fl 1 !fl B? Ajeom 75 I Officieel gedeelte. ik L Ittel Orgaan der Gemeente M. Hhywstijdingsw. PUROL. annex SNEEKER COURANT en WYMBRITSERADEEL Reclamekoiom. N SER VA”-RIJWIELEN 1 9M I 4Se JAARMSB WOEAS^M IO AUGUSTUS 1087 io. 90 SNEEK Telefoon No. 150 ar- ien- Aan Adverteerders: De advertenties in de NIEUWE SNEEKER COURANT 80 100 120 140 100 100 130 s c 80 65 50 80 50 opgenomen, worden kosteloos overgenomen in de lien de 1 .10 I 65 I -50 I 70 I 57 I Aan niet-abonné’e: Met klachten over het niet geregeld ontvan gen van de SNEEKER COURANT, gelieve men zich onmiddellijk tot ons bureau te wenden. DE UITGEVERS. BURGERLIJKE STAND. IJLST, van 29 Juli5 Aug. Geboren: Jakobus zv. Meije Wiersma en Klaske Nijenhuis. Gehuwd: Nolke Bergstra, 26 j. met Berta Pauline Neumann, 22 j.; Sjoerd Nooitge- dagt, 27 j. met Klaaske Bergstra, 27 j. HEM. OLDEPH. c. a., van 29 Juli—4 Aug. Geboren: Meindert Bote zv. Johannes Engwerda en Jetske Terwisscha van Schel- tinga te Scharl; Pieter zv. Wouter Zijlman en Pietertje de Jong te Molkwerum. Gehuwd: Derk de Witt, 23 j., te Ommert en Dieuwke Heins, 22 j., te Koudum. Overleden: Christiaan Draaijer, 63 j., echtgen. v. Froukje de Boer, te Molkwerum, Twee menschen opgehangen. Donderdag zijn in de gevangenis van Wandsworth (Engeland) twee gevangenen I ter dood gebracht. Zij hadden in Mei een nachtwaker vermoord. Een menigte van over de honderd menschen stond reeds om 7 uur vóór den gevangenismuur en toen, het acht uur sloeg nam iedere man zijn hoed af en bleef de menigte een oogenblik bewe gingloos staan. Om den geest, die er uit spreekt, is het niet onbelangwekkend te vernemen, welke vragen door den „coroner” aan den offici- eelen dokter bij de lijkschouwing werden gedaan. Eerst vroeg hij of de geëxecuteerden on middellijk bewusteloos waren geweest. Ja, was het antwoord. Daarna: „Hebt gij niets te zeggen over de wijze van ophanging? Gij zjjt tevreden over de manier waarop dit werd gedaan?” Ja.” De „coroner” zeide tenslotte, dat de exe cutie was ten uitvoer gelegd: „met overleg, humaniteit, snel en deskundig. R. zich toegeëigend. R., die te Assen in verhoor werd genomen, heeft een volledige bekentenis afgelegd. Eisch: Levenslang. Toenemend verkeer op de luchtlijn AmsterdamRotterdam en Londen. Het luchtverkeer tusschen Amsterdam Rotterdam en Londen is in dit zomerseizoen zeer hard vooruitgegaan. Op het oogenblik worden eiken dag tusschen de 30 en 40 passagiers op deze lijn vervoerd en het komt herhaaldelijk voor, men mag wel zeggen geregeld voor, dat er passagiers moeten worden afgewezen wegens gebrek aan plaatsruimte. Dezer dagen was er voor niet minder dan 20 passagiers plaats te kort. Muggebeten en Huidjeuk De meest hinderlijke kwaal voor menschen op leeftijd is verstopping. Fosters Maagpillen geven baat vanaf de eerste dosis. Een ide aal laxeermiddel voor ouden van dagen. De roofmoord te Schottershuizen. Vrijdag is voor de rechtbank te Assen de zaak behandeld tegen den landbouwer Roelof Rodermond te Schottershuizen, gem. Zuidwolde, die Dirk Wit, eveneens land bouwer, met een geweer doodschoot en het lijk op zijn erf begroef. Dirk Wit woonde vroeger in een huisje vlak achter het perceel van Rodermond. Op zekeren dag brandde dit huis af en Wit, die geheel alleen stond, kwam bij de familie Rodermond, man, vrouw en één kind, inwo nen. Hij was toen in het bezit van ongeveer f 2000, welk geld hem door de assurantie- maatschappij was uitbetaald. Op elf Febru ari j.l. was Wit plotseling spoorloos ver dwenen. Aanvankelijk werd gedacht, dat hij naar zijn familie, die in Noord-Holland woont, vertrokken was, doch dit bleek niet zoo te zijn. De politie toog nu op onderzoek uit, doch kon geen spoor van den man ont dekken. In den na-zomer van 1926 nu werd uit een weide in de gemeente Zuidwolde een tweetal pinken vermist. Rodermond bleek de beesten gestolen te hebben en werd naar Assen overgebracht. Na die overbrenging kwam echter aan het licht dat R. zich aan een veel ernstiger mis drijf had schuldig gemaakt. Nadat R. naar Assen was overgebracht is zijn echtgenoote een streng verhoor afgenomen. Hierbij heeft zij meegedeeld, dat haar man in den vroegen morgen van 11 Februari, toen zij samen uit zouden gaan, Wit met een dubbelloops jachtgeweer heeft doodgeschoten, terwijl hij later het lijk terzijde van hun woning begraven heeft. Uit een door de justitie in gesteld onderzoek bleek, dat werkelijk het lijk van Wit naast de woning begraven was; een bedrag aan geld, groot circa f 1540, toebehoorende aan Dirk Wit, heeft KERMIS SNEEK. BURGEMEESTER en WETHOUDERS fan SNEEK maken bekend, dat de kermis aldaar dit jaar begint Zaterdag 13 Augus- us om te eindigen op Donderdag 18 Augus- us d. a. v. en dat voor 20 Augustus alle Kramen, disschen, tenten enz. zullen moeten lijn afgebroken en weggeruimd. De kramen op de Gedempte Pol worden pit jaar wederom aan één zijde geplaatst en kei aan de westzijde. Tevens maken zij bekend, dat door hen in het belang van de goede orde is bepaald, pat de vaste ligplaatsen voor stoombooten pn andere vaartuigen op Woensdag 17 Augustus a.s. niet geldig zijn en dat de regeling der ligplaatsen aan de Politie is opgedragen. KERMIS SNEEK. I De BURGEMEESTER van SNEEK maakt bekend, dat gedurende de kermis voor Roede straatmuziek een beperkt aantal ver dunningen wordt gegeven op Zaterdag 13 lAiigustus 1927 des morgens om 9 uur en Bat geen andere vertooningen of kunstver richtingen noch verkapte bedelarij op den •openbaren weg worden toegelaten en geen gelegenheid wordt gegeven voor loterij of hazardspel, terwijl door de' Politie zeer btreng op openbare dronkenschap zal wor sen gelet. Het vliegtuig in een nieuwen oorlog. Londen heeft dezer dagen volop gelegen heid gehad te worden herinnerd aan bange oorlogsjaren, toen de stad zoo vaak door vijandelijke vliegtuigen in den nacht werd overvallen. De manoeuvres van de R. A. F. waren oorzaak, dat het gebrom der vlieg tuigen ook in den nacht niet van de lucht was. En velen in de buitenwijken van het noorden der stad aanschouwden met be- I langstelling de toestellen, die als traag be wegende sterren langs het donker firma ment trokken. Er was geen maanlicht, zoo- dat alleen het geronk der motoren dat veel harder klonk dan overdag en de witte, groene en roode lichtjes in beweging de aanwezigheid der luchtstrijders bewezen. Wat de manoeuvres zelf betreft, schijnen zij hoewel officiëele rapporten niet of nog niet beschikbaar zijn overduidelijk te hebben aangetoond, dat de aanvallers het altijd winnen. Indien dit niet een schijn- oorlog maar een echte oorlog was geweest, dan zou het ministerie van Luchtvaart te Londen niet meer bestaan. Het hart van Londen is eenige malen gebombardeerd en de gevolgtrekking schijnt gewettigd, dat aanvallers uit de lucht, ondanks verdedi gende eskaders en afweergeschut, nagenoeg kunnen doen wat zij willen. Den eersten dag bereikten de aanvallende vliegers hun doel en konden zij onverlet terugkeeren naar hun basis. In het volle daglicht is Londen her haaldelijk aan hun genade overgeleverd ge- weest. Slechts één maal schijnen zij leelijk door het afweergeschut te zijn gevangen. Maar dat is een schrale troost bij de vele zegevierende aanvallen. Twijfel aan de ge vaarlijke doeltreffendheid van dit lucht wapen kan, indien de oppervlakkige indruk dien de manoeuvres bij den leek hebben achtergelaten, eenigszins met de waarheid overeenkomt, niet langer bestaan. De vlieg tuigen in den eerstvolgenden oorlog zullen gemakkelijk spel hebben het moreel van een burgerlijke bevolking te ondermijnen, van alle burgerlijke bevolkingen, wier strijders meedoen natuurlijk. Zoodat ten slotte geen der oorlogvoerenden er mee opschiet. In dien men niet kan besluiten oorlog voor goed af te schaffen en het wordt weer meer en meer duidelijk, dat zulk een besluit nog niet genomen kan worden dan zal het zaak zijn, dat de menschheid al het mo reel en alle „courage” houdt, waarover zij kan beschikken. Want de bedreiging uit de lucht is échten geen volk zal er vrij van zijn. Edsel Ford zal Byrd financieel steunen bij zijn Zuidpool-expeditie. Naar de New York Herald uit Detroit meldt, heeft Edsel B. Ford, de zoon van de groote Henry Ford, Dinsdag medege deeld, dat hij financieelen steun zal verlee- nen aan de Zuidpool-expeditie van kapi- tein-luitenant ter zee Byrd, „omdat Byrd een heer is en groote diensten kan bewijzen aan de aviatiek.” i Tevoren had het tweetal een heelen dag 1 overleg gepleegd, waarbij overste Byrd zijn plannen uiteengezet had. Ford gaf te ken nen, dat hij de expeditie zoowel voor de wetenschap als voor de luchtvaart van groot belang achtte en dat hij het over de voor bereiding feitelijk geheel met Byrd eens was. Naar men weet heeft de jonge Ford een groote vliegtuigenfabriek te Dearborn, zoo dat men zich afvraagt of Byrd nu misschien van Ford’s vliegtuigen, in plaats van Fok- plaats gelegd, en trok zeer de "aandacht, kers gebruik zal maken. Ford moet gezegd wijl Donderdag de dag van het uitbreken van den oorlog tusschen Engeland en Duitsch- land verjaarde. Een eigenaardig geval van gasverstikking. Te Londen zijn een moeder en haar dochters yan 19 en 16 jaar dood te bed ge vonden, overleden aan gasverstikking. Zij hadden een ketel water op het gas gezet en schijnen toen in slaap gevallen te zijn. De ketel is gaan overkoken, waardoor de gas vlam uitdoofde. Een jaar geleden had zich in hetzelfde gezin een soortgelijk geval van zorgeloosheid voorgedaan, doch toen was het tijdig ontdekt om de drie vrouwen in het leven terug te roepen. De man uit het gezin was op reis. De man had te Clacton aan het strand vertoefd en de politie had hem niet kunnen vinden. Op weg naar zijn hotel kocht hij een krant en keek die even in. Toen las hij van het ongeluk. „Groote l hemel”, riep hij uit, „dat is mijn vrouw!” Hij was zoo ontdaan, dat voorbijgangers hem naar zijn hotel moesten brengen. Geslaagd voor het examen Gymnas- I [iek de heer J. Slim te Arnhem. Een nieuwe reclame. Wij verwijzen naar eene advertentie in I dit nummer, waarin A. Verwer, Oosterdijk I alhier, zijn clientèle een gratis tochtje met de boot naar het Paviljoen aanbiedt, uitge- I zonderd op Hardzeildag. Men zie de voor- I waarden in die annonce en men zal erken- I nen, dat men hier met een nieuw reclame- I middel te doen heeft, even origineel als voor I den klant voordeelig. (Reel.) I Het schoolgeld voor het L. O. Bij de Tweede Kamer is ingediend een I wetsontwerp strekkende tot wijziging van I de bepalingen der Lager-onderwijswet 1920, betreffende het schoolgeld. In de memorie van toelichting wordt op gemerkt, dat de van vele zijden uitgeoefende aandrang om te komen tot herziening van de bepalingen in de- L. O.-wet, die het schoolgeld regelen, tweeërlei beoogt. Men wenscht meer vrijheid voor de gemeente en schoolbesturen en vereenvoudiging van |de administratie. Ook de minister is van meening, dat wijziging van de wet in dien geest aan een algemeen gevoelde behoefte pal voldoen. De vrijheid zal, naar het hem voorkomt, pet beste worden gediend, indien de wet slechts eenige beginselen aangeeft en de uit werking zooveel mogelijk aan de gemeenten joverlaat. Op dit voetspoor geeft het wets ontwerp de volgende verschillen met de thans geldende bepalingen: met behoud van het beginsel van heffing naar draagkracht pullen de gemeenten bij de aanslagregeling niet gebonden zijn aan de Wet op de In komstenbelasting 1914; zij zullen bevoegd pijn gezinsinkomsten bij de bepaling van pet belastbaar bedrag in aanmerking te ne- pien; zij zullen bij die bepaling ook vermin dering kunnen toepassen in verband met het aantal kinderen in het gezin; de bepaling pan het minimum-bedrag van het schoolgeld pal aan de gemeente worden overgelaten; eindelijk zal de wet de bijzondere school piet meer binden dan noodig is. Wat de vereenvoudiging der administra tie betreft, dit zal reeds in belangrijke mate [worden bereikt, indien voor de gemeente |de vrijheid geschapen wordt, zelve de grondslagen van heffing te kiezen, en indien het voorschrift vervalt omtrent het mini- I muni van vijf cent per kind en per week, de pacantiën inbegrepen. Verder zal vereen voudiging voortvloeien uit het wegvallen pan de thans voorgeschreven verhouding tusschen het schoolgeld voor het gewoon pi voor het uitgebreid onderwijs, uit de I nieuwe bepalingen betreffende de behande- !lng van bezwaarschriften en betreffende de invordering en uit de aan de gemeente te verleenen bevoegdheid om het innen van de schoolgelden der openbare scholen aan de onderwijzers op te dragen. De borgstelling. De Haarlemsche politie heeft proces-ver- baal opgemaakt tegen M. V., 36 jaar, con- sumptiehandelaar te Haarlem, die een aan- tal personen in dienst had genomen en van dezen tevoren een borgstelling van ge middeld f 200 had geëischt. Niet minder dan 20 personen hadden bij de politie aangifte gedaan. Het in totaal verduisterde bedrag moet ongeveer f 5000 zijn. V. heeft gedeeltelijk bekend. Ernstig ongeluk in een distilleerderij. Zaterdagmorgen ongeveer 7 uur zag de ongeveer 60-jarige A. J. van K., in dienst bij de firma H. Jansen, distilleerderij aan de Noordvest te Schiedam, dat een luikje van het grondvat was gevallen. Hij waar schuwde de tweede meesterknecht, die van K. aanried een touw om zijn middel te binden en aldus in het twee M. diepe vat af te dalen, van K. gaf daaraan echter geen gehoor en daalde zonder voorzorgsmaatre gelen, daarna in het vat af. Plotseling hoor de de naast het vat staande meesterknecht een gil in het vat, hij begaf zich daarop dadelijk in het vat, maar kon, hoewel het vat al eenige maanden leeg was, door de ondragelijke dampen niet afdalen, daar hij voelde het bewustzijn te zullen verliezen. Daarop daalde de brandersknecht A. Kamp met een touw om het middel in het vat aan wien het eindelijk gelukte den be wusteloozen van K. naar boven te brengen De inmiddels gewaarschuwde dr. Groene- wegen kon slechts den dood constateeren. Het lijk is daarna per brancard naar het Gemeente Ziekenhuis te Schiedam vervoerd. Een slachtoffer van fanatisme. Het gebeurde in het Kentjongsche, aldus vernam de correspondent van de „Ind. Crt.” te Loemadjang, dat van een inlandsch paar dat bij het waterverdeelwerk, hetwelk be kend is als de dam Pondera, baadde, op een gegeven moment de vrouw, na onder gedoken te zijn, niet weer boven kwam. Toen de echtgenoot zulks merkte, zocht hij, daarin bijgestaan door inmiddels toe geschoten omstanders, de heele waterkom af, doch tevergeefs. Ongeveer een kwar tier later kwam het lichaam van de vrouw vanzelf boven drijven. Na haar op het droge te hebben ge bracht, verleende een in die buurt werken de Europeaan, de heer Meerstadt, die na- I tuurlijk ook meegezocht had, direct hulp I door kunstmatige ademhaling toe te passen De heer Meerstadt, brugaannemer van den s.s.-aanlegdienst was vroeger als stuurman ter koopvaardij werkzaam en het redden en de verdere behandeling van drenkelingen was hem dus wel toevertrouwd. Hij zag dan ook zijn pogingen, om de levensgeesten bij de vrouw weer op te wekken, bijna met succes bekroond de vrouw begon reeds eenig teeken van leven te geven toen al schreeuwende en tieren de de vader van de drenkelinge met opge heven arit op (het troepje afkwam. „Wat, zijn dochter aldus bevoeld en betast door een Europeaan, dat nooitschreeuwde hij en wilde den heer Meerstadt te lijf. Deze achtte het natuurlijk geraden, ook al om dat diverse omstanders geen hand uitstaken om den fanatiekeling te kalmeeren, om de wijk te nemen. Daarna ging de razende te keer tegen zijn schoonzoon, omdat deze zijn vrouw door een Europeaan aldus liet behandelen. Het slot van alles was, dat de vrouw, die bij voortzetting van de toepassing van de kunstmatige ademhaling wellicht nog gered had kunnen worden, het leven er bij liet. hebben, dat de uitrusting van de expeditie nog niet geheel vast stond, maar dat na tuurlijk een Ford’s vliegtuig tot Byrd’s dienst gereed staat. De overste heeft de fabrieken te Dear born bezichtigd en groote belangstelling aan den dag gelegd voor het laatste type met drie motoren, dat aanmerkelijke verbe teringen moet vertoonen vergeleken bij het eerste type tripleschroefvliegtuigen van Ford. Byrd bezichtigde ook het nieuwe pas sagiersvliegtuig met één motor voor vervoer van 5 of 6 personen, waarmee thans de eer ste proeven genomen worden. Luchtvaart op groote hoogten. Naar de Köln. Ztg. uit Bitterfeld ver neemt zullen tege«i ’t eind van deze maand de gepensionneerde majoor Stelling en de officier van gezondheid Koschei daar proe ven nemen met een luchtballon van 9500 kub. M. inhoud op hoogten tot 12.000 M. Zij willen er den luchtdruk en de temperatuur meten en nagaan hoe motoren op deze hoogte werken. Het doel van de proeven is de uitvoer baarheid van transatlantische vluchten in luchtdicht gesloten groote vliegtuigen op meer dan 10.000 M. hoogte te toetsen. Een paartje van 103 jaar. John Taylor en zijn vrouw te Green- street in Kent zijn vermoedelijk het oudste echtpaar in Engeland. De man is in April 103 jaar oud geworden en zijn vrouw viert dezer dagen haar 103den verjaardag. De man is nog flink en beweegt zich nog ei ken dag in den tuin van zijn zoon, bij wien hij inwoont. De vrouw is bedlegerig. Een stout st u k j e. Naar men uit Londen meldt, is er Vrij dagnacht ingebroken in het huis van den hoofdagent Wensley. Dit geval zou op zichzelf de moeite niet waard zijn, ware het niet, dat Wensley een der bekendste speurders is van Scotland Yard en dat zijn huis voorzien was van alle mogelijke voor zorgsmaatregelen tegen inbraak. Niettemin hebben de dieven geen moeite gehad zich toegang te verschaffen en zijn zij er met een grooten buit van door gegaan. Te veel gelezen. Zelfmoorden moet men, als regel, uit de courant houden. Maar de N. R. Crt. maakt een uitzondering voor het schokkende geval van het knaapje Charles Henry Wat kins (14*/2 jaar) dat zich dezer dagen te Camberwell in Engeland had opgehangen. Ter gerechtelijke lijkschouwing bleek, dat de jongen nooit speelde en altijd las. D.w.z. geen jongensboeken of andere amu- sementsliteratuur, maar vrij lastige, weten schappelijke werken en bij preferentie encyclopaedieën voor de jeugd. Het kind was van zijn jeugd af „zenuw achtig” geweest. Een verzoeningsgebaar. j Een krans van eikeblaren, met een lint in de kleuren van de Duitsche republiek, is aan den voet van de Cenotaaf in Whitehall te Londen gelegd. Het geschiedde uit naam van 't Keulsche station der Duitsche Lucht- verkeerscombinatie, dat hiermee de nage dachtenis wilde eeren van den beroemden vliegtuigbestuurder kapitein Barnard, die onlangs bij een vliegtuigongeluk het leven had verloren. De krans is op een in het oog vallende Van Gend Loos. Het geval, dat de directie der Nederland- Sche Spoorwegen aan de firma Van Gend SNEEKER COURANT, welk blad gratis bij niet-abonné’s op de „Nieuwe Sneeker Courant” aan huis wordt bezorgd. Wij garandeeren dus een huis-aan- huis-verspreiding van alle advertenties voor deze bladen opgegeven. Wij verzoeken beleefd doch dringend vroegtijdige inzen ding van advertentiën. Aan Abonné’s op de „Nieuwe Sneeker Courant” Met klachten over het niet geregeld ontvan gen van de NIEUWE SNEEKER COURANT gelieve men zich onmiddellijk tot ons bureau te wenden. en Loos, voorheen Collignon en Co., heeft 1 kenbaar gemaakt, dat zij het bestaande con- tract met deze firma tegen 1 Juli van het I volgend jaar niet meer wenscht te ver lengen, wekt in breede kringen groote be langstelling. De „spoorwegmedewerker” van de „Avondpost” vestigde dezer dagen er de aandacht op, dat dit beteekent, dat de fir ma Van Gend en Loos, die voor de Spoor wegen een zoo belangrijke taak vervult, op een zoo uitmuntende wijze en die in de loop der jaren zoo prima bij het publiek is inge voerd, over eenige maanden wordt uitge schakeld uit het goederenvervoer der Spoorwegen. De Spoorwegen zullen daartegenover moeten stellen een organisatie van deze tak van vervoer, die niet minder accuraat werkt en die het publiek even coulant behandelt als Van Gend en Loos. Zal dat mogelijk zijn? vraagt de „Spoor wegmedewerker.” Hij meent van niet, want van een orga nisatie van dit vervoer is voorloopig nog niets te bekennen; materiaal is er evenmin. Als men bedenkt, dat de spoorweg- autobusonderneming de A. T. O. dertien maanden noodig heeft gehad voor studie, I organisatie enz. voor een paar buslijntjes, waarvan de eerste nu pas geopend is, dan houdt men z’n hart vast, als men bedenkt, dat diezelfde A. T. O. het als een klok wer- I kend bedrijf van Van Gend en Loos zal I moeten overnemen. Tot de mogelijkheden behoort, dat de I A. T. O. het heele bedrijf van Van. Gend en Loos met personeel, materiaal, gebou- I wen enz. overneemt, en deze goederendienst al dan niet gewijzigd voortzet. Een tweede mogelijkheid is, dat slechts I een gedeelte van het bedrijf van Van Gend I en Loos wordt overgenomen, en dat men I tot overeenstemming met die firma komt, dat zij het andere gedeelte blijft uitvoeren. Nog een derde mogelijkheid is, welke voor het publiek een minder gelukkige zal I zijn, maar toch niet geheel onwaarschijnlijk, dat Van Gend en Loos met de opzegging I geen genoegen neemt en zelf een goede- I rendienst in ons land gaat exploiteeren in I concurrentie met de Spoorwegen. Van Gend en Loos heeft bij het Holland- Ische publiek altijd een groote populariteit 'I genoten. Zooals wij bij Hildebrand al hebben kun- I nen lezen, reed de wagen van Van Gend en j Loos al, alvorens de eerste spoorlijn binnen I ons land was aangelegd ’t Is een wondere „Kreislauf des Lebens”, I de diligence werd verdrongen door den spoorwagen, de spoorwagen krijgt weer I een heftige concurrentie van de autobus, |en thans zou mogelijk het goederenvervoer I per spoor weer een zware mededinger I krijgen in de vrachtauto, ook weer van Van I Gend en Loos. I De verleidelijke wijnkelder. I Zaterdagmorgen ontdekte de dienstbode I van de familie van Loenen Martinet te Delft, toen zij de huiskamer binnentrad, tot haar groote ontsteltenis een vreemde man, die in een clubfauteuil zat te slapen. Naast hem lag op den grond een leege wijnflesch, terwijl een volle in zijn armen rustte. De politie werd gewaarschuwd en resteerde den man, die bleek te zijn de 60 jarige logementhouder v. M., een berucht inbreker, die nog den vorigen avond we gens openbare dronkenschap in bewaring gesteld was. De man was bij zijn inbraak in den wijnkelder terecht gekomen waar hij zich te goed had gedaan. Het Academisch Ziekenhuis te Leilen. Naar de betrokken minister thans mee deelt zal dit ziekenhuis, wanneer het geheel gereed is, f 14.270.000 hebben gekost. Advertentiën: 9 ct. p. regel Ing. zonden mededeelingen hooger. Abonnement belangrijke korting Advertentiën worden tevens gratis ge- olaatst in de SNEEKER COURANT Eerste Blad C UitgaveKIEZEBRINK Co. ■i SI 15 40 cl, It' 70 I e r .fl. 75 jied Verschijnt HNSDAGS en VRIJDAGSAVONDS - 5 s - Foster's Maagpilien Alom verkrijgbaar a f 0.65 per flacon I I 88 Abonnement per jaar f 2.50 fr. p. post f 3.60. ïïim SNEEKER COURANT

Sneeker Nieuwsblad nl | 1927 | | pagina 1