Uit onze Raadzaal. 2000 200 NIEUWSTIJDINGEN. BI11I Orgui iir liiiiM luik. I - annax SHEERER COURAMT an WYMBRITSERADEEL ■o. 78 Eerste Blad I Brandenburgh Co., 3Ê p* Veraehgnl □UTIDAGI u VRIJDAGSAVOND* ftnox 150. WOEGSDAG 89 JU8I 1887 43e JAARGANG Abnementper jaar 1 2.50 fr p.p post f 3.60. Advertentieên 9 ct f p. regel. Inge zonden mededeelingen hooger, bij Abonnement belangrijke korting Advertentiên worden tevens gratis ge plaatst in uc SNEEKER COURANT B over Punt Vil. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot 31 nr. I gld. bij levens lange invaliditeit men men Verlaging briefport. Ingaande 1 Juli 1 927 wordt het port der binnenlandsche brieven van enkelvoudig gewicht (t/m 20 gram) 7>/2 cent. Het port der brieven naar Suriname en Curasao is voor een gewicht t/m 20 gram eveneens 7/2 cent. Het port der brieven van een gewicht van niet meer dan 20 gram naar N e d. I n- d i blijft voorloopig gehandhaafd op 10 cent (ook bij verzending per Zeepost). Tarieftabellen en tariefboekjes (nieuwe uitgaven) prijs resp. 5 en 10 cent zijn aan de postkantoren verkrijgbaar. N.B. De bij het publiek voorhanden fran keerzegels van 10 cent kunnen gedurende de maand Juli worden ingewisseld tegen frankeerzegels van 7/2 cent, eventueel met bijvoeging van een overschietend bedrag in geld of zegels. Feuilleton. Het feuilleton vindt men ditmaal op de vierde pagina van het bijblad. Eindexamen Rijkszuivelschool Bolsward. Geslaagd voor het eindexamen van de Rijkszuivelschool te Bolsward (met aanteë- kening voor de handelscorrespondentie in de achter hun namen aangeduide talen)J. Blaauw (E.), P. Boersma (F. D. E.), H. D. Bornstein (D. E.), D. Knol (F. D. E.), J. K. Kraijer (F. D. E.). Afgewezen 1 cand. gld. bij verlies van een vijsvinger VERGADER1NG van den RAAD der GEMEENTE SNEEK op MAANDAG 27 JUNI 1927, ’s avonds 7% uur. Voorzitter de heer P. J. de Hoop, burgemeester. Secretaris de heer P. Sikkes. Aanwezig alle (15) raadsleden. d. Verslag van de Vereeniging van Nederlandsche ge meenten over 1926. (X 07.571.1(2)). Voor kennisgeving aangenomen. e. Verslag van de Afd. Friesland der Vereeniging van Nederlandsche gemeenten over 1926. (X 07.571.1(2)). Alsvoren. f. Verslag van de N. V. Centrale Ammoniakfabriek over 1926. (II 07.353.8(3g). Alsvoren. g. Staat van in het Old Burger Weeshuis opgenomen weezen op 7 Juni 1927. (1.842.73(11)). Alsvoren. Punt 1. Notulen van de vergadering van 31 Mei 1927. Hebben ter visie gelegen en worden onveranderd vastgesteld. Punt 11. Ingekomen stukken: a. Verslag van den provincialen keuringsdienst 1926. (1.773.11-3(1)). Voor kennisgeving aangenomen. b. Verslag van de Zuid-Friesche Tuinbouwvereeniging over 1926. (1.754.2(3)). Wordt gedeeltelijk opgenomen in het gemeenteverslag. c. Verslag van de Vereeniging „Openbare leeszaal en bibliotheek” over 1926. (1.852.11(1)). Alsvoren. UitfSYCTS ën in. juist dat de verordening i..: en met toe- maar spr. wil en gaat met B. Punt XI. Rapport van de Commissie voor rekeningen en begrootingen betref jende de verlies- en winstrekening over 1926 en de balans per 31 December 1926 van het Old Burger Weeshuis. (Bijl. 52; dossierno. 1.842.73(13)). Het rapport vindt men in ons vorig nr. Z. h. s. aangenomen. De postchèque- en girodienst. De postchèque- en girodienst heeft ma de débacle van 1923 het verloren vertrouwen schitterend herwonnen. Had men vóór 1923 113.000 rekeninghouders, thans is de dienst tot de 125,000 genaderd. Volgens voorwaarden overeengekomen met de Holiandschw Algemeen* Verze- keringa-Bank te Schiedam eijn onse abonné'e verzekerd tegen ongelnkken voor Collecte Stormramp. De alhier gehouden algemeene collecte voor de slachtoffers van de stormramp heeft f 3525 opgebracht. De opbrengst van de collecte voor de slachtoffers van den watersnood bedroeg destijds f4925. Giften worden nog gaarne in ontvangst genomen door den Burgemeester van Sneek. HEERENVEEN, 27 Juni. De commissie voor de wekelijksche varkensmarkt heeft besloten voorloopig voor den tijd van 4 weken elke week voor de grootste aanvoe ren en opköopen premies uit te loven van 25, 10 en 5 gld. 3IEUWE SNEEKER COURABT Sneeker Zweminrichting. De temperatuur van het water in de Sneeker Zweminrichting was heden 15 rechtstreeks binnen gekomen bij den pen ningmeester van het Nat. Steuncomité „Stormramp 1927” tot en met 22 dezer, be draagt f46.407.73. Bij de N. R. Crt. is tot heden f 100.000 in gekomen. De derde verantwoording van het Cen traal Bureau van het R. K. Huisvestings comité te ’s-Hertogenbosch vermeldt, met de beide vorige lijsten mee, een totaalbe drag van f55.569.51. Punt XII. Rapport van de Commissie voor rekeningen en begrootingen inzake onderzoek van de rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1926. (Bijl. 53; dossierno. VI 07.352.1(1)). Het rapport vindt men in ons vorig nr. De Voorz.: De beide opmerkingen door de commissie gemaakt zijn in onderzoek, wij hopen t. z. t. U het resultaat van dat onderzoek te kunnen meedeelen. Z. h. s. aangenomen. Punt XIII. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling Van een staat van oninbare posten van schoolgeld, over het belastingjaar 1924/1925, voor het openbaar gewoon lager onderwijs en het openbaar uit gebreid lager onderwijs. (Bijl. 54; dossierno. 1.851.2.02. 2(4)). Het voorstel vindt men in ons vorig Z. h. s. aangenomen. er van trachten voor te stellen. Maar op dit oogenblik kan j hij er niet toe meewerken en zeker niet ten aanzien van een zoo onvoorbereid voorstel als dat van den heer Zuiderbaan. De heer Zuiderbaan zegt dat hij eerst de vorige week inzage kreeg van de gegevens van andere gemeenten, welke over het algemeen bleken lager te zijn. Deze menschen hebben nu eenmaal gymnastieklokalen noodig, het gaat hier ook om de bevordering van de volksgezondheid, een voortzetting van een werk door de gemeente zelf begonnen. Spr. hoopt daarom dat de raad niet te veel op het formalistische zal letten en zijn amendement zal aannemen. De heer De Groot is destijds wel even geschrokken van de prijzen voor de gymnastiekvereenigingen die schraal bij kas zijn. Hij heeft daarom indertijd het amendement ingediend de toeslag voor gymnastieklokalen van 75 op 15 ct. te brengen, omdat dan de totale kosten voor de gymnastiekvereenigingen gelijk bleven als tot heden. Spr. weet dat deze vereenigingen een zware 'dobber hebben, omdat de jongelui boven de meer naar discipline overhellende lichamelijke opvoeding het vrije veld met z’n voetbal en korfbal verkiezen. De Sneeker gym- nastiekvereeniging zoekt uitbreiding van haar ledental vooral onder de jonge menschen, wier contributie moet komen uit de inkomens der ouders; daarom moet men voorzichtig zijn. Wet houder Breeuwsma heeft echter toegezegd, dat als het blijkt, dat de gymnastiekvereenigingen het niet kunnen bolwerken, hij een herziening van het tarief zal voorstellen. Spr. hoopt dat de raad die dan eventueel in ernstige overweging zal nemen. Spr. weet dat de jonge menschen zich weer beginnen aan te sluiten bij de gymnastiekvereenigingen en zal nu voor het voorstel van B. en W. stemmen. De Voorz. brengt het amendement-Zuiderbaan, dat de steun van den heer De Wolf geniet, in stemming. Voor stemmen de leden Zuiderbaan en De Wolf; tegen de leden De Groot, Oppenhuizen, Lampe, Potma, Smeding, Boeijen- ga, Sijtema, Hoekstra, Breeuwsma, Blok, Dokkum, Bronsema en Van der Meulen. Dit amendement-is dus verworpen met 132 st. Z. h. s. wordt de verordening alsnu aangenomen. Punt XIV. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling van de staten van oninbare posten van schoolgeld over het belastingjaar 1925/1926, voor het openbaar gewoon lager onderwijs, het openbaar uit ge breid lager onderwijs, het bijzonder gewoon lager onder wijs, het bijzonder uitgebreid lager onderwijs en voor onderwijs aan het Gymnasium. (Bijl. 55; dossierno. 1.851. 2/33.02.2(4)). Het voorstel vindt men in ons vorig nr. Z. h. s. aangenomen. Hierna sluiting. Punt VI. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om het tusschen de gemeenten Sneek en Haskerland gerezen geschil omtrent de toepassing van art. 25, 4e lid, der Nij- verheidsonderwijswet op grond van art. 70 der Grondwet aan H. M. de Koningin ter beslissing voor te dragen. (Bijl. 47; dossierno. 1.851.365.07(1)). Het voorstel vindt men in ons vorig nummer. Z. h. s. aangenomen. Punt X. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging der Motor- en Rijwielverordening voor de ge meente Sneek. (Bijl. 51; dossierno. 1.811.122.3(2)). Het voorstel vindt men in ons vorig nr. Z. h. s. aangenomen. Gewetensgeld. Bij den inspecteur der belastingen, 2e afd., alhier is f 500 gewetensgeld ontvan gen wegens te weinig betaalde inkomsten belasting over vorige belastingjaren. Gevonden voorwerpen. Aanwezig aan het bureau van politie, Nieuwe Veemarkt, en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11 >/2 en 12>/2 uur, de navolgende voorwerpen als gevon den gedeponeerd op 27 en 28 Juni: Huissleutel. Aanwezig en te bevragen bij de navol gende ingezetenen, onderstaande voorwer pen, als gevonden aangegeven op 27 en 28 Juni: Etui met kamerspiegel, G. de Vries, Ha- rinxmakade 6; potlood, H. v. d. Werf, hoek Galigastraat; gouden lorgnet in etui, J. v. Dijk, Nieuwbuurt 9; heerenrijwiel, J. H. Doodkorte, kantoor Wijde Burgstraat; rij- wielbelastingmerk in etui, H. v. d. Zee, IJlsterkade 52; bruine portemonnaie met inh., H. v. d. Meer, Oosterdijk 4; R.K. ge bedenboekje, F. Schumacher, Galigastr. 16. De stormramp. Bij het hoofdbestuur van het Ned. Roode Kruis isi in de week van 19 tot 25 Juni ten bate van de Stormramp een bedrag van f 25.079 ingekomen. De eerste verantwoording van gelden, Eindexamen Gymnasium Sneek. Geslaagd aan het Gymnasium te Sneek voor diploma A: de heeren W. de Bouter te Sneek, L. D. Feitsma te Bolsward en J. Terpstra te Wons. Voor diploma B: de hee ren J. Beuckens te Oudemirdum en A. L. C. Schmidt te Bolsward. Met een candidaat wordt het examen voortgezet. Punt IX. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot aanvulling van de bouwverordening. (Bijl. 50; dossierno. 1.778.51(1)). Het voorstel vindt men in ons vorig nr. Z. h. s. aangenomen. Bij onderhandsche aanbesteding is de verbouwing van het perceel Kleinzand no. 20, voor de stichting Het Leger des Heils te Amsterdam, gegund aan den laag- sten inschrijver H. Koetzier Jr., aannemer, alhier JE gld. bij verlies «v ven een virger wijziging van het raadsbesluit van 10 December 1923, no. 13, betrejjende onderhandsche verhuring van de woningen aan de Geeuw kade nos. 33 tot en met 38. (Bijl. 48; dos sierno. X 07.351.11(22)). Het voorstel vindt men in ons vorig nummer. Z. h. s. aangenomen. uitgemaakt voor koekebakkers. Het gebouw moet toch altijd overgenomen door de gemeente, waarom dan nu niet getaxeerd? Noury en v. d. Lande werken misschien in doorsnee met vier menschen, deze burger met 30 of 40, dus als dat in het geding komt, dan is er ook wat voor inwilliging van het verzoek te zeggen. Spr. stelt voor B. en W. uit te noodigen dit stuk terug ta nemen, opdat zij nader met den adressant kunnen onderhandelen. De heer Zuiderbaan kan zich niet voorstellen, hoe kan beweren, dat als men de man zijn gang laat gaan, een slechte toestand zal scheppen. De toestand wordt daar juist heel veel verbeterd, doordat er een aardig huis met tuin komt. Eigenaardig is het dat B. en W. zeggen: er is bouw terrein genoeg. Maar deze man kan nu op goedkoope wijze van zijn werkplaats een aardig huis bouwen; hij is een liefhebber van de watersport en woont dus, ondanks het feit, dat hij tal van huizen in de gemeente bouwde, hier zeer gaarne. Spr. gelooft met den heer De Wolf dat B. en W. alsnog moeten trachten met den adressant in overleg te treden. Als er over 20 jaar een kade komt, dan heeft de man 20 jaar een mooie woning gehad en de gemeente daarvan geprofiteerd door een beteren toestand dan de nu bestaande. De Voorz.: Als onze voorouders een eenigszins vooruit ziende blik hadden gehad, had men den toestand in het Zomer- rak nooit gekregen, waar men aan een verzameling stegen woonhuizen heeft gebouwd. Toegegeven kan dat de eerste jaren de kade er niet zal komen, maar dan toch waarschijnlijk binnen afzienbaren tijd en daarom moet de raad niet meewer ken een toestand in het leven te roepen welke later onteigening noodig maakt. Waarom stichtingen toe te laten, die later een obstakel zouden opleveren voor reeds vastgestelde plannen? De heer Zuiderbaan zegt dat juist de heer Olij latere onteigening wil voorkomen, hij wil taxatie van het gebouw, zooals het er nu staat en het daarna op eigen risico verbeteren. De Voorz.: En als de heer Olij nu eens zijn pand verkoopt, zal dan de latere eigenaar die verplichting ook nakomen? De heer Blok: Onze inlichtingen zijn dat zoodanige ver plichting niet bindend is voor de opvolgende eigenaar. Spr. zou het zeer onverstandig achten, als de raad het voorstel-De Wolf- Zuiderbaan aannam. Dit voorstel, om dus nieuwe onderhandelingen te voeren, wordt alsnu met 114 st. verworpen. Voor de leden De Wolf, Bronsema, Hoekstra en Zuiderbaan; tegen de leden Dokkum, v. d. Meulen, De Groot, Oppenhuizen, Lampe, Potma, Smeding, Boeijenga, Sijtema, Breeuwsma en Blok. Z. h. s. wordt het voorstel van B. en W. aangenomen, nadat de heer De Wolf aanteekening in de notulen heeft verzocht, dat hij zich tegen verklaarde. Hij wenscht niet voor zoo dom aangezien te worden te hebben meegewerkt tot eene regeling, welke moeilijkheden zal geven. gld. iigeval van over- lEA gld. bij verlite van 7E gld. bij verlies EA lijden binnen SO d. IvU één hand, voetcfcog iv van een cmm. vu Punt V. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling van een verordening, houdende algemeene regelen voor het in gebruik geven van schoollokalen (Bijl. 8); met nadere nota van Burgemeester en Wethouders daaromtrent. (Bijl. 46; dossierno. 1.851.2.06.13A(7)) Het voorstel vindt men in ons vorig nummer. De heer Zuiderbaan zegt dat het oorspronkelijk voor stel van B. en W. bij vakleeraren en gymnastiekvereenigingen nog al eenige ontstemming had gewekt, zoodat de Commissie voor Lichamelijke Opvoeding een schrijven tot den raad heeft meenen te moeten richten, na vergelijking met andere plaatsen, waar de vergoedingen over het algemeen lager bleken dan de hier voorgestelde. Ook de nu voorgestelde zijn hooger Bn in andere plaatsen; het wordt nl. 85 ct. in doorsnee, wat iets minder is dan de f 0.75 25 ct. voor den concierge, welke nu geheven worden. Maar daar meestal in den winter het meeste gebruik van de lokalen gemaakt wordt, wordt het ook nu wel f 1.Nu zetten de gymnastiekvereenigingen eigenlijk het werk voort, dat de gemeente op de scholen op het gebied der lichamelijke opvoeding begon en waar andere gemeenten lagere bedragen heffen en de Julianaschool hier 50 ct. vraagt van Advendo, hoopt spr. dat ook de voorgestelde bedragen nog zullen worden verlaagd. De Sneeker Gymnastiekvereeniging heft al een vrij hooge contributie, nl. f 10, en betaalt een laag lesgeld en haar rekening sluit toch met een tekort, door de huur. Daarom zou spr. nog een lagere huur willen. Spr. zou de f 0.25 per uur toeslag voor het gebruik van gymnastieklo kalen met toestellen, voor zoover het betreft vereenigingen, geheel willen schrappen. De Voorz. zegt dat B. en W. toch meenden iets extra’s te moeten rekenen voor de toestellen, die ook aan slijtage zijn onderworpen. De heer Boeijenga meent dat de raadsleden zich moeten houden aan de redelijke eisch dat op een verordening als deze te voren schriftelijk amendementen moeten ingediend, wat spr. en de heer De Groot ook deden. De heer Zuiderbaan doet dat nu echter maar zoo plotseling. Spr. gelooft overigens dat B. en W. nu al een zeer tegemoetkomende houding tegenover de vereenigingen aannemen. De gymnastiekvereenigingen heffen een contributie van 16 a 20 cent per week, en al gaat het om de lichamelijke opvoeding, er zit in dit werk toch ook een stukje pleizier. En als we de rijpende en rijpere jeugd gade slaan, maakt die niet den indruk dat ze noodlijdend is, het lijkt nog al florissant bij haar, zoodat spr. gelooft, dat ze wel iets kan offeren voor dit doel. Een gezond financieel beheer brengt mee, dat de gemeente ook op de kleintjes let, zoodat voor toestelgebruik toch wel iets mag geheven. Spr. vindt het voorstel van B. en W. zóó redelijk, dat hij er voor zal stemmen en niet kan meegaan met het voorstel-Zui- derbaan. De heer Lampe vindt het zeer j_:„l d-, onderscheid maakt tusschen lokaalgebruik zonder stellen. De heer Zuiderbaan wil dat niet, juist deze geest in de‘ verordening handhaven en W. mee. De heer Breeuwsma wil voor niemand onderdoen in waardeering van de lichamelijke opvoeding. Het spijt spr. echter dat de heer Zuiderbaan staande de vergadering nog met een amendement komt, waar de voorzitter de leden had uitgenoodigd amendementen schriftelijk in te dienen. Spr. heeft er bezwaar tegen nu nog het amendement van den heer Zui derbaan te behandelen, waarin deze zelf ook niet al te zeer thuis is. Spr. heeft zeker niet de bedoeling met deze verorde ning de gymnastiekvereenigingen den nek om, te draaien. Als men het oude naast het nieuwe tarief plaatst blijkt dat de exploitatiekosten der gymnastiekvereenigingen met f6 a f8 stijgen, wat toch niet onbillijk is, gezien wat de gemeente voor dit doel beschikbaar stelt. Mogen wij de lichamelijke opvoeding wel buitengewoon bevoordeelen boven andere vereenigingen, die vaak ook jeugdwerk doen en vaak ook moeilijk rond komen? Er zijn tal van vereenigingen, die maatschappelijk nuttig weiken, die lokalen behoeven en daarvoor veel meer zaalhuur moeten betalen. Alhoewel spr. de gymnastiekvereeni gingen gaarne steunt om het hoofd boven water te houden, meent hij dat toch een billijke vergoeding mag gevraagd. Blijkt dat deze vereenigingen haar opbouwend werk niet kunnen voortzetten door dit tarief, dan zal spr. gaarne een wijziging Punt VIII. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het doen inrichten van het ketelhuis aan de IJlsterkade tot verblijf voor gezinnen, die opzettelijk nalatig zijn in de betaling van woninghuur. (Bijl. 49; dossierno. 1.842. 52(1)). Het voorstel vindt men in ons vorig nr. Z. h. s. aangenomen. h. Schrijven van de Commissie voor lichamelijke op voeding, houdende verzoek de vergoeding voor het gebruik van gymnastieklokalen en toestellen door vereenigingen en particulieren, ongewijzigd te laten. (1.851.2.06.13A Wordt behandeld bij punt V. Punt Ill. Onderzoek van de geloofsbrieven der nieuw benoemde leden van den gemeenteraad. (X 07.51(5)). De Voorz. wijst tot leden der commissie van onderzoek aan de h.h. Lampe, De Wolf en Bronsema en schorst de vergadering. Na heropening deelt deze commissie bij monde van den heer De Wolf mede alle stukken in orde bevonden te hebben en dus te adviseeren tot toelating. Spr. voegt daarbij dat hij hoopt dat de nieuwe leden ook goed werk mogen doen, hoewel hij persoonlijk zou zeggen: „Gewogen en te licht be vonden”. Besloten tot toelating behoudens het bepaalde bij de wet. Punt IV. Advies van Burgemeester en Wethouders op het adres van ]ohs. Olij, houdende beroep van het besluit van Burgemeester en Wethouders, waarbij hem vergun ning is geweigerd voor het verbouwen van zijn werkplaats aan het Zomerrok achter den Oppenhuizerweg. (Bijl. 45; dossierno. 1.778.511(597)). Het voorstel vindt men in ons vorig nummer. De heer De Wolf kan zich niet met dit voorstel vereeni- gen, daar het noch op billijkheid noch op de wet berust. Dit is een perceel dat duidelijk aan de openbare straat ligt, al ont kennen B. en W. dat. Niet het heele perceel moet aan een openbare straat grenzen; ook al betreft het maar een deel, dan grenst het daaraan al en dit is hier het geval. Het stek is een afscheiding tusschen openbaar en privaatrechtelijk bezit. Wij hebben- vorig jaar ook een overeenkomst getroffen in verband met mogelijke aanleg van een kade daar, een overeen komst die aanleiding kan geven tot veel moeilijkheden, terwijl sPr. gelooft dat van geen onzer het hoofd meer zeer zal doen als die kade er is, dat zal nog heel wat jaren duren, en dat behoeft geen beletsel te zijn voor inwilliging van het verzoek. Spr. begrijpt niet dat B. en W. het billijke voorstel van den eigenaar niet hebben aangenomen. Laten B. en W. dit stuk terug nemen om met den eigenaar alsnog te overleggen over een overeenkomst, welke beide partijen kan bevredigen. De heer Zuiderbaan heeft de zaak onderzocht en kan zich wel eenigszins vereenigen met het standpunt van den heer De Wolf. Het hoofdmotief is het uitbreidingsplan, maar dat levert eigenaardige kwesties daar. Spr. gelooft dat er heel wat tijd zal verloopen en veel moeilijkheden nog moeten op gelost voor er een kade daar komt. Als dit in tien jaar het geval zou zijn, zou spr. hier niet meer over spreken, maar de moeilijkheden zijn zoovele, dat men in de eerste tijden niet aan dien aanleg behoeft te denken, er zal nog heel wat water door de Houkesloot moeten loopen voor het zoover is. Nu doet zich de gelegenheid voor een weinig ooglijke toestand daar op te knappen, juist op een punt, waar zoovele vreemdelingen angs komen. De man doet een billijk voorstel, hij gelooft ook met dat in de eerste tientallen van jaren van een kade sprake zal zijn, en nu wil hij, als het zoover is, het perceel tegen nu mt te voeren taxatie overdoen aan de gemeente, terwijl hij van at bestaande sobere pand een heel aardig huis wil maken. Wat ls. aar. nu tegen? Als we krampachtig vasthouden aan net uitbreidingsplan en als men daar dan bestaande panden niet mag verbeteren, als ze dat behoeven, komen we zeker in moeilijkheden. Spr. gelooft dat het inderdaad het beste is, nu waarde vast te-stellen, dan dat dit vele jaren later bij ont eigening zal moeten uitgemaakt. Spr. kan dus niet voor het voorstel van B. en W. stemmen. De heer Blok acht het voorstel van B .en W. duidelijk toe gelicht. Niet weèrsproken is dat hier niet aan de publieke weg wordt gebouwd. En wat de kade-aanleg betreft: niemand kan zeggen wat er over 10 of 20 jaar zijn zal. Tot nog toe heerscht oor een fout van het voorgeslacht geen goede toestand in de uitenbuurten. Laten wij nu niet weer in de fout onzer voor vaderen vervallen, nu we eenmaal het uitbreidingsplan hebben. r is hier in Sneek bouwterrein te over, zoodat de noodzakelijk- tot bouwen hier, welke bij het bedrijf van Noury en v. d. ande voor de hand lag, in dit geval niet aanwezig is. Wij neenen op goede gronden de bebouwing hier te hebben ge weigerd. 8 dP?oet-Jleer De Wolf betoogt n°g eens dat het perceel wel nero- openbare straat ligt. De bouwverordening eischt sens dat het pand over de volle breedte aan den publieken g moet grenzen. Als dit voorstel van B. en W. wordt aan- heeftmanl ^an gaat het weer’ als spr' zelf al eens ondervonden L dat de heeren die dit aannemen, door de Kroon worden

Sneeker Nieuwsblad nl | 1927 | | pagina 1