig uit één residentie die daar door een oorlogs schip worden weggebracht naar de mon ding van den breeden Digoel, waar straks de „Fomalhout” hen verder brengen zal tot waar, diep in het binnenland, het internee- ringskamp hen wacht. Het kleinste kind ter wereld. Te Battersea (Eng.) werd in December van het vorige jaar een meisje geboren, dat bij de geboorte nog geen 965 gr. (dus slechts iets meer dan 9J4 ons) woog en een lengte had van ca. 38 c.M. Thans, na zorg vuldig te zijn opgepast en een aanval van bronchitis te hebben doorstaan, weegt het ruim 1.8 K.G. Zondag is het kind voor het eerst uit geweest, n.l. naar de kerk om te worden gedoopt. Volgens een ooggetuige moet de baby bij de geboorte meer hebben geleken op een kinderpop dan op een' toe komstige dame. Verslag 1926 Raad van Arbeid. Invalidïteitsrente. Aantal ingekomen aan vragen: 125. Aantal toegekende renten 100. Ouderdomsrente. Het aantal in eerste in stantie of in beroep toegekende renten Krachtens artikel 373 bedroeg 225. Het to naal der toegekende ouderdomsrenten be droeg f 34.008. Weduwenrente. Het aantal in 1926 inge- Komen aanvragen om weduwenrente be- proeg 44. Het totaal bedrag der toegekende weduwenrenten bedroeg f7725.12 of ge middeld f 179.65 per weduwe. Weezenrente. Het aantal kinderen, voor wie in 1926 weezenrente werd aangevraagd, [bedroeg 52 uit 26 gezinnen. Het totaal be trag der toegekende renten bedroeg f 5021.64 of gemiddeld f88.10 per kind. I Toepassing art. 99100 en 101 Invalidi teitswet. Totaal aantal ziektegevallen 54. potaal aantal verpleegdagen in 1926 3350. «Eind Dec. nog in behandeling 21 patiënten. I Zegelverkoop. Aan het kantoor van den [Raad werden in 1926 verkocht voor totaal P89.537.45 aan gewone zegels; dagzegels [704.521'2; navorderingszegels: f86.711,40; plokzegels: f458.80, totaal f 177.412.17’/2. Het bedrag der navorderingen blijkt be langrijk stijgende nl. 1926 f86.711.40 1925 - 74.180.72 >/2 1924 -61.099.20 1923 -58.631.021/2 1922 -51.945.471/2 1921 -50.274.— I Uit deze bedragen blijkt voldoende dat fe medewerking ten opzichte van premie betaling zeer te wenschen overlaat. I Bij herhaling wordt hier de klacht geuit, fiat van Overheidswege niet wettelijk is frastgelegd een voorschrift, krachtens het- |welk voor alle deugdelijk verschuldigde [navorderingsbedragen 20 procent extra [wordt geheven tot dekking der geheel noodig veroorzaakte extra-onkosten. Ouderdomswet. Met de Raden van Arbeid Leeuwarden en Heerenveen werd een rege ling overeenkomstig art. 44 der Radenwet getroffen omtrent twee gemeenschappelijke inspecteurs V.O.V. Door die inspecteurs werden in samenwerking met de agenten, 'n dit gebied 1407 posten afgesloten met ken weekrenté van f 10.329. Een bedrag aan eerste onkosten van f 35.475.64 kon worden geboekt. Ongevallenwet. Aantal loonlijsten ingele- verd door werkgevers aangesloten bij R. B. 1926 le halfj. 2651; aangesloten bij een Risico dragende Ver., dienstjaar 1926 Dwangbevelen. Het aantal uitgevaardig de dwangbevelen beliep: 191. Het totaal be drag aan gevorderde premie bedroeg f 1590.15. JE gld. bij verlies Xv van een vinger Ongelukken. Maandagmiddag om 12 uur is het vier jarig dochtertje van den heer F. Hermans te Schaesberg onder een autobus geraakt en op slag gedood. Zaterdagmiddag is het 9-jarig zoontje van den landbouwer O. te Neede in een leemkuil in den Needschen berg verdron ken. in den eerewedstrijd aldaar nog de derde prijs werd gewonnen. Eenige jaren heeft de inzinking geduurd en heeft de muziek- vereeniging zich met moeite staande weten te houden. Doch thans is men deze te bo ven, ofschoon niet vergeten. In 1923 be haalde men te Oosterend weer een 2en prijs in de 2e afdeeling. In 1924 te Leeu warden en te Hindeloopen, beide malen een tweeden prijs in de 2e afdeeling, waarna men in de le afdeeling moest werkzaam kend lid der vereeniging, sommige anderen 25 jaar. Op het vaandel prijken 20 medailles en een (1) lauwerkrans. De eerste medaille (derde prijs in de laagste afdeeling) is be haald in 1905. In 1907 te Groningen werd reeds een tweede prijs in de le afdeeling behaald, doch hiermede was voorloopig he hoogtepunt bereikt. Een achteruitgang trad in. Dit bleek in 1909 te Drachten, waar men zich moest tevreden stellen met een tweeden prijs in de 2e afdeeling, ofschoon Ernstig ongeluk op een Nederlandsch motorschip. Aan boord van het Ned. motorschip de Onderneming 6, dat voor rekening der firma i Slikken uit Amsterdam naar Antwerpen voer, is nabij Oudenaarde een vreeselijk on geluk gebeurd. Omstreeks tien uur in den morgen bevond de schipper zich met zijn knecht nabij den motor van het schip. Hij| werkte aan ’n zuurstof-cylinder, die ten ge volge van een onbekende oorzaak plotse ling uiteensprong. De ontploffing was zoo hevig, dat van den knecht, die geknield bij den motor stond, hoofd en handen letterlijk werden afgerukt, terwijl den schipper stukken ijzer in buik en borst drongen. Beide slachtoffers, l de 31-jarige Joh. A. v. d. Helder uit ’s Her- i togenbosch en zijn 20-jarige knecht C. V. v. d. Maas uit Rilland Bath, moeten dadelijk 1 dood zijn geweest. Hun kleeren hadden bo- van vendien vlam gevat. Door de weggeslinger- miltvuur voorgedaan tengevolge van het de stukken ijzer was het schip lek geslagen, £TAr\r«»f1z iron oan o rvzvlzrxr»!-» 1 een onbekend gebleven marskramer. Klaar- blijkelijk bestond de kwast uit varkenshaar dat besmet was met miltvuurbacillen. Met den burgemeester aan ’t hoofd hec i zich een eere-comité gevormd om dezen zomer door een tweedaagsch concours (1, j en 21 Juli a.s.) het feit van ’t 30-jarig be- staan feestelijk, te gedenken. Voor deze ge- legenheid hebben zich 56 muziek- en zang verenigingen laten inschrijven. De jury wordt gevormd door de heeren Paardekoper te Leeuwarden, Schuitmaker en v. d. Rovaert beide te Amsterdam. L. C. Het fonografisch vastleggen der Friesche dialecten. Zaterdagmiddag is in de Provinciale Bibliotheek in het Kanselarijigebouw te Leeuwarden een aanvang g,emaakt met het fonografisch opnemen der Friesche dialec ten voor de „Lautabteilung” van de Pruisi sche Staatsbibliotheek te Berlijn, door Ge- heimrat Prof. Dr. Theodor Siebs, hoog- leeraar aan de universiteit te Breslau en Dr. Walther Steller, privaat-docent aan deze universiteit. Technisch leider is Prof. Wil helm Doegen, de directeur der Lautabtei lung. Het ligt in de bedoeling de voornaamste Westerlauwersch-Friesche, dialecten op deze wijze vast te leggen. Met de meeste Duitsche dialecten is dit reeds gebeurd, evenals met de Noordfriesche. Als het werk hier afgeloopen is komt het Oost-Friesch aan de beurt. In het geheel zijn meer dan 300 talen der wereld opgenomen, terwijl ook het stemgeluid van verschillende beroemde historische personen, o. a. van den Indischen wijsgeer en dichter Rabin- .dranath Tagore, van den vroegeren Duit- schen president Friedrich Ebert en van ex- keizer Wilhelm II fonografisch vastgelegd zijn. Ter postbezorging van correspondentie op de spoorwegstations. Reeds bestaat aan de spoorwegstations gelegenheid om voor het binnenland be stemde, niet aangeteekende expresse-brie- ven ter verzending aan de bagagebureaux af te geven tot uiterlijk 10 minuten voor het vertrek van den trein waarmede verzending moet plaats vinden. Met ingang van 15 Mei a.s. zal ook voor gewone binnenlandse#.* niet aange teekende correspondentie de gelegenheid tot deze wijze van verzending geopend worden. Voor eiken brief zal boven de frankee- ring een extra-vergoeding van 10 cent ver schuldigd zijn. Een onderwijzerskwestie. De gemeenteraad van Vorden (G.) heeft een conflict met Gedeputeerde Staten. De raad had n.l. mej. A. W. ontslagen als on derwijzeres te Linde, welk ontslag door Ged. Staten echter niet is goedgekeurd. De Raad heeft thans een motie aangenomen, waaruit blijkt, dat men de verantwoorde lijkheid voor den goeden gang van het on derwijs niet meer wenscht te dragen. B. en W. hadden mej. W., die 13 dagen wegens ziekte niet in school kwam, aange schreven, zich door een dokter te laten on derzoeken; toen zij daaraan niet voldeed, werd zij voor B. en W. ontboden. Toen zij ook aan dit verzoek geen gevolg gaf, is zij in een spoedeischende raadsvergadering ontslagen. Twee doktoren hebben nu op verzoek van Ged. Staten een onderzoek naar den toe- verwacht kan worden, kan alleen ten doel stand van de onderwijzeres ingesteld. hebben bescherming van wat nog be- schermd kan worden, zonder de belangen’ der industrie te schaden. Gaat men over tot Het blijkt thans uit het proces-verbaal bescherming van natuurmonumenten, dan van het Centraal Stembureau voor Gro- m°e( men z*ch daarvan niet te groote voor- ningen, dat de berekening van den uitslag, i ungen maken met het oog op de groote zooals die oorspronkelijk is doorgegeven, j behoeften der bevolking, die wel moeten was gegrond op onjuiste cijfers. Er waren vermindering van natuurschoon, niet uitgebracht in totaal 155.599 geldige “et heeft spr. altijd gespeten, dat de ge stemmen, maar 155.474. De kiesdeeler werd 1 meenfe Maastricht geen besluit heeft ge- daardoor teruggebracht op 3454. De over- n.0'11c.n ome afgraving tegen te gaan, om- schotten worden na toepassing van den dat “^ze berg ook een economisch belang kiesdeeler voor alle lijsten anders. De soc. voor Maastricht vertegenwoordigt met het dem. hadden een 1 overschot van 1926, de °°g °P het vreemdelingenbezoek. katholieken één van 1282. Hierdoor is nu j een katholiek minder gekozen dan gemeld was en krijgen de soc. dem. hun dertien- den zetel. 1 DÏK8DA.SB sa VRWDAQSA ültgAve.s Swawir TgIgAmks 150. van het Centraal Stembureau voor Gro- 1 een ernstige wonde toegebracht. De vrouw is gearresteerd. Aanslag op een trein. De rechtbank te Fürth in Baden heeft den metselaar Bleimüller, die in Aug. 1925 heeft getracht den sneltrein NeurenbergWürz burg te laten ontsporen, ten einde de ver ongelukte reizigers te kunnen berooven, tot 15 jaar tuchthuis veroordeeld. B. was na de daad naar ’t bezette gebied gevlucht, waar hij dienst had genomen in het vreemdelin genlegioen. Op verzoek van de rijksregee- ring heeft Frankrijk hem later uitgeleverd. Oostenrijksche kellners en dienstmeisjes naar ons land. Uit Weenen wordt aan de N. Rt. Crt. ge meld: Eenige honderden kellners en diensters zijn naar Nederland vertrokken, waar zij reeds betrekkingen gevonden hebben. Voor hun vertrek heeft een hotelhouder hun toe gesproken en er op gewezen hoe zij de Ne derlanders voor hun vaderland en het vreemdelingenverkeer daarheen winnen konden. moet worden bewaard. Het N. V. V. Het aantal leden van het Ned. Verbond i van Vakvereenigingen bedroeg op 1 Jan. j.L, 1 met inbegrip van de adspirant-leden, I 198.435, tegen 196.851 op 1 Oct. 1926 en I 192.422 op 1 Jan. 1926. Het aantal afdee- lingen der 27 aangesloten vakbonden was op 1 Jan. j.l. 2084. Per auto langs het strand. Volgens de Tel. zijn plannen in voorbe reiding voor de exploitatie van een rups- autodienst, langs het Noordzeestrand. Hier voor zouden gebruikt worden vehikels van het type, gelijk men onder meer te Deauville heeft. Het zou voorloopig in de bedoeling liggen, een verbinding tot stand te brengen tusschen Zandvoort en Scheveningen. Het traject denkt men in ruim \y2 uur af te leggen, met een gemiddelde snelheid van 20 K.M. per uur. Bij slagen van de proefneming zal de dienst worden uitgebreid tot andere bad plaatsen. Zóóver is het evenwel nog niet; wél zijn bij eenige gemeentebesturen reeds aanvra gen tot goedkeuring ingediend. Door den bliksem gedood. Een 66-jarige koopman te Rotterdam is Zaterdagavond om halfzeven op een terrein tusschen de Rondolaan en de S. H. V. door den bliksem getroffen en gedood. Gevaarlijk goedje. Een kantoorbediende te Amsterdam van nauwelijks achttien jaar, die al een tijdje werkeloos was, sprak met vrienden af om in een apotheek in te breken en daar ver- doovingsmiddelen te stelen. Een tante van een dezer jongelui dreef een bar en daar zouden de artikelen gemakkelijk aftrek vin den Zelf zouden de jongelui ook een beetje houden om een zuster van een hun ner, die bij een groote firma werkzaam was en op bepaalde tijden veel geld bij zich had, buiten kennis te brengen om haar dan te berooven. Op den avond, dat de inbraak zou plaats vinden bleven de vrienden echter ab sent en de kantoorbediende besloot nu maar op zijn eentje te opereeren. Hij brak in in een bekende apotheek en roofde daar twaalf fleschjes met vergift. En wat voor vergift! Opium, morphine, chloroform, strychnine, enz. Volgens den apotheker vertegenwoor digden die twaalf fleschjes vergift een waarde van f 75. Gelukkig wist de politie vóór dat het ver gift verhandeld of verbruikt was het ge vaarlijke goedje in handen te krijgen. De kantoorbediende, die dezer dagen voor de rechtbank stond, werd veroordeeld tot één jaar en 4 maanden gevangenisstraf. De St. Pietersberg. De minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen heeft in de Eerste Kamer den heer Polak van antwoord gediend in zake diens opmerkingen over de vernieling van den St. Pietersberg. Bij den St. Pieters berg gaat het om een natuurmonument, dat in ons land eenig is. Aan den anderen kant mag men de ontwikkeling van de industrie niet belemmeren. De St. Pietersberg vormt een groot plateau, eenige honderden H.A. groot, dat naar den kant van de Maas wordt afgebroken. Nu heeft men aan den Oostkant een cementfabriek geplaatst. Dat heeft spr. niet kunnen voorkomen. De berg is trouwens eenige millioenen kub. meters groot. De maatregel die van het kabinet nog in onderkleeren of half gekleed naar buiten, terwijl de oudste zoon, Klaas, in ’t dorp alarm maakte. De kleine brandspuit van Deersum was dadelijk ter plaatse en al vermocht zij tegen de geweldige vuurzee be trekkelijk weinig, aan haar kranig en vlug optreden, is ’t zeker te danken, dat het voorste deel van de behuizinge, door een brandmuur van ’t overige deel gescheiden, is gespaard gebleven. Intusschen is de ver woesting ernstig genoeg. In de vlammen bleven 28 melke koeien, 8 hokkelingen, 1 paard en een zwaar varken van circa 450 pond, benevens hooiwagens en landbouwwerktuigen. De heer H. Koldijk was oogenblikkelijk per motorfiets naar Rauwerd gereden, kwam daar 10 minuten over één aan en ongeveer half twee gaf de motorspuit onzer gemeente onder een druk van 51^ atmosfeer een enorme hoeveelheid water. Dat bedwong weldra de vuurzee en gaf met de veranderde windrichting ver luchting aan ’t dorp Deersum, dat voor een oogenblik grootendeels een prooi der vlam men dreigde te worden. Vooral over de wo ning van ’t Hoofd der school, vlak onder den wind gelegen, trok een regen van von ken en kleine stukjes vuur. Omtrent de oor zaak van den brand tast men tot nog toe in ’t onzekere. Verzekering bij de Mij. Arn hem en Brussel dekt voor een groot deel de schade. De lange rij van verkoolde cada vers levert met de rookende puinhoopen een akelig schouwspel. Het gezin is tijdelijk op genomen door dorpsgenooten. Gelukkig houdt ’t nog een woning over. Aan de brandweer zoo van Deersum als van Rau werd komt voor haar kranig optreden zeker een woord van lof toe. W1JMBR1TSERADEEL. Voordacht hoofd o. 1. school te Goënga: H. Postma, Lang weer; C. Baars, Dokkum; F. Hemminga, Luinjeberd. HOMMERTS, April 1927. Dezer dagen had de aanbesteding plaats van de verbou wing van de Ger. School alhier. Inschrijvers waren P. Rijnja te Woudsend f4842. M. Canrinus te Oosthem -4750. De Jong-Steringa te Woudsend - 4899. Zijlstra te Wartena - 5240. F. Hofman te Hommerts f 4606. P. H. van der Zee te Hommerts f 4744. De Boer en Vellinga te Heeg Sijsling te Uitwellingerga Gunning aangehouden. Begrooting van den gemeente-opzichter was f 5048.42. WARNS. Ten behoeve van slechthoo- rende kerkgangers is in onze Vermaning door de fa. Volkers van Sneek een kerktele foon aangelegd. De belangrijke kosten kwa men in een paar dagen door vrijwillige bij dragen bijeen. Gelukkige val. HEEG, 12 April. Een vijfjarig knaapje al hier had jongstleden Zaterdag het onge luk te vallen, waardoor hij zijn rechterpols erg bezeerde, de arm kon heelemaal niet gebruikt worden. Wanneer men er aan kwam, schreeuwde de jongen van pijn. Dit duurde tot gistermorgen, toen hij weer kwam te vallen. Eerst veroorzaakte dit weer pijn, doch spoedig zei de jongen dat z’n arm beter was. Waarschijnlijk was een armbeen uit het „potje” dat door den val weer te recht schoot. Een jubileum. Ijlst, 8 April. De christelijke muziek- vereeniging „Concordia” herdacht haar dertigjarig jubileum. De vereeniging is op gericht op 4 April 1897. Het initiatief hier toe werd genomen door de Hervormde en Geref. Jongelingsvereenigingen. Van de oprichters noemen we de heeren: Joh. Spiering, burgemeester Oosterhof (Ter- naard), Th. Nooitgedagt Jzn., J. Nooitge- dagt Jzn., A. J. Nauta, R. Th. ten Kate, G. B. de Jong, C. Lanting, Tj. v. d. Velde te Jutrijp, G. S. Walinga te Broek, A. Brens, D. S. Visser en J. Vellinga. Achter eenvolgens berustte de leiding bij de direc teuren: B. Wielinga te Workum, F. F. Faber te Ijlst, Jac. S. de Vries te Sneek, E. Jur gens en thans den heer C. Kaspersma te Heeg. Onder groote belangstelling der burger is ze thans opgeklommen tot een le af- deelings-vereeniging en het getal werkende Inmer 1 - - ---j Ivdvi is tot 30 gegroeid. De heer Corn. nsrreeks 14000 kievitseieren aangevoerd, Zijsling is onafgebroken 30 jaar lang wer- Qie verkocht werden tegen oploopende prijs van 25 tot 28 cent. Groote brand te Deersum. 38 dieren omgekomen. DEERSUM, 12 April ’27. Voor de tweede aal m den tijd van een half jaar werd ons «nu ^Or brandalarm opgeschrikt. Ditmaal v C n boerderij, tegenover de herberg t^,n Wt>d. De Wilde, bewoond door ’tuit L„av Pers°nen bestaande gezin van den Ltinh?-Uder D- Haagsma en eigen aan de pacntmg Toutenburg te Tietjerk. Het was «ngeveer elf uur in den avond, toen de 18- izwgm-r?°-n Frederd< thuis kwam van de tóen- u re vooroefenuigen. Hij bemerkte Itwaalf” 1 geheel nog geen onraad. Tegen dornso-BUUr’imidcie.rnacht keerden een paar denPnUfn°°Jen huiswaarts, en ook zij wer- zal hiiJ getroffen door iets verdachts. Het Pamilip m18 half een ziin geweest, toen de |en even ,afgsrna ’n hevig geknetter hoorde Ikwam hAl de ontzettende ontdekking aat hare geheele boerderij in lichte- d. Maas uit Rilland Bath, moeten dadelijk vendien vlam gevat. Door de weggeslinger- gebruik van een scheerkwast, gekocht van zoodat het zonk. Risico van het vak. 1 Vrouw E. in de Watertorenstraat te Win- De directeur van den keuringsdienst, de schoten, heeft een ouden man, haar huur- -- -- -o heer Kauffman, raadt in verband daarmee baas Oosterveïd, die zeide, dat de huishuur zijn. In die afdeeling werden 2e prijzen aan, nieuwgekochte scheerkwasten voor het verhoogd moest worden, met een scherpe Volgens voorwaarden overeengekomen met de Hollandsche Algsmseno Vsrzs- 7000 01d' levess' kerings-Bank te Schiedam rijn onse abonné’s verzekerd tegen ongelukken voor 4VUV lange invaliditeit j laaie stond. Oogenblikkelijk snelden allen, IE A gld. bij verlies van 7E gld. bij verlies EA gld. bij verlies van Ivv één hand, voet of oog iv vaneen dnim. vu een wijsvinger* Kievitseieren. Aan de eierenmarkt alhier werden heden leden ie verkocht werden tegen oploopende prijs 13. I I I IIÏNE SUEEKER COUBAIt ^«a*a**i ■1 1 11 kmoomEuiNó A m ucciu. 1 /inan 1 ,1 IVIV v itOVlVlVll C4 CX11 V V V/ V 1 vt

Sneeker Nieuwsblad nl | 1927 | | pagina 1