I «2 Onwelriekende adem TROMP, Sneek Engros TROMP W, WLRING, Sintrel 4, Telef 415. MIEMEIJER’s PRUIMSTER Vraagt ze den winkelier. Sneek. Nieuwstijdingen. Reclamekolom. SNEEK IN SOORTEN, MAAR GEEN ENKELE ZOO GEVRAAGD EN ZOO POPULAIR ALS Vj na de Sint Nicolaas drukte met allerlei buitengewone dingen aan spijs en drank, smaakt een pijp HM Orgaan der-GeneBDle BW* KERSTGESCHENKEN als SERVA en NED. KROON RIJWIELEN, ELECTR.-, CARBID- en KAARSLAMPEN, Ruim gesorteerd in HANDBESCHERMERS tegen LAGE PRIJZEN. Sigaretten- i*ookes*s U Vrouwenhanden - annex SHEERER COURANT en WYMBRITSERADFFI 10 ct. per pakje Overal te koop Engross bij i er niet voor ter dood- een mus). en LEEUWARDEN z ASTRA STANDARD STANDARD STANDARD ERMAK FINE 10 DIUISItawAN-VALKENBURG'S LEVERTRAM1 was.' Indien aangaande 1 Drie doodvonnissen in Duitseh- land en drie in Engeland. Te München zijn drie doodvonnissen ge veld, tegen den boer Mittermaier en zijn twee knechts Rutzmoser en Witt. Zeven jaar geleden hebben de twee knechts op aandrang van hun boer diens vader ver moord en daarvoor 10.000 Mark gekregen. E'enige maanden geleden is het misdrijf pas opgehelderd, toen de betrokkenen onder ling ruzie kregen. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. Paleis v. Justitie, Marktstraat, Telefoon no. 231, De vrouw werd veroordeeld tot zes maan den, de man tot vier maanden gevangenis straf, hoewel het O. M. slechts een boete van resp. 340 en 160 mark had geëischt. De Kerstpudding voorden Engelschen Koning. Deze week is de Kerstpudding voor den Koning gekookt. Dit is een gebeurtenis, aldus de „N.R.Crt.”, waar meer aan vast zit dan men oppervlakkig zou denken, want de pudding is het eenige geschenk, dat een uitzondering maakt op den vasten regel, dat de Koning geen geschenken van zijn onderdanen aanneemt. Maar de pud ding is niet alieen een geschenk, maar ook een symbool van de eenheid des Rijks en om deze reden is de uitzondering dan ook toegelaten. De geefster is de Empire League, de vereeniging, die den handel tusschen de onderscheiden deelen des Rijks in de eerste plaats bevordert. Een commissie uit dezen bond is dan Zaterdagmiddag plecht statig op Mansion House saamgekomen, waar de reusachtige pan gereed stond en vanwaar men in optocht naar het op korten afstand gelegen Adelaide House trok, waar de verschillende ingrediënten voor de pud ding werden gekozen. De commissie ziet zooveel mogelijk toe, dat iedere kolonie of dominion het zijne tot het baksel bij draagt, en zoo was er brood en meel uit Engeland, appelen uit Australië, dadels uit Indië, rum uit Jamaica en verschillende andere zeldzame vruchten en ingrediënten uit Zuid-Afrika, Canada, Nieuw-Zeeland enz, De hofkok heeft het gevaarte, dat 40 pond weegt, toen saamgesteld en, volgens de berichten, ook reeds gekookt en ge bakken. a; 0o. 19 Tweede Blad Uitgave: KIEZEBRINK Co. Een lading kerkklokken. Te Havre is, naar de „Matin” meldt, dezer dagen een Russische vrachtboot aan gekomen met een lading Russische kerk klokken, die te Hamburg was ingenomen, waarheen de klokken per spoor waren ge zonden. Mannen: 1 banketbakker, 2 bankwer kers, 1 betonwerker, 1 boekhouder-kan- toorbediende, 3 boerenarbeiders, 1 brood bakker, 1 drukker, 2 fabrieksarbeiders, 1 glas in loodzetter, 18 grondwerkers, 2 kan toorbedienden, 1 kappersbediende, 1 keil- ner, 3 landarbeiders, 1 letterzetter, 1 machi- ne-bankwerker, 1 machinist, 1 melkknecht, 2 metaalslijpers, 2 metselaars, 10 opper lieden, 1 reiziger, 1 revolverklinker, 1 scheepstimmerman, 11 schilders, 2 stuca- doors, 1 stuurman, 1 suikerwerker, 17 tim merlieden, 1 touwslager, 1 tuinman, 1 win kelbediende, 1 zilversmid, 67 zonder bepaal de vakkennis. Vrouwen: Geene. De paardensterfte te Be m e 1 en. Men meldt van deskundige zijde aan het „L. D”: De verschijnselen en het verloop der ziekte, tengevolge waarvan binnen acht da gen 8 paarden zijn gestorven, zijn volgens deskundige verklaring, alsook volgens ver klaring van prof. dr. Wester te Utrecht, die de paarden mede onderzocht heeft, van dien aard, dat de oorzaak dezer sterfte wel degelijk moet worden toegeschreven aan vergiftiging (voedselvergiftigingBotulis- Alle klokken waren stukgeslagen of er waren gaten in gemaakt, om te voorkomen dat er het invoerrecht op weelde-artikelen voor zou moeten betaald worden. Ze zullen worden versmolten om Rusland aan geld te helpen. Leening Intercommunale Waterleiding Mij. gebied Leeuwarden. De leening groot f250.000.— der N. V. De Intercommunale Waterleiding Mij. gebied Leeuwarden is geplaatst door bemiddeling van de Friesche Bank. De Zondagsluiting der Warnsterbrug. STAVOREN, 2 December. B. en W. van Stavoren hebben Ged. Staten van Friesland verzocht om het besluit van het gemeente bestuur van HemelUmer Oldephaert en Noordwolde, tot algeheele sluiting van de brug nabij Warns op Zondag, ter vernie- iging aan de Kroon voor te dragen. t B. en W. stellen in hun verzoek uit drukkelijk voorop, dat naar de meening van de meerderheid van dat collége de overheid van Godswege de verplichting heeft om den Zondag te heiligen. De amb tenaren en het personeel in haar dienst behooren zich op dien dag van arbeid te onthouden. Men kan het einddoel van vol strekte onthouding van Zondagsarbeid na streven, het ligt echter voor de hand, dat dit in absoluten zin niet altijd mogelijk is. Ontijdige doorvoering van volstrekte Zon dagsrust door de overheid kan zelfs In bepaalde gevallen tengevolge hebben, dat het tegengestelde wordt bereikt van hetgeen men verlangt en het streven om tot Zon dagsheiliging te geraken in den weg wordt gestaan. ïn hun vergadering van den 13 Februari 1924 spraken de Provinciale Staten de wenschelijkheid uit, dat de gelegenheid wordt opengesteld om de provinciale brug gen des Zondags vóór acht uur des mor gens en na 5 uur des namiddags te pas- seeren. De omstandigheden, die toen aan wezig en bekend waren, gaven Ged. Staten, gesteund door een motie, aangenomen in bovengenoemde Statenvergadering, aanlei ding om aldus te handelen. Ook de pro vinciale ketting te Stavoren is dientenge volge des Zondags geopend vóór acht uur des morgens en na 5 uur des namiddags. Intusschen is de scheepvaart langs Sta voren nog belangrijk toegenomen. Dit jaar is ook weer een toename te constateeren het tot en met 26 November j.l. gepasseerde aantal schepen bedroeg niet minder dan 8000 met een totalen inhoud van 794,532 M3. De belangen van handel, industrie en scheepvaart verzetten zich zeer tegen alge heele sluiting van de onderhavige brug, hetgeen door B. en W. van Stavoren nader wordt aangetoond. Kindermishandeling. Voor een Berlijnsche rechtbank hebben zich een sigarenwinkelier en zijn vrouw te verantwoorden gehad wegens mishandeling van een aan hun zorgen toevertrouwd 14- jarig nichtje van de vrouw. Beiden hadden het meisje met een hondezweep geranseld haar met een strijkijzer brandwonden toe gebracht en haar bij de haren door de keuken gesleurd. Het echtpaar werd enkele maanden geleden in hechtenis genomen, i nadat de verontwaardigde buren 1 Gevraagd personeel. Mannen: 1 autogeenlasscher (Alk maar), 1 bekwaam bankwerker (Arnhem). 1 drukker-zetter, ongeorganiseerd (Apel doorn), 1 kapper dames én heeren, le klas bediende (Heerlen), 1 ketelmaker (Arn hem), metaaldraaiers (Leeuwarden en Hen gelo)., 1 meubelfraiser (Wageningen) I meubelafschrijver (Wageningen), 2 rijwiel- monteurs (Meppei), scheepsijzerwerkers (Groningen), 5 sigarenmakers (Venray). Vrouwen: Personeel voor huiselijke diensten. Een kasteel cadeau. De gemeente München biedt gratis het haar toebehoorende kasteel Wattersdorf, gelegen in het district Miesbach aan. Aan de schenking is slechts één voorwaarde verbondendat de nieuwe eigenaar het zeer vervallen gebouw laat restaureeren. De kosten daarvan worden op 50 a 60.000 Mark geschat. De meest hinderlijke kwaal voor menschen op leeftijd is verstopping. Fosters Maagpillen geven baat vanaf de eerste dosis. Een ide aal laxeermiddel voor ouden van dagen. Het gemeentebestuur van H. O. en N. heeft naar de meening van dat college bij haar besluit uit het oog verloren, dat de brug bij Warns weliswaar in den weg ligt, die aan deze gemeente behoort, maar over het provinciale vaarwater. Bij het maken van een regeling van de sluitingsuren voor die brug behoort dat gemeentebestuur zich dan aan te sluiten bij de regeling die voor de provinciale bruggen geldt. L.C. wordt bijzonder aanbevolen 10 voor 10 cent STANDARD SPECIAL 20 voor 25 cent Schitterende kwaliteiten, tegen fabrieksprijs bij TROMP, W0EB9D«G 7 DECEMBER 1937 NIEUWE SNEEKEE COURANT Grootveld van de Sch. 189, die Vrijdag de visschershaven te Scheveningen is bin- nengevallen, verklaard heeft, dat hij het vermiste schip vermoedelijk gezien heeft op den 17den November. Zekerheid kon hij echter niet gé.en, omdat de schipper het nummer van den logger niet heeft kunnen lezen. Volgens de tuigage zei hij moest het „De Adelaar” zijn. Een krasse tachtiger. Het was den ochtendbezoekers van het zwembassin der ’s Gravenhaagsche Zwem en badinrichting ter oore gekomen, dat een der veteranen, de heer J. G. van Eek, Vrijdag zijn 80sten verjaardag zou vieren. Zij meenden, dezen dag niet onopgemerkt te moeten laten voorbijgaan. Dat hij nog velen jongeren tot voorbeeld kan strekken, bleek des morgens opnieuw, toen de 80-ja- rige uit een hoogstand op de 4-meter- plank het bassin indook en later met de teenen aan de glijplank ging hangen. Tevoren, reeds om 1 uur bij de opening van het zwembassin, had de heer Van Eek zijn kleedkamer met groen en bloemen versierd gevonden en op dat oogenblik werd hij namens een twintigtal bezoekers, door den oud-minister van marine, den heer J. J. Rambonnet, onder hartelijke be woordingen gelukgewenscht, welke toe spraak gepaard ging met de aanbieding van een bloemstuk, waarna ook de direc teur den krassen zwemmer nog compli menteerde. 49a Abonnementper jaar f 2.50 fr. p. post I 3.60. Advertentiën: 9 ct. p. regel. Ing. zonden mededeelingen hooger, Abonnement belangrijke korting Advertentiën worden tevens gratis ge- olaatit in de SNEËKER COURANT Een Kinderbeul. Voor de Rechtbank te Assen werd Vrij dag behandeld de zaak tegen Arend S. te Langerak (niet verschenen), die terecht moest staan wegens mishandeling van zijn 6-jarig dochtertje. In de maand October was verdachte vertoornd op zijn dochtertje, dat ongehoorzaam was geweest, en wilde haar straffen. Eerst heeft hij het kind ge slagen, doch zijn woede was nog niet ge koeld, waarop hij het kind tot zes maal toe een heet strijkijzer op het bloote lichaam zette, waardoor het brandwonden bekwam. Het kind is na de ontdekking van deze vreeselijke mishandeling aan de ouderlijke macht onttrokk-n en de voog- lijraad heeft het in een ander gezin on dergebracht. Het kind, dat met haar pleeg moeder mee was gekomen, vertelde op een vraag van deu president, dat haar vader haar pijn had gedaan. Het O. M. merkte op, dat gebleken is, dat verdachte het kind herhaaldelijk heeft mishandeld, en eischt 1 jaar gevangenis straf. De jury verklaarde de drie mannen schul dig en de rechter veroordeelde hen daarop 103 jaar oud. Te Waarschoot (België) is Donderdag n vrouwtje gestorven, dat volgens Het Laatste Nieuws, honderd-en-drie jaar’oud De van medeplichtigheid verdachte zus ter van Mittermaier is vrijgesproken. Voor de Assizen te Cardiff (Engeland) is vonnis gewezen in een moordzaak. De voetballer en bokser Lewis was op straat bij een twist met anderen neergestoken met zijn eigen mes. De verdediging was dat het een geval van wettige zelfverweer geweest was. De drie voornaamste beklaagden, een handels- reiziger en twee broeders, de een bock- maker en de ander kolensjouwer, hielden tot het laatst toe vol dat zij onschuldig j! waren. De rechter zeide in zijn samenvatting tot de gezworenen, dat zij uit het verhoor moes ten opgemaakt hebben dat er een groep mannen stonden te twisten. Lewis trachtte weg te komen, maar werd door eenigen hunner vervolgd en neergestoken. De vraag was Hoevelen waren er bij betrokken ge weest De drie beklaagden waren allen herkend. Lewis was een man in zijn voiie kracht, bokser en Rugby-speler. De gezwo renen zouden hebben te overwegen óf één enkel man hem met een més kon neerste ken als anderen Lewis niet belemmerd had den door zich aan zijn armen vast te klem men. Het was een heel ernstige zaak dat in het hart van de stad een man met zulke vreeselijke messteken geveld was. Indien de gezworenen overtuigd waren aangaande De 7-jarige leerplicht. Het hoofdbestuur van de Vereeniging „Volksonderwijs” heeft een adres aan de Tweede Kamer gezonden, waarin het zegt dat het met groote belangstelling kennis genomen heeft van het voorstel van Wet van de heeren Alberda c.s. tot wijziging van de Wet van den 30sten Juni 1924 in dien zin, dat in Art. I en II in de plaats van „Tot en met 31 December 1929” gelezen word.: „Tot en met 30 Januari 1928”; dat het daartoe mede geleid door de, in het verloop van meer dan een kwart eeuw gedane uitspraken van haar jaarlijk- sche algemeene vergaderingen, er ten ern stigste van overtuigd is, dat het Nederland- sche volk in zijn verreweg overgroote meerderheid een voor zijn minst zevenjarige leerverplichting voor het lager onderwijs ten zeerste begeert en al sedert jaren in het belang van de opgroeiende jongens en meisjes heeft gewenscht en dat het er daarom bij de Tweede Kamer der Staten Generaal ten ernstigste op aandringt, langs den weg van de aanneming van het wets ontwerp Alberda c.s. de zegeningen van een jaar langer onderwijs op de lagere school te verschaffen ook aan die kinderen die anders de school tusschen 1 Februari 1 Juli 1928 zouden verlaten en daar van dus verstoken zouden blijven. Een logger vergaan? In Katwijk is een logger binnengevallen die gerapporteerd heeft, dat onder de Engel- sche kust een vermoedelijk Scheveningscne logger is vergaan. De bemanning heeft ge zien hoe dit schip gegrepen werd door twee hooge zeeën. Er kon echter geen hulp ge boden worden, omdat de boot onmiddellijk in de diepte verdween. Dat de gezonken logger een Schevening- sche zou zijn, wordt hierdoor bevestigd, dat van de reeder Jac. den Duik, sinds eenigen tijd een logger zoek is. n.l. de Sch. 421, die den naam draagt van „De Adelaar”. Zes weken geleden is deze boot voor de vischvangst uitgevaren en sinsdien heeft men niets meer van haar vernomen. Begrijpelijkerwijze heerscht er onder de Scheveningsche visschersbevolking groote ongerustheid over het lot van dit schip. Aan boord bevinden zich 12 mannen van wie meer dan de helft gehuwd is, onder den 26 jarigen schipper Nico Spaans. Een politiekruiser der marine is Maandag j.l. op onderzoek uitgezonden, tot nog toe zond r resultaat. In verband met het zoek zijn van de Sch. 421 verneemt men nader, dat schipper SNEEK Telefoon No. 150. PRUIMTABAK 1 was. 10 10 10 10 15 20 20 welke huishoudelijke arbeid ver, cht»r, blijvtn zacht, gaat en blatk door Dros 30-60 90, Tube 80 ct. PUROL I NU NIEMEUER s taltak heerlijker dan ooit, T" -'■T i Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGSAVONDS Werkzoekenden. RUIME KCUZ£ IN is weerzinwekkend. Tanden met leelyke kleur ontsieren het gelaat. Deze schoonheidsgebreken worden spoedig verholpen door het poetsen met de heerlyk verfrisschende Chlorodont Tand pasta. De tanden kry gen een schitterenden, i voor- Kleungen glans,ook aan de zykanten.by gelyktydisr gebruik van den speciaal voor dit doel geschikten CbJorodontTandenborstel, waarop de haren m den vorm van de tanden geplaatst zyn. Rottende spysresten, welke onvermydelyk tusschen de tanden achterblyven en de hoogst onaangename lucht veroorzaken, worden geheel verwvderd. Probeert U eerst een kleine tube van 35 cent in verpakking met garantiestrook en meisjeskopje. Chlorodont Tandenborstel voor kinderen 45 cent, voor dames (middelbard haar) 75 cent, voor heeren (hard haar) 75 cent, in de bekende blauw groene Chlorodont-doos. Alom verkrygbaar. Kostelooze bemiddeling voor Werkgevers en Werkzoekenden. Geopend: alle werkdagen van 10—12 en van 2—4 uur. Maandags, Dinsdags en Vrijdags bovendien van 58 uur ’s avonds. Zaterdags van 1012 uur. Fosters Maagpillen Alom verkrijgbaar A f 0.65 per flacon n n v w benevens het nieuwste succesmerk

Sneeker Nieuwsblad nl | 1927 | | pagina 1