H n 200 Uw Haar idiil öruiii dir luit VaHehgnt NIEUWSTIJtMNBEM. i 1 ZATERDAG 2 JULI ll«7 43s JAARGANG y VAN DE LEEUWARDER RECHTBANK. L. C. Vonnissen. Sacco en Vanzetti. De gouverneur van Massachusetts heeft wordt gezond en sterk het krijgt mooier glans het wordt vrij van roos het blijft beter zitten indien gij het das morgens inwrijft met een wainig Parol ’t voldoet iedereen maar dat van opzitten voorloopig nog geen sprake is. onder bericht ten derde male. Want de troepen van den heer Ketelaar, althans een deel er van, rust ten niet. De met gele en lila irissen versier de zilvertram reed, de brandweerlieden ver zamelden geld in hunne helmen. En overal in de stad klonk muziek. Het was als een feestdag, die niet eindigen wilde. De bedoeling was, dat nog Woensdag avond de opbrengst van de collectedag zou worden geteld en in verband daarmee was de stedelijke lunchroom onder het stadhuis, gelegen in de onmiddellijke nabijheid van het hoofdkwartier, in de Lombardsteeg, tot laat in den avond open. De gondelfocht had enorme belangstel ling. Bij informatie in het hoofdkwartier bleek de verwachting hoog gespannen. Tweedui zend bussen zijn uitgereikt. 700 waren in gekomen en geteld en bleken gemiddeld omstreeks f 40 te bevatten. Een biljet van f 1000 was de grootste gift die te voorschijn kwam. Maar de Donder dag beloofde nog veel; dan zouden ook de bussen van zilvertram, café’s, enz. zijn ge teld en alles wijst er op, dat de oogst groot zal zijn. t Bij het Oranje-Kruis is thans in totaal voor de slachtoffers van de stormramp in gekomen f 183.876. De stormrampcollecte te Amsterdam. De opbrengst van de gehouden collecte voor de slachtoffers van de stormramp is f91.000. r: Neerslag te Sneek. De neerslag te Sneek bedroeg in Juni 1927 niet minder dan 89 m.M., d. i. circa 75 boven het Friesch gemiddelde (51 m.M.). snelheid reed het gezelschap door de stra ten, tot de auto op een plein tegen een huis aanreed en omsloeg. De vijf jongelieden werden allen levensgevaarlijk gewond en in vrijwel hopeloozen toestand naar het zie kenhuis van de stad gebracht. £O' 79 DUMDAGS ra VKIJDAG8AVGJWS Wtgosirs t Brandenburgh Co», SvwMt *50. De lichten aan. Rijwiellantaarns aan in de week van 3 Koe gedood. De veehouder G. v. d. Weij; aan de „La- pe” onder Wijtgaard kwam Maandagmor gen tot de onaangename ontdekking, dat een van zijn beste melkkoeien dood in het land lag. Het bleek, dat dit dier gedood was door den electrischen stroom van, een draad, welke van het hoogspanningsnet van het P. E. B. was afgeknapt. De schade wordt vergoed. Auto-ongeluk. Te Duren in het Rijnland heeft gisteroch tend om vijf uur een vreeselijk auto-ongeluk j plaats gehad. Vijf jongelieden keerden op dit uur naar de stad terug van een fuifje, dat ze in den omtrek hadden gevierd. Aan het stuur van de auto, die een geneesheer toebehoorde, zat, geheel beschonken, de 22~jarige zoon van dezen arts, die, zonder toestemming van zijn vader, zijn vrienden Een drama. Het Hdbl. vertelt: Een heer en dame verlaten een café te Amsterdam, dat „belegerd” wordt door conscientieus-werkende bloemenmeisjes. Busgerammel. „Stormramp-collecte me neer!” Hij kijkt z’n gezellin aan. „Nou?” Zij kijkt terug en lacht eenigszins gefor ceerd: „Nou?” De collectrice wacht onverbiddelijk met Een mooie gift. Een gever, die onbekend wenscht te blij ven, heeft aan de natuurkundige afdeeling der Kon. Academie van Wetenschappen een bedrag van f 20.000 geschonken, teneinde ’t hierdoor gevormde fonds te gebruiken voor reisbeurzen voor onderzoekingen op het wetenschappelijk gebied der afdeeling. Zoolang de gever nog leeft zal de rente van het bedrag nog niet gebruikt kunnen wor den. Philips Omroep NederlandIndië. Aan een feestmaal te Eindhoven van een gezelschap van een honderdtal bekende per soonlijkheden uit de kringen der regeering, bankwezen, Indische ondernemingen en scheepvaart deelde de heer A. F. Philips mede, dat hij heeft getracht de noodige fondsen bijeen te krijgen om een permanen ten kortegolfzender te gaan bouwen en door jaarlijksche bijdragen de exploitatiekosten voor een dergebjken zender te kunnen dek ken. Deze plannen zijn met groote welwil lendheid ontvangen, zoodat dezer dagen te Amsterdam is opgericht de N. V. „Philips’ Omroep HollandIndië”, met een kapitaal van f 1.000.000, waarvan nu reeds geplaatst meer dan f 500.000. De jaarlijksche exploitatiekosten, die circa f250.000 bedragen, zijn reeds voor ’t eerste jaar voor een aanzienlijk gedeelte gedekt. De zendvergunning is door de Neder- landsche regeering in uitzicht gesteld. Wanneer de Indische regeering de ge vraagde bijdrage zal willen verleenen, zal deze nieuwe zender binnen afzienbaren tijd geregeld de beste Nederlandsche program ma’s kunnen uitzenden op voor Indië ge schikte tijden. Wanbeheer bij het Kon. Zoöl. Botanisch Genootschap te Den Haag. De Commissie uit de aandeelhouders van het Kon. Zoöl. Botanisch Genootschap (Dierentuin ’s Gravenhage), die indertijd benoemd werd om een onderzoek naar de balans enz. over 1926 in te stellen, heeft thans aan aandeelhouders haar rapport doen toekomen. Zij constateert daarin dat in het beheer van het K. Z. B. G. geenszins de vereischte zuinigheid wordt betracht en dat niet in voldoende mate pogingen worden aange wend om tot verhooging van inkomsten te komen; verder, dat de controle en de boek houding alleszins te wenschen overlaten en dat er een totaal gemis aan leiding bestaat. Op grond hiervan stelt de commissie aan aandeelhouders voor, de balans en winst en verliesrekening over 1926 niet goed te keuren, commissarissen dringend uit te noodigen ontslag te nemen en het nieuw te benoemen college van commissarissen op te dragen een onderzoek in te stellen naar den juisten omvang van de schade, welke door wanbeheer en (of) nalatigheid aan het K. Z. B. G. is toegebracht, en een civiele actie in te stellen tegen hen die voor deze schade aansprakelijk zijn. Eisch 4 maanden gevangenisstraf en he den veroordeeld tot 3 maanden gevangenis straf. M. de V., 43 jaar, chauffeur te Lang weer, wegens overtreding der Motor- en Rijwielwet. Eisch f 15 boete of 10 dagen hechtenis en heden vrijgesproken. F. T., 22 jaar, landbouwer te Elahuizen, wegens bedreiging van M. W. v. d. Wal door met een snijzeis naar hem te steken. Eisch en vonnis: f25 boete of 25 dagen hechtenis. Sneeker Zweminrichting. De temperatuur van het water in Sn. Zweminrichting was heden 19°. In de zitting van 15 Juni hebben terecht gestaan H. M., 35 jaar, handelsreiziger te Assen, wegens oplichting te Sneek. Eisch 4 maanden gevangenisstraf en he- uen veroordeeld tot 1 maand gevangenis- O. H., 34 jaar, timmerman te Sneek, we- geprikkeld kon worden door de mededeeling van welwillend afgestane schrijfmachines, die in het orkest moesten dienst doen. Intusschen draagt het muzikale aandeel in deze vertooning üVer het algemeen een zeer bescheiden karakter; De Roos’ muziek draagt het kenmerk van zuiver illustratieve bedoelingen, derhalve slechts onderstree- ping van de dramatische accenten, zich als ondergeschikten factor vertoonend. De Roos zoekt een en ander in de kleur, die door een oordeelkundig gebruik van tal van tokkel en slaginstrumenten dan ook telkens wel bereikt wordt. Het orkest-apparaat is uit gebreid met eenige schrijfmachines, ijzeren kettingen, stofzuigmachines en eenige an dere op speciaal lawaai berekende instru menten, waarvan nochtans gelukkig geen opdringerig gebruik is gemaakt en die ten slotte van secundair belang zijn geweest; de werking der stofzuigmachines bijvoor beeld is zelfs totaal aan ons oor voorbijge gaan. Als experiment leek intusschen het muzi kale gedeelte wel geslaagd, een uiting van beschaafden huize, die in dit milieu eener kleurige fantazie goed was aangebracht. De uitvoering door een niet met name vermeld ensemble moet stellig volkomen aan de bedoelingen'van den jongen begaaf den componist hebben beantwoord; alles klonk ten minste eveneens beschaafd en prettig. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland. Op uitnoodiging van den voorzitter der soc.-dem. Statenclub in Zuid-Holland, zijn, zoo meldt de Ned., de voorzitters der frac ties samengekomen, in welke samenkomst de s.-d. fractie voorstelde, de zes zetels der Gedeputeerden gelijkelijk te verdeden over rechts en links, in dien zin, dat zouden wor den aangewezen 2 s.-d., 1 v.-b., 1 r.-k., 1 a.-r. en 1 c.-h. De zetelverdeeling is thans 2 r.-k., 2 a.-r. (waarvan de zetel van den heer De Wilde vacant komt), 1 c.-h. en 1 s.-d. De rechtsche groep heeft meegedeeld, niet onder alle omstandigheden te zullen eischen, dat in de vacature-De Wilde op nieuw door een a.-r. wordt voorzien en moet bereid zijn, dien zetel voor den Vrij heidsbond beschikbaar te stellen. De samenstelling van de Staten-fracties is aldus: 21 soc.-dem., 16 roomsah-kath., 13 anti-rev., 10 chr.-hist., 10 vrijheidsbon- ders, 4 staatk. geref., 3 vrijz.-dem., 2 herv. geref., 1 plattelander, 2 communisten van diverse richting. LEEUWARDEN. Gedep. Staten van Friesland hebben op de gebruikelijke voor waarden vergunning tot het in werking brengen van een autobusdienst verleend aan: S. van der Werf te Westhem voor het traject WesthemSneek; G. Mink te Lang weer voor het traject LangweerSneek; gebrs. J. en J. Veltman te St. Nicolaasga voor het traject St. NicolaasgaSneek; J. Bralts te Echten voor het traject Echter- brugSneek; I. Hardhol en J. Bergsma te Donkerbroek voor het traject Donkerbroek Groningen; R. Bergsma te Donkerbroek eveneens voor het traject Donkerbroek Groningen. Het Friesch. De Eerste Kamerleden Croles en de Vries hebben aan den minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen de volgende vragen-gesteld: Is het den minister bekend, dat in steeds breeder kring in Friesland het gevoelen veld wint, dat het Friesch nationale, in het' bij zonder de eigen Friesche taal, binnen het Nederlandsch Staatsverband te veel wordt gedrukt door de aan het Hollandsch gege ven voorkeur? Is de minister bereid om, ter tegemoetko ming aan rechtmatige grieven, te bevor deren: 1. dat nu toch eindelijk eens worde opgericht een leerstoel in de Friesche taal en geschiedenis; 2. dat, nevens dat in; de Hollandsche, op de lagere scholen in Friesland ook onder wijs desverlangd worde gegeven in de Frie sche taal? Indien de minister hiertoe bereid mocht wezen, zou zijne Excellentie dan ook willen mededeelen, tegen wanneer zijne maatrege len tot oprichting van voormelden leerstoel mogen worden tegemoet gezien? Uit de textielnijverheid. Na een samenspreking van den textiel- arbeidersbond „De Eendracht” met den secretaris van de Twentsch-Geldersche fabrikantenvereeniging, mr. Ten Bruggen- cate, heeft voornoemde arbeidersorganisa tie haar ultimatium, waarbij tegen 4 Juli een werkstaking was aangekondigd bij de stoomspinnerij Twente te Almelo, ingetrok ken Thans zijn de organisaties van werk lieden uitgenoodigd tot een conferentie op 13 Juli te Hengelo, waar de grieven nader zullen worden besproken. Ook de confes- sioneele organisaties zijn tot een bespre king op dien dag uitgenoodigd. Mr. P. J. Troelstra. Het Volk meldt nader: Uit Troelstra’s onmiddellijke omgeving verzoekt men ons, in aansluiting op ons be richt van gisteren, te melden, dat weliswaar Gevonden voorwerpen. Aanwezig aan het bureau van politie, Nieuwe Veemarkt, en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen lljj» en 12J^ uur, de navolgende voorwerpen als gevon den gedeponeerd op 30 Juni en 1 Juli: Ceintuur van donker schort, en schouw. Aanwezig en te bevragen bij de navol gende ingezetenen, onderstaande voorwer pen, als gevonden aangegeven óp 30 Juni en 1 Juli: Zakkammetje in etui, A. Bouwhuis, Tra nendal 6; huissleutel, van der Zee, Amicitia, Leeuwenburg, Kinderrokje, A. Rienstra, Zuidend 32; rozenkrans in etui, Tj. Tjep- kema, 3e Woudstraat 16; bruin beursje zon der inh., L. Osinga, Bourbonstr. 26. Te water. Toen mej. ten H. op een der smalle we gen rondom de gemeente Zwammerdam met haar rijwiel een boerenwagen wilde passeeren, kwam ze in aanraking met een been van den voerman, dat buiten den wa gen bengelde, waardoor zij de macht over haar stuur verloor en hals over kop in de breede vaart langs den weg terecht kwam. Een jongetje, dat vlak achter haar reed, vloog tegen haar rijwiel op en volgde toen haar voorbeeld. De dienstbode, die den knaap vergezelde, scheen door het geval zoo onthutst, dat zij niet beter wist te doen, dan ook maar in het water te springen. De voerman, die de oorzaak was van dit waterballet stond even verbaasd te kijken naar deze geïmproviseerde zweminrichting, doch hielp het drietal op het droge, dat druipend zijn weg vervolgde. de bus opgeheven. „Vooruit dan!” zegt hij, stroopt zijn hand schoen; af, trekt den gladden ring van zijn vinger en laat dien in de bus glijden. Als ze al bijna over de brug verdwenen zijn, staan nog de collectrices het paar na te staren en van hen naar de bus, die het versmade pand der trouwe bergt. Een half uur later komen ze terug. „Juffrouw, we hebben het weer „aan” ge maakt! Kunt u dien ring niet teruggeven?” Het Amsterdamsche Studentencorps viert zijn lustrum en daarbij wordt opgevoerd de revue „Zevenmijlslaarzen”. Over de muziek daarvan schrijft de referent voor muziek der N. Rt. Ct. te Amsterdam: „Muziek van Rob. de Roos, onder leiding van den componist” vermeldde het pro gramma van het lustrumspel. Dies bestond er alle aanleiding tot nieuwsgierigheid van den muziekreferent; te meer nog, daar die Tentoonstelling van antiek goud- en smidswerk te Leeuwarden. Tengevolge van het onlangs in scheidene nieuwsbladen verschenen betreffende bovenbedoelde tentoonstelling, zijn van particuliere zoowel als van andere zijde nog een belangrijk aantal toezeggin gen tot inzending bij de Commissie ingeko men en mag reeds nu worden aangenomen dat deze tentoonstelling behalve dat ze uit een oogpunt van kunst buitengewoon belangrijk belooft te worden in hooge mate er toe zal bijdragen pm de kennis van de Friesche zilversmidskunst en hare be oefenaars in vroegere eeuwen te vermeerde ren en bestaande opvattingen daaromtrent te wijzigen. Ten einde de vermeerdering dier kennis zoo groot mogelijk te doen worden, zal het van het grootste belang moeten worden ge acht, dat allen vooral in de provincie Friesland voorzoover ze in het bezit zijn van gouden of zilveren voorwerpen uit vo rige eeuwen, als: schotels, kannen, kande laars, bekers, brandewijnskommen, knotte- doosjes of trouwkistjes, koffiekannen, thee potten, roomkommen, chatelaines, ramme laars, lepels, tabakspotten en -doozen, snuif- en loddereindoosjes, beugels, speel goed, enz. enz., deze voor het boven om schreven doel beschikbaar stellen en daar van zoo spoedig mogelijk opgave verstrek ken aan het Friesch Museum te Leeuwar den. Ten platten lande, zoowel als in de ste den, zullen nog zeer vele personen worden gevonden, welke dergelijke voo»verpen uit oud familiebezit afkomstig bewaren. Deze zijn alzoo in staat vorengenoemd doel te helpen bevorderen, zulks te meer waar het hier een kunstvak betreft, waarin onze pro vincie ten allen tijde mede een vooraan staande plaats heeft ingenomen, terwijl daardoor tevens de voorzaten der tegen woordige bezitters, die zoozeer gesteld wa ren op deze met groote liefde vervaardigde kunstvoorwerpen van zilver of goud, wor den geëerd. Zitting van Woensdag 29 Juni. H. B„ 18 jaar, boerenknecht te Parrega, moet terechtstaan verdacht van mishande ling, gepleegd den 8 Mei te Blauwhuis (Wijmbritseradeel) van T. Reinsma. Verdachte is niet verschenen. Getuige kwam van zijn moeders verjaardag en op de terugreis passeerde hij een groepje jon gens, die hem nariepen en hem daarna ach tervolgden; verdachte heeft hem een slag °P den rug gegeven en tegen het hoofd. Eisch en vonnis f 20 of 20 dagen en schadevergoeding van f 2.50. Een moord in den trein. Dinsdag heeft in den sneltrein Cherbourg Parijs een roofmoord plaats gehad op een officier. De politie begon den moor denaar Follain, een jongen van één- en-twintig jaar uit Lisieux, te verdenken tevens den moord gepleegd te hebben op een taxi-chauffeur, die op den weg van Lisieux naar Caen om het leven is gebracht. De politie heeft goed geradep, Follain, die te Bernay in het ziekenhuis ligt, omdat hij bij den moord op den officier gewond werd, heeft ook ten opzichte van den moord op den chauffeur een volledige bekentenis af gelegd. Den moord in den sneltrein heeft hij Donderdag gepleegd, dien op den chauffeur den 16den dezer. Twee moorden dus binnen veertien dagen. Te Lisieux genoot de jongen een uitste kende reputatie. Hij was zeer ijverig en niemand had er eigenlijk iets op hem aan te merken, ook niet de menschen bij wie hij sedert een jaar in huis woonde, die hem als hun eigen kind behandelden. Men vond hem alleen wat stil en in zichzelf gekeerd. Twee moorden in veertien dagen Abnementper jaar f 2.50 fr p. p post f 3.60. Advertentieën 9 ct. p. regel. Inge zonden mededeelingen hooger, bij Abonnement belangrijke korting Advertentiën worden tevens gratis ge- plaatsr in uc SNEEKER COURANT Bioscoopnieuws. De Amicitia-Bioscoop heeft als hoofd nummer: „De branieschopper” met Ken Maynard in de hoofdrol. Er wordt in deze film een strijd geleverd om de rijke mijnen van Sonora tusschen O’ Flagherty, chef van den mijnaanvoerdienst en Jesse Wilks, lei der van een troep bandieten. O’ Flagherty wordt gewond en z’n bediende schrijft aan diens vrouw om Don Louis, O’Flagherty’s zoon, welke hij in jaren niet zag, als hulp te zenden. De jonge man trekt met zijn paard Tarzan naar Goudstad. Hij begint daar met verliefd te worden op Sally Blake, restauranthóudster en beschermelinge van O’ Flagherty, maar als hij hoort van de bandietenbende begint hij die al spoedig in de wielen te rijden. Een groep financiers wil zich wel voor de mijnen interesseeren, als er maar orde in het goudgebied komt te heerschen. Dit is de gelegenheid, waarop Don Luis, de branieschopper, wachtte. Hij weet een aangevallen convooi te redden, Wilks wordt in het gevecht ge dood, de bloei van Goudland is verzekerd. O’Flagherty begroet zijn zoon met vreugde en trotsch en Sally en Luis hebben een ge lukkige toekomst voor zich. De Bioscoop bij de Waag heeft Luciano Albertini en Elisabeth Pinajeffe in Rinaldo Rinaldini”. Het is de moderne Italiaansche bandiet, die altijd gemaskerd zijn werk verricht. Gravin Linda staat op het punt baron Salvi te trouwen, die de beheerder is der goederen van markies Salantieri, een maal de verloofde van Linda, die echter vol gens Salvi dood is. Als Salvi een flink deel van het vermogen van den markies er door gebracht heeft en z’n bruid denkt te trou wen, verschijnt Salantieri weer. Om Salvi te ontmaskeren, neemt hij de plaats in van Rinaldini, die zelf voor den markies een paar maanden vestingstraf gaat uitzitten, voor een duel opgeloopen. Op een gemaskerd bal weet de imitatie Rinaldini de baron Salvi te be- rooven van een deel der juweelen aan hem, den markies ontstolen, terwijl hij door de plaats van een acrobaat in een variété theater in te nemen ook een collier terug krijgt dat een vriendin van den baron heeft. Maar nu wordt de markies toch gepakt en men houdt hem voor Rinaldini. De echte Rinaldini, als de vermeende graaf Salanr fieri in vrijheid gesteld weet met Salvi de juweelen weer in bezit te krijgen, doch dan is hun rijk uit, de werkelijke markies weet met zijn bediende en Linda de misdadigers in handen der justitie te spelen. Deze bioscoop vertoont de officieele Fransche film van de voorbereiding en het vertrek van de „Witte Vogel” met Nunges ser en Coli. Krachtens de vrijwillige verzekering gere- bovengenoemden datum 113.286 personen dertig dagen, verschoven, in het genot van een als vrucht van hun verzekering verkregen ouderdomsrente van f3 per week. Voor de Stormramp. Woensdag was het de collectedag voor Amsterdam. Het weer was kostelijk. Dui zenden bewogen zich langs de straten en offerden hun penningske, een andermaal en 1 O. H., 34 jaar, timmerman te Sneek, wc- I I jet”5 vers^oren van zwangerschap te Wijn- Ongelukken. Te Veendam is de 70-jarige sluismees- tersknecht G. Smit door den wielrijder G. D. overreden; hij is aan de gevolgen daar- Troelstra’s toestand goed vooruit gaat, van overleden. Te Enkhuizen is de 18-jarige C. Ekker- man bij het verrichten van takelwerk in een pakhuis van de firma Sluis en Groot van een hoogen zolder op de binnenplaats ge vallen. Hij was dadelijk dood. De onbewaakte overwegen. Dinsdagmorgen omstreeks kwart voor tien is door den trein No. 1311, komende uit de richting Amersfoort naar Zwolle, op den onbewaakten overweg aan de Jan Plassesteeg nabij Nijkerk, de 80-jarige H. v. d. Brink doodgereden. Het slachtoffer werd ongeveer 40 meter meegesleurd. De Chineesche stokers van de Rotterdam, tot het tochtje had uitgenoodigd. In groote Het stoomschip Rotterdam, van de Hol- land-Amerikalijn, is, naar men weet, op zijn laatste reis na- een staking van de stokers, uitgevaren met Chineesch machinekamer- personeel. De Amerikaansche immigratiewetten staan niet toe, dat deze Chineezen aan den wal komem. Een 84-tal gele stokers hebben nu toch getracht in Hoboken te gaan passa gieren. Door politie en het dekpersoneel van het schip zijn toen na een formeel ge vecht, waarbij de Chineezen met scheer messen en andere wapens zich te weer heb ben gesteld, volgens een draadloos bericht uit New-York, 76 Chineezen in hechtenis genomen en de overige acht aan boord ge bracht. Zaterdag moet de Rotterdam van Hobo ken vertrekken. In de danszaal overleden. Woensdagavond is juffrouw De B. uit Roermond in een danszaal te Maasniel plot seling dood gebleven. Ouderdomsrente. Op 1 Juni werden 8203 weduwenrenten en 9113 weezenrenten krachtens de Invali diteitswet genoten; op genoemden datum verkeerden krachtens art. 373 dier wet 59.284 personen in het genot van een als vrucht van hun verzekering verkregen ouderdomsrente van f 3 per week. Voorts genoten 17003 personen een inva- liditeitsrente, als bedoeld in art. 71 dier wet. geld in de ouderdomswet 1919, waren op de terechtstelling van Sacco en Vanzetti Een dergelijk uitstel werd ook verleend aan den ter dood veroordeelden Celestine Madeiros, die wegens moord terdoodver- oordeeld was. Madeiros behoorde tot de bende, die de moorden had gepleegd, voor welke Sacco en Vanzetti terdoodveroor- deeld waren. Dat had Madeiros zelf bekend, en ook dat Sacco en Vanzetti onschuldig waren. JE gld bij verlies tsn een vnger I tot en met 9 Juli 9.53. K. JE gid. bij verlies CA lv van een dnim. vv kei*in(j*-Bank te Schiedam sijn onse abonné’s verzekerd tegen ongelukken voor 5 de zilver- I Schrijfmachines als muziekinstrumenten. gld. bij levens lange invaliditeit pld. ir geval van over lijden binnen 30 d. gld. fcij.veihee van een wij Bvn per -■ UIEÜWE SNEBKER CODHAS! annex SHEERER COURANT en WYMBRITSERADEEL. - 1EA pldjbij verlies van IvU j één hand, voet of oog[ v-*v cm r, vvaugci ovuctp iv vv ijii-* JL dv. Volgens voorwaarden overeengekomen met de Hollamdsch* Algemeen* Verxe- 2000

Sneeker Nieuwsblad nl | 1927 | | pagina 1